EKSTRA
MENÜ

Gut Hastalığı Nedir?

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 64 haberi bulunmuştur.

Gut Hastalığı Nedir? Haberleri

Gut hastalığı nedir, neden olur Gut hastalığı belirtileri ve tedavisi

Gut hastalığı nedir, neden olur? Gut hastalığı belirtileri ve tedavisi

Gut hastalığının yeme ve içme alışkanlıklarına bağlı olarak ortaya çıktığı düşünülüyor. Meydana getirdiği şikayetlerle de yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Peki gut hastalığı nedir, neden olur? İşte gut hastalığı belirtileri ve tedavisi

15.04.2021Sağlık
Erkeklerde daha sık görülüyor… Gut hastalığı nedir, tedavisi mümkün mü

Erkeklerde daha sık görülüyor… Gut hastalığı nedir, tedavisi mümkün mü?

Ortaçağda aşırı beslenme ve alkolle ilişkisinden dolayı ‘Kralları hastalığı’ olarak bilinen gut hastalığı, yarattığı şikayetlerle yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Peki gut hastalığının belirtileri ve tedavisi nedir? Gut diyeti nasıl olmalıdır? İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sedat Işık ve Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy tüm merak edilenleri açıkladı.

25.01.2021Sağlık
Gut hastalığı nedir, belirtileri neler İşte gut hakkında merak edilenler

Gut hastalığı nedir, belirtileri neler? İşte gut hakkında merak edilenler

Ürik asit fazlalığı nedeniyle ortaya çıkan ve vücudumuzdaki çok sayıda organda soruna yol açan gut hastalığının ne olduğunu merak eden vatandaşlar, gut hastalığı hakkında araştırma yapıyor. Bu hastalık hakkında en çok merak edilen konular ise, neden olduğu ve nasıl tedavi edildiği. İşte, Yüz yıllardır insanları etkileyen bir hastalık olan 'gut' hakkında merak edilen detaylar...

17.11.2020Sağlık
Türk Kahvesi Gut Hastalığından Koruyor

Türk Kahvesi Gut Hastalığından Koruyor

Romatoloji Uzmanı Doç. Dr. Meryem Can, Türk kahvesinin gut hastalığından koruduğunu söyleyerek, “Obezite, alkol, aşırı kola ve portakal suyu tüketimi, et çeşitleri gut hastalığı riskini artırır. Hastalıktan korunmak için günde 2 veya 3 fincan Türk kahvesi için, ceviz, kaju, keten tohumu, fındık ve badem tüketin” tavsiyesinde bulundu.

21.10.2019İyi Yaşam
Gut hastalığı nedir ve nasıl anlaşılır

Gut hastalığı nedir ve nasıl anlaşılır?

Erkeklerde kadınlara oranlara daha fazla görülen gut hastalığı genellikle ateş, kızarıklık, şişlik ile kendisini belli ediyor. Halk arasından 'Padişah Hastalığı' olarak da bilinen gut rahatsızlığının nedenleri arasında eklemde biriken ürat kristalleri gösteriliyor. Peki, tedavi edilmediği takdirde, daha ciddi hastalıklara neden olan ve kişinin günlük yaşam kalitesini düşüren gut hastalığı nedir ve nasıl anlaşılır? İşte, gut hastalığı ile ilgili bilgiler.

5.06.2019Sağlık
Gut hastalığı nedir Ürik asit neden yükselir

Gut hastalığı nedir? Ürik asit neden yükselir?

Ürik asit yüksekliği denince akla ilk olarak gut hastalığı geliyor. Yaşam tarzında yapılan değişiklikler ve ilaçlar, gut hastalığına neden olan ürik asit düzeylerini düşürebilir. Peki, gut hastalığı nedir? Ürik asit neden yükselir?

3.05.2019Sağlık
Gut hastalığı nedir nasıl anlaşılır

Gut hastalığı nedir nasıl anlaşılır?

