EKSTRA
MENÜ

Gaye Usluer

Gaye Usluer haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gaye Usluer hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 348 Gaye Usluer haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gaye Usluer, 25 Mart 1957, Eskişehir doğumlu Türk akademisyen ve siyasetçi.

1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirmiştir.

1987 yılında Enfeksiyon hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlığı almıştır. 1992 yılında Doçent, 1998 yılında ise Profesör olmuştur.

 

Gaye Usluer Haberleri

Memleket Partisi üç vekille Meclis’te

Memleket Partisi üç vekille Meclis’te

CHP’den ayrılan Muharrem İnce, Memleket Hareketi adıyla hazırlığını yürüttüğü Memleket Partisi’ni dün kurdu. CHP Parti Meclisi üyeliğinden istifa eden Gaye Usluer yeni partinin sözcüsü olurken, daha önce CHP’den ayrılan üç milletvekilinin katılımıyla parti Meclis’te 3 sandalyelik temsile ulaştı.

18.05.2021Gündem
Memleket Partisi kuruldu

Memleket Partisi kuruldu

Son dakika haberine göre Muharrem İnce’nin başlattığı ”Memleket Hareketi”nin partileşme sürecinde tamamlandı. İnce partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi.

17.05.2021Haber
Son dakika... Muharrem İnce parti kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verdi Memleket Partisi kuruldu

Son dakika... Muharrem İnce parti kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi! Memleket Partisi kuruldu

Son dakika haberine göre Muharrem İnce’nin başlattığı ”Memleket Hareketi”nin partileşme sürecinde tamamlandı. İnce partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi. Memleket Partisi Sözcüsü Gaye Usluer, Memleket Partisi yönetim kurulunu açıkladı.

17.05.2021Gündem
İnce’nin partisi tabelayı astı

İnce’nin partisi tabelayı astı

Memleket Hareketi’ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin partisi genel merkez binasından logosuna, kurucularından adına her şeyiyle hazır. Muharrem İnce’nin 4 Eylül 2020’de Sivas’tan başlattığı ‘Memleket Hareketi’ partileşme yolunda son aşamaya geldi.

16.05.2021Gündem
Tabelalar asıldı, üzerleri örtüldü Memleket Hareketi hakkında son detaylar

Tabelalar asıldı, üzerleri örtüldü! Memleket Hareketi hakkında son detaylar

Memleket Hareketi’ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce partisinin kuruluşunda son aşamaya geldi. Yarın kurucular son imzaları tamamlayacak. Partinin ne zaman kurulacağı ve yönetimine kimlerin katılacağı hakkında son bilgileri CNN TÜRK Muhabiri Mustafa Berber aktardı.

15.05.2021Gündem
Gaye Usluer CHP’den istifa etti

Gaye Usluer CHP’den istifa etti

CHP Parti Meclisi (PM) üyesi ve 25-26. dönem eski Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, partisinden istifa etti.

6.05.2021Gündem
AK Partili Turandan, İmamoğluna ön soruşturma açıklaması

AK Partili Turan'dan, İmamoğlu'na ön soruşturma açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan ön soruşturmaya ilişkin, "Bir tek hizmeti olmayan kişilerin uyduruk konularla gündem olmasını ibretle izliyoruz. İmamoğlu’nun kimliğini kişiliğini herkes biliyor. Hizmet yapmaktan öte ileriki yıllar için psikolojik manevralar yaptığını görüyoruz. Bu tarz niyeti olan bir insana imkan verecek adımlar atılmaması lazım. Gereksiz bir konu diye düşünüyorum" dedi.

5.05.2021Gündem
Gaye Usluer kimdir İşte eski vekil Gaye Usluerin biyografisi

Gaye Usluer kimdir? İşte eski vekil Gaye Usluer'in biyografisi

CHP'nin 25 ve 26’ncı dönem Eskişehir milletvekilliğini yapan ve halen parti meclis üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medyadan partisinden istifa ettiğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından Gaye Usluer'in kim olduğu ve siyasi kariyeri merak konusu oldu. Peki, Gaye Usluer kimdir?

5.05.2021Gündem
CHP’li Gaye Usluer, partisinden istifa etti Muharrem İncenin partisine mi katılacak

CHP’li Gaye Usluer, partisinden istifa etti! Muharrem İnce'nin partisine mi katılacak?

