EKSTRA
MENÜ

Getir

Getir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Getir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.718 Getir haberi bulunmuştur.

Getir Haberleri

Çocukluğa övgü

Çocukluğa övgü

Özlem Narin Yılmaz, ‘Annem ve Babam Büyüyor’ serisinin ilk kitabı ‘Muhteşem Hayal Makinesi’ ile “Her şeye rağmen neşeli kalabilmek ve istifini bozmadan yoluna devam edebilmek için çocukluktan fazlasına ihtiyacımız yok” diyor ve çocukların kalbinde taht kuracak bir karakter yaratıyor. Biraz inatçı, bolca meraklı, hayal kurmaya ve keşfetmeye bayılan Melisa, her çocuğun dünyasından izler taşıyor. Üstelik onun keşifleri başarı değil eğlence odaklı. Şu cümleler onun hakkında az-çok bir fikir verecektir; “Şu büyüklere de yaranılmıyor. O kadar uğraş didin, sonra da yaptığını beğenmesinler.” Melisa’nın bu sözleri sarf etmesine neden olan olay ne mi? Duvarlardaki ve perdelerdeki patates baskısı desenlerini gören annesinin avaz avaz bağırmaya başlaması... Bunları ilk anda sevinç çığlıkları sanan Melisa’nın yaşadığı şaşkınlığı, varın siz düşünün.

12.07.2018Kitap Sanat
At koşar, baht kazanır şekerim

At koşar, baht kazanır şekerim!

Geçen haftanın ülkemiz için en önemli spor olayı: Jokey Ahmet Çelik, Gazi Koşusu’nu üst üste dördüncü kez kazanarak destan yazdı. Peki at yarışı, ganyan gibi kavramlarla zerre kadar ilgisi olmayan kokoş bir gazeteci, sırf şapka takmak uğruna Veliefendi’ye giderse ne olur?

Son Müsteşar anlattı... E-devletten sonra devrim gibi yenilik: Son aşamaya gelindi

Son Müsteşar anlattı... E-devlet'ten sonra devrim gibi yenilik: 'Son aşamaya gelindi'

Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, resmi işlemlerde vatandaşın hayatını kolaylaştıracak yeni bir uygulamayla ilgili açıklamalarda bulundu. Vatandaşın, farklı sebeplerle e-devlet uygulamasını kullanmayıp, kamu kurumuna giderek yüz yüze hizmet alma talebine yönelik yeni bir konsept üzerinde çalıştıklarını söyleyen Oktay, "O da 'tek kapı' diye ifade ettiğimiz, daha güzel bir isim vereceğimiz bir uygulama. Vatandaşın 50 kurumda işi olabilir, 50 kuruma gitmesine gerek yok. Gelsin tek bir kapıdan girsin. Hangi kurum nerede aramadan, hiçbir belge getirmeden, fotoğraf dahil elini kolunu sallayarak tek noktadan hizmetlerin tamamını alsın. Böyle bir çalışmamız da var. Bu çalışmada son aşamaya gelindi" diye konuştu.

2.07.2018Gündem
Ali Koç parayı Dosta basıyor

Ali Koç parayı Dost'a basıyor

Fener, Bas Dost ile yıllık 4.5 milyon Euro’ya el sıkıştı. Hollandalı’ya ayrıca 7 milyon Euro verilecek. O da bonservisini Portekiz kulübünden alacak...

30.06.2018Futbol
Zarafet sınırlarının aşılmasına tahammül edemiyorum

Zarafet sınırlarının aşılmasına tahammül edemiyorum

Doğan Hızlan ile Hürriyet’te çalışmaya başladığım günden bugüne, yani altı yıldır hemen her gün görüşüyoruz. Ben onun beşinci kattaki odasına gidiyorum, yaklaşık 10-15 dakika edebiyattan siyasete günlük sohbetler yapıyoruz. Siz buna dedikodu da diyebilirsiniz rahatlıkla... Yeni kitabı ‘Yazı Kalır’ın çıktığını görünce yine kapısını çaldım. Kitap, adeta bir edebiyat belgeseli, Hızlan’ın edebiyatçılarla geçmişte yaptığı söyleşilerden oluşuyor. Adalet Ağaoğlu’ndan Yaşar Kemal’e kimler yok ki içinde? Kitaptan yola çıktık, yazın dünyasının içine daldık...

