EKSTRA
MENÜ

Gülay Uygun

Gülay Uygun ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gülay Uygun haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 463 Gülay Uygun haberi bulunmuştur.

Gülay Uygun Haberleri

Çocuğunuz kitap okurken başını hareket ettiriyor mu

Çocuğunuz kitap okurken başını hareket ettiriyor mu?

Doğru görme alışkanlıkları ile uzun süre kitap okumak görmeyi bozmaz.

Alman Başkonsolos Gerlach Bodrumu beğendi

Alman Başkonsolos Gerlach Bodrum'u beğendi

Almanya'nın İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach, Muğla'nın Bodrum ilçesine hayran kaldığını söyledi.

24.01.2015Avrupa
100. yılında kadınların akademi mücadelesi

100. yılında kadınların akademi mücadelesi

Türkiye’de kadınların üniversiteye girişinin 100’üncü yılı, bir sergiyle kutlanıyor. 21 Aralık’ta sona erecek sergiden yola çıkarak, rektörlük ve YÖK üyeliği yapan kadın profesörlere “Neden üniversitelerde kadın yönetici sayısı az” diye sorduk. Bazıları kadınların yöneticilik için “isteksiz” olduğunu savunurken, bazıları da bunun nedenini ataerkil sisteme bağlıyor.

19.12.2014Eğitim
Nuri Bilge en son kaça olur

Nuri Bilge en son kaça olur?

Türkiye’nin en büyük çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary İstanbul’ başladı. Cem Erciyes, sanat eleştirmeni Hasan Bülent Kahraman’ın hazırladığı 1 milyon liralık listeyle bir koleksiyoner edasıyla fuara girdi, hangi eserlere sahip olabileceğini inceledi. Gördü ki sanat var diye burada paradan konuşmak ayıp değil. Hele pazarlık yapmak hiç değil. Fiyatlar yüksek olsa da Türkiye’de ve dünyada sanatın nereye gittiğini görmek için bile bu fuar ziyaret edilir. İşte yeni başlayanlar için Contemporary İstanbul...

21.11.2014Hayat
Çocukları artık konuşabilecek

Çocukları artık konuşabilecek

Erzurum'da işitme yetisini tamamen yitiren 3 çocuğa, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalı tarafından biyonik kulak (koklear implant) uygulamasının ardından ilk ses testi yapıldı.

7.11.2014Sağlık
Üniversite kontenjanları yüzde 10 arttı

Üniversite kontenjanları yüzde 10 arttı

Üniversite kontenjanları geçen yıla göre yaklaşık yüzde 10 arttırılarak 1 milyon 6 bin 321 oldu. Bu yıl en çok kontenjan devlet üniversitelerine ayrıldı. Geçen yıl toplam kontenjan 908 bin 232 idi. Yükseköğretimde en çok kontenjanı 161 bin 557 ile Anadolu Üniversitesi aldı. Bunu sırasıyla 35 bin 301 kontenjan ile İstanbul Üniversitesi izledi.

9.07.2014Eğitim
Türkiye’den karne manzaraları

Türkiye’den karne manzaraları

Türkiye genelindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim alan 17,5 milyon öğrenci bugün karne alarak yaz tatiline çıktı. Öğrencilerden bazıları hastalık nedeniyle evde karne alırken, bazıları da okullarında aldı.

13.06.2014Eğitim
Haluk Bilginer Nuri Bilge Ceylanı üç kez reddetmiş

Haluk Bilginer Nuri Bilge Ceylan'ı üç kez reddetmiş

Haluk Bilginer: 'Nuri Bilge hayranıydım ama ben neredeyse bu filmde olamıyordum. Teklifi üç kere reddettim, sağolsunlar benim programıma uydular.'

