EKSTRA
MENÜ

Francis Ricciardone

Francis Ricciardone haberleri sayfasında güncel ve son dakika Francis Ricciardone hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 441 Francis Ricciardone haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Francis Ricciardone Haberleri

En şiddetli şekilde kınıyoruz

En şiddetli şekilde kınıyoruz

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, AK Parti ve Adalet Bakanlığı’na yapılan saldırılarla ilgili, “Saldırıları en şiddetli şekilde kınıyoruz” dedi.

20.03.2013Gündem
ABD Büyükelçisi saldırıyı kınadı

ABD Büyükelçisi saldırıyı kınadı

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, AK Parti ve Adalet Bakanlığı'na yapılan saldırılarla ilgili, “Akşamki saldırıları en şiddetli şekilde kınıyoruz” dedi.

20.03.2013Gündem
AK Parti’ye saldırı

AK Parti’ye saldırı

Başkent dün gece eşzamanlı patlamalarla sarsıldı. Ankara’nın en sıkı korunan yerlerinden Adalet Bakanlığı’na iki el bombası atılırken, AK Parti Genel Merkezi’ne ise lav silahıyla saldırıldı. Bir saldırgan güvenlik kameralarınca kaydedildi. Danimarka'da bulunan Başbakan ilk açıklamasında, 'Ciddi bilgiler ve tespitler var, dönünce açıklayacağım' dedi. ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone de AK Parti Genel Merkezi'ne 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulundu. Bu arada polis, DHKP-C'li olduğu belirtilen saldırganın kimliğini saptadı. DHKP-C de saldırıyı üstlendiğini duyurdu.

19.03.2013Gündem
En önemli 3 adam benimle birlikte

'En önemli 3 adam benimle birlikte'

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, dün akşam Cumhurbaşkanı Gül'ü ziyaret etti. Ziyarette Gül, konuk bakana bir fotoğraf gösterdi. Kerry de duygulandı ve Cumhurbaşkanı'ndan üzerine bir şeyler yazarak imzalamasını rica etti. Gül konuğunu kırmadı ve “Başkan Obama yönetiminin en önemli üç adamı benimle birlikte” yazarak fotoğrafı imzaladı ve Kerry'ye verdi.

2.03.2013Gündem
Kerry dosyası elinde ayrıldı

Kerry dosyası elinde ayrıldı

Bakan olmasının ardından çıktığı bölge turu kapsamında ilk kez Türkiye'ye gelen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Ankara'dan ayrıldı. Ankara’ya eli boş inen Kerry’nin, başkentten ayrılırken ise elinde kalınca bir dosya vardı. ABD Dışişleri Bakanı'nın elindeki dosyada ne olduğu merak uyandırdı.

2.03.2013Gündem
Anıtkabir Özel Defterine ne yazdı

Anıtkabir Özel Defteri'ne ne yazdı?

Bölge turu kapsamında Türkiye'ye ziyarette bulunan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Anıtkabir'i ziyaret etti.

2.03.2013Gündem
ABDden Akarsu anıtı

ABD'den 'Akarsu' anıtı

ABD, Mustafa Akarsu'yu maddi-manevi unutmadı. ABD Elçiliği'ne düzenlenen canlı bomba saldırısında güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu yaşamını yitirdi. Saldırının ardından Büyükelçi Ricciardone ''Akarsu bir kahraman'' dedi. Akarsu kahramandı çünkü canı pahasına gazeteci Didem Tuncay'ı iterek kurtarmıştı. ABD Büyükelçiliği de Akarsu'ya minnetini onun adına bir 'akarsu' şeklinde bir havuz yaptırarak gösterdi. Bugün Başkent'e gelen ABD Dışişleri Bakanı'nın ilk durağı da elçilik oldu.

2.03.2013Gündem
ABD ile otopark krizi

ABD ile otopark krizi

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nde meydana gelen patlamanın ardından şimdi de cadde üzerine Yargıtay personeli ile Paris Caddesi’nde oturanların araçlarının park etmesi kriz yarattı.

