EKSTRA
MENÜ

Gülay Uygun

Gülay Uygun ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gülay Uygun haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 463 Gülay Uygun haberi bulunmuştur.

Gülay Uygun Haberleri

Kleopatrada ihale bilmecesi

Kleopatra'da ihale bilmecesi

ANTALYA Kemer Tekirova’daki ünlü Kleopatra Koyu için geçen hafta yapılan ihale tartışma yarattı.

12.06.2018Gündem
‘3 bin robotlu’ yarışma başladı

‘3 bin robotlu’ yarışma başladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, teması ‘Endüstri 4.0 Yenilenebilir Enerji Kaynakları’, sloganı da ‘Ahican Sivas Yollarında’ olarak belirlenen ve 3 binin üzerinde robotun katılımıyla düzenlenen 12. Uluslararası Robot Yarışması'nın açılışını gerçekleştirdi. Bakan Yılmaz, "(Endüstri 4.0) Böylesine önemli bir aşamada olduğumuzun farkında olarak kendimizi ve gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Bu süreçte en önemli avantajımız, teknolojiyle iç içe yaşayan, araştıran, üreten, öğrenen, geliştiren, sorgulayan genç ve çalışkan bir nesle sahip olmamız. Bu gençlerimiz başta olmak üzere, tüm gençlerimizin canla başla çalışmasını istiyorum" dedi.

9.05.2018Eğitim
Diplomalı işsizler

Diplomalı işsizler!

Türkiye’de üniversiteli işsiz oranı her geçen yıl artıyor. TÜİK’in 15 Ocak’ta açıkladığı verilere göre yükseköğretimde işsizlik oranı yüzde 12.8. Bir işi olanların bir kısmı yıllarca eğitimini aldığı alanda çalışamayınca, bulduklarıyla idare etmek zorunda kalıyor. Kimi diplomasını duvara asıp kurye olarak çalışıyor, kimi çobanlık yapıyor, kimi güvenlikçi...

10.02.2018Gündem
Can Dündar’ın evini aldığı iddia edilen avukatlara dava

Can Dündar’ın evini aldığı iddia edilen avukatlara dava

Adana ve Hatay'da Ocak 2014'te MİT’e ait TIR’ların, silah taşındığı gerekçesiyle durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan 4 avukat hakkında “FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, MİT TIR’larına ilişkin görüntüleri yayınlayan Cumhuriyet gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın evinin şüpheli avukatlar Bekir Mustafa Yılmaz ve Sönmez Ahi tarafından satın aldığı iddiası da yer verildi.

6.02.2018Gündem
Mesleki eğitimin nabzı Antalya’da atıyor... Öğrencilerin yüzde 42’si meslek lisesinde

Mesleki eğitimin nabzı Antalya’da atıyor... Öğrencilerin yüzde 42’si meslek lisesinde

MEB, mesleki ve teknik eğitimi mercek altına alıyor. Özel ve kamu sektör temsilcilerinden öneriler almak amacıyla Antalya’da ‘Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı’ düzenleniyor. Toplantıda konuşan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, “Bugün ortaöğretime giden her 100 öğrenciden 42’si mesleki eğitimi tercih ediyor” dedi.

8.01.2018Eğitim
Futbol dünyasının ünlü isminin acı günü

Futbol dünyasının ünlü isminin acı günü

BİR süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşen, Güvenç Kurtar'ın 62 yaşındaki eşi Gülay Kurtar son yolculuğuna uğurlandı.

1.12.2017Gündem
Eşref Kolçaka emek ödülü

Eşref Kolçak'a emek ödülü

’Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda emek ödülleri verildi.

25.09.2017Keyif
Türk Telekom’dan görme engellilere yönelik ilk resim sergisi

Türk Telekom’dan görme engellilere yönelik ilk resim sergisi

Türk Telekom’un sosyal sorumluluk projesi Telefon Kütüphanesi kapsamında hazırladığı, Türkiye’nin görme engellilere yönelik ilk betimlemeli resim sergisi Tablolar Konuşuyor, 11 Eylül tarihinde gerçekleşen gala gecesi ile İstanbul’da kapılarını açtı. Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılışta, ünlü isimler tarafından sesli betimleme yöntemiyle seslendirilen 20 ünlü tablo sergilendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da Gentile Bellini’nin Fatih Sultan Mehmet tablosuna sesiyle hayat verdi.

