EKSTRA
MENÜ

François Hollande

François Hollande ile ilgili tüm haberleri ve son dakika François Hollande haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.895 François Hollande haberi bulunmuştur.

François Hollande  12 Ağustos 1954, Rouen doğumlu Fransa cumhurbaşkanı.

François Hollande Haberleri

Nicolas Sarkozy kimdir kaç yaşında

Nicolas Sarkozy kimdir kaç yaşında?

Nicolas Sarkozy, hapis cezasına çarptırılmasının ardından araştırılan isim olmaya başladı. Fransa Cumhurbaşkanı olarak 2015-2018 yılları arasında görev yapan Nicolas Sarkozy, görevi sürecince Türkiye'ye yönelik de pek çok skandal kararın arkasında yer almıştı. Peki, Nicolas Sarkozy kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

1.03.2021Gündem
Başbakanın Trump paniği: Eyvah elimi tuttu, eşimi aramalıyım

Başbakan'ın Trump paniği: Eyvah elimi tuttu, eşimi aramalıyım!

Donald Trump, ABD Başkanlık koltuğunu 20 Ocak’ta Joe Biden’a devretti ama görünüşe bakılırsa kendisinden önceki birçok eski başkanın aksine manşetlerdeki yerini daha uzun süre koruyacak. Bu hafta BBC’de yayınlanmaya başlayacak bir Trump dönemi belgeseli de şimdiden ses getirdi.

9.02.2021Dünya
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte ile ilgili bomba iddia

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte ile ilgili bomba iddia

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte ile ilgili gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Macron ve eşi Brigitte koronavirüs nedeniyle halka kapalı olmasına rağmen, Elysée Sarayı için 600.000 Euro 'luk (5,4 milyon TL) çiçek satın aldılar. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte ile ilgili ortaya atılan iddia ülke basınında, 'utanç verici' olarak nitelendirildi. İddialar Fransa'nın Politis dergisine dayanıyor.

11.01.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Azerbaycan dönüşü önemli mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, 'Kısıtlamalar genişleyecek mi' sorusuna "Bizim Bilim Kurulu'nda öyle bir şey yok. Bizim Bilim Kurulu’nun bize söylediği, şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9’dan itibaren pazartesi sabahı 5’e kadar eve kapanalım. Dediği bu. Buna uyuyoruz." yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amerika'nın kalkıp CAATSA diye bir olayla Türkiye'yi karşı karşıya getirmesi, NATO’daki çok önemli bir ortağına yapılan bir saygısızlıktır." ifadelerini kullandı.

11.12.2020Gündem
Fransa’da terör

Fransa’da terör

Fransa’nın Nice kentinde bir kilisede gerçekleştirilen terör saldırısı sonrası Avrupa’dan sağduyu mesajları geldi. Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande teröristlerle Müslümanların bir tutulmaması uyarısında bulundu.

31.10.2020Dünya
Fransa seçimleri ne zaman

Fransa seçimleri ne zaman?

Fransa'da seçimler, 1974 yılından 2002 yılına kadar her 7 yılda bir, 2002 yılında sonra ise her beş yılda bir yapılmaya başlandı. Her 5 yılda bir yenilenen seçimlerde, Cumhurbaşkanı ve meclis yetkilileri seçilmektedir. Seçimler 18 yaş üstündeki tüm yurttaşların katılımıyla tamamlanırken, yurt dışındaki Fransızlar için elçilik binalarında oy kullanma hakkı mümkün olabilmektedir. Peki, önümüzdeki Fransa seçimleri ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

29.10.2020Gündem
Elysee Sarayını karıştıran istifalar

Elysee Sarayı'nı karıştıran istifalar!

Fransa’da Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Dairesi'nde, birçok yetkin kişinin art arda gelen istifaları üzerine Elysee Sarayı, denetime gitmek zorunda kaldı. Macron’un göreve geldiği 2017’den bu yana dairede 20 danışman değişmiş oldu.

