MENÜ

Geleceğin Meslekleri

Geleceğin Meslekleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Geleceğin Meslekleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 312 Geleceğin Meslekleri haberi bulunmuştur.

Geleceğin Meslekleri Haberleri

Geleceğin meslekleri

Geleceğin meslekleri

Üniversite sınavının ardından sıra seçim yapmaya geldi. Öğrenciler ´hangi meslek bana uygun?´ sorusunun yanıtını arıyor. Sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil puanıyla öğrenci alan en gözde bölümleri sizin için araştırdık

4.08.2001Gündem
Yakala, kaçıyor

Yakala, kaçıyor

*Teknoloji, hız, iletişim, küreselleşme 21. Yüzyıl’a damgasını vuracak.
*Bazı sektörler ve meslekler önem kazanırken, bazıları gözden düşecek.
*İşte yeni yüzyılın gözde sektörleri ve meslekleri.
*Teknoloji değil, teknolojiyi kullananlar ön planda olacak.
*Gençler, yeni fikirlerini ve projelerini aktarabilecekleri, geliştirebilecekleri ortamların peşinde olacaklar.
*Dijital yayınların avantajlarının sergilendiği ürünler öne çıkacak.
*Şirketlerin başarısını, hız ve müşteri memnuniyeti belirleyecek.
*Yurtdışında elektronik medya ön planda olacak.
*Gelecekte ‘Süper Bilgi Ağı’ gelişecek.

6.10.2001Gündem
Hey Türk gençliği, kımılda

Hey Türk gençliği, kımılda

Doç. Dr. Osman Özsoy, geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan “Geleceğin Meslekleri” adlı kitabında, Türkiye’deki gençliğin durumu”nu ortaya koyan bir araştırmaya yer verdi. GENAR Araştırma kuruluşu tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarını yayınlıyoruz.

5.08.2002Kelebek
Sizin psikoloğunuz kim

Sizin psikoloğunuz kim?

Toplumun ruh sağlığı giderek artan bir ivme ile bozuluyor. Bu gelişme, eskiden, "deli doktoru" dediğimiz psikologları gündeme getiriyor. O zamanlar insanlar deli doktorları'na gitmeye, "Sonra herkes, 'Üşütmüş, deli doktoruna gidiyormuş' der" diye çekinirler, gitseler de saklarlardı. Kısmen hâlâ da öyle.

28.10.2002Kelebek
Hayaliniz, hedefiniz olsun

Hayaliniz, hedefiniz olsun

Zaman zaman medyaya yansıyan dünyanın en zengin insanlarıyla ilgili listelerin son 10 yıla ait olanları dikkatle incelendiğinde, dünyanın yalnızca ekonomik gidişatı ile ilgili değil, aynı zamanda sosyal ve siyasal geleceği ile ilgili de oldukça ciddiye alınması gereken bir görüntüyle karşılaşıyoruz.

11.11.2002Gündem
Bilge Adam ‘bilgi insanları’ yetiştiriyor

Bilge Adam ‘bilgi insanları’ yetiştiriyor

Bilgi teknolojileri eğitimi alanında hizmet veren Bilge Adam, bilgi teknolojileri sektörüne eleman yetiştiriyor. Geleceğin meslekleri olarak isimlendirilen, sistem ve yazılım mühendisliği, web ve grafik tasarımı eğitimleri veriyor. Çok hızlı değişen bilgi teknolojileri karşısında eğitimlerini sürekli yenileyen eğitim şirketinin bundan sonraki hedefi Anadolu'ya açılmak.

3.10.2003Gündem
Terörizm yeni meslekler doğurdu

Terörizm yeni meslekler doğurdu

Globalleşmeyle ortaya çıkan yeni yapılanma gözde meslekleri değiştirecek. Yeni enerji sistemleri mühendislik ve tasarımcılığı, terörizmin globalleşmesi güvenlik uzmanlığını, sağlıklı beslenmenin ön plana çıkması gıda ve genetik mühendisliğini gözde meslek haline getirecek.

