EKSTRA
MENÜ

Gri Pasaport

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 194 haberi bulunmuştur.

Gri Pasaport Haberleri

Babacan: İhracatçıların sıkıntıları bitirilecek

Babacan: İhracatçıların sıkıntıları bitirilecek

Devlet Bakanı Ali Babacan, bugünkü toplantıda, ihracatçıların kambiyo mevzuatından doğan sıkıntılarının çözümüne yönelik çalışmaların en kısa zamanda bitirilmesine karar verildiğini bildirdi.

22.04.2003Ekonomi
Vekil çocuğu ve belediye başkanına kırmızı pasaport

Vekil çocuğu ve belediye başkanına kırmızı pasaport

TBMM İçişleri Komisyonu, milletvekillerinin reşit olmayan çocukları ile 25 yaşın sonuna kadar yüksek öğrenime devam eden çocuklarına diplomatik dokunulmazlık sağlayan Kırmızı Pasaport verilmesine karar verdi. Ayrıca kabul edilen AKP önergesiyle, büyükşehir belediye başkanlarına da kırmızı pasaport verilecek.

22.02.2006Gündem
İltica skandalı

İltica skandalı

Hentbol Yıldız Milli Takım Masörü Tevfik Kanat’ın, İsveç’teki turnuva dönüşü Frankfurt’ta kafileden ayrıldığı ve iltica talebinde bulunduğu öğrenildi. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, “Olay benden de saklanmış. Soruşturma başlatıyorum” dedi.

30.07.2009Spor
Başbakandan köşe yazarlarına sert çıkış

Başbakan'dan köşe yazarlarına sert çıkış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. İşte konuşmasından satır başları:

1.12.2009Gündem
10 yıllık pasaport dönemi başladı

10 yıllık pasaport dönemi başladı

PASAPORT Kanunu'nda yapılan yeni değişikliklerle göre pasaportların 5 yıllık süresi 10 yıla uzatıldı. Yeşil pasaportlarda erkek çocukların yaşı ise 18'den 25'e yükseltildi. Kız çocuklarının sınırsız olan süresi de 25'e düşürüldü.

6.08.2010Gündem
Pasaport Kanunu’nda köklü değişiklikler

Pasaport Kanunu’nda köklü değişiklikler

Pasaport Kanunu’nda yapılan yeni değişikliklerle yeşil pasaportların süresi dört yıldan beş yıla çıkarıldı. Yeşil pasaportlar kullanabilmeleri için erkek çocukların yaşı 18’den 25’e yükseltilirken, kız çocukların sınırsız olan süresi 25 yaşa düşürüldü. Diğer pasaportların beş yıllık süresi ise 10 yıla uzatıldı ancak harç bedeli aynı kaldı.

8.08.2010Gündem
Savaronaya fuhuş baskını

Savarona'ya fuhuş baskını

Savanora yatına yapılan fuhuş baskınının ayrıntıları belli olmaya başladı. Daha önce de fuhuş için kullanıldığı öğrenilen Savanora'da yaşı 18'den küçük kızların ünlü iş adamlarına, çok yüksek fiyatla pazarlandığı ortaya çıktı.

28.09.2010Gündem
Bu, Savarona’da ikinci âlemmiş

Bu, Savarona’da ikinci âlemmiş

Savarona Yatı’nda fuhuş iddiasıyla Savcı Yusuf Hakkı Doğan’ın koordinasyonunda yapılan fuhuş operasyonuna ilişkin ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

29.09.2010Gündem
Boks Federasyonuna gri pasaport sorgusu

Boks Federasyonu'na gri pasaport sorgusu

Boks Federasyonu yönetim kurulu, Fenerbahçe kulübü boks antrenörü Süleyman Özdemir ve aynı kulüp yöneticisi Mert Öztemel'e Voleybol Bayanlar Şampiyonlar ligi 4'lü finaline gitmeleri için gri pasaport verildiği gerekçesiyle emniyete ifade verdi.

1.10.2010Spor
Boksta hizmet pasaportu krizi

Boksta hizmet pasaportu krizi

Ankara Cumhuriyet Savcılığı, görevi kötüye kullandıkları gerekçesiyle Boks Federasyonu ve F.Bahçe şube kaptanı Mert Öztemel ile F.Bahçe Antrenörü Süleyman Öztürk hakkında soruşturma başlattı.

6.10.2010Spor
Cumhurbaşkanı Gül başyazar oluyor

Cumhurbaşkanı Gül başyazar oluyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun (TGF) Kayseri'de yapılan toplantısında konuşan Genel Başkan Atilla Sertel, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e 5 ay önce sarı basın kartı verildiğini hatırlatarak önümüzdeki Kurban Bayramı'nda çıkaracakları Anadolu'da Bayram gazetesi için başyazarlık teklif etti. Gül'ün bu teklifi kabul ettiği belirtildi.

