EKSTRA
MENÜ

Gerilim

Gerilim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gerilim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.977 Gerilim haberi bulunmuştur.

Gerilim Haberleri

Bir hayat refleksi olarak: Azalmak

Bir hayat refleksi olarak: Azalmak

“Her Sayfada Adım Yazılıydı” başlıklı yeni sergisini Galeri Nev Ankara’da açan Necla Rüzgar, 2018 tarihli en son sergisi “Çok Kalpli Varlık”ta yürüdüğü yolu takip etmeye devam ediyor. Türleri taksonomik olarak birbirinden ayırmaya inat, tek bir bedende, çoğu zaman tek bir kafada birleştirmekten vazgeçmiyor. Tek bir kalbi olduğunda bile hayli kırılgan varlıkları birleştirip, çok kalpli tekil bir varlığa evriltip, kendini de kattıktan sonra kucaklayan Necla Rüzgar, böylece ‘adım’ dediği tek bir sözcüğü her yere yazarak, sadece insanlığın değil, bütün varlıkların öyküsünü anlatan bir yapı oluşturuyor: “Böylesi bir yapı güçlüdür, zengindir ve bizi güvende tutar. Farklılıklar birbirini var eder, biri olmadan diğeri de var olamaz.”

18.06.2021Kitap Sanat
Son dakika haberi: ABD Başkanı Biden ve Rusya lideri Putin arasındaki tarihi zirve sona erdi Açıklamalar peş peşe geldi

Son dakika haberi: ABD Başkanı Biden ve Rusya lideri Putin arasındaki tarihi zirve sona erdi! Açıklamalar peş peşe geldi

ABD Başkanı Joe Biden, 20 Ocak'ta göreve başladıktan sonra Rus lider Vladimir Putin'le ilk kez bugün bir araya geldi. İsviçre'nin Cenevre kentinde başlayan Biden-Putin zirvesi sona erdi. Görüşme 4 saat sürdü. Rus İnterfaks haber ajansı delegasyonlarda yer alan bir yetkiliye dayandırdığı habere göre; iki liderin görüşmesi oldukça başarılı geçti. Toplantının ardından iki lider basın toplantısı düzendi. Putin, görüşmenin yapıcı olduğunu belirtirken Biden ise "açık sözlü" olarak nitelendirdi. Kremlin, Putin ve Biden arasındaki görüşmenin ardından üzerinde uzlaşıya varılan ortak bildiriyi yayımladı.

16.06.2021Dünya
Angelina, eski eşinin evini  komşu kapısı yaptı

Angelina, eski eşinin evini 'komşu kapısı' yaptı

Brad Pitt ile olaylı bir boşanma süreci geçiren Angelina Jolie, mutluluğu eski eşinde mi buldu?

16.06.2021Magazin
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan Şuşada... Türkiye ve Azerbaycan imzaları attı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan Şuşa'da... Türkiye ve Azerbaycan imzaları attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 yıl sonra Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ'ın Şuşa şehrine geldi. Erdoğan, burada Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı. İki lider, baş başa görüşmelerinin ardından "Şuşa Beyannamesi"ni imzaladı. İmza töreni sonrasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Herkesi Azerbaycan'ın zaferini kabullenmeye davet ediyoruz'' dedi. Erdoğan, ayrıca ''Ermenistan dayanışma elini tutmalı, tarihi fırsatı kaçırmamalı'' ifadelerini kullandı.

15.06.2021Gündem
Alternatör nedir, ne işe yarar Alternatör arıza belirtileri nelerdir

Alternatör nedir, ne işe yarar? Alternatör arıza belirtileri nelerdir?

Arabada ön cam silecekleriniz, farlarınız veya radyonuz olsun, pilinizin arabanızdaki her şeyi elektrikli olarak sağladığını düşünebilirsiniz. Gerçekte, aracınızın elektriğinin çoğunu üreten araba alternatörüdür. Peki, Alternatör nedir? İşte, tüm detaylar.