30.05.2014Hayat
Her şey daha iyi bir yaşam için

Her şey daha iyi bir yaşam için

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı (SÜGAV), son yılların en önemli konularından ‘Beslenme ve Sağlıklı Yaşam’ arasındaki ilişkiyi dün gerçekleştirdiği zirvede masaya yatırdı.

8.05.2014Ekonomi
Hafsa Sultana 51lik aday

Hafsa Sultan'a 51'lik aday

MANİSA’da bu yıl 474’üncüsü düzenlenecek Uuslararası Mesir Festivali’nde Hafsa Sultan’ı canlandıracak güzeli seçmek için geleneksel olarak düzenlenen yarışmaya 214 kişi başvurdu.

17.04.2014Ege
Babaanneleriyle kalabilmek için okuldan kaçtılar

Babaanneleriyle kalabilmek için okuldan kaçtılar

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde babalarının ayrı yaşadığı annesini, anneannesini ve onun imam nikahlı eşini öldürmesinin adından korumaya alınan, babaannelerinin yanında kalabilmek için okuldan kaçan iki kız kardeş, kent merkezinde polis tarafından bulundu.

11.04.2014Gündem
Sorular müfredata uygun

Sorular müfredata uygun

YGS sorularını değerlendiren uzmanlar, genel olarak geçmiş yıllardakinden farklı soru çıkmadığını söyledi. Soruları müfredata uygun bulan uzmanlar, Türkçe sorularının dilinin açık olduğunu söyledi.

23.03.2014Eğitim
Girişimciye destek için buluştular

Girişimciye destek için buluştular

BOĞAZİÇİ Üniversitesi Mezunler Derneği (BUMED) bünyesinde kurulan BUMED Business Angels (BUBA) girişimci adaylarını desteklemek için Garanti Bankası ve Vodafone TÜrkiye ile işbirliği yapacak.

28.02.2014Ekonomi
Genç girişimciler yatırımcılarla buluşacak

Genç girişimciler yatırımcılarla buluşacak

Finansman arayışı olan girişimciler ile yüksek büyüme potansiyeline sahip meslek yatırımcıları bir araya gelecek.

26.02.2014Eğitim
MİT teklifinde geri adım

MİT teklifinde geri adım

MİT kanun teklifinin İçişleri Komisyonu'ndaki görüşmeleri başladı. Görüşmeler sırasında Hükümet geri adım attı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT yasa teklifinin 2. maddesinde yer alan İstihbarat Koordinasyon Kurulu'nun Başbakan'ın başkanlığında toplanmasına yönelik düzenlemeyi geri çekeceklerini söyledi. Atalay, basın mensuplarına ceza öngören maddelerde değişikliğe gidildiğini ve cezaların indirileceğini de açıkladı. Muhalefet ise Meclis Başkanlığı'na "MİT Kanun Teklifi'ni Anayasa Komisyonu'na havale edin" diye başvurdular. Bu arada Komisyon'da MİT'in eski ve yeni mensuplarının yalan makinasına sokulması düzenlemesi tartışma yarattı.

22.02.2014Gündem
Her yıl sınava giren 500 bin aday, bölümünü beğenmiyor

Her yıl sınava giren 500 bin aday, bölümünü beğenmiyor

Sınav sonuç kâğıdını doğru okumak ve tercihte bulunmak, sınav kadar zor. Hangi bölüme, hangi puanla yerleşeceğini, üniversitelerin imkânlarını, özel şartları bilmeden, ölü tercih yapmadan bir seçimde bulunmak için sınav kâğıdınızdaki bilgilerin ne anlama geldiğini iyi bilmeniz gerekir. Tercih yaparken izlemeniz gereken 7 adım var. Bu adımları dikkatle atın ve listenizi kontrol edin.

8.11.2013Eğitim
Ak Partili Samancı: Meclise başörtülü gireceğim

Ak Partili Samancı: Meclis'e başörtülü gireceğim

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, bundan sonra TBMM’deki çalışmalara başörtülü katılacağını söyledi. Hac görevinden kısa süre önce döndüğünü belirten Samancı, "Hac farizasını yerine getirdikten sonra, kapalı bir şekilde gelmiştim. Bundan sonra da meclis çalışmalarına başörtülü şekilde devam edeceğiz" dedi.

