EKSTRA
MENÜ

Gaye Su Akyol

Gaye Su Akyol ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gaye Su Akyol haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 233 Gaye Su Akyol haberi bulunmuştur.

Gaye Su Akyol Haberleri

Geliyor gönlümün senesi... 2019’U UNUTULMAZ KILACAK 100 GÜZEL ŞEY

Geliyor gönlümün senesi... 2019’U UNUTULMAZ KILACAK 100 GÜZEL ŞEY

2018’iniz nasıl geçti bilinmez; herkesinki farklı farklı... Ama eğer edebiyattan, sinemadan, müzikten, bilimden, yeme-içmeden keyif alan biriyseniz, sizi muhteşem bir 2019 bekliyor. Türkler’in komedi filmleri, yabancıların bilimkurguları; yeni albümler, düetler, konserler; insanı ekrana kilitleyecek diziler; ufkumuzu açacak bilimsel denemeler; ağzımızın tadını yerine getirecek gurme trendler... Noel Baba’yı kıstırdık; yeni yıl torbasında neler varmış önden göz attık.

30.12.2018Hürriyet Pazar
2018’in en iyileri Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

2018’in en iyileri! Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

Koskoca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yaşam koşturmacası içinde bazen zor ve yorucu zamanların üstesinden dizilerle, filmlerle, kitaplarla, sergilerle, şarkılarla ve yeni açılan mekânlarla geldik. Yıl boyu, bu alanlardaki yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. 2018’i uğurlamaya hazırlanırken sıra geldi, en iyileri seçmeye...

23.12.2018Hürriyet Pazar
Babylon Programında Bu Hafta

Babylon Programında Bu Hafta

Babylon’un programında bu hafta 21 Kasım Çarşamba günü Yeni Yerli Konserler, 23 Kasım Cuma günü Gaye Su Akyol, 24 Kasım Cumartesi günü Radyo Eksen Partisi var.

İnsanların aydınlanması ve nefes alabilmesi için bazen bir şarkı yetebiliyor

İnsanların aydınlanması ve nefes alabilmesi için bazen bir şarkı yetebiliyor

Ailesi Karadenizli, kendisi doğma büyüme Kadıköylü, Yeditepe Üniversitesi Sosyal Antropoloji mezunu... Albümlerini kendisi çıkarıyor, en prestijli festivallerde sahne alıyor, Guardian, Financial Times gibi önemli yayınlarda hakkında övgüyle söz ediliyor. Yurt dışında ‘Anadolu’nun Wonder Woman’ı’ olarak anılıyor. Gaye Su Akyol’la yeni albümü ‘İstikrarlı Hayal Hakikattir’ vesilesiyle buluştuk.

27.10.2018Hürriyet Pazar
16 şehir gezdi İstanbul’a geldi

16 şehir gezdi İstanbul’a geldi

Dünyanın 16 farklı şehrinde müzikseverlerle buluşan Red Bull Music Festival 26-30 Eylül tarihleri arasında İstanbul’a geliyor.

20.09.2018Kitap Sanat
İstanbul’a geliyor

İstanbul’a geliyor

Dünyada New York, Los Angeles, Paris, Berlin ve Sao Paulo’nun aralarında bulunduğu 16 farklı şehirde gerçekleşen Red Bull Music Festival, 26-30 Eylül tarihleri arasında İstanbul’a geliyor.

10.09.2018Kitap Sanat
Red Bull Music Festival İstanbul’a geliyor

Red Bull Music Festival İstanbul’a geliyor

Beş güne yayılan dört farklı konsept, film gösterimleri ve iki farklı sergi ile 60 sanatçının sahne alacağı Red Bull Music Festival İstanbul 26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu kapsamlı festival tam 7 ayrı mekânda, farklı disiplinleri ve farklı müzik janralarını festivalin özel temaları altında bir araya getirecek.

27.08.2018Kampüs
Bütün rock’çılar Zeytinli’de

Bütün rock’çılar Zeytinli’de

Geçen yıl 200 bine yakın müzikseveri ağırlayan Zeytinli Rock Festivali, bu yıl 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Dalyan sahilinde yapılacak.

23.08.2018Kitap Sanat
5 gün boyunca müzik

5 gün boyunca müzik

26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Red Bull Music Festival İstanbul, 5 gün boyunca müzikseverlere eşsiz bir müzik deneyimi yaşatacak.

26.07.2018Keyif
Bu festival kaçmaz: Cappadox

Bu festival kaçmaz: Cappadox

Cappadox, dördüncü yılında tam 141 farklı etkinlikle misafirlerini ağırlayamaya hazır...