CHP'nin 25 ve 26’ncı dönem Eskişehir milletvekilliğini yapan ve halen parti meclis üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medyadan partisinden istifa ettiğini açıkladı. CNN Türk muhabiri Mustafa Berber, "Usluer delegelerle görüşüp İnce için imza toplamıştı. Usluer'in istifa etmesiyle İnce ile hareket edeceğine kesin gözüyle bakılıyor" açıklamasını yaptı.

5.05.2021Gündem
Son dakika: Yeni yönetimde sürpriz isimler yer aldı... CHP’nin şifresini kıran iki kadın

Son dakika: Yeni yönetimde sürpriz isimler yer aldı... CHP’nin şifresini kıran iki kadın

CHP’nin yeni yönetimi belli oldu. Kurultayda Sevgi Kılıç, ilk başörtülü parti yöneticisi oldu. Parti Meclisi’nde 25 isim değişirken, Z kuşağıyla siyaset yapma hayali, delege engeline takıldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun A takımından Tuncay Özkan, Ünal Çeviköz, Aykut Erdoğdu, Yıldırım Kaya PM’ye giremedi. Partisinden gözyaşlarıyla ayrılan Aylin Nazlıaka’nın aralarında olduğu 10 isim ise Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesini deldi.

28.07.2020Gündem
CHPnin yeni vitrini belirlendi

CHP'nin yeni vitrini belirlendi

CHP 37. Olağan Kurultayı’nın ikinci gününde delegeler partinin yeni vitrinini belirlemek için oy kullandı. Parti Meclisi’ne (PM) 222 kişi adaylık başvurusu yaparken, Kılıçdaroğlu’nun PM için 80 isim önerdiği anahtar listesi belli oldu. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde 19 yaşındaki Esra Dirican ve başörtülü Sevgi Kılıç dikkat çekti.

27.07.2020Gündem
CHP, kurultayını açık havada yapacak

CHP, kurultayını açık havada yapacak

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, koronavirüs nedeniyle ertelenen parti kurultayına ilişkin “Sağlık Bakanı ile konuşuldu, ‘Arenada seyircisiz yapabilir miyiz’ diye. İzin vermediler. ‘Açık alanda yapabilirsiniz o da sosyal mesafe korunarak’ dediler. Biz de araştırmaya başladık” dedi.

11.06.2020Gündem
Son dakika haberi... CHP Kurultayı ile ilgili yeni gelişme

Son dakika haberi... CHP Kurultayı ile ilgili yeni gelişme

Corona Virüs nedeniyle CHP Parti Meclisi, kurultay için tarih belirleme yetkisini MYK'ya verdi.

12.03.2020Gündem
Milletvekili ‘doğalgaz ısıtmıyor’ dedi araştırdık...

Milletvekili ‘doğalgaz ısıtmıyor’ dedi araştırdık...

CHP 26. dönem Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer doğalgazın ısıtmadığı tartışması başlattı.

13.12.2019Ekonomi
CHP PM üyesi hâkim karşısında

CHP PM üyesi hâkim karşısında

CHP Parti Meclisi’nin (PM) OHAL uygulamalarına karşı yayımladığı bildiri nedeniyle hakkında dava açılan PM üyelerinden Gaye Usluer, sanık sıfatıyla hâkim karşısına çıktı.

15.11.2019Gündem
CHP’de PM iptal edildi

CHP’de PM iptal edildi

CHP’de yarın yapılacak Parti Meclisi(PM) toplantısı iptal edildi.

22.02.2019Dünya
İstanbul’a İmamoğlu, Ankara’ya Yavaş aday

İstanbul’a İmamoğlu, Ankara’ya Yavaş aday

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan CHP Parti Meclisi’nde İstanbul, Ankara, Antalya, Adana ve Bolu başta olmak üzere 67 yerin adayı açıklandı.

19.12.2018Gündem
CHP’de muhalefet içinde muhalefet

CHP’de muhalefet içinde muhalefet

CHP’de seçimli olağanüstü kurultay için imza toplama girişiminin başarısız olmasının ardından, parti içi muhalefette kırılma yaşandı. Muharrem İnce’ye yakın grubun yeni yol haritası belirlemek için yaptığı toplantıya imzacı delegelerin yarısı katılmazken “Türkiye krizdeyken tüzük kurultayı tartışılmaz. Yapılması gereken Kılıçdaroğlu’nun partiyi toplaması” değerlendirmeleri yapıldı.

12.08.2018Gündem
CHPli muhalifler toplandı: Tüzük kurultayı kararı...

