EKSTRA
MENÜ

Fosil

Fosil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fosil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.040 Fosil haberi bulunmuştur.

Fosil Haberleri

Dünyanın en küçük dinozor yumurtası fosili Japonyada bulundu

Dünyanın en küçük dinozor yumurtası fosili Japonya'da bulundu

Japonya'da araştırmacılar, 4,5 santimetre uzunluğunda ve 2 santimetre eninde dünyanın en küçük dinozor yumurtası fosilini keşfetti.

24.06.2020Teknoloji
Kuzey Kutbunda ölçülen 38 derece sıcaklık tarihe geçti

Kuzey Kutbu'nda ölçülen 38 derece sıcaklık tarihe geçti

Sibirya'nın Kuzey Kutbu enleminin yukarısında kalan bölgelerinde tarihin en sıcak günlerinin yaşandığı; sera gazları nedeniyle buzullarda görülen erimenin ve buralarda çıkan yangınların uydu görüntülerine yansıdığı belirtildi.

23.06.2020Seyahat
İstanbul için kötü haber Yüzde 38 arttı...

İstanbul için kötü haber! Yüzde 38 arttı...

İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleriyle bir dönem azalan hava kirliliği oranı, normalleşme süreciyle beraber yüzde 38 arttı. İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros yaptığı açıklamada ‘İnsanların, dışarıdaki hareketliliğinin artması iyileşen havanın yeniden kirlenmesine neden oldu. İstanbul'da 1 Haziran'da normalleşme sürecine geçilmesiyle beraber azotdioksit (NO2) hava kirliliği oranı, mart, nisan, mayıs ayıyla kıyaslandığında yüzde 38 arttı’ dedi.

22.06.2020Gündem
Üniversite öğrencisinden yenilenebilir rüzgar tabanlı enerji sistemi

Üniversite öğrencisinden yenilenebilir rüzgar tabanlı enerji sistemi

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi Büşra Nur Köseoğulları, tarımsal faaliyetlerde elektrik maliyetini düşürmek için yenilenebilir rüzgar tabanlı enerji sistemleri üretti.

22.06.2020Teknoloji
Bilim insanları 68 milyon yıllık fosil yumurtanın esrarını çözmeye çalışıyor

Bilim insanları 68 milyon yıllık fosil yumurtanın esrarını çözmeye çalışıyor

Futbol topu büyüklüğündeki 68 milyon yıllık yumurtanın, bugün Antarktika olan bölgede dinozorlar döneminde yaşamış bir deniz sürüngenine ait olabileceği bildirildi.

19.06.2020Teknoloji
İklim değişiminde 1,5 derece hedefi için yol haritası hazırlandı

İklim değişiminde '1,5 derece' hedefi için yol haritası hazırlandı

COVID-19 salgını sonrası iyileşme dönemini küresel iklim değişikliğini göz ardı etmeden şekillendirmenin önemini vurgulanıyor. Bu kapsamda McKinsey, iklim değişiminin yıkıcı etkilerini engelleyecek ‘1,5 derece hedefinin’ beş temel alanda gerçekleştirilecek kökten dönüşümlerle mümkün olduğunu ortaya koyan bir araştırma yayınladı.

19.06.2020Teknoloji
Güneşle ısınıyoruz

Güneşle ısınıyoruz

Küresel yenilenebilir enerji topluluğu REN21’in son raporuna göre Türkiye, 2019’da ısıtma amaçlı güneş enerjisi kullanımında Çin ve ABD’den sonra 3’üncü sırada. Bu sistemler için 2019’da kurulan yeni kapasitede ise Türkiye, Çin’den sonra dünyada ikinci sırada yer alıyor.

17.06.2020Ekonomi
2020 Yenilenebilir Enerji Küresel Durum Raporu yayınlandı

2020 Yenilenebilir Enerji Küresel Durum Raporu yayınlandı

Elektrik üretiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının payı yüzde 26'ya yükselirken, ısıtma ve soğutma sektörlerinde yüzde 10 ve ulaşımda yüzde 3 seviyesinde bulunuyor. Küresel iklim değişikliği problemini çözmek için yenilenebilir enerji kaynaklarının farklı sektörlerde de kullanılması ve fosil yakıt tüketiminin sonlandırılması gerektiği belirtiliyor.

