EKSTRA
MENÜ

Gaboras

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 28 haberi bulunmuştur.

Gaboras Haberleri

Ocakta konut satışında artış yaşanan tek bölge Doğu Anadolu oldu

Ocakta konut satışında artış yaşanan tek bölge Doğu Anadolu oldu

GABORAS Veri Direktörü Orhan Vatandaş "Faizlerdeki yükselişin yanı sıra son yıllarda büyükşehirlerde ve sahil kentlerinde yaşanan fiyat artışları konut satışlarına düşüş olarak yansıdı" dedi.

17.02.2021Ekonomi
Denizi olan şehirlerde konutlar yüzde 80 değerlendi

Denizi olan şehirlerde konutlar yüzde 80 değerlendi

Gayrimenkul Borsası AŞ (GABORAS) verilerine göre, Türkiye'nin kıyı şehirlerinde konut fiyatları son 3 yılda yüzde 80'e varan oranlarda artış gösterdi.

18.01.2021Ekonomi
Koronadan korkan arsaya koştu

Koronadan korkan arsaya koştu

Pandemiyle birlikte kalabalıktan uzak olma isteği arttı, yatırım tercihleri değişti. Müstakil ev yaptırmak isteyenlerin etkisiyle arsa ve arazilere talep yüzde 74.5 arttı. Uzmanlar imar durumunu öğrenmeden alım yapılmaması konusunda uyarıyor.

17.01.2021Ekonomi
Pandemiye rağmen işyeri kiraları arttı

Pandemiye rağmen işyeri kiraları arttı

Kısıtlamalar nedeniyle zor durumda olan esnafın kirasındaki artış pandemi döneminde de artmaya devam etti.

29.12.2020Ekonomi
Esenyurt ev alımında lider oldu

Esenyurt ev alımında lider oldu

Ocak-ağustos döneminde en çok konut satılan ilçeler 23 bin 79 ile Esenyurt olurken, onu 18 bin 978 ile Çankaya, 18 bin 100 adetle Keçiören, 14 bin 381 ile Mamak, 13 bin 630 ile Etimesgut takip etti.

12.10.2020Ekonomi
İstanbulda otopark sorununa okul bahçeleriyle bir milyon araçlık çözüm önerisi

İstanbul'da otopark sorununa "okul bahçeleriyle bir milyon araçlık çözüm" önerisi

GABORAS Üst Yöneticisi Kurtuluş Altun "İstanbul'da halihazırda trafiğe kayıtlı araç sayısı 4 milyonu aştı. Bu araçların sahipleri için en büyük problemlerin başında otopark sıkıntısı geliyor" dedi.

1.10.2020Ekonomi
İstanbul Deprem Haritası yayınlandı İşte en riskli bölgeler...

İstanbul Deprem Haritası yayınlandı! İşte en riskli bölgeler...

GABORAS Gayrimenkul Borsası, İstanbul’da yaşanması beklenen depremin muhtemelen en fazla etkileyeceği bölgeleri gösteren ‘İstanbul Deprem Haritası’nı yayınladı.

25.09.2020Ekonomi
Son dakika... Koronavirüs salgını ev kiralarını da etkiledi Bir tek o il etkilenmedi

Son dakika... Koronavirüs salgını ev kiralarını da etkiledi! Bir tek o il etkilenmedi

GAYRİMENKUL sektörünün alım-satım platformu GABORAS, yaptığı araştırmayla 20 ildeki yeni konutların kira fiyatlarını mercek altına aldı. 2019 ve 2020 yılındaki fiyatların ele alındığı çalışmada Adana, Çanakkale, Mersin ve Kayseri’de kira fiyatlarında düşüşler yaşanırken, İzmir, Muğla ve Antalya’da yüzde 20’nin üzerinde artış görüldü.

12.09.2020Ekonomi
GABORAS, İstanbulun depreme karşı hazırlık kapasite ölçümünü değerlendirdi

GABORAS, İstanbul'un depreme karşı hazırlık kapasite ölçümünü değerlendirdi

Gayrimenkul Borsası AŞ Üst Yöneticisi Kurtuluş Altun "İstanbul'un deprem hazırlık kapasitesi 64 üzerinden 28 puan aldı. Bu hazırlıklar İstanbul gibi bir şehir için yeterli değil" dedi.