27.10.2013Gündem
Biri üzüldü biri sevindi

Biri üzüldü biri sevindi

KARAMAN’da elma toplamak için çıktığı ağaçtan düşen ve hastanedeki 15 günlük yaşam mücadelesini önceki gün kaybeden 12 yaşındaki Muhammet Düzgüner’in bağışlanan kalbi sevinç ve hüznü bir arada yaşattı.

24.10.2013Ege
AK Partili vekillerden başörtüsü açıklaması

AK Partili vekillerden başörtüsü açıklaması

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı ve Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar, Meclis'in açılacağı 1 Ekim Salı günü Genel Kurul'a başörtülü olarak girecekleri iddialarını yalanladı.

28.09.2013Gündem
NE YAPTIN DA BÖYLE ZAYIFLADIN

NE YAPTIN DA BÖYLE ZAYIFLADIN

Yavuz Bingöle ve Serkan Çağrı'nın sunduğu 'Bir Ses Bir Nefes' programının dün akşamki konuğu 'Cesaretin Var mı Aşka' şarkısıyla ünlenen Gülay'dı.

12.09.2013Kelebek
30 KİLO VERİNCE KİMSE TANIYAMADI

30 KİLO VERİNCE KİMSE TANIYAMADI

Yavuz Bingöle ve Serkan Çağrı'nın sunduğu 'Bir Ses Bir Nefes' programının dün akşamki konuğu 'Cesaretin Var mı Aşka' şarkısıyla ünlenen Gülay'dı. Bir dönem aldığı aşırı kilolarla şaşırtan Gülay, bu kez verdiği 30 kilo nedeniyle tanınmakta zorlandı. Yavuz Bingöl'ün "Ne yaptın da böyle zayıfladın" sorusuna ünlü şarkıcı "Hayat işte, kilo alırsın... kilo verirsin..." diyerek yanıt verdi. Gülay’ın kız kardeşi Nilüfer Sezer, ünlü şarkıcının neden bu kadar kilo verdiğini anlattı: “Gastrik bypass ameliyatı oldu. Bu ameliyat şeker hastalarına uygulanan bir ameliyat. Doktorları böyle olmasını uygun buldu çünkü midesinde ülser vardı. Kendisi de şeker hastalığından müzdaripti ve daha önce yaşadığı böbrek rahatsızlığı nedeniyle bir böbreği alınmıştı. 90 kiloya ulaşmıştı ve artık ilaç kullanmaması gerektiği için doktorların kararı ameliyat oldu. Kendi tam 30 kilo verdi". Sinem Vural - Hürriyet

11.09.2013Ne Oluyor
Sarıkız başrolde

Sarıkız başrolde

“Kuzey Güney” dizisinin ikinci yönetmeni Ayhan Özen, ilk uzun metrajlı filmi “Sürgün İnek”in çekimlerine başladı. İki yıl önce Malatya’da yaşanan gerçek bir olayı 28 Şubat dönemine taşıyan Özen, filminde başarılı oyuncuları bir araya getirdi. Biz de Muğla’daki seti ziyaret ettik, ekibe 28 Şubat 2014’te vizyona girecek “Sürgün İnek”in detaylarını sorduk.

30.07.2013Gündem
Üniversite Tercihinde Püf Noktalar

Üniversite Tercihinde Püf Noktalar

7 bölgeden 8 rektör bu yıl tercih yapacak adaylara deneyimlerini anlattı.

