EKSTRA
MENÜ

Güneş Işığı

Güneş Işığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güneş Işığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.692 Güneş Işığı haberi bulunmuştur.

Güneş Işığı Haberleri

Boyun çizgilerinden kurtulmanın yolları

Boyun çizgilerinden kurtulmanın yolları

Birinin boynuna bakarak onun yaşını tahmin etmek kolaydır. Ancak boyun bölgesi bu derece önemli olsa da bakımı en az yapılan bölgelerden birisi. Muhtemelen siz de yüzünüze ve cildinize yaptığınız bakımın aynısını boynunuza da yapmanız gerektiği konusunda uyarılmışsınızdır. Ancak bu tavsiyeyi görmezden geldiyseniz boynunuzda yaşınızla bağlantılı olarak artmış derin yatay çizgilere sahip olmuş olabilirsiniz.

20.12.2017Stil
Enerjide tek dünya: Himalayalar’ın suyu, Ekvator’un güneşi, kutupların rüzgârı dünyayı aydınlatabilir mi

Enerjide tek dünya: Himalayalar’ın suyu, Ekvator’un güneşi, kutupların rüzgârı dünyayı aydınlatabilir mi?

Dünyanın en önemli ekonomistlerinden Jeffrey Sachs, Çin tarafından ortaya atılan ve tartışma yaratan 50 trilyon dolarlık küresel elektrik ağı fikrine destek verdi. Buna göre, ultra yüksek voltajlı şebekeler kurularak, Ekvator’un güneşi, Himalayalar’ın suyu ve Kuzey Kutbu’nun rüzgârı ile üretilen elektrik tüm dünyayı aydınlatabilir.

10.12.2017Ekonomi
Çocuklarda uyku sorununa altın öneriler

Çocuklarda uyku sorununa altın öneriler

Bebeklik, erken çocukluk, okul çağı ve ergenlik dönemlerinin tümünde uyku sorunlarına sık rastlanılmaktadır. Okul öncesi çocukların yaklaşık %25-50’sinde çeşitli uyku sorunları tanımlanırken okul çağı çocuklarının ve ergenlerin yaklaşık %20-30’unda uyku bozukluğu denilebilecek düzeyde sorun yaşadığı bildirilmektedir.

Sonbahar depresyonuyla başa çıkabilmenin 5 yolu

Sonbahar depresyonuyla başa çıkabilmenin 5 yolu

Sonbahar depresyonunu güçlü duygusal sıçramalarla tanımak kolaydır. Bunlar arasında mantıksız şeylere ağlamak, hayata karşı ilgisizlik ve küçük şeylere sinirlilik bulunur. Bununla birlikte, çok az insan sonbahar depresyonunun bir sorun olduğunu kabul edebilir. Çoğu zaman, omuz silkip, çok sayıda iş, ev işi, yaramaz çocuk gibi mazeretler bulmaya çalışıyoruz. Ancak bu durum mutlaka dikkate alınmalı ve kabullenilmelidir. Sonbahar depresyonuyla başa çıkmanın birçok yolu vardır. İşte o yollardan bazıları;

27.11.2017Hayat
Cildinizi kışa hazırlamanın püf noktaları

Cildinizi kışa hazırlamanın püf noktaları

Hava değişiklikleri gibi cildimiz de mevsimlerle birlikte değişime uğrama ihtiyacı hisseder. Sonbahar ayları cilt bakımı ve tedavileri planlamak için ayrıca kış aylarına cildi hazırlamak için uygun zamanlardır. Kış aylarında cilt ayrıca ekstra bakım ve sevgiye ihtiyaç duyar. Fakat iyi haber; soğuk hava ve düşük ultraviyole oranı cildinizin ve cilt bakımı uygulamalarının en iyi arkadaşıdır. Dermatoloji Uzm. Dr. Zahide Eriş Eken, soğuk havanın cildimize etkilerine dikkat çekiyor.

23.11.2017Sağlık
1 Aralıkta başlıyor Otomobile zorunlu değil ama…

1 Aralık'ta başlıyor! Otomobile zorunlu değil ama…

Ticari araçlara zorunluluk getiren kış lastiği uygulaması, 1 Aralık’ta başlıyor. Bu yıl kurala uymayan araçların cezalarında artış da var. Bununla birlikte zorunlu olmamasına karşın, diğer araçların da yağışlı ve karlı havalarda kış lastiği kullanması öneriliyor...

22.11.2017Ekonomi
NASAnın Juno uydusu Jüpiterdeki dev fırtınayı görüntüledi

NASA'nın Juno uydusu Jüpiter'deki dev fırtınayı görüntüledi

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Jüpiter keşif uydusu Juno, gezegenin kuzey yarım küresinde meydana gelen dev fırtınayı kayda geçirdi.

