EKSTRA
MENÜ

Göçmen Kampı

Göçmen Kampı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Göçmen Kampı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 180 Göçmen Kampı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Göçmen Kampı Haberleri

Fransanın Calais kentindeki göçmen kampı dağıtıldı

Fransa'nın Calais kentindeki göçmen kampı dağıtıldı

Fransa'nın kuzeyindeki Calais kentinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu kampın, sabah saatlerinde polis tarafından dağıtıldığı bildirildi.

4.06.2021Dünya
Yemen’deki göçmen kampında yangın: 8 ölü, 170 yaralı

Yemen’deki göçmen kampında yangın: 8 ölü, 170 yaralı

Orta Doğu ve Kuzey Afrika Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Yemen’in başkenti Sana’daki bir göçmen kampında çıkan yangın sonucu 8 kişinin hayatını kaybettiğini; 170’ten fazla kişinin de yaralandığını açıkladı.

8.03.2021Dünya
Göçmenlerin Yunanistan sınırında bekleyişi 19uncu gününde

Göçmenlerin Yunanistan sınırında bekleyişi 19'uncu gününde

TÜRKİYE'nin sınırlarında 'serbest geçiş' uygulamasının ardından Avrupa ülkelerine gitmek için Edirne'ye akın eden göçmenlerin Yunanistan'a geçişleri sürerken, Pazarkule Sınır Kapısı çevresinde yaklaşık 10 bin kişi, olumsuz hava şartlarına rağmen 19 gündür bekliyor.

17.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Faşistler sınırda Alman ırkçılar kan kokusu aldılar

Son dakika haberi: Faşistler sınırda! 'Alman ırkçılar kan kokusu aldılar'

Yunanistan'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Avrupalı ırkçı gruplar, mülteci ve göçmenlere gaddarca şiddet uygulayan Yunan güvenlik güçlerine yardım için Türk-Yunan sınırına geldi.

6.03.2020Dünya
Yunanistandaki Lavrion kampı üzerinden PKKya katılan genç teslim oldu

Yunanistan'daki Lavrion kampı üzerinden PKK'ya katılan genç teslim oldu

Yunanistan'daki Lavrion Göçmen Kampı üzerinden Irak'a giderek PKK'ya katıldığı tespit edilen 19 yaşındaki N.Ş, ikna sonucu Adana'da polise teslim oldu.

5.03.2020Gündem
Komşuda göçmen isyanı

Komşuda göçmen isyanı

Topu topu 50 bin mülteciyi ağırlayan Yunan adalarında göçmen isyanı başladı. Midilli’de kapalı göçmen kampı yapımına karşı çıkan ada sakinleri polisle çatıştı. Sakız Adası’nda da göçmen kampı yüzünden halkla polis karşı karşıya geldi.

26.02.2020Dünya
Paris’teki göçmen kampı tahliye edildi

Paris’teki göçmen kampı tahliye edildi

Fransa’nın başkenti Paris’te yasa dışı bir göçmen kampı daha tahliye edildi. Polisler Paris’in kuzeyindeki Porte d’Aubervilliers’de yaklaşık 300 göçmeni, kamp alanından çıkardı. Yapılan açıklamada göçmenlerin barınaklara yerleştirileceği belirtildi.

28.11.2019Avrupa
Yunanistanda kapalı göçmen kampı uygulamasına karşı istifa kararı

Yunanistan'da 'kapalı göçmen kampı' uygulamasına karşı istifa kararı

Yunanistan’da, hükümetin Ege adalarındaki göçmen kamplarını kapatıp yerine yeni “kapalı kamplar” inşa etme kararı istifa getirdi.

21.11.2019Dünya
Gregoretti gemisindeki 115 göçmenin akıbeti belli oldu: AB ülkeleri paylaşacak

Gregoretti gemisindeki 115 göçmenin akıbeti belli oldu: AB ülkeleri paylaşacak

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Akdeniz’den kurtardığı göçmenlerle Augusta limanında bekletilen İtalyan sahil güvenlik gemisi Gregoretti’ye ilişkin sorunun çözüldüğünü duyurdu.

1.08.2019Avrupa
‘Berlin’in mülteci kampı olmayacağız’

‘Berlin’in mülteci kampı olmayacağız’

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, İtalya’nın Avrupa’ya gelen göçmenleri ağırlama konusunda artık istekli olmadığını ve bundan böyle Brüksel, Paris ve Berlin’in göçmen kampı olmayacaklarını bildirdi.