14.06.2021Araştırma
Baş ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer Evde doğal baş ağrısına iyi gelen şeyler

Baş ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Evde doğal baş ağrısına iyi gelen şeyler

Yetişkinlerin zaman zaman gerilim tipi baş ağrısının sıkı ağrılı ağrısını yaşaması yaygındır. Günün stresi bunu tetikleyen en önemli etkenlerden biridir. Çoğu kez hayatınızı kötü bir biçimde etkiler. Fakat evde baş ağrısından kurtulabileceğiniz pek çok yöntem vardır. Bu konumuzda baş ağrısını geçirmek adına yapabileceğiniz yöntemleri derledik.

Emin Alperden yeni film: Balkaya

Emin Alper'den yeni film: Balkaya

‘Tepenin Ardı’, ‘Abluka’ ve ‘Kız Kardeşler’ ile ulusal ve uluslararası birçok festivalden ödüllerle dönen Emin Alper’in yeni filmi ‘Balkaya’nın hazırlıkları başladı. Emin Alper’in yazıp yönettiği dördüncü uzun metraj projesinin çekimleri temmuz ayında, ağırlıklı olarak Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde gerçekleştirilecek.

14.06.2021Kitap Sanat
Çekmeköyde plastik fabrikasında yangın

Çekmeköy'de plastik fabrikasında yangın!

Çekmeköy Alemdağ'da bulunan bir plastik fabrikasında yangın çıktı. Dumanların yükseldiği yangına sevk edilen itfaiye ekiplerince müdahale ediliyor.

14.06.2021Gündem
İlk psikolojik roman nedir Türk edebiyatında ilk psikolojik roman olan Eylül yazarı kimdir

İlk psikolojik roman nedir? Türk edebiyatında ilk psikolojik roman olan Eylül yazarı kimdir?

Psikolojik romanlarda betimlemelerden çok karakter analizlerine yer verilir. Olay örgüsü içerisindeki karakterlerin fikirleri, duygu değişimleri ve tepkileri okurlara detaylı bir şekilde aktarılır. Psikolojik dram ve psikolojik gerilim gibi birçok türü bulunan bu romanlarda sıklıkla bilinç akışı tekniği kullanılır. Türk edebiyatındaki ilk psikolojik roman hakkında tüm detayları derledik.

13.06.2021Araştırma
İlk polisiye roman nedir İlk polisiye roman yazarı kimdir Türk edebiyatında ilk polisiye roman

İlk polisiye roman nedir? İlk polisiye roman yazarı kimdir? Türk edebiyatında ilk polisiye roman

Halk arasında daha çok ''cinayet ve dedektiflik romanı'' olarak bilinen polisiye romanlarında gizem ve gerilim ögeleri birlikte kullanılır. Bu tür romanların ana karakterlerini polisler, dedektifler ve seri katiller oluşturur. İlk polisiye roman ve yazarı hakkında detaylı bilgiler derledik.

13.06.2021Araştırma
Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer Şiddetli baş ağrısına iyi gelen bitkisel içecekler ve yiyecekler

Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Şiddetli baş ağrısına iyi gelen bitkisel içecekler ve yiyecekler

Stres, sinüzit, migren gibi çeşitli nedenlerle yaşanan şiddetli baş ağrıları, çoğu zaman günlük yaşantımızı da olumsuz etkileyebilir. Enseden gelen, zonklayıcı ve geçmeyen sürekli baş ağrısı çeşitleriyle karşı karşıya olan kişilerin sıklıkla başvurduğu doğal ve bitkisel baş ağrısını ilaçsız anında kesen yöntemler sayesinde bu sorunun üstesinden gelmek mümkün. Peki, sinüzit, migren, gerilim tipi geçmeyen şiddetli baş ağrılarına ne iyi gelir? Baş ağrısı nasıl geçer? İşte, baş ağrısına iyi gelen evde bitkisel ve doğal çözüm önerileri…

11.06.2021Sağlık
Afrika su savaşının eşiğinde

Afrika su savaşının eşiğinde

Etiyopya, yoksulluktan çıkış umudu olarak gördüğü Rönesans Barajı’nı doldurmaya hazırlanırken Nil’in suyuna bağımlı Mısır ve Sudan bu adımı varoluşsal tehdit olarak algılıyor. Mısır Cumhurbaşkanı Es Sisi, Etiyopya’yı ‘tüm seçenekler masada’ diye uyardı.

