EKSTRA
MENÜ

Gelir

Gelir haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gelir hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 155.954 Gelir haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gelir Haberleri

Levent isminin anlamı nedir Levent ne demek Levent adının özellikleri, analizi ve kökeni

Levent isminin anlamı nedir? Levent ne demek? Levent adının özellikleri, analizi ve kökeni

Osmanlı döneminde, donanmada görev alan Yeniçeri askerlerine Levent adı verilirdi. Dilimize Farsçadan geçmiş olan Levent kelimesi, 16. yüzyıldan beri kullanılmaktadır. Bu isimden türetilmiş olan levandane kelimesi ise uzun boylu, yakışıklı anlamına gelir. Levent isminin anlamı nedir? Bu isim Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

İshak isminin anlamı nedir İshak ne demek İshak adının özellikleri, analizi ve kökeni

İshak isminin anlamı nedir? İshak ne demek? İshak adının özellikleri, analizi ve kökeni

Yabancı kökenli isimler ülkemizde son dönemlerde oldukça fazla tercih ediliyor. Bu tür yabancı kökenli isimlerden birisi de İshak ismidir. İshak ismini bebeğine vermek isteyen ebeveynler ismin ne anlama geldiğini, özelliklerini ve kuranda geçip geçmediğini merak ediyor. İshak isminin anlamı nedir? İshak ne demek? İshak ismi Kur’an’da geçiyor mu? İşte detaylar.

Şampiyonlar Liginde bir tek Beşiktaş kaldı Ne kadar gelir elde edecekler

Şampiyonlar Ligi'nde bir tek Beşiktaş kaldı! Ne kadar gelir elde edecekler?

Galatasaray'ın PSV'ye elenmesiyle Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi Beşiktaş'ın tek başına temsil etmesi kesinlik kazandı. Siyah-beyazlıların, Devler Ligi'nden elde edeceği gelir de belli oldu.

28.07.2021Futbol
Pandemi çocukların varis şikayetlerini artırdı

Pandemi çocukların varis şikayetlerini artırdı

Özellikle pandemi koşullarında evde hareketsiz kalan çocuklarda varis riskinin arttığı belirten Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Bekir İnan, “Son bir yıl içerisinde yapılan çok sayıdaki çalışma, varisi veya venöz yetmezliği olan hastaların şikayetlerinde artış meydana geldiği gösteriyor” dedi.

Güneş lekeleri neden olur, yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer Geçmeyen güneş lekelerine doğal çözüm maske...

Güneş lekeleri neden olur, yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer? Geçmeyen güneş lekelerine doğal çözüm maske...

Güneş lekeleri özellikle yazın çıkılan tatilden sonra, oluşan beyaz lekelerle birlikte kişiye rahatsızlık vermeye başlıyor. Güneş lekelerinden kurtulmak isteyenler ise geçmeyen güneş lekelerine doğal çözümler aramaya devam ediyor. Özellikle yüzdeki güneş lekeleri zaman zaman can sıkıcı olsa da neyse ki evde bazı bitkisel yöntemlerle cilt lekelerini hafifletmek mümkün. Peki, güneş lekelerine ne iyi gelir? Güneş lekeleri neden olur, yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer? Geçmeyen güneş lekelerine doğal çözüm maske...

28.07.2021Sağlık
Rüyada tatlı görmek ne anlama gelir Rüyada tatlı yapmak ve yemek tabiri

Rüyada tatlı görmek ne anlama gelir? Rüyada tatlı yapmak ve yemek tabiri

Gerçek hayatta sevilen bir yiyecek olan tatlı, rüyalarda da güzel anlamlara işaret etmektedir. Rüyanın doğru yorumlanabilmesi için ne şekilde görüldüğünün hatırlanması önemlidir. Peki, rüyada tatlı görmek ne anlama gelir? Rüyada tatlı yemek, yapmak neye delalet eder. İşte rüyada tatlı yapmak ve yemek tabiri...

28.07.2021Rüya Tabirleri
Parmağıma sahte alyans takıyordum.. Cennet diye gitti cehenneme dönüştü

'Parmağıma sahte alyans takıyordum..' Cennet diye gitti cehenneme dönüştü!

