EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Genel Af

Genel Af ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Genel Af haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.137 Genel Af haberi bulunmuştur.

Genel Af Haberleri

Başbakan Erdoğan: OHAL ve genel af yok

Başbakan Erdoğan: OHAL ve genel af yok

Başbakan Erdoğan: Artan terör olaylarına karşı OHAL ilan edilmesi ve PKK mensuplarına genel af çıkarılması söz konusu değil.

21.07.2005Gündem
Sınıfta kalan 450 bin liseliye müjde

Sınıfta kalan 450 bin liseliye müjde

Milli Eğitim Bakanlığı, sınıfta kalmayı bu yıl için kaldırdı ve yeni düzenlemeler yaptı. Başarısız olunan ders sayısı kaç olursa olsun öğrenciler bir üst sınıfa borçlu geçecek.

26.07.2005Gündem
Sınıfta kalan 450 bin liseliye müjde

Sınıfta kalan 450 bin liseliye müjde

Milli Eğitim Bakanlığı, sınıfta kalan öğrencilerin devlete maliyetinin giderek artması üzerine lise öğrencileri için bu yıl için ‘genel af’ niteliğinde düzenlemeler yaptı. Böylece trilyonlarca liralık ek yükten kurtulan devlet öğrenciler lehine düzenlemeler yaparak hem öğrencileri, hem de velileri sevindirdi.

26.07.2005Gündem
ÖSSde değişiklikler yapıldı

ÖSS'de değişiklikler yapıldı

Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) fen bilimleri ve sosyal bilimler testi standart puanlarının çarpılacağı katsayılar 0.1'den 0.2'ye yükseltildi.

29.07.2005Gündem
MEB: Öğrencilere tanınan genel af değil

MEB: Öğrencilere tanınan "genel af" değil

Milli Eğitim Bakanlığı, başarısız öğrencilere sınav hakkı tanınmasına ilişkin uygulamanın “genel af” gibi yorumlanmasının yanlış olduğunu açıkladı.

29.07.2005Gündem
Papa’dan Katoliklere ayinde genel af

Papa’dan Katoliklere ayinde genel af

Vatikan, ilk yurtdışı gezisini 18-21 Ağustos tarihlerinde memleketi Almanya’ya yapacak olan Papa 16’ncı Benedikt’in gezisinin görkemli geçmesi için haçlı seferlerinden kalma endüljans geleneğini harekete geçiriyor. Köln’de yapılacak Dünya Katolik Gençlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Papa, kendisini dinlemeye gelenlerin günahlarını affedecek. Etkinliklere tüm dünyadan 1 milyon kişinin katılması bekleniyor.

9.08.2005Dünya
Promo-Papa

Promo-Papa

Posta haberi ‘Günaha af garantisi!’ diye verdi. Yeni Papa, 16.Benediktus, ilk yurt dışı gezisini yapacağı (anavatanı) Almanya’da kendisini dinlemeye geleceklerin ‘bütün günahlarının bağışlanacağını’ duyurmuş. Bundan önceki Papa da reklam ve promosyon işlerini iyi biliyordu, ama yenisi bu işin piri çıktı. Benim Kültür ve Turizm Bakanı’na bir teklifim var.

10.08.2005Kelebek
Hıristiyan Demokratlar ne kadar Hıristiyan

Hıristiyan Demokratlar ne kadar Hıristiyan

Papa 16’ncı Benedikt, gelecek hafta ilk yurtdışı gezisini memleketi Almanya’ya yapmaya hazırlanırken bir yandan da söz konusu ülkede ‘Hıristiyanlık’ tartışması yaşanıyor. Almanya’daki Katolik Kilisesi’nin başı olan Kardinal Karl Lehmann, parti lideri Angela Merkel’in bile ‘boşanmış’ olduğundan Hıristiyan Demokrat Parti’nin (CDU) adındaki ‘Hıristiyan’ kelimesinin kısaltması olan ‘C’ harfini çıkarması gerektiğini savunuyor.

13.08.2005Dünya
CHPnin Doğulu vekillerinden Erdoğana destek

CHP'nin Doğulu vekillerinden Erdoğan'a destek

CHP’nin güneydoğulu milletvekilleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aydınlarla yaptığı görüşme ve Diyarbakır’da dile getirdiği "Kürt sorunu"na ilişkin görüşlerini açıklarken, sorunu inkar etmenin çözümsüzlük getireceğini ifade ettiler.

15.08.2005Gündem
CHP de bölündü

CHP de bölündü

Başbakan Erdoğan’ın Kürt sorunu değerlendirmeleri AKP’nin içinde tartışma yaratırken, CHP’yi de böldü. Parti yönetimi, Güneydoğu’da ‘cilasına darbe indirileceği’ endişesi taşıyan Başbakan’ın 12 aydını kullanarak, gezide iyi bir ortam yaratmayı düşündüğünü savundu.

15.08.2005Gündem
Tarih Vakfından Bellek12

Tarih Vakfı'ndan Bellek'12

Tarih Vakfı, Bellek’12 adlı yeni projesiyle, 12 Eylül dönemini içeren bir belgelik oluşturulması için bir girişim başlatıyor. Vakfın, 12 Eylül'ün 25'inci yıldönümü nedeniyşle gerçekleştirmeyi planladığı bu girişim, sadece siyasal değil toplumsal, iktisadi ve kültürel bir dönüm noktası olarak bu tarihi olayı bütün yönleriyle ele almayı planlıyor.