10.06.2021Dünya
Elektroliz Nedir, Ne İşe Yarar Elektroliz Nerelerde Kullanıılır, Nasıl Yapılır

Elektroliz Nedir, Ne İşe Yarar? Elektroliz Nerelerde Kullanıılır, Nasıl Yapılır?

Elektroliz kavramı kaplama ve metalurji ve alanlarında fazlaca uygulanan bir yöntemi tanımlamak amacı doğrultusunda kullanılır. Elektroliz nedir, ne işe yarar? Elektroliz nerelerde kullanılır, nasıl yapılır sorularının yanıtlarını sizler için detaylarıyla birlikte derledik.

10.06.2021Araştırma
Reosta Nedir Ve Ne İşe Yarar Reosta Nerelerde Kullanılır Ve Devreye Nasıl Bağlanır

Reosta Nedir Ve Ne İşe Yarar? Reosta Nerelerde Kullanılır Ve Devreye Nasıl Bağlanır

Elektrik enerjisi ile çalışan araçların üzerinde açma kapama düğmesinin yanında yer alan diğer bir düğme daha vardır. Sizin için Reosta nedir ve ne işe yarar? Reosta nerelerde kullanılır ve devreye nasıl bağlanır sorularının yanıtlarını büyük bir titizlik içerisinde detaylarıyla derledik.

9.06.2021Araştırma
Parafudr Nedir Ve Ne İşe Yarar Parafudr Çeşitleri Ve Çalışma Prensibi Hakkında Bilgi

Parafudr Nedir Ve Ne İşe Yarar? Parafudr Çeşitleri Ve Çalışma Prensibi Hakkında Bilgi

Güç sistemine bağlı elektrik ekipmanları birçok gerilime maruz kalır ve en büyük endişelerden biri onları geçici aşırı gerilimlerden korumaktır. Geçici aşırı gerilimlere yıldırım deşarjları ve anahtarlama işlemleri neden olur. Parafudr ise koruyucu işlevi görür. Peki, nasıl? İşte, tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Yargıtay personel alımı başvurusu nasıl yapılır Yargıtay İŞKUR üzerinden 214 sözleşmeli personel ve 279 sürekli işçi alacak

Yargıtay personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Yargıtay İŞKUR üzerinden 214 sözleşmeli personel ve 279 sürekli işçi alacak

Yargıtay Başkanlığı, uygulamalı ve sözlü sınav sonucuna göre çeşitli branşlarda 214 sözleşmeli personel ile İŞKUR aracılığıyla 279 sürekli işçi alımı yapacak.Adaylar başvurularını 7-11 Haziran tarihleri arasında "www.turkiye.gov.tr" internet sitesindeki Yargıtayın iş başvuru ilanı üzerinden e-Devlet sistemine girerek elektronik ortamda gerçekleştirebilecek. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. İşte yargıtay personel alımı başvurusunun detayları...

8.06.2021Gündem
Mağdurlar dava açmıştı... 16 şirket için flaş karar

Mağdurlar dava açmıştı... 16 şirket için flaş karar!

Güney Kore'de, aralarında Nippon Çelik Şirketi & Sumitomo Metal Corp, Nissan Chemical Corp. ve Mitsubishi Ağır Sanayi Şirketi Ltd'nin de bulunduğu Japon şirketlere yönelik "zorla çalıştırma" davası reddedildi.

7.06.2021Ekonomi
Yaşlanmayı yavaşlatmanın anahtarı ellerinde: Çimanelerin sırrı ne

Yaşlanmayı yavaşlatmanın anahtarı ellerinde: Çimanelerin sırrı ne?

Amazonlarda yaşayan ve ‘dünyanın en sağlıklı kalbine sahip’ diye bilinen Tsimane kabilesi üyelerinin beyinleri de kalpleri kadar sağlıklı çıktı. Uzmanlar, “Çimaneler yaşlanmayı yavaşlatmanın anahtarını ellerinde tutuyor olabilir” diyor.

