EKSTRA
MENÜ

Fotoğraf Yarışması

Fotoğraf Yarışması haberleri sayfasında güncel ve son dakika Fotoğraf Yarışması hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.722 Fotoğraf Yarışması haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Fotoğraf Yarışması Haberleri

Istanbul Photo Awards 2021in ilk sergisi 11 Ekimde Ankarada açılacak

'Istanbul Photo Awards 2021'in ilk sergisi 11 Ekim'de Ankara'da açılacak

Anadolu Ajansının düzenlediği uluslararası haber fotoğrafı yarışması "Istanbul Photo Awards 2021"de ödül alan fotoğrafların yer aldığı ilk sergi, 11 Ekim Pazartesi günü Ankara'da açılacak.

8.10.2021Keyif
NASAnın fotoğraf yarışmasında Van Gölü fotoğrafı birinci seçilmişti - KPSSde soru olarak soruldu

NASA'nın fotoğraf yarışmasında Van Gölü fotoğrafı birinci seçilmişti - KPSS'de soru olarak soruldu

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının düzenlediği çevrim içi fotoğraf yarışmasında, uzaydan çekilen Van Gölü fotoğrafı, finale kalan iki fotoğraf arasından birinci olmuştu. Astronot Kate Rubins'in 12 Eylül 2016'da çektiği Van Gölü fotoğrafının da yer aldığı yarışmanın sonucunun açıklanmasıyla Vanlılar, sosyal medya hesaplarından sevinçlerini dile getirmişti. NASA'nın fotoğraf yarışması KPSS'ye konu oldu. İşte NASA'nın fotoğraf yarışmasının detayları...

1.08.2021Gündem
Denizin dibi korku filmi gibi

Denizin dibi korku filmi gibi

Marmara Denizi’ne dalan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Çevre Kurulu Başkanı Tahsin Ceylan, müsilajın su altına verdiği zararı bu sözlerle özetledi...

26.06.2021Gündem
Mezopotamya’nın kalbine foto safari

Mezopotamya’nın kalbine foto safari

Siirt’in tarihi, kültürel değerleri ve doğal güzelliklerini yansıtmak amacıyla düzenlenen ‘Mezopotamya’nın Gizemli Kenti Siirt 1. Foto Safari Etkinliği’ ve Fotoğraf Yarışması sona erdi.

23.06.2021Gündem
Marmara Denizi de nadir canlıları da tehlikede

Marmara Denizi de nadir canlıları da tehlikede

Marmara Denizi’nin kıyısında da içinde de milyonlarca canlı yaşıyor. Kıyısındaki bizler “Denizi kaybediyoruz, görüntü kötüleşiyor, balık yiyemeyeceğiz” diye endişelenirken içindeki canlılar yaşam alanını kaybediyor. Yani, kasap et derdinde, koyun can...

20.06.2021Hürriyet Pazar
19.19’da hep birlikte İstiklal Marşı

19.19’da hep birlikte İstiklal Marşı

Bugün gururla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102’nci yılını kutluyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı günün yıldönümünde, saat 19.19’da bir ağızdan İstiklal Marşı’nı seslendireceğiz.

19.05.2021Gündem
NASA yarışmasında birinci olmuştu MSBden Van Gölü paylaşımı

NASA yarışmasında birinci olmuştu! MSB'den Van Gölü paylaşımı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Van Gölü'nün Göktürk uydusu tarafından çekilen fotoğrafını paylaştı. Paylaşımda "NASA'nın düzenlediği yarışmada birinci olan Van Gölü'ne bir de uzaydaki gözümüz Göktürk'ün objektifinden bakalım" ifadeleri kullanıldı.

1.05.2021Gündem
Ramazanın ışığını yakalayın

Ramazan'ın ışığını yakalayın

NUN Eğitim ve Kültür Vakfı bu yıl ikincisini düzenleyerek geleneksel hale getirdiği uluslararası fotoğraf yarışması ile tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini Ramazanın ışığını birlikte yakalamaya davet ediyor.

