EKSTRA
MENÜ

Gümüldür

Gümüldür haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gümüldür hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 655 Gümüldür haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gümüldür Haberleri

İzmirde korkutan orman yangını

İzmir'de korkutan orman yangını

İzmir'in Gaziemir ilçesine bağlı Sarnıç Mahallesi'nde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İddiaya göre orman kenarındaki ev sahibinin mangalından çıkan orman yangınında şu ana kadar 30 hektarlık alan yandı. Bölgedeki yangının bir kısmı kontrol altına alınırken, söndürme çalışmaları karadan devam ediyor

3.08.2016Gündem
Darbeci generali teslim olmaya emniyet müdürü ikna etmiş

Darbeci generali teslim olmaya emniyet müdürü ikna etmiş

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan eski Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil İbrahim Yıldız, ağabeyi gibi sevdiği İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın ikna etmesi üzerine teslim olduğunu söyledi. Yıldız, ifadesinde "Ağabeyim gibi sevdiğim İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, beni telefonla aradı, 'Amiralim ne yapıyorsun?' dedi. Birkaç kez görüştük, ben de 'Gel, beni al' dedim" diye konuştu.

30.07.2016Gündem
Korgeneral Demirarslan adliyeye sevk edildi

Korgeneral Demirarslan adliyeye sevk edildi

DARBE girişimi sırasında İzmir’in Çiğli İlçesi’ndeki 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda bulunduğu, başarısız olunacağını anlayınca Eskişehir’e gidip darbe karşıtlarının tarafına geçtiği iddiasıyla gözaltına alınan Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan, İzmir’de adliyeye sevkedildi. İfadesinde darbecilerle işbirliği yapmadığını söyleyen Korgeneral Demirarslan’ın, Çiğli’deki üssün iki komutanının darbecilerin elinde rehin olmasına rağmen kendisine neden müdahale edilmediği sorusuna, "Onu darbecilere sorun" yanıtını verdi.

23.07.2016Gündem
Düğünde şahitken Akın Öztürk gitmemiş

Düğünde şahitken Akın Öztürk gitmemiş

Hava Kuvvetleri 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece İstanbul’da Eskişehir Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver’in kızının düğünündeydi.

23.07.2016Gündem
Kaçış çantası

Kaçış çantası

Genelkurmay Karargâhı’nda, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a “Başımıza geç” teklifinde bulunan Tümgeneral Mehmet Dişli’ye ait olduğu sanılan bir bond çanta bulundu. Tutanakla tespit edilen çantanın içinden ise yüklü miktarda dolar ve Sig Sauer tabanca çıktı.

23.07.2016Gündem
O komutan da üsdeymiş

O komutan da üsdeymiş

HAVA Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın darbe girişimi sırasında İzmir’in Çiğli İlçesi’ndeki 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda bulunduğu, başarısız olunacağını anlayınca Eskişehir’e gittiği ve darbe karşıtı girişimlerde bulunduğu öne sürüldü. Darbecilerin 400 kişilik atama listesinde adının Hava Kuvvetleri Komutanı olarak yer aldığı öğrenilen Korgeneral Demirarslan, gözaltına alınarak İzmir’e getirildi.

22.07.2016Gündem
Atalay Filizin valizinden bunlar çıktı

Atalay Filiz'in valizinden bunlar çıktı

Tuzla'da öğretmen Fatma Kayıkci'nın ölümüne ilişkin "Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklanan Atalay Filiz'in hakkında yürütülen soruşturma kapsamında dosyaya yeni bilgiler ulaştı.

13.07.2016Gündem
Atalay Filizin yakalanması için verilen ödüller belli oldu

Atalay Filiz'in yakalanması için verilen ödüller belli oldu

İzmir'in Menderes ilçesinde, 3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz'i yakalayan İlçe Emniyet Müdürü, Komiser ve 6 polis memuru ve polise ihbarda bulunan 2 vatandaş, İzmir Valiliğince ve İl Emniyet Müdürlüğünce ödüllendirildi.

20.06.2016Gündem
Atalay Filizin firardaki son görüntüleri ortaya çıktı

Atalay Filiz'in firardaki son görüntüleri ortaya çıktı

Ankara’da 2 İstanbul’da bir kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Atalay Filiz’in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Atalay Filiz’in İzmir’de kaldığı öğrenci evinden ayrıldıktan sonra İzmir Gümüldür’e gitmek üzere taksiye binerken görülüyor.