7.06.2021Dünya
Yargıtay 214 sözleşmeli personel ve 279 sürekli işçi alacak

Yargıtay 214 sözleşmeli personel ve 279 sürekli işçi alacak

Yargıtay Başkanlığı, uygulamalı ve sözlü sınav sonucuna göre çeşitli branşlarda 214 sözleşmeli personel ile İŞKUR aracılığıyla 279 sürekli işçi alımı yapacak.

7.06.2021Gündem
Çatalhöyük’ün gizemlerine yolculuk

Çatalhöyük’ün gizemlerine yolculuk

Londra'da yaşayan Kıbrıslı yazar R. Shener’in sondan başa doğru 12 kitap olarak kurguladığı, tarihi-polisiye ve bilimkurgu öğelerini içeren ‘Ghods of Zargon’ serisinın ilk romanı ‘Çatalhöyük-12’ yayımlandı. Kitapta arkeolog Ryan, 2015’te Çatalhöyük’te bir kazı sırasında yaşanan şaibeli ölümün izini sürerken bilinen tarihin bilinmeyen yüzünü de keşfetmeye başlıyor. R. Shener, “Çatalhöyük’ün gizemli bilinmezliğinin verdiği ilhamla yaptığım kurguda, binlerce yıl önce buraya gizlenmiş bir sırrı ortaya çıkartarak hikâyeme başlamak istedim. Kahramanımız, tarihin derinliklerinde yapacağı yolculuğuna Çatalhöyük’te başlıyor, eski medeniyetlerin bıraktığı izleri takip ederek alternatif bir bakış açısıyla bugünü anlamaya çalışıyor” diyor.

6.06.2021Kitap Sanat
Emily Blunt: Çocuklarını korumak için ne kadar ileri gidebilirsin

Emily Blunt: Çocuklarını korumak için ne kadar ileri gidebilirsin?

Gerilim filmi “A Quiet Place”in (Sessiz Bir Yer) devamı “A Quiet Place 2”, pandemi nedeniyle 14 ay gecikmeli olarak seyirciyle buluştu. Kuzey Amerika gişelerinde hit olan Paramount Pictures yapımı film, gösterime girdiği hafta sonu 48 milyon dolar hasılat elde ederek sektöre umut verdi. John Krasinski’nin yazıp yönettiği filmde başrolü üstlenen Emily Blunt da performansıyla büyük beğeni topladı. Blunt ile görüntülü olarak konuştuk.

6.06.2021Magazin
Stephen King’den doğaüstü bir okuma deneyimi

Stephen King’den doğaüstü bir okuma deneyimi

Korku ve gerilim ustası Stephen King dört uzun öyküsünden oluşan koleksiyonu ‘Kan Varsa’da doğaüstü ve dünyevi korkuları harmanlarken yaşlılığın belirsizliğini, teknolojinin sınırsızlığını, insanların acı iştahını kabartan haberleri ve izolasyonu orta uzunluktaki anlatı kurgusunun başat aktörleri haline getiriyor.

3.06.2021Kitap Sanat
Regülatör nedir ve ne işe yarar Regülatör nasıl çalışır Arabada Regülatör kullanımı

Regülatör nedir ve ne işe yarar? Regülatör nasıl çalışır? Arabada Regülatör kullanımı

Pek çok insan düzensiz niteliğe sahip olan voltajlardan şikayet eder. Böyle bir olumsuz durumun önüne geçilmesi için ise yalnızca bir regülator yeterli olur. Sizin için Regülatör nedir ve ne işe yarar? Regülatör nasıl çalışır? Arabada regülatör kullanımı konularını detaylarıyla derledik.

3.06.2021Sözlük
Kuruluş Osman 61. son bölümde Togay yakalandı İşte Kuruluş Osman son bölümde yaşananlar

Kuruluş Osman 61. son bölümde Togay yakalandı! İşte Kuruluş Osman son bölümde yaşananlar

Kuruluş Osman 61. bölüm full izle ekranı erişime açıldı. Çarşamba akşamları izleyici karşısına çıkan Kuruluş Osman'ın 2 Haziran tarihli son bölümünde yine nefes kesen anlar yaşandı. Bamsı Bey'in şehit olmasının ardından Osman Bey, Togay’dan intikam almak için and içerken, Togay'ın yakalanması Kuruluş Osman 61. son bölüme damga vurdu. Bala Hatun ve Malhun Hatun arasında yaşanan gerilim ise dikkat çekti. Son bölümün hemen ardından Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izleyici karşısına çıktı. İşte, kaçıranlar için Kuruluş Osman 61. son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve yeni bölüm fragmanı.

