MENÜ

Gri Pasaport

Gri Pasaport ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gri Pasaport haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 173 Gri Pasaport haberi bulunmuştur.

Gri Pasaport Haberleri

916 basın çalışanına ‘GRİ’ pasaport

916 basın çalışanına ‘GRİ’ pasaport

BASIN İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, gri pasaportun görev pasaportu olduğunu, gazetecilere, hizmet için verileceğini belirterek, “Gri pasaportların 3 ile 5 yılık olmasını planlıyoruz. Gri pasaporta sahip basın mensubu yurtdışı görevlerinde vize kuyruklarında beklemeyecek, rahat bir şekilde görevlerini yerine getirebilecek” dedi.

24.11.2010Gündem
Cumhurbaşkanı Gül başyazar oluyor

Cumhurbaşkanı Gül başyazar oluyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun (TGF) Kayseri'de yapılan toplantısında konuşan Genel Başkan Atilla Sertel, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e 5 ay önce sarı basın kartı verildiğini hatırlatarak önümüzdeki Kurban Bayramı'nda çıkaracakları Anadolu'da Bayram gazetesi için başyazarlık teklif etti. Gül'ün bu teklifi kabul ettiği belirtildi.

21.10.2010Gündem
Boksta hizmet pasaportu krizi

Boksta hizmet pasaportu krizi

Ankara Cumhuriyet Savcılığı, görevi kötüye kullandıkları gerekçesiyle Boks Federasyonu ve F.Bahçe şube kaptanı Mert Öztemel ile F.Bahçe Antrenörü Süleyman Öztürk hakkında soruşturma başlattı.

6.10.2010Spor
Boks Federasyonuna gri pasaport sorgusu

Boks Federasyonu'na gri pasaport sorgusu

Boks Federasyonu yönetim kurulu, Fenerbahçe kulübü boks antrenörü Süleyman Özdemir ve aynı kulüp yöneticisi Mert Öztemel'e Voleybol Bayanlar Şampiyonlar ligi 4'lü finaline gitmeleri için gri pasaport verildiği gerekçesiyle emniyete ifade verdi.

1.10.2010Spor
Bu, Savarona’da ikinci âlemmiş

Bu, Savarona’da ikinci âlemmiş

Savarona Yatı’nda fuhuş iddiasıyla Savcı Yusuf Hakkı Doğan’ın koordinasyonunda yapılan fuhuş operasyonuna ilişkin ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

29.09.2010Gündem
Savaronaya fuhuş baskını

Savarona'ya fuhuş baskını

Savanora yatına yapılan fuhuş baskınının ayrıntıları belli olmaya başladı. Daha önce de fuhuş için kullanıldığı öğrenilen Savanora'da yaşı 18'den küçük kızların ünlü iş adamlarına, çok yüksek fiyatla pazarlandığı ortaya çıktı.

28.09.2010Gündem
Pasaport Kanunu’nda köklü değişiklikler

Pasaport Kanunu’nda köklü değişiklikler

Pasaport Kanunu’nda yapılan yeni değişikliklerle yeşil pasaportların süresi dört yıldan beş yıla çıkarıldı. Yeşil pasaportlar kullanabilmeleri için erkek çocukların yaşı 18’den 25’e yükseltilirken, kız çocukların sınırsız olan süresi 25 yaşa düşürüldü. Diğer pasaportların beş yıllık süresi ise 10 yıla uzatıldı ancak harç bedeli aynı kaldı.

8.08.2010Gündem
10 yıllık pasaport dönemi başladı

10 yıllık pasaport dönemi başladı

PASAPORT Kanunu'nda yapılan yeni değişikliklerle göre pasaportların 5 yıllık süresi 10 yıla uzatıldı. Yeşil pasaportlarda erkek çocukların yaşı ise 18'den 25'e yükseltildi. Kız çocuklarının sınırsız olan süresi de 25'e düşürüldü.

6.08.2010Gündem
Başbakandan köşe yazarlarına sert çıkış

Başbakan'dan köşe yazarlarına sert çıkış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. İşte konuşmasından satır başları:

1.12.2009Gündem
İltica skandalı

İltica skandalı

Hentbol Yıldız Milli Takım Masörü Tevfik Kanat’ın, İsveç’teki turnuva dönüşü Frankfurt’ta kafileden ayrıldığı ve iltica talebinde bulunduğu öğrenildi. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, “Olay benden de saklanmış. Soruşturma başlatıyorum” dedi.