13.09.2017Teknoloji
Her 20 yatırımdan 1’i leasingle

Her 20 yatırımdan 1’i leasingle

KOBİ’ler, makine alımı, üretim hattı gibi yatırımlarını finansal kiralama, işletme sermayesini banka kredisi ile finanse etmeye başladı. Başta KDV olmak üzere birçok avantaj sunması nedeniyle yatırımlarda ağırlıklı leasing kullanılıyor.

12.07.2017Ekonomi
Minibüsün çarptığı genç kızlar kusurlu bulundu

Minibüsün çarptığı genç kızlar kusurlu bulundu

İZMİR’in Karabağlar İlçesi’nde,Suriyeli sürücünün yolun karşısına geçmek isterken çarparak yaraladığı 16 yaşındaki Simge Kekeç ile aynı yaştaki arkadaşı Hilal Önder’in kaza tespit tutanağında asli kusurlu bulunmasına, aileleri tepki gösterdi. Simge Kekeç annesi Gülay Altın, "Benim kızım paramparça olmuş, sürücü o kadar süratli olmasına rağmen suçlu değilmiş. Evladının acısıyla yanan bir anne olarak adalet istiyorum" dedi. Hilal Önder’in ailesi de kaza tutanağı için dava açacaklarını belirtti.

8.06.2017Gündem
Leasingcilerden Anadolu’ya finans desteği

Leasingcilerden Anadolu’ya finans desteği

Finansal kiralama şirketleri Anadolu’daki KOBİ’lere destek olmak için kolları sıvadı. Geçen yıl 6.2 milyar dolarlık yeni yatırımı finanse eden leasingciler, Eximbank ile de 100 milyon dolarlık anlaşma yaparak finansman desteğini arttırdı.

24.05.2017Ekonomi
Kılıçdaroğlundan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, hain sözü hafif kalır

Kılıçdaroğlu'ndan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, 'hain' sözü hafif kalır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu son günlerde TV ekranlarında Atatürk'e hakaret edenler için ağır ifadeler kullandı.

9.05.2017Gündem
Özel üniversiteyi sahte projeyle 18 milyon dolar dolandırdı

Özel üniversiteyi sahte projeyle 18 milyon dolar dolandırdı

İstanbul'daki özel bir üniversiteyi 18 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla bir kişi hakkında “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.

17.03.2017Gündem
Aziz Kocaoğlu hakkında son dakika gelişmesi

Aziz Kocaoğlu hakkında son dakika gelişmesi

İZMİR’de, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu’nun 397 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı 129 sanıklı davada, savcı Zafer Sercan Yetişer, mütaalasında hukuka aykırı deliller toplandığını ve bu durumun hukuk dilinde ’Zehirli ağacın meyvesi de zehirli olur’ diye değerlendirildiğini belirtip, sanıkların tüm suçlardan beraatine karar verilmesini istedi. Mahkeme heyeti de savcının talebi doğrultusunda tüm sanıkların beraaatine karar verdi.

27.02.2017Gündem
Belgrad Ormanında ne oluyor

Belgrad Ormanı'nda ne oluyor?

Belgrad Ormanı’nda onlarca ağacın işaretlendi. Sosyal medyada ağaçların kesileceği iddiası ortaya atıldı. İşaretlemelerin ormanın içinden geçecek ‘Haliç-Kemerburgaz Dekovil Hattı’ projesi nedeniyle yapıldığı ileri sürüldü.

25.01.2017Gündem
Mesleki eğitime ‘yönetim kurulları’ yön verecek

Mesleki eğitime ‘yönetim kurulları’ yön verecek

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, il merkezleri ve ilçelerde kurulacak mesleki ve teknik eğitim yönetim kurullarıyla sektörün istediği nitelikli iş gücünün oluşturulacağını söyledi.

18.12.2016Eğitim
Sektörel ihtiyaca göre meslek liseleri açılacak

Sektörel ihtiyaca göre meslek liseleri açılacak

Bursa’da, Otomotiv Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplantıya katılan Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, mesleki eğitimin her sektörün ihtiyacına göre şekillendirileceğini söyledi. Gülay, "Bursa’da otomotiv sektörü ileri seviyede olduğu için bu okulu açtık. Örneğin Denizli tekstil alanında ilerde. Orada da bu sektörde okullar açılıyor. Antalya’da turizm, başka bölgede de tarımla ilgili okullar eğitim verecek. Yani her bölgenin ekonomisine uygun okullar açılacak. Bu liseleri bitiren de hem meslek sahibi olacak, hem de sektörde istihdam edilecek" dedi.