24.10.2003Gündem
Geleceğin meslekleri

Geleceğin meslekleri

Türkiye’de, değişen yaşam biçimleri ve ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda, gelecekte parlayacak meslekler ile bu mesleklere uygun elemanların yetiştirilmesi için bir proje başlatılıyor. Önümüzdeki yıl başlatılması planlanan Mesleki Eğitim ve Öğretim Sistemini Güçlendirme Projesi (MEGEP) adlı çalışma, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) giriş sürecinde, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Avrupa Komisyonu arasında imzalanan anlaşma uyarınca oluşturuldu.

24.04.2004Ekonomi
Bu yarış meslekler için

Bu yarış meslekler için

Geleceğin meslekleri arasında imaj danışmanlığı, siber pazarlamacılık ve akustik uzmanlığı var. Ama tıp ve tıbbi bilimlerin yıldızı da parlamaya devam edecek. Unutmayın meslek seçerken yaşam biçiminizi de seçiyorsunuz.

15.06.2004Kelebek
İyi bir gelecek, seçeceğiniz bölüme bağlı

İyi bir gelecek, seçeceğiniz bölüme bağlı

Üniversite adayları için belki de en zor haftaya girildi. Puanlarını öğrenen adaylar, şimdi okumak istedikleri üniversiteyi tercih edecek. Bu tercih, onların hayatlarına yön verecek en önemli kararlardan biri olacak. Ekonomist dergisi, üniversitelerden yönetim danışmanlarına çok kapsamlı bir araştırma yaptı ve adayların karar verirken nelere dikkat etmeleri gerektiğini belirledi. İşte geleceğin meslekleri, mezunları kapışılan bölümler, iş dünyasına en çok eleman veren üniversiteler...

27.07.2004Gündem
Bir araştırmanın anlattıkları

Bir araştırmanın anlattıkları

Fen Bilimleri Merkezi Dershanesi Rehberlik Birimi’nin bu yıl içinde 13 yerleşim biriminde yaptığı bir araştırmaya göre adayların en çok tercih etmeyi düşündüğü meslekleri seçme nedenlerinin başında, yüzde 79 oranıyla “kendi ilgi ve yeteneklerine uygun olduğunu düşünmeleri” geliyor.

2.08.2004Gündem
Geleceğin gözde mesleği gazetecilik

Geleceğin gözde mesleği gazetecilik

"Gazetecilik", meslek tercihi yapmaya hazırlanan öğrenciler için geleceğin gözde mesleklerinden biri olarak sayılıyor.

24.07.2005Gündem
Yarınımı düşünmeyecek kadar rahat bir adamım

Yarınımı düşünmeyecek kadar rahat bir adamım

"Acemi Cadı"nın oyuncularından Cenk Gürpınar, tamamen şans eseri oyunculuğa başladığını belirtiyor ve ekliyor; "Şanslı olduğumu söylerler. Bir işe girdiğim zaman olaylar hızla gelişmeye başlar. Bu yüzden yarınımı düşünmeyecek kadar rahat bir adamım."

5.11.2006Kelebek
Önce araştır, sonra karar ver

Önce araştır, sonra karar ver

Tercih listesini oluştururken kafanız karışabilir. Bazı bölümlerle ilgili fazla bir bilginiz olmayabilir. Seçeceğiniz bölüm gelecekte büyük ihtimalle mesleğiniz olacağından kişilik özelliklerine uygun olmasında yarar var.

17.07.2007Gündem
Gelecek vaat eden meslekler

Gelecek vaat eden meslekler

Öğrenciler, ÖSS sonuçlarının açıklanmasının şimdi de tercihler için ter döküyor.

18.07.2007Eğitim
Geleceğin meslekleri

Geleceğin meslekleri

"Kızımı ne doktorlar ne mühendisler istedi de vermedim” klişesi artık geçmişte kaldı. Tercih yaparken, üniversite yerine meslek seçin.

