EKSTRA
MENÜ

Gösteri

Gösteri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gösteri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37.108 Gösteri haberi bulunmuştur.

Gösteri Haberleri

İngilterede çevreciler, hükümetten iklim değişliğinin önlenmesi için acilen adım atmasını istedi

İngiltere'de çevreciler, hükümetten iklim değişliğinin önlenmesi için acilen adım atmasını istedi

İngiltere'nin başkenti Londra'da gösteri düzenleyen Extinction Rebellion adlı çevreci grup, hükümetten ve parlamentodan iklim değişliğinin önlenmesi için acilen adım atmasını talep etti.

1.09.2020Dünya
Son dakika haberler: İngilterede hareketli gün Gözaltına alındılar

Son dakika haberler: İngiltere'de hareketli gün! Gözaltına alındılar

İngiltere'nin başkenti Londra'da gösteri düzenleyen Extinction Rebellion adlı çevreci grup, hükümetten ve parlamentodan iklim değişliğinin önlenmesi için acilen adım atmasını talep etti. Polisten yapılan açıklamada da protestocuların toplanabileceği yerlere kısıtlamalar getirildiği ve kurallara uymayanların gözaltına alınacağı duyuruldu.

1.09.2020Dünya
ABDde polisin ateş açtığı siyahi vatandaş öldü

ABD'de polisin ateş açtığı siyahi vatandaş öldü

ABD'nin Los Angeles kentinde, kanunsuz bir şekilde bisiklet sürdüğü belirtilerek durdurulmak istenen siyahi bir vatandaş, şerif yardımcılarının açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti.

1.09.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki hayran bırakan gösterinin detayları belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki hayran bırakan gösterinin detayları belli oldu

İLETİŞİM Başkanlığı'nca 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 300 insansız hava aracı (İHA-drone) ile gerçekleştirilen ve kutlamalara damga vuran ışık gösterisinin koreografi tasarımı ve simülasyonu, tamamen Türk tasarımcılar tarafından geliştirildi. Böyle büyük çapta ilk kez düzenlenen gösterinin 1,5 aylık hazırlık sürecinde 37 kişi görev aldı.

1.09.2020Gündem
Furkan Vakfının ele geçirilen etleri gaz enerjisine dönüştürüldü

Furkan Vakfı'nın ele geçirilen etleri gaz enerjisine dönüştürüldü

Adana'da kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı tarafından toplanan, 5 milyon TL değerinde 38 ton 920 kilo kurban etinin, polis tarafından el konulduktan sonra geri dönüşüm tesisine götürülerek, imha edildiği ve bu işlemin ardından gaz enerjisi elde edildiği öğrenildi. Kamyonlarla getirilen etlerin ele geçirildiği depoda bulunan vakfın lideri Alparslan Kuytul'un sözde veliahdı Erol A.'nın, vakıf yöneticilerini, asker selamıyla karşıladığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

1.09.2020Gündem
Dayanışma için ‘sahnede yeniden’

Dayanışma için ‘sahnede yeniden’

An Yapım, Uniq İstanbul'un ev sahipliğinde pandemi döneminde birbirinden uzak kalan seyirci ve tiyatrocuları bir araya getiriyor. Ticari kaygılarla değil dayanışma amacıyla hayata geçirilen ‘Sahnede Yeniden Buluşuyoruz’ adlı etkinlikte 16 oyun, 7-30 Eylül arasında Uniq Açıkhava’da izlenebilir.

1.09.2020Kitap Sanat
Aşırı sağcılar bu kez sınırı aştı

Aşırı sağcılar bu kez sınırı aştı

Berlin, hafta sonu çok çirkin görüntülere sahne oldu... 40 bin civarında gösterici korona kurallarına, polise meydan okudu. Ne maske kuralı dinlediler ne de mesafe. Gösteriyi dağıtmak isteyen polise karşı taş ve şişeler havada uçuştu. Polis, bazı göstericileri gözaltına almak için zor kullandı. 300-400 civarında gösterici polis bariyerlerini aşarak, tarihi Federal Meclis binasına hücum etti.

