EKSTRA
MENÜ

Gazetehabeleri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 54 haberi bulunmuştur.

Gazetehabeleri Haberleri

11 Eylül’ün gizli belgeleri 20 yıl sonra paylaşıldı

11 Eylül’ün gizli belgeleri 20 yıl sonra paylaşıldı

FBI, ABD Başkanı Biden’ın emriyle dün 11 Eylül saldırılarına ilişkin gizli belgelerin ilk bölümünü yayımladı. Paylaşılan 16 sayfalık belge, hava korsanlarının Suudi Arabistan bağlantılarına işaret ediyor ancak Riyad yönetiminin suç ortağı olduğuna dair bir kanıt sunmuyor.

13.09.2021Dünya
İcra kâtibi nişanlısı uzman çavuşu vurdu

İcra kâtibi nişanlısı uzman çavuşu vurdu

İSTANBUL Kağıthane’de yaşayan icra kâtibi Gizem Erdoğan (30), evlilik hazırlıkları yaptığı Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda görevli uzman çavuş Zeynel Yıldırım’a (26) yaşadıkları tartışmanın ardından tabancayla kurşun yağdırdı.

7.07.2021Gündem
Gülşah Saraçoğluna bıçaklı tehdide uzaklaştırma

Gülşah Saraçoğlu'na bıçaklı tehdide uzaklaştırma

Modacı Gülşah Saraçoğlu, sosyal medya hesaplarının güvenliği konusunda yardım aldığı Musa Öztürk tarafından bıçaklı tehdit edilince savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. mahkeme, Musa Öztürk’ün 2 ay süreyle Saraçoğlu’na yönelik şiddet tehdidi ve küçük düşürücü söz ve davranışlarda bulunmamasına, bulunduğu konuta veya işyerine yaklaşmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdi.

5.07.2021Gündem
Zirve öncesi Biden’a mesaj: Temenni ederim ki 24 Nisan’ı unutturacak adımları atarız

Zirve öncesi Biden’a mesaj: Temenni ederim ki 24 Nisan’ı unutturacak adımları atarız

NATO Liderler Zirvesi için Brüksel’e giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugünkü ABD Başkanı Joe Biden görüşmesine ilişkin “Kendisi, Obama’nın yardımcısı olduğu dönemde de sık sık görüştüğümüz bir dostumuz. Temenni ederim ki bu görüşmelerimizi aynı hassasiyet içerisinde yaparak, 24 Nisan’ı unutturacak adımları da atmış oluruz” dedi. Erdoğan dün Brüksel’e hareket ederken şu açıklamaları yaptı:

14.06.2021Gündem
Müsilajın izini sürdük

Müsilajın izini sürdük

Marmara Denizi’nde müsilajı araştıran ODTÜ Bilim-2 gemisinin ikinci seferine biz de katıldık. Gemideki 12 kişilik uzman ekibin müsilaj örneklerini denizden toplamasını, su örneklerini büyük bir titizlikle almasını ve analiz aşamasını anbean takip ettik...

13.06.2021Gündem
‘Kirli gündemlere itibar etmeyeceğiz’

‘Kirli gündemlere itibar etmeyeceğiz’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Kirli gündemlerle ülkemizi eski istikrarsız günlerine geri döndürmeye çalışanlara itibar etmeden, yönümüz hep geleceğe dönük olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi. Erdoğan, “Konjonktürel sıkıntıları yakında geride bırakacağımızdan, yapısal reformlarla da kalıcı kazanımlar elde edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” mesajı verdi.

12.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Vize başvuruları başladı Türkler ABye gidebilecek mi İşte tüm yanıtlar

Son dakika haberi: Vize başvuruları başladı! Türkler AB'ye gidebilecek mi? İşte tüm yanıtlar

Türk vatandaşların Schengen ülkelerine turistik ziyaretler için vize başvuruları yavaş yavaş açılmaya başladı. Aylardır tartışılan ‘Dijital Aşı Sertifikası’ AB Parlamentosu’nda kabul edildi. Peki, Türkiye bunun neresinde? Türkler bu yaz AB’ye iş ya da turistik amaçlı gidebilecek mi? Aşı kartı nedir, nasıl çıkar? İşte ‘aşı pasaportu’ ve vize başvurularına dair her şey...

