EKSTRA
MENÜ

Gündoğdu

Gündoğdu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gündoğdu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.858 Gündoğdu haberi bulunmuştur.

Gündoğdu Haberleri

Bursada silahlı kavgada Muhammet Yaşar’ı öldürmüştü Duruşmaya avukatın sözleri damga vurdu

Bursa'da silahlı kavgada Muhammet Yaşar’ı öldürmüştü! Duruşmaya avukatın sözleri damga vurdu

Bursa'da geçen yıl mayıs ayında iki grup arasında çıkan silahlı kavgada Muhammet Yaşar’ı (34) öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Kenan Erdal (23), haksız tahrik ve iyi hal indirimiyle 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Karar duruşmasına Kenan Erdal'ın avukatı Hakan Gündoğdu'nun sözleri damga vurdu. Avukat Gündoğdu, "Sayın heyetten çok özür dileyerek söylüyorum ama bugün heyetten herhangi biri bana silah doğrultursa ben de kendimi korumak için silah doğrultmak zorunda kalırım" dedi.

23.06.2021Gündem
Dr. Oğuz Gündoğdu, Kartal’daki depremi değerlendirdi: Ne öncü ne artçı

Dr. Oğuz Gündoğdu, Kartal’daki depremi değerlendirdi: Ne öncü ne artçı

Jeofizik uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, Kartal’da önceki gün meydana gelen depremin sığ yer hareketi olduğunu, herhangi bir deprem için öncü veya artçı olmadığını söyledi.

21.06.2021Gündem
Bir başka yükselen trend köyde tatil... 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köy…

Bir başka yükselen trend köyde tatil... 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köy…

Türkiye sadece şehir merkezleriyle değil köyleriyle de zengin bir ülke. Üstelik bazıları ya denizin kenarında ya da denize sadece birkaç kilometre uzaklıkta… Peki bu yaz hem denize girilebilecek hem de doğa ile iç içe köyde yaşanabilecek adresler hangileri? Uzmanlar 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köyü hurriyet.com.tr’ye anlattı…

20.06.2021Gündem
4.2’lik deprem İstanbulu korkuttu

4.2’lik deprem İstanbul'u korkuttu

İstanbul'da dün saat 15.07’de korkutan bir deprem oldu. İstanbul ve çevresinde hissedilen deprem sonrası peş peşe açıklamalar geldi.

20.06.2021Gündem
21 yaşında oyun şirketi kurdular, 3 milyon dolar yatırım aldılar

21 yaşında oyun şirketi kurdular, 3 milyon dolar yatırım aldılar

Uluslararası şirketlerden gelen iş tekliflerini geri çevirip ‘oyuncu’ olmaya karar verdiler. Geliştirdikleri ilk oyun Space Colony: Idle şimdiye dek 1 milyon kez indirildi. Üç arkadaşın kurduğu mobil oyun şirketi Veloxia kısa süre önce 3 milyon dolar yatırım aldı. Ayrıca San Francisco’daki Oyun Kurucuları Konferansı’na Türkiye’den davet edilen tek firma oldular. Şirketin 23 yaşındaki CEO’su Tugay Alyıldız: “Üç farklı kıtada yaşayan, beş farklı milletten oluşan 20 kişilik ekibimizi genişleteceğiz.”

20.06.2021Hürriyet Pazar
Sinan Tuzcu ile Beyza Kapudan ikinci kutlama

Sinan Tuzcu ile Beyza Kapu'dan ikinci kutlama

5 Haziran’da İstanbul Yelken Kulübü’nde yapılan bir törenle hayatını 1.5 yıllık sevgilisi Beyza Kapu ile birleştiren Sinan Tuzcu, önceki gün de yakın dostlarıyla kutlama yaptı.

15.06.2021Magazin
Hem deniz, hem kamp mümkün 10 şehirden 20 uygun fiyatlı öneri...

Hem deniz, hem kamp mümkün! 10 şehirden 20 uygun fiyatlı öneri...

