EKSTRA
MENÜ

Gülden Aydın

Gülden Aydın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gülden Aydın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 570 Gülden Aydın haberi bulunmuştur.

Gülden Aydın Haberleri

Gerçek bir gazetecinin anatomisi... Meslektaşımız, dostumuz Gülden Aydın’ın ardından...

Gerçek bir gazetecinin anatomisi... Meslektaşımız, dostumuz Gülden Aydın’ın ardından...

İzmir Kiraz’daki çocuk gelinler, Güneydoğu’daki kadın intiharları, Siirt’te tecavüze uğrayan çocuklar, Bingöl’de 33 askerin şehit olduğu katliam... Salı günü, 61 yaşında aramızdan ayrılan meslektaşımız Gülden Aydın’ın ödüllü gazeteciliğiyle ilgili pek çok haber okuduk bu hafta. Biz ise onu yüzümüzde hep bir tebessümle andık. O bizim çalışma arkadaşımızdı. Sıkı gazeteciliğinin yanı sıra basının en matrak isimlerinden biriydi. Sonsuz merakı onu kimsenin aklına gelmeyecek yerlere sürükledi. Öyle haberler vardı ki onları sadece Gülden akıl edebilirdi. Bugün size o haberlerin peşinde koşan, görev başındaki Gülden Aydın’ı göstermek istedik. Gelin, onu hem kendi kaleminden hem yıllarca sahada yan yana çalıştığı foto-muhabirlerin anılarından okuyalım...

24.03.2019Hürriyet Pazar
Vahap Munyar ve Mete Belovacıklı CNN Türkte...

Vahap Munyar ve Mete Belovacıklı CNN Türk'te...

CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına bu hafta Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar ve Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı konuk oldu... İşte programdan öne çıkan açıklamalar:

23.03.2019Gündem
Dövülen kadınlar, ezilen çocuklar öksüz kaldı... Güldenimize veda

Dövülen kadınlar, ezilen çocuklar öksüz kaldı... Güldenimize veda

Hürriyet Gazetesi Özel Haber Servisi’nin deneyimli ‘saha muhabiri’ Gülden Aydın (61) dün toprağa verildi. Aydın’ın özellikle kadın ve çocuk odaklı haberleri ses getirmiş, pek çok ödül almıştı.

21.03.2019Gündem
Güldenimize veda

Güldenimize veda

BİR süredir kanser tedavisi gören ve hastanede hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi’nin deneyimli muhabiri, araştırmacı gazeteci Gülden Aydın, Beşiktaş Cemevi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

20.03.2019Gündem
Gazeteci Gülden Aydın son yolculuğuna uğurlandı

Gazeteci Gülden Aydın son yolculuğuna uğurlandı

Bir süredir kanser tedavisi gören ve hastanede hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi'nin deneyimli muhabiri Gülden Aydın, Beşiktaş Cemevi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Gülden Aydın için ilk tören Cağaloğlu'ndaki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin binasında yapıldı. Buradaki törenin ardından Gülden Aydın'ın naaşı öğle saatlerinde Beşiktaş Cemevi'ne getirildi. Cenaze törenine Gülden Aydın'ın ağabeyi Gazi Aydın, kız kardeşleri Mürüvet Aydın, Günay Çopur, Gülden Aydın'ın kızı Ceren Karşılayan, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, İş İnsanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi yazarları, mesai arkadaşları ve yakınları katıldı. Taziyeleri Gülden Aydın'ın kızı Ceren Karşılayan kabul etti.

20.03.2019Haber
‘Gerçeğin iz sürücüsü’nü kaybettik

‘Gerçeğin iz sürücüsü’nü kaybettik

Hürriyet Gazetesi Özel Haber Servisi’nin en kıdemli muhabiri Gülden Aydın (61) dün 1.5 yıldır mücadele ettiği kanser nedeniyle aramızdan ayrıldı. Gazeteciliği tutku ve büyük heyecanla yapan Aydın ‘saha muhabirliği’nin en başarılı ve yetenekli temsilcilerinden biriydi.

20.03.2019Gündem
Son 24 saatte ne oldu (19.03.2019) 2

Son 24 saatte ne oldu? (19.03.2019) 2

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar.

19.03.2019Haber
Güldenimizi kaybettik

Güldenimizi kaybettik

Gazetecilik yılmaz bir neferini, biz canımız, kıdemli muhabirimiz Gülden Aydın’ı kaybettik. Üzgünüz.

