EKSTRA
MENÜ

Gizemli Olaylar

Gizemli Olaylar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gizemli Olaylar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 445 Gizemli Olaylar haberi bulunmuştur.

Gizemli Olaylar Haberleri

Elite Dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Elite oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Elite Dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Elite oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Son zamanlarda en çok izlenen yabancı dizilerden birisi olmayı başaran Elite dizisi, aynı zamanda gençlik dizisi olarak göze çarpıyor. Elite dizisinin konusu, oyuncu kadrosu, dizinin yönetmen ve yapımcısı gibi tüm bilgileri detaylıca aktardık.

8.09.2020Televizyon
Koyun adam ve kültürel kar küreme

Koyun adam ve kültürel kar küreme

Haruki Murakami altıncı romanı ‘Dans Dans Dans’ta gerçekle fantastik arasında salınan bir dünyada polisiye bir maceraya çıkarıyor bizi ve bu macerada varoluşumuzla ilgili temel sorulara cevap aramamızı istiyor. Kayıp ve terk edilme temalarını ele alan roman; cinsellik, kadın-erkek ilişkileri, dostluk, diğer insanlarla ilişkiler gibi meselelere değiniyor.

21.08.2020Kitap Sanat
Çılgın bir seyahati anlatan ya da çok sevdiğimiz bir şehri yaşatan filmler

Çılgın bir seyahati anlatan ya da çok sevdiğimiz bir şehri yaşatan filmler

‘Evde Kal’dığımız zamanlarda film izlemek, yapabildiğimiz aktivitelerin başında geliyor. Gelin şimdi de kahramanlarıyla birlikte bir şehri doyasıya yaşatan ya da seyahatle dopdolu birbirinden güzel filmlere göz atalım. Sizin için seyahat temalı filmler deyince akla ilk gelenlerin dışında bir liste hazırladım. Romantik bir aşkın yaşandığı büyülü Paris’ten, çılgın bir motosiklet tutkununun yaptığı renkli seyahati anlatan filmlere kadar, farklı kategorideki filmler sizlerle...

21.04.2020Seyahat
Yıllardır sırrı çözülemiyor Duvarlarda beliren esrarengiz yüzler tüyler ürpertti...

 Yıllardır sırrı çözülemiyor! Duvarlarda beliren esrarengiz yüzler tüyler ürpertti...

İspanya'nın Andaluzya eyaletinin Bélmez de la Moraleda adındaki 4 bine yakın kişinin oturduğu küçük bir kasabasında 30 yıldır bilim insanlarının hiçbir çözüm bulamadıkları gizemli olaylar gerçekleşiyor. İşte okuyunca çok şaşıracağınız Bélmez kasabası hakkında bilgiler…

24.01.2020Seyahat
Ünlü Türk oyunu Recontacta Game of Thrones transferi - Özel Röportaj

Ünlü Türk oyunu Recontact'a Game of Thrones transferi - Özel Röportaj

153 ülkede oynanan ve her ülkedeki oyuncuların merakla beklediği Recontact Games kurucu ortağı ve Recontact oyununun yapımcısı başarılı iş kadını Simay Dinç ile hem Recontact hem de girişimcilik üzerine konuştuk.

Röportaj: Gizem Aydoğan / Hurriyet.com.tr Özel

24.05.2019Teknoloji
Türkiyenin ilk Youtuberı, sütü seven kamyoncu: Volkan Öge Kampüste

Türkiye'nin ilk Youtuber'ı, sütü seven kamyoncu: Volkan Öge Kampüs'te

Ülkemizde de tıpkı dünyada olduğu gibi bir dijital dönüşümden ve bunun getirisi olarak nitelendirilebilecek kültürel yeniliklerden, içerik zenginliğinden bahsetmek mümkün. Yani tabiri caizse ülkemizde de bir dijital kültür inşası gerçekleşiyor ve Youtube bu inşada önemli rollerden birini oynuyor. İşte Youtube’u henüz dutlukken keşfetmiş ve ülkemizin kültürel mirasında kült olarak isimlendirilebilecek Bana Kitap Al, Sütü Seven Kamyoncu gibi işlerle kendisine yer edinmiş Volkan Öge bu haftaki kapak konuğumuz.

