EKSTRA
MENÜ

Guc Kaynagi

Guc Kaynagi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Guc Kaynagi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.289 Guc Kaynagi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Guc Kaynagi Haberleri

7. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik Akımı konu anlatımı

7. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik Akımı konu anlatımı

Sizler için 7. sınıf fen bilimleri dersi güncel müfredatına uygun elektrik akımı konu anlatımını tüm detayları ile birlikte derledik.

13.08.20207. SINIF
Akkuyu NGS’nin, Türkiye ekonomisine 70 milyar dolar vergi geliri sağlaması öngörülüyor

Akkuyu NGS’nin, Türkiye ekonomisine 70 milyar dolar vergi geliri sağlaması öngörülüyor

Rüzgardan sonra en düşük karbonlu elektrik üreten nükleer santrallerin ekonomik kalkınma, istihdam ve sanayileşmeye sağladığı katkı nedeniyle Covid-19 sonrası toparlanmada önemli bir rol oynayacağına dikkat çekiliyor.

5.08.2020Ekonomi
Yerli ısıl piller sayesinde 91 milyon dolar Türkiyede kaldı

Yerli ısıl piller sayesinde 91 milyon dolar Türkiye'de kaldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özellikle füzelerde ana güç kaynağı, havacılık sanayisinde de acil durum yedek güç kaynağı olarak kullanılan ısıl pillerin milli imkanlarla üretilmesi sayesinde 91 milyon doların Türkiye'de kaldığını bildirdi.

4.08.2020Teknoloji
Uluslararası Uzay İstasyonunda son yürüyüş gerçekleşti

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda son yürüyüş gerçekleşti

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli astronotlar, istasyonun batarya değişimini tamamlamak üzere son uzay yürüyüşüne çıktı.

22.07.2020Teknoloji
Batarya değişimi için üçüncü uzay yürüyüşü başladı

Batarya değişimi için üçüncü uzay yürüyüşü başladı

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görevli astronotlar, istasyonun batarya değişimi için bu yılın üçüncü uzay yürüyüşüne başladı.

17.07.2020Teknoloji
Uzay yürüyüşüne çıktılar, bataryayı değiştirdiler

Uzay yürüyüşüne çıktılar, bataryayı değiştirdiler

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görevli astronotlar, batarya değişimi için istasyonun dışında ikinci uzay yürüyüşünü gerçekleştirdi.

2.07.2020Teknoloji
İkinci uzay yürüyüşlerini gerçekleştirdiler

İkinci uzay yürüyüşlerini gerçekleştirdiler

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görevli astronotlar, batarya değişimi için istasyonun dışında ikinci uzay yürüyüşünü gerçekleştirdi.

1.07.2020Dünya
Fed ABD bankalarının stres testi sonuçlarını açıkladı

Fed ABD bankalarının stres testi sonuçlarını açıkladı

ABD Merkez Bankası (Fed), stres testine tabi tuttuğu en büyük 34 Amerikan bankasının, bu yılın üçüncü çeyreğinde hisse geri alımlarını askıya almaları ve temettü ödemelerini sınırlamaları gerekeceğini bildirdi.

26.06.2020Ekonomi
Qinous, Mikro Şebeke Yetkinlik Merkezine dönüşüyor

Qinous, Mikro Şebeke Yetkinlik Merkezi'ne dönüşüyor

Rolls-Royce Ocak ayında, Berlin merkezli elektrik depolama alanında faaliyet gösteren Qinous'ın %73,1 seviyesindeki çoğunluk hissesini satın aldığını duyurmuştu. Berlin merkezli start-up’ın adının Haziran 2020'de Rolls-Royce Solutions Berlin GmbH olarak değiştirilmesi ve aynı zamanda bir Mikro Şebeke Yetkinlik Merkezi'ni kapsayacak şekilde genişletilmesi, şirketin dağıtılmış enerji sistemlerine daha da fazla yatırım yaptığını gösteriyor.

23.06.2020Teknoloji
ABDde banka karları sert düştü

ABD'de banka karları sert düştü

ABD banka kârları koronavirüs nedeniyle kredilere ayrılan provizyonların artmasıyla ilk çeyrekte yüzde 70 düştü.

17.06.2020Ekonomi
Casper Excalibur E600 oyun bilgisayarı satışta sunuldu

Casper Excalibur E600 oyun bilgisayarı satışta sunuldu

Casper Excalibur E600 modeli yenilenen konfigürasyon seçenekleriyle satışa sunuldu.