Yaz geldi ve artık tatil planları da yapılmaya başlandı. Yalnız bu yıl yükselen otel fiyatları, vatandaşları ekonomik tatillere yöneltmiş durumda… Özellikle kamp, karavan ve bungalov tarzı alanların daha fazla tercih edilmesi bekleniyor. Biz de uzmanlara hem denize yakın hem de ucuz olan kamp, karavan ve bungalov rotalarını sorduk. Ortaya 10 şehirden 20 öneri çıktı…

13.06.2021Gündem
Türkiyede ücretsiz plajlar da var İşte 4 bölge ve 13 şehirden seçtiğimiz 18 harika plaj...

Türkiye'de ücretsiz plajlar da var! İşte 4 bölge ve 13 şehirden seçtiğimiz 18 harika plaj...

Yaz tatili dendi mi akla hemen Bodrum, Çeşme ve Alaçatı gibi popüler tatil beldeleri geliyor. Yalnız buralardaki beach club ve plajların giriş ücretleri pandemiyle birlikte iyice artmış durumda… Türkiye’nin başka yerlerinde de beş kuruş para ödemeden girebileceğiniz, hizmetlerden çok ucuza faydalanabileceğiniz plajlar bulunuyor. Peki en güzelleri hangileri? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı.

12.06.2021Gündem
Çobanlık yaparken Robert Lisesini kazanmıştı Yeni hedefi için önemli adım

Çobanlık yaparken Robert Lisesi'ni kazanmıştı! Yeni hedefi için önemli adım

Çobanlık yaptığı sırada İstanbul Amerikan Robert Lisesi'ne yerleşen ve bu yıl mezun olacak Mahir Gündoğdu'nun (22) ülkelerindeki Tilburg Üniversitesi'ne hazırlandığını öğrenen Hollanda Büyükelçiliği, harekete geçti. Hollanda Büyükelçiliği'nin kendisine destek vermesini sevinçle karşılayan Mahir Gündoğdu "Tunceli’den gerçekten eğitim alanında bir farkındalık var. Buradaki özne ben olabilirim ama benim için değil sadece tüm insanlar için bir olanak yaratmak gerek. Benim amacımda buradan gidip tek kendim için çalışmak değil, dünya vatandaşı olmak.'' dedi.

11.06.2021Gündem
Öğretmenlerin kaleminden kahramanlık hikayeleri

Öğretmenlerin kaleminden kahramanlık hikayeleri

Öğretmenler, Çanakkale Savaşları sırasında yaşanan kahramanlık hikâyelerini ortaokul öğrencileri için yeniden kaleme aldı...

9.06.2021Eğitim
Öğretmenlerin gözünden Çanakkale Hikayeleri

Öğretmenlerin gözünden Çanakkale Hikayeleri

Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çanakkale Savaşı’nın genç, yaşlı, çocuk, kadın yüz binlerce kahramanının ölümsüz hatırasını yaşatmak için “Çanakkale Kahramanlarını Öyküleştirme Çalışması”nı hazırladı. Proje dahilinde öğretmenler, Çanakkale Savaşları sırasında yaşanan kahramanlık hikayelerini ortaokul öğrencileri için yeniden kaleme aldı.

8.06.2021Eğitim
İşte geleceğin kadın yıldızları

İşte geleceğin kadın yıldızları!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle hayata geçirilen 'Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu'ndan faydalanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.

7.06.2021Kitap Sanat
Yarının Kadın Yıldızları açıklandı

"Yarının Kadın Yıldızları" açıklandı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "49. İstanbul Müzik Festivali" kapsamında, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) iş birliğiyle hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan faydalanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.

7.06.2021Keyif
Çobanlık yaparken Robert Lisesini kazandı, sırada Tilburg Üniversitesi var

Çobanlık yaparken Robert Lisesi'ni kazandı, sırada Tilburg Üniversitesi var

TUNCELİ'nin yaylalarında, ailesiyle çobanlık yapan Mahir Gündoğdu (22), 2016 yılında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamını yaparak, Türkiye birincisi oldu. Gündoğdu, TEOG'daki başarısıyla, İstanbul Amerikan Robert Lisesi'ne yerleşti. Robert Lisesi'nden bu yıl mezun olacak Gündoğdu, 2600 rakımlı yaylada, Hollanda'nın Tilburg Üniversitesi'nin ekonomi bölümüne yerleşmeyi hedefliyor.