CHP'li muhalifler toplandı: 'Tüzük kurultayı kararı...'

CHP'de muhalifler partiyi tüzük kurultayına götürüp götürmemeye karar vermek için bugün Ankara'da toplandı. Çağrı grubuna göre kurultay için imza verdiği iddia edilen 630 ancak genel merkez tarafından 569 oldukları açıklanan delegelerden ancak 200 kadarı toplantıya katıldı.

12.08.2018Gündem
Sayısal kriz

Sayısal kriz

CHP’de olağanüstü kurultay krizi tırmandı. CHP Genel Merkezi muhaliflerin 569 imzada kaldığını duyururken çağrı heyeti sayılarla oynandığını öne sürerek “Olağanüstü kurultay talebi, bugün sayıların gölgesinde kalamayacak kadar güçlü ve haklı bir taleptir” diye açıklama yaptı.

6.08.2018Gündem
flaş

flaş

6.08.2018Ankara
Kader haftası

Kader haftası

Olağanüstü kurultay tartışmalarının yaşandığı CHP’de kritik hafta bugün başlıyor. Parti yönetimi, muhaliflerin olağanüstü kurultay için yeterli imzayı bulup bulamadıkları konusunda nihai sonucu açıklayacak. Ardından da Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) köklü bir değişiklik yaşanacak.

5.08.2018Gündem
CHPnin kurultay açıklamasına jet cevap

CHP'nin kurultay açıklamasına jet cevap

CHP Genel Merkezi, olağanüstü kurultay için yeterli imzanın toplanamadığını duyurdu. CHP PM Üyesi Gaye Usluer, kurultay açıklamasının ardından konuşarak 'ipe un seriliyor' yorumunda bulundu. Usluer, 'Genel merkezimiz karşı imza toplamış. 630 imzayı teslim ettik ama 830 olsaydı da değişmeyecekti.' dedi. İmzalarla ilgili resmi açıklama ise Pazartesi günü yapılacak.

3.08.2018Gündem
İmza 622 oldu, Merkez yetmez dedi

İmza 622 oldu, Merkez 'yetmez' dedi

Olağanüstü kurultay talebiyle toplanan imzalar CHP yönetimine teslim edildi. Gaye Usluer, “Noter tasdikli imza sayımızın 621 olması gerekiyor. 630 noter tasdikli imzanın 622’sini Ankara 47’nci Noteri’ne kaydettirdik” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, “Yeterli sayının olmadığı görülüyor” açıklamasını yaptı.

2.08.2018Gündem
CHPde muhalifler toplanan imza sayısını açıkladı

CHP'de muhalifler toplanan imza sayısını açıkladı

CHP'de muhalif isimler olağanüstü kurultay toplanması için topladıkları imzaları genel merkeze teslim etti. Gaye Usluer 630 imza toplandığını açıkladı.

2.08.2018Haber
FLAŞ

FLAŞ 

2.08.2018Ankara
Gaye Usluer kimdir

Gaye Usluer kimdir?

Gaye Usluer, Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) 26. dönem milletvekilliğini üstlenmiştir. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Usluer, Ankara Üniversitesi'nde ise Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi almaktadır. İşte, Gaye Usluer'in özgeçmişi hakkında TBMM'den alınan bazı bilgiler

2.08.2018Gündem
FLAŞ

FLAŞ

2.08.2018Ankara
Son dakika... CHP genel merkezinde muhalifler toplanan imza sayısını açıkladı

Son dakika... CHP genel merkezinde muhalifler toplanan imza sayısını açıkladı

CHP'de muhalif isimler olağanüstü kurultay toplanması için topladıkları imzaları genel merkeze teslim etti. Usluer 630 imza toplandığını açıkladı.

2.08.2018Gündem
CHP’de ‘cepteki imza’ hesabı

CHP’de ‘cepteki imza’ hesabı

Olağanüstü kurultay isteyen muhalifler, topladıkları imzaları bugün CHP Genel Merkezi’ne sunacak. Ancak ‘cepte tutulan’ ıslak imzalı asıl belgeler ve ‘geri çekilen’ imzalarla ilgili tartışmalar da devam ediyor.

1.08.2018Gündem
CHPde kritik gelişme: Yarın saat 16.00

CHP'de kritik gelişme: Yarın saat 16.00

CHP'de, "Değişim ve Umut Kurultayı" adı altında toplanan imzalar, yarın saat 16.00'da parti genel merkezine verilecek.