29.08.2007Eğitim
Müjde, 5 zayıfla sınıf geçilecek

Müjde, 5 zayıfla sınıf geçilecek

Milli Eğitim Bakanlığı okulların tatil olmasına bir gün kala öğrencilere büyük müjde verdi.

17.06.2008Eğitim
Sadece puanlar değil başarı sırası da mühim

Sadece puanlar değil başarı sırası da mühim

Tercih yaparken puan ve bölüm sıralaması kadar, o okulun kontenjanı da çok önemli. Bu nedenle, tercih sırasında kontenjanları dikkate almakta yarar var. Listenizi hazırlarken, en çok istediğiniz bölümden en az istediğiniz bölüme doğru puan farkı gözetmeden sıralama yapın. ÖSYM yükseköğretim programlarına yerleştirme sırasında, sizi olası en yüksek tercihinize yerleştirir. Tercihlerinizi oluştururken puan yerine başarı sıranızı temel almalısınız. Çünkü puanlar sınava giren adayların o yılki başarılarına göre değişiklik gösterebilir. Bugün sosyal bilimler, işletme ve iletişim alanlarını sizlere tanıtacağız.

14.07.2009Gündem
Koç Üniversitesinden Dünya devleri ile ortak program

Koç Üniversitesinden Dünya devleri ile ortak program

Koç Üniversitesi, başlatacağı yeni MBA programı ile dünyanın önde gelen üniversiteleri ve Adidas, BP, Nestle gibi dev şirketlerle iş birliği yapacak.

6.11.2009Ekonomi
Şimdi tercih zamanı

Şimdi tercih zamanı

4 yıllık programlarda 3 kişiden biri üniversiteli olacak.

17.07.2011Gündem
Yükseköğrenimde bir ilk

Yükseköğrenimde bir ilk

Yalova Üniversitesi (YAÜ) bünyesinde ve Türkiye'de ilk olarak ulaştırma mühendisliği ile kağıt mühendisliği bölümlerinin açılacağı bildirildi.

10.08.2011Gündem
Sosyal Medya Uzmanlığı sertifika programı başlıyor

Sosyal Medya Uzmanlığı sertifika programı başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgi Eğitim ve sosyalmedya.co tarafından düzenlenen, Hürriyet’in yeni sosyal medya reklam platformu Bumads’in ana sponsorluğunda gerçekleşen “Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı” 17 Ocak 2012’de başlıyor.

13.01.2012Ekonomi
Melis Bilenden Aşkın Kucağına Fena Oturduk

Melis Bilen'den Aşkın Kucağına Fena Oturduk

Melis Bilen’i Yetenek Sizsiniz yarışmasındaki güçlü vokal performansıyla tanımıştık. Kendisi eğitimini aldığı mühendisliği bırakıp müziği seçme cesareti gösteredi ve bununlada kalmayıp kendi şarkılarını üretti.

10.07.2012Gündem
Önümüzdeki 20 yılın en önemli mesleği olacak

Önümüzdeki 20 yılın en önemli mesleği olacak

Havayolu şirketlerinin hızla uçak filolarını genişletmesiyle kaçınılmaz olarak ortaya çıkmaya başlayan pilot açığı sorunu, şirketleri şimdiden kaygılandırmaya başladı. Küresel çapta önümüzdeki 20 yılda yarım milyona yakın pilota ihtiyaç duyulacağı ifade edildi.

13.07.2012Ekonomi
Üniversiteler Tercih Rehberi

Üniversiteler Tercih Rehberi

Tercih zamanı başlıyor

18.07.2012Advertorial
Müdahaleci aileler, tercih sürecini zorlaştırıyor

Müdahaleci aileler, tercih sürecini zorlaştırıyor

UZMANLARA göre, tercihlerde aileler adayları çok etkiliyor. Çoğunlukla çocuğu için en iyisini düşünürken, müdahale ve kendi istedikleri meslekler konusunda baskı yapmak bazen ters de tepiyor.

