EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Gevaş

Gevaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gevaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.289 Gevaş haberi bulunmuştur.

Gevaş Haberleri

BMden ters lale üretimine destek

BM'den ters lale üretimine destek

Van'ın Gevaş ile Hakkari'nin Şemdinli ilçelerinde yetişen ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇSAUM) tarafından koruma altına alınan ters lale üretimi için, Birleşmiş Milletler Küçük Ölçekli Çevre Koruma Projeleri Fonu'ndan destek istendi.

24.09.2002Gündem
Kış kabusu

Kış kabusu

Yurt genelinde etkili olan kış koşulları günlük yaşamı aksatıyor. Bitlis'te, dün başlayan kar yağışının ardından 108, Doğu Karadeniz'de 218, Karaman'da 25 köy yolu ulaşıma kapandı. Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı merkezlerde okullar tatil edildi, Erzurum'da su sayaçları patladı.

16.12.2002Gündem
Binden fazla köy yolu kapalı

Binden fazla köy yolu kapalı

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı vesoğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor. Yurdun büyük bölümünde kar nedeniyle köy yolları kapanırken, kar kalınlığı Uludağ'da 2,5 metreye,Kartalkaya'da ise 2 metre 2 santime ulaştı.

22.02.2003Gündem
5722 köy yolu kapandı

5722 köy yolu kapandı

Yurt genelinde etkisini sürdüren kar yağışı günlük yaşamı aksatıyor. Değişik merkezlerde 5722 köye karayolu ulaşımı sağlanamıyor.

24.02.2003Gündem
4 binden fazla köy yolu kapalı

4 binden fazla köy yolu kapalı

Yoğun kar yağışı tüm yurtta yaşamı olumsuz etkilerken, okullarda öğrenime ara verilmesine ve çok sayıda köy yolunun merkezle ulaşımının kesilmesine yol açtı. Bolu'da gece başlayan ve aralıksız devam eden yoğun kar yağışı, merkez il ve ilçelere bağlı 451 köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu.

25.02.2003Gündem
Vanda trilyonluk uyuşturucu operasyonu

Van'da trilyonluk uyuşturucu operasyonu

Van'da gerçekleştirilen operasyonda, piyasa değeri 5 trilyon lira olan 58 kilo saf eroin ele geçirildi.

18.08.2003Gündem
Beyazperdede yerli film şöleni

Beyazperdede yerli film şöleni

Geçen sinema sezonunda durgunluk yaşayan Türk Sineması, sonbahardan itibaren izleyiciye adeta yerli film sağanağı yaşatacak. Okulların açılmasıyla hareketlenecek sezon içerisinde aralarında "Asmalı Konak", "G.O.R.A", "Vizontele 2" gibi yapımların da bulunduğu 20'nin üzerindeki film izleyici karşısına çıkacak.

31.08.2003Gündem
Yılmaz ve Tuuba arasında ne var

Yılmaz ve Tuuba arasında ne var

‘‘Vizontele-Tuuba’’ adlı sinema filminin çekimleri Van'ın Gevaş ilçesinde başladı. Tuba Ünsal ile Yılmaz Erdoğan arasında filmde yaşanacak olan aşk ise sır gibi saklanıyor.

3.09.2003Kelebek
Gizli aşk açığa çıktı

Gizli aşk açığa çıktı

Vizontele-Tuuba filminin çekimleri için Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan Yılmaz Erdoğan ile Tuba Ünsal'ın aşk yaşadıkları ileri sürüldü. İddialara göre film setinde birbirlerine yakınlaşan ikili, DSİ lojmanlarında el ele dolaşırken görüldü.

20.09.2003Gündem
Vali yardımcısı ve kaymakam atamaları

Vali yardımcısı ve kaymakam atamaları

İçişleri Bakanlığı'nın bazı birimlerine atamalar yapılırken, bazı vali yardımcıları ve kaymakamların görev yerleri değiştirildi.

23.09.2003Gündem
Vizontele Tuubanın hacısı Nejat Uygur

Vizontele Tuuba'nın hacısı Nejat Uygur

Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği ‘‘Vizontele-Tuuba’’ filminin Van'ın Gevaş ilçesinde yapılan çekimleri tamamlandı. Yaklaşık iki aydır Gevaş'ta çekimde olan ekip, geçtiğimiz hafta İstanbul'a döndü.

