EKSTRA
MENÜ

Freddie Gray

Freddie Gray haberleri sayfasında güncel ve son dakika Freddie Gray hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 26 Freddie Gray haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Freddie Gray Haberleri

Teknolojide George Floyd etkisi

Teknolojide George Floyd etkisi

Covid-19 salgınının, teknoloji alanında yarattığı etkiyi ve dijital dönüşümü görüyoruz. Şimdiyse sıra talihsiz bir şekilde hayatını kaybeden George Floyd’un etkisinde.

10.06.2020Teknoloji
ABDde silahsız siyahi genci öldüren polis suçsuz bulundu

ABD'de silahsız siyahi genci öldüren polis suçsuz bulundu

ABD basınında yer alan habere göre, geçen haziran ayında Antwon Rose isimli 17 yaşındaki siyahi silahsız genci kaçarken ateş açarak öldürmekten yargılanan Michael Rosfeld adlı beyaz polis, mahkemede jüri üyeleri tarafından suçsuz bulundu.

24.03.2019Dünya
Vurulan siyahinin elindeki nesne elektronik sigaraymış

Vurulan siyahinin elindeki nesne elektronik sigaraymış

ABD'nin California eyaletinde polis tarafından vurulan siyahinin elindeki nesnenin elektronik sigara olduğu bildirildi.

29.09.2016Dünya
Baltimore soruşturması tamamlandı

Baltimore soruşturması tamamlandı

ABD Adalet Bakanlığı, siyahi genç Freddie Gray’in ölümünden sorumlu tutulan Baltimore polis teşkilatının kanunsuz durdurmalar, tutuklamalar yaparak ve aşarı güç kullanarak rutin bir şekilde vatandaşların anayasal haklarını ihlal ettiğini bildirdi.

10.08.2016Dünya
ABDde Freddie Gray davası

ABD'de Freddie Gray davası

ABD'nin Baltimore kentinde gözaltına alındıktan sonra aldığı darbeler sonucu hayatını kaybeden siyahi genç Freddie Gray'in ölümüyle ilgili yargılanan 3 polis serbest kalıyor.

27.07.2016Dünya
Gray davasında polis suçsuz bulundu

Gray davasında polis suçsuz bulundu

ABD'nin Baltimore kentinde siyahi genç Freddie Gray'in geçen yıl gözaltındayken boynunun kırılması sonucu ölümüyle ilgili davada yargılanan polis memurlarından biri daha suçsuz bulundu.

23.06.2016Dünya
Baltimore Emniyet Müdürünün görevine son verildi

Baltimore Emniyet Müdürü'nün görevine son verildi

ABD'de, bir siyahinin gözaltında ölmesi nedeniyle nisan ayında siyahiler tarafından geniş çaplı gösterilerin düzenlendiği Baltimore'da Emniyet Müdürü Anthony Batts'ın görevine son verildi.

8.07.2015Gündem
Baltimore polisi hakkında soruşturma

Baltimore polisi hakkında soruşturma

ABD Adalet Bakanlığı, Baltimore'da polis tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Freddie Gray (25) için ‘federal sivil haklar’ soruşturması başlatılacağını duyurdu.

8.05.2015Dünya
Baltimore polisinden protestocu gence sert müdahale

Baltimore polisinden protestocu gence sert müdahale

ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde Freddie Gray adlı siyahi bir gencin gözaltında ölmesinin ardından  başlayan protesto gösterileri dinmek bilmiyor. Gösterilerle birlikte polisin aşırı biber gazı ve orantısız güç kullanması tartışmaları da yeniden başladı.DHA

3.05.2015Haber
Baltimoreda sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Baltimore'da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

ABD'nin Baltimore kentinde siyahi genç Freddie Gray'in gözaltındayken hayatını kaybetmesinin ardından çıkan olaylar nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

3.05.2015Dünya
ABD o savcıyı konuşuyor

ABD o savcıyı konuşuyor

Baltimore’da şiddet eylemlerine yol açan Freddie Gray’in polis gözaltısında ölümünün ardından Maryland Eyaleti’nin siyahi ve kadın başsavcısı Marilyn Mosby (35) polisleri ‘ikinci derece cinayet’ ve ‘adam öldürmek’ten suçladı. Babası, annesi ve dedesi polis olan Mosby’nin iddianamesi eylemcileri sevindirirken, polis sendikası ‘iddianame için acele edildiğini’ savundu.

