EKSTRA
MENÜ

George Soros

George Soros ile ilgili tüm haberleri ve son dakika George Soros haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 788 George Soros haberi bulunmuştur.

George Soros Haberleri

Herkes merakla bekliyordu... Bill Gates Kovid-19 aşısı yaptırdı

Herkes merakla bekliyordu... Bill Gates Kovid-19 aşısı yaptırdı!

Birçok bilimsel projenin yanında koronavirüs aşısı çalışmalarına yaptığı yatırımlarla bilinen Microsoft'un kurucusu Bill Gates yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı oldu. Aşı yaptırdığını Twitter hesabından açıklayan Bill Gates sosyal medyada bir kez daha gündem oldu.

23.01.2021Dünya
Kongre baskınını kimler, nasıl planladı

Kongre baskınını kimler, nasıl planladı?

ABD Kongresi baskınını planlayan aşırı sağcı QAnon ve Proud Boys gibi grupların farklı etnik kökenlerden yüzbinlerce destekçisi var. Üstelik eylemlerinin bu baskınla sınırlı kalmayacağından endişe ediliyor. Peki Trump’ı kahraman gibi gösteren bu gruplar kimlerden oluşuyor, nasıl ortaya çıktılar?

17.01.2021Hürriyet Pazar
Bill Gates, Soros ve Rockefellera Kovid-19 suçlaması Virüs onların elinden çıktı

Bill Gates, Soros ve Rockefeller'a Kovid-19 suçlaması! 'Virüs onların elinden çıktı'

Dünya koronavirüs ( Kovid-19) ile başa çıkmaya çalışırken, Peru'daki bir mahkeme salgını Microsoft Kururucus Bill Gates, George Soros ve Rockefeller ailesini sorumlu tuttu. Suçlamanın merkezinde ise Bill Gates yer alıyor.

13.01.2021Dünya
Altın ve döviz fiyatlarına dikkat

Altın ve döviz fiyatlarına dikkat

Altın ve döviz fiyatlarında kısa sürede yaşanan yükselişin ardından, küçük yatırımcıların da bu alanlara yöneldiği, hatta kredi çekerek altın ve döviz aldığı ifade ediliyor. Ancak uzmanlar “İbre tersine döndüğünde yatırımcılar zarar etme ihtimallerini de göz önüne almalı. Özellikle bir yatırım aracı olarak kullanılan altının tarihine de bakılınca spekülasyona açık olduğu net görülecektir” uyarısını yapıyor.

8.08.2020Ekonomi
Korona gösterilerinde tehlikeli radikalleşme

Korona gösterilerinde tehlikeli radikalleşme

Almanya’nın sıkı korona önlemlerini önemli ölçüde gevşetmesine rağmen hafta sonu on binlerce insanın gösteri için sokağa dökülmesi, bu gösterilerde hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması, siyasi partileri ayağa kaldırdı. Göstericilerin büyük çoğunluğunun aşırı sağ gruplar ve komplo teorilerine inanlar tarafından düzenlenmesi, göstericilerin insanlara, “Maske takmayın, hiçbir korona önlemine uymayın” çağrıları yapması, aşırı sağın mülteci krizinde olduğu gibi korona krizini de kendi siyasi çıkarlarına malzeme yapmak istediği yorumlarına yol açtı.

11.05.2020Avrupa
Macaristan Başbakanı Orban: Türkiye olmadan milyonluk göç dalgası durdurulamaz

Macaristan Başbakanı Orban: Türkiye olmadan milyonluk göç dalgası durdurulamaz

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, “Türkiye olmadan Macaristan ve Avrupa'ya yönelen milyonluk göç dalgası durdurulamaz.” dedi.

8.11.2019Dünya
ABD mahkemesinden Kaşıkçı kararı

ABD mahkemesinden Kaşıkçı kararı

ABD'de bir yargıç, federal kuruluşların, Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili kayıtların her ay binlerce sayfalık raporunu hazırlaması kararı verdi.

8.08.2019Dünya
AB Macaristanın sığınmacı kararını Adalet Divanına taşıdı

AB Macaristan'ın sığınmacı kararını Adalet Divanı'na taşıdı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Macaristan'ın son dönemde sığınmacılara yönelik uygulamaya koyduğu bazı düzenlemeleri mahkemeye taşıdı.

