EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Gamex

Gamex ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gamex haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 69 Gamex haberi bulunmuştur.

Gamex Haberleri

Kripto para projemiz ile spor endüstrisi için yeni gelir kapısı olacağız”

"Kripto para projemiz ile spor endüstrisi için yeni gelir kapısı olacağız”

Blockchain tabanlı kripto para projesi Sportexcoin, spor kulüpleri, taraftarlar, sporcular ve yatırımcılar için yeni gelir kanalları oluşturma amacıyla faaliyete başladıklarını duyurdu. Bilinen kripto para projelerinin aksine spor camiasına odaklandıklarına dikkat çeken Sportexcoin kurucu ortağı Bilal Yağcı, “Büyük borsalarla anlaşmaya gittiğimizde kripto para kazanma fikrini anlattık. Bunun çılgınca olduğunu söylediler. Japonya’da görüştüğümüz bir borsanın yetkilisi ‘böyle bir projeyi ancak Atatürk’ün çocukları yapabilir ’Bu da bizi bir hayli gururlandırdı” dedi.

7.07.2020Ekonomi
Red Bull Gaming Ground’a Gamex’te yoğun ilgi

Red Bull Gaming Ground’a Gamex’te yoğun ilgi

Türkiye’nin en büyük uluslararası dijital oyun ve eğlence fuarı GameX, oyunseverleri 5-8 Eylül 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ağırladı.

9.09.2019eSpor
Gelirin gerçek olduğu 150 milyar dolarlık sanal dünya

Gelirin gerçek olduğu 150 milyar dolarlık sanal dünya

Dünyada yıllık yaklaşık 150 milyar dolarlık ticari hacmiyle 2,5 milyar insanın iştirak ettiği çevirim içi oyunlar endüstrisi, Türkiye'de de yoğun ilgi görüyor.

8.09.2019Teknoloji
Oyuncular ‘Teke Tek’ League of Legends turnuvasında yarıştı

Oyuncular ‘Teke Tek’ League of Legends turnuvasında yarıştı

Türkiye’nin en büyük uluslararası dijital oyun ve eğlence fuarı GameX, oyunseverleri 5-8 Eylül 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ağırladı. Red Bull da GameX’de yer alan ‘Red Bull Gaming Ground’da oyunculara kapılarını açtı. Popüler yayıncılarla Twitch üzerinden de yayınlar gerçekleşen alanda amatör düellocularının yarıştığı ‘Teke Tek’ League of Legends turnuvası Red Bull Player One 2019 gerçekleştirildi.

8.09.2019Teknoloji
GameX 2019 Uluslararası Oyun ve Eğlence Fuarı başladı

GameX 2019 Uluslararası Oyun ve Eğlence Fuarı başladı

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin en büyük oyun ve eğlence fuarlarından biri olan GameX Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde oyunseverlere kapısını açtı

5.09.2019Teknoloji
Red Bull Player One ‘Teke Tek’ League of Legends Turnuvası GameX’te

Red Bull Player One ‘Teke Tek’ League of Legends Turnuvası GameX’te!

Türkiye’nin en büyük uluslararası dijital oyun ve eğlence fuarı GameX, 5-8 Eylül 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. GameX’de yer alan ‘Red Bull Gaming Ground’ da Türkiye’nin en iyi amatör düellocularının yarıştığı ‘Teke Tek’ League of Legends turnuvası Red Bull Player One 2019 heyecanı yaşanacak.

4.09.2019eSpor
Oyun dünyası GameX Uluslararası Oyun Fuarında buluşacak

Oyun dünyası 'GameX Uluslararası Oyun Fuarı'nda buluşacak

GameX Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı, oyun dünyasını 5-8 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde bir araya getirecek.

3.09.2019Teknoloji
GameX Uluslararası Oyun ve Eğlence Fuarı başlıyor

GameX Uluslararası Oyun ve Eğlence Fuarı başlıyor

5-8 Eylül tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan GameX, gençlere okul öncesinde bir araya getirecek ve oyun dünyasını ziyaretçilerine sunacak.

29.07.2019Teknoloji
Oyun dünyasının buluşma noktası GameX 2018 başlıyor

Oyun dünyasının buluşma noktası GameX 2018 başlıyor

Dijital oyun dünyasının en yeni dijital oyunları ve yüzbinleri peşinden sürükleyen fenomen oyuncular, 6-9 Eylül tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek GameX 2018’de sahne alacak.

5.09.2018Teknoloji
GameX 2018de TDLnin Dronemanya etkinliği gerçekleştirilecek

GameX 2018'de TDL'nin Dronemanya etkinliği gerçekleştirilecek

Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2018'de Tech Drone League'in (TDL) Dronemanya etkinliği yapılacak.

