EKSTRA
MENÜ

Gürdal Tosun

Gürdal Tosun haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gürdal Tosun hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 69 Gürdal Tosun haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gürdal Tosun Haberleri

14 Mart hangi burç ve burcu ne 14 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

14 Mart hangi burç ve burcu ne? 14 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji alanı bakımından gökyüzü, yıldızlar ve burçlar sürekli birbirleri ile ilgili olan alanları meydana getirmektedir. Günümüzde astroloji bir hayli popüler niteliktedir. 14 Mart tarihinin hangi burç olduğunu, bahsedilen burcun özelliklerini ve yükselenini, 14 Mart tarihinde meydana gelen olayları, bu tarih içerisinde doğan ünlüleri ve futbolcuları sizler için derledik.

6.09.2021Burçlar
Samimi ve sevecen tiplemeleriyle beğenilen Necdet Tosun, vefatının 46. yılında anılıyor

Samimi ve sevecen tiplemeleriyle beğenilen Necdet Tosun, vefatının 46. yılında anılıyor

Türk filmlerinde canlandırdığı güler yüzlü aşçı rolüyle izleyicinin sempatisini kazanan ve yüzlerce filmde rol alan Necdet Tosun, vefatının 46. yılında anılıyor.

10.05.2021Keyif
Bir Demet Tiyatro oyuncuları kimdir Bir Demet Tiyatro ne zaman yayınlandı

Bir Demet Tiyatro oyuncuları kimdir? Bir Demet Tiyatro ne zaman yayınlandı?

Bir Demet Tiyatro yeniden izleyici karşısına çıkıyor. Yayınlandığı dönemde yoğun ilgi gören sevilen yapım Bir Demet Tiyato’da Mükremin Çıtır annesi, babası, ablası, eniştesi ile aynı evde oturur. Mükremin, ilerleyen yaşına rağmen hâlâ bir baltaya sap olamamıştır. Olaylar genelde Mükremin'in ve arkadaşı Tirbüşon'un etrafında gelişir. İşte Bir Demet Tiyatro oyuncuları ve karakterleri…

14.06.2020Televizyon
Demet Akbağ: Gürdal’ın fotoğrafını öperek sahneye çıkarım

Demet Akbağ: Gürdal’ın fotoğrafını öperek sahneye çıkarım

Demet Akbağ, “Bi Kahve Sohbeti” adını verdiği Instagram canlı yayınlarının ilkini İbrahim Büyükak’la gerçekleştirdi. Akbağ, sahneye çıkmadan önce Gürdal Tosun’un fotoğrafını öptüğünü söyledi.

11.05.2020Magazin
Yeşilçamın güler yüzlü aşçısıydı

"Yeşilçam'ın güler yüzlü aşçısı"ydı

Türk filmlerinde canlandırdığı güler yüzlü aşçı rolüyle izleyicinin sempatisini kazanan ve yüzlerce filmde rol alan Necdet Tosun, vefatının 45'inci yılında anılıyor.

9.05.2020Keyif
Necdet Tosunun eşi Sevim Tosun hayatını kaybetti

Necdet Tosun'un eşi Sevim Tosun hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın usta isimlerinden Necdet Tosun'un eşi, Erdal ve Gürdal Tosun'un anneleri Sevim Tosun hayatını kaybetti.

26.02.2020Magazin
Ne olmuş yani Hayallerimizi satmadık ya

Ne olmuş yani! Hayallerimizi satmadık ya!

"Ne olmuş yani büyük adam olamadıysak, hayallerimizi satmadık ya..." repliğiyle akıllarda yer edinen oyuncu ve seslendirme sanatçısı Erdal Tosun'un vefatının üzerinden 3 yıl geçti.

29.11.2019Keyif
Erdal Tosun kimdir Vefatının yıl dönümünde anılıyor

Erdal Tosun kimdir? Vefatının yıl dönümünde anılıyor

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Erdal Tosun, vefatının ikinci yılında anılıyor. Canlandırdığı 'Spartaküs Vedat', 'İri Hikmet', 'Hidayet', 'Ekmekçi Danyal' gibi birçok karakterle Türk halkının beğenisini kazanmayı başaran Erdal Tosun, iki yıl önce talihsiz bir trafik kazası sonucu hayata veda etmişti. İşte, usta oyuncu Erdal Tosun hakkında merak edilenler...