10.06.2021Gündem
Son dakika haberler...  Aile hekimleri BioNTech aşısı yapacak... Pandemide yaz planı.. İşte pilot il...

Son dakika haberler... 'Aile hekimleri BioNTech aşısı yapacak...' Pandemide yaz planı.. İşte pilot il...

BioNTech ile yapılan aşı anlaşması, pandemi konusunda bu yaz atılacak adımları geliştirdi. Yeni planda hedef yaz aylarında tam katılımlı aşı kampanyasını tamamlayıp, sonbaharda toplumsal bağışıklığı sağlamak ve kışa güvenli bir şekilde girmek... Öte yandan, Avrupa İlaç Ajansı'nın BionTech aşılarının saklanma koşullarıyla ilgili yaptığı açıklamadan sonra Sağlık Bakanlığı'ndan da flaş bir adım geldi.

25.05.2021Gündem
Yüzde 1lik sınav Cebindeki kimlik batıyor sandı ama...

Yüzde 1'lik sınav! Cebindeki kimlik batıyor sandı ama...

Kadir Çetinkaya, 2 yıl önce sol memesinde bir batma hissetti. Önce bunun gömlek cebindeki nüfus kağıdından kaynaklandığını sandı. Bir süre sonra şişlik fark edince doktora koştu. Çetinkaya erkeklerde yüzde 1’den daha az sıklıkta görülen meme kanserine yakalanmıştı. 1-7 Nisan Dünya Kanser Haftası’nda Çetinkaya’nın hikâyesini dinledik.

5.04.2021Gündem
Yazar Erol Toy yaşamını yitirdi

Yazar Erol Toy yaşamını yitirdi

Türkiye’nin toplumsal, politik ve ekonomik yapısını işleyen eserleriyle tanınan yazar Erol Toy 85 yaşında yaşamını yitirdi.

15.03.2021Kitap Sanat
Harabe yapılar yıkıldı

Harabe yapılar yıkıldı

İstanbul’da kiliseden camiye çevrilen ilk yapılardan biri ve İstanbul’un fethinden sonra açılan ilk tekke olan Fatih Kocamustafapaşa’daki Sümbül Efendi Külliyesi’nin, dış duvarlarına bitişik derme çatma yapılar yıkıldı. Ardından ortaya çıkan manzara ise tarihi caminin duvarlarına verilen zararı gözler önüne serdi.

2.02.2021 Gündem
İmamoğlundan taksiciye: ‘Sen kimi yuhalıyorsun’

İmamoğlu'ndan taksiciye: ‘Sen kimi yuhalıyorsun’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’a 6 bin yeni taksi projesi UKOME toplantısında reddedildi.

27.11.2020Gündem
BES’te altın bereketi

BES’te altın bereketi

2020’nin 7 aylık döneminde bireysel emeklilik sisteminin getirisi yüzde 14.73 oldu. Son dönemde yaşanan altındaki yükseliş BES fonlarına da yansıdı. Ocak ayından temmuz sonuna kadar altın fonlarının getirisi yüzde 52 oldu. Yedi ayda altın ve dolardan sonra en yüksek getiriyi BES fonları sağladı.

10.08.2020Ekonomi
Almanya’ya ‘uyarıyı kaldırın’ ziyareti

Almanya’ya ‘uyarıyı kaldırın’ ziyareti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Almanya’nın Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını kaldırması için hafta içinde Berlin’e ziyaret gerçekleştirecek.

28.06.2020Dünya
Perşembe cuma cumartesi pazar sokak yasak

Perşembe cuma cumartesi pazar sokak yasak

30 büyükşehir ile Zonguldak’ta hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı, 23 Nisan tatiliyle birleştirilip bu hafta 4 güne çıkarıldı. Bakanlar Kurulu’nun ardından yaptığı açıklamada kararı duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amacımız önlemleri en titiz şekilde uygulayarak salgının seyrini ülkemizin Ramazan Bayramı sonrası normale dönüşüne imkan sağlayacak seviyeye indirmiş olmaktır” dedi.

21.04.2020Gündem
Dünyada İran alarmı

Dünyada İran alarmı

İranlı General Kasım Süleymani’yi ABD’nin İHA saldırısıyla öldürmesinin ardından olayla ilgili dünyada sıcak gelişmeler yaşanıyor.

