EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Genel Af

Genel Af ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Genel Af haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.130 Genel Af haberi bulunmuştur.

Genel Af Haberleri

Bahçelinin toplantısında sayın Öcalan krizi

Bahçeli'nin toplantısında 'sayın Öcalan' krizi

MHP lideri Devlet Bahçeli, milletvekilleriyle yapacağı toplantı öncesi bir basın açıklaması yaptı. Kürt açılımının bir ihanet açılımı olduğunu sık sık dile getiren Bahçeli'nin basın toplantısında ilginç bir an yaşandı. Bir gazeteci sorusunda "Sayın Öcalan" ifadesini kullandı. Ardından özür dileyen gazeteciye Bahçeli ise "Başbakan söylemiş, sen söylesen ne olacak" diye karşılık verdi.

29.09.2009Gündem
Kandilden son fotoğraflar

Kandil'den son fotoğraflar

Kuzey Irak'tan yayın yapan Goran hareketinin kanalı KNN, terör örgütü PKK'nın Kandil Dağı'na giden yolda flamalı barikat oluşturduğunu ekrana getirdi.

3.09.2009Gündem
Malazgirt Belediye Başkanı Kurtuluş Gününde konuşamadı

Malazgirt Belediye Başkanı Kurtuluş Günü'nde konuşamadı

Malazgirt Zaferi'nin 938. yıldönümü törenlerinde Muş'un Malazgirt İlçesi Belediye Başkanı DTP'li Mehmet Nuri Balcı 'konuşması uygun bulunmadığı' için konuşturulmadı. Balcı ve DTP'li Milletvekili Nuri Yaman, konuyu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Vali Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı'nın oturduğu protokole taşıdılar. Sonuç alamayan DTP'liler törenleri izlemeden ayrıldılar.

27.08.2009Gündem
Üniter yapımız üzerinde spekülasyona izin vermeyiz

Üniter yapımız üzerinde spekülasyona izin vermeyiz

Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği yöneticilerini kabul etti.

26.08.2009Gündem
Devlet Bahçeliden sert açıklama

Devlet Bahçeli'den sert açıklama

Bugün ecdadımızın, anayurdumuz Orta Asya’dan başlayarak asırlarca süregelen yurt edinme ülküsünün tarihi bir dönüm noktası olan Malazgirt Zaferinin 938. yılını gururla kutluyoruz.

25.08.2009Gündem
O raporu ispatlıyorum Erdoğan ne yapacak

O raporu ispatlıyorum Erdoğan ne yapacak

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, "Ellerine bir kağıt almış Amerikan projesi diye dolaşıyorlar. İspat ederlerse biz her şeye varız ama ispat edemezlerse alçaktırlar ve namussuzdurlar" sözleriyle tepki gösterdiği raporu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın gündeme getirdiği ortaya çıktı.

22.08.2009Gündem
Sivil toplumla Kürt sorunu değerlendirmesi

Sivil toplumla Kürt sorunu değerlendirmesi

Hükümetin "Kürt Açılımı" çalışmasını yürüten İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Türkiye’nin geleceği için daha kardeşçe ve daha huzurlu günleri yakalamak için sadece ortak akıl değil, ortak vicdanlara da hitap etmemiz gerekiyor" dedi.

15.08.2009Gündem
Atatürkün mirasına darbe

Atatürk'ün mirasına darbe

Kürt açılımı tartışmasına İngiliz The Guardian gazetesi de katıldı. Gazete Atatürk'ün mirasına Erdoğan'ın en büyük darbeyi vurabileceğini yazdı.

29.07.2009Dünya
IKDP yöneticisi Dizai konuştu

IKDP yöneticisi Dizai konuştu

LİDERLİĞİNİ Kuzey Irak Kürt Bölgesi Başkanı Mesut Barzani'nin yaptığı Irak Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP) Dış İlişkiler Sorumlusu Safin Dizai, Kuzey Irak'ta yapılan seçimler, PKK sorunu Mahmur Kampı’na ilişkin DHA’ya açıklamalarda bulundu.