Murat Saygı: Kanallar hayır kurumu değil

Murat Saygı: Kanallar hayır kurumu değil

Türk özel televizyonculuğuna damga vurmuş 3-5 genel müdürden biridir Murat Saygı... Yıllarca Show TV, CINE5, Kanal D, Star TV ve D-Smart’ı yönetti. Yeniden Kanal D’nin genel müdürlük koltuğuna oturunca TV sektöründe herkes kulaktan kulağa konuşmaya başladı. Dizilere 800 bin liradan fazla vermeyecekmiş, stüdyo programları ağırlıkta olacakmış, gündüz kuşağında tavan ücret 20 bin lira olacakmış diye... Murat Saygı’ya hem bunları sordum hem de yeni Kanal D’nin nasıl olacağını... Tüm sektörün merakla okuyacağı çok önemli mesajlar verdi...

23.06.2018Magazin
‘İkinci turda bu işi alacağız’

‘İkinci turda bu işi alacağız’

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “Tayyip Bey birinci turu geçemez ikinci tura kalacak. İkinci turda da bu işi alacağız” dedi.

21.06.2018Gündem
Girişim girişim doğurdu

Girişim girişim doğurdu

Startuplar, iş dünyasını her geçen gün değiştirmeye devam ediyor. Kendi sorunlarını çözmek için yeni servis ve çözümler geliştiren startuplar, artık yeni şirketler kurarak farklı bir alanda da büyümeye devam ediyor. Bu hafta girişimlerden doğan girişimleri araştırdık.

Pilot yetiştirecek

Pilot yetiştirecek

ALAÇATI’da yapılacak havalimanı ihalesini bu alanda uzman firmalardan olan Terminal Yapı kazandı. Yapım süresi 24 ay, işletme süresi ise 25 yıl havalimanı için geçtiğimiz günlerde imzalar da atıldı. Yap-işlet-devret modeliyle yapılacak projede şirket havalimanını 25 yıl boyunca işletirken cironun yüzde 20.20’si idare payı olarak ödenecek. 2020’de açılacak havalimanının adı ise ‘Ekrem Pakdemirli Havalimanı’ olacak.

16.06.2018Ekonomi
TBFye yeni sponsor

TBF'ye yeni sponsor!

Türkiye Basketbol Federasyonu, sponsorlarına bir yenisini daha ekledi. Kuzeyden Su, Basketbol Milli Takımlar resmi su sponsoru oldu.

13.06.2018Basketbol
Plaj işleten ortaklar birbirine girdi Kardeşine silahımı getir deyince...

Plaj işleten ortaklar birbirine girdi! Kardeşine 'silahımı getir' deyince...

ANTALYA'nın Kemer ilçesinde kafe ve plaj işletenler arasında çıkan silahlı kavgada tabancayla bacaklarından vurulan 2 kardeş yaralandı.

12.06.2018Haber
Plaj işleten ortaklar birbirine girdi  Kardeşine silahımı getir deyince...

Plaj işleten ortaklar birbirine girdi! Kardeşine 'silahımı getir' deyince...

ANTALYA'nın Kemer ilçesinde kafe ve plaj işletenler arasında çıkan silahlı kavgada tabancayla bacaklarından vurulan 2 kardeş yaralandı.