Ekrem ağrıları ile kendisini gösteren 'Gut hastalığı nedir?' sorusu, vatandaşların merak ettiği konulardan biri olmaya devam ediyor. Ateş, kızarıklık, şişlik ile ortaya çıkan gut hastalığının ne gibi etkilere sahip olduğu internette araştırılıyor Peki, halk arasında 'Padişah Hastalığı' olarak da bilinen gut hastalığı nedir ve nasıl anlaşılır?

24.03.2019Sağlık
Gut Hastalığı Nedir Gut Hastalığının Tedavisi Var Mıdır

Gut Hastalığı Nedir? Gut Hastalığının Tedavisi Var Mıdır?

Gut hastalığı, toplumda genellikle 'zengin' ya da 'kral' hastalığı olarak biliniyor. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sedat Işık, yaşam kalitesini bir hayli olumsuz etkileyen gut hastalığını anlattı. Gut hastalığı nedir? Gut hastalığının tedavisi var mıdır?

Gut hastalığı nedir, belirtileri nelerdir, neden olur

Gut hastalığı nedir, belirtileri nelerdir, neden olur?

Gut hastalığı; Ortaçağda aşırı beslenme ve alkolle ilişkisi fark edilince “Kralların hastalığı” olarak ifade edilmiştir. Yarattığı şikayetlerle yaşam kalitesini olumsuz etkileyen gut hastalığını İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sedat Işık anlatıyor.

7.02.2019Sağlık
Gut hastalığı nedir Gut hastalığı neden olur

Gut hastalığı nedir? Gut hastalığı neden olur?

Gut hastalığı nedir sorusu merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Yüksek proteinli beslenme sonrasında eklemlerde oluşan şişlik, ağrı, kızarıklık ve ısı artışıyla kendini belli eden bir rahatsızlık olan gut hastalığının neden olduğu merak ediliyor. Peki, Gut hastalığı nedir? Gut hastalığı neden olur?

17.08.2018Sağlık
Gut hastalığı nedir, nasıl anlaşılır

Gut hastalığı nedir, nasıl anlaşılır?

Gut hastalığının sebebi kanda ürik asit düzeylerinin yükselmesidir. Ürik asit kristalleşir ve kristaller eklemlerde, tendonlarda ve çevre dokularda birikir.En sık etkilenen bölge, ayak başparmağının tabanındaki tarak kemiği-parmak kemiği eklemidir. Bununla birlikte kireçlenme, böbrek taşı veya ürat nefropati şeklinde de var olabilir.

1.08.2018Gündem
Gut hastalığı nedir Gut neden olur

Gut hastalığı nedir? Gut neden olur?

Eklemlerde aniden gelişen ağrı, kızarıklık, şişlik ve hassasiyetle kendini belli eden gut hastalığı, bir çeşit eklem iltihabıdır. Halk arasında 'Padişah Hastalığı' olarak bilinen iltihaplı romatizma hastalığı gutun gelişmesinde, çok fazla et tüketiminde alınan protein önemli bir rol üstleniyor. Vatandaşlar ise gut hastalığının ne olduğunu ve neden meydana geldiğini merak ediyor. Peki, gut hastalığı nedir? Gut hastalığı neden olur?

1.05.2018Sağlık
Gut Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir

Gut Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Gut hastalığı nedir? Gut hastalığı için tedavi yöntemleri neler?

13.09.2013Diğer Videolar
Kahve iç, sağlıklı kal

Kahve iç, sağlıklı kal

Yapılan araştırmalar kahve içmenin gut hastalığına yakalanma ihtimalini oldukça azalttığını buldu.

