EKSTRA
MENÜ

Gülle

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.935 haberi bulunmuştur.

Gülle Haberleri

En çok ihracat yapan 10 firma ödüllendirildi

En çok ihracat yapan 10 firma ödüllendirildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 28. Olağan Genel Kurulu’nu ve ‘2020 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

19.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ihracatçılara müjde: Yeni bir mekanizma kuruyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ihracatçılara müjde: Yeni bir mekanizma kuruyoruz

Türkiye İhracatçılar Meclisi 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amacımız uzak coğrafyalardaki ülkelerin ithalatlarında ülkemizin payını 4 kat artırmaktır" dedi. 'Yeni bir mekanizma kurmakta olduğumuzun müjdesini paylaşmak istiyorum' diyen Erdoğan, İhracatı Geliştirme Fonu'nun detaylarından bahsetti. İhracattaki rekorlara değinen Erdoğan, "12 aylık ihracatımız ilk defa 200 milyarı aşarak 17 Eylül itibarıyla 211 milyar dolarla rekor kırdı" açıklamasında bulundu.

18.09.2021Ekonomi
Çelik sektörü ihracatçıları ödüllendirildi

Çelik sektörü ihracatçıları ödüllendirildi

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay "Sektöre baktığımız zaman 50 milyon tonluk bir kapasitemiz var. Kapasite kullanım oranlarımız yüksek, 40 milyon ton civarında bir üretimimiz var. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde çok büyük yatırımlar bekliyor. Çelik, stratejik önemi büyük bir sektör" dedi.

16.09.2021Ekonomi
Stadyumda mezuniyet sevinci

Stadyumda mezuniyet sevinci

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) 2020-2021 eğitim ve öğretim yılını başarıyla tamamlayan öğrenciler iki sevinci bir arada yaşadı. Hem uzaktan Eğitim nedeniyle uzun süredir ayrı kaldıkları okul ve arkadaşlarıyla son bir kez yeniden bir araya geldiler hem de mezuniyet diplomalarını aldılar.

11.09.2021Eğitim
Şehrin caz hali başlıyor

Şehrin caz hali başlıyor

31. Akbank Caz Festivali 1 Ekim’de ‘Yeniden Şehrin Caz Hali’ temasıyla başlıyor.

10.09.2021Kitap Sanat
İDDMİB, başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi

İDDMİB, başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki: - "Küresel aktörlerle rekabet edebilecek ulusal bir armatör firma kurulmalı" dedi.

8.09.2021Ekonomi
Havada ihracatçıya indirim

Havada ihracatçıya indirim

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türk Hava Yolları (THY) Hava Kargo İşbirliği Protokolü İmza Töreni Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Adil Karaismailoğlu himayesinde yapıldı. Protokolü, TİM Başkanı İsmail Gülle ve THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı imzaladı.

8.09.2021Ekonomi
7 Temmuz hangi burç ve burcu ne 7 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

7 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 7 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar kendileri için özel gün saydıkları günlerde başka ne tür olaylar odluğu merak etmektedir. 7 Temmuz hangi burç? 7 Temmuz tarihinde yaşanan tarihi olaylar nelerdir? 7 Temmuzda doğmuş yabancı ünlüler kimlerdir? 7 Temmuzda doğmuş Türk ünlüler kimlerdir? 7 Temmuzda doğan insanların özellikleri nelerdir? Sizler için 7 Temmuz tarihi ile ilgili merak edilenleri detayları ile derledik.

8.09.2021Burçlar
Bakan Muş duyurdu... Yıl sonuna kadar yüzde 35 indirim yapılacak

Bakan Muş duyurdu... Yıl sonuna kadar yüzde 35 indirim yapılacak

TİM ve THY arasında Hava Kargo İşbirliği Protokolü'nde imzalar atılacak. Protokolde konuşan Bakan Muş yapılan anlaşmanın detayından bahsetti ve "Turkish Cargo tarafından yıl sonuna kadar 46 destinasyonda ihracatçılarımıza genel kargo, yumurta, yaş meyve ve sebze ile balık taşımalarında yüzde 10-35 arasında indirim uygulanacaktır" açıklamasında bulundu.