22.07.2019Dünya
Bosna Hersekte göçmen kampında büyük yangın: 30 yaralı

Bosna Hersek'te göçmen kampında büyük yangın: 30 yaralı

Bosna Hersek'in Velika Kladuşa kentinde göçmenlerin kaldığı bir binada yangın çıktı. Sabah saatlerinde çıkan yangında biri ağır 30 göçmen yaralandı.

1.06.2019Haber
AİHM’den, Fransa’ya ‘göçmen çocuğu koruyamadın’ cezası

AİHM’den, Fransa’ya ‘göçmen çocuğu koruyamadın’ cezası

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Fransa’yı, Calais kentindeki göçmen kampında tek başına kalan 12 yaşındaki Afgan kökenli Jamil Khan’ı koruyamadığı için 15 bin Euro cezaya çarptırdı.

1.03.2019Avrupa
Fransa’da 1800 kişilik göçmen kampı tahliye edildi

Fransa’da 1800 kişilik göçmen kampı tahliye edildi

Fransa’nın kuzeyinde bulunan Grande-Synthe kentindeki kampta İngiltere’ye geçmek için bekleyen çoğunluğu Iraklı bin 800 göçmen tahliye edildi.

23.10.2018Avrupa
AK Parti MYK toplantısı sonrası açıklama

AK Parti MYK toplantısı sonrası açıklama

AK Parti MYK toplantısı sonrasında parti sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı.

29.08.2018Gündem
ABD’de 18 eyalet başsavcısı Trump yönetimine dava açtı

ABD’de 18 eyalet başsavcısı Trump yönetimine dava açtı

ABD"de 18 eyalet başsavcısı, ülkeye kaçak olarak gelen göçmen ailelerin sınırda zorla çocuklarından ayrılmalarına yol açan "sıfır hoşgörü" uygulaması ile bir insanlık dramına yol açan Başkan Donald Trump yönetimine dava açtı.

27.06.2018Dünya
Donald Trump: ABD bir göçmen kampı olmayacak

Donald Trump: "ABD bir göçmen kampı olmayacak"

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye gelen yasa dışı göçmenler konusundaki sert tavrını sürdürerek, "ABD bir göçmen kampı olmayacak." dedi.

18.06.2018Dünya
Parisin merkezinde göçmen kampı

Paris'in merkezinde göçmen kampı

Paris'in on dokuzuncu bölgesindeki kaldırımlarda 2 binin üzerinde göçmen yaşıyor. Semt sakinleri göçmen sorununun giderilmesini bekliyor. Paris 19'uncu bölgesinde yer alan Stalingrad metro istasyonu çıkışı köprü altı ve çevresindeki ağaçlar altına kurulan çadırlarda yaşayan göçmenler, hiçbir hijyen olmadan zor koşullarda yaşamını sürdürüyor. Calais göçmen çadırlarının sökülmesinden beri her gün metro çevresine kurulan çadır sayısı artıyor. Mart ayından beri iki kez kurulan kamplar, polis tarafından kaldırılmıştı. Kamp çevresindeki esnaf son üç ayda gelirlerinin % 30 kayba uğradığını söylüyor. Çadırların  bulunduğu noktalarda  göçmenlere  gönüllü dernekler yardım ediyor. Gülten ÖZBEY, PARİS (DHA) 

27.10.2016Haber
Fransada göçmen kampında yangın

Fransa'da göçmen kampında yangın

Fransa'nın Manş Denizi kıyısındaki Calais kentinde bulunan sığınmacı kampı Jungle'dayangın çıktı. Yangında, mültecilerin geride bıraktığı gaz tüplerinin patlamasından endişe ediliyor.

26.10.2016Haber
Beyruttan İstanbula kaçan çocuk olayında beş tutuklama

'Beyrut'tan İstanbul'a kaçan çocuk' olayında beş tutuklama

Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki Refik El Hariri Havalimanı'ndaki kontrolleri geçmeyi başararak kaçak bir şekilde İstanbul'a gelen 12 yaşındaki Filistinli yolcunun fark edilmesinin ardından havalimanında görevli beş kişi tutuklandı.

5.09.2016Dünya
Sığınmacı kampında genelev açtılar

Sığınmacı kampında genelev açtılar

Makedonya sınırına yakın İdomeni'deki göçmen kampı hakkında Yunan basınında iddialar ortaya atıldı.

18.05.2016Dünya
Angelina Jolie Lübnandan Avrupaya seslendi

Angelina Jolie Lübnan'dan Avrupa'ya seslendi

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Elçisi Angelina Jolie, Lübnan'ın Bekaa vadisindeki Suriyeli aileleri ziyaret etti.

