MENÜ

Gönül Yazar

Gönül Yazar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gönül Yazar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gönül Yazar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.456 Gönül Yazar haberi bulunmuştur.

Gönül Yazar Haberleri

Türkiye’de assolist yok

Türkiye’de assolist yok

Yılların sanatçısı Berkant ile Söğütlüçeşme’deki Özgürlük Parkı’nda buluştuk. Onunla hem Ankara’nın Hasanoğlan Köyü’nde geçen çocukluk günlerini ve o dönemin Ramazan’larını konuştuk, hem de sözü bugünlere getirip günümüz sanatçılarını ve Ramazan’larını masaya yatırdık.

26.10.2005Kelebek
Gazinocular Kralı öldü

Gazinocular Kralı öldü

Türk eğlence hayatına ‘Gazinocular Kralı’ olarak damgasını vuran Fahrettin Aslan, dün sabah Beykoz’daki evinde girdiği şeker komasından çıkamayarak, 73 yaşında hayata veda etti. Aslan’ın ölümü sanat dünyasında büyük üzüntüyle karşılandı.

26.10.2005Kelebek
İzmir dostları buluştu

İzmir dostları buluştu

‘İstanbul’da yaşayan İzmirliler ve İzmir dostları’ ile bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in, 5 yılda bir düzenlenen ‘EXPO’ fuarına 2015 yılı için aday olduğunu hatırlatarak, hazırlıklara başladıklarını söyledi.

29.11.2005Kelebek
Selçuk Aslan toprağa verildi

Selçuk Aslan toprağa verildi

Isparta'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Selçuk Aslan, İstanbul'da toprağa verildi.

20.12.2005Gündem
Aile cenazede

Aile cenazede

Isparta’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Selçuk Aslan, İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

21.12.2005Kelebek
6500 filmin şarkılarını dinliyor, kaydediyorlar

6500 filmin şarkılarını dinliyor, kaydediyorlar

Kumkapı’da bir dişçi muayenehanesindeyiz. Dişçi muayenesi derken, ortam, dişçi muayenesinden ziyade bir sinema salonunu andırıyor. Duvarlarda çerçevelenmiş Türk filmi afişleri, köşede bir televizyon, bir video... Masada kuru pastalar, kurabiyeler, ellerde çaylar, kahveler, beş adam, Türk filmlerinin "şarkılı" sahnelerinin peşpeşe ekleştirildiği, özel montaj bir kaseti izleyip, şarkılar hakkında tartışıyor.

4.01.2006Kelebek
Hepsini tanıyorsunuz ama...

Hepsini tanıyorsunuz ama...

Bumin Gaffar Çıtanak'ı tanıyor musunuz? Peki ya Renka Bronkavi, Abdullah Bezencir ve Didem Ezgü'yü... İşte kim kimdir'in cevabı...

5.01.2006Spor Arena
Turizmi 12 aya yaymayı başardı AKYAKA

Turizmi 12 aya yaymayı başardı AKYAKA

Üç bin yıllık tarihi ve doğal zenginliklerini bozulmadan günümüze taşıyan, Muğla’nın Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka Beldesi, son yılların gözde turizm merkezlerinden biri. Büyük ve çok yıldızlı oteller yerine, butik otel ve pansiyonların hizmet verdiği Akyaka, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yılbaşı tatilini burada geçirmesiyle ilgi odağı oldu. Kurban Bayramı öncesi rezervasyon patlaması yaşandı. Aslında yaz tatilleri için tercih edilen bir yörede bulunan Akyaka’nın, kışın da bu kadar ilgi görmesinin en büyük nedeni, kültür turizmi ile öne çıkıyor olması. Beldenin tanınması, Nail Çakırhan’ın Ağahan Mimarlık Ödülü’nü kazanmasıyla oldu.

19.01.2006Seyahat
Tepebaşı’nın 6. Kat manzarası

Tepebaşı’nın 6. Kat manzarası

Haliç manzarası sever misiniz? Ben çok severim. Ama öyle Piyer Loti’den falan değil, Tepebaşı’ndan. Hele o yaz kızıllığında Süleymaniye’nin ardından batan güneş yok mu? Eski TÜYAP’ın üstündeki çay bahçesinde bu manzaraya karşı bir bardak çay içmek var ya, ömre bedel.

2.02.2006Kelebek
Avare

Avare

5.02.2006Seyahat
Pilot alanı mı karıştırdı

Pilot alanı mı karıştırdı?

Türk Hava Yolları'nın (THY) dün saat 08.00'de İstanbul-Samsun seferini yapan MD-83 tipi 165 kişilik uçağı, Samsun'a yaklaştığında iddiaya göre, Çarşamba Havaalanı yerine, 2002'de kapatılan Engiz Havaalanı'na iniş için alçaldı.