29.11.2018Magazin
Yaptığı eleştiri değil hakaret Ayça ayıp etti...

Yaptığı eleştiri değil hakaret! Ayça ayıp etti...

Zafer Algöz, güldürmeye devam ediyor. Son olarak “Görevimiz Tatil”in Sıtkı Mutlu’su olarak izleyici karşısına çıkan Algöz’ün bir hayali de gerçek oldu ve bu filmde başrolü eski dostu Demet Akbağ ile paylaştı. Ünlü oyuncuyla buluşup hem “Görevimiz Tatil”i, hem Bayern Münih-Beşiktaş maçını hem de yeni kitabı üzerinden Can Yılmaz ile edebi rekabetini konuştuk.

26.02.2018Magazin
Tosun kardeşler anıldı

Tosun kardeşler anıldı

11 Kasım’da açılışı yapılan İstanbul Komedi Festivali kapsamında önceki akşam Erdal-Gürdal Tosun kardeşler anıldı. BKM Tiyatro’da ünlü isimlerin katılımıyla düzenlenen gecede duygusal anlar yaşandı.

14.11.2017Magazin
Tanınmak istemiyorum

Tanınmak istemiyorum

Senarist ve yönetmen Burak Aksak, Küsurat Yayınları adında bir yayınevi kurdu. Yayınladığı ilk kitap da kuzeni Selçuk Aydemir’in imzasını taşıyan “Liseden Arkadaşlar” oldu. “Çalgı Çengi”, “Düğün Dernek”, “Kardeş Payı” ve “İşler Güçler”in senaristi ve yönetmeni olan Aydemir’le “Mahalleden Arkadaşlar”ın ardından yazdığı “Liseden Arkadaşlar”ı konuştuk.

16.04.2017Magazin
Erdal Tosun son yolculuğuna uğurlandı

Erdal Tosun son yolculuğuna uğurlandı

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Erdal Tosun'aveda. Dün sabah erken saatlerde diyalize girmek üzere evinden çıkan veSarıyer'de meydana gelen feci trafik kazasında yaşamını yitiren oyuncuErdal Tosun, son yolculuğuna uğurlandı. Tosun’un cenazesi toprağaverilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı’na götürüldü. Aile kabristanı üçkatlıydı. Birinci katında babası Necdet Tosun yatıyordu. İkinci katınada kendisi gibi genç yaşta vefat eden kardeşi Gürdal Tosun 16 yıl öncedefnedilmişti. Bugün de Erdal Tosun mezarın en üst katına babası Necdet Tosun ve kardeşi Gürdal Tosun’un üzerine gömüldü.

1.12.2016Ne Oluyor
Erdal Tosun kızının böbreğini istememiş

Erdal Tosun kızının böbreğini istememiş

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Erdal Tosun'a veda. Önceki sabah erken saatlerde diyalize girmek üzere evinden çıkan ve Sarıyer'de meydana gelen feci trafik kazasında yaşamını yitiren oyuncu Erdal Tosun son yolculuğuna uğurlandı. Aile kabristanı üç katlıydı. Birinci katında babası Necdet Tosun yatıyordu. İkinci katına da kendisi gibi genç yaşta vefat eden kardeşi Gürdal Tosun 16 yıl önce defnedilmişti. Dün de Erdal Tosun mezarın en üst katına babası Necdet Tosun ve kardeşi Gürdal Tosun’un üzerine gömüldü. Erdal Tosun, ailesinde böbrek yetmezliği hastalığı olduğu için kızının ileride anne olabilmesi ve sağlığının olumsuz etkilenmemesi için kızı Zeynep Kiraz’ın böbreğini almayı kabul etmemiş.

