EKSTRA
MENÜ

Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güneş Enerjisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.421 Güneş Enerjisi haberi bulunmuştur.

Güneş Enerjisi Haberleri

Gözler bu ihalede Flaş gelişme

Gözler bu ihalede! Flaş gelişme

Güneş enerjisinde toplam 1000 megavatlık Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ihale ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Şanlıurfa Viranşehir, Hatay Erzin ve Niğde Bor bölgelerinde kurulması planlanan güneş enerjisi santralleri için son teklif verme tarihi 31 Ocak 2019.

5.10.2018Ekonomi
Lise öğrencileri güneş enerjisiyle çalışan otomobil yaptı

Lise öğrencileri güneş enerjisiyle çalışan otomobil yaptı

Çorum'da lise öğrencileri tarafından saatte 30 kilometre hıza ulaşan ve güneş enerjisiyle çalışan araç geliştirildi.

4.10.2018Teknoloji
Liselilerden güneş enerjisiyle çalışan otomobil

Liselilerden güneş enerjisiyle çalışan otomobil

Çorum'da lise öğrencileri, saatte 30 kilometre hıza ulaşan ve güneş enerjisiyle bataryası dolduğunda 70 kilometre yol alabilen araç geliştirdi.

3.10.2018Eğitim
İmar affı için son gün ne zaman İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır

İmar affı için son gün ne zaman? İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

İmar affı için son günün ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı için başvurular sürmeye devam ediyor. Başvurularını yapamayan vatandaşlar ise imar affından nasıl yararlanacaklarını ve başvuruların hangi tarihe kadar süreceğini merak ediyor. Peki, İmar affı için son gün ne zaman? İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

2.10.2018Gündem
İlk kez gördüler... Böyle kutladılar

İlk kez gördüler... Böyle kutladılar

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Erenköy'de 10 haneli Çakmak Mahallesi'ne ilk kez elektrik verildi. Evlerini bugüne kadar gaz lambası ve güneş enerjisi panellerinden elde ettikleri elektrikle aydınlatan Zeki ve Sultan Akdeniz çifti, aydınlığa kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Çift, ellerine aldıkları güneş enerjisi paneli sistemi cihazı ile horon oynayarak kutlama yaparken, yakınları o anları kaydedip, sosyal medyada paylaştı.

29.09.2018Haber
İlk kez elektriğe kavuştular

İlk kez elektriğe kavuştular

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Erenköy’de 10 haneli Çakmak Mahallesi’ne ilk kez elektrik verildi. Evlerini bugüne kadar gaz lambası ve güneş enerjisi panellerinden elde ettikleri elektrikle aydınlatan Zeki ve Sultan Akdeniz çifti, aydınlığa kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

29.09.2018Gündem
İlk kez gördüler... Böyle kutladılar

İlk kez gördüler... Böyle kutladılar

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Erenköy'de 10 haneli Çakmak Mahallesi'ne ilk kez elektrik verildi. Evlerini bugüne kadar gaz lambası ve güneş enerjisi panellerinden elde ettikleri elektrikle aydınlatan Zeki ve Sultan Akdeniz çifti, aydınlığa kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Çift, ellerine aldıkları güneş enerjisi paneli sistemi cihazı ile horon oynayarak kutlama yaparken, yakınları o anları kaydedip, sosyal medyada paylaştı.

29.09.2018Gündem
Türkiye’de üretene teminatsız kredi

Türkiye’de üretene teminatsız kredi

Yeniden faaliyete geçmeye hazırlanan Emlak Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, makine, güneş paneli ve rüzgâr pervanesi gibi ithal ikameli projelere teminatsız kredi vermek istediklerini belirterek, “Bu projeleri Türkiye’de üretenlere kaynak olarak atıl arazileri kullanacağız. Proje verimli olarak yürümeye başladıktan sonra o projedeki hisselerimizi satacağız. Bu modelin yürümesini istiyorum” dedi.

28.09.2018Ekonomi
Enerjinin adı nano

Enerjinin adı nano

Avustralya’da bilim insanları, Güneş enerjisini hidrojen gibi temiz yakıtlara çeviren hem son derece çevre dostu hem de düşük maliyetli yeni bir yöntem keşfettiklerini duyurdu. Doğa dostu enerji anlamına gelen yöntem, nano kristallere dayanıyor.

26.09.2018Dünya
İklimlendirme sektörü bu fuarı bekliyor

İklimlendirme sektörü bu fuarı bekliyor

Avrasya bölgesinin en büyük iklimlendirme sistemleri fuarı “ISK-SODEX”, ulusal ve uluslararası markaları Türkiye’de bir araya getirmeye hazırlanıyor.

26.09.2018Ekonomi
AB’nin tüketiminde yeşil enerjinin payı yüzde 30

AB’nin tüketiminde 'yeşil enerji'nin payı yüzde 30

AB ülkelerinde 2016 yılında brüt nihai enerji tüketiminde "yeşil enerji" olarak adlandırılan kaynaklardan elde edilen enerjinin payı yüzde 30 seviyesinde gerçekleşti.

26.09.2018Dünya
Son dakika... Ankapark ihalesi ile ilgili flaş gelişme

Son dakika... Ankapark ihalesi ile ilgili flaş gelişme

Bugüne kadar düzenlenen ihalelerde taliplisi çıkmayan Ankara’daki dev eğlence merkezi Ankapark, bugün yapılan ihale ile 29 yıllığına kiraya verildi. İhaleyi, tek teklif veren Çin ve Türk ortaklı GBM Ticaret-Çelik Ortak Girişim Grubu aldı.