8.01.2020Dünya
İster yat ister denizaltı

İster yat ister denizaltı

300 metre derinlikte 10 gün kalabilecek şekilde tasarlanan ‘Carapace’ adlı yat-denizaltı kullanıcılarına su altında ‘gizlilik’ sağlayacak.

15.12.2019Dünya
Reform 2023’e  kadar sürecek

Reform 2023’e kadar sürecek

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, yargı reformuna yönelik paketlerin 2023’e kadar süreceğini belirterek, “Bunların hepsi adım adım  bardağı dolduracak. Günün sonunda yargıya güvenin artacağı bir sonuç çıkacak” dedi.

7.11.2019Gündem
Topuz’a zorla getirme kararı

Topuz’a zorla getirme kararı

ABD İstanbul Başkonsolosluğu güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk ile eşi ve kızının ‘FETÖ üyesi olmak’ iddiasıyla yargıladığı davada, başka bir davada ‘casusluk’ iddiasıyla tutuklu yargılanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’un tanık olarak ifadesinin alınması için zorla duruşmaya getirilmesine karar verildi.

3.10.2019Gündem
‘Kalıpları aşan’ seramik sergisi

‘Kalıpları aşan’ seramik sergisi

Vehbi Koç Vakfı, 2010-2019 arasında Arter olarak hizmet veren İstiklal Caddesi’ndeki Meymenet Han binasında Meşher adıyla yeni bir kültür ve sanat kurumu açtı.

18.09.2019Kitap Sanat
Dionysos’un kenti ayağa kalkıyor

Dionysos’un kenti ayağa kalkıyor

Tarihi MÖ 3. yüzyıla kadar uzanan, eğitim ve kültür kenti olan Nysa’da bulunan Sütunlu Cadde, İş Bankası’nın desteğinde yapılacak kazı çalışmaları ile ortaya çıkarılacak.

10.09.2019Kitap Sanat
‘Suriyeliler giremez’ yazısına uyarı

‘Suriyeliler giremez’ yazısına uyarı

TÜRKİYE İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), işyerine, “İran, Suriye, Afgan müşteri bu dükkâna giremez, alışveriş yapamaz, girerse bu mekanda dayak yer!” yazısını asan esnafa uyarı cezası verdi.

9.08.2019Gündem
Erdoğan, Suudi Kral’la görüştü

Erdoğan, Suudi Kral’la görüştü

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz dahil birçok liderle telefonda görüşerek bayramlarını kutladı.

7.06.2019Gündem
İskender sikkesi Almanya yolunda yakalandı

İskender sikkesi Almanya yolunda yakalandı

İSTANBUL polisi bazı antikacıların yurtdışına tarihi eser kaçırma hazırlığı içinde oldukları yönünde bilgi aldı.

25.05.2019Kitap Sanat
Sultan 2. Abdülhamid’in miras davasında ilk tanık

Sultan 2. Abdülhamid’in miras davasında ilk tanık

2. Abdülhamid’in soyundan olduklarını iddia eden 40 kişinin 9 yıllık miras davasında ilk kez tanık dinlendi. Sultan 2. Abdülhamid’in torunu Adile Nami Osmanoğlu Tars, “Ölen amcamın kızı bu davadan haberdardır. Teyzem, tüm akrabalar hakkında bilgi sahibidir. Diğer akrabaların ise nerede olduklarını kimse bilmiyor” dedi.

21.05.2019Gündem
‘Kim oy hırsızlığı yapmışsa hukuki olarak kanıtlasınlar’

‘Kim oy hırsızlığı yapmışsa hukuki olarak kanıtlasınlar’

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İstanbul seçimlerine ilişkin “Oyların nereden çalındığının üzerinde mutabakat kuracakları yerde hırsızın üstünü örtmenin bir manası yok” sözlerine tepki gösterdi.

13.05.2019Gündem
Demokrasilerde oyunun kuralı bellidir

'Demokrasilerde oyunun kuralı bellidir'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, İstanbul’daki seçimlerin yenilenmesini isteyip, “MHP, YSK’nın alacağı karara maşeri vicdana uygun olması kaydıyla elbette saygı gösterecektir” sözlerine yanıt verdi.