30.07.2009Spor
Vekil çocuğu ve belediye başkanına kırmızı pasaport

Vekil çocuğu ve belediye başkanına kırmızı pasaport

TBMM İçişleri Komisyonu, milletvekillerinin reşit olmayan çocukları ile 25 yaşın sonuna kadar yüksek öğrenime devam eden çocuklarına diplomatik dokunulmazlık sağlayan Kırmızı Pasaport verilmesine karar verdi. Ayrıca kabul edilen AKP önergesiyle, büyükşehir belediye başkanlarına da kırmızı pasaport verilecek.

22.02.2006Gündem
Babacan: İhracatçıların sıkıntıları bitirilecek

Babacan: İhracatçıların sıkıntıları bitirilecek

Devlet Bakanı Ali Babacan, bugünkü toplantıda, ihracatçıların kambiyo mevzuatından doğan sıkıntılarının çözümüne yönelik çalışmaların en kısa zamanda bitirilmesine karar verildiğini bildirdi.

22.04.2003Ekonomi
Pasaport randevusu nasıl alınır Pasaport ücretleri ne kadar

Pasaport randevusu nasıl alınır? Pasaport ücretleri ne kadar?

Pasaport randevusu almak ve pasaport işlemleri hakkındaki işlemleri merak eden vatandaşlar internette konu hakkında bir takım araştırmalar yapıyor.. Pasaport konusu hakkında en çok merak edilen iki konu ise Pasaport randevu alma işlemleri ve Pasaport ücretleri hakkında. Peki Pasaport randevusu nasıl alınır ve Pasaport işlemleri ne kadar?

4.09.2019Gündem
Türkiye’ye kısmi vize  serbestisi

Türkiye’ye kısmi vize serbestisi

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2015 uçak krizinden bu yana Türkiye’ye uygulanan ‘özel yaptırımlar’ paketinde değişiklik yaparak, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Rusya’ya vizesiz girmelerini sağlayacak kararnameye imza attı.

26.07.2019Gündem
10u sözde üst düzey 93 terörist etkisiz hale getirildi

10'u sözde üst düzey 93 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, "Nisan ayındaki operasyonlarda 93 terörist etkisiz hale getirildi." dedi.

3.05.2019Gündem
Türkleri nakavt eden Yunanı yenmek için imza bekliyor

Türkleri nakavt eden Yunanı yenmek için imza bekliyor

Türk kickboks tarihinin en büyük yeteneklerden biri olan milli sporcu Erkan Varol, Iğdır Valiliğinin imza engelini aşabilirse Yunanlı Mike Zambidis ile ‘unvan’ maçına çıkacak.

3.02.2019Avrupa
Pasaport başvurusu nasıl yapılır 2018 pasaport ücretleri

Pasaport başvurusu nasıl yapılır? 2018 pasaport ücretleri

Pasaport başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı yurtdışına çıkacak vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Öte yandan pasaport başvurusu yapacak olan vatandaşlar bir yandan da 2018 yılında pasaport harç bedellerinin ne kadar olduğunu merak ediyor. Peki, pasaport başvurusu nasıl yapılır? 2018 pasaport ücretleri.

15.10.2018Gündem
2018 Pasaport ücretleri ne kadar Pasaport başvurusu nasıl yapılır

2018 Pasaport ücretleri ne kadar? Pasaport başvurusu nasıl yapılır?

Pasaport başvurusu yapmak isteyenlerin merak ettiği 2018 yılı pasaport harç ücretleri, internet üzerinden sorgulanmaya başlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinden alınarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesine verilen pasaport başvuru işleminde süre durumuna göre ücret ödenecek. Peki, 6 ay, 1 yıl ve daha uzun süreli başvuru yapacakların sorguladığı pasaport ücretleri ne kadar olacak? İşte, fiyat bilgileri

25.09.2018Gündem
İspanyadan Türkiyeye geldi... Film gibi soygunun içinde kaldı

İspanya'dan Türkiye'ye geldi... Film gibi soygunun içinde kaldı

İspanya’dan İstanbul’a gelen Çinli işadamı Lı X. ile ortağı, polis kıyafeti giymiş 3 hırsız tarafından durduruldu. Araçta bulunan para dolu çantayı alıp kaçan hırsızlar, operasyonla yakalandı