19.03.2019Gündem
Doğuştan sporcu, Köy Enstitülü öğretmen, sosyal demokrat politikacı

Doğuştan sporcu, Köy Enstitülü öğretmen, sosyal demokrat politikacı

Hafta başında kaybettiğimiz Fikret Ünlü’nün siyasi kariyeri ile sporculuğunu terazinin iki kefesine koysak herhalde dengede kalırdı. O hem Türkiye sporu için büyük emek vermiş bir politikacı hem de 57’sinde bile öğrenen, 73’ünde tırmanışa gidip zirveyi görmeden dönmeyen bir sporcuydu. Köy Enstitülü kökünü hiç unutmadı... Banu TUNA/btuna@hurriyet.com.tr

24.02.2019Hürriyet Pazar
70. yıl onur gecesi

70. yıl onur gecesi

Hürriyet gazetesinin 70. kuruluş yıldönümünde kıdem ve yayın ödülleri töreni önceki akşam Demirören Medya Center’da gerçekleştirildi. Gecede 40, 35, 30, 25, 20 ve 10 yılını dolduran Hürriyet çalışanları kıdem ödüllerini alırken, emekliliğe hak kazananlara da emeklilik plaketleri yöneticiler ve yazarlar tarafından takdim edildi. Haber, video, fotoğraf ve sosyal medya gibi farklı dallarda verilen yayın ödülleri de aynı gecede sahiplerini buldu. Ödüller ve alanlar şöyle:

29.12.2018Gündem
Fark yaratan kadınlar bu panelde buluşacak

Fark yaratan kadınlar bu panelde buluşacak

Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği, 8 Mart Kadınlar Günü öncesi kapsamlı bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. Her biri farklı yönleri ile öne çıkan kadınlar "Being an Efficientand High Impact Woman” temalı panelinde bir araya geliyor.

23.02.2018Ekonomi
2017de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

2017'de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

Yılın en çok öne çıkan 10 Hürriyet manşetini, Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila sizin için seçti...

28.12.2017Gündem
Güvenilir içeriğe veri desteği

Güvenilir içeriğe veri desteği

BÜYÜK veri, yapay zekâ ve dijital pazarlamanın masaya yatırıldığı akıllı iş zirvesi Smartcon2017 İstanbul’da dijitalleşme tüm boyutlarıyla ele alındı.

28.09.2017Ekonomi
Gülden Aydın K.Ç.nin dramını anlatıyor: 17 yaşındaydı, tecavüzcüsüyle evlendirildi

Gülden Aydın K.Ç.'nin dramını anlatıyor: 17 yaşındaydı, tecavüzcüsüyle evlendirildi!

Diyarbakırlı K.Ç., üç yıl önce 17 yaşında, lise 3’üncü sınıf öğrencisiydi. Sosyal medyadan tanıştığı M.N.E.’nin tecavüzüne uğradı.Ardından onun bir arkadaşı defalarca tecavüz etti... Ailesi K.Ç’ye iki seçenek sundu.Ya töre cinayetine kurban gidecekti. Ya da seri tecavüzcüsü ile evlendirilecekti.Ölüm korkusuyla şikayetini geri çekti. Ailesi 20 bin TL başlık parasını aldı.Tecavüzcü koca V.B. kına gecesi ve düğün fotoğraflarını mahkemeye sundu. “K., benimle gönüllü birlikte oldu. Belgelerde görüldüğü gibi evlendik zaten” dedi. Zorla evlendirilen K.Ç ile Hürriyet konuştu. Muhabirimiz Gülden Aydın haberin hikayesini anlatıyor.

18.08.2017Haber
Türkiyeyi ağlattı: Elveda 15li

Türkiye'yi ağlattı: Elveda 15'li

Trabzon’un Maçka ilçesinde güvenlik güçlerine yerlerini gösterdiği teröristlerce şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül Türkiye’yi ağlattı. Eren’in 2 ay önce sosyal paylaşım sitesinden paylaştığı ‘Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın’ mesajı gündem oldu. Sosyal medyada on binlerce kişi ‘Eren iyi ki varsın’ yazdı. Gülden Aydın/Trabzon