25.07.2019Dünya
AB vatandaşların çoğu, ABnin 10-20 yıl içinde dağılabileceğine inanıyor

'AB vatandaşların çoğu, AB'nin 10-20 yıl içinde dağılabileceğine inanıyor'

Avrupa Dış İlişkiler Konseyi adlı düşünce kuruluşu adına yapılan bir kamuoyu yoklaması, Avrupalıların yarısından fazlasının Avrupa Birliği'nin (AB) 10-20 yıl içinde dağılabileceğine inandığına işaret ediyor.

16.05.2019Dünya
‘Weber’e desteğimizi geri çektik’

‘Weber’e desteğimizi geri çektik’

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Macar hükümetinin Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde Avrupa Halk Partisinin (EPP) liste başı adayı Manfred Weber’e verdikleri desteği geri çektiklerini açıkladı.

7.05.2019Avrupa
Yeni Brexit referandumunu AB yanlıları kazanabilir

'Yeni Brexit referandumunu AB yanlıları kazanabilir'

London School of Economics (LSE) Üniversitesi Avrupa Enstitüsü Öğretim Üyesi Profesör Sara Hobolt, İngiltere’de seçmen eğilimin Avrupa Birliği'nde (AB) kalınmasına doğru ilerlediğini ancak yapılacak bir referandumda sonucu verilecek mesajların belirleyeceğini söyledi.

22.03.2019Dünya
Orban’dan sert tepki: Söz konusu olamaz

Orban’dan sert tepki: Söz konusu olamaz

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, partisi Macar Yurttaş Birliğinin (Fidesz), Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) Avrupa Halk Partisi (EPP) üyeliğinin 3’e karşı 190 oyla askıya alınmasına tepki gösterdi.

21.03.2019Avrupa
İngilizlerin yüzde 90ı Brexit anlaşmasına karşı

İngilizlerin yüzde 90'ı Brexit anlaşmasına karşı

İngiltere'de yapılan son ankete göre, halkın yüzde 90'ı Başbakan Theresa May'in parlamentoda iki kez reddedilen Brexit anlaşmasıyla daha fazla zaman kaybedilmesine karşı çıkıyor.

20.03.2019Dünya
Orban’ın özrünü kabul ediyorum ama EPP yeri yok

Orban’ın özrünü kabul ediyorum ama EPP yeri yok

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ‘faydalı aptallar’ dediği Belçikalı CD&V Partisi Genel Başkanı Wouter Beke’den özür diledi. Orban’ın partisi Fidesz’in AP’nin en büyük grubu EPP’den atılmasını isteyen Beke ise “Özrü kabul ediyorum ama Fidesz’in EPP’de yeri yok” dedi.

15.03.2019Avrupa
AB ve Macaristan arasında afiş savaşları

AB ve Macaristan arasında afiş savaşları

Avrupa Birliği ile başta mülteciler konusunda yıllardır görüş ayrılıkları bulunan Macar hükümeti, Brüksel’in mülteci politikasını açıkça eleştiren ve içerisinde George Soros’un da bulunduğu afiş kampanyası başlattı.

20.02.2019Avrupa
Orban: Soros açık açık Avrupa’yı ele geçirmek istiyor

Orban: Soros açık açık Avrupa’yı ele geçirmek istiyor

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Parlamentosu’nda ülkesine aleyhine başlatılan ‘hukukun üstünlüğünü ihlal’ sürecinde Amerikalı iş adamı George Soros’un parmağı olduğunu iddia ederek “Soros açık açık Avrupa kurumlarını ele geçirmek istiyor” dedi.

26.01.2019Avrupa
Dolar milyarderi 10 yılda 11 milyar dolar kaybetti

Dolar milyarderi 10 yılda 11 milyar dolar kaybetti

Dünya genelinde dolar milyarderleri özellikle 2008 Krizi sonrasında servetlerine servet katarken, George Soros bu performanslarında onlara eşlik edemedi.