Dijital göçebe olacak, dünyanın cennet köşelerinden birinde muhteşem bir 12 ay geçirecekti. Ama dört buçuk ay zor dayanabildi. Rüya gibi başlayan bir tecrübe işte böyle bir kâbusa dönüştü...

28.07.2021Dünya
Migros’un ulusal uzun vadeli kredi notu en yükseğe taşındı

Migros’un ulusal uzun vadeli kredi notu en yükseğe taşındı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Migros’un 'AA(tur)' olan ulusal uzun vadeli kredi notunu en yüksek not olan 'AAA(tur)'a yükseltti. Migros 2021 yılının ilk 6 ayında online yatırımlarının yanı sıra, 140 yeni mağaza açtı ve coğrafi yaygınlığını artırarak yatırımlarını sürdürdü. Fitch Ratings, raporunda Migros’un borçluluğunun azaltılması ve FX riskinin kapatılmasının neticesinde şirketin finansal risk profilinin önemli ölçüde iyileşmesinin not artışında etkin olduğunu ifade etti.

28.07.2021Ekonomi
Son Dakika: TFF Başkanı Nihat Özdemirden Genel Kurulda yabancı kuralı, VAR ve seyirci açıklaması

Son Dakika: TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Genel Kurul'da yabancı kuralı, VAR ve seyirci açıklaması

Ankara’da düzenlenen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulu başladı. TFF Başkanı Nihat Özdemir, genel kurulda açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

28.07.2021Futbol
Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha suresi, İslam dini için büyük öneme sahiptir. Kuran-ı Kerim'in ilk suresi olan Fatiha, aynı zamanda başlangıç anlamı taşımaktadır. Halk arasında Elham duası olarak bilinir. Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak bu surede yer almaktadır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım isteneceği, bu sûrede özlü bir şekilde ifade edilir. Fatiha Suresi Dinle ve Oku başlıklı yazımız içerisinde Fatiha Suresi anlamı, tefsiri, fazileti ile birlikte Fatiha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu yer almaktadır. Ayrıca Fatiha Suresi Diyanet meali de okunabilir.

28.07.2021Namaz Sureleri
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuzdan aşı zorunlu olmalı mı tartışmalarına net yanıt

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz'dan 'aşı zorunlu olmalı mı' tartışmalarına net yanıt

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, koronavirüse karşı aşı çağrısı yaptı. Aşıların ölüm ve ağır hastalıktan korumada son derece etkili olduğunu söyleyen Prof. Dr. Yavuz, aşı zorunlu olmalı mı tartışmalarına net yanıt verdi. Yavuz, "Öğretmenler, sağlık çalışanı gibi belli meslek gruplarında kesinlikle zorunlu olmalı. Sosyal ortamlara girmek isteyenlere de ya aşı kartı, ya da son 48 saatte yapılmış negatif sonuçlu PCR testini gösterme şartı getirilmeli. Zaten restoran sahipleri de bunu istiyor. Bu artık bireysel tercih olamaz, toplumun her şeyi buna bağlı" dedi.

28.07.2021Gündem
300 milyon litre akaryakıtı piyasaya usulsüz sevk eden firmalara operasyon

300 milyon litre akaryakıtı piyasaya usulsüz sevk eden firmalara operasyon

Ticaret Bakanı Mehmet Mehmet Muş "Bakanlık bünyesindeki Akaryakıt Özel Ekibi tarafından sahte fatura yoluyla akaryakıt kaçakçılığı yaptığı tespit edilen dağıtım şirketleri ve bayilere yönelik operasyon yapıldı" dedi.

28.07.2021Ekonomi
Altı aydır görmek istemediği kocasına düğün şarkısıyla mesaj gönderdi

Altı aydır görmek istemediği kocasına düğün şarkısıyla mesaj gönderdi

Bütün dünyanın "mutsuz prenses" olarak tanıdığı genç kadın, aylardır yan yana gelmediği, hatta birlikte bile yaşamadığı kocasına şarkılı bir "selam" gönderdi.

