EKSTRA
MENÜ

Gemi

Gemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.026 Gemi haberi bulunmuştur.

Gemi Haberleri

1915 Çanakkale Köprüsü’nde ‘kedi yolu’ yapım çalışmaları sürüyor

1915 Çanakkale Köprüsü’nde ‘kedi yolu’ yapım çalışmaları sürüyor

Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. ‘Kedi yolu’ yapımı çalışmaları için Çanakkale Boğazı çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı.

13.12.2020Ekonomi
Ozan Güven Cunda’ya yerleşti

Ozan Güven Cunda’ya yerleşti

Sevgilisi Deniz Bulutsuz’un açtığı darp davası nedeniyle zor günler geçiren Ozan Güven, mahkeme sonuçlanana kadar oyunculuğa ara verdi.

12.12.2020Magazin
Sarıyerde ticari yat alev alev yandı

Sarıyer'de ticari yat alev alev yandı!

Sarıyer’de balıkçı barınağına bakım için getirilen ticari yatta yangın çıktı. Alev alev yanan yatta bulunan 2 kişi yara almadan kurtulurken yangın nedeniyle yatta büyük hasar oluştu.

12.12.2020Gündem
Bakan Varank: Türkiyeyi dönemin kazananı haline getireceğiz

Bakan Varank: Türkiye'yi dönemin kazananı haline getireceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank önemli açıklamalarda bulundu. Varank, "Milletimiz müsterih olsun; riskleri takip edecek, kırılganlıkları gidereceğiz. Ekonomi yönetimi olarak reformcu bir vizyonla, Türkiye'yi salgın sonrası dönemin kazananı haline getireceğiz." dedi.

11.12.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Utanç duyuyoruz diyerek açıkladı: En küçük bir tepki göstermiyorlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Utanç duyuyoruz' diyerek açıkladı: En küçük bir tepki göstermiyorlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. "Ülkemizin savunma sanayine yapılan hiçbir saldırı masum değildir. Her saldırının gerisinde sinsi ve alçakça bir niyet vardır." diyen Erdoğan, "Bir insan değerlerden nasiplenmemişse yönünü şaşıran ok gibi dönüp kendi halkını vurmaya başlıyor. Bunun en başında da CHP geliyor." diye konuştu. "CHP'deki tecavüz, taciz, hırsızlık furyasından utanç duyuyoruz." diyen Erdoğan, "Her tecavüzün hesabını vereceksiniz. Her tacizin hesabını vereceksiniz. Her hırsızlığın hesabını vereceksiniz." ifadelerini kullandı.

11.12.2020Gündem
Lanetli bölgenin sırrı çözüldü 50 gemi ortadan kaybolmuştu...

Lanetli bölgenin sırrı çözüldü! 50 gemi ortadan kaybolmuştu... 

Yüzyıllardır lanetli bölge olarak tanımlanan ‘Bermuda Şeytan Üçgeni’nin sırrı çözüldü mü? İnsanlığın tarihi boyunca çözemediği en önemli gizemlerden birisi Bermuda Şeytan Üçgeni… Hakkında onlarca film yapılan, sürekli gemi ya da uçak kazalarına ve esrarengiz kayıplara konu olan tuhaf bir coğrafi bölge burası. En son ortaya atılan iddia ise kafaları karıştırdı. İşte Bermuda Şeytan Üçgeni hakkında detaylar…

11.12.2020Seyahat
Son dakika... Yine Yunanistan yine insanlık dışı görüntüler

Son dakika... Yine Yunanistan yine insanlık dışı görüntüler!

Ege'de, Yunan sahil güvenlik gemisinin 2 bota aktardığı düzensiz göçmenleri açık denizde ölüme terk ettiği ve Türk sahil güvenlik unsurlarının yardım eli uzattığı anların insansız hava aracı ile çekilen görüntüleri ortaya çıktı.