17.08.2020Ekonomi
GABORAS: İcralık gayrimenkuller serbest borsada işlem görmeli

GABORAS: İcralık gayrimenkuller serbest borsada işlem görmeli

Gayrimenkul Borsası AŞ (GABORAS) Üst Yöneticisi (CEO) Kurtuluş Altun, icralık gayrimenkullerin değerinin altında satılmasının ciddi sorun oluşturduğunu belirterek, "(Bu) gayrimenkuller mezatlarda değil serbest borsada, GABORAS'ta, işlem görmelidir. Bu vesileyle değerinde satılarak borçlunun yükü bir nebze hafifletilmelidir." dedi.

30.07.2020Ekonomi
Türkiyenin en değerlisi belli oldu Rapor yayınlandı: İşte o sıralama

Türkiye'nin en değerlisi belli oldu! Rapor yayınlandı: İşte o sıralama

GABORAS’ın hazırladığı “Türkiye Yaz Turizm Bölgeleri Konut Değer Endeksi” raporunda yer alan bilgilere göre, yoğun talep dolayısıyla tatil beldelerindeki satılık konut metrekare fiyatlarının değeri bir önceki yıla göre yükseldi.

12.07.2020Ekonomi
Merakla beklenen rapor yayınlandı İstanbulda 18 yılda, Artvinde 173.5 yılda...

Merakla beklenen rapor yayınlandı! İstanbul'da 18 yılda, Artvin'de 173.5 yılda...

Gayrimenkul Borsası AŞ'nin (GABORAS) öncülüğünde yapılan ve Türkiye’de ticarete konu olan gayrimenkullerin el değiştirme hızını ölçen ‘Gayrimenkul Döngü Hızı’ çalışmasının sonuçları yayınlandı. Bu çalışmada gayrimenkul el değiştirme hızı en yüksek il olarak 18 yıl ile İstanbul, en düşük il olarak ise 173.5 yıl ile Artvin olarak belirlendi.

7.07.2020Ekonomi
En çok aidat veren ilçeler açıklandı Resmen dudak uçuklatıyor

En çok aidat veren ilçeler açıklandı! Resmen dudak uçuklatıyor

Vatandaşlar için büyük bir gider olan aidat fiyatları dudak uçuklatıyor. 5 Büyükşehir Konut Aidat Raporuna göre İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya'da her ay 1 milyar 133 milyon TL aidat ödeniyor. Her ay yaklaşık 700 milyon TL aidatın ödendiği İstanbul’da başı Sarıyer çekiyor. En düşük aidatı ise ortalama 40 TL ile Fatihte oturanlar ödüyor.

18.06.2020Ekonomi
GABORAS CEOsu Altun: Sektör bu fırsatı iyi değerlendirmeli ama..

GABORAS CEO'su Altun: "Sektör bu fırsatı iyi değerlendirmeli ama.."

Kamu bankalarının ekonomiyi canlandırma yönünde hayata geçireceğini açıkladığı kredi paketinin gayrimenkul sektörü için önemli bir fırsat olduğunu söyleyen Gaboras CEO’su İshak Kurtuluş Altun, “Sektör bu fırsatı iyi değerlendirmeli. Bu özellikle sıkışan ikinci el piyasalarda ve teminatlı gayrimenkullerde vatandaşın önünü açacaktır” diye konuştu.

2.06.2020Gündem
GABORAS: Gayrimenkul servetimiz erimiş gibi gösteriliyor

GABORAS: Gayrimenkul servetimiz erimiş gibi gösteriliyor

Gayrimenkul Borsası AŞ (GABORAS) Genel Müdürü Kurtuluş Altun, "Dünyanın en değerli ve stratejik toprakları bizim. Zümrüt gibi değerli topraklarımıza karşı dünyanın algısı, kumdan daha ucuz olduğu şeklinde. Böyle bir algı olamaz. Gayrimenkul servetimiz erimiş gibi gösteriliyor. Bunun arka planında liraya oynanan oyunun bir benzeri var. Bu manipülasyonun arkasında dış etkiler var." ifadesini kullandı.