2.05.2015Dünya
Polis yalan söylüyor

Polis yalan söylüyor

Baltimore’da gözaltında ölen siyahi gencin, polis aracındaki başka bir tutukluya dayandırılarak ‘kendini yaraladığı’ yönündeki polis raporu ‘yalan’ çıktı. Araçtaki 2’nci tutuklu, “Böyle bir ifadem yok. Bu bir cinayet” dedi.

1.05.2015Dünya
O polisler cinayetten yargılanacak

O polisler cinayetten yargılanacak

Baltimore’da gözaltında ölen Freddie Gray’in ardından, olaya karışan 6 polis hakkında cinayetten dava açıldı. Gray’in ölümünü prostesto etmek için hafta içi ayaklanan Baltimore halkı, bu sefer kararı kutlamak için sokaklara döküldü.

1.05.2015Dünya
Polisin iddiası: Kendi kendini çarpmış

Polisin iddiası: Kendi kendini 'çarpmış'

Baltimore’da gözaltında ölen siyahi genç ile ilgili tuhaf bir iddia ortaya atıldı. Polise göre, Gray polis aracında kendini ‘sağa sola’ çarpıp yaraladı.

30.04.2015Dünya
Marie Harf, Melih Gökçekin tweetine yanıt verdi

Marie Harf, Melih Gökçek'in tweet'ine 'yanıt' verdi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, kendisine Twitter'dan 'Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now' diye yazan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in sözlerine yanıt vermeyi düşünmediğini belirterek, "O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" diye konuştu.

30.04.2015Dünya
Freddie Grayin kendini yaraladığı iddiası

Freddie Gray'in kendini yaraladığı iddiası

ABD'nin Baltimore kentinde gözaltındayken hayatını kaybeden siyahi genç Freddie Gray'in polis nakil aracındayken kendini yaralamaya çalıştığı ileri sürüldü.

30.04.2015Dünya
ABDde gösteriler dalga dalga ülke geneline yayıldı

ABD'de gösteriler dalga dalga ülke geneline yayıldı

ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde, polis şiddeti sonucunda yaşamını yitiren 25 yaşındaki siyahi genç Freddie Gray'in cenaze töreninden sonra çıkan protesto gösterileri dalga dalga ülke geneline yayıldı.

30.04.2015Dünya
Siyah isyan Washington’a yaklaştı

Siyah isyan Washington’a yaklaştı

ABD’de geçen yıl 18 yaşında siyah bir gencin polis tarafından öldürülmesinin ardından Ferguson’da başlayan ayaklanmalar, yine bir siyahın polis tarafından gözaltına alınırken ölmesi sonrası bu kez başkente bir saat uzaklıktaki Baltimore’a sıçradı. Önceki günkü cenaze töreni sonrasında kentin batısındaki yoksul semtlerde başlayan isyanda mağazalar yağmalandı, araçlar yakıldı. 200’den fazla kişi gözaltına alındı.

29.04.2015Dünya
Baltimoreda olaylar durulmuyor

Baltimore'da olaylar durulmuyor

ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde, polis şiddeti sonucunda yaşamını yitiren 25 yaşındaki siyahi genç Freddie Gray'in cenaze töreninden sonra çıkan olaylar durulmadı.  Maryland Valisi Larry Hogan'n, eyalette 'olağanüstü durum' ilan edip, olayları bastırabilmek için Ulusal Muhafızları devreye sokarken, Baltimore Belediye Başkanı Stephanie Rawlings-Blake, kentte Salı gününden başlamak üzere, akşam 22.00 ile sabah 05.00 arasında, bir hafta boyunca sokağa çıkma yasağı ilan etmesine karşın, göstericiler ile polisler arasındaki çatışmalar gün boyu sürdü. Göreve yeni gelen ABD'nin ilk siyahi kadın Adalet Bakanı Loretta Lync, Freddie Gray'in ölümü ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü açıklarken, polisle göstericiler arasında çıkan olaylarda 10 kişi gözaltına alındı, bir polis memuru da yaralandı. 

