EKSTRA
MENÜ

Gri Pasaport

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 194 haberi bulunmuştur.

Gri Pasaport Haberleri

Darbe girişimi sonrası havalimanlarında yeşil ve gri pasaportlara sıkı takip

Darbe girişimi sonrası havalimanlarında yeşil ve gri pasaportlara sıkı takip

Atatürk Havalimanı’nda bugün sabah saatlerinden itibaren yurtdışına çıkmak isteyen yeşil ve gri pasaport sahipleri ile kimlikle KKTC’ ye gitmek isteyenlere işlem yaptırılmadı. Darbe girişimi sonrasında oluşturulan bir merkezde, GBT sisteminde adı olmayanların isimleri de yurtdışına çıkışlarda sorgulanmaya başlandı. Yolcular bu merkezden alınan talimatla, isimleri listelerde yoksa çıkış yapabiliyorlar.

18.07.2016Gündem
Rusya’dan yeşil ve gri pasaporta da vize

Rusya’dan yeşil ve gri pasaporta da vize

24 Kasım 2015 tarihinde Suriye sınırında Rus savaş uçağının düşürülmesiyle patlak veren krizde Moskova’dan yeni bir hamle daha geldi.

18.04.2016Dünya
Kamu çalışanları dışındakilere yeşil pasaport yok

Kamu çalışanları dışındakilere yeşil pasaport yok

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'de, halen üst düzey kamu görevlileri ve bunların ailelerine verilen, Schengen ülkeleri dahil, pekçok ülkenin vize istemediği yeşil pasaportun (hususi pasaport), işadamlarına ya da gazeteciler gibi çeşitli meslek gruplarını kapsayacak şekilde genişletilmesi isteklerine son noktayı koydu. Dışişleri, yeşil pasaportun kapsamının genişletilmesinin söz konusu olmadığını açıkladı.

9.07.2013Ekonomi
8 milyon pasaport % 95 Schengen var

8 milyon pasaport % 95 Schengen var

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean-Maurice Ripert ile Boğaziçi Gençlik Konferansı vesilesiyle buluştuk.

28.11.2012Gündem
78 gazeteciye berat

78 gazeteciye berat

İZMİR Gazeteciler Cemiyeti, meslekte 25 ile üyelikte 15 yılını dolduran 78 üyesine “Cemiyet Şeref Divanı Üyeliği” beratı verdi.

25.11.2011Ege
Bakan Yıldırım uzun tutukluluktan yakındı

Bakan Yıldırım 'uzun tutukluluktan' yakındı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanlar Konseyi Toplantısı’na katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, gazetecilere ve yargıya önemli mesajlar verdi. Türkiye’de tutukluluk sürelerinin uzunluğuna ilişkin eleştirilere değinen Binali Yıldırım, "Tutukluluk konusunda kısa sürede hükme dönüşmemesi hepimizin vicdanını yaralıyor. Konuştuğun zaman 'yargıya müdahale' konuşmadığın zaman 'nerdesin' diyorlar" dedi.

10.09.2011Gündem
Bilim adamı soğukkanlılığı mı gazeteci heyecanı mı

Bilim adamı soğukkanlılığı mı gazeteci heyecanı mı?

FUKUŞİMA nükleer santralındaki gelişmelerin boyutları, 13 Mart’ta henüz netleşmemişti. Sadece santralde bir patlama olduğu ve radyasyon sızdığı biliniyordu.

28.03.2011OkurTemsilcisi
Gazeteciler devlet memuru kimliği taşıyabilir mi

Gazeteciler devlet memuru kimliği taşıyabilir mi?

GAZETECİLERE hizmet damgalı gri pasaport verilmesi yeni bir uygulama. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu düzenlemeyi başlatırken, yurtdışına sık çıkan gazetecilere vize kolaylığı sağlamayı amaçlıyordu.

20.03.2011OkurTemsilcisi
Gazetecilere gri pasaport

Gazetecilere gri pasaport

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), basın kartı sahibi gazetecilerin hizmet damgalı (gri) pasaport alabilmelerine ilişkin çalışmalarını tamamladı.