6.06.2018Kampüs
Türkiye’de indirimli fiyatlarla katılacağınız 7 festival

Türkiye’de indirimli fiyatlarla katılacağınız 7 festival!

Bahar gelince çiçekler açar, kuşlar daha güzel öter, güneş en sevimli haliyle ısıtır bir de en güzeli festivaller başlar. Bu sene de öyle güzel festivaller var ki... En sevilen sanatçılar, en güzel lezzetler, dikkat çeken etkinlikler ve çok daha fazlası Türkiye’nin dört bir yanında yapılacak festivallerde sizi bekliyor. Bir de güzel bir haberimiz var: Bu festivallerin hepsinde yakala.co’lulara özel indirimli biletler var! Gelin, sizin için derlediğimiz 7 festivale birlikte göz atalım.

Sokak Festivaline geri sayım başladı

Sokak Festivali'ne geri sayım başladı

Son yıllarda festivallerin şehri olarak anılan İstanbul yepyeni bir festivale hazırlanıyor. Sokaktaki tüm lezzetler, eğlence, müzik, sanat, spor, moda, oyunlar ve atölyeler, 14-15 Nisan’da, Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek “Sokak Festivali”nde...

8.04.2018Keyif
Babylon’a yeni sezonda sıkı isimler

Babylon’a yeni sezonda sıkı isimler

İstanbul’un prestijli müzik kulübü Babylon’un yeni sezon programına Ghostpoet, GusGus, DJ Hell, Vega, Ezhel, Omar Souleyman, Ayhan Sicimoğlu, Birsen Tezer, Hey! Douglas, Ağaçkakan, Oldies But Goldies, Kalben ve Adamlar gibi sıkı isimler dahil oldu.

13.10.2017Kitap Sanat
Fırın ve yorgancı gitti, kafe ve bar geldi

Fırın ve yorgancı gitti, kafe ve bar geldi

Hürriyet Pazar’da dün başlayan Kadıköy yazı dizisi devam ediyor. Mahallelinin şikâyeti esnaf ve kitapçıların Kadıköy’den ayrılması, yerlerine kafe ve barların dolması...

Kadıköy yükseliyor çünkü insanın ruhuna sesleniyor...

Kadıköy yükseliyor çünkü insanın ruhuna sesleniyor...

Kadıköy’de sokaklar kalabalık ama insanlar sakin. Herkesin keyfi yerinde... Kimseyi geri çevirmiyor Kadıköy... Cebinde herkes için bir şeyler var: İsteyene deniz, isteyene İstanbul’un en güzel günbatımı, isteyene sereserpe uzanabilecekleri çayır çimen, isteyene Yeldeğirmeni ve Moda’nın yeni dalga kafelerinde dertsiz tasasız muhabbet... Çocuklar için koşup oynayacak alan, gençler için özgürlük, yaşlılar için rahatsız edilmeden nefes alma imkânı... Kadıköy’ün gündüzü böyle yaşanıyor. Bir de gecesi var. Yepyeni barlarından kimisi gizli hazine değerinde restoranlarına, açık hava meyhanelerinden İstanbul’un yeni ve dinamik sound’unun üretilip sergilendiği konser salonlarına, giderek daha büyük bir kitleyi kendine çeken Kadıköy gecesi... İlçenin, İstanbul’un cazibe merkezi haline gelmesinde bir sır var muhakkak. Beyoğlu’nun sönükleşmesi mi, Gezi olaylarından sonra kültür-sanat ekseninin yer değiştirmesi mi, başka türlü bir şehir anlayışının giderek yerleşmesi mi? İşte bir cevap... Kadıköy merkezli dergi Bant Mag.’ın kurucularından James Hakan Dedeoğlu ve Aylin Güngör, “Burada bu kadar yoğun bir kültür-sanat üretiminin ve tüketiminin olması ne anlama geliyor” sorusunu şöyle yanıtlıyor: “Şehrin diğer semtlerinde bir şeylerin yanlış gittiği anlamına...”Peki Kadıköy’de doğru giden ne? Ya da tam aksine, bu yükseliş bazı Kadıköylülerin artık orada barınamamasına, örneğin Fikirtepe’de olduğu gibi kenara itilmesine mi neden oluyor? Sokakları dolaştık, ilçenin sakinleriyle ve onu çekim merkezi haline getiren aktörlerle konuştuk, geniş bir dosya hazırladık.

Plakları seviniz

Plakları seviniz

Kadıköy Plak Festivali’nin ikincisi başladı. Yarın son gün. Plaklara meraklıysanız, bu konuda bilgi edinmek istiyorsanız söyleyeceklerime kulak verin.