18.11.2017Teknoloji

İşte enerjinin kaderini değiştirecek dört madde

DİJİTALLEŞME ve yeni materyallerin kullanımı ile yenilenebilir enerjide verimlilik artış gösteriyor.

14.11.2017Dijital Sanayi
Sonbahar depresyonuyla başa çıkabilmenin 5 yolu

Sonbahar depresyonuyla başa çıkabilmenin 5 yolu

Sonbahar depresyonunu güçlü duygusal sıçramalarla tanımak kolaydır. Belirtileri arasında mantıksız şeylere ağlamak, hayata karşı ilgisizlik ve küçük şeylere sinirlenmek bulunur. Bununla birlikte, çok az insan sonbahar depresyonunun bir sorun olduğunu kabul edebilir. Çoğu zaman, omuz silkip, çok sayıda iş, ev işi, yaramaz çocuk gibi mazeretler bulmaya çalışırız. Ancak bu durum mutlaka dikkate alınmalı ve kabullenilmelidir. Sonbahar depresyonuyla başa çıkmanın birçok yolu vardır. İşte o yollardan bazıları...

13.11.2017Sağlık
Günlük ihtiyacınız olan 5 vitamin

Günlük ihtiyacınız olan 5 vitamin

Hepimiz sağlıklı bir yaşam sürmek isteriz. Ve bunun için sağlıklı beslenmeye çalışırız. Besinlerden aldığımız birçok vitamin, vücudumuzdaki birçok faaliyeti başlatır ve sürdürür. Yani aslında vitaminler olmadan, sağlıklı bir yaşamdan bahsetmek imkânsızdır. Peki, günlük ihtiyacımız olan ve bizim için hayati öneme sahip vitaminler hangileridir? İşte her gün almanız gereken 5 çok önemli vitamin.

31.10.2017Sağlık
Elektrik faturanızı düşürün

Elektrik faturanızı düşürün!

Elektrik faturaları vatandaşın bütçesindeki en önemli gider kalemleri arasında yer alıyor. Son yıllarda piyasaya sürülen tasarruflu ev aletlerinin yanı sıra tüketicinin alacağı önlemler faturaların ciddi oranda düşmesini sağlayabiliyor. İşte faturaları azaltacak tavsiyeler...

27.10.2017Ekonomi
Mevsim değişimlerinin psikolojimize 4 etkisi

Mevsim değişimlerinin psikolojimize 4 etkisi

Mevsim değişimlerinin insan bedeninde görülen fizyolojik etkilerine ek olarak psikolojik etkileri de azımsanamayacak kadar fazla. Güneş ışığı her canlı üzerinde etkili oluyor. Fiziksel olarak güneş ile doğadaki her canlı canlanıyor ve vücut birçok açıdan güç topluyor. Psikolojik olarak ise hormonlarımız ışığa bağlı olarak değişiyor, değişen hormonlar da psikolojimizde farklı etkiler bırakıyor. Yaz aylarında daha az olumsuz psikolojik etkilerle karşılaşırken, sonbahar ve kış aylarında havanın kararması ve soğumasıyla daha fazla olumsuz psikolojik etkilerle karşılaşıyoruz.

25.10.2017Sağlık
Güneş ışığını cebinize sokacak

Güneş ışığını cebinize sokacak

DİJİTAL sanayi açısından da kritik bileşenlerden biri olan pil teknolojilerinde ilerlemeler hızla devam ediyor. ABD’li General Electric’in (GE) Enerji Köyü, bu alandaki çalışmalara ev sahipliği yapıyor. Bu köyde yapılan son projelerden biri de taşınabilir güneş enerjisi depolayabilen bataryalar. Peki, bu Enerji Köyü’nde başka neler yapılıyor? Helsinki’de konumlanan GE Enerji Köyü, hâlihazırda yaklaşık 10 startup şirketine ev sahipliği yapıyor ve daha fazla şirkete ulaşmak için de sürekli bir arayış içinde. Bu şirketlerden bir tanesi de mobil enerji şirketi Tespack. Tespack, bir kuluçka merkezi olan GE Enerji Köyü’nde, GE’nin enerji uzmanlarından yardım alıyor.

17.10.2017Dijital Sanayi
Güneş ışığı ve mikroplar arktik karbonu oksijene dönüştürüyor

Güneş ışığı ve mikroplar arktik karbonu oksijene dönüştürüyor

Bilim adamları Kuzey Kutup bölgesinde (arktik) donmuş permafrost topraklar içinde saklı karbonun buzul erimesiyle açığa çıkarken güneş ışığı ve karbon yiyen mikroplar sayesinde atmosfere dağılmadan oksijene dönüşebildiğini keşfetti.