26.01.2011Ekonomi
916 basın çalışanına ‘GRİ’ pasaport

916 basın çalışanına ‘GRİ’ pasaport

BASIN İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, gri pasaportun görev pasaportu olduğunu, gazetecilere, hizmet için verileceğini belirterek, “Gri pasaportların 3 ile 5 yılık olmasını planlıyoruz. Gri pasaporta sahip basın mensubu yurtdışı görevlerinde vize kuyruklarında beklemeyecek, rahat bir şekilde görevlerini yerine getirebilecek” dedi.

24.11.2010Gündem
Cumhurbaşkanı Gül başyazar oluyor

Cumhurbaşkanı Gül başyazar oluyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun (TGF) Kayseri'de yapılan toplantısında konuşan Genel Başkan Atilla Sertel, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e 5 ay önce sarı basın kartı verildiğini hatırlatarak önümüzdeki Kurban Bayramı'nda çıkaracakları Anadolu'da Bayram gazetesi için başyazarlık teklif etti. Gül'ün bu teklifi kabul ettiği belirtildi.

21.10.2010Gündem
Boksta hizmet pasaportu krizi

Boksta hizmet pasaportu krizi

Ankara Cumhuriyet Savcılığı, görevi kötüye kullandıkları gerekçesiyle Boks Federasyonu ve F.Bahçe şube kaptanı Mert Öztemel ile F.Bahçe Antrenörü Süleyman Öztürk hakkında soruşturma başlattı.

6.10.2010Spor
Boks Federasyonuna gri pasaport sorgusu

Boks Federasyonu'na gri pasaport sorgusu

Boks Federasyonu yönetim kurulu, Fenerbahçe kulübü boks antrenörü Süleyman Özdemir ve aynı kulüp yöneticisi Mert Öztemel'e Voleybol Bayanlar Şampiyonlar ligi 4'lü finaline gitmeleri için gri pasaport verildiği gerekçesiyle emniyete ifade verdi.

1.10.2010Spor
Bu, Savarona’da ikinci âlemmiş

Bu, Savarona’da ikinci âlemmiş

Savarona Yatı’nda fuhuş iddiasıyla Savcı Yusuf Hakkı Doğan’ın koordinasyonunda yapılan fuhuş operasyonuna ilişkin ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

29.09.2010Gündem
Savaronaya fuhuş baskını

Savarona'ya fuhuş baskını

Savanora yatına yapılan fuhuş baskınının ayrıntıları belli olmaya başladı. Daha önce de fuhuş için kullanıldığı öğrenilen Savanora'da yaşı 18'den küçük kızların ünlü iş adamlarına, çok yüksek fiyatla pazarlandığı ortaya çıktı.

28.09.2010Gündem
Pasaport Kanunu’nda köklü değişiklikler

Pasaport Kanunu’nda köklü değişiklikler

Pasaport Kanunu’nda yapılan yeni değişikliklerle yeşil pasaportların süresi dört yıldan beş yıla çıkarıldı. Yeşil pasaportlar kullanabilmeleri için erkek çocukların yaşı 18’den 25’e yükseltilirken, kız çocukların sınırsız olan süresi 25 yaşa düşürüldü. Diğer pasaportların beş yıllık süresi ise 10 yıla uzatıldı ancak harç bedeli aynı kaldı.

8.08.2010Gündem
10 yıllık pasaport dönemi başladı

10 yıllık pasaport dönemi başladı

PASAPORT Kanunu'nda yapılan yeni değişikliklerle göre pasaportların 5 yıllık süresi 10 yıla uzatıldı. Yeşil pasaportlarda erkek çocukların yaşı ise 18'den 25'e yükseltildi. Kız çocuklarının sınırsız olan süresi de 25'e düşürüldü.

6.08.2010Gündem
Başbakandan köşe yazarlarına sert çıkış

Başbakan'dan köşe yazarlarına sert çıkış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. İşte konuşmasından satır başları:

1.12.2009Gündem
İltica skandalı

İltica skandalı

Hentbol Yıldız Milli Takım Masörü Tevfik Kanat’ın, İsveç’teki turnuva dönüşü Frankfurt’ta kafileden ayrıldığı ve iltica talebinde bulunduğu öğrenildi. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, “Olay benden de saklanmış. Soruşturma başlatıyorum” dedi.

