EKSTRA
MENÜ

Gergedan

Gergedan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gergedan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 671 Gergedan haberi bulunmuştur.

Gergedan Haberleri

Serengeti Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Serengeti Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Serengeti Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Serengeti Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Günümüzde gezilip görülmesi gereken pek çok yer var. Özellikle de doğanın içerisinde birbirinden güzel alanlar bulunuyor. Milli parkları ziyaret ederken de doğru bir rota belirlenmeli. Özellikle serengeti milli parkı çok merak ediliyor. Serengeti milli parkı nerede ve nasıl gidilir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.02.2021Seyahat
Dünyada Nesli Tükenen Hayvanlar Hangileri Dünyada Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Ve Özellikleri

Dünya'da Nesli Tükenen Hayvanlar Hangileri? Dünya'da Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Ve Özellikleri

Hayvanlar canlılar aleminin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Bitki ve insan gibi 3 canlı türünden biridir. Dünya üzerinde birçok farklı hayvan türü bulunmaktadır. Bunların bazısı yok olma tehlikesi altındadır. Dünya'da nesli tükenen hayvanlar hangileri? Dünya'da nesli tükenmekte olan hayvanlar ve özellikleri nelerdir? Bu soruların cevaplarını ayrıntıları ile derledik.

13.02.2021Sözlük
Sibiryada inanılmaz keşif... 40 bin yıldır buzların altındaydı

Sibirya'da inanılmaz keşif... 40 bin yıldır buzların altındaydı

Bilim insanları Rusya'nın Sibirya bölgesinde inanılmaz bir keşif gerçekleştirdi. 40 bin yıldır buzulda saklı kalan nesli tükenmiş gergedan bilim dünyasında büyük heyecan yarattı.

27.01.2021Dünya
Sibiryada 40 bin yıldır buzulda korunan gergedan keşfedildi

Sibirya'da 40 bin yıldır buzulda korunan gergedan keşfedildi

Rusya'nın Sibirya bölgesinde bir buzulda 40 bin yıldır korunan ve 14 bin yıl önce nesli tükenen tüylü gergedan keşfedildi.

27.01.2021Haber
155 yıl sonra bir ilk...

155 yıl sonra bir ilk...

Polonya’daki Wroclaw Hayvanat Bahçesinin 155 yıllık tarihinde ilk defa nesli tükenme tehlikesinde olan bir Hint gergedanı doğum yaptı. O anlar hayvanat bahçesinin güvenlik kamerasına yansıdı.

14.01.2021 Dünya
155 yıl sonra bir ilk... Nesli tükenme tehlikesinde olan bir Hint gergedanı doğum yaptı

155 yıl sonra bir ilk... Nesli tükenme tehlikesinde olan bir Hint gergedanı doğum yaptı

Polonya'da bulunan Wroclaw Hayvanat Bahçesi'nin 155 yıllık tarihinde ilk defa nesli tükenme tehlikesinde olan bir Hint gergedanı doğum yaptı. O anlar hayvanat bahçesinin güvenlik kamerasına yansıdı.

14.01.2021Haber
Edebi sosyalleşmenin yolu: Çevrimiçi kitap kulüpleri

Edebi sosyalleşmenin yolu: Çevrimiçi kitap kulüpleri

Kitapseverler için pandemi döneminde çevrimiçi kitap kulüpleri öne çıkıyor. Aralarında yazarları konuk olarak ağırlayan da var, Harry Potter serisi okunurken üyeleri Hogwarts renklerinde giyinen de...

Wakanda Forever ne demek Survivor tanıtımında Wakanda Forever detayı dikkat çekti

Wakanda Forever ne demek? Survivor tanıtımında Wakanda Forever detayı dikkat çekti

Survivor tanıtımında dikkat çeken ayrıntılardan biri de ‘Wakanda Forever’ sözleri oldu. Gönüllüler takımında yer alan Steven Salam’ın konuşmasını ‘Wakanda Forever’ diyerek sonlandırması dikkat çekti. Peki, Wakanda Forever ne demek?