6.10.2017Teknoloji
17 projeyi bitirdi kolları Muş Havalimanı için sıvadı

17 projeyi bitirdi kolları Muş Havalimanı için sıvadı

Türkiye'de 2000 yılında kurulan GMW MIMARLIK bugüne kadar 17 önemli havalimanı projesine imza attı. GMW MIMARLIK 'ın tasarlağı Muş Havalimanı yeni terminal binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

5.10.2017Ekonomi
Bereketli Bir Hikaye

Bereketli Bir Hikaye

Refika Birgül

NUXE Benjamin Millepied İle Güçlerini Birleştirdi

NUXE Benjamin Millepied İle Güçlerini Birleştirdi

Ve ilk filmini sundu: “INSTINCTIVE BEAUTY”

11.09.2017Alışveriş
Yerde hareket eden poşet gördü içini açınca gözlerine inanamadı

Yerde hareket eden poşet gördü içini açınca gözlerine inanamadı

Okuluna gitmek için kestirme yol kullanan öğretmen Malissa, aracıyla ilerlerken yolda hareket eden poşet gördü. İçerisini açtığında ise gözlerine inanamadı...

5.09.2017Dünya
Devrimsel cam yapı blokları kendi güneş enerjilerini üretiyor

Devrimsel cam yapı blokları kendi güneş enerjilerini üretiyor

Piyasada kendi temiz enerjisini üretebilen yeni bir yapı bloğu var. Exeter Üniversitesi'nden araştırmacılar küçük güneş panelleriyle donatılmış yeni jenerasyon camdan bloklar geliştirmeyi başardı. Bloklar yalnızca enerji üretmekle kalmayıp ısı izolasyonu da sağlıyor ve doğal ışığın yapılara girişine de izin veriyor.

24.08.2017Ekonomi
Doğayı korumak için hemen vazgeçmemiz gereken 4 alışkanlık

Doğayı korumak için hemen vazgeçmemiz gereken 4 alışkanlık

Doğayı korumak, insan için bir bilinçten ziyade zorunluluktur. İşte doğayı korumak için hemen vazgeçmemiz gereken 4 zararlı alışkanlık...

22.08.2017Hayat
ASUStan 6 farklı Zenfone telefon birden

ASUS'tan 6 farklı Zenfone telefon birden!

ASUS tarafından bir değil, iki değil tam altı Zenfone 4 modeli birden tanıtıldı. İşte, ASUS Zenfone 4 ailesi akıllı telefon modellerinin tüm detayları...

18.08.2017Teknoloji
Elektrik üreten güneş gözlüğü geliştirildi

Elektrik üreten güneş gözlüğü geliştirildi

Sıklıkla kullandığımız elektronik cihazlarımızı şarj edebilmek için yeni bir yöntem keşfedildi. Artık güneş gözlüğünüzün ürettiği elektriği kişisel ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz.

14.08.2017Ekonomi
Uymanız gereken 5 güneş kuralı

Uymanız gereken 5 güneş kuralı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Emre Çenesiz Yazın güneş ışınlarının dik olmadığı saatler (11.00 - 15.00 dışındaki saatlerde) tercih edilmesi gerektiğini vurguladı…

10.08.2017Saglik

Telefonları güneş gözlüğü şarj edecek!

Telefonlar her geçen gün yenileniyor, yepyeni teknolojilerle tanışıyoruz; ancak bir şey var ki bir adım öteye gidemiyoruz: Batarya problemi! Şarj sorununa çözüm arayan teknoloji devleri yeni bir yol buldu. Özellikle yaz ayları sıklıkla kullandığımız güneş gözlükleri bizim için elektrik üretecek ve gözlük üzerinden telefonlarımızı şarj edebileceğiz! Peki bu nasıl olacak?

4.08.2017Teknoloji
D vitaminini yeterli depolamanın 6 yolu

D vitaminini yeterli depolamanın 6 yolu

Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar; D vitamininin kemik sağlığından bağışıklığın güçlendirilmesine dek birçok fayda sağladığını, eksikliğinin ise diyabetten kalbe, depresyondan astım ve kansere dek birçok ciddi hastalıkla ilişkili olduğunu ortaya koyuyor.

3.08.2017Sağlık
Çocukların uyku sorununa altın öneriler

Çocukların uyku sorununa altın öneriler

Yeterli uyku düzenini sağlayamamış çocuklarda ruhsal, bilişsel ve sosyal becerilerinde zorlanmalar yaşandığını söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ferit Durankuş, çocuk ve bebeklerde iyi uyku için önerilerde bulundu.