30.07.2009Spor
Vekil çocuğu ve belediye başkanına kırmızı pasaport

Vekil çocuğu ve belediye başkanına kırmızı pasaport

TBMM İçişleri Komisyonu, milletvekillerinin reşit olmayan çocukları ile 25 yaşın sonuna kadar yüksek öğrenime devam eden çocuklarına diplomatik dokunulmazlık sağlayan Kırmızı Pasaport verilmesine karar verdi. Ayrıca kabul edilen AKP önergesiyle, büyükşehir belediye başkanlarına da kırmızı pasaport verilecek.

22.02.2006Gündem
Babacan: İhracatçıların sıkıntıları bitirilecek

Babacan: İhracatçıların sıkıntıları bitirilecek

Devlet Bakanı Ali Babacan, bugünkü toplantıda, ihracatçıların kambiyo mevzuatından doğan sıkıntılarının çözümüne yönelik çalışmaların en kısa zamanda bitirilmesine karar verildiğini bildirdi.

22.04.2003Ekonomi
Kea papağanları: Yeter artık diyerek gitmişler

Kea papağanları: 'Yeter artık' diyerek gitmişler!

Dünyanın en zeki ve yaramaz kuşlarından biri olan Yeni Zelanda'nın Kea'sının nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya. Öldürülmeleri için başlarına ödül konan ve çaldıkları cüzdanlarla ünlenen papağanları mercek altına aldık

5.06.2021Gündem
Doğanın müzesi İzmir

Doğanın müzesi İzmir

Bazı kentler vardır, hakkında bir şey yazmak için oturup günlerce araştırırsınız. Önce arayıp bulmanız gerekir anlatacaklarınızı. Bazı kentlerse şanslıdır. Adım attığınız her yer size hemen bir şeyler anlatır. Çünkü kendisi tarihtir, doğadır. İzmir gibi… Tarihçi Herodot’un “Onlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel iklimlerinde kurdular” diye tarif ettiği kentin alametifarikası doğasını yeniden keşfetme zamanı.

17.01.2021Seyahat
Büyük güçler birbirlerine siber saldırılarla meydan okuyor

Büyük güçler birbirlerine siber saldırılarla meydan okuyor

Siber savaşlar ulusal veya küresel güvenliğe tehdit oluşturuyor mu? Siber sektörde istihbaratın özelleştirilmesinin etkisi nedir? Siber savaşlar insanların günlük hayatlarını nasıl mahvedebilir? Siber suçları onların gerçek faillerine atfetmek gerçekten mümkün mü? Enformasyon savaşı kansız olacak mı, yoksa sanal eylemlerin gerçekten kan dökme potansiyeli var mı? Devlet veya devlet dışı aktörlerden siber üstünlüğü ele geçiren var mı? Devletler siber saldırılara ne zaman ve nasıl yanıt vermeli? Aktif veya pasif savunma pozisyonu en iyi seçenek mi? Halihazırda siber saldırılara karşı siber saldırı düzenlemeyi meşru ve hukuki kılan uluslararası bir yasal çerçeve var mı? Son derece karmaşık güvenlik problemleri barındıran ve çoklu bilinmeyenlerle dolu olan gelecekteki siber savaş ortamını tanımlayabilmek için yanıtlanması gereken uzun bir soru listesi var.

24.12.2020Teknoloji
Rusya Vizesi nasıl alınır Rusya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Rusya Vizesi nasıl alınır? Rusya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Konum olarak Avrasya'nın kuzey kısmında yer alan Rusya federasyonu, toprak açısından dünyanın en büyük ülkesidir. Finlandiya, Norveç, Moğolistan, Çin, Azerbaycan ve Gürcistan ile sınır komşusudur. Bordo pasaportu olan Türk vatandaşları, Rusya'ya giriş yapmadan önce pasaporta tabi olurlar. Rusya vizesi ücreti nedir, başvuru nasıl yapılır, istenen evraklar hangileri, kaç günde çıkar sorularına cevapları derledik.

8.09.2020Gündem
Romanya Vizesi nasıl alınır Romanya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Romanya Vizesi nasıl alınır? Romanya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Balkan yarımadasının kuzey kısmında yer alan Romanya, Orta Avrupa'da bulunuyor. Güneybatısında Sırbistan, kuzeyinde Ukrayna, kuzeybatısında Macaristan, güneyinde ise Bulgaristan yer alıyor. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları, bu ülkeye giriş yapabilmek için vize işlemlerine tabi tutuluyor. Romanya vizesi için istenen evraklar neler, vizenin ücretleri ne kadar, şartlar nasıl, kaç günde sonuçlanır sorularına yanıtlar derledik.