18.04.2021Gündem
İşte “yılın basın fotoğrafları”

İşte “yılın basın fotoğrafları”

Türk medyasının en prestijli fotoğraf ödüllerinde 2021 yılının kazananları açıklandı. 36 yıllık geçmişi ile Türkiye’de düzenlenen en köklü fotoğraf organizasyonu da olan Yılın Basın Fotoğrafları’na 2020 yılında yaşanan olaylara damga vuran 5 bin 188 fotoğraf katıldı. Yılın Basın Fotoğrafları 2021’de 7 kategoride 28 fotoğraf ve 7 fotoğraf serisini ödüle layık görüldü. Organizasyon içerisinde ayrıca 2 üniversite öğrencisi Ara Güler Özendirme Ödülü kazanırken Türkiye Güzellikleri Fotoğraf Ödülleri’nde ise 8 eser ödüllendirildi.

16.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Van Gölü fotoğrafı, NASAnın yarışmasında finale kaldı

Son dakika haberi: Van Gölü fotoğrafı, NASA'nın yarışmasında finale kaldı

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği "Dünya Turnuvası" adlı çevrim içi fotoğraf yarışmasında, uzaydan çekilen Van Gölü fotoğrafı, finale kalan iki fotoğraftan biri oldu.

11.04.2021Dünya
NASA fotoğraf yarışmasında finaline kalan Van Gölü için oy nasıl kullanılır Oylama 12 Nisanda sona eriyor

NASA fotoğraf yarışmasında finaline kalan Van Gölü için oy nasıl kullanılır? Oylama 12 Nisan'da sona eriyor

NASA fotoğraf yarışması 8 Mart'ta 32 favori fotoğrafla başladı ve şimdi sadece iki tanesi yarışmaya kaldı. Van Gölü'nün uzaydan çekilen görseli NASA “Dünya Turnuvası” adlı online fotoğraf yarışmasında finale kalma başarısı elde etti. Son turdaki oylamalar 12 Nisan'da ABD saatiyle öğlen vakitlerinde sona erecek. Peki, NASA fotoğraf yarışmasında finaline kalan Van Gölü için oy nasıl kullanılır?

10.04.2021Gündem
NASA Van Gölü oylama nasıl yapılır NASA fotoğraf yarışması oy ver linki

NASA Van Gölü oylama nasıl yapılır? NASA fotoğraf yarışması oy ver linki

NASA fotoğraf yarışması ile en iyi fotoğrafı seçiyor. 8 Mart'ta Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekilmiş 32 fotoğraf arasından yarı finale kalmayı başaran Van Gölü, 2016 yılında astronot Kate Rubins tarafından çekilmişti. Finaldeki bir diğer resim ise 2012 yılında astronot Don Petit tarafından çekilen Amerika üzerindeki yıldız hareketleri oldu. Oylama 12 Nisan tarihinde sona erecek. Kazanan fotoğraf o tarihte ilan edilecek. İşte, 12 Nisan tarihine kadar oy kullanabileceğiniz NASA Van Gölü oylama linki

8.04.2021Gündem
Türk fotoğrafçılar, ASE Photo Awards-2020 Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında ödül aldı

Türk fotoğrafçılar, ASE Photo Awards-2020 Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında ödül aldı

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom’un mühendislik biriminin organizatörlüğünü yaptığı ASE Photo Awards-2020 Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

24.12.2020Seyahat
İzmir Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Instagram yarışmasında kazananlar belli oldu

İzmir Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Instagram yarışmasında kazananlar belli oldu

İzmir Ticaret Borsası tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ödüllü Instagram yarışmasında kazananlar belli oldu.

22.12.2020Gündem
Göbeklitepe Fotoğraf Yarışmasına başvurular başladı

Göbeklitepe Fotoğraf Yarışması'na başvurular başladı

Şanlıurfa'da, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe konulu fotoğraf yarışması düzenleniyor.

2.12.2020Seyahat
Göbeklitepe Fotoğraf Yarışmasına başvurular başladı

Göbeklitepe Fotoğraf Yarışması'na başvurular başladı

Şanlıurfa'da, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe konulu fotoğraf yarışması düzenleniyor.

1.12.2020Keyif
19. Devlet Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

19. Devlet Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen ve salgın döneminde de sanatçıların desteklenmesinin hedeflendiği 19. Devlet Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışmada bin 347 eser arasından 85 fotoğraf ödüle layık görüldü.

