EKSTRA
MENÜ

Genel Af

Genel Af ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Genel Af haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.130 Genel Af haberi bulunmuştur.

Genel Af Haberleri

Devlet Bahçeliden kritik çağrı: O davaların hepsi yeniden görülmeli

Devlet Bahçeli'den kritik çağrı: O davaların hepsi yeniden görülmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 5 bin hâkim ve savcının FETÖ üyesi olduğu için ayıklandığını belirterek, “Peki bu 5 bin hâkim ve savcının görevdeyken haksız yere yargıladığı ve cezalandırdığı insanlar nerede? Onları kim koruyacak, onlara kim sahip çıkacak? 5 bini görevden aldın da bu adamlar kime ceza vermişse onların hepsinin mahkemesinin yeniden görülmesi lazım” çağrısında bulundu.

24.05.2018Gündem
Kadir Gecesi ne zaman hangi gün idrak edilecek 2018 Kadir Gecesinin önemi

Kadir Gecesi ne zaman hangi gün idrak edilecek? 2018 Kadir Gecesi'nin önemi

On bir ayın sultanı Ramazan'ın gelmesiyle birlikte Kadir Gecesi'nin ne zaman olduğu da en çok konuşulan konuların başında yer almaya başladı. İslam dünyası için oldukça önem arz eden Kadir Gecesi'ne ne kadar zaman kaldığını merak eden vatandaşlar, konu hakkında internetten araştırma yapıyor. Peki, Kadir Gecesi ne zaman? Kadir Gecesi'ne ne kadar kaldı?

24.05.2018Gündem
Devlet Bahçeli Çakıcıya gitti

Devlet Bahçeli Çakıcı'ya gitti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘organize suç örgütü yönetmek’ten mahkûm Alaattin Çakıcı’yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

23.05.2018Gündem
2018 Kadir Gecesi ne zaman hangi gün idrak edilecek İşte Kadir Gecesinin önemi

2018 Kadir Gecesi ne zaman hangi gün idrak edilecek? İşte Kadir Gecesinin önemi

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın başlamasıyla birlikte Kadir Gecesi'nin ne zaman olduğu da merak konusu oldu. 2018 Kadir Gecesi'nin ne zaman idrak edileceğini merak eden vatandaşlar, Kadir Gecesi'nin ne zaman olduğuna dair araştırma yapıyor. Peki, Kadir Gecesi ne zaman? Kadir Gecesi nedir?

16.05.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: Kader mahkumlarının affına dair toplumda bir beklenti var

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "Kader mahkumlarının affına dair toplumda bir beklenti var"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, ASİAD'ın düzenlediği Uluslararası Kültür Festivali'nde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin af önerisi çıkışıyla ilgili konuştu. Topçu, "Kader mahkumlarının affına dair toplumda bir beklenti var" dedi.

13.05.2018Gündem
‘Siyasi üçkâğıt’

‘Siyasi üçkâğıt’

SAADET Partisi’nin (SP) cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, hükümetin açıkladığı ekonomik paket ile ittifak ortağı MHP’den gelen genel af önerisine, “siyasi üçkâğıtçılık” tepkisini verdi.

13.05.2018Gündem
Bahçelinin af çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğandan ilk yanıt

Bahçeli'nin af çıkışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af önerisinin sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sayın Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi tabi kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok' dedi. Erdoğan, faiz indirimi konusundaki bir soruya ise, "Benim faiz konusundaki kanaatlerimi biliyorsunuz. Oluyor, olacak, hele hele 24 Haziran’dan sonra bunun şekli de, bunun oranı da çok daha farklı şekilde gelişecek. Çünkü ben faizi her türlü ekonomik alanda kötülüğün anası babası olarak görüyorum" yanıtını verdi.

13.05.2018Gündem
Bahçeliden sürpriz af çıkışı

Bahçeli'den sürpriz af çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sürpriz bir çıkış yaparak genel af önerisinde bulundu.

12.05.2018Gündem
2018 Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek Kadir Gecesi hangi güne denk geliyor

2018 Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek? Kadir Gecesi hangi güne denk geliyor?

İslam dünyası için önemli bir gece olan Kadir Gecesi'nin ne zaman olduğu Ramazan'ın yaklaşmasıyla birlikte merak edilmeye başlandı. Kadir Gecesi 2018 yılında ne zaman idrak edilecek sorusunun cevabını araştıran vatandaşlar, ayrıca Kadir Gecesi'nin önemini de merak ediyor. Peki, Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek? 2018 Kadir Gecesi ne zaman?

2.05.2018Gündem
Nilhan Osmanoğlu: Devlet okulunda okumamızın imkanı bile yoktu, özel okula gitmek zorunda kaldık

Nilhan Osmanoğlu: Devlet okulunda okumamızın imkanı bile yoktu, özel okula gitmek zorunda kaldık

Sultan II. Abdülhamid 5'inci kuşaktan torunu olan Nilhan Osmanoğlu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde konferans verdi. Osmanoğlu, "Devlet okulunda okumamızın imkanı bile yoktu. Oradaki hocaların psikolojik baskıları yüzünden özel okula gitmek zorunda kaldık" dedi.

