EKSTRA
MENÜ

Gümüldür

Gümüldür haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gümüldür hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 655 Gümüldür haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gümüldür Haberleri

Bu sezon 10 gün geç olgunlaştı

Bu sezon 10 gün geç olgunlaştı

Türkiye’nin geleneksel ihraç ürünlerinden olan satsuma mandalinada, 2017/18 ihracat sezonu Ege Bölgesinde 23 Ekim 2017 tarihinde başlıyor.

15.10.2017Ekonomi
Ya alma ya terk etme

Ya alma ya terk etme

Yaz yavaş yavaş biterken tatil yörelerindeki barınaklar şimdiden insafsızca terk edilen köpeklerle doldu. Barınak gönüllüleri köpeklerin çoğunun yazlıkçılar tarafından bırakıldığını, kimilerinin de hasta olduğu için terk edildiğini söylüyor. Bu hayvanlar ya travma yaşayıp aç ve susuz kalarak ölüyor, ya araba çarpıyor ya da barınakta yaşama tutunmaya çalışıyor.

19.08.2017Gündem
Ertuğrul Özkök: Hocam, artık 70’inde  bir orta yaş erkeğiyim,  kaç yaşında gibi yapayım

Ertuğrul Özkök: Hocam, artık 70’inde bir orta yaş erkeğiyim, kaç yaşında gibi yapayım?

Her şey geçen hafta Dünya Sağlık Örgütü’nün yeni yaş dilimlerini açıklamasıyla patladı. Eskiden ‘yaşlı’ olarak kabul edilen 65 ile 80 arasındaki insanlar artık ‘orta yaş kuşağı’ sayılıyordu. Böylece bir gecede gençleşip ‘orta yaşta’ bir erkek haline gelmiştim. İlk işim Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nu arayıp “Hocam bu ne iş” diye sormak oldu. Yani, “Hocam ciddi misin?” diyecektim. Niyetim de şu: Bu iş gerçekten ciddiyse, yarından itibaren ona göre davranacağım, yaşayacağım. İkimiz, geçen cuma günü Bodrum’da Nikki Beach’in harika ortamında buluştuk. Kendim ve sizin adınıza, sorulabilecek bütün normal ve muzır soruları sordum. Cevaplarımı aldım ve daha o gün yeni yaşıma uygun yaşamaya başladım. İşte yeni orta yaş hayatım... Fotoğraflar her şeyi anlatıyor...

12.08.2017Hürriyet Pazar
Bu kadarına pes.. Benim yaptığım heykeli bana çaldırmak istiyorlar

Bu kadarına pes!.. 'Benim yaptığım heykeli bana çaldırmak istiyorlar'

İzmir'de, deniz altında sergilenmek üzere heykel yapan dalgıç Murat Yaman'ın heykelleri, tarihi eser kaçakçıları tarafından tarihi eser sanılarak çalınmaya başladı. Başına sık sık aynı olayın geldiğini söyleyen Yaman, "Bir de profesyonel dalgıç olduğum için kaçakçılar 'deniz altında tarihi eser bulduk, dalış yapıp çıkarabilir misiniz?' diye soruyorlar. Yani benim heykellerimi benim çıkartmamı istiyorlar" diyerek serzenişte bulundu.

7.08.2017Gündem
Milyarlarca arı binlerce kaplumbağa

Milyarlarca arı binlerce kaplumbağa

‘Kara sezon’ devam ediyor ve hemen her gün Türkiye’nin bir köşesinden orman yangını haberi geliyor. Küle dönen binlerce hektarda yanan sadece ağaçlar değil. Alevler milyarlarca arının, ağaç gölgesinde yaşam bulan binlerce canlının sonu oldu.

5.08.2017Gündem
Uzmanlar uyardı: Marmarada da tsunami olabilir

Uzmanlar uyardı: Marmara'da da tsunami olabilir

Ege’deki depremin ardından yakın dönemde ilk kez görülen tsunami, beklenen Marmara depremi ve sonrasında tsunami olasılığına ilişkin tartışmaları bir kez daha gündeme getirdi.

22.07.2017Gündem
İzmirdeki yangında son durum

İzmir'deki yangında son durum

İzmir'in Menderes İlçesinde ormana sıçrayarak geniş bir alanda etkili olan yangına 2 bin personel, 9 helikopter, 4 uçak, 128 arazöz ve 11 dozerle müdahale ediliyor. Şu ana kadar 800 hektarlık orman kül oldu. Jandarma ekipleri yangının çıkış nedenini belirlemek için alevlerin ilk başladığı yer olan Deliömerli köyünde inceleme yaptı. Ekiplerin yangını söndürmek için yoğun çaba harcamasına karşın, ormanlık alanda yer yer büyük alevlenmeler görülüyor. Öte yandan yangının çıkış noktasında cam içki şişesi bulunduğu belirtiliyor. Cam şişe kırıklarının yüksek sıcaklıkta mercek etkisi yaparak yangına sebebiyet vermiş olabileceği ihtimali de araştırılıyor. İZSU güvenlik amiri ise "Bizim İZSU güvenliği olarak önceliğimiz su alma tesisinin korunması. Çünkü bu tesisin zarar görmesi durumunda telafisi 2 ayı bulabilir. Sıcakların rekor seviyeye ulaştığı yaz ayında İzmir’in susuz kalması zor bir durum" diyor.

