EKSTRA
MENÜ

Gençlik Dairesi

Gençlik Dairesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gençlik Dairesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.337 Gençlik Dairesi haberi bulunmuştur.

Gençlik Dairesi Haberleri

‘Altınkaya ailesine her türlü desteği verdik’

‘Altınkaya ailesine her türlü desteği verdik’

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Alman Gençlik Dairesi (Jugendamt) tarafından üç ay önce çocuklarının alınması üzerine hukuk mücadelesi başlatan ve geçen günlerde evlatlarına kavuşan Altınkaya ailesine yaşadıkları zor süreçte destek verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

26.09.2020Avrupa
İki çocuğu ‘darp’ şüphesiyle elinden alındı

İki çocuğu ‘darp’ şüphesiyle elinden alındı

Almanya’nın Hamburg kentinde yaşayan Uzun ailesinin 3 ve 5 yaşındaki iki çocuğu, darp şüphesiyle gençlik dairesi tarafından ellerinden alındı. Uygulamanın haksız olduğunu söyleyen aile, çocuklarının geri verilmesini istiyor.

21.09.2020Avrupa
İlk rapor: Çarşamba uyuşturdu, perşembe boğdu

İlk rapor: Çarşamba uyuşturdu, perşembe boğdu

Almanya, anneleri tarafından boğularak öldürülen beş küçük çocuğun yasını tutuyor. Günün her saatinde olayın yaşandığı evin önüne gelen bölge sakinleri, çocukların anısına mum yakıp çiçek bırakıyor.

6.09.2020Avrupa
‘Masadan düşüp kırık olmaz’ dediler iki çocuğunu da ellerinden aldılar

‘Masadan düşüp kırık olmaz’ dediler iki çocuğunu da ellerinden aldılar

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ne bağlı Dormagen kentinde yaşayan Altınkaya ailesi, 1.5 ve 4 yaşındaki iki çocuğunun darp şüphesiyle gençlik dairesi tarafından ellerinden alındığını ileri sürdü. Kararın haksız olduğunu iddia eden aile, çocuklarının geri verilmesini istiyor. Belediye Başkanı Erik Lierenfeld ise “Sizi temin ederim ki burada pervasız bir karar alınmadı” dedi.

18.06.2020Avrupa
Türk babanın gençlik dairesiyle mücadelesi

Türk babanın gençlik dairesiyle mücadelesi

Almanya’nın Bochum kentinde yaşayan Fatih Çelik (36), 3.5 yaşındaki kızı Yağmur’u elinden alan Alman Gençlik Dairesi’nden (Jugendamt) çocuğunu geri alabilmek için mücadele ediyor. Yılbaşında yeni taşındıkları evin bakımsız olmasının gerekçe gösterilerek kızının gençlik dairesi tarafından alındığını belirten Çelik, bu süreçte çocuğunun kendisine gösterilmediğini söyledi.

17.06.2020Avrupa
İstismarcı asker hâkim karşısında

İstismarcı asker hâkim karşısında

Dört çocuğa 36 kez cinsel istismarda bulunmak ve bazılarının da görüntülerini çekip yaymakla suçlanan 27 yaşındaki askerin duruşması Duisburg yakınlarındaki Moers’ta başladı. Ekim ayında yakalanan sanık suçlarını itiraf etmişti.

12.05.2020Avrupa
Bakanlık duyurdu: Aile içi şiddet...

Bakanlık duyurdu: Aile içi şiddet...

Almanya’da kadına yönelik şiddet koronavirüs krizi sırasında arttı. Federal Aile Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre iki hafta öncesiyle karşılaştırıldığında aile içi şiddet yüzde 17.5 oranında artış gösterdi. Aile Bakanı Franziska Giffey, aile içi şiddetin artmasının Kovid-19 salgını sırasında dört duvar arasında kalınmasıyla bağlantılı olduğunu söyledi.

22.04.2020Avrupa
‘Almanya’yı hiç samimi bulmuyorum’

‘Almanya’yı hiç samimi bulmuyorum’

Almanya’da çocuk hakları savunucusu Kamil Altay, hükümetin, Yunanistan’daki mülteci kamplarında bulunan bin 500 çocuğu ülkeye alabileceğini açıklamasının ardından, DHA’ya değerlendirmelerde bulundu. Alman hükümetinin söz konusu açıklamasını samimi bulmadığını belirten Altay, şunları söyledi:

12.03.2020Avrupa
Türk ailenin hukuk zaferi... 4 ay sonra çocuklarına kavuştular

Türk ailenin hukuk zaferi... 4 ay sonra çocuklarına kavuştular

Almanya’nın Duisburg kentinde yaşayan ve gençlik dairesi (Jugendamt) tarafından 4 çocuğu ellerinden alınan Kara Ailesi, hukuk mücadelesini kazanarak çocuklarına kavuştu.