26.07.2009Dünya
PKKda kadro ve finansman krizi

PKK'da kadro ve finansman krizi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kara ve hava harekatıyla ağır kayıplar vermeye devam eden, İran ve Suriye'nin yanı sıra Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında kadro ve finansman krizi yaşayan terör örgütü PKK'da iç hesaplaşma büyüyerek devam ediyor.

7.07.2009Gündem
DTPli Türkten Orgeneral Başbuğa yanıt

DTP'li Türk'ten Orgeneral Başbuğ'a yanıt

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, Bilgi Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "Çözüm için diyalog" adlı konferansta konuştu.

6.06.2009Gündem
Kandildeki terörist ağzındaki baklayı çıkardı

Kandil'deki terörist ağzındaki baklayı çıkardı

PKK terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan, sonunda “çözümden ne anladığını” açıkça söyledi. Karayılan, İngiliz The Times gazetesinden Anthony Loyd’a Kandil dağında verdiği mülakatta, “Türkiye, kendi yerel parlamentomuzu kurmamıza izin versin” dedi.

26.05.2009Dünya
Kutlualp: G.Sarayda UEFA Kupası olduğu sürece...

Kutlualp: G.Saray'da UEFA Kupası olduğu sürece...

Fenerbahçe'de yaklaşan kongre öncesi Şadan Kalkavan'ın listesinden seçime girmeye hazırlanan Hakan Bilal Kutlualp, Lig Tv'de yayınlanan "Futbol Gündemi" isimli programa konuk oldu.

22.05.2009Futbol
Çiçekten Ergenekon açıklaması

Çiçek'ten Ergenekon açıklaması

Bakanlar Kurulu'nun ardından Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, açıklama yaptı. İşte açıklamasından satırbaşları:

20.04.2009Gündem
Eylem ve faaliyetler

Eylem ve faaliyetler

GÖZALTINA alınan ve PKK’nın Türkiye koordinasyonunda görevli olmakla suçlanan komite üyelerinin, terör örgütünün 1 Haziran 2004 tarihinden sonra kent merkezlerinde organize ettikleri eylem ve faaliyetler ise şöyle:

14.04.2009Gündem
Gençler ağlıyor, onlara iş ver aş ver

"Gençler ağlıyor, onlara iş ver aş ver"

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Antalya'da partisinin belediye başkan adayalrı için destek gezilerine bugün yeniden başladı. Bakan Şahin, Antalya sokaklarında mikrofonla oy isterken, yaşlı bir kadın camdan gördüğü bakana "Bakan bey bakan bey buraya bak. Bırakın bunları herkes işsiz, gençler ağlıyor. Onlara iş verin, aş verin" diyerek tepki gösterdi.

25.03.2009Gündem
MHPli Vuraldan Erdoğana devekuşu benzetmesi

MHP'li Vural'dan Erdoğan'a 'devekuşu' benzetmesi

BURSA’da konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, AKP’nin Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu görmediğini belirterek, “Başbakan, krizi görmeyip ‘teğet geçti’ diyerek devekuşu gibi kafasını kuma gömmüştür” dedi.

19.03.2009Gündem
Talabaninin çantasında PKKya af var

Talabani'nin çantasında PKK'ya af var

Talabani 'Su' için İstanbul'a geldi ama çantasında iki öneri var. Kuzey Irak’taki PKK liderlerinin üçüncü ülkelere gönderilmesi, çatışmalara fiilen katılmayan PKK’lıların ise affedilip, Türkiye’ye dönmesi ve nisanda, Erbil’de Türkiye, İran, Suriye ve Irak’taki Kürt hareketlerinin temsilcilerinin bir araya getirilmesi...