9.02.2009Kelebek
Steroid Nedir Ve Ne İşe Yarar Steroid Zararları Ve Yan Etkileri

Steroid Nedir Ve Ne İşe Yarar? Steroid Zararları Ve Yan Etkileri

Steroid, eğer tıp literatürüne hakim değilseniz bir şey ifade etmeyebilir. Fakat kortizon deyince akla daha çok bilgi gelebilir. Daha yakından inceleyecek olursak; steroid nedir? Steroid ne işe yarar? Steroid zararları ve yan etkileri nelerdir gibi pek çok soruya cevap olabilecek önemli bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Sağlık
Çiğdem Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Çiğdem Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çiğdem Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Çiğdem Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çiğdem çiçeği, kokusu ve güzelliği sayesinde görenleri kendisine aşık eder. Günlük yaşamda da motif olarak kullanılabilme özelliğinden dolayı hakkında çok şey merak edilir. Sizler için çiğdem çiçeği nedir, bakımı nasıldır, nasıl ekilir, tohumu, yetiştiriciliği, özellikleri, faydaları, sulaması ve anlamlarını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kereviz Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır Kereviz Kürü Faydaları Ve Tarifi

Kereviz Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır? Kereviz Kürü Faydaları Ve Tarifi

Sağlıklı bir şekilde yaşamak için doğru beslenmek çok önemlidir. Doğru beslenerek vücudu pek çok hastalıktan korumak mümkündür. O nedenle özellikle sebze ve meyveler ile yapılan kürleri etkili bir biçimde kullanmak lazım. Kereviz kürü nedir ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Barut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Barut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Barut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Barut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Barut ağacı, cehrigiller (Rhamnaceae) familyasına ait kapalı tohumlu bir ağaç türüdür. Kabuk, dal, çiçek ve gövde kısımlarından ayrı ayrı kullanılan barut ağacının insan sağlığına pek çok faydası bulunur. Peki, barut ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Barut ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Barut ağacı hakkında merak edilen bilgileri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Yeni bir salgın alarmı Ebola virüsü geri mi dönüyor

Yeni bir salgın alarmı! Ebola virüsü geri mi dönüyor?

2013’te Batı Afrika’da büyük ölümlere yol açan ‘Ebola virüs’ geri döndü. Gine’de virüsü taşıyan 3’ü ölümle sonuçlanan 7 vakanın tespiti ile yeniden Ebola salgını ilan edildi. Peki söz konusu salgın dünya ve Türkiye için yeni bir tehdit mi? Covid-19 ile ortak yanları neler? Prof. Dr. Derya Unutmaz, hurriyet.com.tr için yanıtladı.

26.02.2021Dünya
Gut hastalığında kullanılan kolşisin ilacı Covid-19 tedavi sürecini kısaltıyor mu

Gut hastalığında kullanılan kolşisin ilacı Covid-19 tedavi sürecini kısaltıyor mu?

'Kral hastalığı' ya da 'zengin hastalığı' olarak bilinen gut hastalığı, geçmişte padişahların ölümüne yol açmış şiddetli bir romatizmal rahatsızlık. Gut hastalığının tedavisinde kullanılan ‘kolşisin’ ilacının Covid-19 tedavi sürecini kısalttığı yönünde haberlerin çıkması üzerine Prof. Dr. Fürüzan Yıldız ile bu ilacın salgınla mücadeledeki etkileri hakkında konuştuk.

20.02.2021Sağlık
Sızıntılı (Geçirgen) Bağırsak Sendromu hastalığı nedir ve belirtileri nelerdir

Sızıntılı (Geçirgen) Bağırsak Sendromu hastalığı nedir ve belirtileri nelerdir?

Sızıntılı ya da geçirgen bağırsak sendromu gündemde yer alan hastalıklar arasında yer alıyor. Neslihan Atagül’ün hastalığının geçirgen bağırsak sendromu olduğu açıklanmıştı. Geçirgen bağırsak sendromunun belirtileri ve tedavisi merak edilen konular arasında yerini aldı. Hastalığın sık görülen belirtileri arasında sık sürekli halsizlik, yorgunluk ile giden kronik yorgunluk yer alıyor. İşte, Sızıntılı (Geçirgen) Bağırsak Sendromu hastalığı hakkında bilgiler

6.02.2021Sağlık
Diz Kireçlenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Diz Kireçlenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Dizde oluşan ağrılarla başlayan (merdiven inerken, çıkarken ya da oturup ayağa kalkarken) diz kireçlenmelerinde tedaviye geç kalınmaması adına erken teşhis önemlidir. Peki ama diz kireçlenmesi nedir ve neden olur? Nasıl belirti verir? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır anlatıyor.