4.03.2019Kampüs
Dünyanın açıklanamayan gizemleri

Dünyanın açıklanamayan gizemleri

Bazı olaylar ve keşifler, mantığın sınırlarını oldukça zorluyor. İşte hemen hepsi söylentiden ve şehir efsanesinden oluşan açıklanamayan o fenomenlerden birkaçı...

23.11.2018Dünya
ABDnin yeni kullanılabilir nükleer silah programı

ABD'nin yeni 'kullanılabilir nükleer silah' programı

İngiliz Guardian gazetesi, Donald Trump yönetiminin "kullanılabilir nükleer silah" yapımı üzerine bir askeri programı açıklama hazırlığında olduğunu duyurdu.

10.01.2018Dünya
Oprah Winfrey başkan mı olacak

Oprah Winfrey başkan mı olacak

AMERİKALI talkşovcu Oprah Winfrey’nin Altın Küre ödül töreninde cinsel tacize karşı yaptığı güçlü konuşmanın ardından 2020 yılında başkan adayı olması yolunda hararetli bir tartışma başladı.

9.01.2018Dünya
Zor şartta kadın daha uzun yaşıyor

Zor şartta kadın daha uzun yaşıyor

Danimarka Max Planck Enstitüsü’nden uzmanlar 1933’te Ukrayna’da 4 milyon kişinin öldüğü açlık, 1845’te İrlanda’daki patates kıtlığı, 1772-73 İsveç’teki kıtlık, İzlanda’da 1842 ve 1882’de yaşanan salgın hastalıklardaki hayatta kalma oranlarını inceledi.

9.01.2018Dünya
3 haftada boyu 9 santimetre uzadı

3 haftada boyu 9 santimetre uzadı

Yaklaşık üç haftadır Uluslararası Uzay İstasyonu’nda yaşayan Japon astronot Norishige Kanai, boyunun 9 santimetre uzadığını açıkladı.

9.01.2018Dünya
Morgda canlandı

Morgda canlandı

İspanya’da hücresindeki sandalyede hareketsiz duran mahkûm için çağrılan iki doktor öldüğüne kanaat getirdiler.

9.01.2018Dünya
Dünya tarihinde yaşanmış gizemli olaylar

Dünya tarihinde yaşanmış gizemli olaylar

1947’de ABD’nin New Mexico eyaletinin Roswell şehrine düşen UFO enkazı gerçek miydi? Avustralya’da Mısır hiyerogliflerinin ne işi var? Bugüne kadar dili çözülememiş en gizemli kitap hangisi? Türk denizci Piri Reis, 500 yıl önce keşfedilmemiş kıtaları bile ünlü haritasında nasıl çizdi? İşte dünya tarihinde yaşanmış ama sırrını günümüze kadar taşımayı başarmış ilginç olaylar…

9.01.2018Sosyal
Elvis Presley hakkında konuşulan 6 dedikodu

Elvis Presley hakkında konuşulan 6 dedikodu

Gelmiş geçmiş en büyük starlardan biri olan Elvis Presley, kendine has kıyafetleri ve dansıyla tüm dünya üzerinde taklit edilemez bir etki bıraktı. 8 Ocak 1935’te Mississipi’de fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen sanatçı, kısa hayatında şöhret basamaklarını çok hızlı çıktı ve zengin olmayı başardı. Ancak henüz 42 yaşındayken hayata gözlerini yumdu. Arkasında bir çok dedikoduyu da bırakarak giden efsane hakkındaki ilginç bilgilere gelin birlikte bakalım.