7.09.2021Ekonomi
Yeşil üretim için dönüşüme hazırız

Yeşil üretim için dönüşüme hazırız

Üretim süreçlerinde ‘yeşil üretim’in artık kırmızı çizgi olduğunu söyleyen TİM Başkanı İsmail Gülle, “İş dünyası “yeşil ihracat” için dönüşüme hazır. Karbon düzenlemesine ayak uydurmak için önümüzde zaman var. Bu konuda bazı sektörlerde iyiyiz, bazılarında sınırdayız, bazı sektörlerde negatif durumdayız. Bu sektörleri de süreç içinde iyileştireceğiz” diye konuştu.

6.09.2021Ekonomi
İş dünyası yeşil ihracat için dönüşüme hazır

İş dünyası "yeşil ihracat" için dönüşüme hazır

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Avrupa Birliği'nin (AB) devreye alacağı sınırda karbon düzenlemesi için 10 senelik süreç bulunduğunu belirterek, "Bu konuda bazı sektörlerde iyiyiz, bazılarında sınırdayız, bazı sektörlerde negatif durumdayız. Bu sektörleri de süreç içinde iyileştireceğiz." dedi.

5.09.2021Ekonomi
Yıl sonunda hedef 210 milyar dolar

Yıl sonunda hedef 210 milyar dolar

Ağustos ayında ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 52 artarak 18.9 milyar dolar oldu. Ocak-ağustos döneminde ise ihracat geçen yıla göre yüzde 37 artışla 140.2 milyar dolar olarak gerçekleşti. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Yıl sonunda 210 milyar dolara ulaşacağına inancımız tamdır” diye konuştu.

3.09.2021Ekonomi
Bakan Elvan: Büyümeyi sürekli kılmanın çabasındayız

Bakan Elvan: Büyümeyi sürekli kılmanın çabasındayız

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ikinci çeyrek büyüme rakamlarına yönelik değerlendirmede bulundu. Bakan Elvan "İkinci çeyrek büyümesinin yüzde 57'si yatırımlar ve net dış talepten geldi. Sürdürülebilir ve kapsayıcı bir büyüme için düşük enflasyon, kur istikrarı ve öngörülebilirlik kritik öneme sahip. Gelir dağılımı adaletini daha da iyileştirecek bir büyümeyi sürekli kılmanın çabasındayız" dedi. Ticaret Bakan Muş ise "Bu değer 1998'den bu yana kaydedilen en yüksek katkıdır. Yatırım, üretim ve ihracat temelinde büyümeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli "Yani büyüme gerçektir, reeldir ve bazılarının aklının alamayacağı kadar da yerli ve millidir" yorumunu yaptı.

1.09.2021Ekonomi
Ege’den 18 milyar $’lık ihracat hedefi

Ege’den 18 milyar $’lık ihracat hedefi

TİM Başkanı İsmail Gülle, Egeli ihracatçılarla bir araya geldi . Gülle, “Ege İhracatçı Birliğimizin ihracatı yıl başından bu yana, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 40 arttı” dedi. Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ise yıl sonu için hedeflerini 16 milyar dolar olarak yukarı yönlü güncellediklerini 2022’de 18 milyar dolar ihracatı hedeflediklerini dile getirdi.

31.08.2021Ekonomi
Yasemin Adar kimdir, nereli, kaç yaşında Yasemin Adar’ın biyografisi

Yasemin Adar kimdir, nereli, kaç yaşında? Yasemin Adar’ın biyografisi

Yasemin Adar merak edilen isimler arasında bulunuyor. Başarılı isim 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'ndaki bronz madalya mücadelesinde Kırgız Aiperi Medet Kyzy'i yenerek, kadınlarda Türkiye'ye güreşte ilk madalyayı getiren sporcu oldu. Peki Yasemin Adar kimdir, kaç yaşında, nereli?

27.08.2021Spor Arena
Evlilik teklifi için yüzlerce yıllık binayı kapattı : 2 milyon dolarlık nişan yüzüğü

Evlilik teklifi için yüzlerce yıllık binayı "kapattı" : 2 milyon dolarlık nişan yüzüğü

Dünyanın mimari olarak en gösterişli opera binalarından biri... Tam 10 bin tane gül, özel orkestra ve 2 milyon dolarlık göz kamaştıran bir nişan yüzüğü... İki genç böyle nişanlandı ve büyük olasılıkla "yılın en pahalı" düğününe ilk adımı da bu kadar gösterişli şekilde attı.