18.08.2005Gündem
Takkesiz ziyaret

Takkesiz ziyaret

AB Anayasası’nda ‘Hıristiyanlığı’ vurgulamadığı için Vatikan’ın eleştirilerine hedef olan Avrupa Birliği, Katolik dünyasının Köln’deki buluşmasına maddi kaynak ayırarak jestte bulundu.

18.08.2005Dünya
Federasyon çözer

Federasyon çözer

Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) Genel Başkanı Abdülmelik Fırat, Başbakan Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektupta ‘Kürt sorunu’nun ‘federatif’ bir yönetimle çözülebileceğini savundu.

22.08.2005Gündem
Mevcut Türk hükümetine karşı savaşmak, Kürt halkına ihanet etmektir, bu terörist bir harekettir

Mevcut Türk hükümetine karşı savaşmak, Kürt halkına ihanet etmektir, bu terörist bir harekettir

Kan ve barut uzakta değil. Ajanslar saat başı ölüm haberi veriyor. Her saat, yeni ölümler çetelesi. Irak’ta ölüm artık bir sayıdan ibaret. İnsan ve hayat geride.

3.09.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Aydınların çağrı ve bildirileri

İSTANBUL’da toplanan Dünya Irak Mahkemesi Vicdan Jürisi Başkanı Hintli yazar Arundhadi Roy, bu savaşın entelektüel boyutlarına değiniyor:

22.07.2005

Çağrıya destek mi yoksa köstek mi?

PKK terörizmi başladıktan sonra Türk aydınları birkaç kez bildiri yayınlayarak durum değerlendirmesi yaptılar; PKK’nın saldırılarını eleştirdiler ve iktidarda bulunan hükümetlerden Doğu ve Güneydoğu’nun ekonomik kalkınmasının sağlanmasını, demokrasinin geliştirilmesi için gereken önlemlerin alınmasını istediler.

23.07.2005

Bitmeyen şarıltı

Herkesin evinde birer şelale var adeta.

Fakat efekt olarak.

29.07.2005

PKK faturası, asker ve AB'ye çıkarılamaz

Bir yandan, Kürtçülerin akılsızca tutumlarıyla artan terör olayları, öte yandan toplumun giderek sertleşen öfkesi ve bu durumdan yararlanmaya çalışan aşırı milliyetçiler. Hükümet inisiyatif almazsa, bu tırmanış bizi çok yanlış yerlere götürür.

10.08.2005

Aydın olmayan düşünürler ve Başbakan

BAŞBAKAN’la buluşan okumuşların neden ‘aydın’ olarak tanımlanmak istemediklerini bilemem. Bunun nedeni aydını hor görmek mi, yoksa abartılı bir alçakgönüllülük mü? Prof. Dr. Gencay Gürsoy, ‘Biz aydın değiliz, kendimizi öyle ifade etmiyoruz’ diyor.

12.08.2005

Sonunu görüyor muyuz?

SAYIN Başbakan’a daha önce de ‘Şu danışmanlarınızı bir gözden geçirseniz iyi edersiniz’ diye, bu sütun aracılığıyla -çok dostane- ricalarda bulunduk. Neyi ne kadar dikkate aldığını bilemiyoruz. Ama teröre ve Güneydoğu Anadolu ile ilgili sorunlara dönük son yaklaşımından bir kere daha anlıyoruz ki, maalesef sadece kötü değil, ayrıca kötü niyetli danışmanlarla çalışıyor.

13.08.2005

Erdoğan ve çevresi acaba anladılar mı

BAŞBAKAN, Diyarbakır’da yaptığı konuşmayla neyi kastediyor, oradaki etkin Kürt lobisi neyi anlıyor?

18.08.2005

IRA ve ETA örneğini doğru anlamak

PKK ve çevresindekiler, ellerindeki silahları kapının girişinde bırakıp Kürt meselesinin çözümü için içeride görüşme masasına oturabileceklerini düşünüyorlar.

21.08.2005

PKK fırsat mı kollayacak?

PKK , 3ekim’e kadar “eylemsizlik” kararı verdi ve mayınlı suikastlerini durdurdu. Neden 3 ekim? Herhalde, Türkiye-AB katılma müzakerelerinde yol kazası ile karşılaşırsa, okların örgüte çevrilmesini istemiyorlar.

22.08.2005

Hükümetin ne Kürt ne de Ortadoğu politikası var! (II)

BAŞBAKAN’ın açtığı ‘Kürt sorunu’ sayfası, iyi niyetli ama aceleye getirilmiş, ev ödevi yapılmamış bir çıkıştır. Zaten 2005 Mayısı’nda aniden(!) hortlayan terörü ‘Kürt sorunu’na getirilecek doğru veya yanlış önerilerle göğüslemeye çalışmak sorunun konjonktürel boyutunu şu safhada sadece kışkırtır.

23.08.2005

Bırakınız kendilerini ifade etsinler

AMERİKA soruyor ve soruyor:

‘Dağdakilerle ilgili çözümünüz var mı?...’

31.08.2005