EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Genel Af

Genel Af ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Genel Af haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.151 Genel Af haberi bulunmuştur.

Genel Af Haberleri

Faiz Anadolunun kaderi

Faiz Anadolu'nun kaderi

Yüksek faiz ve aşırı borçlanma 4000 yıl önce de Anadolu halkının en büyük kabuslarından biriydi. Hatta yüksek faiz yüzünden borçlarını ödeyemeyen halkın bir kısmı köle bile olmuş ve afla kurtulmuştu.

29.07.2001Gündem
Yüksek faiz 4 bin yıllık kaderimiz

Yüksek faiz 4 bin yıllık kaderimiz

Yüksek faiz ve aşırı borçlanma nedeniyle günümüzden 4000 yıl önce Anadolu halkının büyük sıkıntı yaşadığı belirtildi.

29.07.2001Ekonomi
İnsan hakları ihlali en çok cezaevinde

İnsan hakları ihlali en çok cezaevinde

Vatandaş, dertlerinin çaresini Meclis'te arıyor. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'na bir yılda bin 442 başvuru yapıldı. Komisyona yapılan başvurular arasında cezaevlerinden yakınmalar birinci sırada yer alırken polisten şikayetlerin dikkat çekici düzeyde olduğu görüldü.

18.08.2001Gündem
Kanadoğlu: Erdoğan kurucu üye olamaz

Kanadoğlu: Erdoğan kurucu üye olamaz

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekilliğine seçilme yeterliliğinin bulunmadığını, bir siyasi partiye üye olamayacağını ve üye kaydedilemeyeceğini bildirdi. Kanadoğlu, ''Milletvekilliğine seçilme yeterliliği bulunmayan, hatta bir siyasi parti üyesi olamayacak ve üye kaydedilemeyecek olan adı geçenin, ayrıca TBMM'de grubu bulunan bir partinin Genel Başkanlığı'na seçilmesi, ayrı bir talihsizlik oluşturmuştur'' dedi.

21.08.2001Gündem
Özbekistanda genel af

Özbekistan'da 'genel af'

Özbekistan'da 'genel af' ilan edildi. Cumhurbaşkanı İslam Kerimov imzasıyla bugün yayımlanan kararname ile aftan 50 binden fazla tutuklu ve hükümlü yararlanacak

23.08.2001Dünya
Artık önüne gelen telefon dinlemeyecek

Artık önüne gelen telefon dinlemeyecek

Anayasa değişikliği paketindeki 38 maddenin çoğu temel hak ve özgürlüklerle ilgili. Düşünceye kısmi özgürlük, Kürtçe yayın yasağının kalkması, parti kapatmaların zorlaştırılması, gözaltı süresinin azaltılması gibi birçok değişikliği kapsayan paketle, idam cezası da sınırlandı. Milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması ise reddedildi. İşte anayasa değişikliği paketinin maddeleri...

3.10.2001Gündem
Kandahar teslim oluyor

Kandahar teslim oluyor

Afgan İslam Haber Ajansı, Taliban lideri Molla Ömer`in ellerinde kalan son kent Kandahar'ı teslim etmeye hazır olduğunu iddia etti.

6.12.2001Gündem
Taliban teslim oluyor

Taliban teslim oluyor

Taliban son kalesi Kandahar`ı yarından itibaren aşiret liderlerine teslim edeceğini ve liderleri Molla Ömer'e 'onurlu yaşama hakkı' tanıyan bir anlaşmaya varıldığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından Taliban karşıtı Peştun güçler, ateşkes ilan etti.

6.12.2001Gündem
Kandahara şartlı teslim

Kandahar'a şartlı teslim

Taliban, Mezar-ı Şerif ve Kabil'den sonra Kandahar'ı da teslim etme kararı aldı. Afgan İslami Ajansı'nın (AIP) haberine göre Taliban lideri Molla Muhammed Ömer, Kandahar'ı tarafsız aşiret lideri Molla Nakibullah'a teslim etmeye verdi.

7.12.2001Gündem
Kanadoğlu: AKP ve HADEP ülke bütünlüğüne tehdit

Kanadoğlu: AKP ve HADEP ülke bütünlüğüne tehdit

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, hiçbir devletin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelen tehdidi, 'yönelten siyasi parti, demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez unsurudur' diyerek, gözardı edemeyeceğini ve bu tehdidin sürgit devam etmesine izin veremeyeceğini belirterek, AKP ve HADEP'le ilgili davaların bir an önce sonuçlanması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

2.01.2002Gündem
Avrupanın PKK ilişkisi belgelendi

Avrupa'nın PKK ilişkisi belgelendi

Türk istihbarat birimleri, PKK ile AB üyesi bazı ülkelerin ilişkisini ortaya koyan çok önemli bir belgeyi ele geçirmeyi başardı.

12.02.2002Gündem
PKK, af çıkmazsa silah bırakmazmış

PKK, af çıkmazsa silah bırakmazmış

Terör örgütü PKK, düzenlediği 8. Kongre'de yandaşlarına, "Kimse değil silahlı mücadeleyi, taş atmayı bile aklından geçirmesin" mesajını verirken, tüm PKK'lılara genel af çıkarılmadığı takdirde silahlı unsurların varlığını güçlendireceğini ifade etti.

19.02.2002Gündem
53. af yasası

53. af yasası

Meclis'te bugün kabul edilen ve şartla salıverme yasasında Anayasa Mahkemesi'nin iptal gerekçelerine uygun düzenlemeler getiren yasa "af veya ceza indirimi" getiren 53'üncü yasal düzenleme oldu.

25.04.2002Gündem
Tahliyeler başladı

Tahliyeler başladı

Cumhurbaşkanı Sezer, Ağca ve Kırcı'ya da af getiren yasayı veto edince, binlerce kişiye af yolu açan bir kargaşa başladı.

27.04.2002Gündem
Tahliyeler başladı

Tahliyeler başladı

Ağca ve Kırcı’ya af getiren yasa, Sezer’in vetosuna takıldı. Ancak bu veto, bir af kaosu yarattı. Çünkü hükümet, yasayı sürenin dolmasına bir gün kala Sezer’e göndermişti.

27.04.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Türk müsün, yabancı mısın?

NE güzel dünya... Türkiye'de en az 35 bin insanın ölümünden sorumlu olacaksın, beşikteki çocukların karnına kurşun dolduran, hamile kadınları, çaresiz ihtiyarları acımasızca katleden bir caniler çetesinin 15 yıllık suç listesini görmezden geleceksin...

17.04.2002