EKSTRA
MENÜ

Göz

Göz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Göz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 145.468 Göz haberi bulunmuştur.

Göz Haberleri

Son dakika... İçişleri Bakanlığından yeni genelge 1 Aralıka kadar ertelendi

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! 1 Aralık'a kadar ertelendi

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre stk, meslek kuruluşları, birlik ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler 1 Aralık'a kadar ertelenecek.

2.10.2020Gündem
Son dakika haberleri... Bilim Kurulu üyesi uyardı: Fotoğrafı gördükten bir hafta sonra...

Son dakika haberleri... Bilim Kurulu üyesi uyardı: 'Fotoğrafı gördükten bir hafta sonra...'

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, sosyal medyada gördüğü masanın etrafında 8-10 kişi sarılarak maskesiz ve mesafesiz poz vermiş arkadaşlarından bazılarının 1 hafta sonra ya testi pozitif ya da semptom gösterdiği için endişe ile kendisini aradığını söyledi. Doç. Dr. Kayıpmaz, "Bu durum beni üzüyor. Göz göre göre bizim bu virüse yakalanma riskiyle karşılaşmamamız lazım" dedi.

2.10.2020Gündem
Dijital vatandaş mahremiyetini ve kişisel haklarını nasıl korur

Dijital vatandaş mahremiyetini ve kişisel haklarını nasıl korur?

Dijitalleşmenin artması ile birlikte sanal dünyadaki mahremiyet ve kişisel haklarımız daha fazla tehlike altında! Hele çocuklarımızın maruz kaldığı tehlike daha da büyük.

2.10.2020Teknoloji
11 Ekim Amazon Prime İndirimli ve En çok Satan Aktüel Ürünler Kataloğu

11 Ekim Amazon Prime İndirimli ve En çok Satan Aktüel Ürünler Kataloğu

Amazon Prime Türkiye'de aktif hale geldi. İşte büyük oranda indirim alan elektronik ürünler... Mutlaka göz atın!

Bu bir ilandır

2.10.2020Teknoloji
Sülfirik asit nedir ve nerelerde kullanılır Sülfirik asit (H₂So₄) özellikleri ve kullanım alanları

Sülfirik asit nedir ve nerelerde kullanılır? Sülfirik asit (H₂So₄) özellikleri ve kullanım alanları

Sülfürik asit isminden de anlaşılacağı üzere bir asit türüdür. Bu asit özellikle kimya ile ilgilenenler tarafından çok merak edilmektedir. Sülfürik asit nedir ve nerelerde kullanılır? Sülfürik Asit Özellikleri ve Kullanım Alanlarını merak ediyorsanız yazımızda bulabilirsiniz.

1.10.2020Araştırma
Sınıf kuralları nelerdir ve nasıl belirlenir Sınıf kurallarının önemi ve belirlerken dikkat edilecekler

Sınıf kuralları nelerdir ve nasıl belirlenir? Sınıf kurallarının önemi ve belirlerken dikkat edilecekler

Okul hayatında uyulması gereken belirli kurallar vardır. Özellikle sınıflarda düzenin sağlanması, eğitim-öğretimin sorunsuz işleyişi açısından belirli kuralların olması kaçınılmazdır. İlkokuldan başlayarak, yükseköğretime kadar sınıfta uyulması gereken kurallar vardır. Bu kuralların neler olduğu, nasıl belirlendiği ve önemini sizler için derledik.

1.10.2020Araştırma
Şamanizm nedir Şamanist ne demek Şamanizm özellikleri, tarihi ve ritüelleri hakkında bilgi

Şamanizm nedir? Şamanist ne demek? Şamanizm özellikleri, tarihi ve ritüelleri hakkında bilgi

İnsanlık tarihi kadar eski olan Şamanizm, tek tanrılı bir din ve bir inanç sistemidir. Şamanizme özgü birçok ritüel ve adet bulunmaktadır. Bu ritüellerden bazıları günümüze kadar ulaşmıştır ve halen uygulanmaktadır. Şamanist ne demek, Şamanizm özellikleri nelerdir? Merak edenler için detaylı bir şekilde araştırdık.

1.10.2020Araştırma
Panteizm (Tüm tanrıcılık) nedir Panteist ne demek Panteizm özellikleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Panteizm (Tüm tanrıcılık) nedir? Panteist ne demek? Panteizm özellikleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Panteizme göre kainat ve doğa Tanrı'dan ayrı düşünülemez. Yaratıcı, evrenin ötesinde değil içindedir. Tüm Tanrıcılık adı da verilen bu görüş Şamanizm ve Monizm ile benzer özellikler taşır. Panteizm (tüm tanrıcılık) nedir, temsilcileri kimlerdir? Merak edenler için tüm detaylarıyla araştırdık.