27.08.2021Magazin
Evlilik teklifi için 142 yıllık tarihi opera binasını kapattı

Evlilik teklifi için 142 yıllık tarihi opera binasını "kapattı"

Kurduğu online moda satış firmasıyla dünyanın en zengin iş insanları arasına giren Mahmud Abdullah Kamani'nin iki oğlundan büyüğü olan Umar Kamani; bir süredir birlikte olduğu Faslı model Nada Adelle ile evlilik yolunda ilk adımı attı. Hem de son derece gösterişli bir şekilde. Babasının kurduğu şirketin yan dalı olarak bir yaş küçük kardeşi Adam ile birlikte Pretty Little Thing adlı markayı yaratan Umar Kamani, sevgilisi Nada Adelle'ye Monte Carlo Opera binasında düzenlediği sürpriz bir törenle evlilik teklif etti.

27.08.2021Magazin
Genç milli atlet Pınar Akyol, gülle atmada dünya ikincisi oldu

Genç milli atlet Pınar Akyol, gülle atmada dünya ikincisi oldu

Dünya 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'nda milli atlet Pınar Akyol, kadınlar gülle atmada gümüş madalya elde etti.

21.08.2021Diğer
Mustafa Şentop: Biz fert olarak, millet olarak hiçbir zaman pes etmedik asla pes etmeyeceğiz

Mustafa Şentop: Biz fert olarak, millet olarak hiçbir zaman pes etmedik asla pes etmeyeceğiz

TBMM Başkanı Şentop, Kahramanmaraş'ta 46. Geleneksel Afşin Eshab-ı Kehf Kültür ve Karakucak Gençler Türkiye Şampiyonası'nda konuştu. Şentop konuşmasında "Biz fert olarak, millet olarak hiçbir zaman pes etmedik asla pes etmeyeceğiz." sözlerini kullandı

21.08.2021Gündem
Gençler bu kez çevreyi korumak için çözüm üretti

Gençler bu kez çevreyi korumak için çözüm üretti

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen ve Türkiye’nin dört bir yanında 180 bini aşkın çocuğa ulaşan “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eşzamanlı iki fikir maratonu gerçekleştirildi.

13.08.2021Teknoloji
TİM ihracatçı gençler için proje başlattı

TİM ihracatçı gençler için proje başlattı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), genç ihracatçı sayısını artırmak ve geleceğin ihracat ehli genç neslini yetiştirmek amacıyla “Genç TİM” projesini hayata geçirdi.

11.08.2021Ekonomi
Erkekler dekatlonda Kanadalı Damian Warner, olimpiyat rekoru kırarak şampiyon oldu

Erkekler dekatlonda Kanadalı Damian Warner, olimpiyat rekoru kırarak şampiyon oldu

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 13. gününde erkekler dekatlonda Kanadalı Damian Warner, olimpiyat rekoru kırarak altın madalya kazandı.

5.08.2021Tokyo2020
Tokyo 2020 Haberi: Ryan Crouser, olimpiyat rekoruyla altına uzandı

Tokyo 2020 Haberi: Ryan Crouser, olimpiyat rekoruyla altına uzandı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 13. gününde erkekler gülle atmada ABD'li Ryan Crouser, olimpiyat rekoru kırarak altın madalya kazandı.

5.08.2021Tokyo2020
Orman yangınları sonrası bizi bekleyen tehlike

Orman yangınları sonrası bizi bekleyen tehlike

Prof. Dr. İskender Gülle, son orman yangınlarının, su havzalarını önemli derecede etkileyeceğini söyledi. Prof. Dr. Gülle, "Yangınların geride bıraktığı kül, artı yok olan bitki örtüsü nedeniyle ortaya çıkacak erozyon hem akarsuları hem gölleri su kalitesi açısından etkileyecek. Toprağın su tutma kapasitesi azalacağından akarsularda ve göllerde ani su baskınları, ani seller, taşkınlar gözlemlemek olası olacaktır" şeklinde konuştu.

4.08.2021Gündem
Nuri Alço kariyer yolculuğunu anlattı: Yeşilçamda para kazanmak mümkün değildi

Nuri Alço kariyer yolculuğunu anlattı: Yeşilçam'da para kazanmak mümkün değildi!

Usta oyuncu Nuri Alço, Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan 'Dur Bi Dinle' programına konuk oldu. Kariyer yolculuğunu anlatan usta oyuncu, 'kazandığım paranın %70'ini film için harcıyordum. Yeşilçam'da rol alıp bugün çok zor durumda olan insanlar var' dedi.