1.09.2020Avrupa
Antalyada toplantı ve gösteri yürüyüşleri 7 gün yasaklandı

Antalya'da toplantı ve gösteri yürüyüşleri 7 gün yasaklandı

Antalya Valiliği, ilde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerini 7 gün süreyle yasakladı.

31.08.2020Gündem
Türk Yıldızları gökyüzüne ay yıldız çizdi

Türk Yıldızları gökyüzüne ay yıldız çizdi

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında, Zafertepe semalarında 6 kilometre yüksekliğinde ve 15 kilometre genişliğinde ay yıldız çizdi.

31.08.2020Gündem
Nükhet Duru paylaştı: New York metrosundaki kaliteli anılarım

Nükhet Duru paylaştı: New York metrosundaki kaliteli anılarım

Gösteri dünyasının ünlü isimleri de toplu taşıma araçlarına binerek seyahat ediyor. İşte halkın arasına karışmaktan çekinmeyen o isimlerden bazıları...

31.08.2020Magazin
Adıyaman’da gösteri ve yürüyüşlere 3 gün yasak

Adıyaman’da gösteri ve yürüyüşlere 3 gün yasak

ADIYAMAN'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında ve olası terör eylemleri nedeniyle oturma eylemi, gösteri yürüyüşleri, çadır kurma ve stant açma gibi etkinlikler ile bunlara katılım amaçlı kente giriş ve çıkışlar, 3 gün süreyle yasaklandı.

31.08.2020Gündem
George Floydun katili polisten mide bulandıran savunma

George Floyd'un katili polisten mide bulandıran savunma!

ABD’de Mayıs ayında siyahi George Floyd'un boğazına dizini koyarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin ikinci kez mahkemeye çıktı. Chauvin’in savunma avukatı, mahkemede George Floyd’un ölümünün aşırı doz uyuşturucudan kaynaklandığını ileri sürdü.

31.08.2020Dünya
İçişleri Senatörü Geisel: ‘Görüntüler utanç vericiydi’

İçişleri Senatörü Geisel: ‘Görüntüler utanç vericiydi’

Berlin Eyalet Meclisi İçişleri Komisyonu’na cumartesi günü yapılan gösterilerle ilgili bilgi veren İçişleri Senatörü Andreas Geisel, “Hiç kuşkusuz ortaya çıkan fotoğraf utanç verici. Bu görüntülerin bir daha yaşanmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

31.08.2020Avrupa
Pandemi isyanı

Pandemi isyanı

Almanya’nın başkenti Berlin’de korona önlemlerinin kaldırılmasını isteyen ve pandemiyi inkâr eden yaklaşık 38 bin kişi gösteri düzenledi. Polis kurallara uyulmadığı için eylemi sonlandırdı.

31.08.2020Dünya
ABD’de tehlikeli tırmanış

ABD’de tehlikeli tırmanış

Irkçılık karşıtı gösterilerin sürdüğü ABD’nin Portland kentinde Trump destekçileri ve eylemciler arasında çıkan arbedede can kaybı yaşandı. Trump destekçisi bir adam göğsünden üç kurşunla vuruldu.

31.08.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Zafer Bayramına özel 300 İHA ile ışık gösterisi yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Zafer Bayramı'na özel 300 İHA ile ışık gösterisi yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında 300 insansız hava aracı (İHA) ile ışık gösterisi yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bando Komutanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı Mehteran Birliği ve Armoni Mızıkası Komutanlığı tarafından verilen konserin ardından 300 İHA ile ışık gösterisine geçildi. Türkiye'de İstanbul'daki 15 Temmuz anma törenlerinde 200 İHA ile ilk kez kullanılan ışık gösterisi teknolojisi, bu kez 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla 300 İHA ile Beştepe'de gerçekleştirildi. Yaklaşık 12 dakika süren gösteride, özel bir yazılımla kontrol edilen İHA'larla "30 Ağustos", "Zafer Bayramı" ve "Bir milletin zaferi" yazıldı. İlgiyle izlenen gösteride, ay yıldız motifi, Kocatepe'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün silüeti ve Cumhurbaşkanlığı Forsu'nun da aralarında olduğu şekiller oluşturuldu.