25.02.2013Gündem
Hedef Koalisyon üyeleri miydi

Hedef Koalisyon üyeleri miydi?

Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki patlamanın muhalif Suriye Ulusal Koalisyonu üyelerinin Türkiye’ye geçişinden 10 dakika sonra meydana geldiği ortaya çıktı. İçişleri Bakanı Muammer Güler de patlamaya ilişkin önemli bilgiler paylaşırken ölü sayısının 14'e yükseldiğini söyledi.

12.02.2013Gündem
Kan davasına dönüşmesin

Kan davasına dönüşmesin

AK Parti, Türkiye’deki yargı uygulamaları konusunda ABD ile yaşadığı söz düellosuna nokta koydu.

8.02.2013Gündem
Teşekküre gitti, yargı uyarısı aldı

Teşekküre gitti, yargı uyarısı aldı

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, geçen hafta büyükelçiliğe yapılan canlı bomba saldırısından sonra hükümet ve Türk polisinin gösterdiği yakın işbirliği anlayışına teşekkür için gittiği Dışişleri Bakanlığı’nda, Türk yargısına yönelik eleştirel sözleri nedeniyle uyarı da aldı.

7.02.2013Gündem
Eskişehir’de tutuklu kalmadı

Eskişehir’de tutuklu kalmadı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde ihale soruşturması kapsamında tutuklanan 5 kişiden 4’ü daha bir üst mahkemeye yapılan itiraz sonucunda serbest bırakılınca tutuklu kalmadı.

7.02.2013Gündem
Ricciardoneden Çelike mektup

Ricciardone'den Çelik'e mektup

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Türkiye’deki yargı sistemine ilişkin eleştirilerine, “Acemi elçi haddini bilmeyi öğrenememiş” yanıtını veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’e bir mektup gönderdi.

7.02.2013Gündem
Ricciardoneye Türkiyenin rahatsızlığı iletildi

Ricciardone'ye Türkiye'nin rahatsızlığı iletildi

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, Dışişleri Bakanlığı'nda Müsteşar Feridun Sinirlioğlu görüştü. Görüşmede Büyükelçi'ye basına yansıyan açıklamalarından dolayı Türkiye'nin duyduğu rahatsızlık iletildi. Ricciardone'nin Dışişleri'ne girişinde elinde taşıdığı mavi dosya dikkat çekti.

7.02.2013Gündem
Bozdağ: Fevkalade yanlış

Bozdağ: Fevkalade yanlış

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin, süren bazı davalarla ilgili açıklamalarına ilişkin “Fevkalade yanlış, göreviyle bağdaşmayan açıklama olarak görüyorum. Umarım tekrar etmez” dedi.

7.02.2013Gündem
Hüseyin Çelikten önemli açıklamalar

Hüseyin Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin uyarılacağını söyledi. İşte Çelik'in açıklamalarından satır başları:

7.02.2013Gündem
Ricciardone Dışişlerine teşekküre gidecek

Ricciardone Dışişleri'ne teşekküre gidecek

Türk yargısıyla ilgili sözlerinin ardından özellikle AK Parti cephesinden gelen eleştiri oklarının hedefi olan AB Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığı yönünde haberler Ankara kulislerini hareketlendirdi. Ancak olayın perde arkasında farklı bir durum söz konusuydu.

7.02.2013Gündem
Büyükelçi haddini bilmeyi öğrenememiş

Büyükelçi haddini bilmeyi öğrenememiş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin Ergenekon ve Balyoz davalarını örnek vererek Türk yargısına yönelik eleştirilerine sert tepki gösterdi.

6.02.2013Gündem
Çelik’ten ABD elçisine sert tepki

Çelik’ten ABD elçisine sert tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin Ergenekon ve Balyoz davalarını örnek vererek Türk yargısına yönelik eleştirilerine sert tepki gösterdi. Elçinin göreve ilk başladığında da bu tür ifadeler kullandığını hatırlatan Çelik, “Sayın Ricciardone haddini bilmeyi öğrenememiş” diye konuştu.