7.01.2021İyi Yaşam
Romatizma hastalarının Covid-19a yakalanma ihtimalleri daha fazla

Romatizma hastalarının Covid-19'a yakalanma ihtimalleri daha fazla

İç Hastalıkları ve Romatoloji Uzmanı Doç. Dr. Metin Işık, “Romatizma hastalarının sağlıklı bireylere göre hastalığa yakalanma ihtimalleri fazla, tedaviye erken dönemde ulaşsalar dahi hastalıktan etkilenme ve kalıcı hasarlar oluşması açısından daha fazla risk altındadırlar” dedi.

28.12.2020Sağlık
Tam anlamıyla şifa dağıtıyor Diyabetin doğal ilacı...

Tam anlamıyla şifa dağıtıyor! Diyabetin doğal ilacı...

Muşmula çayının bin bir derde deva olduğunu belirten Dr.Fevzi Özgönül, muşmulanın zayıflamaya da iyi geldiğini belirterek muşmula faydalarını anlattı...

25.12.2020Sağlık
Her Eklem Ağrısı Korona Belirtisi Değildir

Her Eklem Ağrısı Korona Belirtisi Değildir!

Çoğunlukla yaşlı kişilerde görülen eklem ağrıları aslında her yaşta görülebilen bir problemdir. Bu rahatsız edici ağrılar çeşitli sebeplerle meydana gelebilmektedir. Korona günlerinde eklem ağrısı yaşayan insanlar hemen ''Korona mı oldum acaba?'' gibi bir endişeye kapılabilmektedir. Çünkü her eklem ağrısı korona belirtisi değildir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır konu hakkında önemli bilgiler verdi.

27.10.2020İyi Yaşam
Siyatik Nasıl Bir Hastalıktır

Siyatik Nasıl Bir Hastalıktır?

Sinirde görülen bir rahatsızlık olan siyatik, kişinin yaşamını fazlasıyla etkiliyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu, siyatik hakkında merak edilenleri anlatıyor.

17.08.2020İyi Yaşam
Ürik asit hiperürsemi nedir Ürik asit hiperürsemi değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Ürik asit hiperürsemi nedir? Ürik asit hiperürsemi değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Ürik asit hiperürsemi tıpta çok karşılaşılan bir kavramdır. İnsanların sağlığı açısından ürik asit hiperürsemi değerleri çok önemlidir. Peki ürik asit hiperürsemi nedir? Ürik asit hiperürsemi değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere ürik asit hiperürsemi hakkında merak edilenleri inceledik.

10.06.2020Sağlık
Tam idrar tahlili (TİT) nedir Normal idrar testi değerleri nelerdir

Tam idrar tahlili (TİT) nedir? Normal idrar testi değerleri nelerdir?

Tam idrar tahlili (TİT), vücutta belli başlı sorunları tespit etmeye yarayan bir tahlil yöntemidir. Tahlil kolay ve ucuz şekilde yapılmasına rağmen verdiği sonuçlar bakımından çok önemlidir. Tam idrar tahlili yaptırarak, herhangi bir enfeksiyona ve hastalığa yakalanıp, yakalanmadığınızı öğrenebilirsiniz. Tam idrar tahlili ile ilgili detaylı bilgiyi sizler için derledik.

10.06.2020Sağlık
Eklem ağrılarına ne iyi gelir Eklem ağrısı neden olur ve nasıl geçer

Eklem ağrılarına ne iyi gelir? Eklem ağrısı neden olur ve nasıl geçer?