11.12.2020Gündem
Deney farelerinin laneti

Deney farelerinin laneti

Son sayfalarda yaşanan sürprizlerle ‘İnsanlık Deneyi’nin yapay zekânın geleceği kavramına oldukça farklı ve yenilikçi bir bakış açısı getirdiğini görmek benim için heyecan verici oldu. Erbuğ Kaya, bu romanıyla distopya türünü zenginleştirirken, çok boyutlu bir yazar olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

10.12.2020Kitap Sanat
Antalyadaki su altı araştırmalarında Osmanlı donanmasından önemli izler bulundu

Antalya'daki su altı araştırmalarında Osmanlı donanmasından önemli izler bulundu

Antalya'nın batı kıyılarında yürütülen arkeolojik su altı araştırmalarında, Osmanlı donanmasının bölgeyi "gizli üs" olarak kullandığını gösteren kalıntılar ortaya çıkarıldı.

10.12.2020Keyif
Son dakika... Libyada Hafter güçlerinin alıkoyduğu Türk gemisi serbest bırakıldı

Son dakika... Libya'da Hafter güçlerinin alıkoyduğu Türk gemisi serbest bırakıldı

Libya'ya ilaç taşıyan ve talimatlara uymadığı iddiasıyla Halife Hafter güçleri tarafından 5 Aralık'ta alıkonulan Jamaika bandıralı Türk gemisi serbest bırakıldı.

10.12.2020Dünya
Alman askerlerinin hukuksuz arama yaptığı Türk gemisi İzmir Limanında

Alman askerlerinin hukuksuz arama yaptığı Türk gemisi İzmir Limanı'nda

Türk bandıralı ROSELINA-A gemisi, taşıdığı insani yardım malzemeleri ile İstanbul'dan demir alarak Libya'ya hareket etti. Yunanistan Deniz Kuvvetleri'nden bir komutanın sevk ve idaresinde yapılan İrini Harekatı'nda görevli Alman fırtakeyni, geçen ay Mora Yarımadası'nın güneybatısında uluslararası hukuka aykırı bir şekilde gemiyi durdurdu. Ardından gemide arama yapıldı. Yapılan arama tepki çekti. ROSELINA-A gemisi, bu gece İzmir Limanına dönerek demir attı.

10.12.2020Haber
Alman askerlerinin hukuksuz arama yaptığı Türk gemisi İzmir’de

Alman askerlerinin hukuksuz arama yaptığı Türk gemisi İzmir’de

NATO'nun düzenlediği İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırkateyninin durdurduğu Türk bandıralı Roseline-A gemisi, İzmir'e demir attı.

10.12.2020Gündem
Kuruyemiş alerjisi neden olur Belirtileri nelerdir

Kuruyemiş alerjisi neden olur? Belirtileri nelerdir?

Kuruyemiş alerjisi, en yaygın olan besin alerjisi türlerinden biridir. Belirtileri çok kısa sürelerde ortaya çıkan kuruyemiş alerjilerinin çok ciddi etkileri olabilir. Besin alerjileri neticesinde gerçekleşen alerjik şokların en yaygın sebebi de kuruyemiş alerjileri. Kuruyemişi yemek kuruyemiş alerjisi için tek sebep değil. Çok küçük bir kuruyemiş parçasının solunması bile alerjiye sebep olabilir.

10.12.2020Çocuk-Aile
İstanbul ihracatçılarından 11 ayda 7 milyar dolarlık ihracat

İstanbul ihracatçılarından 11 ayda 7 milyar dolarlık ihracat

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), yılın ilk onbir ayında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla, ihracatını yüzde 2 artırarak, bünyesinde bulunan yedi ihracatçı birliği ile yaklaşık 7 milyar dolar tutarında ihracat yaptı.

10.12.2020Ekonomi
İlk kez kesin olarak belgelendi...  Su altı araştırmalarında Osmanlı donanmasından önemli izler bulundu

İlk kez kesin olarak belgelendi... Su altı araştırmalarında Osmanlı donanmasından önemli izler bulundu

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Öniz başkanlığında Antalya'nın batı kıyılarında yürütülen arkeolojik su altı araştırmalarında, Osmanlı donanmasının bölgeyi "gizli üs" olarak kullandığını gösteren kalıntıların ortaya çıkarıldığı bildirildi. Akdeniz Uygarlıkları Araştırma Enstitüsü Akdeniz Sualtı Kültür Mirası Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hakan Öniz, "İlk kez bir Osmanlı deniz üssünü kesin olarak belgeleyebildik" dedi.