6.02.2013Gündem
Ricciardoneye Don Kişot benzetmesi

Ricciardone'ye Don Kişot benzetmesi

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin Türkiye'deki yargı sisteminden, Irak'la ilişkilerine kadar geniş yelpazede yaptığı değerlendirmelere ilk tepki Kuzey Irak'tan geldi.

6.02.2013Gündem
Vekiller neyle suçlandığını bilmeden hapiste

Vekiller neyle suçlandığını bilmeden hapiste

ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, isim vermeden Ergenekon, Balyoz gibi Türkiye kamuoyunun en çok tartışılan davalarını çok sert eleştirdi.

5.02.2013Gündem
Suçları bile belli değil

Suçları bile belli değil

ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, dün gazetelerin temsilcileriyle yaptığı sohbet toplantısında, özetle şu mesajları verdi:

5.02.2013Gündem
Teröristler kazanamayacak

'Teröristler kazanamayacak'

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu'ndaki (USAK) Türk-Amerikan ilişkileri konferansında konuşan ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, cuma güü gerçekleşen ABD Büyükelçiliği'ne yönelik saldırıya değinerek ''Teröristler hiçbir şekilde kazanamayacak'' dedi.

5.02.2013Gündem
İtip kurtarmış

İtip kurtarmış

ABD Büyükelçiliği’ne yönelik canlı bomba saldırısına ilişkin güvenlik kameraları kayıtları, hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu’nun, Büyükelçi Francis Ricciardone’nin, “O bir Türk kahraman” sözlerinin ne kadar doğru olduğunu ortaya koydu.

2.02.2013Gündem
Clintondan buruk veda

Clinton'dan buruk veda

Dört yıldır sürdürdüğü ABD Dışişleri Bakanlığı görevinin son gününde Ankara'daki büyükelçilik saldırısıyla sarsılan Hillary Clinton, duygu yüklü bir törenle veda etti. 21 Ocak 2009'da üstlenip 1 Şubat 2013'te devrettiği görev, Clinton'dan fiziksel anlamda da çok şey götürdü.

2.02.2013Gündem
Akarsu bir kahraman

Akarsu bir kahraman

ABD Büyükelçiliği’nden yapılan yazılı açıklamada gösterilen dayanışma için Türk halkı, hükümeti ve basın mensuplarına teşekkür edildi.

1.02.2013Gündem
Ricciardoneden patlamada yaralanan gazeteciye ziyaret

Ricciardone'den patlamada yaralanan gazeteciye ziyaret

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği’ndeki patlamadan yaralı kurtulan kişinin, yakın bir döneme kadar NTV’de çalışan gazeteci Didem Tuncay olduğu ortaya çıktı. Tuncay’ı hastanede ziyaret eden ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, eski muhabirin elçiliğe kendisinin çay daveti üzerine geldiğini söyledi.

1.02.2013Gündem
Mehmet Ali Biranda veda

Mehmet Ali Birand'a veda

Önceki akşam kaybettiğimiz duayen gazeteci Mehmet Ali Birand, son yolculuğuna uğurlandı. Birand için ilk tören yıllarca görev yaptığı Doğan Tv Center'ın önünde yapıldı. Oğlu Umur Birand, babasının naaşının başında sözlerini tamamlayamadı, sözleri boğazında düğümlendi ve ''Babamı kaybettim'' diyerek gözyaşı döktü. Birand için Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze törenine Cumhurbaşkanı Gül ve bir çok siyasi katıldı. Birand'ın naaşı musalla taşına konduğunda eşi Cemre Birand, torunu Umberto Ali'nin çorabını tabuta iğne ile taktı. Törende Umur Birand, ayakta durmakta güçlük çekti, annesine sarılarak gözyaşı döktü. Birand'la en son 9 Ocak akşamı evinde akşam yemeğinde bir araya geldiğini söyleyen Fener Rum Patriği Bartholomeos da cenaze namazı sırasında saf tuttu.