2.06.2021Televizyon
Son dakika: Heyecanlandıran açıklama: Erdoğan ilk defa söyleyeceğim dedi, yeni müjde geliyor..

Son dakika: Heyecanlandıran açıklama: Erdoğan 'ilk defa söyleyeceğim' dedi, yeni müjde geliyor..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında yeni anayasa çalışmaları, salgında normalleşme, terör örgütleriyle mücadele ve ekonomideki gelişmelere ilişkin soruları cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetteki cumhurbaşkanı adayı tartışmalarıyla ilgili olarak, "Sıkıntı diğer tarafta. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, bizi ilgilendirmiyor" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca petrol ve doğalgaz aramalarıyla ilgili olarak bir 'müjde' açıklayacağını belirterek, " Cuma günü Zonguldak'ta bir müjde açıklayacağız. Zonguldak'ta Uzun Mehmet Camii'nin açılışını yapacağız. Oradan da Kanuni sondaj gemimizle bağlantımızı kuracağız. Oradan açıklamamızı yapacağız" dedi

2.06.2021Gündem
Merkel ve Macron’dan şartlı destek... Berlin ve Paris’ten kritik işbirliği mesajı

Merkel ve Macron’dan şartlı destek... Berlin ve Paris’ten kritik işbirliği mesajı

Almanya ve Fransa liderleri, ortak bakanlar kurulu toplantısında Türkiye ile işbirliğine dayalı ilişkilerin Berlin ve Paris’in stratejik çıkarına olduğunu bir kez daha teyit etti. Koşul ise Doğu Akdeniz’de gerilimin düşürülmesi.

2.06.2021Dünya
Parlamenter demokrasi artık mazi oldu

'Parlamenter demokrasi artık mazi oldu'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa çalışmaları ve muhalefetin parlamenter sisteme dönüş mesajları konusunda, "Parlamenter demokrasi artık mazi oldu. Millet için de mazi oldu. Türkiye çok partili sistemden verim alamıyor. Koalisyonlar dönemine dönmeyi milletimiz asla istemiyor" dedi.

2.06.2021Gündem
Masumlar Apartmanı 36. son bölümde İnciden şoke eden veda İşte Masumlar Apartmanı son bölümde yaşananlar

Masumlar Apartmanı 36. son bölümde İnci'den şoke eden veda! İşte Masumlar Apartmanı son bölümde yaşananlar

Masumlar Apartmanı 36. bölüm full izle ekranı erişime açıldı. Sezon finaline doğru heyecan artarken Masumlar Apartmanı'nın 1 Haziran tarihli 36. bölümünde Gülru ve Tomris’in ani gelişi ile Naci ve Safiye arasında yaşanan gerilim dikkat çekti. Naci ile konuşan İnci'nin Han'dan ayrılma kararı ise Masumlar Apartmanı 36. son bölüme damga vurdu. Final anında İnci'nin yüzüğü atması İnci'nin diziden ayrılacağı iddialarını kuvvetlendirdi. İşte, Masumlar Apartmanı 36. son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve bu hafta son bölümde yaşananlar.

1.06.2021Televizyon
Mehmetçik Romanyada

Mehmetçik Romanya'da

Rusya ile batı arasındaki gerilim gitgide tırmanırken, NATO bu yılın en büyük tatbikatını düzenliyor. CNN TÜRK'ten Büşra Arslantaş ve Hilmi Yaşa da Avrupa'dan Karadeniz'e uzanan ve Türk askerinin de büyük katkı sağladığı o tatbikatın son aşamasını görüntülemek için NATO'nun daveti üzerine Romanya'da bulunuyor. CNN TÜRK'ten Büşra Arslantaş ve Hilmi Yaşa tatbikat alanından son durumu aktardı...