21.10.2010Gündem
916 basın çalışanına ‘GRİ’ pasaport

916 basın çalışanına ‘GRİ’ pasaport

BASIN İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, gri pasaportun görev pasaportu olduğunu, gazetecilere, hizmet için verileceğini belirterek, “Gri pasaportların 3 ile 5 yılık olmasını planlıyoruz. Gri pasaporta sahip basın mensubu yurtdışı görevlerinde vize kuyruklarında beklemeyecek, rahat bir şekilde görevlerini yerine getirebilecek” dedi.

24.11.2010Gündem
Gazetecilere gri pasaport

Gazetecilere gri pasaport

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), basın kartı sahibi gazetecilerin hizmet damgalı (gri) pasaport alabilmelerine ilişkin çalışmalarını tamamladı.

26.01.2011Ekonomi
Gazeteciler devlet memuru kimliği taşıyabilir mi

Gazeteciler devlet memuru kimliği taşıyabilir mi?

GAZETECİLERE hizmet damgalı gri pasaport verilmesi yeni bir uygulama. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu düzenlemeyi başlatırken, yurtdışına sık çıkan gazetecilere vize kolaylığı sağlamayı amaçlıyordu.

20.03.2011OkurTemsilcisi
Bilim adamı soğukkanlılığı mı gazeteci heyecanı mı

Bilim adamı soğukkanlılığı mı gazeteci heyecanı mı?

FUKUŞİMA nükleer santralındaki gelişmelerin boyutları, 13 Mart’ta henüz netleşmemişti. Sadece santralde bir patlama olduğu ve radyasyon sızdığı biliniyordu.

28.03.2011OkurTemsilcisi
Bakan Yıldırım uzun tutukluluktan yakındı

Bakan Yıldırım 'uzun tutukluluktan' yakındı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanlar Konseyi Toplantısı’na katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, gazetecilere ve yargıya önemli mesajlar verdi. Türkiye’de tutukluluk sürelerinin uzunluğuna ilişkin eleştirilere değinen Binali Yıldırım, "Tutukluluk konusunda kısa sürede hükme dönüşmemesi hepimizin vicdanını yaralıyor. Konuştuğun zaman 'yargıya müdahale' konuşmadığın zaman 'nerdesin' diyorlar" dedi.

10.09.2011Gündem
78 gazeteciye berat

78 gazeteciye berat

İZMİR Gazeteciler Cemiyeti, meslekte 25 ile üyelikte 15 yılını dolduran 78 üyesine “Cemiyet Şeref Divanı Üyeliği” beratı verdi.

25.11.2011Ege
8 milyon pasaport % 95 Schengen var

8 milyon pasaport % 95 Schengen var

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean-Maurice Ripert ile Boğaziçi Gençlik Konferansı vesilesiyle buluştuk.

28.11.2012Gündem
Kamu çalışanları dışındakilere yeşil pasaport yok

Kamu çalışanları dışındakilere yeşil pasaport yok

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'de, halen üst düzey kamu görevlileri ve bunların ailelerine verilen, Schengen ülkeleri dahil, pekçok ülkenin vize istemediği yeşil pasaportun (hususi pasaport), işadamlarına ya da gazeteciler gibi çeşitli meslek gruplarını kapsayacak şekilde genişletilmesi isteklerine son noktayı koydu. Dışişleri, yeşil pasaportun kapsamının genişletilmesinin söz konusu olmadığını açıkladı.

9.07.2013Ekonomi
Rusya’dan yeşil ve gri pasaporta da vize

Rusya’dan yeşil ve gri pasaporta da vize

24 Kasım 2015 tarihinde Suriye sınırında Rus savaş uçağının düşürülmesiyle patlak veren krizde Moskova’dan yeni bir hamle daha geldi.

18.04.2016Dünya
Darbe girişimi sonrası havalimanlarında yeşil ve gri pasaportlara sıkı takip

Darbe girişimi sonrası havalimanlarında yeşil ve gri pasaportlara sıkı takip

Atatürk Havalimanı’nda bugün sabah saatlerinden itibaren yurtdışına çıkmak isteyen yeşil ve gri pasaport sahipleri ile kimlikle KKTC’ ye gitmek isteyenlere işlem yaptırılmadı. Darbe girişimi sonrasında oluşturulan bir merkezde, GBT sisteminde adı olmayanların isimleri de yurtdışına çıkışlarda sorgulanmaya başlandı. Yolcular bu merkezden alınan talimatla, isimleri listelerde yoksa çıkış yapabiliyorlar.

18.07.2016Gündem
Yaz dönemi yoğunluğu da var; uçağınıza erken gelin

Yaz dönemi yoğunluğu da var; uçağınıza erken gelin

ATATÜRK Havalimanı pasaport kontrollerinde yaz nedeniyle yolcu yoğunluğu yaşanıyor. Yaz döneminde yolcu yoğunluğunun yanı sıra darbe girişimi sonrası kamu görevlilerine getirilen uygulamalarla birlikte havayolu şirketleri ve ilgili kurumlar da yolcuların havalimanına erken gelmesini istiyor.

