EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler
  • sinema
  • Garez
  • YAZAR
  • hürriyet
  • Devlet Bahçeli
  • Garez, 2004 yılında vizyona giren ABD yapımı doğaüstü korku filmi ve Ju-On: Garez adlı Japon filminin yeniden çevrimi. 22 Ekim 2004 tarihinde Columbia Pictures tarafından Kuzey Amerika'da vizyona giren film,Takashi Shimizu (daha önceki Ju-on filmlerinin yönetmeni) tarafından yönetildi.
    10 milyon dolarlık bir bütçeye karşı 187 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek büyük bir gişe başarısı elde etmiştir.
    Filmi iki tane devam filmi takip etmiştir: Garez 2 (13 Ekim 2006 tarihinde vizyona girdi) ve Garez 3 (12 Mayıs 2009 tarihinde vizyona girdi).

Garez

Garez ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Garez haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 158 Garez haberi bulunmuştur.

Garez, 2004 yılında vizyona giren ABD yapımı doğaüstü korku filmi ve Ju-On: Garez adlı Japon filminin yeniden çevrimi. 22 Ekim 2004 tarihinde Columbia Pictures tarafından Kuzey Amerika'da vizyona giren film,Takashi Shimizu (daha önceki Ju-on filmlerinin yönetmeni) tarafından yönetildi.
10 milyon dolarlık bir bütçeye karşı 187 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek büyük bir gişe başarısı elde etmiştir.
Filmi iki tane devam filmi takip etmiştir: Garez 2 (13 Ekim 2006 tarihinde vizyona girdi) ve Garez 3 (12 Mayıs 2009 tarihinde vizyona girdi).

Garez Haberleri

Eyfel Kulesinin ilginç hikayesi: Geçici olarak yapılmıştı

Eyfel Kulesi'nin ilginç hikayesi: Geçici olarak yapılmıştı

Paris denildiğinde aklınıza ilk gelen görüntü nedir? Büyük ihtimalle Eyfel Kulesi… Gelin 130 yılı aşkın süredir ayakta duran 324 metre yüksekliğindeki bu görkemli kulenin hikayesine birlikte bakalım.

25.04.2021Dünya
Hiç genişliği 60 santim bir ev gördünüz mü Bir garip Garez hikayesi...

Hiç genişliği 60 santim bir ev gördünüz mü? Bir garip 'Garez' hikayesi...

İki kardeşin 70 yıl önce paylaşamadığı bir arsada inşa edilen bir binanın öyküsü bu. Öyle bir yapı ki dünyadaki başka hiçbir binaya benzemiyor...

25.03.2021Dünya
Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma: Fatih Terimin neye kızdığını bilmiyorum

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma: "Fatih Terim'in neye kızdığını bilmiyorum"

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Galatasaray'ı 2-1 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

18.12.2020Futbol
CHP Sözcüsü Faik Öztrak: ‘Berberoğlu işi CHP’ye siyasi garez’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: ‘Berberoğlu işi CHP’ye siyasi garez’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini “siyasi garez ve CHP’ye karşı yürütülen kan davası” olarak nitelendirdi.

9.06.2020Gündem
Sinemalarda bu hafta hangi filmler var

Sinemalarda bu hafta hangi filmler var?

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 7 film vizyona girdi. Hafta sonu tatili öncesi araştırmalarına hız veren sinemaseverler, bu hafta vizyona girecek filmlerin konuları ve oyuncu kadrolarını araştırıyor. Peki, bu hafta hangi filmler var?

21.02.2020Keyif
Yedi yeni film vizyonda

Yedi yeni film vizyonda

Bu hafta farklı beğenilere hitap eden yedi yeni film gösterime giriyor. Bunlardan iki tanesi yerli yapım.

20.02.2020Keyif
Yargıtay ‘İş yerinde kadının en büyük engeli cinsel taciz’ dedi

Yargıtay ‘İş yerinde kadının en büyük engeli cinsel taciz’ dedi

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, aynı iş yerinde çalışan evli kadına bakışları ve sözleriyle cinsel tacizde bulunan şoförün, iş akdinin haklı nedenle feshedildiğine hükmetti, yerel mahkemenin kıdem ve ihbar tazminatı kararını bozdu. Kararda "Her alanda çalışma hayatına atılan, her kademede başarı ile yer alan kadın işçilerimizin çalışma yaşamındaki en büyük engeli, işin fiili, fiziki zorlukları değil, iş yerinde, iş hayatında karşılaştıkları, muhatap oldukları cinsel tacizlerdir” ifadeleri kullandı.