1.06.2021Haber
Tekinsiz katmanlar, iç içe doğumlar: Porselen Bir Mevzu

Tekinsiz katmanlar, iç içe doğumlar: Porselen Bir Mevzu

Gökçe Bilgin'den yazmak üzerine, edebiyat üzerine, adını efsanelerden almış, kaleme kağıda sarılmış bir kadın üzerine bir ilk roman. Zümrüt'ün peşinde bir yolculuk. 'Porselen Bir Mevzu' hem okurun konforlu okuma deneyimine saldıran hem zihnini habis bir illet gibi ele geçiren hem de her şeye rağmen merakı diri tutan bir anlatı.

1.06.2021Kitap Sanat
“Pigment”in çekimlerine Eskişehirde başladı

“Pigment”in çekimlerine Eskişehir'de başladı!

“Üçüncü Dünya” ve “Perihan” filmlerinin yönetmeni Metin Kuru, yeni üçlemesinin ilk filmi olan Pigment’in çekimlerine Eskişehir’de başladı.

1.06.2021Keyif
İkizdere’de eylem ve basın açıklaması yasağı uzatıldı

İkizdere’de eylem ve basın açıklaması yasağı uzatıldı

RİZE Valiliği, İkizdere ilçesinde açık alanlarda basın açıklaması, eylem, yürüyüş gibi etkinliklerle ilgili aldığı 15 gün yasak kararının 15 Haziran’a kadar uzatıldığını açıkladı.

31.05.2021Gündem
Çukur bitiyor mu, ne zaman bitecek İşte, Çukur dizisi final bölümü tarihi

Çukur bitiyor mu, ne zaman bitecek? İşte, Çukur dizisi final bölümü tarihi

Show TV ekranlarında 4 sezondur soluksuz izlenen Çukur dizisi, bu sezon izleyicisiyle vedalaşıyor. Finale sayılı bölüm kala izleyiciler, Çukur ne zaman bitecek, final tarihi ne zaman sorularının yanıtlarını arıyor. Peki başarılı oyuncu kadrosuyla Çukur dizisi ne zaman bitecek, finale kaç bölüm kaldı?

31.05.2021Televizyon
Masumlar Apartmanında gerilim artıyor İnci diziden ayrılıyor mu İşte 36. bölüm fragmanı...

Masumlar Apartmanı'nda gerilim artıyor! İnci diziden ayrılıyor mu? İşte 36. bölüm fragmanı...

Ekranların merakla takip edilen dizisi Masumlar Apartmanı her Salı olduğu gibi bu hafta da nefeslerin tutulduğu bir bölümle geliyor. Han’ın her seferinde başka bir gizemine şahit olan İnci, yine bir gerçekle karşı karşıya kalırken, İnci karakterini canlandıran Farah Zeynep Abdullah’ın yeni sezonda Masumlar Apartmanı’nda yer almak istemediği söylentilerinin gerçekliği izleyenler tarafından merak ediliyor. İşte, diziyle ilgili son gelişmeler ve yayınlanan 36. Bölüm fragmanında yaşananlar…

31.05.2021Televizyon
Çukur 130. Bölüm fragmanı yayında Yeni bölümde Yamaç ve Cumali Amca karşılaşması nefes kesecek…

Çukur 130. Bölüm fragmanı yayında! Yeni bölümde Yamaç ve Cumali Amca karşılaşması nefes kesecek…

Show TV ekranlarında 4 sezondur rüzgar gibi esen Çukur dizisi, finale doğru giderken nefes kesmeye devam ediyor. Çukur dizisi 130. Bölüm fragmanı yayınlandıktan sonra, Yamaç ve Cumali Amcayı bir arada gören izleyiciler, Pazartesi akşama ekrana gelecek olan Çukur yeni bölümü merak ediyorlar. İşte, beklenen Çukur 4. sezon 38. yeni bölüm fragmanı.

30.05.2021Televizyon
Çukur 130. yeni bölüm fragmanı yayınlandı: Çukur yeni bölümde Yamaç vurulacak mı

Çukur 130. yeni bölüm fragmanı yayınlandı: Çukur yeni bölümde Yamaç vurulacak mı?