19.03.2018Gündem
Flaş gelişme... Bahçeli Gülü eleştirdi

Flaş gelişme... Bahçeli Gül'ü eleştirdi

Devlet Bahçeli son KHK’nın tartışma yaratan madde hakkında paylaşımlarda bulundu. Bahçeli, Abdullah Gül'ün, "696 sayılı KHK'nın yazımındaki hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir" sözlerini eleştirdi.

25.12.2017Gündem
CHPden çok sert tepki: Militarist bir devlet yaratılmaya çalışılıyor

CHP'den çok sert tepki: Militarist bir devlet yaratılmaya çalışılıyor

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, son KHK'larla ilgili olarak tepki göstererek "Militarist bir toplum, militarist bir devlet yaratılmaya çalışılıyor" dedi.

25.12.2017Gündem
Barolardan yeni KHK itirazı... Vatandaş vatandaşa kırdırılır

Barolardan yeni KHK itirazı... 'Vatandaş vatandaşa kırdırılır'

İstanbul ve Ankara Baro Başkanları 695. ve 696 sayılı KHK’ları sert bir biçimde eleştirdi. İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu düzenlemeyi sert bir dille eleştirerek “En vahim uygulama” dedi. Düzenlemeye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan da itiraz geldi.

25.12.2017Gündem
Barzani dönemi resmen sona erdi

Barzani dönemi resmen sona erdi

IKBY Parlamentosu, geçtiğimiz hafta pazar günü düzenlediği olağan oturumda 12 yıllık başkanlık süresinin bir daha uzatılmasını kabul etmeyip, görevi bırakan Barzani'nin yetkilerini oy çokluğuyla hükümet, parlamento ve adalet konseyine verildi.

1.11.2017Dünya
Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülislama kötü haber

Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam'a kötü haber

Libya’da Kasım 2011’den bu yana tutuklu bulunan devrik Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam'ın serbest bırakılmasının ardından Libya Başsavcılığı harekete geçti.

11.06.2017Dünya
Kaddafinin oğlu Seyfülislam serbest bırakıldı

Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam serbest bırakıldı

Libya'da Kasım 2011'den bu yana tutuklu bulunan devrik lider Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam'ın serbest bırakıldığı bildirildi.

11.06.2017Dünya
Bozdağ: Af çalışması yok

Bozdağ: Af çalışması yok

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, kamuoyunda artan af tartışmaları nedeniyle bir açıklama yaparak, "Herhangi bir af çalışması yoktur.Haber/yorumlar,asılsızdır" dedi.

11.08.2016Gündem
Genel af çıkacak mı AK Partiden genel af açıklaması

Genel af çıkacak mı? AK Parti'den genel af açıklaması

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, geçmişe dönük 5 yıllık af çıkacağına ilişkin iddialarla ilgili konuştu. Aktay, 'Cezaevlerinin durumu, suç ve ceza dengesindeki adaleti bozmayacağı bir takım çalışmaların yapıldığını biliyoruz' dedi. Aktay, akşam saatlerinde yaptığı başka bir açıklamada ise bugünkü basın toplantısındaki değerlendirmelerinin bazı haberlerde "af çalışması" olarak yansıtılmasının, ifadelerinin maksadıyla bağdaşmadığını söyledi.

10.08.2016Gündem
Koridor kaygısı

Koridor kaygısı

Halep’in merkezinde rejim güçlerinin kuşattığı muhalif bölgede bulunanların ayrılması için Moskova’nın önerdiği güvenlik koridorları tartışma yarattı. BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Rusya’dan insani koridor kurulmasını kendilerine bırakmasını istedi.

29.07.2016Dünya
Şam muhaliflere genel af çıkardı

Şam muhaliflere genel af çıkardı

SURİYE Devlet Başkanı Beşar Esad, 3 ay içinde silah bırakarak teslim olan ve kaçırdıkları kişileri serbest bırakan muhaliflerin affedileceğini açıkladı.

28.07.2016Dünya
Aracıdan Oslo iddiaları

Aracıdan Oslo iddiaları

2010-2012 yılları arasında devlet ve PKK arasında temas kurulması için aracılık yapan Kürdistan Ulusal Kongresi üyesi Kürt siyasetçi Mehmet Emin Pencewini, Oslo öncesi ve sonrasında, Hükümet-İmralı-Kandil üçgenindeki görüşmelerin ayrıntılarını anlattı.