29.09.2019Gündem
Mansur Yavaş Ankarada görevi devraldı

Mansur Yavaş Ankara'da görevi devraldı

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Adliyesi’ne gelerek mazbatasını aldı. Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen törenle Mustafa Tuna'dan görevi devraldı.

8.04.2019Gündem
Çini karıştıran uygulama Cenazeler topraktan çıkarılıyor

Çin'i karıştıran uygulama! Cenazeler topraktan çıkarılıyor

Çin'in güneydoğusundaki Jiangxi eyaletinde 'arazi kıtlığına çare' ve 'toprak kaynaklarını koruma' gerekçesiyle insanların cenazelerini gömmek yerine yakmaya zorlanması, barbarlık boyutlarına ulaştı.

31.07.2018Dünya
Bahçeliden Baykala yanıt: Halt ediyor

Bahçeli'den Baykal'a yanıt: Halt ediyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Baykal'ı eleştirerek "Dili bozulmuş birisi, 'beşer şaşar, böyle bir yetkiyi Peygambere versen bozar diyebiliyor', elbette halt ediyor, günaha giriyor" dedi.

17.03.2017Gündem
Bahçeliden Akşenere: Bayrağı bugün ele çizen yarın yele verir

Bahçeli'den Akşener'e: Bayrağı bugün ele çizen yarın yele verir

MHP lideri Devlet Bahçeli Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, açıklamasında Meral Akşener'e gönderme yaparak " Anlayana; bayrağı bugün ele çizen yarın yele verir. Halbuki bayrak şereftir, bağımsızlık sembolüdür; ancak baş tacı edilir,zirvelerle taçlanır." dedi. Öte yandan, Meral Akşener'de Bahçeli'ye jet yanıt verdi.

14.02.2017Gündem
Korku bile paylaşınca güzel

Korku bile paylaşınca güzel

Hayatta bazı aktiviteler var ki yalnız yapmayı asla istemezsin. Bunlardan biri de korku filmi izlemek olsa gerek.

12.10.2016 Keyif
İşte memura not sisteminin detayları...

İşte memura not sisteminin detayları...

Memurun terfi ve yer değiştirmesi amirinin, yakın çalışma arkadaşının ve hizmet alan vatandaşın verdiği puan ile yapılacak

3.10.2016Ekonomi
Dört yeni üniversite geliyor

Dört yeni üniversite geliyor

6745 Sayılı Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre İstanbul'da Beykoz Üniversitesi, İzmir'de ise İzmir Bakırçay ve İzmir Demokrasi üniversiteleri kuruldu. İstanbul'da bir de İstanbul Kent Üniversitesi adı altında bir vakıf üniversitesi kurulacak.

7.09.2016Ekonomi
Chris Martin: Mevlana hayatımı değiştirdi

Chris Martin: 'Mevlana hayatımı değiştirdi'

Dünyaca ünlü Coldplay grubunun solisti Chris Martin son albümlerini hazırlarken neler yaşadıklarını Rolling Stone dergisine anlattı. Martin, şarkıların üretim aşamasında Mevlana'nın 'Misafirhane' adlı şiirinden ilham aldığını söyledi.

3.12.2015Keyif
Aynı iftiradan 14 yılda 9 kez aklanma

Aynı iftiradan 14 yılda 9 kez aklanma

Her şey 2001 yılında o tarihte UZAN Grubu’na ait olan STAR gazetesinin yayınlarıyla başladı. Uzan Grubu, o tarihlerde sistemli bir şekilde Doğan Grubu aleyhine yayınlar yapıyordu. Star, bu politikasının bir parçası olarak 1, 2 ve 4 Ekim 2001 tarihlerinde, Hürriyet ve o dönemde Doğan Grubu’na ait olan Milliyet gazetelerinin kâğıt ithalatlarını yurtdışındaki off-shore şirketler üzerinden yaptıklarını, bunun sonucu kâğıt maliyetlerinin çok yükseldiğini, her ikisi de halka açık olan bu şirketlerin, dolayısıyla da yatırımcıların zarara uğratıldığını iddia etti.

5.07.2015Ekonomi
Ne olduysa bu fotoğraftan sonra oldu

Ne olduysa bu fotoğraftan sonra oldu!

Afrika'da 'Cana geleceğine mala gelsin' dedirten bir olay yaşandı. Aslında bu olay ile trafik işaretlerinin ne kadar çok önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Her şey, Çek fotoğrafçı Jakub Kotas ailesi ile birlikte Afrika’da safariye çıkmasıyla başladı...