7.01.2021Televizyon
7. Sınıf İngilizce Names Of Wild Animals (Vahşi Hayvanların İsimleri) konu anlatımı

7. Sınıf İngilizce Names Of Wild Animals (Vahşi Hayvanların İsimleri) konu anlatımı

İngilizcede Wild Animals - Vahşi Hayvanlar anlamına gelir. Bu hayvanların yaşam alanlarına ise The Wild ya da Wild Nature (Vahşi Doğa) denir. Vahşi hayvanlar etçil - otçul ve hepçil olmak üzere üçe ayrılır. 7. sınıflar için İngilizce Names Of Wild Animals (Vahşi Hayvanların İsimleri) konusunu örnek cümlelerle anlattık.

7.01.20217. SINIF
Dünyanın en zengin hayvan rezervlerinin bulunduğu Etosha Milli Parkı

Dünyanın en zengin hayvan rezervlerinin bulunduğu Etosha Milli Parkı

Afrika'nın en önemli yaban hayatı merkezlerinden olan Etosha Ulusal Parkı Namibya'nın kuzeybatısında yer alıyor.

25.11.2020Gezi
Oğuz Kağan Destanı nedir ve hangi devlete aittir Oğuz Kağan Destanı kısaca konusu ve özeti

Oğuz Kağan Destanı nedir ve hangi devlete aittir? Oğuz Kağan Destanı kısaca konusu ve özeti

Oğuz Kağan Destanı, Türk tarihinin önemli efsanelerinden biridir. Binlerce yıldır dilden dile anlatılarak günümüze kadar gelmiştir. Bu destanın içeriğini ve önemini öğrenip, Türk tarihini daha iyi kavrayabilirsiniz. Oğuz Kağan Destanı ile ilgili detaylı bilgiyi sizler için derledik.

1.10.2020Araştırma
Nesli tükenmiş hayvanlar nelerdir Nesli tükenmiş hayvanlar isimleri listesi ve hakkında bilgi

Nesli tükenmiş hayvanlar nelerdir? Nesli tükenmiş hayvanlar isimleri listesi ve hakkında bilgi

Nesli tükenen hayvanlar her zaman merak konusu olan bir durumdur. Pek çok insan, bu konu hakkında bilgi edinmek için bazı araştırmalar yapmaktadırlar. Peki, nesli tükenen hayvanlar hangileridir? Nesli tükenen hayvanların isimleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

28.09.2020Araştırma
Bursa Hayvanat Bahçesi Nerede Bursa Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Bursa Hayvanat Bahçesi Nerede? Bursa Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Yaklaşık 500 hayvan ve 55 türün yaşamış olduğu Bursa Hayvanat Bahçesi, gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bu yazımızda sizler için Bursa Hayvanat Bahçesinin nerede olduğu, nasıl gidileceği, içerisinde neler olduğu ve giriş ücreti gibi tüm bilgileri sunuyoruz.

10.09.2020Seyahat
Kayseri heyecanlandıran gelişme Gergedan, zürafa, fil ve yırtıcı etçiller...

Kayseri heyecanlandıran gelişme! Gergedan, zürafa, fil ve yırtıcı etçiller...

KAYSERİ'nin Kocasinan ilçesinde Yamula Barajı kıyısında devam eden kazı çalışmalarında, 7,5 milyon yıllık 'bovid' türü olarak bilinen boynuzlu hayvanların yanı sıra gergedan, zürafa, fil ve yırtıcı etçillerin fosillerine ulaşıldı.

9.09.2020Gündem
Hasan Can Kaya turneye çıkıyor

Hasan Can Kaya turneye çıkıyor

Senarist ve komedyen Hasan Can Kaya, ' Stand Up Party' adlı yeni gösterisiyle turneye çıkıyor.