17.03.2009Gündem
DTPli Birdal siyasi genel af istedi

DTP'li Birdal siyasi genel af istedi

DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal cezaevlerindeki sorunlara dikkat çekerek “Başbakan Davos’ta yaptığı açıklamada ‘yurtta barış dünyada barış’ istediğini söyledi. Cezaevi sorunlarının çözümü de yurtta barışın önemli bir adımını oluşturacak, bunun yolu da siyasi genel aftır” dedi.

6.02.2009Gündem
Özince: Mevduat faizinin düşüşü kredi faizlerine de yansıyacak

Özince: Mevduat faizinin düşüşü kredi faizlerine de yansıyacak

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, mevduat faizlerinde yaşanan düşüşün, kredi faizlerine henüz yansımadığını, ancak, talepteki artışla birlikte önümüzdeki süreçte mutlaka bunun gözleneceğini bildirdi.

13.01.2009Ekonomi
İHDden karamsar insan hakları tablosu

İHD'den karamsar "insan hakları" tablosu

İNSAN Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabul edilişinin 60'ıncı yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yapan İHD Hakkari Şube Başkanı İsmail Akbulut, Türkiye geneline bakıldığında son 10 yılın en ağır hak ihlallerinin bu yıl yaşandığını iddia etti.

11.12.2008Gündem
DTPli Türkten Atatürk övgüsü

DTP'li Türk'ten Atatürk övgüsü

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, küresel krizin artarak yayıldığını belirterek, “Askeri harcamalar, dağa taşa atılan bombaların maliyeti, 70 milyon insanın mutfağına yansımış olsaydı, bugün Türkiye farklı bir yerde olurdu” dedi.

11.11.2008Gündem
İmralı’yı konuştular

İmralı’yı konuştular

Başbakan Erdoğan’ın onayıyla DTP’nin ev sahipliğindeki yemeğe katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Fırat, "PKK ile aranızdaki ilişki biçimi, Başbakan’ın çözümle ilgili açılımını engelliyor" dedi.

18.10.2008Gündem
GÜNEYDOĞUDA 4 BİN KİLOMETRE

GÜNEYDOĞU'DA 4 BİN KİLOMETRE

Diyarbakır-Bismil-Batman-Midyat-İdil-Cizre-Kasrik Boğazı-Güçlükonak-Şırnak-Uludere-Şenoba-Habur-Çukurca-Hakkari-Yüksekova-Van... Bu isimler yıllardır dillerde. Çoğu kez "terörle" birlikte anılan bu coğrafyada 4 bin kilometre yol gittik. Günlerce kapı kapı dolaştık. Unutulmayacak olaylara, konuşmalara tanıklık ettik. Uzaklardan görülmeyen, ancak yakınına gidince yüze tokat gibi çarpan gerçekleri gördük. Birinci ağızlardan dinledik.

7.06.2008Gündem
PKKnın hedefi şehirler

PKK'nın hedefi şehirler

Şırnak kırsalında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada yaralı yakalanan PKK’nın Küpeli Dağı lojistik sorumlusu Emin Yıldırım'ın, kapatılan HADEP Şanlıurfa Merkez İlçe yöneticisi olduğu ortaya çıktı. Terörist Emin Yıldırım ifadesinde PKK'nın eylemlere yöneleceğini belirterek, “Önümüzdeki dönemde şehir eylemlerine yönelecekler. Bunların genel mevcudu bin 500 civarında olup, faaliyetleri gizli tutulmaktadır” dedi.

15.04.2008Gündem
ABDli generalden PKKya af teklifi

ABD'li generalden PKK'ya af teklifi

Daha önce PKK ile masaya oturulmasını öneren ABD Savunma Bakanlığı, bu kez de “PKK’lıların aşırı olanları ile olmayanlarının ayrılıp, aşırı olmayanların topluma kazandırılmasını” önerdi.