16.06.2020Ekonomi
Rüzgar enerjisi, tüm dünyada 651 GW kapasiteye ulaştı

Rüzgar enerjisi, tüm dünyada 651 GW kapasiteye ulaştı

15 Haziran Dünya Rüzgar günü, tüm çevreci ülkeler tarafından daha iyi bir gelecek için bugün kutlanıyor. Dünya genelinde 2019 yılında 651 GW enerji üretiminin rüzgardan gerçekleştiğini hatırlatan uzmanlar, enerji kaynakları arasındaki en çevreci ve ucuz enerji kaynağı olan rüzgarın ülkemizde de daha sert esebilmesi için türbinlerin gerekli duyduğu tüm bakım ve onarım hizmetlerini üst düzey teknoloji ile gerçekleştirdiklerini belirtiyor.

15.06.2020Teknoloji
Dünyada bir ilk Merih Demiral, Myanmar...

Dünyada bir ilk! Merih Demiral, Myanmar...

Worldview Impact Foundation’ın Ecofriend platformu, Birleşmiş Milletler Çevre Programı desteği ile g boyunca oluşturduğu tüm karbon ayak izini sıfırlamak amacıyla projeye destekte bulunan Juventuslu milli futbolcu Merih Demiral’ın adını verdi. Demiral bu katkısıyla dünyanın ilk sıfır karbon futbolcusu oldu. İşte detaylar...

5.06.2020Futbol
Dünyanın ilk sıfır karbon futbolcusu Merih Demiral

Dünyanın ilk sıfır karbon futbolcusu Merih Demiral

Worldview Impact Foundation’ın Ecofriend platformu, Birleşmiş Milletler Çevre Programı desteği ile Myanmar’da Thor Heyerdahl Climate Park’ta oluşturulan alan içerisinde 17°07'42.6"N 94°29'24.5"E konumunda bulunan ormana hayatı boyunca oluşturduğu tüm karbon ayak izini sıfırlamak amacıyla projeye destekte bulunan Juventuslu milli futbolcu Merih Demiral’ın adını verdi. Merih Demiral bu katkısıyla dünyanın ilk sıfır karbon futbolcusu oldu.

5.06.2020Futbol
Hava kirliliği azalıyor, karbondioksit oranı artıyor

Hava kirliliği azalıyor, karbondioksit oranı artıyor

Kovid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler dünyadaki hava kirliliğini azaltmasına rağmen atmosferdeki karbondioksit oranının yükselmesi devam ediyor.

2.06.2020Teknoloji
Yenilenebilir Enerji nedir Yenilenebilir enerji türleri ve kaynakları

Yenilenebilir Enerji nedir? Yenilenebilir enerji türleri ve kaynakları

Fosil yakıtlarının her geçen yıl azalması ile beraber yenilenebilir enerji kaynakları çok daha önemli noktaya ulaşmış durumda. Temiz enerji kaynağı olarak da bilinen ve asla tükenmeyen seçenekler, geleceğin elektrik enerjisi için oldukça önemli potansiyel teşkil etmektedirler. Peki, yenilenebilir enerji nedir? Yenilenebilir enerji türleri ve kaynakları hakkında bilinmesi gereken detaylar.

31.05.2020Gündem
Hidrojen Enerjisi nedir Kullanım alanları nelerdir Hidrojen enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Hidrojen Enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Hidrojen enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Hidrojen enerjisi son dönemlerin en çok araştırılan ve gelişmeye müsait enerji kaynaklarından biri olarak öne çıkıyor. Özellikle başta araba olmak üzere birçok farklı alanda enerji amaçlı değerlendirilmektedir. Peki, hidrojen enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Hidrojen enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgileri sizler için hazırladık.

