EKSTRA
MENÜ

Godaddy

Godaddy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Godaddy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38 Godaddy haberi bulunmuştur.

Godaddy Haberleri

Web siteleri için önemli güvenlik ipuçları

Web siteleri için önemli güvenlik ipuçları

Küçük işletmeler web sitelerini daha güvenli hale getirebilmeleri için neler yapmalı?

14.11.2020Teknoloji
Kurumsal e-postanın işletmelere sunduğu beş fayda

Kurumsal e-postanın işletmelere sunduğu beş fayda

Müşterilerin kurumsal e-postaya sahip işletmeleri tercih etme olasılığının dokuz kat daha yüksek olduğunu belirten uzmanlar, küçük işletmeler ve girişimciler için kurumsal e-posta kullanmanın beş faydasını açıkladı.

20.10.2020Teknoloji
Sosyal medya ve e-posta pazarlamayı birlikte kullanın

Sosyal medya ve e-posta pazarlamayı birlikte kullanın

Sosyal medya ile e-posta pazarlamayı entegre etmek, işletmelerin müşterileriyle daha iyi iletişim kurmasını sağlayabilir.

25.09.2020Teknoloji
e-ticaret sitesi planlaması için önemli ipuçları

e-ticaret sitesi planlaması için önemli ipuçları

GoDaddy, e-ticarete giriş yapmayı planlayan küçük işletme sahibi ve girişimcilerin göz önünde bulundurması gerekenleri paylaştı.

30.06.2020Teknoloji
Office 365 ile evden daha kolay çalışabilmek mümkün

Office 365 ile evden daha kolay çalışabilmek mümkün

Küçük işletme ve girişimcilerin online dünyada başarılı olmasına yardım etmeye odaklanan GoDaddy, Microsoft Office 365 gibi araçların evden çalışmayı daha kolay ve verimli kılabileceğini belirtti.

30.04.2020Teknoloji
WordPress web sitelerinin güvenliğini sağlamaya yönelik 5 ipucu

WordPress web sitelerinin güvenliğini sağlamaya yönelik 5 ipucu

GoDaddy, WordPress web sitelerinin güvenliğini sağlamaya yardımcı olacak beş ipucu paylaştı. Her ölçekten web sitesinin siber saldırılarla karşı karşıya kalabileceğini belirten şirket, web sitesi sahiplerinin aksama süresi, veri kaybı, finansal kayıp gibi sorunları önlemek üzere gerekli önlemleri almaları gerektiğini vurguladı.

25.02.2020Teknoloji
Yeni başlayanlar için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ipuçları

Yeni başlayanlar için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ipuçları

GoDaddy, küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin online dünyada görünür olmasının önemini vurgulayarak, yeni başlayanlar için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ipuçları paylaştı. Şirket, Aralık 2019 itibariyle internette neredeyse 1,3 milyar web sitesi bulunduğunu belirtti. Bu web sitelerinin yüzde 85’inin aktif olmadığına dikkat çeken şirket, online dünyada rekabetin buna rağmen yüksek olduğunu, bu nedenle erişimlerinin artması için küçük işletme ve girişimcilerin web sitelerinin arama motorlarında görünür olması gerektiğini açıkladı.

31.01.2020Teknoloji
Web sitenizi düzenli bir şekilde yenileyin

'Web sitenizi düzenli bir şekilde yenileyin'

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin 2020 yılında değerlendirmesi için online varlıklarını büyütmelerine yardımcı olmaya yönelik üç fikir paylaştı. Her ölçekten işletmenin işlerini ve müşteri tabanını büyütmeyi hedeflediğini belirten GoDaddy, profesyonel bir online kimlik ile online dünyada daha görünür ve erişilebilir olmanın bu hedefe ulaşmalarına katkı sağlayabileceğini açıkladı.

24.12.2019Teknoloji
Küçük işletmeler ve girişimciler farklı alan adı uzantıları ile yaratıcı ve verimli olabilir

Küçük işletmeler ve girişimciler farklı alan adı uzantıları ile yaratıcı ve verimli olabilir

Küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin farklı alan adı uzantılarını kullanarak işlerini yaratıcı bir şekilde pazarlayabileceğini belirten GoDaddy, uygun alan adı uzantısı seçimine dair ipuçları paylaştı.