6.06.2021Haber
Çobanlık yaparken Robert Lisesini kazandı... Mahir Gündoğdunun hedefinde şimdi sırada Tilburg Üniversitesi var

Çobanlık yaparken Robert Lisesi'ni kazandı... Mahir Gündoğdu'nun hedefinde şimdi sırada Tilburg Üniversitesi var

Tunceli'nin yaylalarında ailesiyle çobanlık yapan Mahir Gündoğdu (22), 2016 yılında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamını yaparak Türkiye birincisi oldu. Gündoğdu, TEOG'daki başarısıyla İstanbul Amerikan Robert Lisesi’ne yerleşti. Robert Lisesi'nden bu yıl mezun olacak olan Gündoğdu, 2600 rakımlı yaylada Hollanda'nın Tilburg Üniversitesi'nin ekonomi bölümüne yerleşmeyi hedefliyor. Gündoğdu, ''Tilburg, iyi olduğunu düşündüğüm uluslararası ekonomi bölümünü okuyarak işimi kurmak istiyorum. İyi bir yere geldikten sonra burada zorluklar içerisinde yaşayan insanlara yardım etme amacım var'' dedi.

6.06.2021Gündem
Son dakika... İstanbulda 14 mahallede seçim heyecanı başladı

Son dakika... İstanbul'da 14 mahallede seçim heyecanı başladı

Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) bugün seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar vermişti. Türkiye genelinde bugün 753 yerde muhtar seçimi var. İstanbul'da da 14 mahalle, yeni muhtarlarını belirleyecek. 71 bin seçmenin oy kullanacağı İstanbul'da 11'i kadın 62 muhtar adayı yarışıyor. 08.00’da başlayan oylama işlemi saat 17.00’da sona erecek. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı okulda polis ekipleri, HES kodu sorgulaması yaptı, HES kodu olmayan görevliler ve seçmenler okula alınmadı.

6.06.2021Gündem
Mavinin en güzel 10 tonu…

Mavinin en güzel 10 tonu…

Mavi Bayraklı plaj; yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği kriterlerinde yüksek standartları yakalayan yüzülebilir alanları tanımlıyor. İspanya ve Yunanistan’dan sonra 519 taneyle dünyanın en çok bu unvana sahip plajı Türkiye’de. Jürimiz Türkiye’nin en güzel ve sosyal mesafeye uygun 10 Mavi Bayraklı plajını anlattı.

6.06.2021Seyahat
Ticaret Bakanı Muştan, 46 yılın ardından bir bölümü açılan Kapalı Maraşa ziyaret

Ticaret Bakanı Muş'tan, 46 yılın ardından bir bölümü açılan Kapalı Maraş'a ziyaret

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sınırları içerisinde bulunan ve 46 yıl sonra bir bölümü Ekim 2020'de halkın kullanımına açılan Kapalı Maraş'ı ziyaret etti.

4.06.2021Haber
Bakan Muştan 46 yılın ardından bir bölümü açılan Kapalı Maraşa ziyaret

Bakan Muş'tan 46 yılın ardından bir bölümü açılan Kapalı Maraş'a ziyaret

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sınırları içerisinde bulunan ve 46 yıl sonra bir bölümü Ekim 2020'de halkın kullanımına açılan Kapalı Maraş'ı ziyaret etti.

4.06.2021Dünya
Aşı ikna timleri, 2 bin 500 rakımlı yaylada

Aşı ikna timleri, 2 bin 500 rakımlı yaylada!

Tunceli'nin 2 bin 500 rakımlı yaylalarında geçimlerini hayvancılıkla sağlayan sürü sahipleri hastaneye gelemeyince aşı ikna timleri, harekete geçti. Ekipler, zorlu yolculuğun ardından ulaştıkları yaylada çok sayıda kişiyi aşıladı.

