EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Gülay Uygun

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 465 haberi bulunmuştur.

Gülay Uygun Haberleri

Yaz sezonu yaklaşırken kim, nerede, nasıl hazırlanıyor

Yaz sezonu yaklaşırken kim, nerede, nasıl hazırlanıyor?

Kimi sanat dünyasının, kimi cemiyet hayatının önemli simalarından. Göz önünde oldukları için bakımlı olmak zorundalar. Aslında her zaman bakımlılar ama yaz sezonu gelirken kendilerine daha bir özen gösteriyorlar. Güzellik sırlarını ise bizimle paylaştılar.

13.05.2004Kişisel Bakım
Yargıtaydan Cem Uzana malvarlığı incelemesi

Yargıtay'dan Cem Uzan'a malvarlığı incelemesi

Genç Parti Genel başkanı Cem Uzan'ın mal bildirimleri birbirinden farklı çıkınca Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, malvarlığı incelemesi başlattı. Gerçeğe aykırı bildirimde bulunduğu ortaya çıkarsa, Cem Uzan, Necmettin Erbakan gibi ömür boyu siyaset yasaklısı olacak.

9.02.2004Ekonomi
Depremparkta çocuklar depremden korkmamayı öğrenecek

Deprempark'ta çocuklar depremden korkmamayı öğrenecek

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nde kurulan Deprempark'ta çocuklar deprem sırasında yapmaları gerekeni yaşayarak öğrenecek. Simülasyonla deprem oluşumunu görüp, sarsıntıyı hissedecekler. 12 bölümden oluşan Deprempark'ın üç bölümü Ataşehir Rotary Kulüp'ün sponsorluğuyla tamamlandı. Geri kalanı DPT'den onay bekliyor.

23.01.2004Gündem
Depremparkta çocuklar depremden korkmamayı öğrenecek

Deprempark'ta çocuklar depremden korkmamayı öğrenecek

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nde kurulan Deprempark'ta çocuklar deprem sırasında yapmaları gerekeni yaşayarak öğrenecek. Simülasyonla deprem oluşumunu görüp, sarsıntıyı hissedecekler.

23.01.2004Gündem
Girişimci kadınlara KAGİDER desteği

Girişimci kadınlara KAGİDER desteği

Türkiye'de işgücüne katılan yaklaşık üç milyon kadının yalnızca binde yedisi girişimci. İşverenlerin yalenızca yüzde 3.4'ü kadınlardan oluşuyor. Kadın Girişimciler Derneği Meltem Kurtsan, derneğin birinci kuruluş yıldönümü nedeniyle yapılan toplantıda girişimci kadınların en büyük sorununun finansman olduğunu söyledi.

10.10.2003Gündem
Klips gecesinde zarafet yarışması

Klips gecesinde zarafet yarışması

Aylık sosyete ve magazin dergisi KLİPS, önceki akşam Zihni & Friends'te düzenlediği ‘‘Hollywood Night’’ partisinde sanat, podyum, iş ve sosyete dünyasının ünlü simalarını buluşturdu. Geceye Hollywood yaldızlarının kostümleriyle katılan davetliler eğlenceye sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

19.06.2003Gündem
Çokay: Suçlamaların siyasi  olduğu kanıtlandı

Çokay: Suçlamaların siyasi olduğu kanıtlandı

Türkiye'nin, iadesi için İngiltere nezdinde hukuki yollara başvurduğu, ancak İngiliz Yüksek Mahkemesi tarafından iadesi uygun görülmeyen eski Şişli belediyesi başkanı Gülay Çokay, kararın, ''hakkındaki tüm suçlamaların kötü niyetle ve siyasi baskı sonucu yapıldığını kanıtladığını'' savundu.

8.11.2002Gündem
GPnin adayları

GP'nin adayları

GP'nin milletvekili aday listesi

11.09.2002Spor Arena
2-3 gün daha

2-3 gün daha

Sağlık durumum her gün daha iyiye gidiyor. Bu süreci aksatmamanın uygun olacağını düşündüm. Onun için 2-3 gün daha çalışmalarımı evde sürdüreceğim.

13.05.2002Gündem
2-3 gün daha

2-3 gün daha

Sağlık durumum her gün daha iyiye gidiyor. Bu süreci aksatmamanın uygun olacağını düşündüm. Onun için 2-3 gün daha çalışmalarımı evde sürdüreceğim.