19.01.2013Gündem
ABD Büyükelçileri konuştu

ABD Büyükelçileri konuştu

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ve ülkesine geri çağırılmış olmasına rağmen halen resmi Şam Büyükelçisi Robert Stephen Ford, Hürriyet’in sorularını yanıtladı.

15.12.2012Gündem
Tetik Türkiyede açıklamasına cevap

"Tetik Türkiye'de" açıklamasına cevap

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Türkiye'ye konuşlandırılacak patriot füzelerinde, kullanma kararının "tüm NATO'ya ait olduğunu" açıkladı.

29.11.2012Gündem
Bizi Başkan Obama gönderdi

Bizi Başkan Obama gönderdi

Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) Başkanı Rajiv Shah ve ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, dün ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin kaldığı Kilis’teki konteyner kenti ziyaret etti.

27.11.2012Gündem
ABDden sınır ziyareti

ABD'den sınır ziyareti

Kilis'e giden ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) Başkanı Rajiv Shah ve ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin kaldığı konteyner kenti ziyaret etti.

27.11.2012Gündem
Ricciardonenin evinde sürpriz tablo

Ricciardone'nin evinde sürpriz tablo

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin resmi ikametgahında sürpriz tablo; Amerikan Elçisinin evinin duvarında, Kur'an-ı Kerim'den Enbiya suresinden bir ayetin yer aldığı kaligrafik bir tablo asılı.

8.11.2012Gündem
İlk ziyaret Türkiyeye iddiasına yanıt

İlk ziyaret Türkiye'ye iddiasına yanıt

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Obama'nın ilk ziyaretini Türkiye'ye yapacağı yönündeki iddialara yanıt verdi.

7.11.2012Gündem
Ricciardone: Sandıktan kim çıkarsa çıksın, Türkiye...

Ricciardone: Sandıktan kim çıkarsa çıksın, Türkiye...

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, ABD’nin Türkiye Misyonu’nun Haydarpaşa Tren İstasyonu’nda düzenlediği 2012 ABD Başkanlık Seçimleri etkinliğinde Hürriyet’in sorularını yanıtladı. Ricciardone, ABD’de sandıktan kim çıkarsa çıksın, Türkiye ile işbirliğinin devam edeceği mesajını verdi.

7.11.2012Gündem
PKK herkesten fazla Kürt öldürüyor

"PKK herkesten fazla Kürt öldürüyor"

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, PKK’nın Türkiye’deki Kürt vatandaşlarının eşitlik ve onurunu ilerletmek için herhangi bir şey yapmadığını belirterek, "Tam tersine, Kürtlerin hayatlarını mahvetmeleri bir yana, herkesten daha fazla Kürt öldürüyorlar" dedi.

1.11.2012Gündem
Gülden veto açıklaması

Gül'den veto açıklaması

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, yerel seçimlerin 27 Ekim 2013’te yapılmasını öngören anayasa değişikliğine ilişkin düzenlemeyi TBMM’ye iade etmesine ilişkin ilk kez konuştu.

17.10.2012Gündem
Suriyeliler her bilgiyi verdi

Suriyeliler her bilgiyi verdi

Suriye açıklarında düşürülen Türk jetinin iki pilotunun naaşlarını çıkaran Nautilus’a sahip vakfın yöneticisi Bob Ballard ve Nautilus ekibi zorlu sürecin detaylarını Hürriyet’e anlattı. Ballard, “Suriyeliler uçak enkazının bulunduğu yere ilk ulaşanlar olmuş. Buldukları her bilgiyi de hiç yanıltmadan, maniple etmeden Türk makamlarına iletmişler” dedi.

30.08.2012Gündem
ABD heyeti Ankarada, Suriye masada

ABD heyeti Ankara'da, Suriye masada

Türkiye ile ABD heyetleri yarın Ankara'da Suriye'ye "insani yardım için tampon bölge" konusunu masaya yatırıyor.

