MENÜ

Gebelikte Şeker Yüklemesi

Gebelikte Şeker Yüklemesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gebelikte Şeker Yüklemesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16 Gebelikte Şeker Yüklemesi haberi bulunmuştur.

Gebelikte Şeker Yüklemesi Haberleri

Gebelikte şeker yüklemesi ne zaman yapılır

Gebelikte şeker yüklemesi ne zaman yapılır?

Bebeklerini kucaklarına alacakları günü sabırsızlıkla bekleyen birçok anne adayı, gebelikte şeker yüklemesi hakkında bilgi almak istiyor. Özellikle gebelikte şeker yüklemesi testinin ne zaman yapılmasını gerektiğini merak eden kadınlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, gebelikte şeker yüklemesi ne zaman yapılır?

11.11.2018Sağlık
15 gün doktorluktan men edilmişti... Canan Karataydan ilk açıklama

15 gün doktorluktan men edilmişti... Canan Karatay'dan ilk açıklama!

Bodrum’da eşiyle birlikte tatilini geçiren Kalp ve İç Hastalık Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Danıştay 8’inci Dairesi tarafından meslekten 15 gün men cezasının onandığına yönelik haberlere tepki gösterdi

30.07.2018Gündem
Canan Karatay kimdir, neden meslekten men edildi

Canan Karatay kimdir, neden meslekten men edildi?

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten men cezası, Danıştay 8. Dairesi tarafından onandı. Üç yıl önceki sözleri nedeniyle meslekten men cezası alan Canan Karatay’ın söyledikleri ve hayatına ilişkin detaylar yeniden gündeme geldi. Peki, Canan Karatay kimdir, neden meslekten men edildi?

30.07.2018Magazin
Canan Karatay’a 15 gün men

Canan Karatay’a 15 gün men

Danıştay, “Gebelikte şeker yüklemesi testi bebeği zehirliyor” şeklindeki açıklaması nedeniyle şikayet edilen Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten men cezasını onandı.

30.07.2018Gündem
Canan Karataya mahkemeden kötü haber

Canan Karatay'a mahkemeden kötü haber

Gebelikte şeker yüklemesi testiyle ilgili açıklamaları nedeniyle verilen geçici meslekten alıkoyma cezasının kaldırılması için açtığı dava aleyhine sonuçlanan Prof. Dr. Canan Karatay’ın, başvurduğu istinaf yolundan da olumsuz karar çıktı.

8.02.2018Gündem
Canan Karataydan doktorlara uyarı

Canan Karatay'dan doktorlara uyarı

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'dan dikkat çekici bir açıklama geldi. Karatay, "Hamilelere şeker yüklemesi yapmayın" açıklamasını yaptı.

30.11.2017Gündem
Canan Karatayın cezası onaylandı

Canan Karatay'ın cezası onaylandı

Türk Tabipleri Birliği, Prof. Dr. Canan Karatay için İstanbul Tabip Odası’nın verdiği 15 gün meslekten men cezasını onadı. Gerekçede, Karatay’ın söylediklerinin bilimsel gerçeği yansıtmadığı, halk sağlığına zarar verdiği savunuldu.

30.06.2016Sağlık
Canan Karatayın suç duyurusuna takipsizlik

Canan Karatay'ın suç duyurusuna takipsizlik

Gebelikte şeker yüklemesi üzerine yaptığı açıklama nedeniyle hakkında meslekten 15 gün süreyle men cezası verilen Prof. Dr. Canan Karatay suç duyurusunda bulundu. Kararı kesinleşmeden yayınlayan Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri hakkında başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

4.04.2016Gündem
Bakanlıktan ekranlara sertifika koşulu geliyor

Bakanlıktan ekranlara 'sertifika' koşulu geliyor

Canan Karatay'ın gündeme düşen açıklamaları geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı'nı harekete geçirmiş ve Bilim Kurulu toplanarak bazı konularla ilgili kararlar almıştı. Bunlardan bir tanesi "Gebelikte şeker yüklemesi testi zararlıdır" açıklamasıydı. Bakanlık bunun zararlı olmadığını ve her anne adayına önerildiğini belirtmişti.

14.04.2015Sağlık
Sağlık Bakanlığı Canan Karatay tartışmaları için açıklama yaptı

Sağlık Bakanlığı Canan Karatay tartışmaları için açıklama yaptı

Gebelikte şeker yükleme testi tartışmaları ve Endokrinoloji Derneği'nin Prof. Dr. Canan Karatay hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine Sağlık Bakanlığı bir açıklama yaptı. Hamilelikteki diyabet testinin zararlı olduğu yönünde açıklamalar yapan Prof. Dr. Canan Karatay hakkında suç duyurusunda bulunan dernek ayrıca, Prof. Dr. Karatay’ı Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi ile İstanbul Tabipler Odası’na da tıbbi deontolojli ve hekimlik meslek etiğini ihlal ettiği gerekçesiyle şikayet etmişti.

12.04.2015Sağlık
Canan Karatay hakkında savcılığa suç duyurusu

Canan Karatay hakkında savcılığa suç duyurusu

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Prof. Dr. Canan Karatay hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

11.03.2015Sağlık
Canan Karatay: Bir meyve yersen 5 kilometre koş

Canan Karatay: Bir meyve yersen 5 kilometre koş

Prof. Dr. Canan Karatay, "Bir meyve yersen 5 kilometre koş ki toksik etkisini vücuttan atabilesin. Tarım zehiriyle yüklü meyveleri yemeyeceksiniz. Elmalarda mineral kalmamış. Çocuk başı gibi elma olmaz. Onun için yemeyin. En sağlıklı meyve zeytindir." dedi.

22.11.2018Gündem
Canan Karatay: Ekmek tüketimi azaltılırsa hastalıklar yüzde 30 azalır

Canan Karatay: Ekmek tüketimi azaltılırsa hastalıklar yüzde 30 azalır

Gülben Ergen bu hafta Prof. Dr. Canan Karatay’la buluştu, son dönemde tartışılan palmiye yağı, ekmek, şeker tüketimi gibi merak edilen konuları konuştu.

1.02.2017Magazin
Diyabetli kadınlar da gebe kalabilir

Diyabetli kadınlar da gebe kalabilir

Diyabetle yaşamayı bilen ve kontrollerini düzenli yaptıran diyabet hastalarının sağlıklı bir bebek sahibi olmaması için neden yok. Ancak gebe kalmadan ve gebelik döneminde bilinmesi, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bu arada gebelik döneminde kadınların yüzde 5-9’unda diyabet ortaya çıkabileceği de unutulmamalı.

10.08.2005Kelebek