20.07.2012Gündem
Seçtiğiniz bölümün geleceğini araştırın

Seçtiğiniz bölümün geleceğini araştırın

ÜNİVERSİTE tercihlerini yaparken sadece dört yıllık üniversite hayatını değil, bütün geleceğini etkileyecek kararı veren adaylar oldukça zorlanıyor.

24.07.2012Gündem
Obama ve Romneyden Amerikalılara mesaj

Obama ve Romney'den Amerikalılara mesaj

ABD Başkanı Barack Obama, Amerikalılara, “Romney'nin önerdiği planlar ihtiyaç duyulan değişim değil. Gerçek değişimin nasıl bir şey olduğunu biliyoruz, şimdi bundan vazgeçemeyiz” diye seslendi.

3.11.2012Gündem
Obamanın yeni kabinesi şekilleniyor

Obama'nın yeni kabinesi şekilleniyor

ABD Başkanı Barack Obama'nın ikinci dönem kabinesi bugünkü yeni gelişmelerle biraz daha netleşti.

10.01.2013Gündem
Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak

Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak

Gelecekte hangi meslekler ön plana çıkacak, hangi mesleklerin önemi azalacak? Üniversite öğrencileri tercihlerini yaparken neleri gözönünde bulundursunlar?

18.02.2013Eğitim
Geleceğin meslekleri ve becerileri

Geleceğin meslekleri ve becerileri

Bu yıl Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) 180 ve üzeri puan alarak Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) girme hakkı kazanan 1 milyon 232 bin 681 adaydan 851 bin 131’i LYS’ye başvurmuştu. Beş sınav türünden oluşan süreç tamamlandı. Şimdi öğrenciler puanlarını beklemeye başladılar. Bir taraftan da umutları, hayalleri ve sınav performansları ışığında kariyer planlaması yapma telaşı içine girdiler.

29.06.2013Eğitim
Bir tercih yazısı da benden...

Bir tercih yazısı da benden...

Tercih yapacak sevgili gençlere ben de bir yazı ile katkıda bulunmak istedim. Gerçekten bugünlerde etrafınızda hayatınızın en önemli anlarından birisi olan bu dönem ile ilgili pek çok şey duyuyorsunuz. Öncelikle şunu söylemek isterim ki, evet bu tercihler önemli yalnız hayatınızın son fırsatı olmayacak...

13.07.2013Eğitim
Geleceğin meslekleri

Geleceğin meslekleri

Geleceğin yaşam koşulları günümüzden oldukça farklı olacak. Beklentiler ve ihtiyaçlar değişecek, teknoloji yardımcı değil hayatın kendisi olacak. Uzay sandığımız kadar uzak olmayacak. Tüm yenilikler çalışma hayatımızı da etkileyecek. İşte gelecekte popüler olacak meslekler...

30.09.2013Ekonomi
Geleceğin İş Modelleri Nasıl Şekilleniyor

Geleceğin İş Modelleri Nasıl Şekilleniyor?

Reengen Kurucu Ortağı Şahin Çağlayan yanıtladı: Geleceğin iş modelleri nasıl şekilleniyor?

16.12.2013Haber

Yazar Sonuçları

Bir fütüristin gözüyle geleceğin meslekleri

İŞADAMI Alphan Manas, OGS, İDDAA ve Deniz Taksi gibi oluşumların fikir babası ve bunları hayata geçiren kişi.

30.05.2009

İzmir’e Fransız üniversitesi

İSTANBUL’da çok başarılı vakıf üniversiteleri oldu.

Koç, Sabancı, Galatasaray, Bahçeşehir, Bilgi gibi üniversitelerde okuyanlar hayatlarından çok memnunlar.

12.11.2009
Mesleğimi seçtim mi

Mesleğimi seçtim mi?

Kişinin kendini gerçekleştirebildiği, mutlu olduğu meslek; onun için en doğru meslektir.

13.11.2013