29.04.2015Haber
Oğlunu döve döve götürdü

Oğlunu döve döve götürdü

ABD'nin Baltimore kentinde polis nezaretindeyken ölen siyahigenç Freddie Gray'in cenazesi sonrası başlayan olaylar neticesinde kentteolağanüstü hâl ilan edildi ve geceleri sokağa çıkma yasağı başlatıldı. Kentteçıkan olaylar sırasında çekilen görüntülerde ilginç bir an kameralara yansıdı.Bir anne olaylara karışmasını istemediği oğlunu döve döve eve götürdü. Maskeligencin annesi karşısındaki çaresizliği televizyon kameralarına böyle yansıdı.

28.04.2015Haber
ABDnin Baltimore kentinde olağanüstü hâl ve bir hafta boyunca sokağa çıkma yasağı

ABD'nin Baltimore kentinde 'olağanüstü hâl' ve 'bir hafta boyunca sokağa çıkma yasağı'

ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde, polis şiddeti sonucunda yaşamını yitiren 25 yaşındaki siyahi genç Freddie Gray'in cenaze töreninden sonra olaylar çıktı.

28.04.2015Dünya
ABDnin Baltimore kentinde olağanüstü hal ilan edildi

ABD'nin Baltimore kentinde 'olağanüstü hal' ilan edildi

ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde, polis şiddeti sonucunda yaşamını yitiren 25 yaşındaki siyahi genç Freddie Gray'in cenaze töreninden sonra olaylar çıktı. Polis şiddetini protesto eden göstericiler, işyerlerini yağmalayıp, ateşe verdi. Gösterilerde polis ve sivil kişilerin araçları da tahrip edilip ateşe verildi. Olayların ardından Maryland Valisi Larry Hogan, eyalette 'olağanüstü durum' ilan edip, olayların son bulması için Ulusal Muhafızları devreye sokarken, Baltimore Belediye Başkanı Stephanie Rawlings-Blake ise kentte Salı gününden başlamak üzere, akşam 22.00 ile sabah 05.00 arasında, bir hafta boyunca sokağa çıkma yasağı ilan etti. Nafiz ALBAYRAK/NEW YORK/DHA

28.04.2015Haber
Peaky Blinders konusu nedir Oyuncuları kimdir

Peaky Blinders konusu nedir? Oyuncuları kimdir?

Dünyanın en büyük online film ve televizyon içeriği portalı olarak bilinen Netfilix’te yayınlanan Peaky Blinders dizisi son zamanlarda birçok dizi sever tarafından takip ediliyor. İngiltire’deki savaş döneminde geçen Peaky Blinders'ın konusu nedir? Oyuncuları ve karakterleri kimlerdir? soruları ise en çok merak edilenler arasında yer alıyor. İşte Peaky Blinders ile ilgili detaylar.

12.03.2020Keyif

Yazar Sonuçları

Amerika Yanıyor

“Baltimore’da ateş sonunda söndü.”

4.05.2015

Müzik hayatın gıdasıdır!

Salgın dönemi her işkolunu vurdu ama en çok mağdur olanlardan biri de müzik sektörü çalışanları... Öyle ki geçen hafta bu duruma bir nebze çare olması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı müzik emekçilerini kapsayan bir projeyi hayata geçireceklerini ve başvuranlara kişi başı aylık 1000 lira yardım yapılacağını açıkladı. Biz de bu sorunun yakıcılığını hatırlatmak ve bu sanat dalının emekçilerine bir anlamda saygı duruşunda bulunmak amacıyla müzisyenleri anlatan en iyi filmleri sıraladık.

12.12.2020

Yalnız bir ‘şarkıcı’dır yürek...

‘Rocketman’, İngiliz pop/rock ikonlarından Elton John’un hayatından kimi kesitleri aktarıyor. Film, ebeveyninden hiçbir zaman sevgi ve şefkat görmeyen, şöhretin zirvesindeyken de yaşadığı yalnızlığı ve çıkışsızlığı kendi ifadesiyle alkol, uyuşturucu ve seks bağımlılığında çözmeye çalışan bir yıldızın trajedisine odaklanıyor. Taron Egerton ise Elton John’u canlandırmıyor, yaşıyor adeta...

15.06.2019