29.04.2015Dünya
Müfettişlere dokunulmazlık

Müfettişlere dokunulmazlık

Polise getirdiği geniş yetkiler nedeniyle eleştirilen İç Güvenlik Paketi’yle müfettişlere de dokunulmazlık zırhı getiriliyor.

24.01.2015Gündem
Zeybekci: Mutlaka hesabı sorulacaktır

Zeybekci: Mutlaka hesabı sorulacaktır

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, seçim ittifakı iddialarıyla ilgili, seçimlerden sonra kendilerine karşı yapılan hareketlerin hiçbiriyle bir sorgulama, bir kinlenme ve hesaplaşma içinde olmayacaklarını belirterek, "Ama Başbakana, bakanlara yapılan hareketlere karşı, bu milletin milletvekillerini, bakanlarını, başbakanlarını dinleyenleri ve bunları dünyaya servis edenlere karşı, Türkiye Cumhuriyeti Milli İstihbarat Teşkilatının faaliyetlerini uluslararası arenada milletin onurunu ve şerefini ayaklar altına alıcı şekilde, bunları dünyaya servis etmeye kalkanları, Adana'da o tırları durduranlardan hukuk çerçevesinde kalmak kaydı ile mutlaka hesabı sorulacaktır" dedi.

17.03.2014Gündem
En iyi korku filmleri

En iyi korku filmleri

Geçmişten günümüze en çok ses getiren korku filmleri listesi.

31.10.2013Etkinlikler
Cinlerim var

Cinlerim var

Kendi deyişiyle “kimseye eyvallahı olmayan bir adam” Okan Bayülgen.

10.08.2013Kelebek
Aşkı keşfetmem çöküşüm oldu

Aşkı keşfetmem çöküşüm oldu

Kendi deyişiyle “kimseye eyvallahı olmayan bir adam” Okan Bayülgen. Aslında Amerikalılar’ın “Love and hate” tabirine tam anlamıyla uyan bir karakter. Yani aşk ve nefret arasındaki ince çizgide dans edenlerin önde gideni. Zaten sevenleri bunun için seviyor, kızanları bunun için kızıyor ona. Ama kim ne derse desin yıllardır gündemde. Radyoculuğu, tiyatroculuğu, televizyonculuğu, fotoğraf merakı, son dönemdeki Gezi Parkı söylemleri hep tartışmaların odak noktasında. Okan, her ne kadar paparazzilerin korkulu rüyası olsa da bir magazin figürü olmaktan kurtulamıyor, çünkü yaptığı işin doğasında bu yatıyor.

7.08.2013Avrupa
Bahçeli: Evet Ergenekon cumhuriyet tarihinin en büyük hesaplaşması

Bahçeli: Evet Ergenekon cumhuriyet tarihinin en büyük hesaplaşması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ergenekon Davası için "Evet doğrudur, Ergenekon davası cumhuriyet tarihinin en büyük hukuki hesaplaşmasıdır. Çünkü hesabı görülen Türk milletidir, hesabı kesilen TSK’dır. Hesaba çekilen vesayet darbe kılıfıyla Türkiye’nin temel ve milli kurumlarıdır" dedi.

7.08.2013Gündem
İsrail’den sonra şimdi sıra Irak’ta

İsrail’den sonra şimdi sıra Irak’ta

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin iki ayda Türkiye'ye yaptığı iki ziyaret, ilk sonucunu Türkiye ile İsrail arasındaki Mavi Marmara krizinin sonlandırılmasıyla vermişti. İkinci sonuç ise Irak'ta geldi.

16.04.2013Gündem
Korkunç Bir Film 4

Korkunç Bir Film 4

Dünyalar Savaşı, Garez, Köy, Testere ve Milyonluk Bebek filmlerine göndermeler yapan efsane serinin dördüncü filmi.

12.04.2013Ekran
Bizi rahat bıraksınlar

"Bizi rahat bıraksınlar"

TFF 1. lig takımlarından Adana Demirspor'un 2. Başkanı Ali Uğur Akbaş, kulüpte para sıkıntısının olmadığını, 2 yarı yapacakları takviyelerle şampiyonluğa ulaşacaklarını söyledi.

24.11.2012Futbol

Yazar Sonuçları

Biz olduk biz

Elazığ için nasıl yandıysak...

