EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Greta

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 641 haberi bulunmuştur.

Greta Haberleri

30 yaşında tipik bir kadın Elele

30 yaşında tipik bir kadın Elele

Aralık 1976’da, yani bundan tam 30 yıl evvel, bir anne ve çocuk sağlığı dergisi olarak yola çıktı Elele. Zaman içinde pek çok değişimden geçti, farklı kimliklere büründü. Yönetim ve yazar kadrosunda birbirinden önemli sayısız isim yer aldı. Bugün bildiğimiz haline 1990’lı yıllarda büründü.

9.12.2006Kelebek
Şarkıcı oyuncu

Şarkıcı oyuncu

"Aşk Oyunu" adlı dizide Yelda rolüyle ilgi gören genç oyuncu Belit Özükan, dünyaca ünlü oyuncuları yetiştiren akademide eğitim aldı.

30.10.2006Kelebek
Bollywood’lu açılış

Bollywood’lu açılış

43. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin açılışı önceki gece Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen törende yapıldı. Törende, Bhanga Beant dans grubunun gösterisi ilgiyle izlendi. Gecenin sunuculuğunu yapan oyuncu Şebnem Dönmez de, gösteri sırasında Hintli gruba eşlik etti.

17.09.2006Kelebek
Yüzyıllardır seks

Yüzyıllardır seks

Milyonlar yaşındaki dünyamız yeni bir seks devriminin eşiğinde. Kendimizi bildik bileli var olan kadın ve erkek ikilemi tarihe karışıyor.

26.06.2006Cinsellik
Naklen yayında Avustralya’ya Anadolu yemeklerini anlattı

Naklen yayında Avustralya’ya Anadolu yemeklerini anlattı

Sheridan Rogers, Avustralya’da tanınmış bir yemek yazarı. Türkiye’nin imajını düzeltmeyi hedefleyen turizmciler tarafından davet edildi. 18 günde Kapadokya’dan Bodrum’a, İstanbul’dan Konya’ya, Türkiye’nin dört bir yanını gezdi.

11.06.2006Kelebek
Oyuncu koçuna veda yemeği

Oyuncu koçuna veda yemeği

Uzun süredir workshop çalışmaları için ülkemizde bulunan dünyaca ünlü oyuncu ve yönetmen koçu Greta Seacat, ülkemizden ayrıldı. Nil Karaibrahimgil, Şebnem Dönmez, Aslı Çiftkurt gibi isimlere oyunculuk dersi veren Seacat için, Amerika’ya dönmeden önce Hilton ParkSa otelde bir veda partisi verildi.

9.06.2006Seyahat
Çay saatinde en iyi 10 adres

Çay saatinde en iyi 10 adres

İngilizler "Beş çayı" diyor. İkindi akşama doğru devrilirken, porselen fincanlarda çay içip yanında kurabiye, pasta yiyerek açlıklarını yatıştırıyorlar. Çayın kökeni aslında Çin kültürüne dayanıyor. Büyük Britanyalılar’ın Çin’e gitmeden önce ne çaydan haberleri varmış ne de porselenden. Oraya varınca öğrenmiş ve Avrupa’ya taşımışlar. Porselenleri de yanlarında getirmeyi ihmal etmemişler tabii. Çay içmek bizim için de sosyal bir tören.

20.04.2006Kelebek
Korhan Abay İsveç filminde

Korhan Abay İsveç filminde

Ünlü sunucu Korhan Abay, İsveç yapımı bir filmde rol almak üzere İsveçli ünlü yönetmen Helena Bergström ile el sıkıştı. Çekimlerine mayıs ayında başlanacak olan, senaryosunu İsveç’te yaşayan belgesel sinemacı Güneş Karabuda’nın kızı Deniz Karabuda’nın yazdığı "Kapılara Dikkat Edin" adlı filmde Abay, Stockholm metrosunda makinist olarak çalışan bir Türk kalp cerrahını oynayacak.

26.01.2006Kelebek
Etkili bakışların sırrı: Kusursuz kaşlar

Etkili bakışların sırrı: Kusursuz kaşlar

Güzel ve biçimli kaşlar yaratmak sandığınız kadar zor değil. Kaşlarınızı, profesyonel güzellik uzmanının elinden çıkmış gibi, kendi kendinize almanız mümkün.