8.09.2020Gündem
İspanya Vizesi nasıl alınır İspanya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

İspanya Vizesi nasıl alınır? İspanya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Avrupa'nın güneybatı kısmında, İber yarımadasında bulunan İspanya, Türkiye cumhuriyeti pasaportuna sahip kişilerden vize talep ediyor. Batıda Portekiz, kuzeyde Fransa ile komşu olan İspanya, krallık ve parlamenter monarşi ile yönetiliyor. İspanya'ya gitmek isteyen vatandaşların en çok merak ettikleri, vizenin nasıl alınabileceği merak konusudur. İspanya vizesi nasıl alınır, ücretleri, istenen evraklar, başvuru şartları gibi sorulara cevapları derledik.

7.09.2020Gündem
İrlanda Vizesi nasıl alınır İrlanda Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

İrlanda Vizesi nasıl alınır? İrlanda Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Avrupa'nın kuzeybatısında yer alan ülkenin resmi ismi İrlanda Cumhuriyeti olarak geçer. Kuzeyinde, Kuzey İrlanda, batısında Atlas Okyanusu ve güneyinde Kelt Denizi bulunuyor. Pasaportu ne olursa olsun, İrlanda'ya gitmek isteyen Türk vatandaşları vize almakla yükümlüdürler. İrlanda vizesi evrakları neler, vize kaç günde çıkar, başvuru ücreti ne kadar gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

7.09.2020Gündem
Fransa Vizesi nasıl alınır Fransa Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Fransa Vizesi nasıl alınır? Fransa Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Dünyada en fazla deniz aşırı topraklara sahip ülkesi olan Fransız Cumhuriyeti, Batı Avrupa kısmında yer alır. İtalya, Belçika, ispanya, İsviçre, Almanya gibi ülkelerle toprak bakımından komşudur. Schengen ülkelerinden birisi olan Fransa'ya gitmek için Bordo pasaportlular vize başvurusu yapmalıdırlar. Fransa vizesi evrakları, başvuru ücretleri, şartları, kaç günde çıkacağı ve vizenin nasıl alınabileceği sorularına yanıtları derledik.

7.09.2020Gündem
Finlandiya Vizesi nasıl alınır Finlandiya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Finlandiya Vizesi nasıl alınır? Finlandiya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Baltık Denizi kıyısında yer alan Finlandiya, Kuzey Avrupa ülkesidir. İskandinav yarım adası içerisinde yer alan ülkenin başkenti Helsinki şehridir. Türkiye'den Finlandiya'ya gitmek isteyenler, vize almak durumundadırlar. Finlandiya vizesi nasıl alınır, başvuru ücreti ne kadar, gerekli evraklar neler, başvuru şartları ve kaç günde çıkacağı sorularının yanıtlarını derledik.

7.09.2020Gündem
Avusturya Vizesi nasıl alınır Avusturya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Avusturya Vizesi nasıl alınır? Avusturya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Avusturya, denize kıyısı bulunmayan Orta Avrupa ülkesidir. Resmi ismi Avusturya Cumhuriyeti olan ülken, bağımsızlığını 1955 yılında kazanmıştır. Kuzeyde Almanya, güneyde İtalya, doğuda Macaristan ile sınır komşusudur. İşte Avusturya vizesi hakkında bilmeniz gerekenler.

7.09.2020Gündem
Avustralya Vizesi nasıl alınır Avustralya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Avustralya Vizesi nasıl alınır? Avustralya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Okyanusya kıtasında bulunan Avustralya, 25 milyon nüfusa sahiptir. Resmi ismi Avustralya Milletler Topluluğu olan ülkeye giriş yapılması için vize alınması şartı aranır. Avustralya vizesi nasıl alınır, vize başvuru ücreti ne kadar, gereken evraklar neler, başvuru şartları ve kaç günde çıkar sorularının yanıtlarını derledik.