3.01.2018Hayat
‘Tüm saflığımız ve gerçekliğimizle rüyalarımızda varız’

‘Tüm saflığımız ve gerçekliğimizle rüyalarımızda varız’

Yaygın olarak ‘sinema eleştirmeni’ kimliğiyle tanınsa da 20 yıllık bir yazar Mehmet Açar ve dördüncü romanı ‘Kayıp Hasta’ raflardaki yerini aldı. Bilinmeyen bir zaman ve yerde, Ali Z’nin Kafkaesk bir akıl hastanesinde yaşadıkları ve gördüklerini anlatan romanıyla ilgili Mehmet Açar’la konuştuk.

16.03.2017Kitap Sanat
8 Nisan - Haftanın vizyona giren filmleri

8 Nisan - Haftanın vizyona giren filmleri

Bu hafta 9 yeni film vizyona giriyor.

7.04.2016Etkinlikler
Gizemi bir türlü çözülemeyen 9 tuhaf fotoğraf

Gizemi bir türlü çözülemeyen 9 tuhaf fotoğraf!

Korku filmlerinin eskimeyen malzemesidir; Çıplak gözle başka, kağıt üzerinde başka görünen fotoğraflar.Gelin görün ki hayatı da bir korku filmine çeviren, bilimin ağzının açık kaldığı fotoğraflar da var. Evet, efendim açıklayamıyorlar, açıklayamıyoruz. Fotoğraflara bakıp siz karar verin, sadece bir ışık oyunu mu yoksa...

23.09.2015Kelebek
Şehzadebaşı’ndaki tahtın sırrı çözüldü mü

Şehzadebaşı’ndaki tahtın sırrı çözüldü mü?

Bukağılı Dede İsa’nın havarisi mi? Şehzadebaşı’ndaki tahtın sırrı ne? Alman gazeteci Friedrich Schrader tarafından 1917’de kaleme alınan ‘İstanbul’ kitabı 100 yıl sonra ilk kez Türkçe olarak yayınlandı. Gazeteci-yazar Kerem Çalışkan tarafından ‘keşfedilen’ ve Remzi Kitabevi tarafından yayınlanan ‘İstanbul’ kitabında ilginç kent efsaneleri, İstanbul evliyaları, büyüler ve çok renkli 100 yıllık insan öyküleri yer alıyor.

8.07.2015Kelebek
Ölen babanesini ultrasonda gördü

Ölen babanesini ultrasonda gördü!

Jon ve Hale McHale çifti ultrasonda bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için gitmişlerdi. Ancak ultrasonda baba Jon, annesinin silüetini görünce büyük bir şok yaşadı.

5.06.2015Kelebek
Gizemli şekilde kaybolan hazineler

Gizemli şekilde kaybolan hazineler

Geçmiş zaman gizemli olaylar ile doludur. Dünyanın en ünlü hazineleri gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Bu hazinelerin kayıtları, çizim ve resimleri elimizdedir ve kendi varlıklarını kanıtlamaktadır. Çalıntı, kayıp ya da bilerek gizli tutulsalar da bu hazineler hep aranmaktadır. İşte, dünyanın gizemli şekilde kaybolan hazineleri...

20.03.2015Keyif
Kendi kendine yürüyen kayanın sırrı çözüldü

Kendi kendine yürüyen kayanın sırrı çözüldü

Neredeyse 350 kilogram ağırlığı olan bir kaya parçası kendi kendine hareket edebilir mi? Ölü Vadi’nin dev kayalarını uzaylılar mı yoksa gizli güçler mi hareket ettiriyor?