4.08.2021Magazin
İstikrar ve azmin sembolü Eşref Apak finalde

İstikrar ve azmin sembolü Eşref Apak finalde

Tokyo 2020’de milli sporcularımız tarih yazmaya devam ediyor. 2004 Atina’da gümüş kazanan, 5 kez olimpiyata katılan ilk isim olan Eşref Apak 17 yıl sonra tekrar finale yükseldi.

3.08.2021Tokyo2020
201.5 milyar dolarla rekor geldi

201.5 milyar dolarla rekor geldi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ocak-temmuz döneminde ihracatın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35; pandemi öncesi döneme göre de yüzde 16.4’lük artışla 121.4 milyar dolara yükseldiğini söyledi. Son 12 aylık ihracat 201.5 milyar dolara yükselerek yeni bir Cumhuriyet tarihi rekoruna imza attı. İlk kez 200 milyar dolar sınırı aşıldı.

3.08.2021Ekonomi
Yasemin Adar kimdir, kaç yaşında Yasemin Adarın biyografisi

Yasemin Adar kimdir, kaç yaşında? Yasemin Adar'ın biyografisi

Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda milli güreşçi Yasemin Adar 76 kiloda rakibini tuşla yenerek olimpiyat üçüncüsü oldu. Yasemin Adar, 2017 yılında Dünya Şampiyonu, 2016-2017-2018 ve 2019 yıllarında ise üst üste dört kez Avrupa Şampiyonu olmuştu. Peki, Yasemin Adar kimdir, kaç yaşında? Yasemin Adar'ın biyografisi...

2.08.2021Spor Arena
Tokyo 2020de bronz madalya kazanan Valerie Adamstan tarihi başarı

Tokyo 2020'de bronz madalya kazanan Valerie Adams'tan tarihi başarı!

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 9. gününde gülle atmada bronz madalya kazanan Yeni Zelandalı Valerie Adams, tek bir alan etkinliğinde 4 olimpiyat madalyası kazanan ilk kadın oldu.

1.08.2021Tokyo2020
İş dünyasından fidan seferberliği

İş dünyasından fidan seferberliği

Türkiye, birçok faklı noktada çıkan orman yangınlarını söndürmek için seferber olurken, yanan bölgelerin tekrar yeşillendirilmesi için Türk iş dünyası kaybedilen ormanlık alanlara fidan dikim kampanyası başlattı.

31.07.2021Ekonomi
Son dakika... Dev şirketler yangın bölgeleri için harekete geçti

Son dakika... Dev şirketler yangın bölgeleri için harekete geçti

Orman yangınları ile mücadele devam ederken şirketler de yardım kampanyaları ile mücadeleye destek olmaya başladı. Türkiye'nin önde gelen zincir marketleri bölgede ihtiyaç duyulan malzemelerin tedarik edileceğini açıklarken, TOBB maddi yardımda bulunulacağını, TİM ve TESK de ağaçlandırma kampanyaları başlatılacağını ifade etti.

30.07.2021Ekonomi
Tokyo 2020de Emel Dereli finale çıkamadı

Tokyo 2020'de Emel Dereli finale çıkamadı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 7. gününde gülle atma elemelerinde mücadele eden milli sporcu Emel Dereli, finale çıkamadı.

30.07.2021Tokyo2020
Tokyo 2020de atletizm yarışları ne zaman başlayacak İşte Milli sporcuların müsabaka programı

Tokyo 2020'de atletizm yarışları ne zaman başlayacak? İşte Milli sporcuların müsabaka programı

Tokyo 2020'de atletizm heyecanı başlıyor. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 7. gününde 30 Temmuz'da atletizm müsabakaları başlayacak. Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda heyecanla beklenen atletizmde ilk müsabakalar Cuma günü yapılacak. İşte, Milli sporcuların müsabaka programı...

29.07.2021Spor Arena
Tokyo 2020de atletizm heyecanı başlıyor Milli sporcularımız...

Tokyo 2020'de atletizm heyecanı başlıyor! Milli sporcularımız...

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 7. gününde yarın atletizm müsabakaları başlayacak.