10.12.2020Seyahat
III. Selim kimdir III. Selim dönemi olayları ve 3. Selimin hayatı

III. Selim kimdir? III. Selim dönemi olayları ve 3. Selim'in hayatı

III. Selim, 24 Aralık 1761 tarihinde doğdu. 34 yıl sonra doğan ilk Osmanlı şehzadesi olduğu için, doğduğu gün başta İstanbul olmak üzere birçok kentte kutlamalar düzenlendi. Annesi Mihrişah Valide Sultan, babası III. Mustafa'dır. Amcası I. Abdülhamid tahta çıktığında, şehzadenin iyi bir eğitim görmesini sağladı. III. Selim kimdir, hüküm sürdüğü dönemde hangi olaylar yaşandı? Sizin için araştırdık.

10.12.2020Araştırma
İtalyan uzmanlar, AB Liderler Zirvesinden Türkiyeye yaptırım çıkmasını beklemiyor

İtalyan uzmanlar, AB Liderler Zirvesi'nden Türkiye'ye yaptırım çıkmasını beklemiyor

İtalyan dış politika uzmanları, yaklaşan Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nde ele alınacak Türkiye-AB ilişkilerinde Türkiye'ye yaptırım kararı çıkmasını beklemediklerini belirtti.

9.12.2020Dünya
Misrata’ya ilaç taşıyordu Hafter Türk gemisini alıkoydu

Misrata’ya ilaç taşıyordu! Hafter Türk gemisini alıkoydu

Libya’nın batısında hezimete uğrayan Halife Hafter, Misrata’ya ilaç taşıyan Türk gemisini durdurdu. Türkiye’den sert uyarı geldi.

9.12.2020Dünya
Son dakika Hafterin skandal hamlesi hakkında Dışişlerinden açıklama

Son dakika! Hafter'in skandal hamlesi hakkında Dışişleri'nden açıklama

Dışişleri Bakanlığı, Libya'nın Misrata kentine ulaştırmak üzere ilaç taşıyan bir Türk gemisinin gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter güçleri tarafından alıkonması hakkında açıklamada bulundu.

8.12.2020Dünya
Son dakika haberi... Ömer Çelikten Kılıçdaroğluna sert yanıt Siyasi tarihte örneği yok

Son dakika haberi... Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na sert yanıt! 'Siyasi tarihte örneği yok'

Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, Kılıçdaroğlu'nun Doğu Akdeniz'deki Türk gemisine hukuksuz arama konusundaki iddialarıyla ilgili olarak, "Kılıçdaroğlu diyor ki 'Sayın Cumhurbaşkanına saatlerce ulaşılamadı', Sayın Cumhurbaşkanının tüm arkadaşlarımızda telefonu vardır. Böyle bir konu da Türkiye haklıyken çıkıp Kılıçdaroğlu, Almanlar'ın tezini Türkiye'nin tezine göre doğru bulması, son derece şaşırtıcı. Son derece yadırgatıcı buluyoruz. Siyasi tarihte örneği yok. Teknik bilgi verilmesine rağmen Kılıçdaroğlu'nun buna devam etmesi son derece yanlıştır" ifadelerini kullandı. Öte yandan Çelik, Fransa'nın Yukarı Karabağ Cumhuriyetini tanımasına sert tepki göstererek, "Fransa duruyor, Karabağ'ın bağımsızlığını tanıyor. Yukarı Karabağ Cumhuriyetini tanımak demek oradaki işgale onay vermek demektir. BM kararlarına da aykırı bir durumdur" dedi.