13.09.2018Gündem
Hüzünden beslenen mutluluk şehri: Lizbon

Hüzünden beslenen mutluluk şehri: Lizbon

Benim gezi rotalarımı ucuz uçak bileti belirler. Bilgisayarımda bilet ekranı sürekli açıktır. Güney Fransa mı yoksa Endülüs gezisi mi yapsam diye arandığım bir gün hocam Alp Bozbora odama geldi. “Eğer ucuz bilet bulursan Lizbon’a git” dedi. Meğer yıllar önce “Lizbon Seyahatnamesi” isminde bir kitap yazmış da benim haberim yokmuş. Kitabın ilk sayfalarından itibaren benim yeni rotam belli olmuştu. İşte size lizbon gezi rehberi...

20.07.2018Seyahat
Ehliyet ve pasaportta yeni dönem Son tarih 2 Nisan

Ehliyet ve pasaportta yeni dönem! Son tarih 2 Nisan

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, 7’den 70’e herkesin merak ettiği konular hakkında hurriyet.com.tr'ye konuştu. Güner, "Ehliyet ve pasaportun emniyetten alınarak nüfus müdürlüklerine devri konusunda çalışmalar son aşamaya geldi. 5 Mart’tan itibaren yavaş yavaş devralmaya başlayacağız. 2 Nisan’da ise tümüyle bize devredilmiş olacak" dedi.

5.02.2018Ekonomi
Ehliyet ve pasaportta yeni dönem Son tarih 2 Nisan

Ehliyet ve pasaportta yeni dönem! Son tarih 2 Nisan

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, 7’den 70’e herkesin merak ettiği konular hakkında hurriyet.com.tr'ye konuştu. Güner, "Ehliyet ve pasaportun emniyetten alınarak nüfus müdürlüklerine devri konusunda çalışmalar son aşamaya geldi. 5 Mart’tan itibaren yavaş yavaş devralmaya başlayacağız. 2 Nisan’da ise tümüyle bize devredilmiş olacak" dedi.

5.02.2018Gündem
Halaylı iltica oyunu

Halaylı 'iltica' oyunu

Ankara’dan Macaristan’a giden 16 kişilik halkoyunu ekibinden 11’i iltica etti. Kaçış bir dernek üzerinden organize edilirken, ekip üyelerine bir ay önce lisans çıkarıldığı belirlendi. Grubun, halkoyuncusu olmadıkları halde lisans çıkardığı ortaya çıktı.

5.12.2017Gündem
Macaristandan gidip geri dönmeyen halk oyunları ekibiyle ilgili açıklama geldi...

Macaristan'dan gidip geri dönmeyen halk oyunları ekibiyle ilgili açıklama geldi...

Halk oyunları yarışması için gittikleri Macaristan'da iltica talebinde bulunduğu iddia edilen 11 kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. İsminin gizli kalmasını isteyen Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği'nden bir yetkili, Budapeşte'den gelen davetin ardından etkinliğe katılmak istediğini beyan eden ve dernek üyesi olmayan 16 kişi için Ankara İl Spor Müdürlüğüne ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonuna başvuru yaptıklarını anlattı. Çarpıcı bir diğer detay ise söz konusu kafilenin hepsinin lisanslarının yeni olması... Öte yandan  Macaristan'dan kafa karıştıran bir açıklama geldi. Göçmenlik ve Mülteci Ofisi, “Grubun üyeleri Macaristan'da iltica başvurusunda bulunmadı” açıklamasında bulundu.

5.12.2017Gündem
Halk oyunları yarışması için Macaristana gittiler, iltica ettiler

Halk oyunları yarışması için Macaristan'a gittiler, iltica ettiler 

Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği kafilesi Kasım ayında Macaristan'da yapılan bir organizasyona katıldı. Ancak yaş ortalaması 20'nin üzerinde olan ve yeni lisans çıkardıkları öğrenilen 16 kişilik kafileden 11 kişinin Macaristan'a iltica ettikleri ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Bassavcılığı, konunun her yönüyle aydınlatılması için soruşturma açıldığı bildirildi.