16.03.2016Dünya
Fransa’nın Roman sorunu

Fransa’nın Roman sorunu

Fransa’nın, 2015 yılında ülkenin farklı bölgelerinde yaklaşık 11 bin Roman’ı yaşadıkları kamplardan polis zoruyla tahliye ettiği bildirildi.

12.01.2016Dünya
İsveç’te 43 sığınmacı evi yakıldı

İsveç’te 43 sığınmacı evi yakıldı

İsveç’te temmuz ayından bu yana sığınmacıların geçici olarak barınmaları için hazırlanan konutlardan 43 tanesinin ’’şüpheli’’ yangınlarda kullanılmaz hale geldiği açıklandı.

21.12.2015Dünya
Bansky, göçmen kampına çizdi

Bansky, göçmen kampına çizdi

Dünyaca ünlü İngiliz graffiti sanatçısı Banksy, Fransa’nın Calais kentindeki ‘Cangıl’ (Orman) lakaplı göçmen kampının içinde bulunan beton bir köprünün üzerine Apple kurucusu Steve Jobs’u bir mülteci olarak gösteren yeni bir duvar resmi çizdi.

12.12.2015Dünya
İsveç’te göçmen kampı kundaklandı

İsveç’te göçmen kampı kundaklandı

İsveç’te geçtiğimiz hafta içerisinde üç göçmen konaklama tesisinin yakılmasının ardından, Munkedal belediyesinde bulunan içerisinde 55 göçmenin barındığı göçmen kampı kundaklanarak yakıldı.

20.10.2015Dünya
Fransada göçmenler tünel kapattı

Fransa'da göçmenler tünel kapattı

Fransa ile İngiltere'yi birbirine bağlayan Manş tüneli, yüz kadar göçmen tarafından ulaşıma kapatıldı.

4.10.2015Avrupa
Fransaya acil eylem çağrısı

Fransa'ya acil eylem çağrısı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Fransa'ya, Calais'deki göçmen sorunuyla ilgili olarak acil eyleme geçme çağrısında bulundu.

7.08.2015Avrupa
Fransada göçmen kampı dağıtıldı

Fransa'da göçmen kampı dağıtıldı

Fransa'nın başkenti Paris'te Saint-Seine Denis banliyösünde, kentsel dönüşüm gerekçesiyle Romanlara ait göçmen kampı dağıtıldı.

22.07.2015Avrupa
Fransada Romanların kaldığı göçmen kampı dağıtıldı

Fransa'da Romanların kaldığı göçmen kampı dağıtıldı

Fransa'nın başkenti Paris'te Romanların kaldığı göçmen kampı dağıtıldı.

21.07.2015Dünya
Paris göçmen kamplarına geçit vermedi

Paris göçmen kamplarına geçit vermedi

Paris’te bir göçmen kampı daha polis tarafından tahliye edildi. Saint-Bernard Kilisesi’nin önünde yaşam mücadelesi veren göçmenler, bu kez de çadırsız kaldı.

8.06.2015Avrupa
Dayak görüntüleri ortaya çıktı

Dayak görüntüleri ortaya çıktı

Fransız polisinin, ülkenin liman kenti Calais'de kaçak göçmenlere yönelik dayak görüntülerinin ortaya çıkması kamuoyunda büyük tepki topladı.

13.05.2015Avrupa
Suriyeli o çocuk İngiliz gazetesinin manşetinde

Suriyeli o çocuk İngiliz gazetesinin manşetinde

İngiltere'de yayımlanan haftalık gençlik gazetesi First News, kendisine çevrilen kamerayı silah sanınca ellerini havaya kaldırarak 'Teslim oluyorum' diyerek ilginç bir poz veren Suriyeli bir çocuğu son sayısına kapak konusu yaptı.

12.04.2015Avrupa
Türk sınırında göç skandalı

Türk sınırında göç skandalı

Yunanistan’ın Türkiye sınırındaki Gümülcine mülteci kampında 6 bin göçmenin insanlık dışı şartlarda tutulduğu öne sürüldü. Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü, ‘kamplarda uyuz ve sindirim sistemi hastalıklarının salgına dönüştüğünü’ bildirdi.

2.04.2014Dünya
Yunanistanda göçmen kampında isyan

Yunanistan'da göçmen kampında isyan

Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarında, kaçak göçmenlerin tutulduğu bir gözetim kampında çıkan ayaklanmada 10 polis memuru yaralandı.