30.11.2019Teknoloji
GoDaddy, Web Siteleri + Pazarlama Araçları’nı Türkiye’de kullanıma sundu

GoDaddy, Web Siteleri + Pazarlama Araçları’nı Türkiye’de kullanıma sundu

GoDaddy, küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin online dünyada iyi görünmesine yardımcı olmayı hedefleyen Web Siteleri + Pazarlama Araçları ürününü Türkiye’de kullanıma sundu. GoDaddy InSight gibi yeni özellikleri ile GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları, kullanıcıların online varlıklarını kurmalarını ve yönetmelerini sağlayarak, asıl işlerine odaklanmalarına imkan sunacak.

22.10.2019Teknoloji
Ücretsiz SSL mi ücretli SSL mi

Ücretsiz SSL mi ücretli SSL mi?

Hacker saldırılarının ve veri hırsızlıklarının giderek arttığı günümüzde, güvenli bir siteye sahip olmanın ilk koşullarından birisi SSL sertifikası sahibi olmak. Eskiden yalnızca büyük sitelerde karşımıza çıkan SSL, bugün en basit sitelerin bile korunması için gerekli hale geldi. Ancak “Hangi SSL sertifikasını seçmeliyim?” sorusu hâlâ kafa karıştırabiliyor. Acaba ücretsiz SSL sertifikaları ve ücretli sertifikalar arasında ne gibi farklar var?

9.08.2019Teknoloji
Dudak uçuklatan satış... Tam tamına 872 milyon dolara aldılar

Dudak uçuklatan satış... Tam tamına 872 milyon dolara aldılar

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, World Wide Web Günü kutlamaları kapsamında halka açık bir şekilde en pahalıya satılan 25 alan adını açıkladı.

2.08.2019Ekonomi
Ebeveynler çocukları için alan adı satın alıyor

Ebeveynler çocukları için alan adı satın alıyor

GoDaddy adına OnePoll tarafından 2018’de yapılan bir araştırma, çocuklarının online varlığını doğum öncesinde düşünmeye başlayan ebeveynlerin sayısında büyük bir artış olduğunu gösterdi.

22.04.2019Teknoloji
Selim ÖZTÜRKün röportajları

Selim ÖZTÜRK'ün röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

7.12.2018Teknoloji
Zararlı bankacılık yazılımı Dark Tequila tehlikesine dikkat

Zararlı bankacılık yazılımı Dark Tequila tehlikesine dikkat!

Dark Tequila kod adlı gelişmiş bir siber operasyon, son beş yıldır Meksika başta olmak üzere Latin Amerika’da kullanıcıları hedef alıyor. Banka kimlik bilgilerini, kişisel ve kurumsal verileri çalan yazılım, kurbanın bilgisayarı internete bağlı değilken bile hareket edebiliyor. Kaspersky Lab araştırmacılarına göre zararlı kod, bulaştığı USB cihazları ve hedef odaklı kimlik avı saldırılarıyla yayılıyor ve tespit edilmekten kaçınabiliyor. Dark Tequila’nın ardındaki tehdit grubunun İspanyolca konuşan ve Latin Amerika kökenli kişilerden oluştuğuna inanılıyor.

3.09.2018Teknoloji
Dünya Emoji Günü’nde GoDaddy’den kısa emoji tarihi

Dünya Emoji Günü’nde GoDaddy’den kısa emoji tarihi

GoDaddy, Dünya Emoji Günü’nü kutlarken bir siteye yönlendirilmek için insanların adres çubuğuna emoji girmesinin yeterli olabileceğini hatırlattı. GoDaddy, arka planda tüm alan adlarının “ASCII text” olduğunu ve tarayıcıların “punycode” stratejisi ile emojileri yazıya dönüştürebildiğini açıkladı.

17.07.2018Teknoloji
Yeni mezunlar, dijital kimlikleriniz hazır mı

Yeni mezunlar, dijital kimlikleriniz hazır mı?