30.08.2020Haber
‘Demokrasimizin kalbine yönelik bir saldırı’

‘Demokrasimizin kalbine yönelik bir saldırı’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Federal Meclis binasının önünde gösteri yapan ve olay çıkaran aşırı sağcılara sert tepki gösterdi:

30.08.2020Avrupa
Yine olay çıkardılar

Yine olay çıkardılar

Almanya’nın başkenti Berlin’de, koronavirüs önlemlerinin tamamen kaldırılmasını isteyen ve pandemiyi inkâr eden yaklaşık 38 bin kişinin katıldığı gösteri, kurallara uyulmadığı gerekçesiyle polis tarafından sonlandırıldı.

30.08.2020Avrupa
Büyük Zafer, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinde 300 İHA ile göklere yazılacak

Büyük Zafer, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinde 300 İHA ile göklere yazılacak

İletişim Başkanlığınca, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinde 300 İnsansız Hava Aracı ile "30 Ağustos Zaferi" temalı ışık gösterisi düzenlenecek. Gösteri sırasında Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'ndaki kenetlenmesi, seferberliği, mücadelesi ve zaferini simgeleyen figürler, görsel anlatımla gökyüzüne yansıtılacak.

30.08.2020Gündem
Ünlü oyuncunun yeni işi

Ünlü oyuncunun yeni işi

Hangi ünlünün dozer sahibi olduğunu ve bunu müteahhitlere kiraladığını biliyor musunuz? Peki hangi ünlünün mahalle kahvesi işlettiğini ya da bir kasap dükkanı açtığını. Bazıları çoktan kapanmış olsa da işte gösteri dünyasının ünlüleri ve yatırım yaptıkları alanlar.

30.08.2020Magazin
‘O ulvi, o fedakar, o ilahi Anadolu kadınları’

‘O ulvi, o fedakar, o ilahi Anadolu kadınları’

Asker Saime, Kılavuz Hatice, Tayyar Rahmiye ve daha adını bilmediğimiz çok sayıda kadın kahraman... Ulu Önder Atatürk’ün ‘O ulvi, o fedakâr, o ilahi Anadolu kadınları’ sözleriyle övdüğü Türk kadını, 30 Ağustos’taki şanlı zaferin kazanılmasında büyük paya sahip.Kimi eline silah alıp oğlu ve eşiyle omuz omuza düşmanla çatıştı, kimi cepheye sırtında mühimmat taşıdı, kimi de zekâsını kullanıp işgal güçlerini ateşe attı... İşte bugünümüzü ve geleceğimizi borçlu olduğumuz kahraman ninelerimiz...

30.08.2020Gündem
Pariste maske karşıtı gösteri

Paris'te maske karşıtı gösteri

Fransa'nın başkenti Paris'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında zorunlu tutulan maskeye karşı gösteri düzenlendi.

29.08.2020Dünya
Dışişleri Bakanlığından, İsveçte Kuran-ı Kerim yakma provokasyonuna tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan, İsveç'te Kuran-ı Kerim yakma provokasyonuna tepki

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, "Danimarka'dan İsveç'in Malmö kentine gelen İslam düşmanı ırkçı bir sözde siyasetçi ile yandaşlarının Kuran-ı Kerim’e yönelik çirkin tahriklerini en ağır şekilde kınıyoruz" açıklamasını yaptı.

29.08.2020Dünya
Tunceli Valiliğinden etkinliklere Kovid-19 kısıtlaması

Tunceli Valiliğinden etkinliklere Kovid-19 kısıtlaması

Tunceli Valiliği, korona virüs salgını nedeniyle bazı eylem ve etkinliklerin 30 Ağustos tarihinden başlamak üzere 15 gün süreyle kısıtlandığını açıkladı.