1.12.2020Seyahat
Taksimde Bir Roman Hikayesi  sizleri bekliyor

Taksim'de 'Bir Roman Hikayesi' sizleri bekliyor

Tarihin birçok medeniyetine ev sahipliği yapmış büyüleyici şehir İstanbul. Farklı yaşayış tarzları ve kültürü de bünyesinde barındırıyor. Binlerce yıllık oluşumun en büyük yapı taşlarından birisi de Roman vatandaşlar... Geçtiğimiz günlerde Taksim Sanat Galerisi'nde Roman vatandaşları konu alan bir fotoğraf sergisi açıldı üstelik ücretsiz. İşte detaylar...

16.11.2020Seyahat
Türk fotoğrafçılar Kızıldenizin su altı güzelliklerini yansıttı

Türk fotoğrafçılar Kızıldeniz'in su altı güzelliklerini yansıttı

Mısır'da düzenlenen fotoğrafçılık yarışmasında, Türk fotoğrafçılar Kızıldeniz'in su altı güzelliklerini görüntüledi.

13.11.2020Keyif
Galata Kulesinde Vakıf Medeniyeti sergisi

Galata Kulesi'nde 'Vakıf Medeniyeti' sergisi

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen fotoğraf yarışmasında ödül alan eserler, Galata Kulesi'nin 7. katında "Benim Objektifimden Vakıf Medeniyeti" adlı sergide izlenime sunuldu.

3.11.2020Keyif
Galata Kulesinde Vakıf Medeniyeti fotoğraf sergisi açıldı

Galata Kulesi'nde 'Vakıf Medeniyeti' fotoğraf sergisi açıldı

Vakıflar Genel Müdürlüğünce düzenlenen fotoğraf yarışmasında ödül alan eserler, Galata Kulesi'nin 7. katında "Benim Objektifimden Vakıf Medeniyeti" adlı sergide izlenime sunuldu.

2.11.2020Seyahat
Türk Demiryolu Zirvesini sosyal mecralardan 9,5 milyon kişi takip etti

Türk Demiryolu Zirvesi'ni sosyal mecralardan 9,5 milyon kişi takip etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Buradaki fikirlerin ileride yapacağımız devrim niteliğindeki büyük yatırımlara yön vereceğini düşünüyorum" dedi.

25.10.2020Ekonomi
AA foto muhabiri Şebnem Coşkuna Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışmasında birincilik ödülü

AA foto muhabiri Şebnem Coşkun'a Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması'nda birincilik ödülü

Anadolu Ajansı foto muhabiri Şebnem Coşkun’un milli sporcu Şahika Ercümen’in Gilindire Mağarası’nda suya dalış rekoru sırasında çektiği fotoğraf, spor kategorisinde birinciliği elde etti.

23.10.2020Keyif
İstanbul’da dev fotoğraf buluşması

İstanbul’da dev fotoğraf buluşması

Dünyadan ve Türkiye’den önemli pek çok sanatçıya ev sahipliği yapacak 212 Photography İstanbul, 8-18 Ekim 2020 tarihleri arasında özel bir rota dahilinde 5 farklı mekanda gerçekleşecek. Merkez üssü Yapı Kredi Bomontiada olacak sergilerin bu seneki durakları arasında Tekfur Sarayı Müzesi, Zülfaris Karaköy, Şerefiye Sarnıcı ve Akaretler Sıraevler yer alıyor. Fotoğrafı evrensel bir dil olarak benimseyen festival, çok sesli, multidisipliner yapısıyla farklı bir tartışma ve buluşma platformu yaratmayı amaçlıyor.

24.09.2020Kitap Sanat
“Senin Objektifinden Kıyıköy” fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu

“Senin Objektifinden Kıyıköy” fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Kıyıköy’ün tanıtımına katkıda bulunmak ve turizm potansiyelini desteklemek amacıyla TürkAkım Projesitarafından düzenlenen ‘Senin Objektifinden Kıyıköy’ fotoğraf yarışmasında kazanan isimler belli oldu.

15.09.2020Seyahat
Bakan Pakdemirli: Son 2 yılda tarımsal hasıla yüzde 45 gibi önemli bir artışla 275 milyar liraya ulaştı

Bakan Pakdemirli: Son 2 yılda tarımsal hasıla yüzde 45 gibi önemli bir artışla 275 milyar liraya ulaştı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son 2 yılda tarımsal hasılanın yüzde 45 gibi önemli bir artışla 275 milyar liraya ulaştığını belirterek, "Bugün itibarıyla tarımsal desteklerin 17 milyar lirası çiftçilerimizin hesaplarına yattı." dedi.