10.06.2020Teknoloji
9 bin kişiye aylık nakdi yardım ve elektrik faturası desteği

9 bin kişiye aylık nakdi yardım ve elektrik faturası desteği

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Kronik hastalık yardım programımız kapsamında tüberküloz veya SSPE hastalığı bulunan 6 bin 564 ihtiyaç sahibine aylık düzenli nakdi yardımda bulunuyoruz" dedi.

26.05.2020Ekonomi
Şemdinlide 5 EYP düzeneği ele geçirildi

Şemdinli'de 5 EYP düzeneği ele geçirildi

HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesi kırsalına düzenlenen operasyonda, terörör örgütü PKK'ya ait 5 adet uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneği ile patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

4.05.2020Gündem
Kritik öneme sahip sektörlerde bilişim altyapısı öncelik haline geldi

Kritik öneme sahip sektörlerde bilişim altyapısı öncelik haline geldi

Son yıllarda teknoloji gündeminin ilk sıralarını paylaşan yapay zeka, nesnelerin interneti, makine öğrenimi ve Blockchain gibi eğilimler, veri merkezlerini de oldukça derinden etkiliyor. Veri merkezleri için güç kaynağı, soğutma ve IT altyapı çözüm ve servisleri ile buluttan uç nokta aygıtlarına kadar kapsamlı bir portföy sunan Vertiv’in yaptığı Data Center 2025 adlı araştırma, sınır bilişime doğru genel bir paradigma değişikliği olduğunu ve bunun da liderlerin veri merkezleri hakkında düşüncelerini kayda değer bir şekilde değiştirdiğini ortaya koyuyor.

29.04.2020Teknoloji
Güneydoğudaki işletmelere Esnaf Destek Paketi güç kattı

Güneydoğu'daki işletmelere "Esnaf Destek Paketi" güç kattı

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında Halkbank tarafından Kovid-19 salgınıyla mücadelede esnafa destek olmak amacıyla hayata geçirilen paket, Şanlıurfa, Gaziantep ve Adıyaman'daki işletme sahiplerinin elini güçlendirdi.

18.04.2020Ekonomi
ASUS, yeni güç kaynaklarını duyurdu

ASUS, yeni güç kaynaklarını duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Strix 850W Gold ve 850W White Edition güç kaynaklarını duyurdu. Yeni modeller, serideki diğer 750W, 650W ve 550W modellerin arasına katıldı.

17.04.2020Teknoloji
Toplama bilgisayar alacaklar için yeni dönem

Toplama bilgisayar alacaklar için yeni dönem

Bilgisayar kullanıcılarının “bilgisayar toplama” olarak dillerinde yer edinmiş, günümüzde ise “bilgisayar konfigürasyonu” olarak tanımlanan sistem, istenilen, ihtiyaç duyulan bileşenlere göre bilgisayarı oluşturma sistemidir. Ancak aralarındaki en önemli fark; toplama bilgisayarlarının fabrika ortamında değil, basit alanlarda toplanarak oluşturulan bileşenlere sahip olmasıdır. Konfigürasyon sistemi ise, bilgisayarların, her bileşeninin elektriksiz üretim ortamında test edilip, sistem ayarlarının uygulanıp, tüm güncellemeleriyle birlikte güvenli bir şekilde oluşturulmasıdır. Toplama bilgisayarlarda yaşanması muhtemel parça uyumsuzluğu risklerini ortadan kaldırmak adına Casper Bilgisayar ve Casper Excalibur Ar-Ge mühendisleri, en uyumlu ve uygun parçaları yapılan testler sonucunda kullanıcılara ulaştırıyorlar.

16.04.2020Teknoloji
İngiltere Merkez Bankasından bankacılık değerlendirmesi

İngiltere Merkez Bankası'ndan bankacılık değerlendirmesi

İngiltere Merkez Bankası Finansal Politika Komitesi'nden bankacılık değerlendirmesi: "Komitemiz, İngiliz bankalarının sert piyasa şoklarına ve ekonomik aksamalara karşı dirençli olduğunu değerlendirmektedir"

24.03.2020Ekonomi
Bakanlık açıkladı Otopark yönetmeliği 3 ay ertelendi

Bakanlık açıkladı! Otopark yönetmeliği 3 ay ertelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Otopark Yönetmeliği'nin yürürlük tarihi 3 ay ertelediğini duyurdu.