8.12.2020Gündem
İzmirde savaş gemisi batığı bulundu

İzmir'de savaş gemisi batığı bulundu

İzmir'in Foça ilçesi açıklarında, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü tarafından, Türkiye Batık Envanteri Projesi'nin bu yıl gerçekleştirilen 2'nci etap su altı arkeolojik araştırmaları kapsamında Koca Piri Reis Araştırma Gemisi ile yürütülen çalışmalarda, 18'inci yüzyıla ait olduğu değerlendirilen savaş gemisi batığı keşfedildi.

8.12.2020Gündem
Son dakika...  Önemli açıklamalar: Avrupanın güvenliği Türkiyenin elindedir

Son dakika... Önemli açıklamalar: Avrupa'nın güvenliği Türkiye'nin elindedir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile Ankara’da ortak basın toplantısı düzenledi. "Yunanistan diyaloğa yanaşmadı. NATO'nun bu ayrıştırıcı toplantılarına da son dönemlerde katılmaz oldular. Kim diyalogdan kaçıyor?" diyen Çavuşoğlu, "Böyle bir süreçte AB, Yunanistan ve Rum Kesimini masaya getirebilirdi maalesef olmadı. 20 Ekimden bu yana Yunanistan’ın kışkırtıcı tavırları devam ediyor." ifadelerini kullandı. Szijjarto da "İster beğensinler ister beğenmesinler, Avrupa'nın güvenliği önemli ölçüde Türkiye'nin elindedir." dedi.

8.12.2020Gündem
Dev konteyner gemisi İstanbul Boğazından geçti

Dev konteyner gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

Geminin boğaz geçişi havadan görüntülenirken gemi yaklaşık 1,5 saatte geçişini tamamlayarak Romanya'nın Köstence Limanına gitmek için Karadeniz'e açıldı.

8.12.2020Haber
Son dakika haberler: Dikkat çeken görüntü Dev konteyner gemisi İstanbul Boğazından geçti

Son dakika haberler: Dikkat çeken görüntü! Dev konteyner gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

Dev konteyner gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti. Geminin boğaz geçişi havadan da görüntülenirken gemi yaklaşık 1,5 saatte geçişini tamamlayarak Romanya'nın Köstence Limanına gitmek için Karadeniz'e açıldı.

8.12.2020Gündem
Karadeniz takası gibi kütüphane

'Karadeniz taka'sı gibi kütüphane

TRABZON'un Yomra ilçesinde emekli yazar Bahattin Kabahasanoğlu (61), Karadeniz'e özgü yük ve sınırlı sayıda yolcu ile balık avlamada da kullanılan takaya benzer kütüphane inşa etti. Mahallenin çocuklarının kitap okumak ve online derslere katılmak için gittiği iki katlı kütüphane sıra dışı mimarisiyle ilgi çekiyor.

8.12.2020Haber
Trabzonda taka gibi kütüphane

Trabzon'da taka gibi kütüphane

TRABZON’un Yomra ilçesinde, emekli yazar Bahattin Kabahasanoğlu (61), Karadeniz'e özgü yük ve sınırlı sayıda yolcu taşıma ile balık avlamada da kullanılan takaya benzer kütüphane inşa etti. Mahallenin çocuklarının kitap okumak ve online derslere katılmak için gittiği 2 katlı kütüphane sıra dışı mimarisiyle ilgi çekiyor.

8.12.2020Güncel
Trabzonda taka gibi kütüphane

Trabzon'da taka gibi kütüphane

Trabzon’un Yomra ilçesinde, emekli yazar Bahattin Kabahasanoğlu (61), Karadeniz'e özgü yük ve sınırlı sayıda yolcu taşıma ile balık avlamada da kullanılan takaya benzer kütüphane inşa etti. Mahallenin çocuklarının kitap okumak ve online derslere katılmak için gittiği 2 katlı kütüphane sıra dışı mimarisiyle ilgi çekiyor

8.12.2020Seyahat
AB zirvesi öncesi Doğu Akdeniz mesajı: Gelin bu isi beraber çözelim

AB zirvesi öncesi Doğu Akdeniz mesajı: Gelin bu isi beraber çözelim

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Uluslararası Üniversiteler Konseyi ve Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen “Doğu Akdeniz Çalıştayı”nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin tüm çağrılarının, Doğu Akdeniz’deki tüm zenginliklerin hakça paylaşılması, bölgenin bir barış, istikrar ve refah bölgesi olmasını sağlamak için olduğunu söyledi.