28.07.2021Magazin
Eber Gölünde yürek burkan görüntü Büyük pişmanlık: O da canlıymış, bilemedik

Eber Gölü'nde yürek burkan görüntü! Büyük pişmanlık: O da canlıymış, bilemedik

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesi Eber beldesinde tektonik kökenli son buzul çağı göllerinden Eber Gölü için tehlike çanları çalıyor. Gölün yüzde 80'i kurudu. Su derinliği bir dönem 24 metre olan Eber Gölü'nün su seviyesi 1 metreye kadar düştü. Kuşlar ve su canlılarının tehlike altında olduğunu söyleyen Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, yöre halkının üzüntüsünü "Göle her bakımdan ihanet ettik. Hiç bitmez, kirlenmez, tükenmez sandık; o da canlıymış, bilemedik" sözleriyle ifade etti.

28.07.2021Gündem
Koronavirüs aşısı olmayanlara kısıtlama gelir mi Bilim Kurulu Üyesi yanıtladı... Çok önemli sözler

Koronavirüs aşısı olmayanlara kısıtlama gelir mi? Bilim Kurulu Üyesi yanıtladı... Çok önemli sözler

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, CNN TÜRK canlı yayınında koronavirüs aşılama sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. İlhan son günlerin en çok tartışılan konularından olan 'Aşısızlara kısıtlama gelir mi?' sorusuna da yanıt verdi.

28.07.2021Gündem
Prof. Dr. Necmi İlhandan canlı yayında önemli açıklamalar

Prof. Dr. Necmi İlhan'dan canlı yayında önemli açıklamalar

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, CNN TÜRK canlı yayınında koronavirüs aşılama sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. İlhan son günlerin en çok tartışılan konularından olan 'Aşısızlara kısıtlama gelir mi?' sorusuna da yanıt verdi.

28.07.2021Haber
Gözler bu akşam açıklanacak kararda

Gözler bu akşam açıklanacak kararda

Küresel piyasalar negatif bir seyir izlerken, gözler bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın basın toplantısına çevrildi.

28.07.2021Ekonomi
‘Nakit ödeme önemini koruyor’

‘Nakit ödeme önemini koruyor’

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) geçen yılın eylül-ekim döneminde Türkiye’de nakit kullanım alışkanlıklarını anlamaya ve nakdin ödeme yöntemleri içindeki önemini incelemeye yönelik yaptığı Nakit Kullanım Alışkanlıkları Anketi’nin sonuçları, Merkezin Güncesi’nde yayımlandı.

28.07.2021Ekonomi
Forbes listesinde bir Türk Sen ye çocuklar doysun...

Forbes listesinde bir Türk! Sen ye çocuklar doysun...

Türk girişimci Serkan Toso, Japonya’da kurduğu “Byfood Japan” şirketiyle bu sene Forbes dergisinin Asya’daki “30 Yaş Altı Başarılı Girişimciler” listesine giren tek Türk oldu. Toso, 2018 yılında Tokyo’daki restoranlar için kurduğu rezervasyon platformuyla, dünyanın yoksul ülkelerindeki çocuklara okul yemeği yardımı yapıyor. Platform üzerinden verilen her sipariş 10 Afrikalı çocuğa yemek oluyor.

28.07.2021Gündem
ABDli teknoloji şirketleri karlarını artırdı

ABD'li teknoloji şirketleri karlarını artırdı

Apple, nisan-haziran döneminde 81,4 milyar dolar ile rekor gelir sağlarken, şirketin net karı yüzde 93'lük artışla 21,7 milyar dolara çıktı. Microsoft'un geliri aynı dönemde yıllık yüzde 21 artışla 46,2 milyar dolara ulaşırken, karı yüzde 47 artarak 16,5 milyar dolara yükseldi. Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in geliri de ikinci çeyrekte yıllık yüzde 62 artışla 61,9 milyar dolara çıkarken, karı yüzde 166 artarak 18,5 milyar dolar oldu.