3.09.2018Teknoloji
200 binden fazla oyun tutkunu GameX’te buluşacak

200 binden fazla oyun tutkunu GameX’te buluşacak

Gaming in Turkey, Türkiye’de 13 yıldır düzenlenen oyun ve eğlence fuarı GameX’de oyun severle bir araya geliyor. Oyun, bilişim ve teknoloji alanlarında başarılı isimlerin ve infuencer’ların deneyimlerini katılımcılarla aktaracağı konferanslarında düzenleneceği fuarda, Gaming in Turkey sevilen 6 oyununu standında ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

2.09.2018Teknoloji
GameX 2018 başvuruları başladı

GameX 2018 başvuruları başladı

YouTuber & Streamer, cosplay yarışması, gönüllü takım üyeliği, indie oyun geliştiricileri ve Geek Bazaar başvuruları başladı. GameX 2018, 6-9 Eylül tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi‘nde gerçekleşecek.

8.08.2018Teknoloji
El Bab operasyonu oyun oldu

El Bab operasyonu oyun oldu

Türk oyun şirketi Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen ve ‘ilk hikaye tabanlı milli bilgisayar oyunu’ olarak piyasaya sürülen Soldiers of the Universe (SoTU) büyük ilgi gördü.İlk kez Tüyap’taki GameX 2017 Uluslararası Digital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda oyunseverlerle buluşan oyun, Türkiye’de ve dünyada satışa sunuldu.

21.09.2017Haber
150 bin kişi bu fuarda buluştu

150 bin kişi bu fuarda buluştu

Dijital eğlence ve oyun sektörünün en önemli markalarını Türkiye’de buluşturan GameX 2017 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nı 4 gün boyunca 150 bini aşkın kişi ziyaret etti.

19.09.2017eSpor
Dijital eğlence ve oyun dünyası bir araya geldi

Dijital eğlence ve oyun dünyası bir araya geldi!

Dijital eğlence ve oyun sektörünün en önemli markalarını Türkiye’de buluşturan GameX 2017 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nı 4 gün boyunca 150 bini aşkın kişi ziyaret etti.

18.09.2017Kampüs
Black Desert Online Türkiyede

Black Desert Online Türkiye'de!

Dünyada fırtına gibi esen Black Desert Online sonunda Türkiye'ye de geldi. GameX dolayısıyla İstanbul'a gelen Pearl Abyss’in üst düzey yöneticisi James Heo, Black Desert Online'ın Türkiye'ye gelişiyle birlikte merak edilen noktaları Hürriyet'e anlattı.

18.09.2017Teknoloji
GameXe 150 bin kişi akın etti

GameX'e 150 bin kişi akın etti!

Dijital eğlence ve oyun sektörünün en önemli markalarını Türkiye’de buluşturan GameX 2017 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nı 4 gün boyunca 150 bini aşkın kişi ziyaret etti. Yoğun katılım nedeniyle zaman zaman izdihamların yaşandığı GameX 2017’de dünyayı peşinden sürükleyen birçok dijital oyunun Türkiye prömiyerleri yapılırken, muhteşem şovlar ve dünya çapındaki on-line oyun turnuvaları nefes kesti.

18.09.2017Teknoloji
Black Desert Online resmen Türkiyede

Black Desert Online resmen Türkiye'de!

Pearl Abyss, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 12.’si düzenlenen dijital eğlence ve oyun fuarı GameX’te, MMORPG oyunu Black Desert Online’ın Türkiye’ye resmen giriş yaptığını açıkladı.

16.09.2017Teknoloji
Oyun tutkunları akın akın GameXe koşuyor

Oyun tutkunları akın akın GameX'e koşuyor!

Tüm dünyada milyonlarca kişiyi tutkuyla peşinden sürükleyen dijital oyun kahramanlarını birebir canlandıran 500 Cosplay sanatçısı da GameX 2017’ye katılıyor. Birbirinden ilginç ve renkli kıyafetleriyle “GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı’na” katılan cosplayler ayrıca düzenlenecek yarışmada 4 ayrı kategoride yarışacaklar. Cosplay sanatçıları grup ve bireysel olarak muhteşem ödüllerin sahibi olmak için kıyasıya rekabet edecekler.

16.09.2017Teknoloji
GameX kapılarını açtı, oyuncular akın akın kapılara yüklendi

GameX kapılarını açtı, oyuncular akın akın kapılara yüklendi!

On binlerce oyun sever, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu'nun en kapsamlı dijital oyun fuarı GameX'e koştu.

15.09.2017Teknoloji
GameX kapılarını açtı, Soldiers of The Universe yayında

GameX kapılarını açtı, Soldiers of The Universe yayında!

GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nın başlamasıyla birlikte Türk şirketi Rocwise Entertainment'ın yıllardır ülkemizde yaşanan terörle mücadele konusundan ilham alarak geliştirdiği Soldiers of The Universe, oyunseverlerle buluştu.

14.09.2017Teknoloji
Oyunseverlere özel deneyim alanı

Oyunseverlere özel deneyim alanı

Türkiye’nin en büyük uluslararası dijital oyun ve eğlence fuarı GameX, 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

13.09.2017eSpor
GameX kapılarını açıyor Peki içeride neler var

GameX kapılarını açıyor! Peki içeride neler var?

Bugün 7’den 70’e milyonlarca insanı tutkuyla peşinden sürükleyen ve ekonomik büyüklüğü 115 milyar doları aşan dijital oyunların, bölgedeki ilk ve tek fuarı GameX 2017 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı 14 Eylül’de başlıyor. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 17 Eylül Pazar gününe kadar sürecek olan fuar Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’nun en kapsamlı fuarı olma özelliğini taşıyor.

13.09.2017Teknoloji
GameX fuarı ne zaman saat kaçta açılıyor GameX biletleri ne kadar

GameX fuarı ne zaman saat kaçta açılıyor? GameX biletleri ne kadar?

GameX fuarı, bu yıl da birçok oyunseveri çatısı altında buluşturmaya hazırlanıyor. Dijital oyun sektöründe yer alan birçok firmanın yer alacağı GameX fuarı dört gün boyunca kapısını açık tutacak. Peki, GameX fuarı ne zaman saat kaçta açılıyor? GameX biletleri ne kadar olacak? İşte, oyunseverlerin merakla araştırdığı tüm bu soruların cevapları ve organizasyonda yer alacak etkinlikler hakkında bazı bilgiler

12.09.2017Teknoloji
Black Desert Online Türkiyeye geliyor

Black Desert Online Türkiye'ye geliyor

MMORPG oyunu Black Desert Online, Türkiye’ye geliyor. Gelişmiş bir grafik arama motoru kullanan oyun, 6 Eylül 2017 tarihinden itibaren PearlAbyss Türkiye’nin resmi sayfalarında özel paketlerle satışa sunuldu.

9.09.2017Teknoloji
Oyun dünyasının süper kahramanları GameXte

Oyun dünyasının süper kahramanları GameX'te!

Tüm dünyada milyonlarca kişiyi tutkuyla peşinden sürükleyen dijital oyun kahramanlarını birebir canlandıran Cosplay sanatçılarının katılacağı Cosplay yarışmaları GameX 2017’de nefesleri kesecek. Bu yıl 14-17 Eylül tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı’nda” 4 ayrı kategoride yarışacak Cosplay sanatçıları grup ve bireysel olarak muhteşem ödüllerin sahibi olmak için kıyasıya rekabet edecekler.

7.09.2017Teknoloji
GameX 2017de oyun fırtınası

GameX 2017'de oyun fırtınası!

Dijital oyun dünyasının en yeni dijital oyunları ve yüzbinleri peşinden sürükleyen fenomen oyuncular, 14-17 Eylül tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek GameX 2017’de sahne alacak.

24.08.2017Teknoloji
Oyunlar dizilerin önüne geçecek

Oyunlar dizilerin önüne geçecek!

Her ay aktif olarak oyun oynayan kişilerin sayısı 30 milyon. Yani Türkiye nüfusunun neredeyse yarısı oyun oynuyor. ByNoGame’in kurucusu Can Kömürcü, yakın gelecekte dijital oyunların dizilerin önünü keseceğini söylüyor.

26.07.2017eSpor
GameX 2017 liderleri buluşturdu

GameX 2017 liderleri buluşturdu!

2017 yılında yenilenen yüzüyle ziyaretçilerinin karşısına çıkmaya hazırlanan "GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı" organizatörü Rönesans A.Ş., düzenlediği lansman ile Türkiye oyun sektörü liderlerini bir araya getirdi.

7.04.2017Teknoloji
TÜRKİYE’DE OYUN KÜLTÜRÜ

TÜRKİYE’DE OYUN KÜLTÜRÜ

Son yıllarda yükselişte olan online oyunlar ülkemizde de oldukça rağbet görüyor. Bu oyunlar sadece kendinden değil içeriğinden de çokça söz ettiriyor. Haliyle takipçilerin aklında da bu konuyla ilgili çokça soru oluşuyor...

27.03.2017Seyahat
Oyuncular GameXte buluşuyor

Oyuncular GameX'te buluşuyor!

Türkiye’nin ilk oyun geliştiricileri ve yapımcıları derneği Oyunder, 1-2 Aralık tarihlerinde GameX fuarında Oyun Sektörü panel ve eğitimleri ile profesyonelleri ve gençleri buluşturuyor.