14.06.2016Gündem
Atalay Filiz davasında yeni gelişme: Yeterli delil olmadığı için...

Atalay Filiz davasında yeni gelişme: Yeterli delil olmadığı için...

Atalay Filiz soruşturmasında flaş gelişme.. İstanbul ve Ankara’daki 3 cinayetin zanlısı Atalay Filiz, İzmir’de yakalandıktan sonra İstanbul’a getirilmişti. Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Filiz, Anadolu Adalet Sarayında savcıya ifade verdi. Yaklaşık 5 saat boyunca sorgulanan Atalay Filiz, daha sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Attığı her adım bir basın ordusu tarafından takip edilen Filiz, nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. Yağma eylemini kabul etmiyorum." diyen Atalay Filiz'in, yeterli delil olmadığı gerekçesiyle 'Nitelikli yağma' suçundan tutuklanmasına yer olmadığına karar verildi. Atalay Filiz ailesinin gönderdiği avukatı kabul etmedi...

14.06.2016Gündem
Atalay Filize o soru sorulunca tikleri ortaya çıktı

Atalay Filiz'e o soru sorulunca tikleri ortaya çıktı!

Hürriyet, 3 kişiyi öldürdüğünü itiraf eden Atalay Filiz’in ifadesinin ayrıntılarına ulaştı. Atalay Filiz sorgusunda Olga Seregina’yı kendisinin öldürmediğini, akıbetinin ne olduğunu bilmediğini söyledi. Dedektifler, Atalay Filiz’in bu konuda yalan söylediğinde hemfikir. Atalay Filiz’in sorgu sırasında anlatmakta en fazla zorlandığı ve tiklerinin belirgin olarak ortaya çıktığı konulardan biri Olga Seregina hakkında kendisine sorulan sorular oldu.

14.06.2016Gündem
Atalay Filizin saklandığı menfez ortaya çıktı

Atalay Filizin saklandığı menfez ortaya çıktı

İstanbul ve Ankara’daki 3 cinayetin sanığı olarak arandığı sırada geldiği İzmir’de, kaçış macerası 15 gün süren Atalay Filiz’in yakalanmasından sonra, nasıl yaşadığının ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı.

13.06.2016Gündem
Atalay Filiz bu menfezde saklanmış

Atalay Filiz bu menfezde saklanmış

İstanbul ve Ankara’daki 3 cinayetin sanığı olarak arandığı sırada geldiği İzmir’de, kaçış macerası 15 gün süren Atalay Filiz’in yakalanmasından sonra, nasıl yaşadığının ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. Gümüldür’deki pansiyonda ve sahilde birkaç gün geçiren Atalay Filiz’in, dikkat çekmeden rahatça dolaşabilmek için av sahasına gittiği buradaki menfezde gizlendiği, bitki ve hayvanları yiyip yaşamını sürdürdüğü saptandı

13.06.2016Gündem
Atalay Filiz yakalandı Çantadaki listeden çıkan isimler şoke etti

Atalay Filiz yakalandı! Çantadaki listeden çıkan isimler şoke etti!

Atalay Filiz'in yakalanmasının ardından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Atalay Filiz dün sabah saatlerinde İzmir'de bindiği dolmuştaki bir yolcunun dikkati sayesinde yakalanmıştı. Atalay Filiz bugün işlediği cinayetlerin hepsini itiraf etti. Ayrıca Atalay Filiz'in dün çantasından çıkanlar şoke etti. Filiz'in çantasında çok sayıda ismin alt alta sıralandığı ve 18.08.1987 tarihinin bulunduğu iki liste çıktı. Bu listede yabancı kadın porno oyuncularının adlarının yazıldığı öğrenildi. Filiz'in üzerinden çıkan paranın ve kredi kartlarının da kaynağı araştırılıyor.

13.06.2016Gündem
Atalay Filiz İstanbula sevk edildi

Atalay Filiz İstanbul'a sevk edildi

İzmir'de yakalanan seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'in,bindiği minibüste kendisini tanıyan bir vatandaşın ihbarı üzerine polistarafından düzenlenen operasyonla yakalandığı öğrenildi. Menderes İlçeEmniyet Müdürlüğü'ne götürülen Filiz, ilk ifadesinde, bir süredirGümüldür civarında dağlık arazide saklandığını ve hayatta kalmak içinkurbağa, böcek yediğini söylediği öğrenildi. Atalay Filiz'in İstanbul'agötürülmek üzere emniyetten çıkarılmasını merakla bekleyen vatandaşlarbina önünde adeta nöbet tuttu. Filiz'in emniyetten çıkarıldığı sıradaise onlarca vatandaş, hem o anı cep telefonları ile görüntüledi hem deyuhalayarak aracı yumrukladı. Bazı vatandaşlar, seyir halindeki aracınpeşinden koştu.