11.03.2020Avrupa
Almanyada hastanede yatağa bağlanan Kaan, Türkiyeye getirildi

Almanya'da hastanede yatağa bağlanan Kaan, Türkiye'ye getirildi

Almanya’da geçirdiği epilepsi nöbeti sonrası kaldırıldığı hastanede yatağa bağlanıp, hakim kararıyla ailesine uzaklaştıma verilen 8 yaşındaki Kaan Gümüş, Türk Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesiyle Türkiye'ye getirildi. Samsun'da özel bir hastanede tedavisine başlanan Kaan'ın annesi Ayfer Gümüş, (36) "Türk devletine sonsuz teşekkürler, oğlumuz Türkiye’de tedavi görmeye başladığından beri daha mutluyuz" dedi.

10.03.2020Gündem
‘Çocuklarımızı alıp mutlu günlerimize dönmek istiyoruz’

‘Çocuklarımızı alıp mutlu günlerimize dönmek istiyoruz’

Almanya’nın Duisburg kentinde yaşayan Kara ailesi, gençlik dairesinin (Jugendamt) 4 çocuklarını ellerinden alması nedeniyle hukuk mücadelesi veriyor.

2.03.2020Avrupa
‘4 günlük süt kokan bir yavrumuz için burdayız’

‘4 günlük süt kokan bir yavrumuz için burdayız’

Almanya’da yaşayan Türk ailenin 4 günlük bebeğini alan Gençlik Dairesi (Jugendamt), Heilbronn kentinde protesto edildi.

26.01.2020Avrupa
Adalet yerini buldu, Miray annesine kavuştu

Adalet yerini buldu, Miray annesine kavuştu

Almanya’nın Wiesbaden kentinde 3 yaşındaki Miray Çelik, ağustos ayında Alman Gençlik Dairesi memurları tarafından anaokulundan alınıp gençlik dairesine götürülmüştü. Anne Şükran Çelik’in avukatı Günter Kovalski’nin 4 buçuk ay süren hukuk mücadelesi, mahkemenin minik Miray’ın annesine teslim edilmesine karar vermesiyle son buldu.

19.01.2020Avrupa
Elçin bebek için yürüyecekler

Elçin bebek için yürüyecekler

Almanya’da doğumundan 4 gün sonra ailesinden alınarak Alman bir aileye verilen Elçin isimli bebek için 25 Ocak’ta Heilbronn’da yürüyüş düzenlenecek.

7.01.2020Avrupa
4 günlük Türk bebeğin ‘ateşine bakacağız’ deyip...

4 günlük Türk bebeğin ‘ateşine bakacağız’ deyip...

Almanya’da yaşayan Türk ailenin 4 günlük bebeğini alan Gençlik Dairesi’ne (Jugendamt) yönelik protesto gösterisi yapıldı.

29.12.2019Avrupa
Anne mezara, baba hapise, çocuklar gençlik dairesine

Anne mezara, baba hapise, çocuklar gençlik dairesine!

Almanya’nın Limbunrg kentinde gözü dönmüş koca dehşet saçtı. 34 yaşındaki Alman koca, 31 yaşındaki eşini sokak ortasında önce otomobiliyle ezdi bununla da yetinmeyen öfkeli koca yola savrulan genç kadına baltayla saldırdı. Talihsiz genç kadın aldığı balta darbeleriyle olay yerinde can verdi.

25.10.2019Avrupa
Canavar anne, kızına tasma taktı, kafese kapattı, ormana bıraktı

Canavar anne, kızına tasma taktı, kafese kapattı, ormana bıraktı

Almanya’nın Hannover kentinde yaklaşık 3 yıl önce 6 yaşındaki kızına işkence yapan 44 yaşındaki anne ilk kez hakim karşısında. Savcılık iddianamesine göre canavar ruhlu anne, küçük kızını önce elektrikli köpek tasmasıyla bağladı. Ardından köpeklerin uçakta yolculuk yapmaları için hazırlanan metal kafese koydu. Bununla da yetinmeyip küçük kızını dövüp çaresiz bir şekilde ormana bıraktı.