24.03.2020Ekonomi
TECNO Mobile Türkiyede

TECNO Mobile Türkiye'de

Gelişmekte olan 60 pazarda var olan akıllı telefon markası TECNO Mobile, kamera odaklı CAMON 12 Air ve Spark 4 Lite modelleri ile gelişmiş Türkiye akıllı telefon pazarına girişini duyurdu.

9.03.2020Teknoloji
Yatırımlarımızı acenteler için yapıyoruz

Yatırımlarımızı acenteler için yapıyoruz

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, sigorta sektöründe dağıtım kanalları ile ilgili tartışmaların yoğunlaştığı şu günlerde şirket olarak acentelere verdikleri öneme dikkat çekti.

6.03.2020Sigorta
Bu yıl benim yılım olacak

Bu yıl benim yılım olacak

46. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni için geri sayım başladı. 28 Şubat’ta Zorlu PSM’de gerçekleşecek törende Ebru Şahin de “Yıldızı Parlayanlar” kategorisinde ödül alacak. Güzel oyuncuyla ödül heyecanını konuştuk.

15.02.2020Magazin
Gebze Emniyet Müdürlüğünün arşiv odasında yangın

Gebze Emniyet Müdürlüğü'nün arşiv odasında yangın

Kocaeli'de Gebze Emniyet Müdürlüğü'nün arşiv odasında UPS (güç kaynağı) cihazı kablosunun tutuşmasıyla yangın çıktı. Alevler, itfaiye ekiplerince büyümeden söndürüldü.

2.02.2020Gündem
Hibrit bilişim modellerinin artışı dikkat çekiyor

Hibrit bilişim modellerinin artışı dikkat çekiyor

Vertiv uzmanları belirledikleri 2020 veri merkezi trendlerini yorumladılar. Buna göre kurumların üst düzey yöneticileri son yıllarda verilerin işletmede mi bulutta mı tutulacağı konusundaki tartışmalardan, genel ve özel bulut modelleri ile yeniden yapılandırılmış bir merkez etrafındaki edge varlıkları birleştiren hibrit mimarilerden taraf olarak vazgeçecekler. Veri yönetimi ve bilgi işlem kaynaklarına yönelik olan bu dönüşmekte olan yaklaşım, BT altyapısı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı olan Vertiv'in uzmanları tarafından belirlenen ve yeni ortaya çıkan 5 trendden birisidir ve 2020 veri merkezi trendleri arasında yer almaktadır.

24.01.2020Teknoloji
Hibrit bilişim modellerinde kayda değer artış var

Hibrit bilişim modellerinde kayda değer artış var

Vertiv uzmanları belirledikleri 2020 veri merkezi trendlerini yorumladılar. Buna göre kurumların üst düzey yöneticileri son yıllarda verilerin işletmede mi bulutta mı tutulacağı konusundaki tartışmalardan, genel ve özel bulut modelleri ile yeniden yapılandırılmış bir merkez etrafındaki edge varlıkları birleştiren hibrit mimarilerden taraf olarak vazgeçecekler.

17.01.2020Teknoloji
17 Ar-Ge projesinde imzalar atıldı

17 Ar-Ge projesinde imzalar atıldı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 17 Ar-Ge projesi için düzenlenen imza töreninde, ilk Ar-Ge panelini 2016'da gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bugüne kadar 5 Ar-Ge panelini topladık. Bu panellerde 29 projenin başlatılmasına, 19 alanda da geniş alan çağrısı yapılmasına karar verildi." dedi.

13.01.2020Ekonomi
Şirketler arası espor turnuvası GGCorp nefes kesti

Şirketler arası espor turnuvası GGCorp nefes kesti

Bu sene ikincisi düzenlenen GGCorp esspor turnuvası nefes kesen karşılaşmalara sahne olurken dereceye giren PUBG ekiplerine madalya ve kupaları Schneider Electric APC Gaming ekibi tarafından verildi.

8.01.2020eSpor
ASUS ROG Strix 550W Gold güç kaynağını duyurdu

ASUS ROG Strix 550W Gold güç kaynağını duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), Strix 550W Gold güç kaynağını duyurdu. Yeni model, serideki diğer 750 W ve 650 W modellerde olduğu gibi bu model de ROG’ye özel soğutma teknolojisi ile bileşenleri bir araya getirerek çok çekirdekli işlemciler ve en yeni ekran kartlarına sessiz bir şekilde güç veriyor.