29.08.2020Gündem
Muhteşem görüntü Türk Yıldızları, gökyüzünde Türk bayrağını çizdi

Muhteşem görüntü! Türk Yıldızları, gökyüzünde Türk bayrağını çizdi

Türk Yıldızları Akrobasi Timi, Büyük Taarruzun 98'inci yılında Afyonkarahisar'da gösteri uçuşu icra etti, uçuşta ilk defa gökzüyüne Türk bayrağı nakşedildi.

29.08.2020Gündem
Genç çift indirimden malikane aldı: Yeni aşk yuvası

Genç çift indirimden malikane aldı: Yeni aşk yuvası

Gösteri dünyasının ünlü çifti çok zengin ve ünlü kişilerin yaşadığı bölgede ilk satış fiyatının yarısına kadar indirim yapılan gösterişli bir malikane satın aldı. Çiftin komşuları arasında Hollywood'un en ünlü simaları da yer alıyor.

Backgrid UK, Instagram

29.08.2020Magazin
Kütahya’da fuar alanında şaşkına çeviren görüntüler

Kütahya’da fuar alanında şaşkına çeviren görüntüler

Kütahya’da belediyeye ait fuar alanında, çevre illerden modifiye araçlarla gelen ve izinsiz drift gösterisi düzenleyen bir grup, bu anların görüntülerini sosyal medyada paylaştı. Görüntülerde, sosyal mesafe ve maske kurallarının da hiçe sayıldığı görüldü.

28.08.2020Gündem
Açık havada CAZ başkadır

Açık havada CAZ başkadır

İKSV tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 27. İstanbul Caz Festivali, pandemi nedeniyle ertelendi ama pes etmedi. Festival şimdi, 2-14 Eylül tarihleri arasında yenilenen programı ve pandemi önlemleri eşliğinde açık hava konserleriyle izleyici karşısına çıkacak.

28.08.2020Kitap Sanat
Zafere doğru

Zafere doğru

30 Ağustos öncesi tüm Türkiye’ye ‘zafer’ havası hâkim oldu. Afyonkarahisar’da Türk Yıldızları gösteri yaptı, şehitler anıldı. 30 Ağustos günü başkentte Anıtkabir’de tören yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca iki önemli savunma projesinin açılışını gerçekleştirecek.

28.08.2020Gündem
Avize çeşitleri ve isimleri nelerdir Avize çeşitleri hakkında bilgiler

Avize çeşitleri ve isimleri nelerdir? Avize çeşitleri hakkında bilgiler

Ev dekorasyonu herkes için önemlidir. Kişiler evlerini dekore ederken birçok ayrıntıya dikkat eder. Bu sebeple ev dekore edilirken dikkat edilmesi gereken en önemli durumlardan bir tanesi de avizelerdir. Avize seçimi bir evin en önemli dekorasyon unsurlarından biridir. Aksi takdirde evin aydınlatmasının kötü olması evin enerjisini de düşürmektedir. Avize çeşitleri ile ilgili detayları derledik.

26.08.2020Sözlük
Son dakika... Valilik duyurdu İzmirde flaş düğün kararı

Son dakika... Valilik duyurdu! İzmir'de flaş düğün kararı

İzmir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düğünler 2,5 saatte bitirilecek.

26.08.2020Gündem
Koronaya inanmayanlara gösteri izni yok

Koronaya inanmayanlara gösteri izni yok!

Berlin’de koronavirüsün olduğuna inanmayan aşırı sağcıların cumartesi günü yapmayı düşündüğü gösteriye izin verilmedi.

26.08.2020Avrupa
949 yıl sonra Ahlat’ta

949 yıl sonra Ahlat’ta

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümünde Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen etkinliklere katıldı. Erdoğan’a TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik etti.