25.01.2019Ekonomi
Suriyeli Ahmed’den Macaristan’a 24 bin Euroluk tazminat davası

Suriyeli Ahmed’den Macaristan’a 24 bin Euro'luk tazminat davası

Macaristan-Sırbistan sınır kapısında polisle düzensiz göçmenler arasında 4 yıl önce çıkan arbedede gözaltına alınıp terör suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Suriyeli Ahmed H, Macaristan Başbakanlık Ofisine 24 bin Euro'luk tazminat davası açtı.

18.01.2019Avrupa
İngilterede Brexit oylaması için kritik gün

İngiltere'de Brexit oylaması için kritik gün

İngiliz parlamentosu hükümetin AB ile vardığı Brexit anlaşmasını yarın oylayacak.

14.01.2019Dünya
İngiliz Bakandan Brexit uyarısı

İngiliz Bakan'dan Brexit uyarısı

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, parlamentonun Brexit anlaşmasını reddetmesi durumunda ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma sürecinin “felce uğrayacağını” söyledi.

11.01.2019Dünya
Macaristanda köle yasası tartışması

Macaristan'da 'köle yasası'' tartışması

Macaristan'da 12 Aralık'ta kabul edilen ve muhalefet tarafından "köle yasası" olarak adlandırılan "fazla mesai" kanunu dolayısıyla geçen yıl başlayan hükümet karşıtı gösteriler binlerce kişinin katılımıyla bu yıl da devam ediyor.

9.01.2019Dünya
Macaristan ‘köle yasası’ için ayakta

Macaristan ‘köle yasası’ için ayakta

Macaristan’da hükümete karşı gösteriler önceki akşam da sürdü. Tepki çeken ve ‘köle yasası’ diye anılan düzenlemenin ardından Başbakan Viktor Orban’ı protesto eden eylemciler, önceki gece taleplerini yayınlamayan devlet televizyonu önünde gösteri yaptı.

19.12.2018Dünya
Son dakika... Can Dündar hakkında yakalama kararı

Son dakika... Can Dündar hakkında yakalama kararı

Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Osman Kavala'nın tutuklu bulunduğu Gezi Parkı eylemlerine ilişkin soruşturma kapsamında, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin görüntülerin yayınlanması ve Cumhuriyet gazetesi davalarının firari sanığı gazeteci Can Dündar hakkında, söz konusu eylemlerde etkin rol aldığı gerekçesiyle tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

5.12.2018Gündem
‘Macaristan bizi kovdu’

‘Macaristan bizi kovdu’

Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros’un finanse ettiği Macaristan’daki Orta Avrupa Üniversitesi (CEU) Viyana’ya taşınma kararı aldı.

4.12.2018Avrupa
Brexit nedeniyle İngiliz kabinesinde 10.istifa

Brexit nedeniyle İngiliz kabinesinde 10.istifa

İngiltere’de Üniversiteler ve Bilimden Sorumlu Devlet Bakanı Sam Gyimah, Brexit Anlaşması'nı gerekçe göstererek istifa etti.

1.12.2018Dünya
Mayin 10uncu bakanı da bıraktı: Bu haliyle destekleyemem

May'in 10'uncu bakanı da bıraktı: Bu haliyle destekleyemem

İngitere'nin Üniversiteler ve Bilimden Sorumlu Devlet Bakanı Sam Gyimah, "Hükümetin Brexit Anlaşması'nı bu haliyle destekleyemem" diyerek görevinden ayrıldığını açıkladı. Gyimah, Başbakan Theresa May'in Brexit yüzünden istifa eden 10'uncu bakanı oldu.

1.12.2018Avrupa
Facebook: Bizi eleştirenlerle mücadele için halkla ilişkiler şirketi kurduk

Facebook: Bizi eleştirenlerle mücadele için halkla ilişkiler şirketi kurduk

Facebook'un görevden ayrılacak olan kamu politikaları ve iletişiminden sorumlu yöneticisi Elliot Schrage, Facebook'u eleştirenlere karşı çalışması için ABD merkezli bir halkla ilişkiler şirketi tuttuğunu kabul etti. Washington DC merkezli Definers Halkla İlişkiler şirketinin hedef aldığı isimler arasında Facebook'u eleştiren Macar asıllı Amerikalı milyarder iş adamı George Soros da var.