18.12.2019Teknoloji
Schneider Electric ile Scale Computing arasında iş birliği

Schneider Electric ile Scale Computing arasında iş birliği

Schneider Electric, Nesnelerin İnterneti (IoT) ile birlikte perakende sektöründe yaşanan zorluklara güvenilir ve kapsamlı bir çözüm sunmak üzere Scale Computing ile iş birliği gerçekleştirdi.

12.12.2019Teknoloji
TUFANdan namlu çıkış enerjisi rekoru

TUFAN'dan namlu çıkış enerjisi rekoru

Elektromanyetik Top Sistemi TUFAN ile yapılan atışlarda namlu çıkış enerjisi rekoru kırıldı.

12.12.2019Teknoloji
Almanyadan BAEye silah satışına onay

Almanya'dan BAE'ye silah satışına onay

Alman hükümeti, Birleşik Arap Emirlikleri'ne hava savunma sistemleri için güç jeneratörü satılmasına onay verdi.

4.10.2019Dünya
Almanya sözünü tutmadı: BAE’ye silah satışına onay verdi

Almanya sözünü tutmadı: BAE’ye silah satışına onay verdi

Alman Haber Ajansı dpa’nın haberinde, Başbakan Angela Merkel başkanlığında toplanan Federal Güvenlik Konseyi’nin BAE’ye hava savunma sistemleri için güç jeneratörü satılmasına onay verdiği kaydedildi. Onay işleminin Ekonomi Bakanı Peter Altmaier’in konuya ilişkin Federal Meclis Ekonomi Komisyonu’na gönderdiği yazıyla ortaya çıktığı aktarıldı.

4.10.2019Avrupa
Hastanelerin bilişim altyapısındaki açıklara çözüm arıyor

Hastanelerin bilişim altyapısındaki açıklara çözüm arıyor

Teşhis için kullanılan görüntüleme odaları, hemşire odaları ve farklı sağlık alanları arasındaki faturalandırma çoğu zaman görmezden geliniyor. Vertiv uzmanları, günümüz hastanelerindeki bilişim altyapılarında gözden kaçan üç alan daha tespit etti.

20.09.2019Teknoloji
Pasifike radyoaktif su

Pasifik'e radyoaktif su

Japonya’yı 2011 yılında vuran deprem ve tsunami nedeniyle arızalanan Fukuşima nükleer santralındaki radyoaktif suların Pasifik Okyanusu’na boşaltılacağı açıklandı.

11.09.2019Dünya
TP-Link, yeni switchlerini satışa çıkardı

TP-Link, yeni switch'lerini satışa çıkardı

TP-Link, işyerleri, havaalanları gibi yerler için iki yeni switch satışa sundu. T1600G-28PS ve T2600G-28MPS model adlı ürünler, JetStream 24 portlu Gigabit ağ anahtarları. PoE (Power over Ethernet – Ethernet üzerinden Güç) desteği de olan ürünler, her yere kurulabiliyorlar.

27.08.2019Teknoloji
Son dakika... Rusyada radyoaktif madde tespit edildi

Son dakika... Rusya'da radyoaktif madde tespit edildi

Rusya'da ay başında askeri birlikte yaşanan patlamanın ardından bölgede radyoaktif izotop tespit edildi.

26.08.2019Dünya
TSK milli karıştırıcı ile susturuyor

TSK "milli karıştırıcı" ile susturuyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin elektronik taarruz kabiliyeti, yeni karıştırıcı sistemlerin devreye alınmasıyla güçleniyor.

14.08.2019Teknoloji
Rusyada askeri birlikte meydana gelen patlamanın ayrıntıları belli oldu

Rusya'da askeri birlikte meydana gelen patlamanın ayrıntıları belli oldu

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kuruluşu (Rosatom), Severodvinsk’ta bulunan askeri birlikteki patlamanın, sıvı yakıtlı roket motoru için denenen “radyoizotop güç kaynağı"ndaki kaza nedeniyle yaşandığını bildirdi.