12.08.2017Haber
Şilbe köyünden çıktı, altına yürüyor

Şilbe köyünden çıktı, altına yürüyor

Diyarbakırlı Meryem Bekmez (16) 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ‘yürüyüş’ dalında altın madalya umudumuz. Meryem spor sayesinde çocuk yaşta gelin olmaktan kurtuldu, liseye gitti, madalyalar topladı ve bölgedeki bütün genç kızlara hem örnek hem umut oldu. Gülden AYDINFotoğraf: Selçuk ŞAMİLOĞLU

2.08.2017Haber
FETÖnün VIP dinleme iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün 'VIP dinleme' iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün talimatıyla aralarında iş adamları, milletvekilleri ve gazetecilerin de bulunduğu 59 kişinin yasadışı dinlenmesiyle ilgili,  Fetullah Gülen ve eski emniyet müdürlerinin  sanık olduğu iddianame, Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

2.08.2017Gündem
Asena Melisa Sağlama minibüste saldırı Alçak ve korkak...

Asena Melisa Sağlam'a minibüste saldırı! Alçak ve korkak...

14 Haziran İstanbul... Pendik-Aydos minibüsü. Ercan Kızılateş denilen şahıs minibüsün arka koltuğunda. Önündeki tekli koltukta oturan ise üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam... Ercan Kızılateş, Asena’nın şortuna atıfla “Ramazanda böyle giyinmeye utanmıyor musun?” şeklinde sözlü tacize başlıyor. Sonra da aniden kalkıp Asena’nın yüzüne tokat atıyor ve kaçmaya çalışıyor. Minibüstekiler şokta. Asena cesurca yerinden fırlıyor ve Kızılateş’i tutuyor. Kızılateş, Asena’yı tartaklayıp koltuklara fırlatıyor. Kimse yardım etmiyor. Ama Asena yılmıyor, Kızılateş’e doğru yine hamle yapıyor. Saldırgan bu kez açık kapıdan fırlayıp kaçıyor.

21.06.2017Gündem
Suruç’tan Silopi’ye Suriye sınırı, Duvara karşı yeni hayat

Suruç’tan Silopi’ye Suriye sınırı, Duvara karşı yeni hayat

Türkiye, 911 kilometrelik Suriye sınırına, 2016 Eylül’ünde dünyanın 3’üncü en uzun duvarını çekmeye başladı. Saldırı ve yasadışı giriş çıkışları önlemek için yapılan ve bitmek üzere olan bu güvenlik duvarının 2/3’sinin geçtiği Şanlıurfa, Mardin, Şırnak illerinin Suruç, Akçakale, Ceylanpınar, Kızıltepe, Artuklu, Nusaybin, Cizre, Silopi ilçeleri ile köylerine gittik, duvar dibindeki hayatlara tanık olduk. Duvar, Suriye'nin Tel Abyad, Kobani, Kamışlı gibi yanıbaşımızdaki stratejik şehir ve kasabalarından da geçiyor. Haber: Gülden AYDINFotoğraf-video: Selçuk ŞAMİLOĞLU

9.06.2017Haber
Türkiye, Kato kahramanlarını uğurluyor

Türkiye, Kato kahramanlarını uğurluyor

Şırnak Şenoba’daki helikopter kazasında 12 silah arkadaşıyla şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın askerlik yaşamı kahramanlıklarla dolu. Şehit tümgeneral teröristlere karşı unutulmaz destanlarından birini, Kuzey Irak’ta komuta ettiği Özel Kuvvetler Timi ile birlikte yazmıştı. Şehit Yarbay Songül Yakut’un ise çocukluğu gibi subaylığı da çok büyük zorluklarla geçti. FETÖ’nün kumpasına boyun eğmedi ve görevine dönüp çok sevdiği üniformasına kavuştu.

1.06.2017Gündem
Antalya’da Rus baharı

Antalya’da Rus baharı

Kriz döneminde Türk kocasını bırakıp çocuklarıyla Rusya’ya giden 1000-2 bin kadar kadın dönmeye başladı. Antalya’da yaşayan 60 bin Rus, ilişkilerin düzelmesinden çok memnun. Başkonsolos Oleg Vasilyeviç Rogoza, “Mutluluk oranımız yüzde 90” diyor.

1.04.2017Haber
102 gün sonra Kirazda mutlu son

102 gün sonra Kiraz'da mutlu son

Çocuk gelinlerle Türkiye gündemine oturan İzmir Kiraz’da, 102 gün önce kaçırılan 14 yaşındaki Ebru sonunda bulundu ve babasına teslim edildi. Küçük kızına kavuşan babanın söyledikleri ise bu konuda umut verdi: “Psikolojisini düzelttikten sonra kızımı tekrar okula göndereceğim...”