26.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahlatta... Malazgirt Zaferi paylaşımı

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahlat'ta... Malazgirt Zaferi paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte Ahlat Gençlik Kampı’nın açılışını gerçekleştirdi. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan "Yiğitler kan döker, bayrak solmaya, Anadolu başlar, vatan olmaya. Kızılelma'ya hey, Kızılelma'ya... Sultan Alparslan'ı ve onunla birlikte bu gazada yer alan tüm kahramanlarımızı şükranla yâd ediyorum." mesajını paylaştı.

25.08.2020Gündem
Koca ev ünlü çifte dar geldi: Üçüncü bebek gelmeden daha geniş ev arıyorlar

Koca ev ünlü çifte dar geldi: Üçüncü bebek gelmeden daha geniş ev arıyorlar

Gösteri dünyasının ünlü çifti, geniş bir arazi üzerine inşa edilmiş, kapalı yüzme havuzundan özel spor salonuna kadar her ayrıntısı bulunan geniş evlerini satışa çıkardı. Bunun nedeni ise yakında üçüncü bebeklerinin de aralarına katılacak olması.

Backgrid UK

21.08.2020Magazin
Denizlide sokak düğünleri yasaklandı, 65 yaş ve üzerine sıkı tedbirler getirildi

Denizli'de sokak düğünleri yasaklandı, 65 yaş ve üzerine sıkı tedbirler getirildi

DENİZLİ'de İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Vekili Mehmet Okur'un başkanlığında yaptığı olağanüstü toplantıda, koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle sokak düğünlerini yasakladı. Meclisten çıkan kararla, 65 yaş ve üstü kişilerin, saat 17.00 ile 19.00 arasında toplu ulaşım araçlarını kullanmaları kısıtlandı. Gelin, damat, sünnet çocuğunun 1'inci ve 2'nci derecede yakınları hariç, düğün, nişan, nikah, kına ve sünnet düğünlerine katılmaları da yasaklandı.

19.08.2020Gündem
Son dakika... Türkiye için tarihi gün Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cuma günü bir müjde vereceğiz, yeni bir dönem açılacak

Son dakika... Türkiye için tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Cuma günü bir müjde vereceğiz, yeni bir dönem açılacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni'nde konuştu. ''Son dönemde vaka sayılarında kısmi bir artış yaşansa da salgın halen kontrolümüz altındadır'' diyen Erdoğan, ''Ülkemiz kaynaklı olmayan bazı sıkıntılarla karşılaşsak da, Türk ekonomisi salgın öncesi ivmesini tekrar yakalamış görünüyor'' ifadelerini kullandı. Konuşmasında Doğu Akdeniz'deki gelişmelerle ilgili de konuşan Erdoğan, ''Bir asır önce nasıl millet olarak Sevr’i yırtıp atmışsak bugün de Doğu Akdeniz’de dayatılmak istenen Sevr’e boyun eğmeyeceğiz'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma günü verecekleri müjde ile Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağını da söyledi.

19.08.2020Gündem
Son dakika: Askeri darbe girişimiyle alıkonulan Mali Cumhurbaşkanı Keita istifa  etti

Son dakika: Askeri darbe girişimiyle alıkonulan Mali Cumhurbaşkanı Keita istifa etti

Askeri darbe girişimiyle alıkonulan Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita, istifa ettiğini duyurdu. Keita, "İktidarda kalmak adına kan dökülmesini istemiyorum" dedi.

19.08.2020Dünya
Görüntüler Sinoptan... Bahşiş sevdası davulcuyu çatıya çıkardı

Görüntüler Sinop'tan... Bahşiş sevdası davulcuyu çatıya çıkardı

Sinop'ta, bir düğün törenine katılan davulcu, daha fazla bahşiş toplamak için düğün evinin çatısına çıktı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler yoğun ilgi gördü.

18.08.2020Haber
Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı ne zaman yapılacak

Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı ne zaman yapılacak?

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nın 32'ncisi 23 Ağustos Pazar günü yapılacak.