4.06.2021Gündem
Kafa kafaya katliam

Kafa kafaya katliam

Sivas’ın Gölova ilçesinde şerit ihlali yapan bir otomobilin, hafif ticari araca çarpması sonucu meydana gelen kazada 3’ü çocuk, 9 kişi yaşamını yitirdi. Dün bir başka kaza haberi ise Şanlıurfa’dan geldi. Siverek’te köprüden dereye uçan otomobildeki 5 akraba hayatını kaybetti.

4.06.2021Gündem
Bakan Muş, KKTC Meclis Başkanı Sennaroğlu ve Başbakan Saner tarafından kabul edildi

Bakan Muş, KKTC Meclis Başkanı Sennaroğlu ve Başbakan Saner tarafından kabul edildi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ve Başbakan Ersan Saner tarafından kabul edildi.

3.06.2021Gündem
Son dakika haberler: Sivasın Gölova ilçesinde korkunç kaza 9 kişi hayatını kaybetti.. Sivas Valisinden açıklama..

Son dakika haberler: Sivas'ın Gölova ilçesinde korkunç kaza! 9 kişi hayatını kaybetti.. Sivas Valisi'nden açıklama..

Son dakika haberine göre Sivas Valisi Salih Ayhan, Gölova ilçesinde 2 aracın çarpışması sonucu 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Hayatını kaybedenlerin 3'ünün çocuk olduğu öğrenildi.

3.06.2021Gündem
EMD Medya Okulu’nda ilk ders zili çaldı

EMD Medya Okulu’nda ilk ders zili çaldı

EKONOMİ Muhabirleri Derneği’nin (EMD) Medya Okulu’nda ders zili çalarken, duayen gazeteciler öğrencileri ile buluştu.

2.06.2021Gündem
Türkiye’de uygun fiyatlı 10 tatil rotası… 200 liradan başlıyor

Türkiye’de uygun fiyatlı 10 tatil rotası… 200 liradan başlıyor!

Türkiye, hem deniz hem de doğaseverlere oldukça fazla seçenek sunuyor. 5-6 günlük gezi rotaları planlayarak olabildiğince uygun fiyatlara tatil yapmak mümkün. Üstelik pandemiyle birlikte fiyatlar oldukça artmışken... Peki nerelere gitmeli, neler yapmalı? Uzmanlar 'yol gösterdi.'

30.05.2021Gündem
EMD Medya Okulu açılıyor

EMD Medya Okulu açılıyor

EMD’nin ekonomi muhabirliği eğitimi projesi AB’nin finanse ettiği ve Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi Basın Evi Destek Aracı’na (BEDA) yapılan 128 başvuru içinden ilk 25 proje içine girmeyi başardı ve kabul edildi.

27.05.2021Ekonomi
Bağcılarda ortalık fena karıştı Darbedip yerlerde sürüklediler

Bağcılar'da ortalık fena karıştı! Darbedip yerlerde sürüklediler

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde evinin bulunduğu sokaktaki dubaları kaldırıp, otomobilini park etmek isteyen Tekin Gündoğdu ve eşi Nazife Doğan Gündoğdu, aynı sokakta evleri bulunan bir grup tarafından darbedildi. Tekin Gündoğdu, ' Park etmek istediğimiz sırada, apartmandakiler üzerimize saldırdı. Eşimi darp ettiler, yerlerde sürüklediler. Bana 4-5 kişi saldırdı, vurdu. Şikayetçi olduk. Belediyeye ve karakola başvurduk ama hiçbir yetkili ilgilenmedi.' dedi.

25.05.2021Gündem
Otomobillerini evlerinin sokağına park etmek isteyen çifti komşuları dövdü

Otomobillerini evlerinin sokağına park etmek isteyen çifti komşuları dövdü

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde evinin bulunduğu sokaktaki dubaları kaldırıp, otomobilini park etmek isteyen Tekin Gündoğdu ve eşi Nazife Doğan Gündoğdu, aynı sokakta evleri bulunan bir grup tarafından darbedildi. Tekin Gündoğdu, ' Park etmek istediğimiz sırada, apartmandakiler üzerimize saldırdı. Eşimi darp ettiler, yerlerde sürüklediler. Bana 4-5 kişi saldırdı, vurdu. Şikayetçi olduk. Belediyeye ve karakola başvurduk ama hiçbir yetkili ilgilenmedi.' dedi.