28.07.2021Ekonomi
Selenit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Selenit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Selenit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Selenit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Selenit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Selenit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Selenit taşını diğer taşlardan ayıran önemli özelliklerinden birisi zarif bir kristal taş olmasıdır. Dikkat çeken yapıda olan bu taş duru beyaz ve saf şekle sahiptir. İnciye benzer asil taşlar gurubunda yer alır. Selenit taşı nedir, nerelerde bulunur, ne işe yarar, faydaları nelerdir, nasıl anlaşılır, özellikleri nelerdir, takı alanlarında kullanılabilir mi gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Ruşur Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Ruşur Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Ruşur Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Ruşur Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Ruşur Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Ruşur Taşı Faydaları Ve Özellikleri

21. Yüzyılın Mucize Taşı olarak lanse edilen Ruşur Taşı, şimdi elektromanyetik alan (EMF) koruması, vücudun arınması ve detoksifikasyonunun yanı sıra genel şifa ve duygusal esenlik için başvurulan taştır. Pek çok faydası olduğu bilinen bu taşın özellikleri hakkında bir derleme hazırladık.

28.07.2021İyi Yaşam
Rodonit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Rodonit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Rodonit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Rodonit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Rodonit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Rodonit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Detoks taşı olarak bilinen Rodonit, duygusal ve fiziksel arınma için yaygın olarak kullanılır. Vücuttaki detoks etkisiyle, toksinlerden arınmayı sağlar ve vücudun duygusal olarak güçlenmesine destekler. Rodonit taşı, Garnet taşının çeşitlerinden biridir. Rodonit taşı nedir, nasıl kullanılır, faydaları nedir, özellikleri nelerdir, temizliği nasıl yapılır ve takı alanında kullanılır mı gibi soruların yanıtlarını derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Peridot Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar İletişim Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Peridot Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Peridot Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? İletişim Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Peridot Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Peridot'un dünyadaki en eski mücevherlerden biri olduğu düşünülmektedir. Mısırlılarla yakından bağlantılı olan ilk Peridot taşları, Kızıldeniz'de Topazios olarak bilinen bir adada ortaya çıkarılmıştır. Peki, bu benzersiz taş nedir ve ne için kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.07.2021İyi Yaşam
Nazar Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Nazar Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Nazar Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Nazar Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Nazar Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Nazar Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Nazar taşı, nazar ve kötü ruhlardan koruyan taş olarak bilinir. İnsanlık tarihinin çok eski taşlarından biri olduğundan en sık tercih edilen taşların başında gelir. Nazar taşı, diğer taşlardan biraz daha farklı olarak negatiflikten koruyan taş olarak tanımlanır. Nazar taşı nedir, ne işe yarar, nasıl anlaşılır, nerelerde bulunu, temizliği nasıl yapılır, özellikleri ve faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Labradorit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Labradorit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Labradorit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Labradorit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Labradorit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Labradorit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Bazı özel taşlar, takı, tespih ve aksesuar kullanımında sıkça kullanılıyor. Her bir özel taşın kendine özgü özelliği bulunuyor. Mavi, turuncu, yeşil ve sarının karışımı ve parıltılı yapısı ile göz alıcı bir doğal kristaldir. Taşların mistik güçleri ve buna bağlı olarak ortaya çıkan gizli potansiyeli de vardır. Labradorit taşı nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.07.2021İyi Yaşam
Krizopras Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Krizopras Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Krizopras Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Krizopras Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Krizopras Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Krizopras Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Krisopraz, hayatın dizginlerini almak demektir. Yüzyıllar önce, St. Vitus katedralindeki St. Wenceslas şapelleri ve Burg Karlstein St. Cross (Çek Cumhuriyeti) gibi sarayların ve dini binaların iç mekanlarını süslemek için kullanıldı. Maneviyat için mükemmel bir taş olan Krisopraz taşının özelliklerini derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
İnci Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar İnci Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır İnci Taşı Faydaları Ve Özellikleri

İnci Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? İnci Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? İnci Taşı Faydaları Ve Özellikleri

İnci taşı, denizde yaşayan kabuklu hayvanların içerisinde bulunan değerli taşlardan biridir. Takı ve aksesuarlarda en çok kullanılan taşların başında gelir. Sert, küçük ve beyaz renklerde bulunurlar. İnci taşı nedir, ne işe yarar, nasıl anlaşılır, nerelerde bulunur, faydaları nelerdir, kullanımı nasıl olmalıdır temizlik ve bakımı nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
His Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar His Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır His Taşı Faydaları Ve Özellikleri

His Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? His Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? His Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Hislerimiz bazen çok karmaşık durumlar sergileyebilir. Hatta o anlarda ne hissettiğimizi bile anlamakta güçlük çekebiliriz. Neyse ki, his taşları bu konuda oldukça işlevseldir. Sadece duygu durumunuzu kavramak için değil, aynı zamanda stresinizi azaltmak için de His taşlarına güvenebilirsiniz. Peki, His Taşı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.07.2021İyi Yaşam
Azurit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Azurit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Azurit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Azurit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Azurit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Azurit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Doğal taşların her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Yapılarının bilinmesi ile taşların kullanılacağı yerler de belirlenmiş olur. Azurit taşlarının kullanım alanları da merak uyandırmaktadır. Azurit taşı nedir ve ne işe yarar? Azurit taşı nasıl anlaşılır ve kullanılır? Azurit taşı faydaları ve özellikleri nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Aragonit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Aragonit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Aragonit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Aragonit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Aragonit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Aragonit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Aragonit taşı, yapısı bakımından kırılgan ve işlenmesi zor bir taştır. Aynı zamanda yaklaşık olarak 2,7 milyar yaşındadır. Britanya, Fransa, Namibya, Brezilya, Meksika, Sicilya, Avusturya ve İspanya’nın Aragon kentinde çıkarılan aragonit taşı, pek çok özelliğe ve şifa gücüne sahip olan değerli taşlar arasında yer alır. Aragonit taşı nedir ve ne işe yarar? Tüm detayları ile sizler için derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Amazonit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Amazonit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Amazonit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Amazonit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Amazonit Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Amazonit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Bir doğum taşı olarak Amazonit, Uranüs tarafından yönetilir ve Başak burcu ile bağlantılıdır. Başak burcu olanlar genellikle çalışkan, güvenilir, sabırlı ve kibardırlar ancak biraz utangaç olma ve her hareketini fazla düşünmeye meyilli olabilirler. Peki, Amazonit taşı hem onlara hem de taşıyanlara ne gibi faydalar sunar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.07.2021İyi Yaşam
Para bastılar Teknoloji devlerinin gelirleri dudak uçuklattı

Para bastılar! Teknoloji devlerinin gelirleri dudak uçuklattı

ABD'li teknoloji devlerinden Apple, Microsoft ve Google'ın ana kuruluşu Alphabet, bu yılın nisan-haziran döneminde net kar ve gelirinin arttığını duyurdu.

27.07.2021Dünya
MTV 2. taksit ödemesi ne zaman ve nasıl yapılacak Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödeme ekranı ve son ödeme tarihi 2021 bilgisi

MTV 2. taksit ödemesi ne zaman ve nasıl yapılacak? Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödeme ekranı ve son ödeme tarihi 2021 bilgisi!

MTV 2. taksit GİB ekranı üzerinden ödemeler alınmaya devam ediyor. Yaklaşık 24 milyon araç sahibini yakından ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödeme tarihleri resmen başladı. Temmuz ayının sonuna kadar MTV'nin ödenmesi gerekiyor. Araç sahiplerinin 2 taksit olarak Ocak ve Temmuz ayında ödemiş bulunması gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi için son günlere girilmeye başlandı. Ödeme yapılmadığı taktirde trafikte cezai işlemle karşı karşıya kalabilecek olan sürücüler, 31 Temmuz tarihine kadar işlemlerini tamamlayabilecek. Peki, MTV ödemesi nasıl ve nereden yapılabilecek? İşte, Gelirler İdarei Başkanlığı (GİB) internet sitesi üzerinden kolayca yapılabilecek MTV 2. taksit ödemesi hakkında detaylar.