30.05.2020Ekonomi
Altun: İstanbul’un değeri menkulleşerek korunabilir

Altun: İstanbul’un değeri menkulleşerek korunabilir

Gayrimenkul portföy ve varlık yönetimi konusunda hizmetler sunan ve gayrimenkulün ticarileşmesi için çalışan GABORAS, sunduğu veri, analiz ve endekslerle gayrimenkul sektörünü yönlendirmeye devam ediyor. İstanbul’un arsa değerinin Türk Lirası üzerinden artsa da döviz bazında düştüğünü dile getiren GABORAS Genel Müdürü Kurtuluş Altun, “İstanbul’un arazi değeri gerilemiş görünüyor. Bu durum atak fırsatı oluşturmuş durumda. İstanbul’un değeri ancak sektörü menkulleştirerek korunabilir. Dahası sektörün borsası olursa tekrar kıskandıracak ataklar da yapabilir. Sektörde ihtiyaç duyulan arz talep dengesi için borsanın kurulması ve yeni enstrümanların kullanılması acil kullanıma alınmalıdır” diye konuştu.

4.05.2020Ekonomi
Belediyelere Reyting Sistemi geliyor

Belediyelere "Reyting Sistemi" geliyor

Gayrimenkul Borsası (GABORAS) hayata geçireceği Belediye Reyting Sistemi'yle belediyelerin performansını ölçecek ve onların gelişmesi için rekabet ortamı sağlayacak.

1.11.2019Ekonomi
İstanbulda 2018de yaklaşık 121 milyar liralık konut satıldı

İstanbul'da 2018'de yaklaşık 121 milyar liralık konut satıldı

Gayrimenkul Borsası AŞ raporuna göre, geçen yıl İstanbul'da 234 bin 55 adet konut satılırken, bu satışlar karşılığı 120 milyar 667 milyon liralık ödeme yapıldı.

21.10.2019Ekonomi
Gayrimenkul Borsası dünyaya açılıyor

Gayrimenkul Borsası dünyaya açılıyor

Gayrimenkul Borsası tarafından uluslararası iş birlikleri gerçekleştirmek amacıyla kurulan GABORAS Global ile Irak Bankalar Birliği arasında iş birliği protokolü imzalandı. İş birliği kapsamında, Irak gayrimenkul pazarının GABORAL Global tarafından geliştirilmesi ve dijitalleştirilmesi hedefleniyor.

18.10.2019Ekonomi
1 milyon kişi yüksek risk altında

1 milyon kişi yüksek risk altında

Gayrimenkul Borsası (GABORAS) İstanbul depreminin ardından zemin yapısı ve binaların yaşını inceleyerek ‘öncelikli müdahale alanları haritasını’ hazırladı. Çarpıcı haritaya göre İstanbul’da yaklaşık 429 bin konutta hem zemin hem de yapılar riskli. ‘Öncelikli müdahale alanı’ olarak tanımlanan bu alanda 1 milyon 73 bin kişi yaşıyor.

3.10.2019Ekonomi
Türk gayrimenkul borsasına yabancılardan yoğun ilgi

Türk gayrimenkul borsasına yabancılardan yoğun ilgi

Uluslararası arenada boy göstermeye başlayan Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ, yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi görüyor.

30.04.2019Ekonomi
Gayrimenkul borsasının rüzgarına hiç kimse kayıtsız kalmayacak

"Gayrimenkul borsasının rüzgarına hiç kimse kayıtsız kalmayacak"

MÜSİAD Başkan Vekili Mahmut Asmalı, "Sektörde böylesi (gayrimenkul borsası) bir platforma çok ihtiyaç var. Gayrimenkule bağlı ölü sermaye artık bir an önce ekonomiye katılmalı. Alternatif sermaye piyasası araçlarının değerlendirmeye alındığı GABORAS rüzgarına ulusal ve uluslararası düzeyde hiç kimse kayıtsız kalmayacaktır" açıklamasında bulundu.