1.10.2020Araştırma
Selçuklu’da kadın ve portre

Selçuklu’da kadın ve portre

Selçuklu hanedanı Alaattin Keykubat’ın, sarayına hem kendi portresi sayılan bir figür hem de eşi Mahperi Hunad Hatun’un portresini yaptırması özellikle o dönem için Türk kadınına verilen değerin önemli bir göstergesidir. Kadınlar toyda, mecliste söz sahibidir. Kubadabad Sarayı çinilerindeki portreler adeta bunu anlatan görsel bir kitaptır. ‘Kadınları sporda, sanatta, ticarette, iktidarda güçlenmesi için yetiştiriyoruz’ der gibi duruyorlar orada.

1.10.2020Kitap Sanat
2020 DGS tercihleri son gün ne zaman, hangi gün bitiyor DGS tercih sonuçları için tarih detayı

2020 DGS tercihleri son gün ne zaman, hangi gün bitiyor? DGS tercih sonuçları için tarih detayı!

DGS tercih sonuçları, lisans programlarına yerleşmeyi bekleyen adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından devam eden DGS yerleştirme işlemleri verilen süreye kadar AİS ekranı aday T.C kimlik numarası ve şifresi ile gerçekleşecek. Üniversitelerdeki DGS kontenjanlara yerleşecek olan adaylar, sonrasında kayıt işlemlerini gerçekleştirecek. Gözler şimdi DGS son tercih tarihinde. Peki, DGS tercihleri ne zaman bitecek? İşte, DGS tercihlerinde son gün ve DGS yerleştirme sonuçları için beklenen tarih...

1.10.2020Eğitim
Fenerbahçe, Öznur Kablo ile sözleşme uzattı

Fenerbahçe, Öznur Kablo ile sözleşme uzattı

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın Öznur Kablo ile olan isim sponsorluğu anlaşması bu sezonun sonuna kadar uzatıldı.

1.10.2020Basketbol
Önceki gebelikteki hangi durumlar şu anki gebeliği etkiler

Önceki gebelikteki hangi durumlar şu anki gebeliği etkiler?

Gebelik hazırlığında, önceki genel sağlık durumu kadar, önceki gebelikten kaynaklı risklerin belirlenmesi ve kadınların bundan kaynaklı olarak gebelikte karşılaşabileceği olası sıkıntılar hakkında hazırlıklı olunmasının da gerekli olduğunu belirten Perinatoloji Uzmanı Doç.Dr.Ali Özgür Ersoy, konuyla ilgili detaylı bilgiler paylaştı.

Tahir Otlu: Korkuları bir kenara bırakarak ilk adımın atılmasını hedefliyoruz

Tahir Otlu: Korkuları bir kenara bırakarak ilk adımın atılmasını hedefliyoruz

Genç yaşta başarılara imza atan e-ticaret uzmanı Tahir Otlu ile gelişim sürecini konuştuk.Ekva Group Eğitim & Danışmanlık şirketinin kurucu ortağı Tahir Bey’le sohbet etme fırsatı yakaladık, kendi iş kurma öyküsünü ve projelerini dinledik.

1.10.2020Teknoloji
İstanbul’un yeni kültür-sanat ve yaşam merkeziyle tanışın

İstanbul’un yeni kültür-sanat ve yaşam merkeziyle tanışın!

İstanbul, Türkiye’de kültür – sanat ve eğlence aktivitelerinin tartışmasız merkezi… Şehrin temposu, pandemi döneminde dünyanın tüm büyük şehirlerinde olduğu gibi geçici olarak yavaşlamış olsa da, dikkatli bakanlar, İstanbul’un eski renkli ve hareketli yaşantısının çok da uzakta olmadığını görebilirler. Herkes yeni etkinlikleri, konser ve sergileri büyük bir heyecanla beklerken, şehrin yeni kültür – sanat ve eğlence merkezi de, Büyükyalı İstanbul’da yükseliyor: Fişekhane…

1.10.2020Ekonomi
Arka Sokaklar’da düğün var

Arka Sokaklar’da düğün var

Kanal D’nin yıllara meydan okuyan dizisi “Arka Sokaklar”da bu hafta düğün heyecanı var.

