EKSTRA
MENÜ

Fotokapan

Fotokapan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fotokapan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 207 Fotokapan haberi bulunmuştur.

Fotokapan Haberleri

Antep fıstığı hırsızlarına fotokapanlı önlem

Antep fıstığı hırsızlarına fotokapanlı önlem

Gaziantep Ticaret Borsası, hasat döneminin başlamasıyla Antep fıstığı bahçelerinde yaşanabilecek olası hırsızlık olaylarının engellenmesine yönelik İl Jandarma Alay Komutanlığına fotokapan bağışında bulundu.

29.07.2018Ekonomi
Ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu

Ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu

Uşak'ın Banaz ilçesindeki ormanlık alanda ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu.

3.07.2018Haber
Uşakta ilk kez görüldü Fotokapanla aranıyor...

Uşak'ta ilk kez görüldü! Fotokapanla aranıyor...

Uşak'ın Banaz ilçesindeki ormanlık alanda ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu.

3.07.2018Gündem
Fotokapana yakalanan teröristin sarı eldiveninin sırrı çözüldü

Fotokapana yakalanan teröristin sarı eldiveninin sırrı çözüldü

Giresun'un Güce ilçesi kırsalında önceki gün öldürülen, biri PKK'nın sözde Karadeniz yapılanması sorumlusu, 2 teröristin üzerinden çıkan belgelerle bölgedeki 8 kişilik grup deşifre oldu. Güvenlik güçlerinin operasyonları sürerken, fotokapana yakalanan öldürülen teröristlerden birinin eline taktığı sarı eldivenin sırrı da çözüldü. Teröristlerin, bölgedeki fotokapanlara yakalanmamak için sık ağaçlar ve dikenli bitkilerle kaplı yollardan ilerlediği, ellerini dikenlerden korumak için de eldiven taktığı bildirildi.

2.06.2018Gündem
Böyle yakalandı Bu fotoğraftan sonra operasyon başladı

Böyle yakalandı! Bu fotoğraftan sonra operasyon başladı

Giresun’un Güce ilçesinde güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilen 2 teröristin fotokapana yakalandıkları anlar ortaya çıktı.

1.06.2018Gündem
Kan izlerine rastlanan bölgede sıcak takip

Kan izlerine rastlanan bölgede sıcak takip!

Gümüşhane’deki operasyon sırasında 2 askeri yaralayan PKK’lı teröristlerin, geçen yıl Başçavuş Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü şehit eden grup olduğu belirlendi. Yaralı olduğu düşünülen teröristlerin izi sürülüyor.

9.04.2018Gündem
Leoparı saklasak da mı korusak

Leoparı saklasak da mı korusak?

Varlıklarından hep öldüklerinde haberdar oluyorduk. O, Anadolu’nun en gizemli, en karizmatik ve ne yazık ki görüldüğü yerde üzerine hemen kurşun yağdırıldığı için en talihsiz hayvanı. ‘Anadolu Parsı’ yani leopardan bahsediyoruz. Geçen hafta ilk defa canlısını görüntülemeyi başardığımız bu canlıyla ilgili ciddi bir sınav bekliyor şimdi bizi. Onu koruyacak mıyız yoksa katletmeye devam mı edeceğiz? Bu, aslında doğayı ne kadar önemsediğimizin, başka canlıların yaşam hakkına ne kadar saygı duyduğumuzun sınavı...

17.02.2018Hürriyet Pazar
Ardahanda doğal yaşam fotokapanla görüntülendi

Ardahan'da doğal yaşam 'fotokapan'la görüntülendi

DOĞA Koruma ve Milli Parklar Ardahan Şube Müdürlüğü tarafından ormanlık alanlarda yaşayan hayvan popülasyonlarının belirlenmesi amacıyla fotokapanlar kuruldu. Kurt, vaşak, ayı, domuz, tavşan, tilki, atmaca, kartal ve baykuş gibi hayvanların doğal yaşamındaki görüntüleri fotokapanlarla kaydedildi.Yaban hayatın yoğunlukta olduğu Posof ilçesindeki ormanlık alanın dört bir yanına Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından konulan kapanlara yansıyan ilginç görüntüler Ardahan Valiliği'nin www.ardahan.gov.tr resmi İnternet sitesinde 'yaban-hayati' hayatı adı altında yayımladı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği sitede yer alan fotoğraf ve görüntülerde ise bir ayının gelip kapanı incelemesi oldu. 2015 yılından 2017 yılına kadar kaydedilen görüntülerin çekimlerinin ise devam ettiği belirtildi.

29.12.2017Haber
Düzcede görüntülendi

Düzce'de görüntülendi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Düzce Şube Müdürlüğü tarafından kentin çeşitli bölgelerine kurulan "fotokapan"lar aracılığıyla boz ayı, karaca, kurt, çakal, tilki, geyik, su samuru ve çeşitli kuşlar doğal ortamlarında görüntülendi.