14.09.2020Ekonomi
‘Meram’da Yaz’ Fotoğraf Yarışmasında ödül sahipleri belirlendi

‘Meram’da Yaz’ Fotoğraf Yarışmasında ödül sahipleri belirlendi

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesinin ödüllü ‘Meram’da Yaz’ fotoğraf yarışması sonuçlandı.

14.09.2020Seyahat
Oğuzların tescilli lezzeti yarışmada birincilik getirdi

Oğuzlar'ın tescilli lezzeti yarışmada birincilik getirdi

Çorum’un Oğuzlar ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen ödüllü Amatör Fotoğraf yarışması sonuçlandı. Oğuzlar konulu yarışmada 89 fotoğraf arasından jüri tarafından en iyileri belirlerken ilçenin tescilli lezzeti birinci oldu.

Bakan Kasapoğlu: İslam medeniyetimiz daima gençlerin omuzlarında yükselmiştir

Bakan Kasapoğlu: İslam medeniyetimiz daima gençlerin omuzlarında yükselmiştir

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "İslam medeniyetimiz daima gençlerin omuzlarında yükselmiştir. Peygamber Efendimize iman eden ilk Müslümanların büyük çoğunluğu gençlerden oluşmaktaydı." dedi.

3.09.2020Gündem
Geleceğin fotoğrafçıları yarışmaya davetli

Geleceğin fotoğrafçıları yarışmaya davetli!

Bu sene üçüncüsü kez düzenlenecek olan 212 Photography Istanbul kapsamında gerçekleşecek ve geleceğin fotoğraf sanatçılarının kendilerini geniş kitlelere duyurmalarını amaçlayan Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması başvuruları 20 Eylül tarihine kadar devam ediyor.

27.08.2020Kitap Sanat
Festival, Covid-19 salgınında hayatını kaybedenlere adandı

Festival, Covid-19 salgınında hayatını kaybedenlere adandı

Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağlayan ve 7 kez "Dünyanın En İyi Kültür ve Sanat Festivali" ödülüne layık görülen Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali bu yıl Covid-19 salgınında yaşamını kaybedenlerin anısına yapılacak.

6.08.2020Seyahat
Dünya Fair Play ödüllerine Türkiye damgası

Dünya Fair Play ödüllerine Türkiye damgası

Dünya Fair Play Konseyi ve Avrupa Fair Play Birliği tarafından verilen Dünya Fair Play Ödülleri'nin dördünü Türkiye aldı.

5.08.2020Futbol
Gençler fotoğraflarla Doğa Seni Bekler diyecek

Gençler fotoğraflarla 'Doğa Seni Bekler' diyecek

MEB tarafından hazırlanan liselerarası ulusal fotoğraf yarışması 'Doğa Seni Bekler', genç fotoğraf tutkunlarını bekliyor.

5.08.2020Eğitim
Türkiyenin ilk kadın parkur sporcusu olan Hazal Nehire büyük ödül

Türkiye'nin ilk kadın parkur sporcusu olan Hazal Nehir'e büyük ödül

Dünyanın en büyük aksiyon ve macera sporları fotoğraf yarışması olan Red Bull Illume'de 2020 yılının kazananları belli oldu. 5 kategoride gerçekleştirilen yarışa binlerce fotoğraf ve video katılırken, Red Bull sporcusu Hazal Nehir ve Red Bull fotoğrafçısı Nuri Yılmazer'in projesi olan 'Hazal Nehir'in Hayalindeki Parkur', hem genel klasmanda hem de homework kategorilerinde birinci oldu.

31.07.2020Diğer
Hazal Nehir’e büyük ödül

Hazal Nehir’e büyük ödül

Dünyanın en büyük aksiyon ve macera sporları fotoğraf yarışması olan Red Bull Illume’de 2020 yılının kazananları belli oldu.

31.07.2020Diğer
Telefon fotoğrafçılarını bir araya getiren yarışma

Telefon fotoğrafçılarını bir araya getiren yarışma

Huawei Next Image Awards 2020, katılım tarihinin bitmesine 2 gün kala akıllı telefon kullanıcılarının fotoğraf yeteneklerini sergilemesi için bir yarışma düzenliyor.