23.09.2019Avrupa
Çifte cinayetin arkasından kıskançlık çıktı

Çifte cinayetin arkasından kıskançlık çıktı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti’ndeki Iserlohn Tren İstasyonu’nda işlenen çifte cinayetin kıskançlıktan kaynaklandığı ortaya çıktı. Katil zanlısı kocanın, 32 yaşındaki eşinin kendisini terk edip 23 yaşındaki Afgan kökenli biriyle yaşamasına tahammül edemediği ve bu yüzden de cinayetleri işlediği belirlendi.

19.08.2019Avrupa
Almanyadaki Türk aile çocuklarını geri istiyor

Almanya'daki Türk aile çocuklarını geri istiyor

Almanya'nın Köln kentinde yaşayan Yozgatlı Ayşe ve Kenan Önder çifti, iki yıl önce 28 günlükken Alman Gençlik Dairesi (Jugendamt) tarafından şiddet gördüğü gerekçesiyle ellerinden alınan ve bugün 2 yaşında olan çocuklarını alabilmek için mücadele veriyor.

31.05.2019Dünya
Cinsel saldırı her alanda, faillerin yarısı aile bireyleri

Cinsel saldırı her alanda, faillerin yarısı aile bireyleri!

Almanya’da Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu, iki yıllık çalışmasını tamamladı. Raporunda çarpıcı detaylara yer veren ve sadece 2018’de 13 bin çocuğun cinsel saldırıya maruz kaldığına dikkat çeken komisyon, çocukların yeterince korunmadığını açıkladı.

3.04.2019Avrupa
Hem sağlığını hem de davayı kazandı

Hem sağlığını hem de davayı kazandı

11 yaşındaki kızı Tuana Adanur’un yanlış ameliyat edildiğini gerekçe göstererek Emil von Behring Helios Hastanesi’nden tazminat talep eden Selim Adanur, hastanenin 20 bin Euro tazminat ödemesi üzerine davadan vazgeçti.

26.02.2019Avrupa
Sultanbeyli’de 50 hak sahibine tapu dağıttı

Sultanbeyli’de 50 hak sahibine tapu dağıttı

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, dün seçim çalışmalarını Sultanbeyli ilçesinde sürdürdü. Sabah kahvaltısında ilçenin yöre dernekleri yönetici ve üyeleriyle bir araya gelen Yıldırım, Sultanbeyli’nin tapu sorunu çözdüklerini, en kısa sürede 20 bin tapu dağıtılacağını söyledi.

23.02.2019Gündem
Skandal: Delil çantası emniyette kayboldu

Skandal: Delil çantası emniyette kayboldu!

Almanya’nın Lügde kentinde 31 çocuğa cinsel saldırıda bulunan sapığı yakalayan polis, toplanan belge, CD ve bilgisayar dosyalarının yer aldığı delil çantasını emniyette kaybetti. Olay kamuoyunda büyük tepki çekti. KRV İçişleri Bakanı Herbert Reul, yaşananları felaket olarak niteleyip herkesten özür dilediğini söyledi.

22.02.2019Avrupa
Kızının peşinde

Kızının peşinde

Cenk Yengiloğlu, yeni filmi için iddialı bir kadro oluşturdu. Sibel Kekilli, Jale Arıkan, Mehmet Çepiç, Emily Kusche ve Birol Ünel, “Deutschland ist Heim” adlı filmde buluşacak.

13.02.2019Keyif
Gizli başladığı antrenmanlara kaçak bindiği toplu taşıma ile giderdi: Kimsesiz çocuklar yurdundan Avrupa’nın zirvesine

Gizli başladığı antrenmanlara kaçak bindiği toplu taşıma ile giderdi: Kimsesiz çocuklar yurdundan Avrupa’nın zirvesine!

Kimsesiz çocuklar yurdunda büyüyen, yurt yöneticilerinden gizli başladığı boks salonuna parası olmadığı için toplu taşımaya kaçak binerek giden 27 yaşındaki Kerim Engizek, Karma Dövüş Sanatları’nda önce Almanya’nın sonra Avrupa’nın 1 numarası oldu. Hayatı filmleri aratmayan Kerim’in hedefinde dünya şampiyonluğu var.

9.02.2019Avrupa
Polis açıkladı: 4-13 yaşları arasında 23 çocuk...

Polis açıkladı: 4-13 yaşları arasında 23 çocuk...