30.11.2017Gündem
Fotokapan kuruldu, sonuç belli oldu...

Fotokapan kuruldu, sonuç belli oldu...

İstanbul Silivri'de çiftliklere kurtların dadandığı iddialarının ardından bölgeye fotokapan kurulmuştu...

27.10.2017Gündem
Türkiyede görüntülendiler...

Türkiye'de görüntülendiler...

Fotokapanla görüntülendiler...

24.10.2017Gündem
Silivrideki saldırılarda vahşi melez şüphesi...

Silivri'deki saldırılarda 'vahşi melez' şüphesi...

Silivri’de çiftliklerdeki atlar ile koyun ve köpeklere yönelik vahşi hayvan saldırıları bölgede yaşayanları tedirgin ediyor. Olağan şüpheli kurtlar. Ancak doğal yaşam uzmanları ilginç bir iddia gündeme getiriyor: “Bu mevsimde kurt olmaz. Ya yıllar önce ormana bırakılan köpekler vahşileşti ya da bu köpeklerin çakallarla çiftleşmesinden melez bir ırk ortaya çıktı”. Bir diğer iddia ise aşırı yağışların kurtları tetiklemiş olabileceği yönünde...

25.08.2017Gündem
Maçkadaki PKKlı teröristlerle ilgili son dakika bilgileri

Maçka'daki PKK'lı teröristlerle ilgili son dakika bilgileri

Trabzon'un Maçka ilçesinde uzman çavuşu Osman Gazi Çetingöz'ü şehit eden teröristler, fotokapan tarafından görüntülendi. Bölgede 4 terörist olduğu belirtiliyor.

18.05.2017Gündem
Himalayalar’da efsane leoparın peşinde

Himalayalar’da efsane leoparın peşinde

Oxford Üniversitesi Zooloji Bölümü’nde Yaban Hayatı Koruma ve Araştırmaları Merkezi (WildCRU) akademisyenlerinden Dr. Özgün Emre Can, şimdilerde kurduğu hayalin içinde yaşıyor. Bugüne kadar alanında en büyük fotokapan çalışması ile Himalayalar’da bulutlu leoparı ilk kez görüntüleyerek varlığını kanıtladı. Şimdi, dünyanın çatısında gezegenimizin en gizemli, en nadir, en az görülen büyük kedilerinden bulutlu leoparın peşinde koşturuyor ve korunmaları için uğraşıyor.

25.03.2017Hayat
Artvinde fotokapana yakalandı İlginç görüntü

Artvin'de fotokapana yakalandı! İlginç görüntü

Artvin'in Şavşat ilçesinin Meydancık Köyü kırsalına Doğa Koruma Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü'nün yerleştirdiği fotokapana takılan ayı görenleri hayrete düşürdü.

11.01.2017Gündem
Biri Akdeniz foklarını gözetliyor

Biri Akdeniz foklarını gözetliyor

ORMAN ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, Mersin kıyılarında başlanan “Mersin Akdeniz Foku Türk Koruma Eylem Planı” çalışmaları ile Mersin Erdemli Narlıkuyu ile Antalya Gazipaşa ilçesi Kaledran arasında kalan çok sayıda Akdeniz fokunun üreme, beslenme ve dinlenme mağaralarını tespit etmeye çalışıyor.

23.12.2016Gündem
Kurtlar fotokapana yakalandı

Kurtlar fotokapana yakalandı

Bartın ve Kastamonu sınırları içinde yer alan Küre Dağları MilliParkında fauna çeşitliliğinin arşivlenmesi kapsamında, önemli türleringörüntülenmesi için çaba sarf ediliyor. Bu kapsamda kurulanfotokapanlara farklı hayvanların görüntüleri yansıyor. Böylelikleyetkililer, bölgede hayvan çeşitliliğin artması için önemli çalışmalargerçekleştiriyor. Bu kez, bölgede varlığı bilinen kurtlar fotokapanayakalandı. Küre Dağları Milli parkında şimdiye kadar yaban kedisi,kurt, su samuru, kızıl geyik, boz ayı, karaca, çakal, tilki, sansargörüntülendi.

21.12.2016Diğer Videolar
Çakalların neşeli oyunu

Çakalların neşeli oyunu

Burdur'da fotokapanla iki kez çakal sürüsü görüntülendi. Görüntülerde, yavru çakalların neşeli ve aralarında oynadığı görüldü.Doğa Koruma ve Milli Parklar 6'ncı Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Burdur Şube Müdürlüğü'nce yaklaşık 4 yıldan bu yana kent yaban hayatının araştırması kapsamında, bölgede yaşayan memeli türler fotokapan cihazlarıyla görüntüleniyor. Araştırma kapsamında geçen aylarda fotokapana, iki kez çakal sürüsü takıldı. Görüntülerde çakalların birbiriyle oynadıkları görülürken, çok neşeli halleri dikkat çekti.

22.11.2016Diğer Videolar