Plak Günleri başlıyor

Plak Günleri başlıyor!

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Kadıköy Plak Günleri başlıyor. 9-10 Eylül 2017 tarihlerinde Moda’da gerçekleşecek Plak Günleri’nde, plaklar, söyleşiler, konserler olacak.

8.09.2017Kampüs
Ben bir zeytin ağacıyım, köklerimde isyan var

Ben bir zeytin ağacıyım, köklerimde isyan var!

‘Ayvalık Aşkım-Zeytin Ağacımın Türküsü’ başlıklı kapsamlı sergisiyle Ayvalık Orhan Peker Sanat Galerisi’ne konuk olan usta ressam Muzaffer Akyol, “Ben zeytin ağaçlarıyla konuşurum, onlarla büyük aşk yaşarım. Bir bilgeye danışır gibi onlardan mesaj alırım. Son zamanlardaki zeytin ağacına karşı olan tavır beni çok rahatsız ediyor” diyor.

24.08.2017Kitap Sanat
#Festival

#Festival!

Yaş sınırı olmayan #HashtagFestivali, 19 - 20 Ağustos tarihlerinde Tuzla Marina Arena’da gerçekleşecek!

17.08.2017Kitap Sanat
‘Özgürlük Adası’nda kültür pikniği

‘Özgürlük Adası’nda kültür pikniği

Avrupa’nın en büyük ama aynı zamanda en butik yaklaşımlı festivali Sziget, çeyrek asrı devirdi. Sadece müziğin değil sanat ve gösteri dünyasının da birçok alanını kapsayan, çok sesli, çok kültürlü, çok amaçlı ve özgürlükçü bir organizasyon... 25. Sziget Festivali’nin ‘ruhunu’ yerinde hissettik...

17.08.2017Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Mekanlarımın yemekleriyle anılmasını istiyorum

Bir süre önce, adını daha çok eğlencenin ön planda olduğu mekanlarıyla duyduğum Umut Evirgen’le La Boom’da buluştuk. Yeme-içme ve eğlence dünyasına dahil oluşunu, yeni planlarını, hedeflerini anlattı.

26.01.2019

Aslında hâlâ Lucca ve Papermoon’dalar

New York Times’ın polemik tsunamisi yaratan “Yetenekli ve varlıklı Türkler kitleler halinde Türkiye’yi terk ediyor” başlıklı haberinden sonra gördüklerim:Yetenekli mi bilmem, ama varlıklı Türklerin bir kısmı hâlâ akşamüstleri Lucca’da, kalan kısmı Papermoon, Da Mario ve Galvin’de takılmaya devam ediyor.

6.01.2019

2018 Z raporu

Bu yıl da müziklerle güldük, eğlendik, hüzünlendik, çıkan işleri sevdik, yerdik.

28.12.2018

2018 magazin ve popüler kültüründe başrol onların

Bitmekte olan yılın çok konuşulan, gündem olan magazin ve popüler kültür olaylarının yansımasına bakınca durum şu: Ünlü erkekler değil, kadınlar başroldeydi. Kimi olumlu kimi olumsuz.

26.12.2018

2018’in En iyi Albümleri-Bölüm 1

Her sene hem en sevdiğim dönem hem de en hazırlaması zor yazı dönemi. 2018 senesinin kısa bir özetini yaptığım bu yazıda benim radarıma giren, en beğendiğim albümleri bir yazıda derlemek istedim.

20.12.2018

Gaye Su’nun gezegeninde pek nihavent bir gece

Önceki gece NASA’nın uzay aracı InSight’ın Mars yüzeyine tatlı tatlı inişi gibi ben de Gaye Su Akyol’un gezegenine yumuşak bir iniş yaptım: Kadıköy’e.

14.12.2018

Prodüktörle ya da prodüktörsüz: İşte bütün mesele bu

Geçtiğimiz yıl Grammy’ye “en iyi müzik filmi” dalında aday olan “Soundbreaking” belgeselinin başına yeni oturdum. Müptelalık yaratan seri “Neden prodüktöre ihtiyaç vardır” önermesiyle başlıyor.

31.10.2018

Dijital alemden son havadisler

Bugünlerde dijital dünyanın yeni mesleği “influencer”ların merakla beklediği bir ödül töreni var. INFLOW Summits adlı platform tarafından ilk ödülleri salı gecesi dağıtılacak: INFLOW Awards.