5.12.2017Gündem
Beş günde devri İsrail

Beş günde devri İsrail

Uluslararası Gazeteciler Kayak Klubü’nün (SCIJ) İsrailli üyelerinin daveti üzerine bu ülkeye 5 günlük hızlı bir tur yaptık, Avrupa ülkeleri, ABD ve Rusya’dan 50 gazeteci meslektaşımızla. İlk kez ayak bastığım İsrail, bir ucundan diğerine 8 saatlik otobüs yolculuğuyla ulaşılabilen küçüklükte olsa da dünyanın en çok ilgi çeken ülkelerinden biri.

4.12.2017Seyahat
ABD vize yasağı kimleri etkileyecek

ABD vize yasağı kimleri etkileyecek?

ABD’nin Türkiye'ye yönelik vizeleri durdurma kararının ardından yakında zamanda yurt dışına çıkacak olan vatandaşların kafasında soru işaretleri oluştu. Peki , Halihazırda vizesi olanlar, ya da vize başvurusu yapıp onay alanlar bu karartan etkilenecek mi? ABD vize yasağı kimleri etkileyecek?

9.10.2017Gündem
Son dakika: Türkiye-ABD vize krizinde dikkat çeken detay...

Son dakika: Türkiye-ABD vize krizinde dikkat çeken detay...

Son dakika gelişmesi: ABD’nin Türkiye'ye yönelik vizeleri durdurma kararının ardından gece yarısına doğru da Türkiye ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya aldı. Türkiye’nin misilleme kararı Washington Büyükelçiliği tarafından yapılan kısa bir açıklamayla duyuruldu. ABD vatandaşlarının sınırda vize ve elektronik vize uygulamalarının askıya alındığını belirtilen açıklamanın ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin açıklamasıyla aynı ifadeler içermesi dikkat çekti. Hatta her iki açıklamada da ‘indirmek’ kelimesi yerine hatayla ‘indirgemek’ yazılmıştı. Peki krizden kimler etkileniyor?

9.10.2017Gündem
Atatürk Havalimanında bayram yoğunluğu...

Atatürk Havalimanı'nda bayram yoğunluğu...

Ramazan Bayramı tatilinde uçakla seyahat etmek isteyenler, Atatürk Havalimanı'nda yolcu yoğunluğu oluşturdu.

24.06.2017Gündem
TEMde yoğun trafik...

TEM'de yoğun trafik...

Ramazan Bayramı tatili için yola çıkan vatandaşlar, TEM otoyolunun Bolu kesiminde araç kuyruğuna neden oldu. Ramazan Bayramı tatilinde uçakla seyahat etmek isteyenler ise, Atatürk Havalimanı'nda yolcu yoğunluğu oluşturdu.

24.06.2017Gündem
Yurtdışı çıkışlarda biyometrik kontrol uygulaması durduruldu

Yurtdışı çıkışlarda biyometrik kontrol uygulaması durduruldu

Atatürk Havalimanı’nda yaklaşık 1,5 yıl önce uygulanmaya başlanan parmak iziyle pasaport kontrolü (biyometrik kontrol), bu sabahtan itibaren yurtdışı çıkışlarda durduruldu, yurtdışından gelişlerde ise sürüyor.

21.07.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Pasaport alacak 700 gazeteci kim?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın girişimiyle sporcular gibi gazetecilere de vize kolaylığı sağlayan gri pasaportlar verilmesi kararlaştırıldı.

24.09.2010

Lacivert pasaporta itibar kazandırmalıyız

BASTIĞIMIZ para gibi, verdiğimiz yeşil pasaportların da değeri düşecek. Bugün kıymetliymiş gibi görünen yeşil pasaport, garip gerekçelerle çeşitli kesimlere dağıtıldığında, sahip olduğu bir takım ayrıcalıkları da yitirecektir.

18.02.2003

Hayat damarlarımızdan biri kopmuş!

IPSOS diye ciddi bir kuruluş var. 34 ilimizde 16 bin’e yakın insanımıza sormuş. Saçımızı başımızı yolduran bazı cevaplar almış!

10.04.2018

20 adımda ‘Braveheart’ın ülkesi : İskoçya

Yaz sıcakları size göre değilse, o zaman gayet serin bir coğrafya tavsiye ediyorum gezileriniz için: İskoçya. Şu günlerde bile 19-20 derecelerde seyreden hava durumuyla, tarih ve doğayı harmanlayan özellikleriyle, serinlik peşindeki gezginler için çok doğru bir rota. İşte İskoçya seyahati planlayanlar için birinci elden tavsiyeler...

24.07.2017