31.05.2020Gündem
Hidroelektrik Enerjisi nedir Kullanım alanları nelerdir Hidroelektrik enerji nasıl üretilir

Hidroelektrik Enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Hidroelektrik enerji nasıl üretilir

Kısacası HES adı verilen hidroelektrik santralleri üzerinden enerji üretimi, bu sistem çerçevesinde oldukça yaygın değerlendirilmektedir. Özellikle Türkiye'nin jeolojik yapısı ve engebeli arazisi düşünüldüğünde çok fazla öne çıkmaktadır. Peki, hidroelektrik enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Hidroelektrik enerji nasıl üretilir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gereken detayları sizler için derledik.

31.05.2020Gündem
Dalga Enerjisi nedir Kullanım alanları nelerdir Dalga enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Dalga Enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? Dalga enerjisinden elektrik üretimi hakkında bilgi

Dünya çapında pek çok farklı yöntem üzerinden kullanılan yenilenebilir enerji kaynağı bulunmaktadır. Bu kaynaklar arasında dalga enerjisi de günümüzde yoğun kullanılan sistemler arasında bulunuyor. Peki, dalga enerjisi nedir? Kullanım alanları nelerdir? İşte, dalga enerjisinden elektrik üretimi hakkında derlediğimiz bilgiler.

31.05.2020Gündem
Hava kirliliğindeki azalma sürdürebilir mi

Hava kirliliğindeki azalma sürdürebilir mi?

Covid-19 pandemi sürecinde yaşanan sokağa çıkma yasakları, evde kal uyarıları sonucu pek çok metropolde hava kirliliğinin azaldığı gözlemleniyor. NewYork’dan Hong Kong’a Paris’den İstanbul’a kadar pek çok ünlü kentin havasının temizlendiği salgın süreci ardından yeni normal yaşama dönüldüğünde kirlilik tekrar eski hâli alabilir. Kim bilir belki de artık fosil yakıtla çalışan arabalarımıza hoşça kal diyerek temiz havaya katkı sağlamaya devam etme zamanı gelmiştir.

27.05.2020Teknoloji
Teşvik paketleri çevreyi kirletiyor

Teşvik paketleri çevreyi kirletiyor

Dünyanın önde gelen ekonomilerinin Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında oluşturduğu ekonomik teşvik paketlerinin yüzde 27'sinin çevreye zararlı sektörlere aktarılacağı tahmin ediliyor.

25.05.2020Ekonomi
Meksikada 60ın üzerinde mamuta ait kemikler bulundu

Meksika'da 60'ın üzerinde mamuta ait kemikler bulundu

Meksika'nın başkenti Meksiko'da yapımı devam eden yeni havalimanının inşaat sahasında 60'ın üzerinde mamuta ait kemiklerin bulunduğu bildirildi.

22.05.2020Teknoloji
Koronavirüse rağmen rüzgar enerjisinde büyüme bekleniyor

Koronavirüse rağmen rüzgar enerjisinde büyüme bekleniyor

IEA’nın 2020 Küresel Enerji Durum Raporu’na göre, koronavirüs salgınına karşı yenilenebilir enerji üretimi artış gösteriyor. Salgın karşısında kömür ve doğal gaz gibi yakıtlardan elde edilen enerjinin çok ciddi etkilendiğine dikkat çeken uzmanlar, 2020 yılı içerisinde yenilenebilir enerji kaynakları arasında da en yüksek üretimin rüzgar enerjisinden geleceğini belirtiyor.

20.05.2020Teknoloji
Arjantinde 10 metrelik dev dinozor fosili bulundu

Arjantin'de 10 metrelik dev dinozor fosili bulundu

Paleontologlar, Arjantin'in güneyi Patagonya'da dev bir dinozor fosili buldu.

20.05.2020Teknoloji
Pusulamız bilim, hedefimiz dünya vatandaşlığı olmalı

Pusulamız bilim, hedefimiz dünya vatandaşlığı olmalı

Her yıl Mayıs ayının 19’unda coşkuyla kutladığımız Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız, bu yıl, gösterişten uzak, sakin ve durgun geçiyor. Kim bilir, belki de bu durgunluk, Atatürk’ün biz gençlere armağan ettiği modern Türkiye Cumhuriyeti’nin değerini ve o cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma yükümlülüğümüzü hatırlamamız adına eşsiz bir fırsattır. Nitekim, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir nevi hazinesi gibi olan gençler, damarlarındaki asil kandan aldığı güçle, bilimin ve aklın işaret ettiği yönde, durmadan yürümeli ve insanlığın yararına çalışmak için mücadele etmelidir.