20.09.2018Ekonomi
İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman?

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman sorusunun yanıtı binlerce kişi tarafından araştırılmaya ve sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesinde başvuran kişi sayısı 4 milyonu aştı. Peki, İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman?

19.09.2018Gündem
Akfenin 13 enerji projesine 363 milyon dolarlık finansman

Akfen'in 13 enerji projesine 363 milyon dolarlık finansman

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, 6 yerli ve yabancı bankadan 13 yenilenebilir enerji projesi için toplamda 363 milyon dolarlık finansman sağladıklarını belirterek, "Bu finansman Türkiye'de tek seferde alınan en büyük rüzgar ve güneş santrali kredisi olarak öne çıkıyor." dedi.

19.09.2018Ekonomi
İmar Barışı ne zaman bitecek İmar Affında son gün ne zaman

İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son gün ne zaman?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesinde başvuru sayısı 4 milyonun üzerine çıktı. Vatandaşların yoğun şekilde rağbet ettiği projeye başvuruların ne zaman biteceği, henüz başvuru yapmayan ancak bu fırsattan yararlanmak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Peki, İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son gün ne zaman?

14.09.2018Gündem
Özbekistan 1,2 milyar dolarlık güneş paneli kuracak

Özbekistan 1,2 milyar dolarlık güneş paneli kuracak

Özbekistan’ın Surhanderya vilayetine 1,2 milyar dolarlık güneş panelleri kurulumu yapacağı açıklandı.

12.09.2018Ekonomi
Eşini, baldızını ve kayınpederini öldüren şahıs böyle konuştu

Eşini, baldızını ve kayınpederini öldüren şahıs böyle konuştu

Antalya'da, geçen yıl eşini, baldızını ve kayınpederini öldürüp, kayınvalidesini de ağır yaralayan Tacit Öz (46), 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi. Kayınvalidesini ağır yaraladığı gerekçesiyle ömür boyu hapse çarptırılan Öz'ün bu cezası, 20 yıla indirildi. Son sözü sorulan sanık Öz, cinayetleri tasarlayarak işlemediğini iddia  ederek, "Ben bir iş adamıyım, böyle bir şeyi tasarlayarak yapmış olsam oraya tek  başıma gitmezdim. Ayrıca herkesin görebileceği bir yerde değil, apartman  boşluğunda onları öldürürdüm." dedi.

10.09.2018Gündem
Belediye başkanları ve gönüllüler ‘iklim krizi’ne dikkat çekti

Belediye başkanları ve gönüllüler ‘iklim krizi’ne dikkat çekti

İklim İçin Ses Ver (Rise For Climate) adlı ‘8 Eylül Küresel İklim Eylem Günü’nde Türkiye’nin 15 ayrı noktasında iklim değişikliğine dikkat çekmek ve yaşanmakta olan iklim krizi hakkında çözümler üretmeleri için yerel yönetimlere çağrıda bulunan çeşitli etkinlikler düzenlendi. Küresel iklim hareketi gönülleri, dünyada da, Antartika dahil olmak üzere 95 ülkede, 900’den fazla etkinlikle, eş zamanlı olarak meydanlardaydı.

9.09.2018Ekonomi
Çinin dev güneş panelleri dünya enerjisini nasıl etkiliyor

Çin'in dev güneş panelleri dünya enerjisini nasıl etkiliyor?

Çin dünyanın en büyük güneş panelleri tarlalarına sahip olduğu gibi, teknolojisiyle de dünya çapında enerji politikalarını etkileyecek bir ülke. Peki bu dev projeler ne kadar verimli?

5.09.2018Teknoloji
Sabit saatle örnek olduk

Sabit saatle örnek olduk

SABİT saat uygulamasında Türkiye Avrupa Birliği’ne (AB) örnek oldu.

4.09.2018Ekonomi
En temiz enerji güneş santrali

En temiz enerji güneş santrali

Temiz enerji konusunda önemli atılımlar yapan Çin Halk Cumhuriyeti’nde güneş enerjisi santrallerinin sayısı artıyor

4.09.2018Dünya
AB, Çinde üretilen güneş panellerine uyguladığı ticari kısıtlamaları kaldırdı

AB, Çin'de üretilen güneş panellerine uyguladığı ticari kısıtlamaları kaldırdı

Avrupa Birliği (AB), Çin'den ithal edilen güneş panellerine uyguladığı ticari kısıtlamaları kaldırma kararı aldı.

4.09.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Dünya devine Türkiye rüzgarı

Ulaşımdan enerjiye geniş bir alanda faaliyet gösteren dünya devi General Electric’in (GE) Türkiye CEO’su Canan Özsoy, diş hekimliğiyle başlayan kariyerini uluslararası bir alana taşıdı.

21.09.2018

Bu gidişle bizim enflasyon yüzde 50'ye yaklaşabilir

Hürriyet’in Lineadecor’un proje ortaklığında 5’incisini düzenlediği “Sign of The City” yarışmasının tanıtımı için KKTC’de iken, temsilcimiz Ömer Bilge ve Ekonomi Müdürümüz Sefer Levent’le birlikte Başbakan Tufan Erhürman’la sohbet fırsatı yakaladık.

16.09.2018

Ankapark’ta bu kez umut var

Melih Gökçek’in istifasının üzerinden önümüzdeki ay bir sene geçmiş olacak

10.09.2018