25.05.2021Haber
Alibeyköy Barajı çevresinde plastik atık dağları... Uzmanlar uyardı

Alibeyköy Barajı çevresinde plastik atık dağları... Uzmanlar uyardı

İstanbul'un en önemli su kaynaklarından Alibeyköy Barajı çevresinde kaçak olarak dökülen plastik atık dağları ile ilgili olarak Doç. Dr. Sedat Gündoğdu, "Atık plastikler insanlar, balıklar ve kuşlar başta olmak üzere birçok canlı türünü olumsuz etkiliyor. Aynı zamanda atık plastikler, insanların dolaşım ve üreme sistemlerini hatta beyin fonksiyonlarını etkiliyor" dedi.

17.05.2021Haber
Alibeyköy Barajı çevresinde korkutan görüntü Büyük tehlike... Uzmanlar uyardı

Alibeyköy Barajı çevresinde korkutan görüntü! Büyük tehlike... Uzmanlar uyardı

İstanbul'un en önemli su kaynaklarından Alibeyköy Barajı çevresinde kaçak olarak dökülen plastik atık dağları ile ilgili olarak Doç. Dr. Sedat Gündoğdu, "Atık plastikler insanlar, balıklar ve kuşlar başta olmak üzere birçok canlı türünü olumsuz etkiliyor. Aynı zamanda atık plastikler, insanların dolaşım ve üreme sistemlerini hatta beyin fonksiyonlarını etkiliyor" dedi.

17.05.2021Gündem
Alibeyköy Barajı çevresinde plastik atık dağları Beyin fonksiyonlarını etkiliyor

Alibeyköy Barajı çevresinde plastik atık dağları! 'Beyin fonksiyonlarını etkiliyor'

İstanbul'un en önemli su kaynaklarından Alibeyköy Barajı çevresinde kaçak olarak dökülen plastik atık dağları ile ilgili olarak Doç. Dr. Sedat Gündoğdu, "Atık plastikler insanlar, balıklar ve kuşlar başta olmak üzere birçok canlı türünü olumsuz etkiliyor. Aynı zamanda atık plastikler, insanların dolaşım ve üreme sistemlerini hatta beyin fonksiyonlarını etkiliyor" dedi.

17.05.2021Gündem
Tozkoparan İskender ne zaman, saat kaçta yayınlanacak

Tozkoparan İskender ne zaman, saat kaçta yayınlanacak?

Tozkoparan İskender dizisinin ne zaman ve saat kaçta yayınlanacağı merak konusuydu. TRT1 ekranlarında yayınlanan Tozkoparan İskender, hafta sonu çocuklarla buluşuyor. Peki, Tozkoparan İskender ne zaman, saat kaçta yayınlanacak?

16.05.2021Televizyon
Şarkıcı Baha kimdir, kaç yaşında Şarkıcı Bahanın hayatıyla ilgili bilgiler

Şarkıcı Baha kimdir, kaç yaşında? Şarkıcı Baha'nın hayatıyla ilgili bilgiler

Şarkıcı Baha müzik kariyerinin yanı sıra katıldığı programlarla da gündeme geliyor. En son Şarkılar Bizi Söyler programına konuk olan şarkıcı Baha'nın hayatı merak ediliyor. Baha aşk şarkıları denince ilk akla gelen isim olmuştur. Peki, Şarkıcı Baha kimdir, kaç yaşında? Şarkıcı Baha'nın hayatıyla ilgili bilgiler...

13.05.2021Televizyon
Galatasaray ve Fenerbahçe gelsin yeneriz, Avrupaya gitmek istiyordum ama... | Başak Gündoğdu

"Galatasaray ve Fenerbahçe gelsin yeneriz, Avrupa'ya gitmek istiyordum ama..." | Başak Gündoğdu

"Telefonunda Ne Var?" beşinci bölüm konuğu Başak Gündoğdu!Beşiktaş kadın futbol takımıyla şampiyonluk yaşayan, kadın milli oyunculardan Başak Gündoğdu, Telefonunda Ne Var? programında Banu Yelkovan'a konuk oldu. Beşiktaş ile kazandığı şampiyonluk, kadın futboluna bakış açısı, kariyerindeki dönüm noktaları ve hedeflerini anlatan Gündoğdu, telefonundaki paylaşımların öykülerini de paylaştı.