1.12.2016Magazin
Erdal Tosunun ardından kahreden sözler: Beni de bindirin

Erdal Tosun'un ardından kahreden sözler: Beni de bindirin

Dün sabah erken saatlerde diyalize girmek üzere evinden çıkan Erdal Tosun, Sarıyer'de meydana gelen korkunç trafik kazasında yaşamını yitirdi. Acı haber sonrası sanatçıyla 20 yıl evli kalan eski eşi İlknur Tosun cenaze aracının ardından 'Beni Erdal'dan ayırmayın. Beni de bindirin' diyerek gözyaşları döktü. Annesi ise baygınlık geçirdi. Henüz 12 yaşındayken babasını trafik kazasında kaybeden, kardeşi Gürdal'ı da gencecik yaşta toprağa veren usta oyuncu Erdal Tosun, bugün son yolculuğuna Levent Camisi'nden uğurlanacak. Diğer aracın sürücüsü ise bu sabah adliyeye sevk edildi.

1.12.2016Gündem
Bir baba iki oğul... Tosun ailesinin acı tesadüfü

Bir baba iki oğul... Tosun ailesinin acı tesadüfü

Sarıyer'de geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden usta oyuncu Erdal Tosun sevenlerini üzdü. Oyuncunun babası da aynı kaderi 1975 yılında Almanya'da geçirdiği kaza sonucu yaşamıştı. Erdal Tosun'un kardeşi herkesin 'Tombalak Bakkal' olarak bildiği Gürdal Tosun ise 2000 yılında çalıştığı BKM'de rahatsızlanarak hayatını kaybetmişti. Her zaman yüzümüzü güldüren Tosun ailesine allahtan rahmet diliyoruz.

30.11.2016Haber
Tosun Ailesinin acı kaderi

Tosun Ailesi'nin acı kaderi

Bu sabah Sarıyer'de trafik kazası geçiren Erdal Tosunhayatını kaybetti. Bu acı haber tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Türk sinemasınınusta isimlerinden Necdet Tosun'un oğlu olan Erdal Tosun, 2000 yılında kardeşiGürdal Tosun'u kaybetmişti.  ‘Tosun Ailesi’nin bu acı kaderi sevenleriniyasa boğdu. ‘Bir Demet Tiyatro’da ‘Eyvah Necdet’ karakteriyle akıllara kazınanErdal Tosun’un ‘Midyat Seyfo gülün’ repliği bir döneme damgasını vurmuştu. 

30.11.2016Ne Oluyor
Tosun Ailesinin acı kaderi

Tosun Ailesi'nin acı kaderi

Bu sabah Sarıyer'de trafik kazası geçiren Erdal Tosun hayatını kaybetti. Bu acı haber tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Türk sinemasının usta isimlerinden Necdet Tosun'un oğlu olan Erdal Tosun, 2000 yılında kardeşi Gürdal Tosun'u kaybetmişti.  ‘Tosun Ailesi’nin bu acı kaderi sevenlerini yasa boğdu. ‘Bir Demet Tiyatro’da ‘Eyvah Necdet’ karakteriyle akıllara kazınan Erdal Tosun’un ‘Midyat Seyfo gülün’ repliği bir döneme damgasını vurmuştu.

30.11.2016Magazin
Egede etkinlikler tam gaz devam

Ege'de etkinlikler tam gaz devam

İşte Ege Bölgesi'ndeki tüm etkinlikler.

13.12.2013Ege
Bir Doğan Yarıcı filmi: Her aşk gibi yarım

Bir Doğan Yarıcı filmi: Her aşk gibi yarım

Beykoz Kundura Fabrikası’nda II. Dünya Savaşı yıllarında yaşanmış bir ‘Cinema Paradiso’ vakası.

1.06.2013Kelebek
Aşık Mahsuni Şerif yarışmayla anılacak

Aşık Mahsuni Şerif yarışmayla anılacak

NARLIDERE Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Aşık Mahsuni Şerif Beste Yarışması’nın bu yıl 5’incisi yapılacak.

15.04.2012Ege
Zübük Narlıdere’de

Zübük Narlıdere’de

Aziz Nesin’in aynı adlı romanından Ankara Sanat Tiyatrosu’nca uyarlanan “Zübük”, İzmir Narlıdere’de sahnelenecek.