7.12.2016Eğitim
Boğaziçili akademisyenlerden bir tepki daha: Yönetici seçimle belirlenmeli

Boğaziçili akademisyenlerden bir tepki daha: Yönetici seçimle belirlenmeli

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, üniversiteye rektör atanmasının ardından bir kez daha basın açıklaması yaparak atama sistemine tepki gösterdi. Akademisyenler yaptığı ortak açıklamada, “Rektör belirlemenin, üniversitenin iradesi doğrultusunda gerçekleştirileceği bir sisteme en kısa zamanda dönülmesi gerektiğine inanıyoruz ve bunun gerçekleşmesi için mücadele edeceğiz” denildi.

17.11.2016Eğitim
Önce veliler ‘meslek’ seçiyor

Önce veliler ‘meslek’ seçiyor

Mesleki ve teknik eğitimi geliştirmek için okullarda revizyon yapılıyor. Özellikle çıraklık eğitiminde yeni bir model üzerinde duruluyor. Ailelerin meslek seçimindeki etkisi göz önünde bulundurularak, olumlu algı yaratılması için de çalışılıyor.

30.10.2016Eğitim
Bursa’da otomotiv Kars’ta hayvancılık

Bursa’da otomotiv Kars’ta hayvancılık

Milli Eğitim Bakanlığı hükümet programı kapsamında mesleki eğitime yönelik teşvik edici çalışmalarına devam ediyor. 53 alanda 205 dalda eğitim veren meslek liseleri için yeni model geliyor. 1 Eylül 2016’da çıkan Özel Program Uygulayan Proje Okulları Yönetmeliği’nde yer alan “Tek alanda eğitim yapan meslek lisesi açılabilir” maddesi doğrultusunda “tematik meslek liseleri” açılacak.

26.10.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

KOBİ'ye 35 milyar dolarlık leasing desteği

Anadolu’da tanıtım atağına kalkan leasingciler, Manisa’daki KOBİ’lerle bir araya geldi. Son 5 yılda reel sektöre 35 milyar dolar destek sağlayan finansal kiralama şirketlerinin 2023 hedefi, 100 bin KOBİ ve 10.4 milyar dolar işlem hacmi.

4.10.2017

Atatürk’süz müfredat olmaz

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın kamuoyuna ‘müjde’ olarak sunduğu 2017-2018 eğitim dönemi müfredatı üzerinde ayrıntılı bir inceleme yapan Eğitim İş Sendikası,  AKP döneminde Milli Eğitim müfredatında yapılan en köklü değişikliklerden biri olan yeni müfredatın ‘art niyetli’ olduğunu savunuyor ve “Müfredatın meydana getirilme usulü, KHK’larla ülkeyi yöneten AKP’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na yakışır biçimde gerçekleşmiştir” diyor.

20.07.2017

Geleceğe iz bırakan kadınlar

Okul öncesi eğitime katkı, kadın emeğini değerlendirme ve kimsesiz çocuklara yardım amacıyla projeler düzenleyen Çaba Derneği, kuruluşunun 12’nci yılında 12 kadına “Geleceğe İz Bırakanlar” ödülü verdi.

24.05.2017

GSS dikiş tutmuyor

GENEL Sağlık Sigortası (GSS) bir türlü dikiş tutmuyor, yeniden revizyona gidiliyor.

22.02.2017

Ankaralı ressamın kadın duyarlılığı

Bu hafta sizi Ankaralı genç bir ressam ile tanıştırmak istiyorum.

5.02.2017

Eyy YÖK! İlan ver ama hobi olarak ver

HALİMİZİN, yaşadıklarımızın gülünecek yanı kalmamışken, hiç güleceğim yokken beni güldürdün ya, helal sana YÖK.

21.11.2016

Rektör atamak

OHAL kararnamesiyle üniversitelerdeki rektör aday seçimleri kaldırıldı, YÖK’ün göstereceği üç adaydan birini Cumhurbaşkanı atayacak.

31.10.2016