9.10.2020Dünya
‘Türkiye, AB ve Rusya yeni ortaklık kurmalı’

‘Türkiye, AB ve Rusya yeni ortaklık kurmalı’

Görevde olduğu sürede Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) katılım müzakerelerini bloke etmek için elinden geleni yapan ve üyeliğe karşı çıkmayı sürdüren eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, “Fırtınalar Zamanı” adlı yeni kitabında, kurucu üyelerinin Avrupa, Rusya ve Türkiye olacağı yeni bir uluslararası örgüt kurulması gerektiğini belirtti.

27.07.2020Dünya
Bernard Arnault kimdir kaç yaşında ve nereli

Bernard Arnault kimdir kaç yaşında ve nereli?

Bernard Arnault, son günlerin araştırılan isimleri arasında yer almaya başladı. Dünyanın en zengin adamları listesinde zaman zaman zirvede yer alan Bernard Arnault, adından söz ettiren onlarca şirketin yöneticiliğini yapmaktadır. Peki, Bernard Arnault kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

20.01.2020Ekonomi
Suudi Arabistan ordusunun Rus marşı performansı Putini şaşkına çevirdi

Suudi Arabistan ordusunun Rus marşı performansı Putin'i şaşkına çevirdi

12 yıl aradan sonra Suudi Arabistan'ı ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, karşılama töreninde Rusya Federasyonu Devlet Marşı'nı çalan Suudi Arabistan ordusu orkestrasının kötü performansı sebebiyle şaşkınlığını gizleyemedi.

15.10.2019Dünya
Fransa’nın Alman işgalinden kurtuluşunun 75’inci yıl dönümü kutlandı

Fransa’nın Alman işgalinden kurtuluşunun 75’inci yıl dönümü kutlandı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, müttefik kuvvetlerin Provans’ı Alman işgalinden kurtarmasının 75’inci yıl dönümü kutlamalarına katıldı. Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de katıldığı kutlamalarda bir önceki dönem Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande yoktu.

15.08.2019Dünya
Eski Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: Türkiye’yi örnek almalısınız

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: Türkiye’yi örnek almalısınız

Dünya Turizm Forumu, bu yıl Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı François Hollande, dünya turizminin önemli temsilcileri ve çok sayıda Türk iş insanının katılımıyla Angola’da gerçekleştirildi. Hollande burada yaptığı konuşmada “Dünyada turizm konusunda çok başarılı ülkeler var. Bunun en güzel örneği Türkiye. Angola da Türkiye’yi örnek almalı” dedi.

25.05.2019Avrupa
Aşırı sağ, bir gün Fransada iktidara gelecek

"Aşırı sağ, bir gün Fransa'da iktidara gelecek"

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı François Hollande, aşırı sağın 2022'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde veya daha sonraki bir zamanda iktidara geleceğini söyledi.

1.04.2019Dünya
Yeni Zelanda’yı yalnız bıraktılar

Yeni Zelanda’yı yalnız bıraktılar

Paris’te 7 Ocak 2015’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan terör saldırısı, o zaman dünyayı ayağa kaldırdı. Saldırıdan 4 gün sonra Türkiye de dahil 40 ülke devlet ve hükümet başkanı 11 Ocak 2015’te Paris’e giderek, Fransa’ya, “Yanınızdayız, hepimiz Charlie Hebdo’yuz” dediler.

19.03.2019Avrupa
Hollande: Sarı yeklilerin öfkesinde benim de payım var

Hollande: Sarı yeklilerin öfkesinde benim de payım var

Halefi Emmanuel Macron’u sarı yelekliler krizini iyi yönetememekle eleştiren Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı François Hollande, sarı yeleklilerin öfkesinde kendisinin de payı olduğunu itiraf etti.

3.02.2019Avrupa
Zirvedeki yalnız ülke

Zirvedeki yalnız ülke!

Katowice’deki BM İklim Zirvesi’nde yazılı basından sadece Hürriyet Pazar vardı. Serkan Ocak, Al Gore’la ve zirvenin kahramanı Greta’yla buluştu.