1.10.2020Televizyon
Gece yoğunlaşan ve kaybolan kaşıntılar ürtiker habercisi olabilir

Gece yoğunlaşan ve kaybolan kaşıntılar ürtiker habercisi olabilir

1 Ekim Dünya Ürtiker (Kurdeşen) Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Su Küçük, “Ürtikerin en sık rastlanan belirtileri; dudaklar, göz çevresi ve genital bölge dâhil olmak üzere vücudun her yerinde kırmızı renkte kabarcıkların görülmesidir. Ürtikerin neden olduğu şikâyetler hastaları geceleri daha çok etkilemektedir” dedi.

1.10.2020Sağlık
Bu ürünlere göz atmadan mutfağa yeni bir şey almayın

Bu ürünlere göz atmadan mutfağa yeni bir şey almayın

Amazon Prime ile indirimli alabileceğiniz bu ürünlere göz atmadan mutfağa yeni bir şey almayın...

Bu bir ilandır.

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TBMMnin açılışında flaş mesajlar AYM ve idam sorusuna cevap

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TBMM'nin açılışında flaş mesajlar! AYM ve idam sorusuna cevap

TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 4. Yasama Yılı'nın başlaması dolayısıyla özel gündemle toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılının açılış konuşmasını yaptı. Erdoğan konuşmasında Azerbaycan'a tam destek vererek, "Trump, Putin, Macron’la görüştük ama netice yok. Azerbaycanlı kardeşlerimiz şu anda topraklarına dönecekleri günü bekliyor. Ona kimse yanaşmıyor. Önce bir bunu konuşalım hep oturdular konuştular ama bir netice yok. İşte şimdi netice almanın zamanı Azerbaycanlı kardeşlerimiz de şimdi kendi göbeğini kesmenin adımını attılar" dedi. Erdoğan ayrıca ekonomiyle ilgili gelişmelere değinerek, “Amacımız V tipi bir toparlanmayı sağlayıp bu yılı artı değerde kapatmaktır” ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan MHP Genel Başkanı'nın Anayasa Mahkemesi ile ilgili çağrısını yorumladı. Erdoğan Bahçeli'nin sözleriyle ilgili olarak, "Parlamento yeni bir adım atarsa seve seve ben de atarım" dedi. Erdoğan idam cezası tartışmaları ile ilgili de ‘İdamla ilgili karar bana gelirse onaylarım’ ifadelerini kullandı.

1.10.2020Gündem
Göztepede Zlatko Tripic vazgeçilmez oldu

Göztepe'de Zlatko Tripic vazgeçilmez oldu

Süper Lig'de cumartesi günü Medipol Başakşehir'e konuk olacak Göztepe'de sezon başında satılması gündeme gelen kanat oyuncusu Zlatko Tripic, geride kalan 3 haftada performansıyla vazgeçilmez oldu.

1.10.2020Futbol
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: Öz kaynağa dönüşümüz kulübümüz adına tek geçer akçedir...

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: "Öz kaynağa dönüşümüz kulübümüz adına tek geçer akçedir..."

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, futbol takımının uyum sorununu aşmak için zamana ihtiyaç duyduğunu belirterek, gelecekten umutlu olduğunu belirtti.

1.10.2020Futbol
Kapadokyada peribacaları arasında atlı safari

Kapadokya'da peribacaları arasında atlı safari

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesine gelen yerli ve yabancı turistler, peribacaları arasında düzenlenen atlı safarilere katılarak, bölgedeki güzellikleri görme imkanı buluyor. At çiftliği işletmecisi Rahmi Özgür, "Turistler, motorlu araçların giremediği dar ve engebeli vadi içlerine at sırtında girerek, göz alıcı masalsı görüntüler eşliğinde tur yapıyorlar" dedi.

1.10.2020Seyahat
Dev operasyonda şaşırtan görüntüler Uyuşturucuyu peruğunun altına gizlemiş

Dev operasyonda şaşırtan görüntüler! Uyuşturucuyu peruğunun altına gizlemiş

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri Vatan, Akdere, Beybahçe ve Fırat Mahallerinde 955 personelle drone, helikopter ve dedektör köpek destekli operasyonla uyuşturucu satıcısı 24 şahsı gözaltına aldı. Bir uyuşturucu satıcısının, uyuşturucu maddeyi peruğunun altına gizlemesi ise görenleri şaşırttı.