18.04.2016Gündem
Makedonyada telekulak krizi: Cumhurbaşkanının ofisi yağmalandı

Makedonya'da telekulak krizi: Cumhurbaşkanı'nın ofisi yağmalandı

Geçen yıl patlak veren telefon dinleme skandalında adı geçen siyasetçilerin Makedonya Cumhurbaşkanı tarafından affedilmesi, ülkede şiddetli protestolara neden oldu.

14.04.2016Dünya
HDP olmazsa bu gemi batar

HDP olmazsa bu gemi batar

HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ, dün 1 Kasım seçim bildirgesini açıkladı. HDP’nin ‘inkâr ve isyan’ kısırdöngüsü dışında ‘üçüncü yol’ arayışıyla ortaya çıktığını vurgulayan Demirtaş, “Silahsız çözüm, demokratik siyaseti inşa edeceğiz. HDP’yi gemiden atmaya çalışanlar farkında olmalılar: HDP bu gemide olmazsa gemi batar” dedi, şöyle devam etti:

2.10.2015Gündem
Demirtaş ve Yüksekdağ HDP seçim bildirgesini açıkladı

Demirtaş ve Yüksekdağ HDP seçim bildirgesini açıkladı

HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ 1 Kasım seçimleri için hazırlanan parti bildirgesini açıkladı.

2.10.2015Gündem
HDP seçim bildirgesi açıklandı

HDP seçim bildirgesi açıklandı

7 Haziran seçimlerinde 'Bizler Meclis'e sloganını kullanan HDP, 1 Kasım için 'inadına' diyor. HDP, bugün Ankara'da seçim bildirgesini açıkladı. "İnadına" sloganını, çevreden, kadın sorunlarına, ekonomiden, demokrasiye kadar her konuda kullanan HDP'nin ana sloganı ise "İnadına HDP"

2.10.2015Gündem
Suriye lideri Esad: Siyasi diyaloğu destekliyorum ama...

Suriye lideri Esad: Siyasi diyaloğu destekliyorum ama...

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesindeki iç savaşın, sadece siyasi diyalogla çözülemeyeceğini savundu.

26.07.2015Dünya
Esaddan önemli hamle

Esad'dan önemli hamle

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, asker kaçakları ve taraf değiştirenler için genel af ilan etti.

25.07.2015Dünya
Arınçtan güne damga vuran sözler

Arınç'tan güne damga vuran sözler

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Arınç, hafta sonuna damgasını vuran açıklamalar yaptı.

13.06.2015Gündem
Arınçtan seçim yorumu

Arınç'tan seçim yorumu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Arınç, Melih Gökçek'le arasındaki polemiklerle ilgili de konuştu. Arınç, "Bir yerlere yaranmak için beni kullanan birini siyaseten yok etmeyi düşünmüştüm. Ama gerek kalmadı." dedi.

13.06.2015Gündem
Bahçeli: Erdoğan gitmediği yer sadece Antartika

Bahçeli: Erdoğan gitmediği yer sadece Antartika

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kastamonu mitinginde konuştu. Bahçeli, "Cumhurbaşkanı olarak, 1 Eylül 2014'ten 27 Nisan 2015'e kadar 27 ülkeye gitmiştir. Sonuç yine hüsrandır. Erdoğan harcırah zengini olmuş çıkmıştır. Erdoğan ülke ülke gezmiş, komşularla düşman olmuştur. Uçaklardan inmemiş, Türkiye yalnızlaşmış, içe kapanmıştır. Erdoğan dünya üzerinde gitmediği yer sadece Antartika kalmıştır ki, yakında oraya gitmesi de an meselesidir" dedi.

6.05.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Erdoğan hangisini ister: İnce’yi mi, Akşener’i mi?

- Aslında birinci turda iş bitsin ister tabii... İkinci tur diye bir şey olmasın ister tabii...

13.05.2018

Muharrem İnce ile Meral Akşener arasındaki 7 fark

1- Muharrem İnce geç başlayıp çabuk yol aldı gibi. Meral Akşener erken başlayıp azıcık geri kaldı gibi...

12.05.2018

‘Beyin göç’üne karşı acil önlem istendi

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu ve 11 arkadaşı TBMM Başkanlığına bir önerge vererek, ‘beyin göçü’nün nedenleri üzerinde Meclis araştırmasını istediler.

4.01.2018

Geçmişe yönelik ‘af’ mı geleceğe ait bir izin mi

ÇOK tehlikeli bir “kanun hükmünde kararname” bu...

25.12.2017

Demiyor muyum size bu adamlarla olmaz diye

ÖNCEKİ pazartesi gecesi itibarıyla Suriye cephesinden gelen haber şu:

22.09.2016

Zamanaşımı değil genel af 

Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir’in eski eşi olan Ayşegül Tecimer, 90’lı yıllarda tarihi eser kaçakçılığıyla suçlanmış ancak yurtdışına kaçarak hakkında verilen 4,5 yıl hapis cezası 10 yıllık zamanaşımına uğramıştı.

16.08.2016

Yine o konu

Şunu atlamayalım.

1.03.2016