Çukur 130. yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. Büyük finale son iki hafta kala Çukur'un yayınlanan yeni bölüm fragmanında aksiyon dolu anlar heyecanlı gelişmelerin sinyallerini verdi. Çukur'da bu hafta Cumali Amca ve Yamaç'ın yüzleşmesi merak uyandırırken, Yamaç ve Koçavalılar'ın çatışmaya girmesi fragmana damga vurdu. Çukur 31 Mayıs Pazartesi akşamı sevenlerinin karşısına çıkacak. Peki, Çukur yeni bölümde Yamaç vurulacak mı? İşte, Çukur'un yeni bölüm fragmanı ve bu hafta yaşanacaklar.

30.05.2021Televizyon
Son dakika... Azerbaycan askerleri ikmal yollarına mayın döşeyen 6 Ermenistan askerini esir aldı

Son dakika... Azerbaycan askerleri ikmal yollarına mayın döşeyen 6 Ermenistan askerini esir aldı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, sınırda Azerbaycan askerlerinin ikmal yollarına mayın döşeyen 6 Ermenistan askerinin esir alındığını duyurdu.

27.05.2021Dünya
Orojenez nedir ve nasıl oluşur Orojonez nasıl gerçekleşir maddeler halinde bilgi

Orojenez nedir ve nasıl oluşur? Orojonez nasıl gerçekleşir maddeler halinde bilgi

Son zamanlarda Orojenik çalışmalarla ilgili pek çok şey duymuş olabilirsiniz. Derin yansıma sismik profilleme, jeokronoloji, analog ve sayısal modelleme gibi yeni tekniklerin gelişimi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

27.05.2021Araştırma
İnverter Nedir, Ne İşe Yarar İnvertör Nasıl Çalışır, Nerelerde Kullanılır

İnverter Nedir, Ne İşe Yarar? İnvertör Nasıl Çalışır, Nerelerde Kullanılır?

Enerji tasarrufunu sağlamak hedefi doğrultusunda pek çok farklı cihaz kullanımı söz konusu olmaktadır. Sizin için inventer nedir, ne işe yarar? İnvertör nasıl çalışır, nerelerde kullanılır şeklinde sorulan soruların yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik.

26.05.2021Araştırma
Termostat Nedir, Ne İşe Yarar Termostat Nasıl Çalışır, Çeşitleri Nelerdir

Termostat Nedir, Ne İşe Yarar? Termostat Nasıl Çalışır, Çeşitleri Nelerdir?

Termostat insanlar tarafından ilk kez duyulmasa da ne olduğu net bilinmeyen bir kelimedir. Bu nedenle Termostat nedir, ne işe yarar? Termostat nasıl çalışır? Termostat çeşitleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Analitik Düşünme Nedir, Nasıl Geliştirilir Teknikleri Nelerdir Becerisi Nasıl Kazanılır

Analitik Düşünme Nedir, Nasıl Geliştirilir? Teknikleri Nelerdir? Becerisi Nasıl Kazanılır?

Analitik düşünme günlük yaşamda sıklıkla karşılaşılan bir kavramdır. Analitik düşünce konusu televizyonlarda, dergi ve kitaplarda da konu edinilmektedir. Sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ile birlikte farklı sosyal medya platformlarında da analitik düşünce temasına denk gelmek olanaklıdır. Bu sebeple de analitik düşüncenin tam olarak neyi ifade ettiği pek merak konusu olmaktadır. İşte sizler için analitik düşünce kavramı hakkında ilgiyle okuyacağınız bilgileri derledik. Analitik düşünme nedir, nasıl geliştirilir? Teknikleri nelerdir? Becerisi nasıl geliştirilir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Mahmud Ahmedinejad CNN Türke konuştu: Bundan başka yol yok dedi, iş birliği için üç ülkeyi saydı

Mahmud Ahmedinejad CNN Türk'e konuştu: 'Bundan başka yol yok' dedi, iş birliği için üç ülkeyi saydı!