11.05.2021Spor Videoları
Son Dakika: Turkcell Kadın Futbol Liginde şampiyon Beşiktaş Fatih Vatanspor 2 golle yıkıldı

Son Dakika: Turkcell Kadın Futbol Ligi'nde şampiyon Beşiktaş! Fatih Vatanspor 2 golle yıkıldı

Beşiktaş Vodafone, Turkcell Kadın Futbol Ligi'nde Fatih Vatanspor'u 2-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

5.05.2021Futbol
El-Vehhab Ne Demek El Vehhab Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Vehhab Ne Demek? El Vehhab Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

El-Vehhab ismi Allah'u Teala' nın güzel isimlerinden birisidir. Fakat, El-Vehhab ne demektir, ne anlama gelir? Bu esmanın, yani El- Vehhab zikrinin fazileti nelerdir? İşte tüm bu anlamlı ve manevi kıymeti olan konularla ilgili sizler için bilgileri derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
Tokyo Paralimpik Oyunlarına bedensel engelli 36 milli sporcu kota aldı

Tokyo Paralimpik Oyunları'na bedensel engelli 36 milli sporcu kota aldı

Bedensel engelli milli sporcular, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2021'e ertelenen "Tokyo Paralimpik Oyunları"na, 6 branşta, 36 kota hakkı elde etti.

24.04.2021Futbol
Dr. Oğuz Gündoğdudan İstanbul ve İzmir depremi açıklaması

Dr. Oğuz Gündoğdu'dan İstanbul ve İzmir depremi açıklaması

Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, Marmara Denizi’nde ve Muğla açıklarında meydana gelen depremlerin ardından açıklamalarda bulundu. Dr. Gündoğdu, depremlerin olası İstanbul ve İzmir depremlerinin habercisi olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

19.04.2021Haber
Son dakika... Dr. Oğuz Gündoğdudan Marmara ve Egedeki depremlerin ardından korkutan açıklama

Son dakika... Dr. Oğuz Gündoğdu'dan Marmara ve Ege'deki depremlerin ardından korkutan açıklama

Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, Marmara Denizi’nde ve Muğla açıklarında meydana gelen depremlerin ardından açıklamalarda bulundu. Dr. Gündoğdu, depremlerin olası İstanbul ve İzmir depremlerinin habercisi olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

19.04.2021Gündem
İşte “yılın basın fotoğrafları”

İşte “yılın basın fotoğrafları”

Türk medyasının en prestijli fotoğraf ödüllerinde 2021 yılının kazananları açıklandı. 36 yıllık geçmişi ile Türkiye’de düzenlenen en köklü fotoğraf organizasyonu da olan Yılın Basın Fotoğrafları’na 2020 yılında yaşanan olaylara damga vuran 5 bin 188 fotoğraf katıldı. Yılın Basın Fotoğrafları 2021’de 7 kategoride 28 fotoğraf ve 7 fotoğraf serisini ödüle layık görüldü. Organizasyon içerisinde ayrıca 2 üniversite öğrencisi Ara Güler Özendirme Ödülü kazanırken Türkiye Güzellikleri Fotoğraf Ödülleri’nde ise 8 eser ödüllendirildi.

16.04.2021Gündem
Liseli denizciler eski haklarını istiyor

Liseli denizciler eski haklarını istiyor

3 yıl öncesine kadar deniz liselerinden mezun olan öğrenciler iç hacmi 3 bin grostona kadar olan gemilerde çalışabiliyordu. Ehliyetlere getirilen sınır ile şimdi en fazla 500 grostonluk küçük gemilerde çalışabilecekler. İş imkânlarının kısıtlandığını söyleyen öğrenciler düzenleme bekliyor.