21.11.2005Kelebek
Greta Garbo’nun mektuplarla kanıtlanan lezbiyenliği ailesinin hoşuna gitmedi

Greta Garbo’nun mektuplarla kanıtlanan lezbiyenliği ailesinin hoşuna gitmedi

1930’larda Hollywood’un Yüzü’ydü o. Stockholm’un fakir mahallelerinden Sodermalm’daki arkadaşları tarafından bazen Katta, bazen Gurra diye çağrılan, bizim Greta Garbo olarak tanıdığımız kadın. 27 film yaptıktan sonra, hayatının büyük bölümünü, neredeyse 50 yılını dünyadan kopuk, evine kapanarak geçiren Greta Garbo’yla ilgili İsveç’te Posta Müzesi’nde bir sergi açıldı.

17.09.2005Kelebek
Buzlar kraliçesi 100 yaşında

"Buzlar kraliçesi" 100 yaşında

Rol aldığı Anna Karenina, Mata Hari ve Gülmeyen Kadın–Ninotchka gibi unutulmaz filmleriyle adını sinema tarihine yazdırdı. Soğuk bakışlı mavi gözleri, uzak ve kırılgan güzelliği ile "buzlar kraliçesi" olarak tanındı. Beyazperdeye veda ettiğinde sadece 36 yaşındaydı. 1990'da bu dünyadan ayrıldı. Ama Greta Garbo hâlâ sinema tarihinin efsanelerinden biri. "Buz gibi güzel kadın" 100'üncü doğum günü olan 18 Eylül'de anavatanı İsveç'te anılıyor.

17.09.2005Gündem
Buzlar kraliçesi 100 yaşında

"Buzlar kraliçesi" 100 yaşında

Rol aldığı Anna Karenina, Mata Hari ve Gülmeyen Kadın–Ninotchka gibi unutulmaz filmleriyle adını sinema tarihine yazdırdı. Soğuk bakışlı mavi gözleri, uzak ve kırılgan güzelliği ile "buzlar kraliçesi" olarak tanındı. Beyazperdeye veda ettiğinde sadece 36 yaşındaydı. 1990'da bu dünyadan ayrıldı. Ama Greta Garbo hâlâ sinema tarihinin efsanelerinden biri. 18 Eylül 2005'de doğan "Buz gibi güzel kadın" 100'üncü doğum gününde anılıyor.
  Fotoğraflarla Greta Garbo

16.09.2005Gündem
Kaçırdığınız filmler yeniden gösterimde

Kaçırdığınız filmler yeniden gösterimde

Eğer son iki yılda gösterime giren ama çeşitli sebeplerle kaçırdığınız filmler varsa işte bir fırsat...2003 ve 2005 yıllarında gösterime giren 14 film 29 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında sinemaseverler buluşuyor. Chantier Films'in düzenlediği etkinlik; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Çanakkale, Eskişehir, Denizli, Ordu ve Gaziantep olmak üzere toplam 10 ilde 34 sinema salonunda izlenebilecek.

22.07.2005Gündem
Mavi Melek öldü, efsanesi sürüyor

"Mavi Melek" öldü, efsanesi sürüyor

Greta Garbo ile birlikte sinemanın gizemli güzellerinden biri olarak anılan Marlene Dietrich'in 13'üncü ölüm yıldönümü bugün. Soğuk Sarışın ya da nam-ı diğer Mavi Melek, Paris'teki evinde öldüğünde, takvimler 6 Mayıs 1992'yi gösteriyordu. Filmlerinin yanısıra çalkantılı özel yaşamıyla da kamuoyunun dikkatini hep üzerine çeken "soğuk sarışın", belki artık sonsuzluğa karıştı, ama beyazperdenin unutulmazları arasına da adını çoktan yazdırdı.

6.05.2005Gündem
Yasaklı filmler Uçan Süpürgede

Yasaklı filmler Uçan Süpürge'de

Bu yıl 8'inci kez düzenlenecek olan Uçar Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivalde Rusya'nın usta kadın yönetmenlerinden Lidia Bobrova'nın son filmi “Nine-Babusya”, Marina Razbezhkina'nın “Hasat Zamanı-The Harvest Time” ve Guka Omarava'nın “Şizo-Schizo” filmleri seyirciyle buluşacak.

4.05.2005Gündem
Hırçın kız Uçan Süpürge’de

"Hırçın kız" Uçan Süpürge’de

Geçen sene yaşama veda eden, İtalya sinemasının "hırçın kızı" Laura Betti, özel bir programla 8. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde anılıyor. Bu yıl 5 ile 15 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Festival'in Betti için hazırladığı özel programda, sanatçının Venedik’te En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldığı "Teorem" ile kendi yönettiği "Pier Paolo Pasolini: Bir Düşün Nedeni" belgeseli de yer alıyor.