7.03.2015Keyif
İstanbulun perili köşkleri

İstanbul'un perili köşkleri

İstanbul… İki bin yıldan fazla geçmişi olan, dünyanın en eski şehirlerinden bir tanesi. Bu tarihi kentin, asırlardır ayakta kalan evleri, sokakları ve yüzlerce farklı mimari zekayla tasarlanmış yapıları bulunuyor. Yüzyıllar önce inşa edilen bu yapılardan bir tanesi var ki mimarisinden çok korkutmasıyla ön plana çıkıyor: Perili köşkler…

4.11.2014Keyif
Havadaki sırlar

Havadaki 'sırlar'

Malezya yolcu uçağının Cuma akşamı 239 kişiyle kayıplara karışması, uçakta bulunanların yakınlarının yaşadığı dram bir yana sivil havacılık tarihinin de en büyük gizemlerinden biri olarak gösterilmeye başlandı. Yaşanan bu olay, bir uçağın nasıl kayıplara karışabileceği sorularını ve geçmişteki sivil havacılık 'sırlarını' akıllara getirdi.

10.03.2014Dünya
Bu hafta 6 film vizyona girecek

Bu hafta 6 film vizyona girecek

Yönetmenliğini David Twohy'nin yaptığı "Riddick" filmi, aksiyon ve bilim kurgu tutkunlarıyla buluşacak - Al Pacino'nun seslendirme kadrosunda yer aldığı "Çılgın Hırsız 2" filmi, Pierre Coffin ve Chris Renaud imzasıyla izleyici karşısına çıkacak - Çekimleri İstanbul ve Bergama'da gerçekleştirilen komedi türündeki "Vay Başıma Gelenler" filminin oyuncu kadrosunda, klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici yer alıyor.

4.10.2013Gündem
DVD

DVD

15.06.2013Kelebek
Bu kitaplar tam da çocuklara göre

Bu kitaplar tam da çocuklara göre

Pek çok seçenek arasında çocuğunuza kitap seçmekte zorlanıyorsanız, bu listeye mutlaka göz atın.

20.04.2013Kelebek
Empati ve gizem

Empati ve gizem

Günün genel havası hayatın bir yansıması, kimi zaman duygusal kimi zaman çok gergin, ama her daim insani…

2.02.2013Astroloji
Sinema

Sinema

16.06.2011Kelebek
Şifrelerin peşinde

Şifrelerin peşinde

Evrenin sırları, anlam veremediğimiz gizemli olaylar, aklın sınırlarını zorlayan bilinmeyenler... Sunucu Emel Özuğur ve “Kur’an-ı Kerim’in Şifresi” kitabının yazarı Ömer Çelakıl, hafta içi her sabah yayınlanan “Hayatın Şifreleri” programında mistik konuları ele alıyor, yaşamın şifrelerini çözmeye çalışıyor.

19.03.2011Kelebek
Lost adası Oahu

Lost adası Oahu

Sidney'den Los Angeles'a uçan bir yolcu uçağının, kaza yapması sonucu Güney Pasifik'te gizemli bir adaya düşmesiyle başladı hikaye

31.03.2010Seyahat
Bu da İngilizlerin UFO gerçeği

Bu da İngilizlerin UFO gerçeği

İngiliz hükümeti yıllarca var olduğunu inkar ettiği UFO arşivini açtı. 7 bin döküman gün ışığına çıkıyor.

8.01.2008Dünya
Sinema

Sinema

19.07.2007Kelebek
Sinema

Sinema

21.06.2007Kelebek

Yılbaşım; piyango fal ve pasta..

Bu akşam yılbaşı.. Sonra bayram.. Önce Kezban Abla’dan piyango bileti alıp şansımı denedim. Sonra Gül’e falımı baktırdım. Sonra yıllardır yaptığım gibi Sevinç Pastanesi’nden pastamızı alıp Gülay Galeri’ye yollandım. Sonra Miko’da bayramlaşma yapıp, Çeşme’ye vardım. Akşama maskeli balo var. Hoşgeldin yeni yılım!..