13.05.2002Gündem
Bireysel özgürlüğü ruhsal bozuklukla karıştırmayalım

Bireysel özgürlüğü ruhsal bozuklukla karıştırmayalım

Bir süredir gündemde olan çocukların cinsel istismarı konusunda Gülay Göktürk'ün ve Metin Göktürk'ün insanların sübyancı olma özgürlüğünü savunan yazıları birçok kişinin tepkisine neden oldu. Sübyancılığın, ne olduğunu ve nedenlerini Hürriyet’e anlatan Psikiyatrist Aysel Ekşi, sübyancılığın bir ruhsal bozukluk olduğunun altını çiziyor ve soruyor: ‘‘Göktürk ve eşi, çocuk üzerinde bu eylemler nasıl etki yaratır, öğrenmek isterler mi?’’

17.01.2002Kelebek
Sübyancı olma hakkını savundu

Sübyancı olma hakkını savundu

Dünkü köşe yazısında, ‘‘sübyancı olma hakkını savunuyorum’’ diyen Gülay Göktürk’ü arayıp görüşlerini sorduk. Göktürk, ‘‘Sübyancılık bir duygu, belki de fikirdir ama cinsel taciz bir eylemdir. Duygularından dolayı bu insan suçlanamaz. Eylemden dolayı suçlanır. Fikir özgürlüğü konusunda da hep aynı şeyleri söylemiyor muyuz? ‘Bölücülük bir fikirdir terörizm eylemdir'. Biz fikir özgürlüğünü savunanlar, ‘fikir şiddet içeren bir eyleme dönüşmedikçe suç değildir' diyoruz.’’ dedi.

9.01.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Elvan stresi mi?

BİRKAÇ ay önce Amerikan NBC televizyonundan geldiler.

Olimpiyatların naklen yayınını üstlenen ABC, olimpiyatlara katılacak favori sporcularla ilgili programlar hazırlıyordu.

6.08.2004

Sosyolog gözüyle bazı köşe yazarları

Herhangi bir sosyolog değil herhalde!

O bir Emre Kongar.

3.01.2004

Dr. Aşcı ve hastaları

LİSEYİ bitirdikten yıllar sonraydı. Sınıf arkadaşlarımdan birine rastladım.

20.12.2003

Panik atak için kedi otu karaciğer için deve dikeni

Birçok hastalığın tedavi edilmesinde şifa verici olarak bilinen bitkiler, hayvanlara da hayat veriyor. Avrupa ülkelerindeki veteriner hekimlerin hayvanların tedavisinde sıkça başvurdukları bu yöntem, Türkiye'de yeni yeni yaygınlaşmaya başlıyor.

26.09.2003

İki Kemal'ler kenara çekildiğine göre

YÖK tartışmaları beni 1986 yılına götürdü. O yıl üniversiteden ayrılmaya karar vermiştim.

1983 seçimleri yapılmış, ama 12 Eylül dönemi bütün hızıyla sürüyordu.

2.09.2003

Şifa tesadüfle geldi

Çok ender rastlanan Sheehan Sendromu'na yakalanan ve 23 yıldır hastalığına tanı konamayan Afyonlu Samiye Poyraz, derdinin çaresini uçakta fenalaşıp koma halinde kaldırıldığı hastanede buldu. Algılama güçlüğü, sürekli uyku hali gibi sorunları çözümlenen Poyraz, vücudundaki ödemlerden de kurtulunca 90 kilo girdiği hastaneden 60 kilo ayrıldı.

22.04.2003

‘Basın Kulübü’

HABERTÜRK'ün 'Basın Kulübü'ne önceki akşam çıkan işadamı Turgut Yılmaz, daha programın başında Hakan Aygün'ün 'sunuş sorusu' üzerine şöyle dedi:

7.01.2003

Affet bizi Sürreyya

Biz senin önünü kesebilmek için elimizden gelen hiçbir şeyi esirgemedik.

13.08.2002

Öğretim üyeliği kitap yazmak değil midir?

ÖĞRETİM Üyeleri Derneği, ‘‘Dünyada ve Türkiye'de Yükseköğretim’’ adlı bir kitap yazarak ÖSYM'ye yayınlatan YÖK Başkanı Sayın Prof. Kemal Gürüz hakkında ‘‘kendi fikirlerini yaymak amacıyla ÖSYM'yi kullandığı için’’ suç duyurusunda bulunmuştur.

24.05.2002

‘Eşit işe, eşit ücret’ anlayışı yok edildi

BAKANLAR Kurulu'ndan çıkan ‘‘Görev Tazminatı Kararnamesi’’ dün yürürlüge girdi.

16.03.2002

Faziletliler hiç konuşmasın

Ecyad Kalesi'ni, Ladin Ailesi'nin şirketi yıktı

14.01.2002