22.11.2018Teknoloji
İngiltere ABye yeniden üyelik başvurusu yapabilir

'İngiltere AB'ye yeniden üyelik başvurusu yapabilir'

AB Brexit müzakerecisi Michel Barnier, "İngiltere Brexit'ten sonra AB'ye yeniden üyelik başvurusu yapabilir." açıklamasında bulundu.

6.11.2018Dünya
ABDye kabusu yaşatmıştı... Arkasında o mu var

ABD'ye kabusu yaşatmıştı... Arkasında o mu var?

ABD'de New Jersey Senatörü Demokrat Cory Booker ve Eski Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper'a postalanan şüpheli paketler ele geçirildi. Öte yandan bombalı paket gönderen şüphelinin 56 yaşındaki Cesar Sayoc olduğu bildirildi.

26.10.2018Dünya
ABD bombacının peşinde: Floridada bir postanede arama

ABD bombacının peşinde: Florida'da bir postanede arama

New York Polis Komiseri James O'Neill, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ve FBI Direktör Yardımcısı William Sweeney muhabirlere bilgi verdiABD Başkanı Donald Trump'ı eleştiren kişilere gönderilen bombalı paketlerin ardından FBI, Florida eyaletindeki Miami kenti yakınlarında bir postanede arama gerçekleştirdi.

26.10.2018Dünya
FBI, şüpheli paketlerle ilgili açıklama yaptı

FBI, şüpheli paketlerle ilgili açıklama yaptı

ABD'de şüpheli paket paniği sürerken FBI Başkan Yardımcısı Sweeney, New York'taki adreslere gönderilen paketlerdeki beyaz tozun biyolojik tehdit içermediğini açıkladı.

26.10.2018Dünya
Bombaların adresi Trump muhalifleri

Bombaların adresi Trump muhalifleri

ABD’de eski başkanlar ve medya kuruluşlarına gönderilen bombalı paket paniği dün de devam etti. Eski ABD Başkan Yardımcısı Biden ile Trump karşıtlığıyla bilinen oyuncu Robert de Niro’nun restoranına da bombalı paket gönderilmek istendi. Muhaliflerin ülkeyi bölmekle suçladığı Başkan Trump ise medyayı ülkede ‘nefret yaratmakla’ suçladı.

25.10.2018Dünya
Trumptan bomba düzenekli paket gönderenleri yakalama sözü

Trump'tan bomba düzenekli paket gönderenleri yakalama sözü

ABD Başkanı Trump, birçok adrese içinde patlayıcı madde bulunan paketler gönderilmesinin arkasındakileri yakalama sözü verirken, medyaya "düşmanca" tavrına son vermesi çağrısında bulundu.

25.10.2018Dünya
ABD’de bombalı paket terörü

ABD’de bombalı paket terörü

Demokratların en önemli iki ismi Obama ve Clinton’ın ikametleri ile CNN merkezi ve Demokrat Partili bazı Kongre üyelerine, içinde patlayıcı düzenek bulunan paketler yollandı. Paketler adreslerine ulaşamadan ele geçirildi. Beyaz Saray olayı ‘alçakça bir eylem’olarak niteleyerek kınadı.

24.10.2018Dünya
ABD alarmda: Bu bir terör eylemi

ABD alarmda: Bu bir terör eylemi!

ABD Başkanı Donald Trump, eski başkanlardan Barack Obama ve Bill Clinton'ın evlerine patlayıcı madde içeren paketlerin gönderilmesini kınadı. Başkan Yardımcısı Mike Pence de "Eski başkan Obama, Clintonlar, CNN ve diğerlerine yönelik saldırı girişimlerini kınıyoruz. Bu korkakça eylemler alçaklıktır ve bu ülkede bunlara yer yoktur" ifadeleriyle tepki gösterdi. New York'un üst düzey yöneticileri, olayı "terör eylemi olarak" niteledi.

