EKSTRA
MENÜ

Gaztehaberleri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12 haberi bulunmuştur.

Gaztehaberleri Haberleri

Azra Gülendam Haytaoğlu sır olmuştu... Evden kaçırtan korona tartışması

Azra Gülendam Haytaoğlu sır olmuştu... Evden kaçırtan korona tartışması

Antalya’da Azra Gülendam Haytaoğlu (26), Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde okuyordu. Ablası Ezgi Haytaoğlu’nun yanında kalıyordu. Azra Gülendam Haytaoğlu, bazı belirtiler hissedince, 28 Temmuz 2021 günü hastaneye giderek test yaptırdı. Test sonucu pozitif çıktı. Testinin pozitif çıktığını ablasıyla paylaştı. Ablası sinirlenerek, dikkat etmediği için hastalığa yakalandığını söyledi. Bunun üzerine aralarında tartışma başladı.

2.08.2021Gündem
‘Amerika çekildikçe Taliban yerleşiyor’

‘Amerika çekildikçe Taliban yerleşiyor’

Amerikan New York Times (NYT) gazetesinin yerel kaynaklara dayandırdığı habere göre, ABD’nin çekilmeye devam ettiği Afganistan’ın bazı bölgelerinde Taliban ağırlığını hissettirmeye başladı.

29.05.2021Dünya
Uzmanlar bu soruyu tartışıyor: Vakalar düşüyor ama neden

Uzmanlar bu soruyu tartışıyor: Vakalar düşüyor ama neden?

Dünyada koronavirüs vaka ve ölümlerindeki düşüş trendinin güney yarımkürede yaşanan yaz mevsimine bağlı olabileceği belirtildi.

20.02.2021Dünya
2021 ‘Yunus Emre ve Türkçe’ Yılı

2021 ‘Yunus Emre ve Türkçe’ Yılı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir genelge yayınlayarak 2021 yılının ‘Bizim Yunus’ olarak anılması, Yunus Emre’nin mirası olan Türkçenin öneminin vurgulanması, medeniyet dili kimliğiyle bilinçli ve doğru kullanımının sağlanması amacıyla ‘Dünya Dili Türkçe’ adıyla yurt genelinde ve yurtdışında kampanya düzenleneceğini duyurdu.

31.01.2021Gündem
Yeni yılda koronasız bir dünya

Yeni yılda koronasız bir dünya

Sağlık çalışanları yeni yılı da koronavirüsle mücadele için nöbet başında karşılamaya hazırlanıyor. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin koronavirüs yoğun bakım servisi görevlileri koruyucu eldivenlerden bir yeni yıl ağacı yapıp dileklerini yazdı: Normal bir dünya...

28.12.2020Gündem
Meclis Libya için acil toplanıyor

Meclis Libya için acil toplanıyor

Hükümet, Libya’ya asker göndermeyi öngören tezkereyi yarın Meclis’e getirmeyi planlıyor. Tatilde olan TBMM’nin, tezkerenin Genel Kurul’da görüşülmesi için acilen toplantıya çağrılması gerekiyor.

29.12.2019Gündem
Irkçı Rum örgüte tepki

Irkçı Rum örgüte tepki

KIBRIS Rum yönetiminde Türk düşmanı radikal sağcı ve ırkçı ELAM örgütünün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 36’ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları sırasında KKTC bayrağı yakmasına tepkiler büyüyor.

18.11.2019Dünya
Yüzde 55’leri yakalayacağız

Yüzde 55’leri yakalayacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve cumhur ittifakının Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki, yüzde 55’leri yakalayarak seçimi kazanacağını söyledi.

8.03.2019Gündem
‘Konkordato ticari ahlakı bozuyor’

‘Konkordato ticari ahlakı bozuyor’

GEÇEN yılı 10.5 milyar dolarlık ihracatla tamamlayarak dünyanın yedinci, Avrupa Birliği’nin ikinci büyük tedarikçisi olan Türk tekstil ve hammaddeleri sektörü, 2019 yılı için hedef büyüttü.

15.01.2019Ekonomi
ESK, elde kalan kurbanlığı peşin alacak

ESK, elde kalan kurbanlığı 'peşin alacak'

KURBANLIK satışlarında memnuniyet verici bir seviye yakalandığını, çok fazla stok olmadığını gördüklerini ancak elde kalan hayvanları da alma taahhüdü verdiklerini belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Elde kalan 400 kilogram üzeri canlı erkek sığırı kilogramı 15 liradan, toklu küçükbaşı 14 liradan alacağız. Bugünden itibaren elinde hayvanı kalan üreticilerimiz Et ve Süt Kurumuna başvurup canlı hayvanını getirecek ve kilosu üzerinden paralarını peşin olarak alabilecek” dedi.

24.08.2018Ekonomi
Dünyaya yerli siber kalkan

Dünyaya yerli siber kalkan

Siber güvenlik konusunda yerli şirketler de dünyada söz sahibi olmaya başladı. Şu anda dünyada ABD ve Rusya başta olmak üzere 7 ülkede kurumlara siber kalkanlık yapan MAY Siber Teknoloji, sunduğu 3 kategorideki ürünlerle dikkat çekiyor.

3.05.2018Ekonomi
Evinizin şefi olun

Evinizin şefi olun

Mutfaklarda kendin-yap dönemi için teknoloji şirketleri harekete geçti. Geliştirilen yeni nesil cihazlarla kullanıcılar artık evde veya ofiste suşiden makarnaya kadar birçok farklı yiyeceği yapabiliyor.

28.04.2018Ekonomi