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaletinde 2018’in aralık ayında yakalanan 56 yaşındaki pedofilin, yaşları 4-13 arasında değişen 23 küçük yaştaki çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu belirlendi. Bu sayının daha fazla olmasından endişe ediliyor.

31.01.2019Avrupa
Polonya’da bebek cesedi bulundu, şüpheli Duisburg’da yakalandı

Polonya’da bebek cesedi bulundu, şüpheli Duisburg’da yakalandı

Polonya’da bulunan bir bebek cesedi, Almanya’da ikinci bir bebek cinayetini daha ortaya çıkardı. Bebeklerin ikiz olduğu belirlendi.

3.12.2018Avrupa
15 bıçakla öldürülen Gülçin’e en kalabalık veda

15 bıçakla öldürülen Gülçin’e en kalabalık veda

Almanya’da ayrı yaşadığı eşi tarafından 3 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde 15 kez bıçaklanarak öldürülen 5 çocuk annesi Gülçin K., göz yaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cami imamı ve alevi dedesinin dualarıyla kaldırılan cenaze, Coburg’taki en kalabalık cenazelerden biri oldu.

23.11.2018Avrupa
Selami Kuşdemir: Eski eşim oğlumu kaçırdı

Selami Kuşdemir: Eski eşim oğlumu kaçırdı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde oturan Selami Kuşdemir, Alman uyruklu eski eşinin 12 yaşındaki oğluyla kayıplara karıştığını öne sürerek, “Oğlum 10 aydır okuluna gitmiyor. Eski eşimin oğlumu insan kaçakçılarının yardımıyla Yunan adalarına götürmeye çalıştığını düşünüyorum” dedi.

30.10.2018Avrupa
Armağan’ı hala annesine vermediler

Armağan’ı hala annesine vermediler

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Önder çiftinin 28 günlükken gençlik dairesi tarafından ellerinden alınan bebekleri Armağan, aradan geçen 1.5 yıla rağmen geri verilmedi. Armağan bebek, hala bakıcı ailede tutuluyor.

2.08.2018Avrupa
Kıbrısta şaşırtan olay Baba-kızın arasına siyaset girdi

Kıbrıs'ta şaşırtan olay! Baba-kızın arasına siyaset girdi

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 24 Haziran’da yapılacak yerel seçimlerde Demokrat Parti’den (DP) aday olan kızı Gencay Eroğlu’na tepki gösteren 3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, rakip adayı destekleyeceğini söyledi.

12.05.2018Dünya
Erdoğan ve Aliyev’den yardım istedi

Erdoğan ve Aliyev’den yardım istedi

Almanya’nın Köln kentinde oturan Davut Aliev, gençlik dairesi tarafından elinden alınan çocukları için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den yardım istedi.

20.03.2018Avrupa
Kızlarını Adnan Oktar´ın programında görünce suç duyurusunda bulundu

Kızlarını Adnan Oktar´ın programında görünce suç duyurusunda bulundu

Avusturya'nın başkenti Viyana'da yaşayan Elvan Koçak (44) uzun zamandır haber alamadığı 2 kızını televizyonda Adnan Oktar´ın programında gördü. Türkiye'ye gelerek suç duyurusunda bulundu.

17.01.2018Gündem
Bavyera’da rehine krizi beş saatte bitti

Bavyera’da rehine krizi beş saatte bitti

Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde dün beş saat süren rehine krizi, kansız sona erdi. Polis, rehin alınan gençlik dairesi çalışanı 31 yaşındaki kadını, kan dökülmeden kurtardı.

6.11.2017Dünya
Bavyera’da gençlik dairesinde rehine krizi

Bavyera’da gençlik dairesinde rehine krizi

Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde çocuğunun velayetinin elinden alınmasına öfkelenen baba, gençlik dairesini bastı ve çalışanlardan birini rehin aldı.

6.11.2017Dünya
Sosyal hizmetlerden DİTİB’e teşekkür

Sosyal hizmetlerden DİTİB’e teşekkür

Almanya’nın Fürth kentinde Sosyal Yardım ve Gençlik Dairesi ile Fürth Belediyesi’nin düzenlediği, Göçmenlere Yardım Eden Kuruluşlara Teşekkür Resepsiyonu, DİTİB konferans salonunda yapıldı.

19.10.2017Dünya
Anne ile oğlunun katili eski bir sabıkalı

Anne ile oğlunun katili eski bir sabıkalı

Almanya’nın Detmold kentinde Bulgaristan Türkü 24 yaşındaki Hatice Bayram ile 6 yaşındaki oğlu Ahmet’i bıçaklayarak öldürmekle suçlanan komşuları Thomas T., Hamburg’ta yakalandı.