Hareket edebilmek için eklem yapıları da en az kemik ve kaslar kadar önemlidir. Ayakta dururken ya da otururken vücut işlevini yapabilmek ve destek alabilmek için eklem yapıları kullanır. Eklemlerde oluşan ağrılar vücut hareketlerini kısıtlayacağı için günlük hayatın gerekliliklerini yerine getirmede zorluk çıkartacaktır. Gerekli olan tedavi yönteminin uygulanabilmesi için ilk kural, eklem ağrılarının ne sebeple oluştuğunun bilinmesidir. Peki, eklem ağrısı neden oluşur? Eklem ağrıları nasıl geçer? Eklem ağrılarına ne iyi gelir? İşte, detaylar.

25.03.2020Sağlık
Romatoloji nedir Romatoloji ne demek Romatoloji neye ve hangi hastalıklara bakar

Romatoloji nedir? Romatoloji ne demek? Romatoloji neye ve hangi hastalıklara bakar?

Romatoloji; yumuşak dokular, eklemler, kalıtsal bağ dokusu, otoimmün hastalıkları gibi hastalıklar ile ilgilenen iç hastalıkları ve pediatri alanında alt uzmanlık alanı şeklinde tanımlanabilir. İşte ramotoloji nedir, ramotoloji doktoru hangi alanlarda uzmandır gibi sorulara hazırladığımız cevaplar.

9.03.2020Sağlık
Dahiliye nedir Dahiliye ne demek Dahiliye doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar

Dahiliye nedir? Dahiliye ne demek? Dahiliye doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar?

Dahiliye bölümü vücudun iç organlarını etkileyen tüm koşullarla ilgilendiği için de geniş bir çalışma yelpazesine sahiptir. Dahiliye nedir? Dahiliye doktoru hangi hastalıklara bakıyor? Gibi merak edilen tüm soruları sizler için cevapladık.

9.03.2020Sağlık
Modern zamanların salgını: Obezite

Modern zamanların salgını: Obezite

Dünya ve paralel olarak ülkemiz giderek şişmanlıyor. 50 yıl önce daha az konuştuğumuz birçok hastalığı daha sık konuşmak zorunda kalıyoruz. Obeziteye bağlı ortaya çıkan hastalıkların yarattığı ciddi sorunlar ise geri döndürülemez sonuçlar yaratabiliyor. Bir salgın gibi artan obezitenin ortaya çıkmasında ise en çok yanlış beslenme alışkanlıkları ve hareketsizlik belirleyici rol üstleniyor.

16.10.2019Sağlık
Yenibaharın 7 Etkileyici Faydası

Yenibaharın 7 Etkileyici Faydası

Yenibahar, diğer adıyla Jamaika biberi, baharat olarak kullanılan bir bitkidir. Yemeklere kolayca eklenebilen bu baharat, deyim yerindeyse bir şifa deposu. Yenibaharın pek bilinmeyen 7 etkileyici faydası…

Kapari nedir Kaparinin faydaları neler

Kapari nedir? Kaparinin faydaları neler?

Ülkemizde pek çok bölgede yetişen ama Türk mutfak kültüründe çok fazla yer bulmayan bir bitki olan kaparinin ne olduğu ve faydaları son dönemlerde merak edilmeye başlandı. Basında yer alan haberler ya da televizyon programlarında bu bitkiyi gören vatandaşlar, kapari hakkında bilgi edinmek için araştırma yapıyor. Peki, kapari nedir? Kaparinin faydaları neler?

5.06.2018Sağlık
10 soruda romatizma

10 soruda romatizma

Romatizma eklemlerimizi, kaslarımızı veya bağlarımızı etkileyen her türlü ağrılı durumu aklımıza getirir. Aslında romatizma, sadece eklem, bağ dokusu ve kasların değil, birçok organ ve sistemi bünyesinde tutabilen hastalıkları içerir.

21.03.2016Sağlık
“Meyve şekeri zararsız” efsanesi

“Meyve şekeri zararsız” efsanesi

Sağlıklı beslenmek için meyveleri rahat rahat tüketirken vücudumuza bolca meyve şekeri yani fruktoz alıyoruz. Her yönüyle faydalı diye düşündüğümüz meyvelerdeki fruktozun fazlası bakın vücudumuzda nelere yol açıyor!