29.07.2021Tokyo2020
Çok çalıştılar, çok hazırlar, çok istiyorlar

Çok çalıştılar, çok hazırlar, çok istiyorlar

Cuma günü düzenlenen açılış seremonisiyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları resmen başladı, artık sahne milli sporcularımızın… Oyunlara 108 sporcuyla katılan Türkiye’nin hedefi en az 13 madalyayla Londra 1948’de (12 madalya) elde edilen rekoru geçmek. Pandemi nedeniyle olimpiyatların bir yıl ertelenmesi sporcularımızın müsabakalara daha iyi hazırlanmasını sağladı. Voleyboldan güreşe, bokstan cimnastiğe pek çok branşta beklentimiz altın madalya!

25.07.2021Hürriyet Pazar
Tokyo Olimpiyatları ne zaman ve hangi kanalda yayınlanıyor Tokyo Olimpiyatlarına katılacak milli sporcular kimler

Tokyo Olimpiyatları ne zaman ve hangi kanalda yayınlanıyor? Tokyo Olimpiyatlarına katılacak milli sporcular kimler?

Japonya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye, 108 sporcusuyla madalya kovalayacak.Türkiye, oyunlara atıcılık, atletizm, badminton, bisiklet, boks, cimnastik, eskrim, güreş, halter, judo, karate, kürek, modern pentatlon, okçuluk, tekvando, voleybol, yelken ve yüzme branşlarında 58 erkek ve 50 kadın sporcuyla katılım sağlayacak.

23.07.2021Spor Arena
Tokyo Olimpiyatları saat kaçta, hangi kanalda 2020 Tokyo Olimpiyatları’na Türkiye’den katılacak sporcular

Tokyo Olimpiyatları saat kaçta, hangi kanalda? 2020 Tokyo Olimpiyatları’na Türkiye’den katılacak sporcular

Merakla beklenen 2020 Tokyo Olimpiyatları’na sayılı zaman kala, Türkiye’den de 108 sporcunun katılacağı olimpiyatların ne zaman, hangi kanalda olduğu araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen Tokyo Olimpiyatları, bu yıl muhteşem bir organizasyonla geri dönmeye hazırlanıyor. Peki, Tokyo Olimpiyatları saat kaçta, hangi kanalda? İşte, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na Türkiye’den katılacak olan sporcularımız…

22.07.2021Tokyo2020
Pınar Akyol gülle atmada Avrupa şampiyonu oldu

Pınar Akyol gülle atmada Avrupa şampiyonu oldu

Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'nda milli sporcu Pınar Akyol, gülle atmada altın madalya kazandı.

17.07.2021Futbol
Özel sporcular Tokyo Paralimpik Oyunlarından ilk madalyalarını hedefliyor

Özel sporcular Tokyo Paralimpik Oyunları'ndan ilk madalyalarını hedefliyor

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılacak özel sporcular Esra Bayrak, Mihriban Korkmaz ve Fatma Damla Altın Tokyo'da madalya kazanmayı hedefliyor.

15.07.2021Tokyo2020
Hain darbe girişiminin yıl dönümünde iş dünyasından birlik ve beraberlik vurgusu: İş dünyasından 15 Temmuz mesajı

Hain darbe girişiminin yıl dönümünde iş dünyasından birlik ve beraberlik vurgusu: İş dünyasından 15 Temmuz mesajı

İş dünyası hain darbe girişiminin 5. yıl dönümünde birlik ve beraberlik mesajı verdi. Türk halkının demokrasiden yana tavır aldığını hatırlatan iş dünyası temsilcileri, üretime ve büyümeye aralıksız devam edildiğini vurguladı.

15.07.2021Ekonomi
Tekstil sektöründen sürdürülebilirlik adımı

Tekstil sektöründen sürdürülebilirlik adımı

Sürdürülebilirlik konusundaki adımlarını hızlandıran Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) haziran ayında Sürdürülebilirlik Eylem Planı’nı açıklamış ve tüm sektörler için ‘dünyayı tüketmeden, dünya için üretiyoruz’ anlayışı ile hareket edeceklerini duyurmuştu.

13.07.2021Ekonomi
Türkiye, 2020 Tokyoda 108 sporcuyla madalya mücadelesi verecek

Türkiye, 2020 Tokyo'da 108 sporcuyla madalya mücadelesi verecek!

Pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye, 18 branşta toplam 108 sporcuyla temsil edilecek.