14.09.2017Dünya
Almanyada Türk anne ve oğlu bıçaklanarak öldürüldü

Almanya'da Türk anne ve oğlu bıçaklanarak öldürüldü

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Detmold şehrinde yaşayan anne ve oğlunun cesedi 54 yaşındaki komşularının evinde bulundu. Tüyler ürperten cinayet anne Hatice Bayram işe gitmeyince patronunun çalışanını merak etmesiyle ortaya çıktı.

13.09.2017Gündem
Türk çocukların sayısı tam bilinmiyor

Türk çocukların sayısı tam bilinmiyor

Almanya'da korunmaya muhtaç çocuklara sosyal bakım hizmeti veren Gençlik Dairesi, geçen yıl toplam 84 bin 230 çocuğu çeşitli sebeplerle ailelerinden uzaklaştırarak devlet koruması altına aldı.

12.09.2017Dünya
Başbakan Merkel yine ezber bozdu

Başbakan Merkel yine ezber bozdu

Almanya demokratik bir hukuk devletidir. Almanya dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Almanya dünyanın en gelişmiş sanayi ülkelerinin başında gelen bir ülkedir. Almanya çağdaş bir ülkedir. Alman toplumu da öyle. Ancak Alman toplumu genelde geleneklerine sahip çıkan bir toplumdur.

30.06.2017Dünya
AB yakınlarına çadır kurup protesto ettiler

AB yakınlarına çadır kurup protesto ettiler

Almanya’da çeşitli nedenlerle çocukları ellerinden alınan aileler, Brüksel’de Avrupa Birliği (AB) kurumları yakınında çadır kurup gösteri düzenledi.

12.04.2017Dünya
‘Bacağı kesilmezse ölür’ demişlerdi

‘Bacağı kesilmezse ölür’ demişlerdi

Berlinli 10 yaşındaki Tuana Adanur’un babası Selim Adanur’un “Kızım yanlış ameliyat edildi” iddiasıyla Emil von Behring Helios Hastanesi’ne açtığı tazminat davasında sürpriz gelişme... Selim Adanur’un 60 bin euro tazminat istediği hastane, mahkemenin “15 bin euro ödeyin dava kapansın” önerisini kabul etti. Oysa hastane, aynı öneriyi iki yıl önce “Çok” diyerek reddetmişti.

30.03.2017Dünya
Almanyada Noel pazarına bombalı saldırı önlendi

Almanya'da Noel pazarına bombalı saldırı önlendi

Focus dergisi, 12 yaşındaki bir çocuğun Almanya’nın Ludwigshafen kentindeki bir Noel pazarına bombalı saldırı düzenlemeye çalıştığını yazdı. Polis, bulunan patlayıcıyı etkisiz hale getirdi.

16.12.2016Dünya
Umut Yıldızı Derneği Başkanı Altay: 9 Şubat Dünya Koruyucu Aile Günü olarak kabul edilsin

Umut Yıldızı Derneği Başkanı Altay: 9 Şubat Dünya Koruyucu Aile Günü olarak kabul edilsin

Almanya’nın Neuss kentinde korunmaya muhtaç çocuklar yararına çalışmalar yapan Umut Yıldızı Derneği, 9 Şubat’ın Dünya Koruyucu Aile Günü olarak resmiyet kazanması için Avrupa Parlementosu ve Birleşmiş Milletlere resmi müracaatta bulundu.

27.09.2016Dünya
Yine park görünüyor

Yine park görünüyor

Almanya’nın başkenti Berlin’de, beş çocuğu ve eşiyle sokakta kalan Mehmet Şenel, dört gün boyunca parkta çadır kurdu. Yardımseverlerin devre girmesiyle yedi kişilik Şenel Ailesi, geçici olarak bir otele yerleştirildi. Yarına kadar otel parası ödenen aile, ev bulamazsa yine sokakta kalacak.

1.09.2016Avrupa
Yeni doğan sekiz bebeğini öldüren anneye 14 yıl hapis

Yeni doğan sekiz bebeğini öldüren anneye 14 yıl hapis

Almanya’nın Wallenfels kentinde yaşadığı evde dünyaya getirdiği sekiz çocuğunu da öldüren 45 yaşındaki Andrea G.’nin yargılanması tamamlandı. Coburg kentinde yargı önüne çıkan Andera G., 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

20.07.2016Avrupa