24.02.2006Gündem
Yeşilçam’ın görünmeyen sesi BELKIS ÖZENER

Yeşilçam’ın görünmeyen sesi BELKIS ÖZENER

O, sonradan iade-i itibar yapılan ve tekrar tekrar izlettirilip ezberletilen eski Yeşilçam filmlerinin görünmeyen sesi. O kadar görünmeyen bir sesti ki, yıllarca beyazperdenin karanlık, havasız ve küçücük dublaj odalarından gönderildiğini kimse bilmedi. Oysa dönemin en ünlü kadınlarına o ses hayat, renk verdi, ünlerine ün kattı. Ancak hayatının hiçbir döneminde onların önüne geçmeyi aklının ucundan geçirmedi. Geride, kenarda, gölgede kaldı. Dönemin yapımcıları da, güzel sesi ve yeteneği kadar, bu özelliği yüzünden çok sevdiler onu.

11.03.2006Kelebek
Başına dekor düştü

Başına dekor düştü

Önceki akşam Mehmet Ali Erbil’in sunduğu "Ya Şundadır Ya Bunda" programına katılan Gönül Yazar, başına düşen dekorlar yüzünden ölümden döndü. Program sonrası kulise giderken yaşadığı kazayı Yazar anlattı.

31.03.2006Kelebek
Makyajına en çok önem veren Turgut Özal’dı

Makyajına en çok önem veren Turgut Özal’dı

Yurttan Sesler Korosu’ndan Zeki Müren’e, Fahri Korutürk’ten Turgut Özal’a, Diyanet İşleri Başkanı’ndan Kenan Evren’e, Gönül Yazar’dan Nükhet Duru’ya kadar aklınıza gelebilecek herkese makyaj yapmış biri Gülsen Doğancı (48). 25 yıldır TRT Ankara Televizyonu’nda makyöz. Beş yıl önce emekli oldu ama bazı önemli programların makyajı hálá ondan soruluyor. Adı makyaj camiasında bir efsane gibi dolaşıyor. Gülsen Doğancı bana da makyaj yaptı.

21.04.2006Kelebek
İşte Yıldırım Mayruk’un 40 yılı

İşte Yıldırım Mayruk’un 40 yılı

Büyük modacılar, hatta genç olanlar bile sık sık geçmiş dönem giysilerinden oluşan retrospektif sergiler açıyor. Türkiye’de bunun ilk örneğini önümüzdeki hafta "40 Yıl 40 Kadın" adlı bir sergi açacak olan Yıldırım Mayruk veriyor. Üstelik bu sergide sadece kıyafetler değil, onların sahipleri olan kadınlar da önemli.

28.04.2006Kelebek
Bir Mayruk klasiği

Bir Mayruk klasiği

Yıldırım Mayruk, "2023'e Hikayeler-XIV- R-Mode" isimli 2006 defilesini Borusan Oto'da düzenmlenen bir defileyle tanıttı. Transparan kostümlerin ağırlıkta olduğu defilede Miss Turkey 2006 birincisi Merve Büyüksaraç da, kraliçelik tacını giydikten sonra ilk kez podyuma çıktı.

4.05.2006Gündem
30 yıl sonra buluşuyorlar

30 yıl sonra buluşuyorlar

Küs oldukları için birbiriyle 30 yıldır görüşmeyen Gönül Yazar ve kardeşi Belkıs Özener, bir araya gelerek neden küstüklerini açıklayacaklar.

4.05.2006Gündem
Ben buraya kirli çamaşırları yıkamaya gelmedim

Ben buraya kirli çamaşırları yıkamaya gelmedim

İki ünlü kardeşin 30 yıldır süren dargınlığı sonunda bitti. Gönül Yazar ile Belkıs Özener dargınlıklarının nedenlerini açık yüreklilikle anlattılar. Gönül Yazar, ünlülerin sinemadaki sesi olarak tanınan kız kardeş Belkıs Özener'le gurur duyduğunu ancak onun verdiği bir röportajda, "Ben, onun kadar evlenmedim" demesine kırıldığını belirtti.

5.05.2006Gündem
6 MAYIS: Taşbebek Parkormanda

6 MAYIS: Taşbebek Parkorman'da

Bu akşam Klasik Türk Miziği'nin sevilen ismi Gönül Yazar, Parkorman'da 22:30 da nostalji gecesinde sahneye çıkıyor.

5.05.2006Seyahat
Sahneye bornozla çıktı

Sahneye bornozla çıktı

Gönül Yazar, önceki akşam konser vermek üzere Parkorman’daydı. Sahne öncesi gazetecilerle röportaj yapan sanatçı, görüşme uzayınca programa bornozla başladı. Kendisini şaşkın gözlerle izleyen müziksevere "Karşınıza böyle çıktığım için özür dilerim."

7.05.2006Kelebek
Macar Tunde, Dünya Özgürlük Kraliçesi oldu

Macar Tunde, Dünya Özgürlük Kraliçesi oldu

İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen ”Miss Liberty Queen/Dünya Özgürlük Kraliçesi” yarışmasında, Macar Tunde Semmiris birinci oldu.