28.03.2017Gündem
Kim koruyacak evlatları bu sapıklardan

'Kim koruyacak evlatları bu sapıklardan'

Model ve dizi oyuncusu Didem Soydan, Hürriyet'te yer alan 'Bir Utanç Hikayesi' haberinin kupürünü paylaşarak  'Kim koruyacak evlatları bu sapıklardan' dedi.

21.03.2017Gündem
Bir utanç hikayesi 14’ünde çocuk anne olacak

Bir utanç hikayesi! 14’ünde çocuk anne olacak

14 yaşındaki M.A., iki yıl önce amcasının tecavüzüne uğradığını söyleyerek jandarmaya sığındı. Devlet, korumak yerine ailesine teslim etti. Farklı kişilerin istismarına maruz kaldı. Şimdi 8 aylık hamile.

20.03.2017Gündem
Haticenin dramı: Babamın kurtaracağını biliyordum

Hatice'nin dramı: Babamın kurtaracağını biliyordum

Mardin’in Yeşilli ilçesinde 47 yaşındaki evli, üç çocuk babası M. Arif Sayhan, Hatice Şemin’i (18) kuma yapmak için zorla kaçırdı.

19.02.2017Haber
Hürriyet duyurmuştu... 300 ev tek tek gezilecek

Hürriyet duyurmuştu... 300 ev tek tek gezilecek

Hürriyet'in gündeme getirdiği İzmir'in Kiraz İlçesi'nde küçük yaştaki kızların kaçırılması olayına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı el attı. Bakanlık ekipleri, Kiraz ilçesinin Olgunlar ile Sırımlı mahallelerindeki 300 evi tek tek gezmeye başladı.

7.02.2017Gündem
Hürriyette 68. yıl coşkusu

Hürriyet'te 68. yıl coşkusu

Hürriyet gazetesi, 68. yılını önceki gün düzenlenen törenle kutladı. Gazetede 10 yılla 40 yıl arasında çalışanlar kıdem rozetini alırken Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı da 20. yıl kıdem plaketini Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın elinden aldı.

30.12.2016Gündem
Hürriyet muhabirleri Musul tünellerinde

Hürriyet muhabirleri Musul tünellerinde

Irak’ın Musul kentini DEAŞ terör örgütünden kurtarmak için başlatılan operasyonu yerinde izleyen ve DEAŞ'ın kazdığı tünellere de giren Hürriyet muhabirleri Gülden Aydın ve Sebati Karakurt ateş hattından döndü, tüm gördüklerini anlattı. Haber: Gülden Aydın Kamera: Sebati Karakurt

26.12.2016Haber

Yazar Sonuçları

Vicdanlı erkeklerin çoğalmasının yolu bilinçli anneler

Gazeteci Lütfiye Pekcan’dan yaşadığımız döneme damgasını vuran bir roman: ‘Oğluma Mektuplar’

4.07.2019

Geleceğimizi görmek isteyen Türkiye’deki şirketimizi incelesin

ALLIANZ Grubu, birkaç yıl önce çalışma ve hizmet süreçlerini iyileştirmek üzere strateji belirledi:

25.03.2019

Bu fotoğraf karesinden bin Captain Marvel çıkar mı

Bu fotoğraf geçen çarşamba günü, Gazeteciler Cemiyeti’nin Cağaloğlu’ndaki binasının girişinde bir cenaze töreninden sonra çekildi. 

24.03.2019

Beni Ankara Şehir Hastanesi’ne emanet ediniz

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, “Gel, Ankara’da yeni hizmete giren Ankara Şehir Hastanesi’ni beraber gezelim” deyince...

21.03.2019

Kopuk uçurtma

GÜLDENCİĞİMİZİ; Gülden Aydın’ı kaybettik.

21.03.2019

Nazarbayev’in istifası ve ardındakiler

KAZAKİSTAN Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev sürpriz bir kararla istifa etti ve 2020 yılına kadar yerine K. Tokayev’i Cumhurbaşkanı ilan etti.

21.03.2019

Bâbıâli’den bir Gülden Aydın geldi geçti

BİR taş oturdu kalbime. Gülden Aydın’ın öldüğünü öğrendim. O kadar üzüldüm ki... Ben ölmez zannediyordum. O ölünce gazetecilik de öldü gibi geldi. Gençlik öldü. Delilik öldü. O deli merak öldü. Gülden Aydın gibisi zor gelir, onun kadar delisini, onun kadar mesleğe tutkuyla bağlısını bu âlem zor görür!