2.07.2017Gündem
İzmirde yangına müdahale eden helikopter düştü

İzmir'de yangına müdahale eden helikopter düştü

İzmir Gümüldür'deki orman yangınına müdahale etmek için Tahtalı Barajı'ndan su almaya çalışan ve 5 personeli bulunduğu bildirilen yangın söndürme helikopteri, "Bambi" olarak adlandırılan tankının su içindeki bir cisme takılması sonucu suya düştü. Biri hafif yaralı olan helikopter personeli barajdaki görevliler tarafından kurtarıldı

2.07.2017Haber
İzmir’de elektrik ve su kesintileri (İZSU) devam ediyor Elektrik ve sular ne zaman gelecek

İzmir’de elektrik ve su kesintileri (İZSU) devam ediyor! Elektrik ve sular ne zaman gelecek?

İzmir’de elektrik ve su kesintiler 2 Temmuz Pazar günü tarihinde de devam ediyor. İzmir'de sular ne zaman gelecek sorusu, İZSU tarafından yanıt bulurken; şehirdeki elektrik kesinti planları da paylaşıldı. Peki, İzmir’de elektrik ve sular ne zaman gelecek?

2.07.2017Gündem
İzmirden son dakika haberi... Yangına müdahale eden helikopter düştü

İzmir'den son dakika haberi... Yangına müdahale eden helikopter düştü

İzmir Gümüldür'deki orman yangınına müdahale etmek için Tahtalı Barajı'ndan su almaya çalışan ve 5 personeli bulunduğu bildirilen yangın söndürme helikopteri, "Bambi" olarak adlandırılan tankının su içindeki bir cisme takılması sonucu suya düştü. Biri hafif yaralı olan helikopter personeli barajdaki görevliler tarafından kurtarıldı.  Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez yangınla ilgili son açıklamasında şu bilgileri verdi: "500 hektarın üzerinde alan zarar gördü. İyiye doğru gidiyor. İki üç nokta kaldı. Yeter ki artık akciğerlerimiz daha fazla zarar görmesin. Vatandaşlarımıza da bir mesaj olması lazım. Çünkü bu orman yangınlarının yüzde 97'si insan kaynaklı"

2.07.2017Gündem
İzmirde yangın

İzmir'de yangın

İzmir'in Menderes ilçesindeki Gümüldür bölgesinde çıkan orman yangını nedeniyle bazı enerji nakil hatları zarar görünce Menderes, Buca, Karabağlar, Gaziemir, Konak bölgesinde sular kesildi. Öte yandan, Menderes, Gümüldür ve Özdere bölgelerine elektrik de verilemiyor.

1.07.2017Haber
İzmir felaketi yaşıyor... Elektrik kesildi, su verilemiyor

İzmir felaketi yaşıyor... Elektrik kesildi, su verilemiyor

İzmir'in Menderes ilçesindeki Gümüldür bölgesinde çıkan orman yangını nedeniyle bazı enerji nakil hatları zarar görünce Menderes, Buca, Karabağlar, Gaziemir, Konak bölgesinde sular kesildi. Öte yandan, Menderes, Gümüldür ve Özdere bölgelerine elektrik de verilemiyor. İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nden (İZSU) yapılan son açıklamada ise su kesintisi yapılan ilçelere saat 20:00 itibarıyla kademeli olarak su verilmeye başlandığı belirtildi.

1.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Sanki bir Kuddusi Okkır vakası gibi

TUĞGENERAL Yavuz Ekrem Arslan 16 Temmuz 2016 sabahı, bu fotoğrafta gördüğünüz gibi gözaltına alındı...

9.11.2017

Bir tuğgeneralin sessizce ölümü

Gazetenin gündem sayfasındaki haber dikkatime takıldı. “FETÖ tutuklusu hastanede öldü” başlığını taşıyordu. İki sütunluk haber selam durmuş bir tuğgeneralin fotoğrafıyla verilmişti.

8.11.2017

Çözüm odaklı bir siyaset zor mu?

 BAKIYORUM, izliyorum, takip ediyorum; değişmiyor.

2.10.2017

Bu kampanyayı destekliyorum

Sanatçı duyarlılığını seviyorum.

21.08.2017

Başkan Kadooğlu’na katılıyorum

TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu’yla buluştuk.

27.07.2017

Ormanlarımız

36 yıl hapise mahkum adam, son on yılını hücresinde bulduğu tahta kurusu ile geçirmiş. Ona, vakit bol, bazı yetenekler kazandırmış. Komutlarıyla taklalar atan hayvancağız tahliye olunca ekmek param olur diye düşünmüş...

9.07.2017

İçim yandı

Geçen gün arabama bindim Gümüldür’e doğru gittim.

8.07.2017

Ya “konuşursa” ağaçlar ?

Shakespeare’in “en kısa trajedisi” diye bilinen Macbeth’te cadılar;

2.07.2017