5.10.2003Kelebek
Tatil biterken yollar kan gölü

Tatil biterken yollar kan gölü

Bayram dönüşü, trafik kazalarında yine artış görülmeye başlandı. Sürücülerin uyarıları dikkate almaması, aşırı hız, trafik işaretlerine uymamaları sonucu, karayolları kan gölüne döndü.

29.11.2003Gündem
Bu filmler çok konuşulacak

Bu filmler çok konuşulacak

Vizontele Tuuba'da Deniz Akkaya'nın bir denizkızını canlandırdığı sahne, Yılmaz Erdoğan'a göre filmin en can alıcı görüntülerinden biri. Filmdeki bu ilginç sahnede Deniz Akkaya, köy panayırında halka gösterilen bir denizkızını canlandırdı. Erdoğan, ‘‘Niye Deniz Akkaya’’ sorusuna ise, ‘‘En iyi oydu, o yüzden’’ diye yanıt verdi.

7.01.2004Gündem
Vizontele Tuuba

Vizontele Tuuba

Yılmaz Erdoğan'ın, Ömer Faruk Sorak ile birlikte yönettiği ve izleyici rekorları kıran Vizontele'nin devamı Vizontele Tuuba seyirciyle buluşuyor. Bu kez Erdoğan, yönetmen koltuğunda tek başına. Senaryoda da yine Erdoğan'ın imzası var. Tarık Akan, Demet Akbağ, Altan Erkekli, Tolga Çevik, İclal Aydın, Tuba Ünsal başrolleri paylaşıyor.

20.01.2004Gündem
Dört yerli film kıran kırana

Dört yerli film kıran kırana

Türk sineması 2000-2001 sezonunda parlamış, bu iki yılda sinemalarda gösterilen 26 Türk filmi toplam 13 milyon 700 bin bilet satmıştı. Krizin etkisiyle 2002'de rakamlar geriledi. Sinemalarda gösterilen 6 Türk filmi sadece 833 bin 734 bilet sattı. Geçen yıl sinema yeniden kendini toparlamaya başladı, 11 filmle 5 milyon bilet satışını geçti.

23.01.2004Kelebek
Bu işte iş var

Bu işte iş var

Hülya Avşar, dün ekranlara gelen şov programının çekimlerinde konuklardan Tuba Ünsal'a zor anlar yaşattı. Avşar, ‘‘Vizontele Tuuba’’ filminin Gevaş'taki çekimleri sırasında Yılmaz Erdoğan'la aralarında bir aşk doğduğu ileri sürülen Ünsal'ı sorularıyla sıkıştırdı.

1.02.2004Kelebek
TRTye sitem

TRT'ye sitem

Yılmaz Erdoğan, son filmi ‘‘Vizontele Tuuba’’ya destek vermeyen TRT'ye kırgın. Van'ın Gevaş İlçesi’nde çekilen ve yörenin 1980'li yıllarına ışık tutan film için Kültür Bakanlığı'ndan hiçbir destek almadıklarını belirten sanatçı, buna rağmen arşivlerinden yararlanmaları karşılığında yüklü bir ücret talep eden TRT'nin tavrına kızdı.

2.02.2004Gündem
Filmdeki rolümü fiziğimle almadım

Filmdeki rolümü fiziğimle almadım

Vizontele Tuuba'nın genç oyuncusu Tuba Ünsal, son günlerde oyunculuğundan çok isminin filme verilmesiyle ve Yılmaz Erdoğan'la aşk yaşayıp yaşamadığı sorusuyla gündemde.

9.02.2004Kelebek
İşte belediye başkan adayları

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

24.02.2004Gündem
Kesinleşen sonuçlar

Kesinleşen sonuçlar

28 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu'nun yayın yasağını kaldırdığı saat 20.00 itibariyle resmi olmayan kesin sonuçlara göre kazanan belediye başkan adayları ve partileri şöyle:

28.03.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Muhteşem dönüşlerin kadını bir nevi ölümsüz mevlevi...

İnsan, ilişkilerini eskite eskite, ilişkileriyle birlikte kendisi de eskiye eskiye büyüdükçe, eskide kalmış şeyler niyeyse gözüne, olduğundan bile kıymetli görünüyor.

10.10.2003

Ciddi ciddi soruyorum

‘‘Toplum olarak çabuk unutuyoruz’’ deniyor ya... Kabul etmiyorum.

30.01.2004

Duble yollarda çifte standart

ARAYA İran gezisi izlenimleri girince Bayındırlık Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan'ın, duble yollarla ilgili yazımızı canlı yayında ‘‘esefle kınamasına’’ yanıt veremedik.

8.02.2004