16.12.2018Hürriyet Pazar
Macron zorda

Macron zorda

Akaryakıt vergisine getirilen zamlara karşı başlayan gösterilerde Fransa Cumhurbaşkanı Macron hedef tahtasında. Bu hafta çözüm önerisini açıklaması beklenen Macron’un tavizlerle protestoları durdurması zor görünüyor.

10.12.2018Dünya
Hollande: Cumhurbaşkanı yürütmenin başındaki tek yetkili olmalı

Hollande: Cumhurbaşkanı yürütmenin başındaki tek yetkili olmalı

Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, başbakanlık makamının kaldırılması ve cumhurbaşkanının yürütmenin başındaki tek yetkili olması gerektiğini söyledi.

5.10.2018Avrupa
Fransada başbakanlık kaldırılsın önerisi

Fransa'da başbakanlık kaldırılsın önerisi

Fransa'nın eski cumhurbaşkanı François Hollande, başbakanlık makamının kaldırılması ve cumhurbaşkanının yürütmenin başındaki tek yetkili olması önerisinde bulundu.

4.10.2018Dünya
Fransa’nın eski başbakanı, İspanya’da belediye başkanlığına aday oldu

Fransa’nın eski başbakanı, İspanya’da belediye başkanlığına aday oldu

Eski Fransa Başbakanı Manuel Valls, İspanya’nın Barselona kentinde gelecek yıl mayıs ayında yapılacak belediye başkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

26.09.2018Avrupa
Fransada anayasanın ilk maddesinde değişiklik yapıldı

Fransa'da anayasanın ilk maddesinde değişiklik yapıldı 

Fransa Ulusal Meclisi'nde anayasanın ilk maddesinde "ırk" kelimesinin kaldırılmasına ve cinsiyet ayrımı yapılmamasına karar verildi.

12.07.2018Dünya
Fransanın en zenginleri servetlerini üçe katladı

Fransa'nın en zenginleri servetlerini üçe katladı

Ülkedeki en zengin 500 iş adamının serveti, son 10 yılda üçe katlanarak 650 milyar euroya ulaştı

5.07.2018Ekonomi
Liste açıklandı: İşte en zengin Fransız

Liste açıklandı: İşte en zengin Fransız

Fransa'da ülkedeki en zengin 500 iş adamının servetinin son 10 yılda üçe katlanarak 650 milyar avroya ulaştığı ve avro milyarderi sayısının ilk kez yüzü aştığı ortaya çıktı.

5.07.2018Ekonomi
Fransızların yüzde 37’si yaptıklarını yanlış buluyor

Fransızların yüzde 37’si yaptıklarını yanlış buluyor

Fransa’da yapılan bir ankete göre, Fransızların yüzde 31 Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un siyasetini ‘doğru’ buluyor, yüzde 37’si de ‘yanlış’ buluyor. Bu oranın Macron’un selefi François Hollande’ın cumhurbaşkanlığı görevinin ilk yılındaki oran ile aynı olduğu ifade edildi.

7.06.2018Avrupa
Fransada Macrona destek eriyor

Fransa'da Macron'a destek eriyor

Fransızların yüzde 37'si Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un siyasetini "doğru" bulmadığını belirtti.

6.06.2018Dünya
Fransa eski başbakanına başka ülkeden belediye başkanlığı teklifi

Fransa eski başbakanına başka ülkeden belediye başkanlığı teklifi

Fransa’nın eski başbakanı Manuel Valls’e İspanya’nın Barselona kenti belediye başkanlığı teklif edildi.

20.04.2018Dünya
‘Seçim kampanyası Almanya’ya taşınmasın’

‘Seçim kampanyası Almanya’ya taşınmasın’

Yaklaşık 1 milyon 200 bin kayıtlı Türk seçmenin bulunduğu Almanya’da farklı görüşten siyasetçiler, Türkiye’deki erken seçim mücadelesinin Almanya’ya taşınmaması gerektiğini söyledi.