12.07.2021Tokyo2020
Türkiyenin ABye ihracatı yılın ilk yarısında 40 milyar doları aştı

Türkiye'nin AB'ye ihracatı yılın ilk yarısında 40 milyar doları aştı

Türkiye'nin Avrupa Birliği ülkelerine yaptığı ihracat ocak-haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artarak 40 milyar 857 milyon 72 bin dolara yükseldi.

6.07.2021Ekonomi
İhracatta haziran rekoru: İhracat haziranda yüzde 47 arttı12 aylık ihracat 200 milyar dolara dayandı

İhracatta haziran rekoru: İhracat haziranda yüzde 47 arttı12 aylık ihracat 200 milyar dolara dayandı

Haziran ayında ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47’lik artışla 19.8 milyar lira oldu. Son 6 aylık ihracat rakamı da geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 40 artışla 105 milyar dolar oldu. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “2022 hedefi olan 198 milyarı da aşıp ihracatımızı 200 milyar doların çok daha ötesine taşıyacağımıza inanıyoruz” dedi.

3.07.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: İlk 5 ayda yüzde 50 artış yaşandı

TİM Başkanı Gülle: İlk 5 ayda yüzde 50 artış yaşandı

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "Önümüzdeki dönemde tarım ve gıdada firmalarımızın ihracat tutarlarını hızla artıracağına inanıyoruz. Bu yıl da Konyalı firmalarımız ilk 5 ayda 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 50 artışla 1,2 milyar dolarlık ihracat yaptı." ifadelerini kullandı.

29.06.2021Ekonomi
Ev ve mutfak eşyası sektörü ihracatta Sahraaltı Afrikayı radarına aldı

Ev ve mutfak eşyası sektörü ihracatta Sahraaltı Afrika'yı radarına aldı

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) tarafından düzenlenen "EVSİD Connect Afrika Ülkeleri Sanal Ticaret Etkinlikleri" başladı.

22.06.2021Ekonomi
Ev ve mutfak eşyası sektörü ihracatta Sahraaltı Afrikayı radarına aldı

Ev ve mutfak eşyası sektörü ihracatta Sahraaltı Afrika'yı radarına aldı

EVSİD Başkanı Talha Özger "Afrika ülkeleri ev ve mutfak eşyası ithalatı son 5 yılda yüzde 53 büyümesine rağmen özellikle Sahraaltı Afrika ülkelerindeki pazar payımız oldukça düşük" dedi.

22.06.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: Tüketmeden üretelim

TİM Başkanı Gülle: Tüketmeden üretelim

Somut ve gerçek adımlarla çevrenin kaybettiklerini yerine koymamız gerektiğini söyleyen TİM Başkanı İsmail Gülle, “Sorun belli. Çevreyi biz kirlettiğimiz için kirleniyor. Daha sürdürülebilir ve çevreci bir üretim şart. Bugüne kadar yapılanların yeterli olmadığını Marmara’nın halinden görüyoruz. Bir eylem planı hazırladık. Bu konuda herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Tüketmeden üretelim” dedi.

22.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Masada yer açın ben geldim’

Ferhan Şensoy meslektaşı Rasim Öztekin’i bekletmedi, yaklaşık beş buçuk ay sonra veda mektubunda bahsettiği neşeli bir meyhanedeki yerini aldı. Dün aramızdan ayrılan Şensoy artık nesli tükenen bir profilin en özgün, en çalışkan temsilcilerindendi. Kitap yazdı, oyun yazdı, sahneye koydu, oynadı, dizilerde, filmlerde rol aldı. 70 yıllık ömrüne sığdırdığı onca sanatsal izin yanında ‘muhalif’, başkaldıran bir ses ve ruhtu.

1.09.2021

Tokyo Olimpiyatları’nda Kullanılacak Yeni Teknolojiler

23 Temmuz - 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında, Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleşecek, Dünya’nın en büyük spor organizasyonu olan Olimpiyatlar için geri sayım başladı. Tokyo Olimpiyatları hey-ecan dolu müsabakalar kadar, kullanılacak yeni teknolojiler ile de fark yaratmaya aday… Normal şartlar altında geçtiğimiz yıl gerçekleşmesi gereken Olimpiyatlar, Covid-19 salgını nedeniyle bu yıla ertelenmiş ve 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana ertelenen tek olimpiyat ünvanını da almıştı…

21.07.2021