11.08.2013Gündem
‘Batı Trakya’dan ayrılık’ tehdidi

‘Batı Trakya’dan ayrılık’ tehdidi

YUNANİSTAN’da, Dedeağaç (Aleksandrupolis) Belediye Başkanı Evangelos Lampakis, Atina yönetiminin Meriç bölgesine göçmen kampı kurma kararına tepki göstererek, “Yunanistan bölgeyi (Trakya’yı) kaybedebilir” dedi.

13.10.2011Gündem
TUNUSLU GÖÇMENLER AYAKLANDI

TUNUSLU GÖÇMENLER AYAKLANDI

Kuzey Afrika ülkelerindeki iç karışıklıkların ardından Avrupa'ya en yakın giriş noktası haline gelen İtalya'nın Lampedusa Adası'na akın eden göçmenler, Başbakan Silvio Berlusconi'nin kısa süre önce Tunus'a yaptığı ziyarette vardığı anlaşma uyarınca ülkelerine gönderilmesi kararına sert tepki gösterdi. Tunuslu göçmenler, adadaki özel kampta ayaklanma başlattı. Yüzlerce göçmen kampı çevreleyen dikenli telleri aşıp kaçmaya çalıştı. Tunus'lu göçmenler çıktıkları binaların üzerinde ateş yaktı. Adadaki göçmenler, İtalya'da kalmak istemediklerini Fransa, İspanya ve Almanya gitmek istediklerini söyledi. Ayaklanan göçmenler ile güvenlik güçleri arasında arbede çıkarken, görevliler zaman zaman gözyaşartıcı gaz kullandı.(Haber:İhsan DÖRTKARDEŞ/DHA)

13.04.2011Haber
Filistinliler Batı Şeriadaki duvar parçalarını yerle bir etti

Filistinliler Batı Şeria'daki duvar parçalarını yerle bir etti

Berlin Duvarı’nın yıkılışının 20'nci yıl dönümündeolan Pazartesi günü, Filistinliler bir protesto gerçekleştirerek, İsrail’in Batı Şeria bölgesini ayıran duvar bloğunun parçalarını devirdi.

10.11.2009Dünya
Bence bu sorunun en kolay yolu af

Bence bu sorunun en kolay yolu af

Gesche Karrenbrock, Birleşmiş Milletler’in (BM) Türkiye’deki ilk kadın Mülteciler Yüksek Komiseri.25 yıldır BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nde çalışıyor.

17.09.2005Gündem
Bence bu sorunun en kolay yolu af

Bence bu sorunun en kolay yolu af

Gesche Karrenbrock, Birleşmiş Milletler’in (BM) Türkiye’deki ilk kadın Mülteciler Yüksek Komiseri.25 yıldır BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nde çalışıyor.Bunun 10 yılını Ruanda, Sudan, Zambiya ve Kamerun gibi Afrika ülkelerinde geçirmiş. Hep çatışmaların ortasında olmuş.

17.09.2005Gündem
6 ilde OHAL geri geliyor

6 ilde OHAL geri geliyor

Genelkurmay Başkanlığı, Başbakanlığa bir yazı göndererek Irak savaşı başladığında Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak ve Hakkari'de Olağanüstü Hal uygulamasının yeniden başlatılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

20.02.2003Gündem
6 ilde OHAL geri geliyor

6 ilde OHAL geri geliyor

Genelkurmay Başkanlığı, Başbakanlığa bir yazı göndererek Irak savaşı başladığında Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak ve Hakkari'de Olağanüstü Hal uygulamasının yeniden başlatılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

19.02.2003Gündem
İsrail Beyt Hanun bölgesine operasyon düzenledi

İsrail Beyt Hanun bölgesine 'operasyon' düzenledi

Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Filistin kontrolü altında bulunan topraklara hareketlenen İsrail birliklerinin Filistinli 4 güvenlik görevlisini öldürdü. İsrail'de tampon bölge uygulaması gündemde

13.02.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Almanya birlikte çalışma isteğini koruyor ama...

Yine alçak bir terör saldırısıyla karşılaştık.

11.12.2016

Vizesiz seyahat istemiyorum

Merkel daha seçimler öncesinde Türkiye’ye adımını attığında bu anlaşmaya itiraz etmiştim...

29.11.2015

Milletin vekilinden saklanan nedir?

CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş, geçtiğimiz cumartesi günü Hatay’a yaptığı gezi sırasında Suriyeli sığınmacılar için hazırlanan kampları da ziyaret etmek istedi.

26.08.2012