20.04.2018Avrupa
İşte Türkiyenin tepkisini çeken fotoğraf... Fransadan Suriye açıklaması

İşte Türkiye'nin tepkisini çeken fotoğraf... Fransa'dan Suriye açıklaması

Suriye'nin kuzeyinde faaliyet yürütülen ve ana omurgasını terör örgütü PYD/YPG'nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri, YPG, YPJ ve Demokratik Halk Hareketi'nden oluşan Suriye heyetinin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ziyaretinin öncesinde Elysee Sarayı girişinde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı. Reuters'ın haberine göre Fransa'dan "Suriye'nin kuzeyine yeni askeri operasyon planımız yok" açıklaması geldi.

30.03.2018Dünya
Fransanın skandal hamlesine Türkiyeden sert tepki...

Fransa'nın skandal hamlesine Türkiye'den sert tepki...

Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonuna başından bu yana sıcak bakmayan ve açıkça eleştirmekten kaçınmayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ankara’nın çok sert tepkisine neden olacak bir adım attı. Macron, Türkiye’nin arananlar listesinde bulunan Salih Müslim’in de çatısı altında faaliyet gösterdiği TEV-DEM’in Eş Başkanı Asya Abdullah’ın da aralarında bulunduğu bir heyeti Elysee Sarayı’nda kabul etti. Fransa'nın Menbiç’e asker göndereceği belirtilirken Macron'un terör örgütü YPG'ye destek garantisi verdiği öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise Fransa'nın terör örgütü SDG ile Türkiye arasında arabuluculuk yapma isteğiyle ilgili olarak, 'Ciddiyetten uzak bir yaklaşım.' ifadelerini kullandı. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da "Fransa'nın PYD/YPG/YPJ'ye destek garantisi teröre destektir. Terör örgütlerine dost olan Türkiye'nin dostluğunu kaybeder" dedi.

29.03.2018Dünya
44 yıldır üyesi olduğu partiden istifa etti

44 yıldır üyesi olduğu partiden istifa etti

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, 44 yıldır üyesi olduğu Sosyalist Partiden (PS) istifa ettiğini açıkladı.

8.03.2018Dünya
Mösyö Dukanın diyet atıştırmalıkları

Mösyö Dukan'ın diyet atıştırmalıkları

Kitabı 11 milyondan fazla satan Dukan Diyeti’nin yaratıcısı Pierre Dukan’la tanıtım için geldiği İstanbul’da buluştuk. Biliyorsunuz, dört aşamalı Dukan Diyeti, sadece protein ve sebzeyle beslenmeyi savunuyor. Karbonhidrat ve şeker de başdüşman. Ama o da nesi? Bir de baktım 76 yaşındaki ünlü doktorun önünde envai çeşit bisküvi...

Candan Erçetin kimdir Kaç yaşında ve nereli

Candan Erçetin kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Türk müzik dünyasının en önemli isimlerinden olan Candan Erçetin, en çok merak edilen ve araştırılan isimlerden biri. Zaman zaman magazin basınında yer alan haberlerle tekrar gündem olan Candan Erçetin'in hayranları, ünlü sanatçı hakkında merak ettikleri konuları internette araştırıyor. Peki Candan Erçetin Kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

2.03.2018Televizyon
Fransa’da 53 yıllık havaalanı projesi iptal edildi

Fransa’da 53 yıllık havaalanı projesi iptal edildi

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, 1965 yılından bu yana yapılması planlanan havaalanı projesini iptal ettiklerini açıkladı.

17.01.2018Dünya
Macron, nükleer enerjiye devam dedi

Macron, nükleer enerjiye devam dedi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesindeki nükleer santralleri kapatamayacağını söyledi.

18.12.2017Dünya
‘Bakanlığa bağlı yargı’ya itiraza ret

‘Bakanlığa bağlı yargı’ya itiraza ret

Fransa Anayasa Mahkemesi, ülkedeki hakimler ve savcıların adalet bakanına bağlı oluşunun yargının bağımsızlığı ilkesine karşı ve anayasaya aykırı olduğu iddiasıyla yapılan başvuruyu reddetti.