15.04.2008Gündem
‘Kürtler özerk Kürdistan istiyor’

‘Kürtler özerk Kürdistan istiyor’

BATMAN’da DTP merkez ilçe kongresine katılan milletvekili Bengi Yıldız, “Kürtler artık özerk Kürdistan, siyasi tutuklulara genel af istiyor, İmralı sistemine hayır diyor” dedi. Konuşma sırasında partililer Abdullah Öcalan posterleri açtı. Kongrede halen cezaevinde tutuklu bulunan DTP Merkez ilçe başkanı Cemalettin Padir yeniden başkanlığa seçildi.

6.04.2008Gündem
Sadr çatışmalara son verilmesi çağrısı yaptı

Sadr çatışmalara son verilmesi çağrısı yaptı

Iraklı Şii lider Mukteda Sadr, silahlı yandaşlarına sokaklardan çekilmeleri ve gerek Basra gerekse diğer kentlerde hükümet kuvvetlerine karşı savaşmaya son vermeleri çağrısında bulundu

30.03.2008Gündem
DTPli Tuncel: Harekat başarısız oldu

DTP'li Tuncel: Harekat başarısız oldu

HAKKINDA 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan Demokratik Toplum Partisi (DTP) İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, “Türkiye'de Kürt ve Türkler olarak etle tırnak gibiyiz. Birbirimizden ayrılamayız. Birimizin yaşadığı sorun diğerini etkiliyor. O açıdan da soruna böyle bakmak gerekiyor. Aksi takdirde, yani ayrılıklar ifade edilmek istenirse çok fazla neden var” dedi.

8.03.2008Gündem
708 bin elektrik kaçağına da af

708 bin elektrik kaçağına da af

Uyum yasasıyla 2 yıldan az ceza alanlara, ’hükmün açıklanmasının ertelenmesi’ yoluyla getirilen örtülü aftan kaçak elektrik kullanan 708 bin abone de yararlanacak. Yasanın yürürlüğe girdiği 8 Şubat’tan beri mahkemeler, 2 yıldan az cezası olan kaçak elektrik ve ruhsatsız yapı suçlarının hükümlü ve tutuklularını da tahliye ediyor.

15.02.2008Gündem
Yeni bir Rahşan affı

Yeni bir 'Rahşan affı'

Yargıtay, geçtiğimiz hafta yürürlüğe giren “Temel Ceza Kanunlarına Uyum Amacıyla Çeşitli Kanunlarda ve Diğer Bazı Kanunlarda değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 562. maddesiyle Ceza Muhakemesi Kanununun 231. maddesinin bazı fıkralarında yapılan değişikliği ‘Örtülü af’ olarak değerlendirdi. Yargıtay ceza daireleri başkanları önümüzdeki hafta toplanarak, yasanın nasıl uygulanacağına ilişkin görüş alışverişinde bulunacak.

15.02.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Yanlış iletişim girişimi baltalıyor

UMARIM sonu benzemez.

Ama demokratik açılımdaki ani ve kazık fren...

14.09.2009

Erdoğan’ın basına zulmünün faturası

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla uygulamaya sokulan “Doğan Yayın Grubu’nu bitirme planı” adım adım ilerliyor.

8.09.2009

Nerede çatışma orada David

OTUZDAN fazla gezisi var Türkiye’ye. 1991’den bu yana. Ve elbette ve pek tabii ki, Güneydoğuya da.

1.09.2009

Anadilde öğretim mayını

KİMSE bir şey öğrenmiyor: Kopenhag Kriterleri’nin açıklanmasından bu yana yazıyorum: Avrupa Birliği ve Kopenhag Kriterleri anadilde öğretimi değil, fakat anadilin özgürce öğrenilmesinin önündeki yasal engellerin kaldırılmasını istiyor.

8.08.2009

Irak Kürtlerinin seçimleri bir defteri kapattı

IRAK Kürdistan bölgesindeki seçimler belki Barzani ve Talabani ittifakını yönetimden uzaklaştırmayacak ama dünden itibaren bölgede yeni bir dönem başlıyor.