7.09.2020Gündem
Romanya Vizesi Nasıl Alınır Romanya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Romanya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Balkan yarımadasının kuzey kısmında yer alan Romanya, Orta Avrupa'da bulunuyor. Güneybatısında Sırbistan, kuzeyinde Ukrayna, kuzeybatısında Macaristan, güneyinde ise Bulgaristan yer alıyor. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları, bu ülkeye giriş yapabilmek için vize işlemlerine tabi tutuluyor. Romanya vizesi için istenen evraklar neler, vizenin ücretleri ne kadar, şartlar nasıl, kaç günde sonuçlanır sorularına yanıtlar derledik.

4.09.2020Seyahat
Rusya Vizesi Nasıl Alınır Rusya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Rusya Vizesi Nasıl Alınır? Rusya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Konum olarak Avrasya'nın kuzey kısmında yer alan Rusya federasyonu, toprak açısından dünyanın en büyük ülkesidir. Finlandiya, Norveç, Moğolistan, Çin, Azerbaycan ve Gürcistan ile sınır komşusudur. Bordo pasaportu olan Türk vatandaşları, Rusya'ya giriş yapmadan önce pasaporta tabi olurlar. Rusya vizesi ücreti nedir, başvuru nasıl yapılır, istenen evraklar hangileri, kaç günde çıkar sorularına cevapları derledik.

4.09.2020Seyahat
İspanya Vizesi Nasıl Alınır İspanya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? İspanya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Avrupa'nın güneybatı kısmında, İber yarımadasında bulunan İspanya, Türkiye cumhuriyeti pasaportuna sahip kişilerden vize talep ediyor. Batıda Portekiz, kuzeyde Fransa ile komşu olan İspanya, krallık ve parlamenter monarşi ile yönetiliyor. İspanya'ya gitmek isteyen vatandaşların en çok merak ettikleri, vizenin nasıl alınabileceği merak konusudur. İspanya vizesi nasıl alınır, ücretleri, istenen evraklar, başvuru şartları gibi sorulara cevapları derledik.

4.09.2020Seyahat
İrlanda Vizesi Nasıl Alınır İrlanda Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır? İrlanda Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Avrupa'nın kuzeybatısında yer alan ülkenin resmi ismi İrlanda Cumhuriyeti olarak geçer. Kuzeyinde, Kuzey İrlanda, batısında Atlas Okyanusu ve güneyinde Kelt Denizi bulunuyor. Pasaportu ne olursa olsun, İrlanda'ya gitmek isteyen Türk vatandaşları vize almakla yükümlüdürler. İrlanda vizesi evrakları neler, vize kaç günde çıkar, başvuru ücreti ne kadar gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

4.09.2020Seyahat
Fransa Vizesi Nasıl Alınır Fransa Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Fransa Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Dünyada en fazla deniz aşırı topraklara sahip ülkesi olan Fransız Cumhuriyeti, Batı Avrupa kısmında yer alır. İtalya, Belçika, ispanya, İsviçre, Almanya gibi ülkelerle toprak bakımından komşudur. Schengen ülkelerinden birisi olan Fransa'ya gitmek için Bordo pasaportlular vize başvurusu yapmalıdırlar. Fransa vizesi evrakları, başvuru ücretleri, şartları, kaç günde çıkacağı ve vizenin nasıl alınabileceği sorularına yanıtları derledik.

4.09.2020Seyahat
Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır Finlandiya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır? Finlandiya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Baltık Denizi kıyısında yer alan Finlandiya, Kuzey Avrupa ülkesidir. İskandinav yarım adası içerisinde yer alan ülkenin başkenti Helsinki şehridir. Türkiye'den Finlandiya'ya gitmek isteyenler, vize almak durumundadırlar. Finlandiya vizesi nasıl alınır, başvuru ücreti ne kadar, gerekli evraklar neler, başvuru şartları ve kaç günde çıkacağı sorularının yanıtlarını derledik.

4.09.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Pasaport alacak 700 gazeteci kim?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın girişimiyle sporcular gibi gazetecilere de vize kolaylığı sağlayan gri pasaportlar verilmesi kararlaştırıldı.

24.09.2010

Lacivert pasaporta itibar kazandırmalıyız

BASTIĞIMIZ para gibi, verdiğimiz yeşil pasaportların da değeri düşecek. Bugün kıymetliymiş gibi görünen yeşil pasaport, garip gerekçelerle çeşitli kesimlere dağıtıldığında, sahip olduğu bir takım ayrıcalıkları da yitirecektir.

18.02.2003