Mayo temizliğinin püf noktaları

Mayo temizliğinin püf noktaları

Güneş ışınları, kremler ve tuzlu su bikini ve mayoların ömrünü kısaltabiliyor. Ancak bikinilerinizin temizliğini doğru yaparak ömrünü uzatabilirsiniz!

18.07.2017Stil
Yazlık evleri dekore etmenin püf noktaları

Yazlık evleri dekore etmenin püf noktaları

Bir yazlık evin iç mimari ana tasarım kararlarında; evin bulunduğu bölgenin iklim şartları, evin mimarisi, mimarinin konumlandırılışı, ev içerisine alınan güneş ışığı ve evin kullanım sıklığı gibi pek çok parametre rol oynar. Fakat her bir yazlık evin karakterine göre değişkenlik gösterebilecek olan tasarım parametreleri dışında, bazı ortak iç dekorasyon öğelerinden de söz edilebilir.

12.07.2017Dekorasyon
Uzmanlar uyarıyor; şezlonglarda düz yatmayın

Uzmanlar uyarıyor; şezlonglarda düz yatmayın!

Havaların ısındığı ve güneşin kendini daha çok gösterdiği bu dönemde siz de bronz bir tene sahip olmak isteyenlerden misiniz? Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Meriç güneş ışınlarından faydalı yararlanmamız için önemli uyarılarda bulundu…

11.07.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

2050 yılında İzmir

GEÇEN hafta Avrupa Birliği, iklim değişikliğinin etkilerini azaltacak çalışmaları için Büyükşehir Belediyesi’ne 150 bin euro hibe etti. Çalışmalarda İzmir’in 2050 ve 2100 yılları için iklim modelleri oluşturulacak. Altyapı sistemi haritalandırılıp, iklim değişikliğine dirençli bir kent olması için planlar yapılacak.

3.12.2017

Sonbaharın en güzel lezzetleri

Sonbahar bir ressamdır, doğayı ustaca boyayan bir ressam. En güzel tablolar, onun verdiği pozlarla yapılır. Sonbahar, usta bir şairdir. En güzel mısralar, havada uçuşan renkli yaprakların verdiği ilhamla yazılır. Ve elbette ki sonbahar, usta bir şeftir. En lezzetli yemekler bu aylarda yetişen ürünlerle pişer. Aslında sonbahar tüm Türkiye’de insanı çeşitli duygulara sürükler, kimini aşçı, kimini ressam, kimini de şair yapar. Sizi bilmem ama bana yaşama sevinci verir. İşte size sonbaharın en güzel lezzetleri…

20.11.2017

İhtiyaç listesi

Bir önceki yazımda, Türkiye’de girişimciliğin önünde açık olan fırsat penceresinden bahsetmiştim.

18.11.2017

İhtiyaç listesi

Bir önceki yazımda, Türkiye’de girişimciliğin önünde açık olan fırsat penceresinden bahsetmiştim.

17.11.2017

Elektrik faturanızı düşürün!

Elektrik faturaları vatandaşın bütçesindeki en önemli gider kalemleri arasında yer alıyor. Son yıllarda piyasaya sürülen tasarruflu ev aletlerinin yanı sıra tüketicinin alacağı önlemler faturaların ciddi oranda düşmesini sağlayabiliyor. İşte faturaları azaltacak tavsiyeler...

27.10.2017

Saçlarınızı nasıl doğru boyayabilirsiniz?

Saça kalıcı veya yarı kalıcı boya uygulanmadan önce alerji testi yapılması gerekir

16.10.2017

Topraklarınız doğal zenginliğini korumuş

ÜZERİNDE yaşadığımız topraklar kültürel, tarihsel birçok zenginliğe sahip. Bir diğeri de çok özel ürünler yetiştirebilecek tarımsal zenginliğimiz. Bunu sadece biz değil, burada çalışmalar yapan İtalyan bilimsel tarım uzmanı ve önolog olan Francesco Bordini söylüyor. Urla’da bulunan Mozaik Bağcılık’ın sahibi Ali Emin ile birlikte bağcılık alanında çalışmalar yapan Bordini, bu yarımadada bulunan toprakların dünyada çok az yerde rastlanan özelliklere sahip olduğunu anlatıyor.

16.09.2017

Daha fazla D vitamini yiyin!

D vitamini beslenmenin önemli bir parçasıdır. Kemik oluşumunda önemli rol oynar; çocuklarda raşitizm, yetişkinlerde, özellikle de kadınlarda kemik erimesi yani osteoporozun önlenmesine yardımcı olur. Üstelik sadece güneş ışığıyla değil beslenme yoluyla da ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Nasıl mı?

26.08.2017