18.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bursada 65 yaş ve üstü için yeni karar

Son dakika haberler... Bursa'da 65 yaş ve üstü için yeni karar

Bursa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar için 15 Ağustos'ta alınan kısıtlama kararının iptal edilerek yeni düzenleme yapıldığı bildirildi.

17.08.2020Gündem
2. Sınıf Hayat Bilgisi Kültürel Miras Ögeleri konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kültürel Miras Ögeleri konu anlatımı

Ülkemizin sınırları içerisinde bulunan tüm tarihi eserler ve yapılar kültürel miras ögesidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere armağan ettiği ulusal bayramlar da kültürel miraslara örnek olarak gösterilebilir. 2. Sınıflar için kültürel miras ögeleri konusunu örneklerle anlattık.

16.08.20202. SINIF
Türkiye’nin en büyük lavanta vadisi off-road şölenine ev sahipliği yaptı

Türkiye’nin en büyük lavanta vadisi off-road şölenine ev sahipliği yaptı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bulunan Türkiye’nin en büyük lavanta vadisinde gerçekleştirilen off-road, izleyenlere unutulmaz bir görsel şölen sundu.

16.08.2020Seyahat
Yatak odasını kardeşleriyle paylaşırdı: Şimdi bir evde 10 tane yatak odası var

Yatak odasını kardeşleriyle paylaşırdı: Şimdi bir evde 10 tane yatak odası var

Gösteri dünyasının ünlü çifti Jennifer Lopez ve Alex Rodriguez, milyon dolarlık emlak yatırımlarına bir yenisini ekledi.

Backgrid USA, Backgrid UK

16.08.2020Magazin

Yazar Sonuçları

Koca Yusuf’un şefkatli eli dünyaya uzandı

Airbus’ın İspanya Sevilla’daki askeri fabrikasında üretilen A400M uçaklarını en yoğun kullanan ülkelerden biri Türkiye. Ona sadece askeri bir nakliye uçağı diye bakmak hata olur. Aslında stratejik bir nakliye uçağı. Savaşların, çatışmaların olduğu bölgelerden çok yardımdan yardıma koşan bir uçak. Koronavirüs salgını boyunca dünyanın dört bir yanına tıbbi yardım taşıdı. Bizdeki adı Koca Yusuf. Kuyruk dikmesinde turna kuşu amblemi var.

2.09.2020

Masalları unuttuk mu?

Yanlış bir masal gündeme gelmeseydi, masalların dünyasına adım atamayacaktık.

1.09.2020

Sağlık Bakanı Koca’ya sordum: Salgında son durum nedir?

Hastaneler doldu taşıyor mu? Salgın kontrolden çıktı mı? Yoğun bakımlarda alarm zilleri çalıyor mu? Bazı illerde durum felaket mi? İl il, bölge bölge durum nedir? Yeni önlemler kapıda mı? Tüm bu soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordum. Bakan Koca çok önemli açıklamalar yaptı... İşte söyledikleri:

1.09.2020

Gümüşlük’te Mimoza, Torba’da Gonca

Bodrum’da, defalarca ‘Türkiye’nin en romantik restoranı’ seçilen Mimoza’ya gitmediyseniz bile ismini duymuşsunuzdur. Peki size neredeyse yarı fiyatına tıpatıp benzeri var desem?

29.08.2020

Gamsız hayat ‘Sığacık’

“Gamına gamlanıp olma mahzun. Demine demlenip olma mağrur. Ne dem baki, Ne gam baki, Hû. (Fuzuli)

27.08.2020

Ay doğarken gece çağıracaklar bizi!

Altıdan Sonra Tiyatro’nun ‘Hayalet Kumpanya’sının marifetli oyuncu hayaletleri, endişeyle kaplı bu günlerde seyirciyi neşeyle sarsıyor. “Biraz hayal biraz gerçek çünkü ölüm yok, çünkü hayat düşlerde!” diyorlar...

22.08.2020