Dünyanın en büyük küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısının 2017 yılında yaptığı araştırmaya göre, yeni mezunların yüzde 70’inin işverenlerin yeni eleman ararken online portfolyolara göz attığının farkında olduğunu ancak online portfolyo oluşturan yeni mezun oranının ise yüzde 32’de kaldığını gösteriyor. GoDaddy, Web Sitesi Mimarı gibi araçlar ile yeni mezunların online portfolyo oluşturabileceğini ve bu sayede rekabet avantajı elde edebileceğini belirtti.

6.07.2018Kampüs
Godaddy ve Amazondan işbirliği

Godaddy ve Amazon'dan işbirliği

Amazon Web Services, dünyanın en büyük küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy’ye dünyanın dört bir yanına sunduğu hizmetleri iyileştirmesi için yardım edecek.

13.04.2018Teknoloji
Geleceğin gözde yatırımı o olacak

Geleceğin gözde yatırımı o olacak

Uluslararası banka Morgan Stanley, 2040'a kadar en gözde yatırımlardan birinin uzay endüstrisi olduğunu açıkladı

14.10.2017Ekonomi
MHPye kaset kumpasının arkasındaki isim... Kardeşinden flaş itiraflar

MHP'ye kaset kumpasının arkasındaki isim... Kardeşinden flaş itiraflar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında yayımlanmasıyla ilgili iddianamede, eski MHP'li yöneticilere kurulan kaset kumpasının sorumlusu olduğu belirtilen firari şüpheli İbrahim Faruk Bayındır'ın FETÖ mensubu olduğuna dair kardeşinin beyanları da yer aldı.

1.10.2017Gündem
Türkiyedeki gençler, kendi işinin patronu olmak istiyor

Türkiye'deki gençler, kendi işinin patronu olmak istiyor!

Yapılan ankete göre Türkiye’deki öğrenciler mezun olduktan sonra başkası için çalışmaktansa, kendi şirketlerini kurmaya daha yatkın.

28.10.2016Kampüs
İşte By Lock David Keynes

İşte 'By Lock' David Keynes

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin kendi aralarında kullandığı şifreli mesajlaşma programı ByLock’un kuruluşundan bu yana patentini elinde bulunduran David Keynes adlı Türk asıllı kişi, New York’ta Hürriyet’e konuştu. Keynes, ABD vatandaşlığına geçtikten sonra ismini değiştiren bir Türk. FEM Dershanesi’ne gitmiş, Işık Evi’nde kalmış. David Keynes, ByLock’u tasarlayan ‘Tilki’ lakaplı eski ev arkadaşının, 3 Aralık 2013’te programı App Store’a koyabilmek için kendisinden kredi kartını istediğini, o zamandan beri de patentin üzerinde olduğunu anlatıyor. Türk kullanıcıların yüzde 90’ının FETÖ’cü olduğunu söyleyen David Keynes, cemaatle bağlantısı olan ‘Tilki’nin ise hâlâ Türkiye’de olduğunu belirtiyor.

23.10.2016Gündem
Dünyanın en iyi işvereni değişmedi: Google

Dünyanın en iyi işvereni değişmedi: Google

ABD’nin en iyi işverenlerinin belirlendiği Fortune’s 100 listesi yayınlandı. Listenin birinci sırasına 7’nci kez Google yerleşti. Öne çıkan sektörler profesyonel hizmetler ve danışmanlık, finans ve sigorta ile bilgi teknolojileri oldu

10.03.2016Ekonomi
Alan adlarını Facebookta paylaşıyoruz

Alan adlarını Facebook'ta paylaşıyoruz!

Dünyanın önde gelen teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, Mayıs 2014’ten bu yana elde edilen verileri değerlendirerek son 18 ayda alan adlarını sosyal medya sitelerine yönlendiren müşterilerin sayısının yüzde 37 arttığını açıkladı. GoDaddy, bu artışı müşterilerin dijital kimliklerini kendilerinin yönetmek istemesine bağladı.