30.11.2016Teknoloji
Oyun dünyasının gözü GameXte

Oyun dünyasının gözü GameX'te!

100 milyar dolara yaklaşan büyüklüğü ile dünyanın en önemli sektörlerinden biri haline gelen dijital oyun ve eğlence sektörünü Türkiye’de bir araya getiren “GameX 2016 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı” 1-4 Aralık tarihleri arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

24.11.2016Teknoloji
Dev oyun fuarı GameX 2015 başladı

Dev oyun fuarı GameX 2015 başladı

Türkiye’nin en büyük oyun fuarı olan ve her yıl LEVEL’ın basın sponsorluğunda gerçekleştirilen GameX oyun fuarı kapılarını açtı. İstanbul'daki kötü hava şartlarına karşın oyunseverlerin büyük ilgisini topladı. 17-20 Aralık tarihleri arasında onuncu defa düzenlenen fuar, Lütfi Kırdar Fuar Merkezi yine oyuncular ile oyun sektörünün buluşma merkezi olacak.

18.12.2015Teknoloji
‘Ezel’ ve Behzat Ç karakterleri tekrar canlanıyor

‘Ezel’ ve 'Behzat Ç' karakterleri tekrar canlanıyor

İlk yerli savaş oyunu olan Zula, karakterlerini seçerken Türk dizilerinden etkilendi. Kenan İmirzalıoğlu’na benzeyen karakterin de yer aldığı oyun, Brezilya ve Çin’e de ihraç edilecek

18.12.2015Magazin
115 milyar dolarlık ‘oyun’ buluşması

115 milyar dolarlık ‘oyun’ buluşması

DÜNYA ekonomisinde yaklaşık 115 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşan dijital eğlence ve oyun sektörünü Türkiye’de buluşturan  “GameX 2015” 17 Aralık Perşembe günü başlıyor.

14.12.2015Ekonomi
Kadınlar oyun dünyasına el atıyor

Kadınlar oyun dünyasına el atıyor

GAMEX 2015 Uluslararası Oyun Fuarı 17-20 Aralık tarihlerinde Lütfi Kırdar’da Oyunder'in /G adını verdiği sektör etkinlikleri dizisinin özel ayağına ev sahipliği yapıyor.

9.12.2015Teknoloji

GameX Oyun Ödülleri için geri sayım başladı

Dünyanın en büyük dijital oyun şirketlerini buluşturacak olan GameX 2014 kapsamında düzenlenecek olan GameX Oyun Ödülleri 4 Aralık’ta sahiplerini bulacak.

18.11.2014Teknoloji
Oyun dünyası İstanbulda buluşuyor

Oyun dünyası İstanbul'da buluşuyor!

Dünya oyun sektörünü İstanbul’da buluşturacak GameX 2014’e geri sayım başladı.

4.11.2014Teknoloji
3üncü klan turnuvası başlıyor

3'üncü klan turnuvası başlıyor!

31 Ağustos Pazar günü ülkenin dört bir yanından oyun severin sanal dünyadan gerçek dünyaya taşınacak dostluk ve rekabetlerine sahne olacak 3. Klan turnuvası etkinliğinde, oyun dünyasının yeni fenomeni olmaya aday “ Kingdom Online” oyunu da ilk kez göçüye çıkacak.

26.08.2014Teknoloji
‘Cep’teki fotoğrafı paraya çeviriyor

‘Cep’teki fotoğrafı paraya çeviriyor

‘Cep’lere giren fotoğraf makineleri artık para kazandırmaya başlıyor.

8.09.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

Mekanın yeni sahibi onlar!

Espor ekosistemi gün be gün gelişirken kendi içinde farklı tartışma konuları da ortaya çıkmaya başlıyor. Hala bu sporu “çocuk oyunu” görenlere ufak bir tavsiye; espor kendi ekonomisini, turizmini ve yayın kültürünü yaratmakla kalmıyor bunu büyüterek kendi yolunda emin adımlar atmaya devam ediyor.

3.10.2019

‘Dron’un Schumacher’i Türkiye’ye geliyor

Dünya şampiyonu dron takımı XBlades ve onun star pilotu Luke Bannister, GameX İstanbul ve sonra final için Antalya Muratpaşa’da yarışacak. 16 yaşındaki genç milyonere merak ettiklerimi sordum.

31.08.2019

Geleceğin en gözde mesleklerinden biri dron pilotluğu olacak

Can Tayfun, Drone Sporları Derneği ile Tech Drone League’in kurucusu. Bu ligin bugün ve yarın Forum İstanbul’da 2018 1. etap yarışları var. Her yıl daha da ilgi çeken yarışları 200 bin kişinin izlemesi bekleniyor. Tayfun’la sadece yarışları değil, dronların dününü, bugününü ve yarının konuştum.

15.06.2018