Nükleer anlaşmanın yeniden canlanması için yoğun çaba sarf eden komşu İran'da Cumhurbaşkanlığı seçimine 1 aydan az zaman kaldı. Seçimlerde aday adayı olan İran'ın 6. Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, CNN Türk’ten Büşra Arslantaş'ın sorularını yanıtladı. Ahmedinejad, "Bizim bölgemizde Suudi Arabistan, Türkiye ve İran çok önemli ve öne çıkan ülkeler. Dostluk ve kardeşlik atmosferinde birlik olmalı ve iş birliği yapmalıyız. Sizce de İran, Türkiye ve Suudi Arabistan bir araya gelirse bölgenin çehresi değişmez mi? Bence bundan başka yol yok." dedi.

26.05.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Festivalimiz sinema salonlarına döndü

İstanbul Film Festivali sinemalara geri döndü. Festival filmleri Atlas 1948 Sineması’nda ve Kadıköy Sineması’nda 4 Temmuz’a kadar seyircilerini bekleyecek. Biz de yapımlar arasından ‘mutlaka izlenmeli’ dediğimiz 10 filmi seçtik.

19.06.2021

Erdoğan-Biden görüşmesi... Hareketlenme var ama sonuçları uygulamada göreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında önceki gün Brüksel’deki NATO karargâhında gerçekleşen görüşmeyi kapsamlı bir şekilde değerlendirmekte bu aşamada bazı güçlükler var.

16.06.2021

Djokovic - Nadal maçı başka gezegende oynandı

Uzaylıların adı Rafael Nadal ve Novak Djokovic... Fransa Açık'ta günün ikinci maçı Fransa’da değil adeta başka bir gezegende oynandı.

12.06.2021

Erdoğan-Biden görüşmesi zor geçmeye aday

Önümüzdeki pazartesi günü Brüksel’deki NATO zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında gerçekleşecek olan ABD başkanlık seçimi sonrasındaki ilk ikili görüşme, en azından Türk tarafı açısından zirvenin çok üstüne çıkan bir önem derecesi kazanmış bulunuyor.

10.06.2021

Tanrım bana vasat erkek güveni ver!

Erkekleri sorgulayan ve Fransa’da olay yaratan bir düşünce kitabından bahsedeceğim bugün size. Adı “Erkeklerden Nefret Ediyorum”. Pauline Harmange’in bu kitabı, ülkede çok satanlara girdi.

9.06.2021

Çocuklarını korumak için ne kadar ileri gidebilirsin?

Gerilim filmi “A Quiet Place”in (Sessiz Bir Yer) devamı “A Quiet Place 2”, pandemi nedeniyle 14 ay gecikmeli olarak seyirciyle buluştu. Kuzey Amerika gişelerinde hit olan Paramount Pictures yapımı film, gösterime girdiği hafta sonu 48 milyon dolar hasılat elde ederek sektöre umut verdi. John Krasinski’nin yazıp yönettiği filmde başrolü üstlenen Emily Blunt da performansıyla büyük beğeni topladı. Blunt ile görüntülü olarak konuştuk.

6.06.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Stephen King’in aynı adlı romanından Pablo Larraín’in yönetmenliğinde ekranlara taşınan korku dizisi “Lisey’s Story”, Julianne Moore ve Clive Owen’ı meşhur distopya filmi “Children of Men”den 15 yıl sonra yeniden bir araya getiriyor. Hikâyesi kadar Selen Uçer ve Ece Dizdar’ın ödüllü performanslarıyla da hafızalara kazınan Ümit Ünal filmi “Aşk, Büyü Vs.”, ilk kez ekranlarda. Beats By Girlz Türkiye’nin Deniz Tekin, Feryal Öney, Güneş Özgeç, Melike Şahin gibi isimleri bir araya getirecek buluşması, müzik tutkunlarının radarından kaçmasın. Haftanın kitabı “İki Satır İki Satırdır”, Edip Cansever’in Alev Ebüzziya’ya 1962-76 yıllarında yazdığı sevda ve şiir dolu mektupları zarflarından çıkarıyor.

4.06.2021

Biden-Erdoğan görüşmesi öncesinde iyimserlik ve karşılıklı eleştiriler bir arada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün saat 12.00 sularında başlayan AK Parti grup toplantısında, organize suç iddialarından ötürü hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in iddialarıyla patlak veren ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da içine alan tartışmalarla ilgili suskunluğunu bozarak, konuya bakışını kuvvetli bir çıkışla ortaya koydu.

28.05.2021