EKSTRA
MENÜ

Gergedan Virüsü

Gergedan Virüsü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gergedan Virüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16 Gergedan Virüsü haberi bulunmuştur.

Gergedan Virüsü Haberleri

Gergedan Virüsü Gerçek mi

Gergedan Virüsü Gerçek mi?

Grip salgını bir türlü bitmek bilmiyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, bu yıl çıkan 'gergedan virüsü' hakkında konuştu, "Gergedan diye tanımlanmış bir grip çeşidi yok" dedi.

Gergedan virüsü nedir Gergedan virüsünün belirtileri nelerdir

Gergedan virüsü nedir? Gergedan virüsünün belirtileri nelerdir?

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz "Gergedan virüsü" nedir? Gergedan virüsü diye bir şey var mı? Gergedan virüsü belirtileri nelerdir? Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Denizhan Dizdar, gergedan virüsü ve üst solunum yolu enfeksiyonları hakkında bilgi verdi…

16.01.2019Sağlık
Grip salgını başladı Aşı yaptırmak için geç değil

Grip salgını başladı! Aşı yaptırmak için geç değil

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, aralık ayının ikinci haftası itibariyle grip salgını başladı. Grip aşısı için hiçbir zaman geç olmadığını söyleyen Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, "Aşı, hastalığa henüz yakalanmayan kişileri koruyabilir. Risk grubundaki kişilerin aşılanmasında fayda var" dedi.

9.01.2019Sağlık
Çok önemli gergedan gribi açıklaması

Çok önemli gergedan gribi açıklaması!

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, en sık nezleye yol açan virüsün rhinovirüs olduğunu belirterek "Gergedan isimlendirmesi doğru değil. Ne 'gergedan virüsü' ne de 'gergedan gribi' diye bir şey var." dedi.

26.12.2018Gündem
Gergedan virüsü nedir Soğuk algınlığıyla benzetiliyor

Gergedan virüsü nedir? Soğuk algınlığıyla benzetiliyor

Gergedan virüsü nedir sorusunun yanıtı vatandaşların sorguladığı ve merak ettiği konular arasında yer alıyor. Soğuk algınlığıyla benzetilen bir virüs olan gergedan virüsü hakkında belirtiler merak ediliyor. Peki, gergedan virüsü nedir?

18.12.2018Sağlık
Uzmanlar uyardı: “Grip değil gergedan virüsü”

Uzmanlar uyardı: “Grip değil gergedan virüsü”

Sağlık Bakanlığı tarafından 21 ilden gelen örneklerin incelenmesinde kasım-aralık aylarında grip dışındaki virüslerin yüzde 41,4´ünün gergedan virüsü olduğu bildirdi. Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, virüsün hastalığın bitiminde farklı hastalıklara da zemin hazırladığını ve bu nedenle özellikle risk grubundakilerin dikkatli olması gerektiğini söyledi.

17.12.2018Sağlık
Gergedan virüsü nedir

Gergedan virüsü nedir?

Sağlık Bakanlığı’nın bulaşıcı hastalık izleme raporunda ‘gergedan virüsü’ ön plana çıktı. Kasım ayı raporuna damgasını vuran gergedan virüsü grip benzeri hastalıklar arasında ilk sırada yer alıyor. Peki, gergedan virüsü nedir?

14.12.2018Gündem
Damla damla hayat kuruyor

Damla damla hayat kuruyor

İklim dengesinin bozulması, kuraklık ve vahşi sulama yöntemlerinin kullanılması nedeniyle Türkiye’nin sulak alanları bir bir kuruyor. Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin verilerine göre Türkiye son 40 yılda sulak alanlarının yüzde 50’sini kaybetti. Nesli tükenen kuşlara ev sahipliği yapan Seyfe Gölü de en kötü günlerini yaşıyor.

24.03.2018Gündem
Her yerde yılanlarla karşılaştım hipopotam saldırısına uğradım

Her yerde yılanlarla karşılaştım hipopotam saldırısına uğradım

Seyahati sevenlerin www.farukbudak.com’dan tanıdığı gezgin Faruk Budak aslında emekli bir albay. Uzun yıllar Kara Harp Okulu’nda öğretim üyesi olarak görev yapan Budak, emekli olduktan sonra gezgin olmaya karar vermiş ve Asya’dan başlayıp Afrika’yı da kapsayan büyük bir tura çıkmış. Şu sıralar evinde internet sitesinden gezginlerin sorularını yanıtlıyor.

22.08.2004Seyahat

Yazar Sonuçları

Hastalıklar sarmış dört bir yanımııı...

Çevrenizdeki herkes hasta gibi mi geliyor? “Bu sene bana bir şey oldu, sürekli gribim ve geçmiyor” tarzı düşünceleriniz var mı? Olmadık sindirim sistemi hastalıklarıyla hastanelere mi koştunuz? Sizde sorun yok, sadece son aylarda çeşit çeşit, renk renk mikroplarla iç içeyiz!

6.02.2019

Gergedan gribi uydurduk

Bu aralar bir ‘Gergedan gribi salgını’ uydurmuş bulunuyoruz...

18.01.2019

Genetiği değiştirilmiş bebekler

Moleküler biyolojinin en yeni tekniği CRISPR-Cas9 sistemi ile embriyolarda genetik oynamalar yapılarak bazı hastalıklar hiç oluşmadan önlenebildi. Amerika ve Çin’de yapılan bir çok araştırmada tekniğin insanlık tarihinde çığır açacağı konuşuluyor.

12.01.2019

Koronanın ardındaki sır

ORTA Afrika’da bir yer... 

16.05.2020

Hazır, bitmiş 210 yerli film vizyon sırası bekliyor

Antrakt dergisi verileriyle Deniz Yavuz tarafından hazırlanan “2018 Vizyon Raporu” geçti elime. Yapımcılar ve salon işletmecileri arasında süren tartışmada fikir sahibi yapacak ilginç veriler var.

18.01.2019