9.12.2017Dünya
Bataclan’da katledilenler Paris’te anıldı

Bataclan’da katledilenler Paris’te anıldı

Fransa’nın başkenti Paris’te 13 Kasım 2015 Paris’te yapılan terör saldırılarında hayatını kaybeden 130 kişi için anma törenleri düzenlendi.

13.11.2017Dünya
UNESCOnun yeni başkanı belli oldu

UNESCO'nun yeni başkanı belli oldu

Fransa Eski Kültür ve İletişim Bakanı Audrey Azoulay, UNESCO’nun yeni başkanı seçildi.

10.11.2017Dünya
Fransa nişanı geri almayı tartışıyor

Fransa nişanı geri almayı tartışıyor

Fransa’da, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a verilen şeref nişanının (Legion d’Honneur) Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından geri alınması tartışılıyor.

3.11.2017Dünya
Katarlı rakibini 2 oy farkıyla geçti

Katarlı rakibini 2 oy farkıyla geçti

Fransa’nın eski Kültür Bakanı Audrey Azoulay, Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO), yeni genel sekreteri seçildi.

14.10.2017Dünya
Seçimden sonra ilk kez yükseldi

Seçimden sonra ilk kez yükseldi

Fransa Cumhurbaşkanı François Macron’u destekleyenlerin oranı ilk kez yükseldi.

9.10.2017Dünya
Sanat ve kültürün prensi hayatını kaybetti

'Sanat ve kültürün prensi' hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü Fransız modacı Yves Saint Laurent’in hayat arkadaşı ve aynı zamanda markanın başarısındaki kilit isim olan Pierre Bergé, 86 yaşında yaşamını yitirdi. Parlamenter Jean-Luc Mélenchon Bergé’nin 'sanatın ve kültürün prensi' olduğu söylendi.

9.09.2017Dünya
7 bin euroluk saati gaspçıya kaptırmadı

7 bin euroluk saati gaspçıya kaptırmadı

Fransa’nın başkenti Paris’te Hollande döneminde bakanlık da yapan Senatör Jean-Michel Place, gaspa maruz kaldı. Gaspçının yüzünü yumrukladığı senatör, bir dişi de kırılmasına rağmen kolundaki saati kaptırmadı.

6.09.2017Dünya
Fransadan Esad konusunda bir U dönüşü daha

Fransa'dan Esad konusunda bir U dönüşü daha

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Suriye'de çözüm için Esad'ın gitmesinin 'ön şart olmadığını' söylemişti ancak bugün bir bakanı 'Esadlı geçiş olmaz' dedi.

1.09.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Estonya’nın “dijital kimliğini” kimler almış?

Sovyetler Birliği’nden 1991 yılında bağımsızlığını elde eden 1.3 milyonluk Estonya Avrupa Birliği’nde 4.  Sanayi Devrimi’ne en hızlı hazırlanan ülkelerden biri.

20.10.2018

Beyaz boksör külodu ile sürgünde bile zamparalık yapan faşist

OKYANUS atıklarından yapılmış, turkuaz renkli spor ayakkabılarımı çıkarıp kuma bastım...

14.07.2018

Hürriyet yazarı gözüyle Sabah’ın dünkü manşeti

İTİRAF edeyim dün içimi en çok okşayan manşet Sabah gazetesininkiydi.

27.03.2018

Macron’la Türkiye için değişen ne?

AVRUPA’nın Türkiye politikasında Fransa her zaman önemli bir aktör olmuştur.

10.01.2018

Edremit’in zeytin-zeytinyağı ve balı: Kazdağlarında bir ‘Gargaron’ öyküsü

ŞAHİN Uzun, özel sektörde uzun yıllar üst düzey yönetici olarak çalışmış; 7 yıl önce sağlık sorunları nedeniyle Kuzey Ege’ye yerleşmiş, arıcılık kursuna giderek arı yetiştiriciliği belgesi almış.

19.12.2017

Şaşmaz cinayetinde olay yeri videosunda gördüğüm ayrıntılar

ÖNCEKİ gün İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile İstiklal Caddesi’ni dolaşırken telefonum çaldı.

31.08.2017