30.07.2020Teknoloji
TürkAkımdan Senin Objektifinden Kıyıköy Fotoğraf Yarışması

TürkAkımdan 'Senin Objektifinden Kıyıköy Fotoğraf Yarışması'

Rus doğal gazını Türkiye'den Avrupa'ya ileten TürkAkım, doğal gazın karaya çıkarıldığı Kıyıköy beldesinin turizmine katkı sağlamak amacıyla "Senin Objektifinden Kıyıköy Fotoğraf Yarışması" düzenledi.

28.07.2020Keyif
Üniversiteliler ‘karantina’ ve ‘pandemi’yi fotoğraflayacak

Üniversiteliler ‘karantina’ ve ‘pandemi’yi fotoğraflayacak

Koronavirüs nedeniyle evlerde geçirilen süreç bir sanat yarışmasına ilham oldu. ‘Senin Objektifinden Pandemi’ sloganıyla duyurulan ‘Sosyal İnzivada’ fotoğraf yarışması için son başvuru tarihi 1 Eylül.

13.07.2020Eğitim
Fotoğraf yarışması Huawei Next-Image 2020 başlıyor

Fotoğraf yarışması Huawei Next-Image 2020 başlıyor

Huawei Next-Image Awards 2020, Türkiye’den katılımda geçerli beş farklı kategoride, Huawei akıllı telefon kullanıcılarını, fotoğraf yeteneklerini sergilemeye davet ediyor. Farklı konseptler ve tekniklerle çekilen fotoğraflarla yarışmaya dahil olarak ödül de verilecek.

3.07.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Tatile gitti hayatı değişti

Sevgili okurlar... Bu hafta sizleri Kocaeli’nden bir isimle tanıştırmak istiyorum: “Demirören Haber Ajansı(DHA) Muhabiri Ergun Ayaz.”

28.09.2021

Haydi Türkiye göreyim seni

Okullar açıldı, öğrenciler öğretmenleriyle buluştu. Her yer cıvıl cıvıl, kentler canlandı. Trafik fena sıkışıyor ama olsun, çocukların eğitiminin yüz yüze, sınıf ortamında olması işin ruhuna uygun. 

23.09.2021

Anadolu’nun leziz kadınları

“Bazı kadınların hikâyesi yorgundur! Saçları hüzün kokar, gözleri vefa, yılları cefa...” (La Edri)

29.07.2021

Bir tek aylaklar eksik!

Hürriyet Bursa gazetesi abonelerinden Tofaş (Fabrika) Boya Metodbox uzmanı olan Üzeyir Uygun, bakınız ne diyor:

15.07.2021

Son 400 metrede fotoğraf da yarışıyor

Sevgili okurlar... Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına geçen hafta Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen 95. Gazi Koşusu yine muhteşem bir mücadeleye sahne oldu. ‘Burgas’ adlı yarış atıyla birinci olan jokey Ahmet Çelik, bu zaferiyle Gazi Koşusu’nu üst üste 7’nci kez kazanarak rekor da kırdı. Ve bu girişin ardından gelelim asıl konumuza yani fotoğrafa...

13.07.2021

Muaşeret

“Zamanımızın en önemli sorunlarından biri, herkesin okula gitmesine rağmen; çok az kişinin eğitimli olmasıdır.” (Thomas More)

6.05.2021

Hürriyet’in genç yeteneği

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, 1985 yılından bu yana aralıksız olarak Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nı düzenliyor.

20.04.2021

Ölümsüz anlar

Bilir misiniz? Bir göz vizördeyken, deklanşöre yarım dokunuşla içinize derin çekip zamanı dondurmak için tuttuğunuz nefesin, vücudu kaskatı kestiği anları...

1.04.2021

Kütüphane Haftası’nı Cumhurbaşkanı açacak

57. Kütüphane Haftası açılış ve ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün saat 13.30’da Cum-hurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

30.03.2021

Belçika’dan müjdeli haber

Hadise ve sevgilisi Kaan Yıldırım, Belçika’dan gelen müjdeli bir haberle havalara uçtu. 1 ay önce belinden riskli bir ameliyat olan Hadise’nin annesi Gülnihal Açıkgöz’ün sağlığına kavuşması çifti çok mutlu etti.

23.11.2020