12.06.2018Gündem
Erdoğandan İnceye: O da çakma Kılıçdaroğlu

Erdoğan'dan İnce'ye: O da çakma Kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz CHP Genel Başkanının çarkçılığına, dün söylediğini bugün yalanlamasına, yüzü kızarmadan yalan söylemesine, iftira atmasına alışkındık. Bunların cumhurbaşkanı adayları da başımıza kesildi. O da bir küçük Kılıçdaroğlu. Daha doğrusu o da çakma Kılıçdaroğlu. Türkiye bunların aslından ne gördü ki çakmasından hayır bulsun" dedi.

11.06.2018Gündem
Babasını öldüren annesine böyle seslendi: Dik dur...

Babasını öldüren annesine böyle seslendi: Dik dur...

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde ayrı yaşadığı kocasını tabancayla vurarak öldüren Birgül Günar ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada, “Ben onu öldürmesem o beni öldürecekti” dedi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Günar çiftinin oğlu S.G. ise annesine “Dik dur, eğme başını” diyerek destek oldu.

6.06.2018Gündem
Erdoğan mesajı verdi: Sıra Kandil ve Sincarda

Erdoğan mesajı verdi: Sıra Kandil ve Sincar'da!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak'ta maden işçileri ile yaptığı iftarın ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan milli enerji ve maden politikasını oluşturduklarını belirterek "Enerji Bakanımla hep konuşurum biz ithali durduracağız. Niye ithali durduracağız diyoruz. Sebebi şu, bizim bütçemizde bir cari açık varsa bunun en önemli sebeplerinden birisi ithal enerjidir" dedi. Erdoğan iftar sonrası ziyaret ettiği Zonguldak Ereğli'de Türkiye'yi kim tehdit ederse üzerine gidileceğini belirterek "Şimdi sıra Kandil'de sıra Sincar'da" ifadelerini kullandı.

5.06.2018Gündem
PKKya anne-baba darbesi... 3 kişi Türkiyeye döndü

PKK'ya anne-baba darbesi... 3 kişi Türkiye'ye döndü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dün, PKK'ya katılmış ve uzun yıllardır orada olan, anneleri ve babaları vasıtasıyla ikna ettiğimiz 3 kadın teröristi ülkemize aldık" dedi.

5.06.2018Gündem
Gökçe öğretmen, sokak hayvanları için üniversite okuyor

Gökçe öğretmen, sokak hayvanları için üniversite okuyor

İzmir'de matematik öğretmenliği yapan Gökçe Fındık, bakımını üstlendiği sokak hayvanlarının tedavi sürecine yardımcı olmak amacıyla ikinci üniversitesini okuyor. Gökçe Fındık, "Hasta bir köpek var günde beş defa koluna masaj yapılması gerekiyor, bu tarz şeylerde ufak da olsa bilgim olsun diye veteriner teknikerliği okuma kararı aldım. En azından iğne yapmak, serum takmak gibi küçük çapta bir şey öğrenebilmek için. Zamanımı gezip tozma yerine onlarla ilgilenerek geçirmeyi tercih ediyorum çünkü bir tane hayvan dışarıda acı çekerken ben gezemiyorum, tozamıyorum ya da paramı yemeye içmeye harcamak istemiyorum" dedi.

2.06.2018Eğitim
Yemeğinizi ayağınıza getiren robot: Kiwi Botlar

Yemeğinizi ayağınıza getiren robot: Kiwi Botlar

Otomasyonun gündelik hayat örnekleri Kiwi Botlar yemeklerinizi ayağınıza getirmek için durmadan çalışıyorlar.

31.05.2018Kampüs
Sen git bize yardım getir dediler ama... Bugün de bir kişinin cesedi bulundu

'Sen git bize yardım getir' dediler ama... Bugün de bir kişinin cesedi bulundu

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesi iskelesi açıklarında çıkan fırtına nedeniyle alabora olarak batan ’Belinay’ isimli teknedeki 5 kişiden 1’i kurtulurken, aranan 3 kişiden tekne sahibi Volkan Çanakçı’nın cesedine ulaşıldı. Kayıp 2 kişiyi arama çalışmaları sürdürülürken, Kerem İncedayı’nın cesedine ise dün ulaşılmıştı.