27.07.2021Ekonomi
Kurdeşen neden olur, nasıl geçer, bulaşıcı mı Kurdeşene iyi gelen kesin çözüm bitkisel tedavi yöntemleri

Kurdeşen neden olur, nasıl geçer, bulaşıcı mı? Kurdeşene iyi gelen kesin çözüm bitkisel tedavi yöntemleri

Ürtiker, halk arasında kurdeşen olarak bilinen bir cilt hastalığıdır. Bu hastalık, yüz bölgesi de dahil olmak üzere vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilmektedir. Vücuttaki bu döküntüler ağrıya yol açmanın yanı sıra kişiyi görüntü olarak da rahatsız etmektedir. Bu döküntüler genellikle 24 saatten daha kısa sürer. Kaybolur ve tekrar vücudun başka yerinde ortaya çıkar. Peki, kurdeşen neden olur, nasıl geçer? Kurdeşen bulaşıcı mıdır? Kurdeşene iyi gelen kesin çözüm bitkisel tedavi yöntemlerini sizin için derledik.

27.07.2021Sağlık
Son Dakika: Galatasarayda Fatih Terim ve Fernando Musleradan açıklamalar Ghezzal, Morutan, Gedson ve PSV ilk 11i...

Son Dakika: Galatasaray'da Fatih Terim ve Fernando Muslera'dan açıklamalar! Ghezzal, Morutan, Gedson ve PSV ilk 11'i...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve kaleci Fernando Muslera, PSV Eindhoven maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalar bulundu. Yarın akşam sahaya süreceği ilk 11'i sürpriz şekilde bugünkü basın toplantısında açıklayan deneyimli teknik adam ayrıca Rachid Ghezzal, Gedson Fernandes ve Olimpiu Moruţan transferlerine ilişkin itiraflarda bulundu.

27.07.2021Futbol
Sivilce lekeleri nasıl geçer Sivilce izlerine ne iyi gelir Evde sivilce lekelerini geçiren bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Sivilce lekeleri nasıl geçer? Sivilce izlerine ne iyi gelir? Evde sivilce lekelerini geçiren bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Sivilceler, iyileşirken leke veya iz bırakarak iyileşir. Bu nedenle ciltte meydana gelen izler rahatsızlık verebilir. Stres ve sağlık beslenme gibi durumlar da sivilce oluşumu tetikleyebileceği gibi bazı cilt problemleri de buna neden olabilir. Sivilce lekelerine iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemlerle evde çözüm bulunabilir. Peki sivilce lekeleri nasıl geçer? Evde sivilce izlerine ne iyi gelir? İşte sivilce oluşumunun nedenleri ve sivilce lekelerine çözüm olabilecek öneriler...

27.07.2021Sağlık
Rüyada aşure görmek ne anlama gelir Rüyada aşure yapmak, yemek ve dağıtmak tabiri

Rüyada aşure görmek ne anlama gelir? Rüyada aşure yapmak, yemek ve dağıtmak tabiri

Muharrem ayının onuncu gününde yapılan Aşureyi rüyada görmek genel anlamları ile iyidir. Pek çok kişi rüyasında aşure gördüğünde hemen rüya yorumlarını araştırmaya başlar. Fakat ne şekilde aşure gördüğünüz de önem taşır. Peki, rüyada aşure görmek ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.07.2021Mahmure
Son dakika... Artvinin Arhavi ilçesindeki sele kapılan Güzel çiftinin kurtarılma anının görüntüsü çıktı

Son dakika... Artvin'in Arhavi ilçesindeki sele kapılan Güzel çiftinin kurtarılma anının görüntüsü çıktı

Artvin'in Arhavi ilçesinde 22 Temmuz'da meydana gelen selde boğulmak üzere olan Ersin ve Suzan Güzel çiftini, son anda çocuklarının arkadaşı Süleyman Başköse botla kurtardı. Çiftin kurtarılma anının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, suda çırpınan Güzel çiftinin Başköse tarafından sırayla bota alınarak güvenli bölgeye götürüldüğü görülüyor. Yaşadığı dehşet anını anlatan Ersin Güzel, ''Önce karımı gönderdim çünkü çocuklarımın başında olsun istedim. Öleceğimi düşünüyordum sadece başka hiçbir şey düşünemiyordum. Torunlarımın kokusunu bir daha alamayacağım diye çok üzüldüm. Süleyman olmasaydı şimdi ben hayatta yoktum'' dedi.