21.08.2020Keyif
Çankırıda bulunan 8,5 milyon yıllık fosillerin temizliği için titiz çalışma

Çankırı'da bulunan 8,5 milyon yıllık fosillerin temizliği için titiz çalışma

ÇANKIRI'da 'Çorak Yerler Omurgalı Fosil Lokalitesi'nde 2001 yılından bu yana yapılan çalışmalarda bulunan 40'ın üzerinde türe ait 4 binden fazla tanımlanabilen fosiller, titizlikle temizleniyor. 10 kişilik ekibiyle 8,5 milyon yıllık fosillerin temizliğini yapan Kazı Başkanı Prof. Dr. Ayla Sevim Erol, Daha önce çıkardığımız fosilleri tekrar gözden geçirerek, gerekli olanların onarımı ile konservasyonunu yapıyoruz dedi. Çankırı-Yapraklı Karayolu üzerinde 'Çorakyerler Omurgalı Fosil Lokalitesi'nde 2001 yılında kazı çalışmaları başlatıldı. Kazılarda, bugüne kadar fil, gergedan, zürafa ve kılıç dişli kaplan başta olmak üzere 40'ın üzerinde türe ait 4 binden fazla tanımlanabilen fosil bulundu. Kazı çalışmalarını bu yıl koronavirüs nedeniyle sürdüremeyen Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Antropoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayla Sevim Erol ve ekibi, 8,5 milyon yıllık fosillerin temizliğini yapıyor. 10 kişilik ekip, kazı evinde oluşturulan laboratuvara getirilen fosilleri titizlikle tek tek temizliyor.

17.08.2020Haber
Çankırıda bulunan 8,5 milyon yıllık fosillerin temizliği için titiz çalışma

Çankırı'da bulunan 8,5 milyon yıllık fosillerin temizliği için titiz çalışma

ÇANKIRI'da 'Çorak Yerler Omurgalı Fosil Lokalitesi'nde 2001 yılından bu yana yapılan çalışmalarda bulunan 40'ın üzerinde türe ait 4 binden fazla tanımlanabilen fosiller, titizlikle temizleniyor. 10 kişilik ekibiyle 8, 5 milyon yıllık fosillerin temizliğini yapan Kazı Başkanı Prof. Dr. Ayla Sevim Erol, "Daha önce çıkardığımız fosilleri tekrar gözden geçirerek, gerekli olanların onarımı ile konservasyonunu yapıyoruz" dedi.

17.08.2020Gündem
İş adamları ve ünlüleri dolandıran çeteye operasyon kamerada

İş adamları ve ünlüleri dolandıran çeteye operasyon kamerada

Çeşitli yöntemlerle iş adamlarını ve ünlüleri dolandıran suç çetesine polis operasyon düzenledi. Operasyonda çete liderinin de aralarında bulunduğu 14 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon anları ise polis kamerasına yansıdı.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yağma, yağmaya teşebbüs, ruhsatsız silah bulundurma ve kaçakçılık gibi çeşitli suçlara karışan bir çeteyi takibe aldı. Yaklaşık 2 yıl süren teknik ve fiziki çalışmanın ardından organize polisi 6 Ağustos günü İstanbul merkezli olarak Antalya ve İzmir'de operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda çete lideri Osman G.'nin de aralarında bulunduğu 14 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerinde yapılan aramalarda 7 ruhsatsız tabanca, uzun namlulu silah, suikast silahı, 2 tüfek, 730 mermi, balistik yelek, dürbün, susturucu, lazer nişangahı, 198 fildişi ve damla olarak tabir edilen tesbih, 2 fildişi, 2 gergedan boynuzu, piton yılanı derisi, 61 fildişi parçaları ile Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında olduğu düşünülen 14 değerli obje ele geçirildi.

14.08.2020Haber
Gergedan boynuzu, fildişi, yılan derisi... 2 yıl takipten sonra İzmirde operasyon düzenlendi

Gergedan boynuzu, fildişi, yılan derisi... 2 yıl takipten sonra İzmir'de operasyon düzenlendi!