27.10.2018

Menajer gerekli mi

SoundPorts Festivali üçüncü senesinde Bomonti Ada’da düzenlendi. Festival kapsamında “Yaratıcı Buluşmalar” başlığı altında gerçekleşen söyleşileri dinleme fırsatı da buldum.

17.10.2018

Birce Akalay’ın derdi “nitelik”le

Birce Akalay, evinin bulunduğu Koşuyolu’ndaki mekanları Instagram hesabı üzerinden şikayet etmiş.

25.09.2018

MÜZİKTE ‘ÜÇÜNCÜ YENİ’ KADINLARI

İnternet; bir yandan müziği özgürleştirirken bir yandan da sevdikleri sound’ların ya da kendi şarkılarının peşine düşen genç kadın müzisyenlerin sayısını artırdı. ‘Yeni dalga’nın yükselişiyle hayatımıza giren Gaye Su Akyol, Kalben, Sena Şener, Nilipek., Lara Di Lara gibi isimlerin ardından Gökçe Kılınçer, Ah! Kozmos, Ezgi Aktan, Lora Deniz derken sırada ‘üçüncü yeni’ler var. Şimdi dikkat çeken bu hanımlardan bazılarıyla tanışma zamanı...TOLGA AKYILDIZtakyildiz@hurriyet.com.tr

31.08.2018

Eylül’e hazır mısınız?

Hayatın normal düzenine dönmesine, okulların açılmasına yani Eylül ayına çok az kaldı.

28.08.2018

Her yol bize çıkıyor

Kimi zaman yabancı şarkılarda tanıdık melodiler, hatta sesler duyuyoruz.

22.08.2018

Üç Özel Albümlük Büyük Çıkış: Berkay Özideş

Önceki hafta GTR Deneyevi’nde Berkay Özideş ile buluştuk. Yayınlamak üzere olduğu 3 albümlük çıkışını tek tek birlikte dinledik.

31.07.2018

Yenilerle Harbiye Açıkhava daha güzel

Önce üstü kapanacak dediler, sonra da “Yok yok, bunu yıkıp 7 bin kişilik yeni salon yapacağız”.

12.06.2018

Yonca Evcimik daha ‘bilgili’ bir cümle kurabilirdi

Yonca Evcimik Habertürk’e verdiği röportajda konu ilişkilere gelince şöyle bir analizde bulunmuş.

10.06.2018

Kendine has olan her şeyi severim

ÜLKELERDEN daha çok şehirler yarışıyor.

14.04.2018

Vatan taksinse ey sarı taksici!

İSTANBUL Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk, şöyle buyurmuş:

12.04.2018

Sessizlik bir yaşam tarzı olabilir mi

Sessiz sedasız kendi kitlesini yaratan mini Kapadokya festivali Cappadox’un bu yılki teması “sessizlik” olmuş.

27.03.2018

Şehirde en son ne oldu

Ünlü kulübün üçüncü yaş partisi, Barış Arduç’un ses titreşimiyle oluşan koleksiyonun tanıtımı ve bir ünlünün sürpriz canlı performansı... Buyurun, şehirde en son bunlar oldu...

22.03.2018

Şimdi sıra sizde

Müzik sokakta olmalıdır diyerek sokağa indiler ve bunu kâh sokak başlarında CD satarak, kâh mekanlarda sahneye çıkarak yaptılar. Şimdi ise destek sırası size geldi...

21.02.2018

70’lerde ektiğini 70’lerinde biçiyor

Önümüzdeki yıl 70 yaşından gün alacak Selda; bugün çok ciddi müzik mecralarında ‘70’li yıllarda Türklerin Joan Baez’e cevabı’ olarak tanımlanmakla kalmıyor; yarattığı özgün protest psikedelik folk’u o dönem ne denli büyük bir ustalıkla Türk popüler müziğinin parçası haline getirdiğinin de altı çiziliyor.

8.09.2017

Yepyeni bir Mabel Matiz geliyor!

Mabel Matiz  yaptığı her işe titizlenen, çok çalışan, farklı bir iş ortaya koymak için gayret veren bir sanatçı. Bugüne kadar yayınladığı her albümde, yaptığı her işte kendi farkını, kendisine yakışan tarzı imza gibi sunan bir ses. Yayınladığı 3 albümde kendi sesini, tarzını ve müziğini hepimize benimseten çok özel bir yorumcu, söz yazarı ve besteci.

29.08.2017

Konser veren ve izleyenlere naçizane uyarılar

Ne zamandır bazı konserleri kaçırıyorum, fırsat bulup gittiğimde gördüklerim yüzünden konser izlemenin de bir adabı olduğunu hatırlatmam gerekti.

16.08.2017