14.05.2006Spor Arena
24 MAYIS: O Şimdi Hanımefendi ekip yemeği

24 MAYIS: O Şimdi Hanımefendi ekip yemeği

O Şimdi Hanımefendi yarışmacılarının ve jüri üyelerinin katıldığı ekip yemeği bu akşam 20:00'de Beyoğlu Cumhuriyet Meyhanesi'nde...

23.05.2006Gündem
28 MAYIS: İşadamlarına ödül

28 MAYIS: İşadamlarına ödül

Businessnews iş dünyası dergisinin İş'te buluşma gecesinde "Yılın İşadamları"na ödülleri veriliyor. Gökhan Tepe'nin canlı performans sergileyeceği özel geceye magazin ve politika dünyasının renkli simaları da katılacak. Gece saat 20:00'de başlayacak.

27.05.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Dünyada üçüncü

Marks&Spencer’ın Bağdat Caddesi’ndeki mağazasının yenilenip tekrar hizmete girmesi nedeniyle önceki gün renkli bir organizasyon düzenlendi.

27.09.2005

TİM açıldı

Yapımcı Türker İnanoğlu, Maslak’ta yeni bir kültür ve sanat merkezi açtı. Ulusal ve uluslararası müzikaller, konserler, gösteriler, tanıtımlar, film galaları ve kongrelere ev sahipliği yapacak olan ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’ (TİM) adlı merkezin açılışı ise önceki akşam yapıldı.

9.11.2005

Kayıtlar sürüyor

DMC ve Kültür Üniversitesi işbirliği ile 9 Aralık’ta açılacak olan ve Türkiye’nin Berklee’i olmayı amaçlayan ‘Müzik Akademisi’ için kayıtlar sürüyor.

28.11.2005

Bizim için fark etmez

Mevlüt Tezel’e verdiği röportajda Fatih Ürek, "Taşıyıcı anne bulup çocuk sahibi olmayı ve babası olarak bir çocuk büyütmeyi istiyorum. Renkli kişiliğim, takılarım ve transparan gömleklerim hakkında ne düşünürse düşünsünler hiç umrumda değil" demiş..

29.12.2005

Báki kalan kulisten sadálar

TÜRK musikisinin önemli bestecilerini, icracılarını, onların müzik dünyasındaki değerlerini, sahneden kulise, kulislerden evlerine taşan özel yaşamlarını öğrenmek isterseniz, Sermet Sami Uysal’ın Báki Kalan Bu Kubbede... kitabını okuyun.

30.12.2005

Üç aylık çocuğumu narkozsuz aldırdım

Gönül Yazar’ı tanımayanınız var mı? Elbette yok.

9.01.2006

Yasemin’i doğurmak için ölümü göze aldım

Gönül Yazar, ilk bölümde, ilk çocuğunu narkozun bile bulunmadığı ilkel şartlarda nasıl aldırdığını ve içinde kalan parçalar yüzünden nasıl ağır bir kanama geçirdiğini anlatmıştı.

10.01.2006

Vural Öger’e yanımda palamut bile götürdüm

Türk müziğinin efsanevi şarkıcısı Gönül Yazar, bugüne kadar hiç kimseye anlatmadığı anılarını Yener Süsoy’a anlattı.

11.01.2006

Nip/Tuck isyanı

Meğer Nip/Tuck’ın ne çok meraklısı varmış. Çarşamba günkü yazıdan sonra gelen maillere bakınca "yalnız değilsin" sendromuna kapıldım.

12.01.2006

Haftada bir rakı-balık şart

Ozan Güven, önceki akşam Kuruçeşme’deki Eftalya adlı balıkçıda arkadaşlarıyla buluştu.

17.01.2006

Nasıl geçti habersiz (hoşaf) hafta sonu

Hani en sevmediğim zamanlar: Karlar erimeye başlar, sokaklar hoşaf gibi olur.

29.01.2006

90 YTL’ye ’beyaz’ Müslüm Gürses

Arnavutköy’deki Eylülist’i bilen bilir.

31.01.2006

Sürpriz aşkı saklamadılar

Ünlü manken, şimdilerde Nişantaşı Salomanje Cafe ve Opera Pastaneleri’nin sahibi Varol Kaynar’la birlikte...

2.02.2006

Tutuk bir disko gecesi

Adına iki adet sinema filmi yapılmış dünyadaki tek kulüp olan Studio 54’ün efsanevi dj’lerinden Nicky Siano, cumartesi gecesi Karaköy Liman Lokantası’nda yapılan partide çaldı.

14.02.2006

Vitrinler yarıştı

Bu yıl ikincisi düzenlenen "Moet&Chandon Vitrin Yarışması"nda derece alanların isimleri, önceki akşam Süzer Plaza’nın altındaki Margaux Restaurant’da verilen partide açıklandı.

21.02.2006

Favori adresi

Riva Cafe, Nişantaşı Rumeli Caddesi’nde hizmete girdi.

29.03.2006

Altın Kelebek’li anılarımız oldu

33. Altın Kelebek Ödül Töreni için Hilton Convention Center’dayım.

16.05.2006