26.07.2009

Borç alan emir de alır!

ASKERİMİZ ulusal güvencemiz...

8.07.2009

Tarafları belli olmayan tarihi fırsat olur mu?

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül günlerdir Kürt meselesi ile ilgili olarak andığı tarihi fırsatın ne olduğunu Suriye’de açıklamış! Daha doğrusu, kendisine Suriye’de eşlik eden gazeteciler, Cumhurbaşkanı’nın sohbetini dinledikten sonra "Tarihi fırsat olsa olsa budur" diyorlar.

18.05.2009

Cumhurbaşkanı ’alacakaranlık’ konuşmasın

HASAN Cemal’in Kandil Dağı’ndan getirdiği mesaj açık:- PKK değişti. Kürt devleti istemiyoruz. Silahları bırakalım ama bizimle diyalog kurulsun... Af çıksın...

10.05.2009

Kandil de durumun farkında...

Hasan Cemal muhabir doğmuş. Kuzey Irak-Kandil röportajları son derece zamanlı ve son gelişmelere inanılmaz oranda ışık tutuyor. Tam bir gazetecilik başarısı. Hasan’ın yansıttığı izlenimler, iki gündür bu köşe’de yayınlanan yazılarla da örtüşüyor. PKK da, silah bırakma zamanının geldiğinin farkında. Ancak, örgütün tümüyle dağ’dan inmesi güç görünüyor. Bu söyleşinin en çarpıcı yanı ise Karayılan’ın ortaya attığı yol haritası...

6.05.2009

TSK, Barzani boykotunu kaldırdı

Genelkurmay bu yıl PKK’ya karşı son derece önemli bir üstünlük elde edildiğine, yakalanan momentumdan mutlaka yararlanılması gerektiğine inanıyor. Bu sürecin iyi kullanılması durumunda, örgütün silah bırakması dahil, gücünü büyük oranda kaybedeceği hesaplanıyor. Bu nedenle, birçok konuda yaklaşım değişikliğine gidiliyor.

4.05.2009

“Beyrut-Baabda günlükleri”...

İki hafta içinde pek fazla cumhurbaşkanı gördüm. Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Tahran’a gidip geldik.

21.03.2009

Názım’ın itibarı demeden önce bir bardak su içmek

NÁZIM Hikmet’in vatandaşlığının iade edilmesi konuşulurken "iadei-i itibar" deniyor.

Şairin itibarı şiirleridir.

8.01.2009

PKK’yı “dağdan indirmek”...

Ankara’da Irak Başbakanı Nuri el-Maliki ile yapılan görüşmelerde “PKK’nın silahsızlandırılması”na ilişkin bir plân sunulduğu anlaşılıyor.

25.12.2008

’Deli değil, zırdeliymiş!’

REFİ Cevat Ulunay, Türk Basın Tarihi’ne "Atatürk’ün, 150’likler listesine koyup yurtdışına sürgüne gönderdiği gazeteci" olarak geçmiştir.

23.11.2008

Kene ve orman

YANAN her ağaç, iyi bir "ormancı" yani orman mühendisleri başta olmak üzere o idareye bağlı insanlar için bir evlat kaybetmek gibidir.

5.08.2008

Bir Prof. Yusuf Halaçoğlu anketi

CUMHURBAŞKANLIĞI, Anayasa Mahkemesi, YÖK gibi öncelikli kurumları halleden işbirlikçi AKP, ’dip köşe temizliği’ne başladı

Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Yusuf Halaçoğlu’nu görevden aldı.

24.07.2008

Ahlaksızlık bir sistem olunca

SEÇİMLERDEN önce af konusunun gündeme gelmesi, bizde artık sıradan bir durum!

Rahşan Hanım’ın genel affından sonra, toplumda ortaya çıkan tepki nedeniyle artık bir genel af düşünülmüyor elbette.

21.05.2008