29.05.2018Gündem
Ayvalıkta son durum... Dört balıkçıdan birisinin cesedine ulaşıldı

Ayvalık'ta son durum... Dört balıkçıdan birisinin cesedine ulaşıldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesi iskelesi açıklarında çıkan fırtına nedeniyle alabora olarak batan 'Belinay' isimli teknedeki 5 kişiden 1'i kurtuldu. Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları, 28 metre derinlikte bulunan batık tekneye ulaştı. Kayıp olan 4 kişiden birinin cesedi bulundu. Diğer balıkçıların arama çalışmaları devam ediyor.

28.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Çok yazık…

Okurumuz Sn. Çetin Kılıç:

26.07.2018

Ey hayat, maymun ettin bizi

“Ay yok artık! Bu ne ya?” diye isyan ederiz ya bazen. Hayatın bize servis ettiği (filmlerde bile uydurulamayacak) hikayeler karşısında.

18.07.2018

Bir çadır bir hamakla yaşar mısın?

İZMİR’in ‘Fener Bekçisi’ gibiyim.

11.07.2018

İyi değil, çok çok iyi GALİP USTA PİDE

Ülkemizdeki son gerçek, sulu pidelerden tatmak istiyorsanız Samsun Çarşamba’ya kadar uzanmanız gerekiyor. Galip Usta’nın elle açılıp odun ateşiyle pişen pideleri beş yıldızı hak ediyor.

6.07.2018

Herhangi bir girişimdeki başarı şansınız, her zaman kendinize olan inancınız ile ölçülebilir

Günaydın haftanın en önemli günlerinden birindeyiz. Venüs gezegeni kuzey ay düğümü ile çok güzel bir kavuşum içinde. Ay bugün başak burcundaki seyahatine  son verip öğleden sonra terazi burcunda devam ettiriyor olacak. Bu nedenle bizler de hem mükemmeliyetçi hem de biraz eleştirel davranarak durumları daha da kararsız bir hale getirmeye yatkın olabiliriz.

19.06.2018

Sanırım Tayyip Bey yazılarımı takip ediyor

Dün Sakarya’da vahşete maruz kalan siyah küçük güzel gözlerle ilgili yazımda İstanbul Adalar’da kötü muameleye maruz kalan atlara da yer vermiş ve yetkililerin ilgisizliğinden şikâyet etmiştim.

17.06.2018

En ‘baba’ laflar

Duydum ki en popüler ‘anne sözleri’nden sonra babalar gönül koymuş. O zaman hem bayram hem de Babalar Günü vesilesiyle gönüllerini alalım. Buyurun size sık duyduğumuz 10 baba lafı ve bunları duyduğumuzda yapılacaklar rehberi...

15.06.2018

Kafa ‘saksı’ diye verilmedi esas kutsal ‘akıl teri’

İSTANBUL Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akar ve İSO Meclis Başkanlık Divanı Üyesi Serdar Urfalılar, bu ramazan ayında da geleneği sürdürdü, İSO meclis üyelerini sahurda buluşturdu. 23.30’dan itibaren başlayan buluşma, 03.30’da oruca niyetlenmesiyle noktalandı.

10.06.2018

Denizde balık bitti!

Baba memleketi Çanakkale’ye giderdik çocukken eski yazlarda. Çanakkale’nin Lapseki ilçesinin Çardak Beldesi’ne. Elleri bembeyaz, yüzü nur içinde babaannemin yanına koşarken, aynı bugünlerde olduğu gibi, yazın ilk günleri başlardı.

9.06.2018

Dini özgürlükler mi dediniz!

Amerikan tarihinin ahlaki değerleri en çok tartışılan başkanlarından biri olan Donald Trump’ın yakın çevresi sofu Hıristiyanlarla dolu. Sağdan say Başkan Yardımcısı Mike Pence, soldan say Dışişleri Bakanı Mike Pompeo.

31.05.2018