22.04.2005Kelebek
Buz gibi güzel kadın 100 yaşında

"Buz gibi güzel kadın" 100 yaşında

Beyazperdenin efsanevi oyuncularından Greta Garbo, doğumunun 100. yılında, Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde adına ayrılan özel bir bölümle anılacak. Bu yıl 5 ile 15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali; sinema tarihinin, duruşu, görüntüsü, sözleri ve yaşam tarzıyla en ayrıksı oyuncularından Greta Garbo’yu üç filmiyle "konuk" ediyor.

13.04.2005Kelebek
Van Gogh gibi lanetli bir bohem olarak yaşadı, onun gibi öldü, efsaneleşti

Van Gogh gibi lanetli bir bohem olarak yaşadı, onun gibi öldü, efsaneleşti

Geçtiğimiz aralık ayında faaliyete geçen İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, ilk retrospektif sergisini, Türk resim tarihinin en sıradışı sanatçılarından biri olan Fikret Mualla’yla 14 Nisan’da açıyor. Fikret Mualla’nın eserlerinden şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı retrospektif sergi niteliği taşıyan sergi, bir anlamda ressamın 102. doğum yıldönümünün de kutlaması olacak.

8.04.2005Kelebek
Öp beni kocaman

Öp beni kocaman

Öpüşmek sadece aşka davet değil; aynı zamanda yaşamsal bir ihtiyaç.

3.04.2005Aşk
Oscarsız ünlüler

"Oscarsız" ünlüler

Halle Berry, Angelina Jolie gibi genç nesil oyuncuların taşıdığı “Oscarlı oyuncu” sıfatına aralarında efsanelerin de bulunduğu sanatçılar yaşamları boyunca hiç sahip olamadı.

6.02.2005Gündem
Onların kaderinde kaybetmek vardı

Onların kaderinde kaybetmek vardı

Oscar gecelerinin 77 yıllık geçmişinde, törenlerden elleri boş dönen oyuncular arasında kimler yok ki: Tom Cruise, Brad Pitt, Sharon Stone, Greta Garbo, Marilyn Monroe ve Demi Moore.

30.01.2005Kelebek
Garbo borcunu kime ödetti

Garbo borcunu kime ödetti

Ünlü yönetmen Ali Özgentürk, sinemanın efsanevi yıldızı Greta Garbo’nun yıllar önce geldiği İstanbul’da, tüm parasını kumarda kaybettiği için ünlü bir Türk çapkınıyla birlikte olduğunu ve otel parasını bu meçhul kişinin ödediğini anlattı.

19.01.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Hitler’in sahte hatıra defterleri

Karnını doyurmak için yapmayacağı yoktu. Ayakkabıcı, anahtarcı, camcı, garson oldu. Hırsızlığa başladığında 19 yaşındaydı.

16.09.2006

Benden iyi kuş olurmuş

...nerede kalmıştık, hah. Greta, bizi utangaç, sıkıngaç, kırılgaç yapan herşeyin rüyalarda saklandığına hemen birkaç cümlede inandırdı.

18.06.2006

Geçen hafta bir rüyamdaydım, arayamadım

Herşey Aylin’in telefonuyla başladı. Beni bir oyunculuk atölyesine çağırıyordu. Bezirgen başına kapıyı açtıran sihirli kelimeler şunlardı: ’Sophia Coppola’, ’annesinden öğrendiği, rüyalardan yola çıkan ilginç yöntem’, ’film yazmak, oynamak, çekmek isteyenler için’, ’ben katılmıştım New York’ta’, ’Greta’ ve ’sen seversin’.

11.06.2006

Alamancı seferberliği

BEN, tıpkı ‘gurbetçi’ sözcüğü gibi ‘Alamancı’ kelimesinden de nefret ederim.

2.09.2005

Milano - Como - Portofino San Remo - Bambino - Ti amo

Nesi var bilmiyorum. Gerçekten bilmiyorum. Artık düşünebilecek halim de kalmadı.

45 dakikadır ara vermeksizin kucağımda ağlıyor yavrum.

26.08.2005

Ben her bahar aşık olurum

Bahar... Kadınlar... Aşk... İşte birbirlerini tamamlayan, uyum içinde üç güzel kelime.

2.05.2005

Festivalin tema’sı ‘Aşk’, sloganı ise ‘Ben Her Bahar Áşık Olurum’

8. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ, 5-15 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek.

25.04.2005