1.10.2020Haber
Kırmızı yüz nedenleri ve çözümleri

Kırmızı yüz nedenleri ve çözümleri

Sıcak bir ortamda veya çok soğuk bir havada yüzün kızarması, beklenen fizyolojik bir durumdur. Ama duygularımızı saklamaya çalıştığımız zamanlarda özellikle heyecan veya stres anında bizi ele veren yüz kızarıklığına bir de yanma ve kaşıntı gibi semptomlar eklenince hem sağlık hem sosyal bir problem haline gelir. Kırmızı yüz pek çok kişinin şikayetçi olduğu cilt problemlerinden birisidir.

1.10.2020Sağlık
İki teker hız kesmiyor

İki teker hız kesmiyor

2020 yılının başından bu yana ekonomik açıdan yaşanan değişimler, pandemi dönemi ve sonrası göz önüne alındığında motosiklet pazarının bu yıl pek de iç açıcı bir senaryo ile karşı karşıya olmadığı düşünülüyordu.

1.10.2020Ekonomi
Tek koşul geri çekilmeleri

Tek koşul geri çekilmeleri

Çatışmaların 4’üncü gününde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den önemli bir açıklama geldi. Aliyev, “Azerbaycan’ın tek koşulu Ermenistan ordusunun geri çekilmesidir. Eğer geri çekilirlerse çatışmalar durur” dedi.

1.10.2020Dünya
5 aylık bebek gelişimi - 5 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

5 aylık bebek gelişimi - 5 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

Heyecanlı hazırlıklar ve bekleyişin ardından bebeğinizi kucağınıza aldınız. Peki ya şimdi? Minicik bir bebek, ağzı var dili yok, kaygıların ve soru işaretlerinin olduğu bir dönem sizin için… Gün geçtikçe de büyüyor ve 5 aylık oldu bile! Aklınızda pek çok soru olabilir: 5 aylık bebek ne kadar uyur, 5 aylık bebek ne kadar emer? Bunun yanı sıra 5 aylık bebek kilosu, 5 aylık bebek bakımı, 5 aylık bebek aşısı, 5 aylık bebek uykusu gibi konuları merak edip sık sık araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada 5. ay bebek gelişimi sürecinde bilmeniz gereken her şeyi detaylarıyla ele aldık.

Son dakika haberi… 81 il valiliğine gönderildi Yarın ülke genelinde gerçekleştirilecek…

Son dakika haberi… 81 il valiliğine gönderildi! Yarın ülke genelinde gerçekleştirilecek…

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid-19 tedbirleri denetimi” konulu genelge gönderdi. Genelgede, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulması ve vali/kaymakamların koordinasyonunda sürdürülen denetim faaliyetlerinin  salgınla mücadelede büyük önem taşıdığı ifade edildi.

30.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Flaş koronavirüs genelgeleri... Toplu taşıma ve konaklama tesislerinde HES zorunluluğu

Son dakika haberler... Flaş koronavirüs genelgeleri... Toplu taşıma ve konaklama tesislerinde HES zorunluluğu

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama” ve “Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu” konulu iki ayrı genelge gönderdi. Şehir içi toplu ulaşım araçlarında, kişiselleştirilmiş akıllı seyahat kartı kullanılan şehirler ile ülke genelindeki kamu, özel tüm konaklama tesislerine kabullerde HES kodu zorunluluğu getirildi. Kovid-­19 tanılı ya da temaslısı olanların varsa kişiselleştirilmiş seyahat kartları, izolasyon süresi boyunca otomatik olarak askıya alınacak.

30.09.2020Gündem
Cezayir-Fransa ilişkilerinde yeni dönem gerilim sinyali veriyor

Cezayir-Fransa ilişkilerinde yeni dönem 'gerilim' sinyali veriyor

Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, Fransa ile ilişkilerinin ilerletilmesi için Paris'in sömürge dönemindeki geçmişiyle yüzleşmesini şart koştu.

30.09.2020Dünya
Son dakika haberler: Kübra Boyrazı ölümüne neden olan estetikçilerin botoks mağduru: TIR çarpmış gibiyidim

Son dakika haberler: Kübra Boyraz'ı ölümüne neden olan estetikçilerin botoks mağduru: TIR çarpmış gibiyidim

İstanbul Beylikdüzü'nde, 1 çocuk annesi Kübra Boyraz'ın (38) botoks yaptırdıktan sonra hayatını kaybetmesi üzerine tutuklanan estetik merkezinin yetkilileri Erdal Doğruya ve doktor Öner Özsoyeri'ye 4 yıl önce gözaltı dolgusu yaptıran Orkide Acar, "TIR çarpmışa döndüm. Yüzüm ve gözüm kapanacak derecede şişti. Görme kayıpları yaşadım. Psikolojik olarak çökmüş durumdaydım" dedi.