2.05.2019Gündem
Putin aracı rolünü kaptı

Putin aracı rolünü kaptı

ABD Başkanı Donald Trump ile müzakerelerden sonuç alamayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un dün ilk kez Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi. Putin’in ‘aracı’ rolüne soyunduğu görüşmeyi yakından takip eden ABD basını, Kim Jong-un’un Washington dışında ‘seçeneklere’ sahip olduğunu gösterme amacında olduğunu yazdı.

26.04.2019Dünya
Emlakbank’tan yüzde 18.02 kâr payı

Emlakbank’tan yüzde 18.02 kâr payı

TÜRKİYE Emlak Katılım Bankası, faaliyete başlamasının ardından aylık brüt kar payı oranlarını açıkladı. 21 Mart 2019 tarihinde faaliyete geçen Emlakbank’ın, ilk 1 aylık kar payı oranı yıllık bazda brüt yüzde 18.02 olarak açıklandı.

26.04.2019Ekonomi
Bursada yeniden AK Parti

Bursa'da yeniden AK Parti

Bursa’da Cumhur ittifakının adayı Alinur Aktaş, yüzde 49.49, millet ittifakının adayı Mustafa Bozbey yüzde 46.99 oy aldı.

1.04.2019Gündem
Karlov’da ‘abi’den savunma

Karlov’da ‘abi’den savunma

RUSYA’nın eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin 13’ü tutuklu 28 sanığın yargılanmasına Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün devam edildi. Davanın en kritik ismi olduğu iddia edilen eski Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) çalışanı Hüseyin Kötüce, hakkındaki iddiaları reddetti. Tutuklu yargılanan Kötüce daha önceki iki duruşmada savunma yapmayarak süre talebinde bulunmuştu.

26.03.2019Gündem
‘Sohbetlere katılmak yetmez’

‘Sohbetlere katılmak yetmez’

ESKİ futbolcu Uğur Tütüneker’e ‘FETÖ üyeliği’ suçlamasından verilen beraat kararının gerekçesi açıklandı. 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararında şu satırlar yer aldı:

23.03.2019Gündem
O şoför serbest

O şoför serbest

Beyazıt’ta önceki gün kontrolden çıkarak 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü Yüksel K. adli kontrolle serbest bırakıldı.

23.03.2019Gündem
Alman çift Taksim’de 8. kattan düştü

Alman çift Taksim’de 8. kattan düştü

İstanbul Beyoğlu’ndaki Taksim Hill Otel’e dün gece saat 03.00 sıralarında gelen İran asıllı Almanya vatandaşı Tatai Padram ve kız arkadaşı Tatari Masjedi Mahal Narsin, 8. katta bir odaya yerleşti.

14.03.2019Gündem
Peribacalarının orada otel yapıyor, şu hale bak

Peribacalarının orada otel yapıyor, şu hale bak

BURSA’da Gökdere Meydanı’nda halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özetle şunları söyledi:

16.02.2019Gündem
Meleğe âşık melek yatırımcı

Meleğe âşık melek yatırımcı

Dünyaca ünlü manken Adriana Lima ile yaşadığı aşkla gündeme gelen Metin Hara, melek yatırımcı oldu. Akıllı telefon uygulaması üzerinden bağış platformu yaratan Givin’e yatırım yapan Hara, “Givin, iyi amaçlar için herkesin elinden geldiğince katkıda bulunmasını sağlıyor” dedi.

19.12.2018Ekonomi
Bahçeliden Yıldırım yorumu: İstifasına gerek yok

Bahçeli'den Yıldırım yorumu: İstifasına gerek yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı olmasıyla ilgili “Aday olursa başımın üstünde yeri var” dedi.

11.12.2018Gündem
Birlikte çaldılar

Birlikte çaldılar

Cazın efsane ismi, 22 Grammy Ödüllü ünlü sanatçı Chick Corea, Avrupa turnesine İzmir'den başladı ve geçen hafta İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde hayranları ile buluştu. Sanatçı konserinde sahneye davet ettiği seyirciler ile doğaçlama piyano çaldı.

13.11.2018Kitap Sanat
Kaşıkçı yorumu: Resmi kaynaklardan habersiz işlenemez

Kaşıkçı yorumu: Resmi kaynaklardan habersiz işlenemez

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin resmi makamlardan habersiz işlenemeyeceğini vurguladı.