22.08.2012Gündem
İran “PKK’ya silah” iddiasını yalanladı

İran “PKK’ya silah” iddiasını yalanladı

İran’ın Ankara Büyükelçiliği, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin, “İran’ın Suriye’ye verdiği silahlar PKK’ya gidiyor” açıklamasını yalanladı.

15.08.2012Gündem
İrandan Ricciardoneye PKK yalanlaması

İran'dan Ricciardone'ye PKK yalanlaması

İran'ın Ankara Büyükelçiliği, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin, PKK'ya giden silahlara ilişkin açıklamasını yalanladı.

15.08.2012Gündem
Ricciardone: Aygünün serbest kalması için dua ediyoruz

Ricciardone: "Aygün'ün serbest kalması için dua ediyoruz"

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile biraraya gelen ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone PKK tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılması için dua ettiklerini söyledi.

14.08.2012Gündem
Türk halkına teşekkürler

Türk halkına teşekkürler

Afrika ülkelerini kapsayan turu kapsamında Gana ve Benin’in ardından İstanbul’a gelen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton “Biz hiçbir şekilde Suriye’nin PKK için barınma yeri olmasını istemiyoruz” dedi. Clinton, Türk halkına ve Türk hükümetine sığınmacı Suriyelilere gösterdikleri yardım ve misafirperverlik için teşekkür etti.

11.08.2012Gündem
ABD Dışişleri Bakanı Clinton İstanbulda

ABD Dışişleri Bakanı Clinton İstanbul'da

Afrika ülkelerini kapsayan turu kapsamında Gana ve Benin’i ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye yaşanan olaylarla ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere İstanbul’a geldi.

11.08.2012Gündem
Hillary Clinton İstanbulda

Hillary Clinton İstanbul'da

AFRİKA ülkelerini kapsayan turu kapsamında Gana ve Benin’i ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye yaşanan olaylarla ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere İstanbul’a geldi.

11.08.2012Gündem
ABD heyeti Hacivat ile Karagöz oyununda sahneye çıktı

ABD heyeti Hacivat ile Karagöz oyununda sahneye çıktı

Üsküdar Belediyesi’nin İskele Meydanı’ndaki dubada kurduğu iftar yemeğinde vatandaşlara yemek dağıtan ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Philip Gordon ile beraberindeki heyet daha sonra Karagöz ile Hacivat oyununun kostümlerini giyerek sahneye çıktı. ABD’li heyet, gösteriyi izleyen vatandaşlardan büyük alkış aldı.

1.08.2012Kelebek
ABDli diplomatlar iftar çadırında yemek dağıttı

ABD'li diplomatlar iftar çadırında yemek dağıttı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Philip Gordon, Amerikan Büyükelçisi Francis Ricciardone, ABD İstanbul Başkonsolosu Scott Frederic ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, iftar çadırında beraber yemek dağıttı. Ricciardone daha sonra bir vatandaşın vize sorununu dinledi. Vize alamayan vatandaş, ABD’nin Türk vatandaşlara uyguladığı vize şartlarının ağır olduğunu söyleyerek sitem etti. Ricciardone ise 'Hepinizi Amerika'da görmek' isteriz yanıtını verdi.

31.07.2012Gündem
Ruhban  okulu  açılsın

Ruhban okulu açılsın

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa ve Avrasya İşleri’nden Sorumlu Bakan Yardımcısı Philip Gordon, dün Heybeliada Ruhban Okulu’nu ziyaret etti ve “İnanç özgürlüğü açısından ABD buranın açılmasını güçlü bir şekilde destekliyor. Umarız yakın zamanda faaliyet geçmiş durumda ziyaret ederiz” dedi.

30.07.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Haftanın satırbaşları

CEMRAYA. İsrail’in ‘bir gece ansızın gelebilirim’ deyip de vurmaya karar verdiği Şam banliyösü.

3.02.2013

‘Bertaraf’ edilen Trakya

TRAKYA’nın orta yerinde, Çorlu’ya 1.5 km uzaklıkta Karatepe bölgesine bir bela geliyor; Katı Atık Berteraf ve Enerji Üretim Tesisi...

18.10.2012