10.03.2019Ekonomi
Gayrimenkul borsası trilyonlarca liralık ekonomik hacim oluşturacak

Gayrimenkul borsası trilyonlarca liralık ekonomik hacim oluşturacak

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdür Yardımcısı Mithat Bülent Özmen, Türkiye merkezli gayrimenkul borsasının kurulması vizyonunun, ülke açısından trilyonlarca liralık menkul değer hacmi oluşturacağını bildirdi.

3.02.2019Ekonomi
Naci Ağbaldan gayrimenkul borsası açıklaması

Naci Ağbal'dan gayrimenkul borsası açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal: "Dijital gayrimenkul borsası sayesinde inanılmaz boyutlarda yabancı yatırım çekebiliriz. GABORAS'a çok önem veriyorum. İslam ülkelerinin ekonomik yakınlaşmasına hizmet edecek bir iş olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de yapay zeka kullanan dijital bir borsayı üretirsek, yarın dünyanın dört bir tarafından alıcılar bu sisteme girecektir" açıklamasında bulundu.

23.12.2018Ekonomi
Gayrimenkul Borsasının yurt dışında tanıtımı için çalışıyoruz

"Gayrimenkul Borsası'nın yurt dışında tanıtımı için çalışıyoruz"

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan: "Gayrimenkul Kıymetler Borsası'nın (GABORAS), İSEDAK üyeleri ve yabancı ülkelere yönelik tanıtımı için çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın (GABORAS'a) desteğinin tam olduğu, MÜSİAD EXPO kapanış konuşmasında açık ve net görülmüştür. Memleket aşkıyla çıktığımız bu yolda gördüğümüz bu destek bizi çok memnun etmiştir." açıklamalarında bulundu.

26.11.2018Ekonomi
Dünya kazan biz kepçe dolaşacağız

Dünya kazan biz kepçe dolaşacağız

30 yıl önce elinde bir çantayla yurtdışına gidip şu anda yüzlerce milyon dolarlık ticarete imza atan işadamları olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hep birlikte dünya kazan biz kepçe misali dolaşacağız, kendimizi anlatacağız. Adım adım hedeflere ulaşacağız” dedi.

25.11.2018Ekonomi
Milyonlarca tapu sahibini ilgilendiriyor Yeni sistem geliyor...

Milyonlarca tapu sahibini ilgilendiriyor! Yeni sistem geliyor...

Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ Genel Müdürü İshak Kurtuluş Altun: "İster bireysel yatırımcı, isterseniz de dev bir banka olun. Hiç zorlanmadan mülklerinizi veya ipoteklerinizi, teminatlarınızı saniyeler içinde yönetebilecek, alıp-satabilecek, anında durumunu sorgulayabileceksiniz. Ülkedeki 158 milyon tapuyu yönetecek ve 158 milyon tapuyla ilgili herkese hizmet verebilecek yaygın bir teknolojik ağ oluşturuyoruz. Tüm Türkiye'de hizmet verecek sistemimiz dünyanın her yerinden taleplere anında cevap verebilecek. Yüzde 100'e yakın yerli ve milli bir sistem oluşturduk. Mevcut platform servisleri ve hizmetler içinde yaptığımız titiz inceleme sonucu Gaboras İşletim Sistemi'nde en iyi ve ileri teknolojik ürünleri bir araya getirdik" açıklamasında bulundu.

28.10.2018Ekonomi
Gayrimenkul Kıymetler Borsası kuruldu

Gayrimenkul Kıymetler Borsası kuruldu

MÜSİAD tarafından Türkiye'deki gayrimenkullerin alım-satım ve kiralama gibi işlemlerinin 7/24 elektronik ortamdan yapılabilmesi, konut ve iş yeri gibi projelerle ilgili gerçek ve şeffaf bilgilere ulaşımın kolaylaşması, sektörün yabancıya satışının katlanarak artması amacıyla Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ (GABORAS) kuruldu.

19.10.2018Ekonomi