8.11.2018Gündem
Savcı Ferhat Sarıkaya ikinci kez ihraç edildi

Savcı Ferhat Sarıkaya ikinci kez ihraç edildi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi, açığa alınan eski Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya ile FETÖ’nün firari imamı Adil Öksüz’ü serbest bırakan eski hâkimler Köksal Çelik ve Çetin Sönmez’i meslekten ihraç etti.

1.11.2018Gündem
Tuncelide yeni hayat İşte yeni Munzur

Tunceli'de yeni hayat! İşte yeni Munzur

Tunceli, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörden temizlenirken, valilik ve belediyenin yürüttüğü çalışmalar sonrasında turizm şehri olarak anılmaya başlandı

2.09.2018Gündem
Lavrov, Türkiye’ye geliyor

Lavrov, Türkiye’ye geliyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun daveti üzerine 13-14 Ağustos’ta Ankara’yı ziyaret edeceği bildirildi.

9.08.2018Dünya
Perinçekten seçim sözü

Perinçek'ten seçim sözü

VATAN Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, partisinin seçim bildirgesini açıkladı.

20.05.2018Gündem
Kimyasal hadım nedir Kimyasal hadım nasıl uygulanıyor

Kimyasal hadım nedir? Kimyasal hadım nasıl uygulanıyor?

Son günlerde art arda haberlerle Türkiye’nin gündemine oturan çocuk istismarları için kimyasal hadım cezası tekrar gündeme geldi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül daha önce kabul edilen kimyasal hadımın birkaç gün içinde yürürlüğe konabileceğini söyledi. Kimyasal hadım nedir? Kimyasal hadım nasıl uygulanıyor?

20.02.2018Gündem
Benzer davalar doğrudan AİHM’ye gidebilir

Benzer davalar doğrudan AİHM’ye gidebilir

ANAYASA Mahkemesi’nin (AYM) tutuklu gazeteciler Şahin Alpay ve Mehmet Altan’a ilişkin aldığı kararın ağır ceza mahkemeleri tarafından reddedilmesi, Avrupa Konseyi’nin (AK) yakın takibinde. Avrupa Konseyi kaynakları, alt mahkemelerin AYM kararına uymamasının sıkça karşılaşılan bir durum olmadığını belirtiyor.

15.01.2018Gündem
İtiraftaki çarpıcı detaylar

İtiraftaki çarpıcı detaylar

ABD’de görülen ‘İran ambargosunu delme’ davasında tanık olarak ifade veren Reza Zarrab, jürili yargılamanın altıncı gününde, sanık koltuğundaki eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın savunma ekibince çapraz sorguya alındı.

5.12.2017Dünya
En iyi otel ödülünü aldı

En iyi otel ödülünü aldı

DÜNYACA ünlü otel zinciri Fairmont, İstanbul’un en merkezi noktalarından Mecidiyeköy’de açtığı oteliyle ilk uluslararası ödüllerini aldı.

4.11.2017 Ekonomi
Tudorun müthiş planı Yenilgisiz...

Tudor'un müthiş planı! Yenilgisiz...

Galatasaray Teknik Direktörü İgor Tudor, aralık sonuna kadar oynayacakları karşılaşmalardan en fazla iki beraberlikle puan kaybı yaşayabileceklerini hesaplarken, ezeli rakipleriyle farkı iyice açabileceklerini dile getiriyor.

27.10.2017Spor Arena
Kocaman öyle bir şey yaptı ki Mehmet Topal...

Kocaman öyle bir şey yaptı ki! Mehmet Topal...

Sezona kötü başlayan, Ozan ve Josef’in formuyla da geri planda kalan Mehmet Topal, bir süre daha sıra bekleyecek.

27.10.2017Spor Arena
İhracata  ‘gri’  tehdit

İhracata ‘gri’ tehdit

Yunanistan’ın Türk yatlarına uyguladığı cezalar ihracatçıları tedirgin etti. Cezaların asıl nedeninin İhracatı engellemek olduğunu belirten sektör temsilcileri, “Türkiye ‘beyaz listede.’ Eğer çok ceza kesilirse ‘gri listeye’ düşer. Bu da Türkiye’nin ihracat gemilerinin uluslararası limanlara giriş çıkışını yavaşlatır” dedi.

23.10.2017Ekonomi