Çeşitli yöntemlerle iş insanlarını ve ünlüleri dolandıran suç çetesine polis operasyon düzenledi. Operasyonda çete liderinin de aralarında bulunduğu 14 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon anları ise polis kamerasına yansıdı. Şüphelilerin ev ve işyerinde yapılan aramalarda 7 ruhsatsız tabanca, uzun namlulu silah, suikast silahı, 2 tüfek, 730 mermi, balistik yelek, dürbün, susturucu, lazer nişangahı, 198 fildişi ve damla olarak tabir edilen tesbih, 2 fildişi, 2 gergedan boynuzu, piton yılanı derisi, 61 fildişi parçaları ile Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında olduğu düşünülen 14 değerli obje ele geçirildi.

14.08.2020Gündem
Türk turizminin başkenti ve dünyanın açık hava müzesi: Antalya

Türk turizminin başkenti ve dünyanın açık hava müzesi: Antalya

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamasıyla "turizmin başkenti" olarak nitelendirilen Antalya, antik kentleriyle geniş bir medeniyet yelpazesinde ziyaretçilerini zaman tünelinde bir yolculuğa çıkarıyor.

13.08.2020Keyif
Dünyanın açık hava müzesi: Antalya

Dünyanın açık hava müzesi: Antalya

Doğa ve tarihin eşsiz bir uyum içinde bütünleştiği "açık hava müzesini" andıran Antalya, tatilciler kadar tarih meraklılarını da kendisine hayran bırakıyor. Tatilcilerin ziyaret ettiği yerler arasında Hadrian Kapısı da yer alıyor.

13.08.2020Seyahat
O dönemin Afrikasıydı...Bulunan fosiller Anadolu tarihine ışık tutuyor

O dönemin Afrika'sıydı...Bulunan fosiller Anadolu tarihine ışık tutuyor

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde 2 yıldır devam eden kazılar sonucunda ortaya çıkan 7 buçuk milyon yıl öncesine ait hayvan fosilleri, Anadolu'nun o dönemin günümüz Afrikası olduğunu ifade ederken, Kazı Başkanı Prof. Dr. Okşan Başoğlu; çıkartılan fosillerin dünyadaki tek örnek olduğunu ve yeni örnekler çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

11.08.2020Seyahat
Vietnam yabani hayvan ticaretini yasakladı

Vietnam yabani hayvan ticaretini yasakladı

Vietnam, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri çerçevesinde yabani hayvanların ticaretinin ve tüketiminin yasaklandığını bildirdi.

24.07.2020Dünya
Tokatta gergedan böceği bulundu

Tokat'ta gergedan böceği bulundu

TOKAT'ın Pazar ilçesinde ağırlığının 850 kat fazlasını taşıyabildiği belirtilen dünyanın en güçlü hayvan türlerinden biri olan gergedan böceği bulundu.

20.07.2020Gündem
Bingölde gergedan böceği görüldü

Bingöl'de gergedan böceği görüldü

BİNGÖL'ün Yayladere ilçesinde boynuzları ile dikkat çeken gergedan böceği görüldü.

23.06.2020Gündem
Munzur Vadisi Milli Parkı doğal güzelliğiyle göz kamaştırıyor

Munzur Vadisi Milli Parkı doğal güzelliğiyle göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Vadisi Milli Parkı, zengin biyolojik çeşitliliğiyle göz alıcı güzellikler sunuyor.

23.06.2020Seyahat
Munzur Vadisi Milli Parkı doğal güzelliğiyle göz kamaştırıyor

Munzur Vadisi Milli Parkı doğal güzelliğiyle göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Vadisi Milli Parkı, zengin biyolojik çeşitliliğiyle göz alıcı güzellikler sunuyor.

23.06.2020Gündem
Tuncelide gergedan böceği görüntülendi

Tunceli'de gergedan böceği görüntülendi

Koruma altında bulunan bilimsel adı (Oryctes nasicornis) olan gergedan böceği Tunceli'de iki farklı yerde görüntülendi.

12.06.2020Gündem
Kırklarelide kırmızı listede yer alan geyik böceği bulundu

Kırklareli'de 'kırmızı liste'de yer alan geyik böceği bulundu

KIRKLARELİ'nin Pınarhisar ilçesi Kaynarca beldesinde, alabalık tesisi işleten Hamit Yen, nesli tükenen ve kırmızı listede bulunan geyik böceği buldu. Koruma altında bulunan geyik böceği, yetkililere teslim edilerek yeniden doğal ortamına bırakıldı.