25.07.2016Gündem
Basın kartları ve gri pasaportlarda yaşanan sorun giderilmeli

'Basın kartları ve gri pasaportlarda yaşanan sorun giderilmeli'

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) darbe girişiminin ardından gazetecilerin kullandığı gri pasaportların iptal edilmesi ile yeni gri pasaport ve basın kartı düzenlenmesinde yaşanan gecikmelerle ilgili açıklama yaptı. TGC, gazetecilerin mağdur edilmemesi çağrısında bulunarak, soruna bir an önce çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

12.08.2016Gündem
Atatürk Havalimanında özel düzenleme

Atatürk Havalimanı'nda özel düzenleme

Atatürk Havalimanı’nda hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri ile KKTC'ye gidecek yolcuların işlemlerini hızlandırmak amacıyla terminalde özel kontrol bankoları oluşturuldu.

17.08.2016Gündem
Basın Kartı Komisyonu toplanıyor

Basın Kartı Komisyonu toplanıyor

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Basın Kartı Komisyonu Toplantısı'nın 19 Ekim'dee Ankara’daki Genel Müdürlük toplantı salonunda yapılacağını açıkladı. Toplantıda, birkaç aydır bekletilen basın kartı yenileme başvuruları ile ilk kez ve sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının müracaatları görüşülerek karara bağlanacak. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) darbe girişiminin ardından gazetecilerin kullandığı gri pasaportların iptal edilmesi ile yeni gri pasaport ve basın kartı düzenlenmesinde yaşanan gecikmelerle ilgili açıklama yapmıştı.

29.09.2016Gündem
Havalimanlarında POLNET kuyruğu

Havalimanlarında POLNET kuyruğu

POLNET bilgi sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle Türkiye genelinde sınır kapılarında giriş ve çıkış işlemlerinde aksama meydana geldi.

25.10.2016Gündem
İnsan tacirinden karateci numarası

İnsan tacirinden 'karateci' numarası

Önceki gece Düsseldorf Havaalanı’nda karate turnuvasına katılmak için geldiklerini iddia eden 14 Türk’ten oluşan ‘spor kafilesi’nin altından insan kaçakçılığı dramı çıktı.

10.12.2016Gündem
Büyük yoğunluk... Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat da kuyrukta...

Büyük yoğunluk... Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat da kuyrukta...

19 Mayıs tatili ile hafta sonu tatilini birleştiren yolcular Atatürk Havalimanı’nda yoğunluğa neden oldu. Dış hatlardan seyahat eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat da kuyrukta beklerken görüntülendi. Kupaya veda sonrası Hollandalı hoca, pazartesi günü oynanacak Gençlerbirliği maçı öncesi İstanbul'dan ayrıldı.

18.05.2017Futbol
Atatürk Havalimanında tatil yoğunluğu

Atatürk Havalimanı'nda tatil yoğunluğu

9 Mayıs tatili ile hafta sonu tatilini birleştiren yolcular Atatürk Havalimanı'nda yoğunluğa neden oldu.Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde güvenlik noktası, Check-in bankoları ve pasaport noktasında uzun kuyruklar oluştu. Bu arada yurt dışına çıkmak isteyen yeşil ve gri pasaport sahipleri ile kimlikle KKTC' ye seyahat edecek yolcuların pasaport kontrol öncesinde işlem yaptığı noktada uzun kuyruk oluştu.4 günlük tatili fırsat bilen yolcular pasaport sırasında ortalama 40 dakika beklemek zorunda kaldı.

18.05.2017Haber

Yazar Sonuçları

Lacivert pasaporta itibar kazandırmalıyız

BASTIĞIMIZ para gibi, verdiğimiz yeşil pasaportların da değeri düşecek. Bugün kıymetliymiş gibi görünen yeşil pasaport, garip gerekçelerle çeşitli kesimlere dağıtıldığında, sahip olduğu bir takım ayrıcalıkları da yitirecektir.

18.02.2003

Pasaport alacak 700 gazeteci kim?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın girişimiyle sporcular gibi gazetecilere de vize kolaylığı sağlayan gri pasaportlar verilmesi kararlaştırıldı.

24.09.2010

Ayda 15 bin dolar kazanan e-spor oyuncusu var

MESLEK büyüğüm Nuri Çolakoğlu’nun oğlu Hasan Çolakoğlu, Viyana Teknik Üniversitesi’nde elektronik mühendisliği eğitimi sonrası 2 yıl bir başka şirkette iş deneyimi kazandıktan sonra 1997’de Çolakoğlu Ailesi’nin ortak olduğu TEB Yatırım’a geçti.

2.09.2017