12.07.2013Advertorial
Tarih testini tam yapanların çok olmasını bekliyoruz

Tarih testini tam yapanların çok olmasını bekliyoruz

LYS-4 (Sosyal Bilimler) bugün yapıldı. Sınavın ardından soruları değerlendiren uzmanlar, genel olarak testlerin kolay olduğunu söylediler. Daha önce hiç tam yapanın çıkmadığı tarih testinin bu sene orta zorlukta olduğunu belirterek, “Tam yapan öğrenci sayısının çok olacağını düşünüyoruz” dediler.

15.06.2013Eğitim
Bakan Avcı: Mizah ve türküler eğitimde kullanılabilir

Bakan Avcı: Mizah ve türküler eğitimde kullanılabilir

MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Antalya’da düzenlenen Uluslararası Değerler Eğitimi Sempozyumu’nun açılışında yaptığı konuşmada, mizahın ve türkülerin Değerler Eğitimi’nde kullanılabileceğini, değerlerin bu sayede daha kolay anlatılabileceğini söyledi.

28.05.2013Gündem
İşte gençliğinizi koruyan 5 vitamin

İşte gençliğinizi koruyan 5 vitamin!

Peki, bu vitaminler hangi besinlerde bulunuyor?

2.05.2013Sağlık
İzmirden farklı dindarlık değerlendirmesi

İzmir'den 'farklı dindarlık' değerlendirmesi

İzmir'deki din görevlileriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kentin manevi hayatını din görevlileriyle yeniden ayağa kaldıracak, işe ehil bir kişiyi şehre müftü olarak atadıklarını dile getirip, “İzmir'in farklı bir dindarlığı var. Bu dindarlığın irfan geleneğine ihtiyacı var" dedi. Bu sözler İzmir’de kıyamet kopardı.

26.03.2013Gündem
Biyoloji ve felsefe zorladı

Biyoloji ve felsefe zorladı

2013-YGS’de sorular genellikle müfredata uygun bulunurken, uzmanlar felsefe ve biyoloji testlerinde bilgiye dayalı sorular olduğunu söyledi. Biyolojiyi soru sayısı azaltılmış LYS olarak değerlendiren uzmanlar felsefede ise çeldirici seçeneklerin olduğunu ifade etti.

24.03.2013Eğitim
Organları hayat verecek

Organları hayat verecek

Yeşilyurt'da, iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada boğazından yaralanan, tedavi gördüğü hastanede 10 gün süren yaşam savaşını kaybederek hayata gözlerini yuman 33 yaşındaki Atilla Gülay'ın organları, ailesi tarafından bağışlandı.

7.09.2012Ege
Suriyede en büyük darbeyi onlar yedi

Suriye'de en büyük darbeyi onlar yedi

Suriye sınırında durma noktasına gelen ticaret, sınır kentimiz Hatay’ı tam anlamı ile bir ekonomik krizin eşiğine getirdi. Pek çok firmanın mali krizin içine girdiği bölgede en büyük darbeyi, Suriye üzerinden transit geçişle tüm Ortadoğu’ya mal gönderen yaş meyve sebze sektörü gördü. Sektörün şu ana kadarki ihracat kaybının 200 milyon doları bulduğu ifade ediliyor.

6.08.2012Ekonomi
Bilim kurgu evler gerçek olacak

Bilim kurgu evler gerçek olacak

Gelişen teknolojiden destek alan gelecek mimarisi, hayal gücüyle birleştiğinde bilim kurgu filmlerini andıran şehirlerde yaşamak artık uzak görünmüyor. Dünyanın gün geçtikçe artan nüfusu göz önüne alındığında, yer altı şehirleri ve denizlerde yaşam gibi farklı yaşam alanı arayışlarına gereksinim artıyor.

2.08.2012Teknoloji
HSYK, özel yetkililer yerine bakacak mahkemeleri belirledi

HSYK, özel yetkililer yerine bakacak mahkemeleri belirledi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), kamuoyunda “3. Yargı Paketi” olarak bilinen yasa kapsamında kaldırılan Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri yerine görev yapacak mahkemeleri belirledi. Buna göre, 11 ilde 13 mahkeme görevlendirildi.