30.12.2006Ege
Avare

Avare

9.04.2006Seyahat
3’üncü gözü mü var

3’üncü gözü mü var

Önceki akşam ‘Can’lı Hayat’ programında Petek Dinçöz’ün anlattığı ‘gizemli’ olaylar, büyük ilgi çekti. Ünlü assolist için ‘6’ncı hissi, gizemli güçleri mi var’ yorumu yapıldı. İlahiyatçılar ise ‘kalp gözü’ açık olan insanların başkalarının göremediği şeyleri gördüğünü söyledi.

16.10.2005Kelebek
Göldeki Hayalet

Göldeki Hayalet

İsveçli yönetmen Mikael Halfström, deyim yerindeyse "şeytan" konusunda uzman. İlk olarak Evil (Şeytana Karşı) adlı film ile isim yapan yönetmenin bu filmi Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar adayı olmuştu. Halfström, senaryosunu Lars Johansson ile birlikte yazdığı Göldeki Hayalet (Strandvaskaren) adlı filmde gerilim sevenlerin keyifle izleyeceği bir öykü anlatıyor.

15.06.2005Gündem
Çok korkacaksınız

Çok korkacaksınız!

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın bu yıl 8 ile 14 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği Filmekimi için geri sayım başladı. Etkinlik kapsamında, korku ve gerilim sinemasının iki başarılı örneği, Taylandlı kült yönetmenler Oxide ve Danny Pang kardeşlerin Göz 2 (The Eye 2) ve bu yıl Cannes’da büyük ilgi gören Ji-woon Kim'in Karanlık Sırlar (A Tale of Two Sisters) adlı filmleri, sinemaseverlerle buluşuyor.

6.10.2004Gündem
Yeni Volvo S40 dünya  ile aynı anda Türkiyede

Yeni Volvo S40 dünya ile aynı anda Türkiye'de

Yeni Volvo S40'ın T5 ve 2.4i versiyonları Türkiye'de ve dünyada Volvo showroomlarında aynı anda sergilenmeye başladı. Yeni S40'ın 1.8 versiyonu Ağustos ayında, 1.6 ve dizel versiyonları ise yılbaşında Volvoseverlerle buluşacak. T5 versiyonunun anahtar teslim satış fiyatı 53 milyar 450 milyon liradan, 2.4i versiyonunun satış fiyatı ise 48 milyar liradan başlıyor.

4.05.2004Gündem
Okul korkutacak

"Okul" korkutacak

Bu hafta üç yeni film vizyona giriyor. Üç film arasında, Türk sinemasında örneğine pek rastlanmayan fantastik-korku türündeki "Okul" dikkat çekiyor.

9.01.2004Gündem
Okul

Okul

Haftanın tek yerli filmi Durul veYağmur Taylan'ın imzasını taşıyan Okul. Burak Altay, Nehir Erdoğan, Emre Kınay ve Deniz Akkaya'nın başrollerini paylaştığı filmin en önemli özelliği de Türk sinemasında pek fazla el atılmayan bir türde, fantastik korku türünde olması. Okul, üniversite sınavına hazırlanan bir grup gencin öyküsü üzerine kurulu. Bakalım, biri psikiyatrist diğeri iktisatçı olan Taylan kardeşlerin fantastik korku türüne yaklaşımı nasıl.

6.01.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

İkizler burcunda dolunay

Bugün İkizler burcunda meydana gelecek dolunay haber akışını hızlandırabilir.

6.12.2014

İkizler burcunda dolunay

Bugün İkizler burcunda meydana gelecek dolunay, haber akışını hızlandırabilir.

5.12.2014

Daha anlayışlı biraz stresli

Günün genel havası hayatın bir yansıması; kimi zaman duygusal, kimi zaman çok gergin ama her daim insani...

1.02.2013

31 yaşında ölecek miyim

RUMUZ: BadeYaklaşık 9 yıl önce, yani 10 yaşındayken bir rüya görmüştüm, hâlâ etkisindeyim.

17.03.2010