30.09.2020Gündem
Beylikdüzünde öldürülen köpeklerin sahibi: köpeğimin boğazını gözümün önünde kesti

Beylikdüzü'nde öldürülen köpeklerin sahibi: köpeğimin boğazını gözümün önünde kesti

Beylikdüzü'nde komşusunun bahçesindeki 3 köpeği bıçaklayarak birinin ölümüne neden olan kişi, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olay sonrası konuşan köpeklerin sahibi Bora Bişkin, "Çok sarhoştu. 'Sizi öldüreceğim' diye tehditler savurdu. Elinde bıçak vardı. Köpeğimin boğazını gözümün önünde kesti" dedi.

30.09.2020Haber
Sandalye Modelleri - Ahşap, Plastik Ve Tel Olan Modern Sandalye Modelleri (2020)

Sandalye Modelleri - Ahşap, Plastik Ve Tel Olan Modern Sandalye Modelleri (2020)

Evlerden eksik olmayan mobilyalar arasında yer alan sandalyeler, işlevselliği ve konforu kadar estetik açıdan da dekorasyonun önemli bir parçası. Sandalye modelleri çeşitli tasarımlarıyla sadece evlerde değil; kafelerde, ofiste ve açık alan konseptlerinin olduğu her yerde karşımıza çıkıyor. Her eşyada olduğu gibi mobilyalar da kullanım alanlarına göre farklılıklar gösteriyor. Teraslarda modasını kaybetmeyen hasır ve rahat modeller tercih edilirken, mutfaklarda ahşap, tel ve ofis ortamında ise plastiğin yanında yine ahşap ve tel detaylı sandalyeler kullanılıyor. Ayrıca salonların vazgeçilmezi dekoratif seçimler bu yıl da konforu ve şık detaylarıyla göz dolduruyor. Evinizin, odanızın ya da bahçenizin dekorasyonuna uygun stil ve renk seçenekleriyle 2020 sandalye modellerini derledik.

30.09.2020Ev Dekorasyon
AB Liderler Zirvesinde ağırlıklı gündem Doğu Akdeniz ve Belarus olacak

AB Liderler Zirvesinde ağırlıklı gündem Doğu Akdeniz ve Belarus olacak

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, başta Doğu Akdeniz'deki durum ve Türkiye ile ilişkiler ile Belarus konusu olmak üzere çeşitli gündem maddelerini ele almak için Brüksel'de bir araya gelecek.

30.09.2020Dünya

Son dakika haberler: Tüyler ürperten olay: Gözümün önünde kesti

İstanbul Beylikdüzü'nde komşusunun bahçesindeki 3 köpeği bıçaklayarak birinin ölümüne neden olan kişi, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olay sonrası konuşan köpeklerin sahibi Bora Bişkin, "Çok sarhoştu. 'Sizi öldüreceğim' diye tehditler savurdu. Elinde bıçak vardı. Köpeğimin boğazını gözümün önünde kesti" dedi.

30.09.2020Gündem
Diyarbakırda yerli kontakt lens temizleme solüsyonu üretildi

Diyarbakır'da yerli kontakt lens temizleme solüsyonu üretildi

Dicle Üniversitesi TEKNOKENT'te faaliyet gösteren ULTRON Kimya firması, dışa bağımlılığı azaltmak için KOSGEB'in sağlamış olduğu destekle kontakt lens temizleme solüsyonu üretmeyi başardı.

30.09.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bartın’ın şirin ilçesi: Amasra... Biraz olsun kafa dinlemek istiyorsanız tam zamanı

Amasra, Bartın’ın şirin mi şirin bir ilçesi… İstanbul’a 460 km Ankara’ya ise 308 km mesafede… Özellikle Ankara ve İstanbul’da oturanlar için tam bir hafta sonu kaçamağı adresi… Tarihi, M.Ö. 3. yüzyıla kadar uzanan Amasra’nın, Helenistik dönem de dâhil, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Bu büyüleyici güzelliğini mitolojik öyküsünden mi alıyor bilemem ama gördüğümde emin olduğum bir şey var ki, o da Tanrı’nın bu topraklara daha cömert davrandığı… İşte size Amasra gezi rehberi...