11.06.2020Gündem
Elazığ’da gergedan böceği görüntülendi

Elazığ’da gergedan böceği görüntülendi

Koruma altında bulunan bilimsel adı (Oryctes nasicornis) olan gergedan böceği Elazığ'da görüntülendi.

8.06.2020Gündem
Ankarada 124 adet tespih ile 47 adet doğal taş ele geçirildi

Ankara'da 124 adet tespih ile 47 adet doğal taş ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Ankara'da bir iş yerine yapılan baskında, yaklaşık 1 milyon lira değerinde olan mamut, balina ve fil dişi ile gergedan boynuzundan imal edilen 124 adet tespih ile 47 adet doğal taş ele geçirildi.

16.04.2020Haber
Ankarada ele geçirildi 1 milyon lira değerinde...

Ankara'da ele geçirildi! 1 milyon lira değerinde...

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Ankara'da bir iş yerine yapılan baskında, yaklaşık 1 milyon lira değerinde olan mamut, balina ve fil dişi ile gergedan boynuzundan imal edilen 124 adet tespih ile 47 adet doğal taş ele geçirildi. 

16.04.2020Gündem
Gitmesek de görmesek de oradaymışız gibi...

Gitmesek de görmesek de oradaymışız gibi...

Doğanın en renkli zamanlarında olmamıza karşın bir süre evde kalmamız gerek. Yine de bu, doğayla bağlarımızın kopacağı anlamına gelmiyor. Kitaptan belgesele, çiçeklerle tanışmaktan canlı yayında başka hayatlara tanık olmaya, yapabileceğimiz çok şey var.

29.03.2020Hürriyet Pazar
Kayseri yeni müzelerle tarihe ışık tutacak

Kayseri yeni müzelerle tarihe ışık tutacak

Roma döneminden kalma kalesi, Selçuklu dönemi kümbetleri, Gevher Nesibe Darüşşifası ve 6 bin yıllık geçmişe sahip Kültepe ören yeriyle açık hava müzesini andıran Kayseri'ye, kil tablet, doğa, havacılık ve oyuncak müzeleri yapılacak.

25.02.2020Seyahat
7,5 milyon yıllık fosiller ince işçilikle sergiye hazırlanıyor

7,5 milyon yıllık fosiller ince işçilikle sergiye hazırlanıyor

Yamula Barajı etekleri ile Barsama bölgesinde bulunan yaklaşık 7,5 milyon yıl öncesine ait fosiller, Kayseri Bilim Merkezindeki laboratuvarda özenle temizlenip güçlendirilerek sergiye hazır hale getiriliyor.

21.02.2020Teknoloji
Nesli tükenmekte olan kuzey beyaz gergedanı kurtuluyor

Nesli tükenmekte olan kuzey beyaz gergedanı kurtuluyor

Kenya’da nesli tükenmekte olan kuzey beyaz gergedanı yapay döllenmeyle çoğalacak.

16.01.2020Teknoloji
En yaşlı gergedan öldü

En yaşlı gergedan öldü

Dünyanın en yaşlı gergedanı olarak nitelendirilen 57 yaşındaki Fausta öldü.

31.12.2019Dünya
Denizlide 8 farklı hayvan türüne ait fosil bulundu

Denizli'de 8 farklı hayvan türüne ait fosil bulundu

Denizli'de yürütülen yüzey araştırmalarında, 1,2 ila 9 milyon yıl önce yaşadıkları tahmin edilen, aralarında mamut ve gergedanın da olduğu 8 farklı hayvan türüne ait fosil bulundu.

24.12.2019Teknoloji
Zeynep Bastık Avrupa turnesine çıkıyor

Zeynep Bastık Avrupa turnesine çıkıyor

Zeynep Bastık, organizasyonu Gergedan Yapım ve Hypres işbirliğiyle yapılacak olan Avrupa turnesine hazırlanıyor.