8.12.2020Dünya
Jeodezi Ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Jeodezi Ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yüksek öğretim sürecinde bireylere mesleki alanlarda bilgi ve beceri kazandırmak amaçlanmaktadır. Her meslek için açılan bölümlerde ise o mesleğin gerektirdiği nitelikleri kazandıracak eğitimler verilmektedir. Bu nedenle de gençler üniversite bölümlerini ileride mensubu olmak istedikleri mesleğe göre seçmektedir. "Jeodezi Ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü Nedir? Jeodezi Ve Fotogrametri Mühendisliği Mezunları Ne İş Yapar? Jeodezi Ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü Olan Üniversiteler, Jeodezi Ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü Dersleri, Jeodezi Ve Fotogrametri Mühendisliği İş İmkanları" Başlıkları ile sizin için bölüm hakkında tüm bilgileri derledik.

İnşaat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnşaat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnşaat Mühendisliği bölümü her yıl pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Peki, bölümün amacı nedir, mezunlar ne iş yapar, bölüm kaç yıllıktır? İşte, tüm detaylar.

Son dakika haberi: Hafterden haddini aşan hamle İlaç taşıyan Türk gemisine el koydu

Son dakika haberi: Hafter'den haddini aşan hamle! İlaç taşıyan Türk gemisine el koydu

Son dakika haberi... Libya'nın Misrata kentine ulaştırmak üzere ilaç taşıyan bir Türk gemisi, talimatlara uymadığı iddiasıyla 9'u Türk, 17 mürettebatıyla gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter güçleri tarafından alıkondu.

7.12.2020Dünya
Gemi Ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi Ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği dünyada yaygın olan bir meslek dalıdır. Bu nedenle Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi makineleri işletme mühendisliği bölümü gemilerde elektrik sistemlerini inceleyen ve bunlardan sorumlu olan bir bölüm dalıdır. Bununla beraber bu bölümü okuyan kişiler gemilerde olan kazan sistemleri, itici güç sistemleri ve sistem operasyonlarından sorumludur. Sizler için Gemi makineleri işletme mühendisliği hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Son yılların gözde mesleklerinden olan Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü hakkında merak ettiklerinizi yazımızda derledik. Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği nedir, kaç yıllıktır, ne iş yapar gibi detayları derledik.

Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi İnşaatı Mühendisliği bölümü deniz taşıtlarının olduğu her alanda görev almaktadır. Bu bölümü okuyan kişiler veya mezun olan kişiler gemi makinelerini geliştirme, tamir etme, analiz etme ve benzeri birçok projeyi yönetmektedir. Sizler için Gemi İnşaatı Mühendisliği hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Gemi İnşa Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi İnşa Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü, temel olarak denizcilik ve mühendisliği kapsar. Sizin için Gemi İnşa ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları konusunu en ayrıntılı detaylarıyla derledik.

Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü içerisinde birçok farklı mühendislik dalını içermektedir. Oldukça kapsamlı olan bu lisans eğitimi alan kişiler birçok alanda rahat bir şekilde çalışabilirler. Gemicilik sektörü ve denizle ilgili her sektörde bu kişiler çalışabilirler. Sizler için Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Ulaştırma Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ulaştırma Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ulaştırma ve lojistik, sıklıkla kullanılan kelimeler arasındadır. Özellikle kullanım anlamları bakımından önem taşıyan kelimelerdir. Bu nedenle ulaştırma ve lojistik kelimelerinin ne anlama geldiklerini öğrenerek daha rahat kullanabilirsiniz. Sizin için ulaştırma ve lojistik ne demektir? Ulaştırma ve lojistik bölümü hakkında tüm detayları derledik.