12.06.2016Haber
Atalay Filizin bavulundan çıkanlar şaşırttı

Atalay Filiz'in bavulundan çıkanlar şaşırttı

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu isim Atalay Filiz bu sabah İzmir'de yakalandı.Atalay Filiz'in Gümüldür - İzmir dolmuşunda bir yolcunun kendisinitanıyıp polise ihbar etmesi sonucu, olayı fark edip değiştirdiğidolmuşta yakalandığı ortaya çıktı. Atalay Filiz'in üzerinden çıkanlarise şoke etti.. Atalay Filiz'in üzerinden, 4 adet sahte kimlik, 3 adetsahte ehliyet, bir Fransız vatandaşının vatandaşlık belgesi, 2 adetavcı, komando bıçağı, biber gazı, 10 bin TL'nin üzerinde Türk parası,3500 euro çıktı, farklı isimler adına düzenlenmiş 14 adet aktif, faaldurumda kredi kartı çıktı.

12.06.2016Haber
İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkayadan Atalay Filiz açıklaması - 2

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'dan Atalay Filiz açıklaması - 2

İzmir'de yakalanan seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'in, bindiği minibüste kendisini tanıyan bir vatandaşın ihbarı üzerine polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalandığı öğrenildi. Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Filiz, ilk ifadesinde, bir süredir Gümüldür civarında dağlık arazide saklandığını ve hayatta kalmak için kurbağa, böcek yediğini söylediği öğrenildi. İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, "Çok zeki görünüş itibariyle pişmanlık görüntüsü görmedim. Neşeli bir görüntüsü var. Cinayetlerle ilgili 'avukatımla cevaplayacağım' dedi" açıklamasını yaptı.

12.06.2016Haber
Atalay Filizin bindiği minibüsün şoförü olay anını anlattı

Atalay Filiz'in bindiği minibüsün şoförü olay anını anlattı

Seri katil zanlısının yakalanmasını sağlayan, dolmuş şoförü 41 yaşındaki Kenan Aka, Menderes'in eskiden köy olan Bulgurca Mahallesi'nde yaşıyor.Kamyon şoförü olan Aka, üç aydır dolmuş şoförlüğü yapıyor. Aka, seri katil Atalay Filiz'in üç gün önce bir kez daha dolmuşuna bindiğini belirterek, şunları söyledi: "Üç gün önce de dolmuşa yanlışlıkla bindi. Dolmuşu Gümüldür'e gidiyor sandı. Develi Köyü'ne dönünce 'Ben burada ineceğim' dedi ve indi. Kendisini o zaman da tanıdım, ancak dolmuşta yanımda oturduğu için haber veremedim. O iner inmez jandarmaya ihbar ettim, yakalanamadı. Bugün de Menderes Barbaros Mahallesi'nde dolmuşu durdurdu. Araca bindiğinde perişan haldeydi. Terliydi, günlerdir yıkanmadığı belliydi. Elindeki poşette birkaç tane pet su vardı. Sakalları uzamıştı. 'Bu araç nereye gidiyor' diye sordu. 'Bulgurca'dan İzmir'e gidiyor' dedim. 'Kaç lira' dedi. 'İki lira' dedim, 'Param yok' dedi, 'Olsun geç' dedim. Dolmuşta iki kadın yolcu da vardı. Biner binmez pencere kenarına oturdu ve perdeyi kapattı. Dereköy yolunda polis ekip aracını gördüm. Onlara selektör yaktım. Polis, peşimize düştü sonra dolmuşu durdurdu. Polisin geldiğini görünce ayağa kalktı, inmek istedi ancak kapı kapalı olduğu için inemedi. Polis, ondan kimlik istedi, adının 'Ömer' olarak yazılı olduğu kimliği verdi. Polis hemen koluna kelepçeyi taktı ve götürdü. Ben hiç paniklemedim, korkmadım. Seri katili televizyon haberlerinden tanıyorum, her gün düzenli haber bültenlerini izlerim."İzmir'in Menderes İlçesi'nde polis tarafından yakalanan 3 cinayetin zanlısı Atalay Filiz'in, sabah saatlerinde ormanlık alandan yola çıkarak bindiği 35 GA 8215 plakalı İzmir- Gümüldür seferini yapan dolmuşun şoförü Mustafa Berber (51) yaşadıklarını anlattı. Oğlu Özgür Berber (16) ve dolmuştaki yolcularla Menderes yönüne gittiği sırada ormanlık alandan inen Atalay Filiz'i ilk olarak oğlunun tanıdığını belirten Mustafa Berber, "Şaşal Mahallesi'nde ormanlık alandan bir anda önümüze çıktı. Dolmuşu durdurup 5 lira verdi. Para