27.07.2021Gündem
Trabzonspor Başkanı Ağaoğlundan Uğurcan Çakır ve Ekuban açıklaması Nadir bulunan taşlar değerlidir...

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu'ndan Uğurcan Çakır ve Ekuban açıklaması! "Nadir bulunan taşlar değerlidir..."

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfına başkan olarak seçilen Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nu ziyaret ederek, hayırlı olsun dileğinde bulundu.

27.07.2021Futbol
Türkiyede nakit ödeme önemini koruyacak

Türkiye'de nakit ödeme önemini koruyacak

TCMB Nakit Kullanım Alışkanlıkları Anketi'ne katılanların çoğu, gelecek bir yıl içinde nakit parayı daha fazla kullanacağını belirtirken, bu durum gelecek dönemde nakit kullanımında kayda değer bir düşüş yaşanmayacağına işaret etti

27.07.2021Ekonomi
İhracata Bursadan 7,5 milyar dolarlık katkı

İhracata Bursa'dan 7,5 milyar dolarlık katkı

Türkiye'nin özellikle otomotiv ve tekstil alanındaki "sanayi üssü" Bursa'dan ocak-haziran döneminde ülke ihracatına 7 milyar 473 milyon 73 bin dolarlık katkı sağlandı.

27.07.2021Ekonomi
Sumak neye iyi gelir, faydaları nelerdir Sumağın vücuda etkileri

Sumak neye iyi gelir, faydaları nelerdir? Sumağın vücuda etkileri

Yemeklerde sık sık tercih edilen sumak, lezzetinin yanı sıra sağlık için de faydalıdır. Tane veya toz halinde kullanılabilen sumak, yemek ve salatalara eklenebileceği gibi çay şeklinde tüketilebilir. Peki sumak neye iyi gelir, faydaları nelerdir? Sumağın vücuda etkileri...

27.07.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Evrencan Gündüz: Anadolu Şifasını İnsanlara Yaymak İstedim

Evrencan Gündüz, yeni albümü Anadolu Funk Vol 1 ile dinleyiciyi hem yerel hem modern ve biraz da nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Evrencan Gündüz albümle ilgili söylediği şu sözlerle de albümün ruhu hakkında fikir veriyor: “Sürekli acı ve kederin olduğu bir yerde acı ve kederden beslenerek para kazanılan eserlerin üretildiği plastik dünyamıza eski usül dantelli, traktörlü, koyunlu bir girizgah yapmak, Anadolu şifasını insanlara yaymak istedim kendi tarzımda.” Sahnedeki enerjisini çok sevdiğim Sevgili Evrencan Gündüz Anadolu Funk Vol 1 hakkındaki sorularımı yanıtladı.

28.07.2021

İznik Gölü’ne Yüzen Güneş Enerji Santrali olur mu?

Bildiğiniz gibi iklim değişikliği ve küresel ısınma, temiz enerjiye olan ihtiyacı daha da artırdı.

28.07.2021

Maaşınızın içinde ek ödeme var

Soru: SSK emeklisiyim. Ocak 2021’den bugüne kadar 6.570 TL emekli maaşı alıyordum, temmuz yüzde 8.45’lik zamla 7.128 TL geçti hesabıma. Ek ödeme bende gözükmüyor, 2014 yılından beri ek ödeme almıyorum. Neden ek ödeme yatırılmıyor? Talat M.

28.07.2021

Erdoğan’ın sağlığı

Politika sayesinde, ahlaki yönden ne kadar kötü sıfatlar varsa, hemen hepsini şiar edindik. Bu halimiz, inanç değerlerimizin ne denli erozyona uğradığının tipik göstergesidir.

28.07.2021

Edebiyat tarihimizden bir anı

Edebiyat dünyamızda 1960’ların ünlülerinden şair, öğretim görevlisi ve çevirmen Teo’nun (Teoman Aktürel) bir şiir kitabına ilişkin ilginç bir anekdotu vardır.

28.07.2021