1.08.2018Gündem
CHPde gözler perşembe gününde

CHP'de gözler perşembe gününde

CHP'de, 16 Temmuz'da olağanüstü kurultay talebiyle başlatılan imza toplama süreci dün tamamlanırken gözler imzaların genel merkeze ulaştırılacağı perşembe gününe çevrildi. "Değişim ve Umut Kurultayı" adı altında imza toplayan delegeler salt çoğunluk olan 625'e ulaştıklarını ve yeterli imzayı teslim edeceklerini açıklarken, genel merkez ise yeterli imza olmadan bir olağanüstü kurultayın toplanmasına sıcak bakmıyor.

31.07.2018Gündem
Tahliye için yabancı misyonun aracı olmasına gerek var mı

Tahliye için yabancı misyonun aracı olmasına gerek var mı?

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, pastör Andrew Brunson’ın ev hapsine alınmasından sonra ABD’den gelen açıklamalara “Kimse Türkiye Cumhuriyeti yargısına dışarıdan ayar verme gücüne ve hakkına sahip değildir” tepkisini gösterdi. Enis Berberoğlu’nun serbest bırakılmamasını eleştiren Tezcan, “Bir vekilin tahliyesi için bir yabancı misyonun aracı olmasına mı gerek var” dedi. Tezcan, basın toplantısında şunları söyledi:

30.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Küresel ısınma bizi mahvedecek

Sel ve su baskın felaketlerini daha sık yaşamaya başladık. Herkesin merak ettiği konu sanırım şu; bu felaketlerin, iklim değişikliği yani küresel ısınma ile bir ilgisi var mı, varsa nasıl? Uzmanlar hemfikir. “Evet var, hatta doğrudan ilişkili’ diyorlar. ‘Küresel ısınmayla artan buharlaşmaya ilaveten atmosferde aşırı yağış bırakan sistemlerin, fırtınaların daha yavaş hareket etmesi. Yani belli bir bölgeye aşırı yağış bırakılıyor” diye ekliyorlar.

22.07.2021

Kuruyan göllerimiz nasıl peşkeş çekildi?

Tatlı su göllerimiz 1950’den beri politikacılarımız tarafından seçmene peşkeş çekilerek kurutuldu. Tanık olduğum göllerin kurutulma hikâyeleri şöyledir:

15.01.2021

CHP’de liste savaşları! Herkes birbirini kazıdı

CHP kurultay partisi olarak bilinir ve kurultaylarda büyük mücadeleler verilir. Liste savaşları yaşanır. Bu ‘olağanüstü’ koşullarda kurultay ısrarının nedeni, MYK üyelerinin koltukları kurtarma kaygısı olarak görülüyordu.

28.07.2020

‘Avcılar Modeli’

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli hukukçu kimliği ile konuşurken ‘yaşam’, ‘hayvan hakkı’, ağaç, çiçek, böcekten söz ediyor, eğitimin önemini anlatıyor; oradan depreme, ulaşıma geçiyor. Sanki inşaat mühendisi, sanki şehir plancısı, ekonomiyi de anlatıyor. Her şeye yetecek ‘aklı’ var.

3.07.2020

İktidara muhalefetten kaynak önerileri

ADETTEN değildir; muhalefet iktidara ‘akıl’ vermez, öneri getirmez.

24.03.2020

CHP doğru olanı yaptı

CHP, koronavirüs nedeniyle 28-29 Mart tarihlerinde yapılacak kurultayı erteleme kararı aldı.

17.03.2020

Menemen olayı ve Kubilay’ın katli kitaplardan çıkarıldı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın bu yılki müfredatında, 8. sınıf ‘İnkılap Tarihi’ kitabından Atatürk ilkelerinin anlatıldığı ‘Atatürkçülük’ ünitesi çıkarılmıştı.

20.12.2018

CHP’de bundan sonra ne olacak?

KILIÇDAROĞLU, “Bu işi uzatmayın” demişti.

6.08.2018

Bugün CHP’de ne olacak?

CHP’deki gelişmelerin hızına yetişmek mümkün değil. Bir saat önce yazdığınız yazı bir saat sonra eskiyor.

5.08.2018

Muhalifler kaç imza topladı, yerel seçimler erkene alınacak mı?

CHP’li muhalifler topladıkları imzaları bugün CHP Genel Merkezi’ne teslim edecek.

1.08.2018