1.11.2020

Ruhların garezi ekranda sürüyor

Japon korku filmi serisi “Garez”in merak uyandıran dizi uyarlaması ilk bölümüyle bugün Netflix’te. Yine bir film uyarlaması olan “Hanna” ikinci sezonuna başlarken, kadın karakterleri ve hikâyesiyle çok sevilmiş İspanyol dizisi “Las Chicas Del Cable” da beşinci sezonuyla ekranlara veda ediyor. Son yılların en ayrıksı ve orijinal anime serilerinden “Dorohedoro” ve 2010’ların klasik dizilerinden “The Leftovers”, haftanın diğer ekran tavsiyeleri…

4.07.2020

Kötü günler çabuk unutulur

Bir gastronomi eleştirmenine sorulması gereken ama hiç kimsenin bana sormadığı bir soru var: “Gittiğiniz ve değerlendireceğiniz bir lokantada hijyenle ilgili bariz bir sorun görseniz, bunu bizimle paylaşır mısınız?” Ahlakla ilgili bir ikileme işaret eden bu sorunun yanıtlarını arayalım...

10.05.2020

‘Buck’ şu kahramana!

‘El bebek gül bebek’ büyütülmüş iri bir köpek, Alaska’daki soğuk hava ikliminde yakın bir dostla birlikte köklerini de bulur ve kahramanlık gösterisine soyunur... Jack London’ın ünlü klasiği ‘Vahşetin Çağrısı’, bu kez ana karakteri Buck’ın bilgisayar teknolojisi vasıtasıyla yaratıldığı bir filmle karşımıza çıkıyor. ‘St. Bernard / Scotch Collie’  kırması son derece sevimli  hayvana şefkat gösteren  yaşlı Thornton rolünde ise  Harrison Ford’u izliyoruz.

22.02.2020

Haftanın filmleri

Heyecanımızı yükseltmeyen bir vizyon haftasındayız ne yazık ki. Jack London’ın meşhur kitabından uyarlanan ve Harrison Ford’un başrolünde olduğu “Vahşetin Çağrısı”, Japon korku klasiğinin Amerikan versiyonu “Garez” ve Filistinli yönetmen Elia Suleiman’ın komedisi “Burası Cennet Olmalı” haftanın öne çıkan seçenekleri.

21.02.2020

Ne etti size kardeşim bu Athena Gökhan?

ATHENA Gökhan, 15 Temmuz afişlerinde FETÖ’cü alçakların asker üniforması içinde gösterilmesine tepki göstermiş.

16.07.2019

Hatırla ey demokrasi havarisi

BUGÜN yanından bile geçmek istemediğin o coşkulu günleri anıyor musun hiç?

18.06.2016

Kadronun hakkını verememiş

Hesaplaşma’ (‘Misconduct’), sinemanın bir takım oyunu olduğunu gösteren yapımlardan.

26.02.2016

Hakan Fidan’la kim uğraşıyor?

SAAT ve ısı farkı yüzünden allak bullak olduğum yetmezmiş gibi, New York’ta ilk sabaha Hakan Fidan çalkantılarıyla uyandım.

5.03.2015

Sizin hâlâ bir kanalınız yok mu?

Dünyada hobilerini, görüşlerini, komik videolarını internet üzerinden videoyla paylaşan vlogger’ların sayısı hızla artıyor.

25.11.2014

Dikkat edin, çok sallıyor!..

‘Uçuş 7500’, Los Angeles-Tokyo seferini yapan dev bir Boeing’in girdiği türbülansın ardından uçakta yaşanan tuhaf olayları anlatıyor.

7.07.2014

Bu hafta bolca korkuyoruz

Yazın gelişiyle daha sık karşılaştığımız korku sinemasından üç farklı örnek bu hafta sinemalarda. “Uçak’ta geçen Lost” diyebileceğimiz “Uçuş 7500”, istismar sinemasına hayır demeyenlere “Mezarına Tüküreceğim 2” ve antika bir aynanın korkunç hikayesini anlatan “Göz” türün tutkunlarını bekliyor.

3.07.2014

Bir hayat arkadaşının başucunda

KARŞIMDA her zamanki rahatlığı ile oturuyor.

16.04.2014

‘AKP’ önünde intikam kuyruğu

4 yıl 9 ay hapis yatan Mustafa Balbay dışarıdaki halim fikirdaşından daha halim, selimden daha selim, en mülayimden daha mülayim konuşuyor.

11.12.2013

İtiraf ediyoruz: Özal’ı biz zehirledik

“TURGUT Özal’ı zehirledin. İfadeni ver...”

Bu basit cümleyi kafanızın bir kenarına yazın.

3.04.2013