20.03.2019

İstanbul’un filmleri...

Woody Allen’ın “Barcelona Barcelona” filmini izledikten sonra, ilk uçağa atlayıp Barselona’ya gidesiniz gelir...

20.03.2019

‘Mülteci ne yaşar ne yaşamaz’

“30 bin imzayla mülteci vekil” başlığı ve Hilal Öztürk imzasıyla dünkü Karar gazetesinin manşetinde yer alan haber “Dur abi, zaten ortalık karışık” şeklinde akıp giden gündemde kendisine ufak da olsa yer açabildi...

2.05.2018

Toplumsal cinsiyet eşitsizliği sorunu

HÜRRİYET Dünyası olarak toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin beslendiği ortamı etkisiz kılmak için bir çalışma başlattık.

11.03.2018

Yılın gazetecisi Gülden Aydın: Kibir en büyük düşmandır

Her zaman, gazeteci Gülden Aydın kadar renkli bir konuğum olamıyor. Gazetecilikle ilgili pek çok soru sordum, mesleğe bakışını çok önemsiyorum, ondan öğrenecek çok şey olduğuna inanıyorum. Evet, yılın gazetecisi seçilen Gülden Aydın röportajı bugün de devam ediyor...

22.01.2018

Zaten kadın bir ödül

Çok küçük yaşlardan beri dansın, bale sanatının içindeyim. Dans, ritim duygusu, vücudun müzikle özgürce devinimi insanoğluna bağışlanan büyük bir lütuf. İnsan vücudunu özgürleştiren, eğiten, doğa ile bütünleştiren, kâinatı hissettiren bir ayrıcalık. Bale ise dansın en rafine hali.

20.01.2018

Gerçeği keşfetmenin şehvetini hiçbir şeye değişmem

Yılın gazetecisi ödülü ondan başkasına gidemezdi: Gülden Aydın. Bu röportajda, gazetecilik üzerine anlattıkları, benim için çılgın bir âşığın kulağıma fısıldayacaklarından çok daha heyecan verici. “İşte bu ya!” diyorsun, “Gazetecilik bu...” Dilerim, nice genç insanı da heyecanlandırsın anlattıkları ve bu ülke, nice şahane gazeteci gençler kazansın. Ama Gülden Aydın gibisi zor gelir. Onun kadar delisini, onun kadar mesleğe tutkuyla bağlısını görmedim. Savaş alanlarında, dağlarda tepelerde, Suriye’de, Afganistan’da, Irak’ta, IŞİD tünellerinde, hep en tehlikeli haberlerde ve hep kadınların yanında Gülden Aydın vardı. Anlatıcı, aktarıcı oydu. Müthiş gazetecidir. Vicdanlı, merhametli, hakkaniyetli ve iyi kalpli. Hep muhaliftir, hep mağdurun tarafını tutar. Bütün dünyayı da içine alacak büyük bir kalbi vardır. Ama kendi için bir şey istemez, isteyemez. Birkaç ay önce bir hastalığa yakalandı. Çok şükür ki tedaviye çok iyi yanıt veriyor. Morali de çok iyi. O, en zorlu haberleri bulup çıkaran, her şart altında mücadele eden savaşçı gazeteci, bunu da aşacaktır. Yine Sebati’yle o haberden bu habere koşacaktır. Bir an evvel iyileşmesi dileğiyle...

20.01.2018

Filistin sorununun çözümü

Geçtiğimiz hafta İstanbul tarihi bir zirveye ev sahipliği yaptı.

17.12.2017

Yeni habercilik anlayışımız

HÜRRİYET’in Genel Yayın Yönetmenliği’ni 1 Mart 2017 tarihinden bu yana yürütüyorum. Daha önceki dönemlerde olduğu gibi ben görevi devraldığımda da Hürriyet Türk basınının en büyük, en etkili gazetesiydi.

10.09.2017

Sen sen ol, önce hayatıma sahip çık!

“Sen sen ol, hayatına sahip çık” kampanyasının ikinci gününde Ulus 29’da silahlar patladı. Saldırganın mekana silahıyla girip olayın ardından rahatça uzaklaşabilmesi büyük tepki çekti.

15.01.2017