Kuşadası açıklarında 2 kuru yük gemisi çarpıştı

Kuşadası açıklarında 2 kuru yük gemisi çarpıştı

Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında biri 'Komorlar' diğeri ise 'Togo' bandıralı 2 kuru yük gemisi çarpıştı. Gemilerde görevli mürettebat kazayı yara almadan atlatırken, 2 gemide de maddi hasar oluştu.

6.12.2020Gündem
Son dakika... Bakan Dönmez duyurdu Geri sayım başladı

Son dakika... Bakan Dönmez duyurdu! Geri sayım başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni'nin, Karadeniz'de sondaj yapmak için açılmaya hazırlandığını bildirdi.

6.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez duyurdu Geri sayım başladı

Son dakika... Bakan Dönmez duyurdu! Geri sayım başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni'nin, Karadeniz'de sondaj yapmak için açılmaya hazırlandığını bildirdi.

6.12.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turgut Kıran’ın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turgut Kıran’ın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Denizcilik camiasının önemli ismi Turgut Kıran’ın cenaze törenine katıldı.

5.12.2020Haber
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Turgut Kıran’ın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Turgut Kıran’ın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Denizcilik camiasının önemli ismi Turgut Kıran’ın cenaze törenine katıldı.

5.12.2020Gündem
1915 Çanakkale Köprüsü tabliyesinin dördüncü bloğu geldi

1915 Çanakkale Köprüsü tabliyesinin dördüncü bloğu geldi

1915 Çanakkale Köprüsü'nde ana halatlarının çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak ‘kedi yolu'nun yapımı devam ederken, köprü tabliyesinin dördüncü bloğu da Gelibolu Sütlüce'deki şantiye alanına ulaştı. Gölcük'ten özel bir gemiyle getirilen tabliye bloklarının genişliğinin 45, uzunluğunun 48 metre ve ağırlığının ise 700 ton olduğu belirtildi.

4.12.2020Ekonomi
İstanbul Boğazında sis etkili oluyor

İstanbul Boğazı'nda sis etkili oluyor

İSTANBUL Boğazı çevresinde etkili olan sis nedeniyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü görünmez oldu. Trafikte görüş mesafesi azaldığı için sürücüler yavaşlamak zorunda kaldı.

4.12.2020Gündem
Hafta sonu yasağı bu akşam başlıyor; market, bakkal gazete bayii açık

Hafta sonu yasağı bu akşam başlıyor; market, bakkal gazete bayii açık

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı bu akşam saat 21.00’de başlıyor. Cumartesi ve pazar günü uygulanacak yasak sırasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Gazete bayileri de satış yapacak.

4.12.2020Gündem
Gemi ve yat sektörü ihracat artışında liderliği bırakmadı

Gemi ve yat sektörü ihracat artışında liderliği bırakmadı

Gemi ve yat sektörü bu yılın 11 aylık döneminde yakaladığı yüzde 27,5'lik ihracat artışıyla 27 sektör arasında yine liderliğe yerleşirken, 142 noktaya ürünlerini ulaştıran sektörün dış satımını büyük ölçüde İstanbul sırtladı.

3.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ne izlesem okusam dinlesem

Oscar yarışı için bahislerin açıldığı bugünlerde gözü Meryl Streep’i arayanlara müjde! Usta oyuncuyu bu hafta, HBO için çekilen Steven Soderbergh komedisi “Let Them All Talk”ta ve Ryan Murphy’nin Netflix’e uyarladığı müzikal “The Prom”da izleyeceğiz. Riz Ahmed’i En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına emin adımlarla götüren “Sound of Metal” ve Tansu Biçer’in unutulmaz performansıyla hatırladığımız Nesimi Yetik filmi “Toz Ruhu”, haftanın diğer seyir seçenekleri... Haftanın albümü Cem Adrian’ın 15. müzik yılına armağanı “Solmayan Şarkılar”, haftanın kitabı ise Atilla Dorsay imzalı “Hayatımızı Değiştiren Filmler: 2015-2020.”

11.12.2020