12.06.2016Haber
İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkayadan Atalay Filiz açıklaması - 1

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'dan Atalay Filiz açıklaması - 1

İzmir'de yakalanan seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'in, bindiği minibüste kendisini tanıyan bir vatandaşın ihbarı üzerine polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalandığı öğrenildi. Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Filiz, ilk ifadesinde, bir süredir Gümüldür civarında dağlık arazide saklandığını ve hayatta kalmak için kurbağa, böcek yediğini söylediği öğrenildi. İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, "Çok zeki görünüş itibariyle pişmanlık görüntüsü görmedim. Neşeli bir görüntüsü var. Cinayetlerle ilgili 'avukatımla cevaplayacağım' dedi" açıklamasını yaptı.

12.06.2016Haber
Seri katil Atalay Filiz sağlık kontrolüne götürüldü

Seri katil Atalay Filiz sağlık kontrolüne götürüldü

Atalay Filiz'in yakalanması ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Atalay Filiz bu sabah bindiği minibüste kendisini tanıyan bir vatandaşın ihbarı üzerine polis tarafından yakalandı. Atalay Filiz’in, Menderes’e bağlı Gümüldür’den bindiği Gümüldür - İzmir dolmuşunda bir yolcunun kendisini tanıyıp polise ihbar etmesi sonucu, olayı fark edip değiştirdiği dolmuşta yakalandığı ortaya çıktı. Atalay Filiz'in üzerinden, 4 adet sahte kimlik, 3 adet sahte ehliyet, bir Fransız vatandaşının vatandaşlık belgesi, 2 adet avcı, komando bıçağı, biber gazı, 10 bin TL'nin üzerinde Türk parası, 3500 euro çıktı, farklı isimler adına düzenlenmiş 14 adet aktif, faal durumda kredi kartı çıktı. Emniyet Müdürü "Pişmanlık görüntüsü görmedim" dedi. Atalay Filiz sağlık kontrolüne götürüldü. 

12.06.2016Haber
16 yaşındaki çocuğun dikkati yakalattı, emniyette gülerek anlattı

16 yaşındaki çocuğun dikkati yakalattı, emniyette gülerek anlattı

İzmir'de yakalanan Türkiye'nin konuştuğu seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'in, gelen bir ihbar üzerine harekete geçen polisin, bindiği minibüsü durdurması sonucu yakalandığı ortaya çıktı. Polisteki ifadesinde ve sağlık kontrolüne götürüldüğü sırada rahat tavırlarıyla dikkat çeken Filiz'i, bindiği minibüsün muavini 16 yaşındaki Özgür Berber'in dikkati ele verdi.

12.06.2016Gündem
Kavunun deniz tutkusu

Kavun'un deniz tutkusu

İZMİR'de yaşayan Oktay Oruc'un Kavun adlı golden retriever cinsi köpeği denizde yüzmeyi çok seviyor.

23.05.2016Ege
Özdere’de su kesintisi

Özdere’de su kesintisi

İzsu Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Gümüldür’den Özdere bölgesine su sağlayan içme suyu iletim hattının özel mülkiyetten geçen kısmında hattın yeri değiştirileceğinden 21 Mart Pazartesi günü saat 09:00 ile akşam 21:00 arasında 12 saat boyunca Ortamahalle ve Çukuraltı Mahallesi’nde su kesintisi yapılacağını duyurdu.

19.03.2016Ege

Yazar Sonuçları

Kaçış çantası

Genelkurmay Karargâhı’nda, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a “Başımıza geç” teklifinde bulunan Tümgeneral Mehmet Dişli’ye ait olduğu sanılan bir bond çanta bulundu. Tutanakla tespit edilen çantanın içinden ise yüklü miktarda dolar ve Sig Sauer tabanca çıktı.

22.07.2016

Gerçekten geçim derdinde

Başbakan Binali Yıldırım bir basın toplantısının sonunda seçimle ilgili kendisine sorulan soru üzerine şöyle konuştu.

12.07.2016