10.08.2019Dünya
10 milyonluk hastane vurgununda müdür ve güvenlik amiri de tutuklandı

10 milyonluk hastane vurgununda müdür ve güvenlik amiri de tutuklandı

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni binasına taşınması sırasında aralarında diyaliz makinelerinin de bulunduğu 10 milyon TL değerindeki malzemeyi çalıp, sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılan hastane müdürü Metin G. ile güvenlik amiri Ceyhan Y. yeniden gözaltına alındı. Her iki şüpheli de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

9.08.2019Gündem
Hastane taşınırken büyük vurgun Çok sayıda gözaltı var...

Hastane taşınırken büyük vurgun! Çok sayıda gözaltı var...

AKSARAY Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yeni binasına taşınması sırasında aralarında diyaliz makineleri de olan 10 milyon TL değerindeki malzemeyi çalıp, sattıkları iddiasıyla hastane müdürü M.G. ve 5 personel gözaltına alındı.

6.08.2019Gündem
İHAlar hidrojen yakıt piliyle daha fazla havada kalabilir

'İHA'lar hidrojen yakıt piliyle daha fazla havada kalabilir'

Hidrojen Teknolojileri Derneği Başkanı ve Yıldız Teknik Üniversitesi ve Kanada Ontario Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dinçer, İHA'ların hidrojen yakıt piliyle daha uzun süre havada kalabileceğini söyledi.

25.07.2019Teknoloji
İş Ortağı Programı ile kanal stratejisini hızlandırmayı hedefliyor

İş Ortağı Programı ile kanal stratejisini hızlandırmayı hedefliyor

Vertiv, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki (EMEA) kanal bayi ve distribütörlere yönelik bağlılığı gösterme amacıyla oluşturulan yeni bir teşvik planı, yenilenmiş iş ortağı portalı ve zenginleştirilmiş portföy şeklinde üç ana girişimi içeren geliştirilmiş Vertiv İş Ortağı Programı’nı (VPP) duyurdu.

13.06.2019Teknoloji
ASUS, Google Coral ile iş birliği yaptığını duyurdu

ASUS, Google Coral ile iş birliği yaptığını duyurdu

Yapay zeka odaklı iş birliği, Google’ın Coral SOM’una ve Edge TPU’ya sahip ASUS Tinker Edge T ve CR1S-CM-A endüstriyel SBC’nin duyurulmasıyla başladı.

10.06.2019Teknoloji

Milli Savunma Bakanlığı bu görüntülerle duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Harekâtı'nda çok sayıda yaşam malzemesi ve mühimmat ele geçirildiğini açıkladı.  Bakanlık ayrıca, Pençe Harekâtı kapsamında terör örgütü PKK’nın inlerinden iki tanesinin imha görüntüsünü ve ATAK’ların gece operasyonu görüntülerini paylaştı.

7.06.2019Gündem
Çernobil faciası ne zaman ve nerede oldu İşte çernobil patlamasının tarihi

Çernobil faciası ne zaman ve nerede oldu? İşte çernobil patlamasının tarihi

İnternet üzerinde yayın yapan ve dünya çapında çok sayıda izleyicisi bulunan Chernobyl isimli dizi ile Çernobil faciası gündeme geldi. Çernobil Nükleer Santrali'nde meydana gelen patlamada çok sayıda kişi can vermişti. Peki, hala günümüzde yankıları devam eden çernobil faciası ne zaman ve nerede oldu? İşte çernobil patlamasının tarihi ile ilgili bazı bilgiler.

5.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Güneş'in enerjisi D vitamininde mi saklı

Güneşi bol ve uzun bir tatil bizi bekliyor. Daha önce de hatırlattığım gibi, bu keyifli tatili bir D vitamini bayramına çevirip çevirmemek bizim elimizde. Yapacağımız şey ise son derece basit: Güneşleneceğiz!

27.07.2020

Doğurganlığı artırmak için öneriler

Yumurtalar yumurtalıklarda primordial folikül olarak bulunurlar ve olgunlaşarak primer foliküllere dönüşürler. Bu evrede foliküller vücudun kendi hormonlarına ya da dışarıdan verdiğimiz ilaçlara cevap vermezler.

8.07.2020

Çocuk sahibi olamamanın nedeni pili tükenmiş spermler olabilir

Çocuğun dünyaya gelmesi için ilk koşul, spermin taşıdığı genetik malzemenin yumurtadaki genetik malzeme ile birleşmesidir. Spermin bu görevi başarıyla tamamlamasının ise 3 şartı vardır: Yumurtaya ulaşması, yumurtanın zarlarını delmesi ve yumurtanın bölünerek çoğalmasının başlatılması.

11.10.2019