2.10.2020

Asırlık çınara müze yakışır

Yaşlanmak ve onlarca yılı geride bırakmak insan hayatı için kaçınılmaz bir durum. Ömür verirse Rabbim, herkes bu dönemi de yaşayacak…

2.10.2020

Şef konuştu!

Şef çok dikkat çeken bir zamanlama ile konuştu. Aydınlık gazetesinin manşetinde yer alan habere göre şef Türkiye’nin saldırgan bir tutumda olmadığını söyledi ve çatışmayı Amerikalıların kışkırttığını iddia etti. Şimdi diyeceksiniz ki şef kim, ne önemi var söylediklerinin...

2.10.2020

Bursa’nın başı moderniteyle belada

Halil Ziya Doğruöz, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın bu yılki kazananı. Bursalı genç bir yazar. Yarışmaya son anda katılmaya karar verip, derece ihtimalini aklından bile geçirmezken, “Geçmiş zaman aynasında Bursa” temasında yazdığı hikâyesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2.10.2020

COVID-19 test sonuçlarının tümünün açıklanması şeffaflığın vazgeçilmezidir

“Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır” deyişi hükmünü bir kez daha icra etti ve uzun bir zamandır kamuoyunun geniş bir kesiminde şüpheyle bakılan Koronavirüs COVID-19 yeni olgu sayılarının tahmin edildiği gibi gerçeği yansıtmadığı kesinlik içinde anlaşıldı; üstelik bizzat ülkenin Sağlık Bakanı’nın yaptığı bir açıklamayla...

2.10.2020

Parti kuşları kural tanımıyor

Sağlık çalışanları aylardır canları pahasına, ecel terleri dökerek, sevdiklerine hasret kalarak çalışıyor.

2.10.2020

Paylaşılamayan cadde!

Eski Gemlik Yolu Caddesi'nin 36 adet takılı cadde tabelası var.

2.10.2020

Anne sütünün faydaları ve anne sütünü artıran besinler

Emzirmenin hem anne hem de bebeğe olan faydaları konusu tartışılmaz bir gerçek. Bilimsel çalışmalar her defasında anne sütünün bebeklerin büyüme ve gelişmesi için her dönemde değişen içeriği sayesinde ideal bir besin olduğunu kanıtlamıştır.

2.10.2020

Gemlik Gübre’nin açıklaması ne anlama geliyor

İznik Gölünde son yılların büyük çekilmesi yaşanırken, gölün bu hale gelmesi ile ilgili nedenler de tartışılmaya devam ediyor.

1.10.2020

Hoşgeldin sonbahar

“Hoş geldin sonbahar, geçmişin korkularından ve eskilerden kurtulmanın, yenilere yer açmanın mevsimi...” (Paulo Coelho)

1.10.2020

Ege'nin doğası ve koylarıyla büyüleyen güzeli: Marmaris

Akıl durdu, zaman durdu, yapılacak tüm işler bir süreliğine durdu. Vakit Marmaris vaktiydi, mavi ile yeşili kucaklama vaktiydi. Kafalardaki yorgunluğu, mavi ve yeşilin dansına şahitlik eden Marmaris’te atma vaktiydi. Çok değerli dostlarım Narince Tekne sahipleri sevgili Gökçe Narin ve Cüneyt Narin, tekneyi Seferihisar sularına indirmeden önce son olarak muhteşem bir rota hazırlamışlardı ve her zamanki samimi misafirperverlikleri ile beni davet etmişlerdi. Marmaris’in gezmekle bitmeyen rüya koylarındaki iki günlük gezim, böylece başlamış oldu.

1.10.2020

Manipülasyon bir sınır ihlalidir, saldırganlıktır

Manipülasyona genellikle en zayıf yönlerinizi bilen kişiler tarafından başvurulur. Sizi çok iyi tanıdıkları için sizi nasıl kullanabileceklerini de tahmin ederler. Evde, işte, ailede, arkadaşlıkta her yerde karşılaşmanız mümkün.

1.10.2020

Yeni normalleşme davetleri

Markalar bu hafta yavaş yavaş davetlerini yapmaya başladı.

1.10.2020

Işıltılı ve genç bir görünüm için…

Yaşlanmak tüm canlıların doğasında var. Ancak bazı insanlar genetik özelliklerinden dolayı biraz daha hızlı yaşlanma belirtisi gösterebilir. Bu belirtilerin arasında göz altı morluğu ile aşırı mimik kullanımına bağlı kırışıklar yer alır.

1.10.2020