24.10.2018Dünya
Son dakika... Clinton, Obama ve Beyaz Saraya bombalı paket gönderildi

Son dakika... Clinton, Obama ve Beyaz Saray'a bombalı paket gönderildi

Amerika Birleşik Devletleri peş peşe gelen haberlerle sarsıldı. Bill ve Hillary Clinton çiftinin evine gönderilen bir pakette patlayıcı cihaz bulunduğu duyuruldu. Ardından ABD'nin bir diğer eski başkanı Barack Obama'nın da evine bombalı paket gönderildiği belirtildi. Sonrasında ise Beyaz Saray'a gönderilmeye çalışılan bombalı paketin yakalandığı belirtildi.

24.10.2018Dünya
Sorosun evinin yakınlarında bomba bulundu

Soros'un evinin yakınlarında bomba bulundu

ABD'li milyarder yatırımcı George Soros'un evinin yakınlarında patlayıcı cihaz bulunduğu duyuruldu.

23.10.2018Dünya
İskoçyadan İngiliz parlamentosuna Brexit çağrısı

İskoçya'dan İngiliz parlamentosuna 'Brexit' çağrısı

İskoçya Bölgesel Yönetimi Başbakanı Nicola Sturgeon, İngiliz parlamentosunu hükümetin varacağı Brexit anlaşmasını reddederek müzakereleri yeniden başlatmaya çağırdı.

15.10.2018Dünya
Trump’ın adayı ülkeyi böldü: Yargıca isyan

Trump’ın adayı ülkeyi böldü: Yargıca isyan

ABD’de Başkan Donald Trump’ın desteklediği ancak hakkındaki cinsel taciz iddiaları tartışma yaratan yargıç Brett Kavanaugh’ın (53) adaylığının dün Senato’da oylanması öncesinde New York ve başkent Washington’daki Kongre binası önünde bu isme karşı çıkanlar protesto gösterisi düzenledi. Kongre önündeki gösteride aralarında ünlülerin de olduğu en az 300 kişi gözaltına alındı.

5.10.2018Dünya
İngilizlerin yarısı Brexit için yeni referandum istiyor

İngilizlerin yarısı Brexit için yeni referandum istiyor

İngiltere’de yayımlanan son ankete göre halkın yüzde 78’i hükümetin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma sürecini (Brexit) kötü yönettiğini düşünürken, yüzde 50’si de Brexit için yeni bir referandum yapılmasını istedi.

30.07.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Kavala kararı yeni dönemin işareti mi?

Erdoğan ve Bahçeli, Osman Kavala’yı, ‘Kızıl Soros’ ilan etmişlerdi. Gezi davasından beraat ettiğinde Erdoğan, “George Soros’un Türkiye ayağını beraat ettirmeye kalktılar” demişti. Bahçeli birkaç gün önce, “Terörist Demirtaş veya Sorosçu Kavala hakkında karar oluşmalı, hukuken suçlu olup olmadıkları da teyit ve tescil edilmelidir” diye açıklama yapmıştı.

16.12.2020

Kavala’nın tutukluluğunda üçüncü yıla girildi

Dün Osman Kavala’nın tutuklanmasının ikinci yıldönümüydü. Böylelikle Silivri 1 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tek kişilik hücresindeki konaklamasında üçüncü yılından gün almış oluyor Kavala.

2.11.2019

Amerikalı zenginler “Bizim vergileri arttırın”

Dünyada zenginlerle yoksullar arasındaki gelir uçurumunun giderek büyümesi ( en zengin 26 kişinin serveti 3.8 milyar yoksulun toplam varlığına eşit) Amerikalı milyarderleri harekete geçirdi.

17.07.2019

Yoksa ‘Arap Baharı’ da Soros’un kışkırtması mıydı?

İDDİANAMENİN ‘Birinci Bölümü’ “Soruşturma evrakı incelendi” denildikten sonra ‘1.1.GİRİŞ’ başlığının altında daha ilk cümlede “Arap baharı, Arap dünyasında meydana gelen büyük siyasi sonuçları olan harekettir. 2010 yılında başlayan ve günümüzde de süren, Arap coğrafyasında yaşanan halk hareketlerine verilen ortak addır” tespitiyle yola koyuluyor.

29.06.2019

Türkan Hanım'a zulmeden şu adamın yaptığına bakın

TÜRKAN Saylan Hocamızın evine sabahın köründe baskın yaptıran o malum FETÖ’cü savcı çetesinin elebaşısıydı...

18.07.2018