26.11.2015Teknoloji
GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Maruzzi Hürriyete konuştu

GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Maruzzi Hürriyet'e konuştu

GoDaddy... Dünyanın önde gelen alan adı firmalarından biri olan şirket, pek çok rakibi gibi aslında internette 'arazilerin' tapularını sahiplerine dağıtıyor. GoDaddy'nin EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi, alan adlarının bugünkü durumunu ve web'in geleceğini Hürriyet'e anlattı.

15.09.2015Teknoloji
Megauploadta porno şoku

Megaupload'ta porno şoku

Dev dosya paylaşım sitesi Megaupload geri döndü, hem de 'porno' linklerle birlikte!

2.06.2015Teknoloji
‘İnternetin babası’ borsada şov yaptı

‘İnternetin babası’ borsada şov yaptı

ELİNDEKİ 59 milyondan fazla internet alan adıyla dev bir şirket haline dönüşen ‘GoDaddy’ önceki gün borsaya açıldı. ABD borsasında hisse başı 20 dolardan işlem görmeye başlayan şirketin ilk gün hisseleri yüzde 30.75 arttı. Bu artış sonrası ise şirketin hisse başı değeri 26.15 dolara ulaştı.

3.04.2015Ekonomi
necmettinbilalerdogan.comu 264 bin liraya satışa çıkardı

'necmettinbilalerdogan.com'u 264 bin liraya satışa çıkardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Necmettin Bilal Erdoğan'ın ismini içeren 'necmettinbilalerdogan.com' alan adı 264 bin 337 lira 83 kuruşa satılıyor.

24.03.2015Teknoloji
En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede

En çok tıklanan sitelerin sunucuları nerede

Dünya'nın en çok tıklanan 100 bin web sitesinin sunucuları, Dünya'nın nerelerinde saklı?

13.02.2014Teknoloji
GoDaddy üzerinden milyonlarca siteyi çökertti

GoDaddy üzerinden milyonlarca siteyi çökertti

Milyonlarca internet sitesini bünyesinde barındıran GoDaddy.com büyük bir siber saldırıya uğradı.

11.09.2012Teknoloji
Alışverişte ninelerin ‘kulaktan kulağa’ günlerine dönüyoruz

Alışverişte ninelerin ‘kulaktan kulağa’ günlerine dönüyoruz

Management Centre Türkiye’nin “Müşteri Çağında Pazarlama Zirvesi 2011”in Başkanı ve Apple, Coca-Cola, Nike, Citibank ve Olimpiyat Oyunları’nın marka danışmanı Peter Economides, pazarlamada ninelerimizin “kulaktan kulağa” yönteminin sosyal medyayla öne çıktığını savundu.

23.10.2011Ekonomi
Kitap internette yayınlanacak

Kitap internette yayınlanacak

Ahmet Şık’ın yazdığı İmamın Ordusu isimli basılmamış kitabın kopyalarının mahkeme kararıyla silinmesine karar verilirken, önceki gün uluslararası internet alan adı (domain) satışı yapan firmadan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce www.imaminordusu.com isimli internet sitesi satın alındı.

25.03.2011Gündem
Wordpress nasıl kırıldı

Wordpress nasıl kırıldı

Ücretsiz içerik yönetim sistemi WordPress şık ve kullanımı kolay. Ama dikkatli olmazsanız...

11.05.2010Teknoloji
1000 dolara ofiste yıldız olmak için  Mandarin öğren, markanı yarat

1000 dolara ofiste yıldız olmak için Mandarin öğren, markanı yarat

CNN Money, düşük faiz oranları ve hisse senedi piyasasındaki son dalgalanmanın, ekstra para kazanmada en iyi yeri bulmayı zorlaştırdığını belirterek, ‘1000 dolara işyerinde nasıl yıldız olunur’un şifrelerini verdi.

25.10.2009Ekonomi
İnternet adreslerini kaptırdı

İnternet adreslerini kaptırdı

Merkez sağda yeni lider adayı olan Mehmet Ali Bayar, politikayı olduğu kadar internet ortamını da hareketlendirdi. DTP'nin 28 Mayıs'ta yapacağı büyük kongrede partinin başına geçecek Bayar, uyanık internet girişimcilerini harekete geçirdi.

20.04.2002Gündem