21.02.2012Ege
‘Aşk Olsun Sana Çocuk’, sahnede

‘Aşk Olsun Sana Çocuk’, sahnede

NARLIDERE Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi, “Aşk Olsun Sana Çocuk” adlı belgesel-tiyatro oyununu sanat severlerle buluşturacak.

17.02.2012Ege
Gılgamış Destanı Narlıdere AKM’de

Gılgamış Destanı Narlıdere AKM’de

NARLIDERE Atatürk Kültür Merkezi Gürdal Tosun Sahnesi, Gılgamış Destanı’na ev sahipliği yapacak.

8.02.2012Ege
Kanlı Nigar Narlıdere’de

Kanlı Nigar Narlıdere’de

İzmir’de Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi, 2012’yi, izleyicisine bol kahkahalı dakikalar geçirtecek, “Kanlı Nigar”la karşılayacak.

10.01.2012Ege
Adalara vize baskısı

Adalara vize baskısı

İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, Yunanlıların Türkiye’ye vizesiz girebildikleri gibi Türklerin de adalara vizesiz girebilmelerinin gerektiğine dikkat çekerek, “Türk-Yunan dostluğu için kaçırılmaması gereken bir fırsat var” dedi.

5.06.2010Ege
Tarihte bugün

Tarihte bugün

30 Ağustos 2007 Perşembe

30.08.2007Eğitim
Avrupa Yakası’nın İzzet’inden ’07’ nikahı

Avrupa Yakası’nın İzzet’inden ’07’ nikahı

"Avrupa Yakası" adlı dizide, ’derici İzzet’ rolüyle beğeni toplayan tiyatro sanatçısı Timur Acar, Özlem Karabay ile İzmir’de evlendi.

8.07.2007Kelebek
Avrupa Yakasının İzzetinden ‘07’ nikahı

Avrupa Yakası'nın İzzet'inden ‘07’ nikahı

AVRUPA Yakası adlı dizide, ‘derici İzzet’ rolüyle büyük beğeni toplayan tiyatro sanatçısı Timur Acar, Özlem Karabay ile İzmir'de evlendi.

7.07.2007Kelebek
Narlıdere üç şairi ağırlayacak

Narlıdere üç şairi ağırlayacak

İZMİR’de Narlıdere Belediyesi, 21 Mart Dünya Şiir Günü’nde düzenledikleri etkinlik kapsamında üç ünlü şairi ağırlayacak.

17.03.2007Ege
Baykal ve Şahin Organize İşler’de

Baykal ve Şahin Organize İşler’de

Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazıp yönettiği ‘Organize İşler’ filminin Ankara galası, Arcadium Alışveriş Merkezi Cinebonus Sineması’nda yapıldı. Galaya katılan Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, filmi Yılmaz Erdoğan ve diğer oyuncular Demet Akbağ, Tolga Çevik ve Gürdal Tosun’la izledi.

25.12.2005Gündem
Adama babasından sanatçılık kalır mı

Adama babasından sanatçılık kalır mı?

- Pele’nin oğlu futbol oynamış mıdır?
Afalladım. Futbolla ilgilendiğini bilmiyordum, sesinden yine bir şeylere kızdığı belli...
- Belki oynamıştır ama, meşhur bir oyuncu değildi.
- Peki Boby Fisher’in çocuklarından satranç oyuncusu var mı?
- Fisher’in çocuğu var mı, onu bile bilmiyorum ki...

11.01.2005Kelebek

31.08.2000Gündem

Yazar Sonuçları

İzmir eğlenceye doyacak

Güzel İzmirim’de her ne kadar bir İtalyan, Fransız, Çin, Fas, Japon, Beyrut, 29 Sunset, Cahide gibi İstanbul restoranları olmamasına, Kordon’un balıkçı ve birahanelerden geçilmemesine, doğru dürüst bir bar ya da gece kulübü, Şamdan, Sess gibi bu arada Envelo’yu ve otel barlarını, gece kulüplerini, her zaman ayrı tutuyorum; gidilecek yerlerin çok kısıtlı bulunmasına rağmen yine de İzmir’de gece yaşamı hareketli ve dolu dolu geçiyor.

30.03.2012