5.12.2019Keyif
Balık tutmaya gelen kişi ihbar etti Kayseride 7,5 milyon yıllık yeni fosil bulundu

Balık tutmaya gelen kişi ihbar etti! Kayseri'de 7,5 milyon yıllık yeni fosil bulundu

Kayseri'de Kocasinan ilçesi, Emmiler Mahallesi, Yamula Barajı kıyısında devam eden kazı çalışmasında file ait olduğu tahmin edilen 7,5 milyon yıllık fosil bulundu. Uzman Antropolog Ömer Dağ (32), bölgede geçen yıl başlayan ve bu yıl 30 Ekim'de tamamlanan kazı çalışmalarında çeşitli fosiller bulunduğunu söyledi. Çalışmanın sonlandırılması ardından balık tutmaya gelen bir kişinin ihbarıyla aynı yerden yeniden çalışma yaptıklarını belirten Dağ, "Bu fosil tek bir adet file ait gibi görünüyor. Çünkü ayak, kol ve dişlerinden birer tane örnek bulduk" dedi.

15.11.2019Gündem
‘Ölün Bizi Ayırana Dek’ Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde

‘Ölü'n Bizi Ayırana Dek’ Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde

Hakan Yılmaz'ın yönettiği ve aynı zamanda başrolünü Ebru Cündübeyoğlu ile paylaştığı, konsepti PuCCa’ya ait olan tiyatro oyunu, 17 Kasım Pazar saat 20:00’de Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde seyircisiyle buluşuyor.

Hayatımızı ters yüz edecek oyunlar

Hayatımızı ters yüz edecek oyunlar

23. İstanbul Tiyatro Festivali 13 Kasım’da 23’üncü kez başlıyor. ‘Hayat ters yüz’ sloganıyla 12 uluslararası, 16 yerli oyunu seyircilerle buluşturacak olan festivalden nefesimizi kesecek 10 oyuna yakından baktık...

7.11.2019Kitap Sanat
Kırşehirde bulunan milyon yıllık fosiller dünya literatürüne kazandırılacak

Kırşehir'de bulunan milyon yıllık fosiller dünya literatürüne kazandırılacak

Kırşehir'in Kaman ilçesine bağlı Kurutlu köyünde devam eden kazılarda çıkarılan 7-8 milyon yıllık fosillerin dünya literatürüne kazandırılması için Türk ve yabancı bilim insanları ortak çalışma yapıyor.

7.11.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Kaybid’in deli işi

Sen tut, İstanbul’un farklı yerlerine tek tek elle 400 vahşi hayvan figürü çiz, sonra da onların video görüntüleriyle Mamut Art Project’e katıl... Tamam, her sanatçı biraz delidir ama Kaybid’inki artık ‘zır’ mertebesinde, öyle meşakkatli bir çalışma.

30.10.2020

Sahneye ses verdiler

Müzik sektörü, pandeminin başından beri yani 8 aydır kontak kapatmış durumda. Yaz aylarında bir süre açık hava etkinliklerine izin verildi ama vaka sayılarının artışıyla bu izinler de kaldırıldı. Tiyatro çalışanları birleşerek açık hava iznini hemen haftasına geri alırken bilin bakalım işini yapamayan hangi sektör kaldı?

29.10.2020

Koronanın ardındaki sır

ORTA Afrika’da bir yer... 

16.05.2020

Belki de dünya hepimizin annesi

Ve 2020 baharında bize çok sinirlendi.

23.03.2020

Katar, Kanal İstanbul, arazi, Emir, anne falan hakkında 3 soru 3 cevap

SORU BİR: Kanal İstanbul’un güzergâhında 44 dönüm araziyi, Katar Emiri’nin annesine satan kim?

15.12.2019

Genç Müzisyenlere Atölye!

Gergedan Müzik genç müzisyenler için nefis bir imkan yaratıyorlar. Ben de bu yazı sayesinde duymayan kalmasın diye bu çağrıya katkıda bulunmak istedim.

28.11.2019