17.01.2016Sağlık
Ramazanda nasıl ekmek yemeli

Ramazanda nasıl ekmek yemeli

Ramazanda uzun saatler aç kalınacağı için yüksek doygunluk değerine sahip tam tahıllı ekmek tercih edilmeli.

9.08.2010Kelebek
Müftüoğlundan yaşam sırları

Müftüoğlu'ndan yaşam sırları

En merak ettiğiniz konulardan biri de kendime bakmak için benim neler yaptığım. Bugün size kendi reçetemi açıklıyorum.

4.02.2010Kelebek
Termale akın var

Termale akın var

İzmir Özel İdare Müdürlüğü'nün Balçova Termal Tesisleri'ne, yabancıların büyük ilgi gösterdiği belirtildi.

21.03.2008Ege

Yazar Sonuçları

Padişah hastalığı

 GUT hastalığı yediklerinizden ve içtiklerinizden en çok etkilenen sağlık sorunlarından biri, belki de birincisi. ‘Ürik asit yüksekliği’ denince akla ilk olarak ‘gut hastalığı’ geliyor. Yaşam tarzında yapılan değişiklikler ve ilaçlar, guta neden olan ürik asit düzeylerini düşürebilir. Peki, gut hastalığı nedir? Ürik asit neden yükselir?

21.09.2020
Gut hastaları nasıl diyet yapmalıdır

Gut hastaları nasıl diyet yapmalıdır?

Gut hastalığı nedir, kimlerde görülür? Romatoloji Uzmanı Doç. Dr. İsmail Şimşek, gut hastalarının diyet yaparken dikkat etmesi gereken hususları açıklıyor.

4.01.2017

Nişasta bazlı şeker sizi neden hasta eder

Nişasta bazlı şeker (NBŞ) olarak bilinen mısır şurubundan yapılan ‘çakma şeker’ ya da ‘çakma früktoz’un sağlığa zararları yıllardır konuşuluyordu.

18.03.2018

Kan tahlilleri neden önemli?

Kan tahlilleri yalnızca hastalık teşhisinde kullanılmıyor. Bu analizler sayesinde ileride başınıza gelebilecek sağlık sorunları da tahmin edilebiliyor.

23.02.2013

İnsülin direnci

Size bir önerim var... Yazımı okumadan önce bir “mezura” alıp bel çevrenizi dikkatle ölçün.

23.09.2012

Safinaz olmak iyi mi, kötü mü

Birkaç gün önce kilo sorunları nedeniyle konuştuğum, 40 yaş civarındaki hanımefendi, bana çocukluğumun o güzel çizgi romanlarındaki karakteri “Safinaz”ı yeniden hatırlattı. İşte o hastamın anlattıkları…

11.01.2012

Bayramınız zehir olmasın

Bayramlar birlik ve dirlik için olduğu kadar bedensel ve ruhsal sağlığımız için de çok önemli zamanlardır.

7.11.2011

Eti ve bıçağı masada gördüğüm zaman heyecanlanıyorum

Tam bir et aşığı Cüneyt Asan (52). 10 yaşında bir kasap dükkanında çırak olarak başladığı bu aşk halen Günaydın Steak House’un patronu olarak devam ediyor. Etsiz bir gün bile geçiremeyen Asan en iyi et çeşitlerini, pişirmenin püf noktalarını, kendi geliştirdiği et kurutma tekniklerini anlattı

5.11.2011

Ben nasıl yaşıyorum

En merak ettiğiniz konulardan biri de kendime bakmak için benim neler yaptığım. Bugün size kendi reçetemi açıklıyorum.

23.01.2010

Sihirli sözcük: Metabolizma

Son yıllarda en çok kullandığımız sözcüklerden biri de “metabolizma”.

25.08.2009