11.07.2012Gündem
YKMnin satışında pürüz çıktı, Tan Ailesi yargıya gidiyor

YKM'nin satışında pürüz çıktı, Tan Ailesi yargıya gidiyor

YKM’nin Boyner Mağazacılık tarafından satın alınma sürecinde pürüz çıktı. YKM'nin ortaklarından Tan Ailesi, diğer iki ortağın hisselerinin satışıyla ilgili olarak yargıya başvurdu.

22.03.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

Karanlık kentte yeni yılı karşılamak

Alışveriş merkezleri kendi alanlarını süslememiş olsalar, hiç bu şehirin yeni yıla hazır olduğunu, yeni bir başlangıcın heyecanını şimdiden yaşamaya başladığını söyleyebilir misiniz?

8.12.2014

Sezen Aksu kime “Issız adada erkeksiz kalsam, sana gelmem” dedi?

Ne zaman Arda Uskan’a rastlasam, Nokta dergisinin o unutulmaz yıllarından anılar anlatması için başının etini yerim.

13.05.2014

Türkiye ihlalleriyle AİHM içtihatlarını şekillendiriyor

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), geride bıraktığımız yıl Türkiye’ye 118 karar üzerinden toplam 182 ihlal verdi.

6.02.2014

‘Sütten çıkmış AKP’

“BELEDİYE partisiyim, bu işi iyi bilirim dedin, mücahitleri müteahhit yapıp, harama helale bakmadan belediye imkânları ile palazlandın...

2.01.2014

Oyuna gelme Türkiye

BELEDİYE başkanlığı makamı şehrin emanet edildiği makamdır. Başkan ‘şehir emini’ yani şehrin güvenilen adamıdır. Bu makam, günümüz Türkiye’sinde ne yazık rant ve rant temin etmek üzere kurulan kadroları ifade eder oldu.

9.11.2013

İktidar sevicilerin sevdikleri yaftalar

ELİTİST: Adı “Beyaz Türk”e çıkmış biri hükümet eleştirisi mi yaptı?

27.10.2013

Bu marina Piriştina’nın vasiyeti

Ahmet Piriştina öldüğünde evinde bulunan proje bu. Masasının üstündeydi. Üzerinde çalışmış. Kumsal alanı yaratmış, biraz ilerisine kanal... Deniz temizliğini sağlamış. Akıl ve mantık o gün yapılan çalışmaların da hiçbir şekilde farklı olmadığını gösteriyor. Burada çalışmayan bir bürokrat Ankara’da bu kararı veriyor.

18.08.2013

AK Partililer muhbirlik yapmaz

BAŞBAKAN Erdoğan AK Parti seçmenine seslendi.

20.07.2013

TEDAVİ OLMAZSAM AYAKLARIM KESİLECEK

Ben 37 yaşındayım. Ankara’da oturuyorum. 2 çocuğum var. Evim kira, ödeyemiyorum, burgel hastasıyım yani ayaklarımda damar tıkanıklığından yaralar var.

8.04.2013

Sevgiliye cip eşe çekici

Sevgilisi Gülay Kamaz’a cip hediye eden Bülent Çavuşoğlu, boşanmak üzere olduğu eşine ise kötü bir sürpriz yaptı, arabasını çektirdi!

5.11.2012

O fotoğrafı 52 ülkede 48 milyon kişi tıklamış

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sosyal paylaşım sitelerinde ve internette rekor kıran Ata’nın çocukları fotoğrafı rekor üstüne rekor kırdı.

1.09.2012

Büyükşehir meclisine yine rekor imar dosyası geldi

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi, son 32 ayın rekorunu yine kırdı. Meclis Genel Kurulu’na ‘ağustos gündemi’ olarak 371 dosya geldi, bunun 323’ü İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

14.08.2012