11.04.2021Ekonomi
Rize Posta Kodu kaçtır Rize ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Rize Posta Kodu kaçtır? Rize ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodlarının her insan tarafından bilinmesi oldukça önemlidir. Çünkü bizden posta kodumuz istendiğinde ve biz de bu posta kodunu bilmediğimizde bazı sorunlar yaşayabiliriz. Bu sorunları yaşamamak adına posta kodumuzu bilmemiz önemlidir. Peki, Rize'nin posta kodu kaçtır? Rize'nin ilçelerinin posta kodları nelerdir? İşte posta kodları ile ilgili bilmeniz gerekenler.

9.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Kahvaltımın 3 Yıldızı

Kahvaltı deyince bende akan sular durur. Günün en sevdiğim öğünüdür. Kahvaltı masası ne kadar zengin olursa o kadar fazla yediğim doğrudur. Bir çok kişi de şu an içinden “Aynı ben” diyordur. Bol çeşitli peynirler, ballar, tereyağları, kaymaklar et ürünleri... Neyse ben daha fazla iştihanızı açmadan konuya gireyim. Bu hafta size kahvaltı soframın 3 yıldızından bahsetmek istiyorum. Bunlardan biri peynir; Şırdan mayalı... Diğeri kavurma; 1 asırlık tecrübenin ürünü... Bir diğeri ise leziz mi leziz zeytinler. İşte benim kahvaltıdaki favorilerim.

20.06.2021

5 bin yıllık İasos’a ihanet!

Muğla, Milas Kıyıkışlacık Mahallesi’nde (Antik Kent İasos) yapılması düşünülen Ayyıldız Yük Tahmil ve Tahliye İskelesi ve Dip Tarama Projesi, Maden ve Konteyner Yükleme Boşaltma Limanı/İskelesi projesi, yaşam alanlarına huzur ve sükunu bozacak kadar yakın mesafede yer alacağından, ekolojik dengeleri de bozarak yaratacakları gürültü ve kirlilik nedeniyle balıkçılığa, turizme, çevreye ve de SİT alanı olması sebebiyle kültür varlıklarına verecekleri zarardan dolayı, bu projeye onay ve ruhsat verilmesine karşıyız, diyor yöre halkı...

17.06.2021

Açılmayı bekleyen festivaller ve ‘Yarının Kadın Yıldızları’

Pandemi günlerinde iki sektörün gidişatıyla ilgileniyorum. Birincisi müzik festivalleri, ikincisi de okulların yüz yüze eğitime başlaması.

10.06.2021

İstanbul’da Arap diyasporası

“Bugün Türkiye, büyük bir çoğunluğu Osmanlı’nın eski başkentinde yaşayan birkaç yüz bin Iraklıya, otuz binden fazla Mısırlıya, on binlerce Libyalı, Yemenli, Filistinli, Cezayirli, Faslı ve Tunusluya ev sahipliği yapıyor. Muhalifler, mülteciler ve göçmenler, burada yazarlar, öğrenciler ve turistlerle iç içe geçmiş durumda. Aix-en Provence’daki Science Po’da doktora öğrencisi olan Nouran Gad, ‘Arap uluslarının bu kadar temsil şansı bulduğu dünyadaki tek yerin İstanbul olduğuna’ vurgu yapıyor.

10.06.2021

Trakya’da kötü şeyler oluyor

Birinci sınıf tarım alanları arsa spekülatörleri ve sanayicilere açılıyor. Trakya’nın kuzeyinde kalan 9000 dekar longoz (subasar) ormanları hızlı bir biçimde yok ediliyor.

14.05.2021

27 Yıl Sonra Gelen Albüm!

Geçen hafta Demir Demirkan ile 90’larda kaydedilmiş ‘Mesheen’ grubunun ‘A Matter Of Time’ albümü üzere konuştuk.

12.05.2021

Siyaset aşıyı 2. sıraya itti

Almanya için 2021 hareketli bir yıl. Eylül ayında seçim var. Parti başkanlığını çoktan bırakan Şansölye Angela Merkel siyasetten de ayrılıyor.

16.04.2021