18.05.2020Eğitim
Saklı cennet ziyaretçilerini yeniden ağırlayacağı günü bekliyor

"Saklı cennet" ziyaretçilerini yeniden ağırlayacağı günü bekliyor

Düzce'nin Yığılca ilçesinde bulunan ve son dönemde yapılan projelerle gezilebilir hale getirilen Sarıkaya Mağarası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri sona erdikten sonra ziyaretçilerini yeniden ağırlayacağı günü bekliyor.

15.05.2020Keyif
Salgın, enerjide yeni model ihtiyacını ortaya çıkardı

Salgın, enerjide 'yeni model' ihtiyacını ortaya çıkardı

İsviçre merkezli blokzinciri vakfı Energy Web Foundation Temsilcisi Can Arslan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının elektrik üretim, iletim ve dağıtım alanlarında düzenleme ihtiyacını beraberinde getirdiğini belirterek "Salgınla elektrik talebi küresel ölçekte azaldı. Yenilenebilir enerjinin toplam elektrik üretimindeki payı arttı. Elektrikte arz ve talebin dengelenmesi için enerji yönetiminde yeni dijital teknolojilerin kullanılması gerekiyor." dedi.

12.05.2020Teknoloji
Tüketicilerin yarısı Kovid-19 sonrası cadde mağazalarını tercih edecek

Tüketicilerin yarısı Kovid-19 sonrası cadde mağazalarını tercih edecek

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı Raporu "Düşük seviyede seyreden petrol fiyatları enerji ve ulaştırma sektörünü önemli ölçüde etkileyecek" dedi.

10.05.2020Ekonomi
Elektrikli veya hibrit araçların sayısı katlanarak artıyor

Elektrikli veya hibrit araçların sayısı katlanarak artıyor

Türkiye'de mart sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı elektrikli veya hibrit araçların sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre neredeyse 3'e katlanarak 19 bin 299'a yükseldi.

8.05.2020Ekonomi
40 milyon yıllık taşta deniz canlılarına ait fosiller bulundu

40 milyon yıllık taşta deniz canlılarına ait fosiller bulundu

Şırnak'ta dere kenarında bulunan 40 milyon yıllık olduğu değerlendirilen taşın üzerinde deniz canlılarına ait fosillere rastlandı.

7.05.2020Teknoloji
Beytüşşebapta 40 milyon yıllık taşta deniz canlılarına ait fosiller bulundu

Beytüşşebap'ta 40 milyon yıllık taşta deniz canlılarına ait fosiller bulundu

Şırnak'ta dere kenarında bulunan 40 milyon yıllık olduğu değerlendirilen taşın üzerinde deniz canlılarına ait fosillere rastlandı.

7.05.2020Haber
Beytüşşebapta 40 milyon yıllık taşta deniz canlılarına ait fosiller bulundu

Beytüşşebap'ta 40 milyon yıllık taşta deniz canlılarına ait fosiller bulundu

Şırnak'ta dere kenarında bulunan 40 milyon yıllık olduğu değerlendirilen taşın üzerinde deniz canlılarına ait fosillere rastlandı.

7.05.2020Gündem
Kovid-19 enerji sektörünün rotasını karbondan hidrojene çevirecek

Kovid-19 enerji sektörünün rotasını karbondan hidrojene çevirecek

Hidrojen Teknolojileri Derneği Başkanı Dinçer, "Kovid-19 salgını sayesinde, hidrojenin bir yakıt ve enerji taşıyıcısı olarak değerlendirilmesi hızlanacak. Fosil kaynaklardan kademeli olarak uzaklaşılacak." dedi.

6.05.2020Teknoloji
Madagaskar’da dinozorlar döneminden kalma bir canlıya ait fosil bulundu

Madagaskar’da dinozorlar döneminden kalma bir canlıya ait fosil bulundu

Doğu Afrika’daki ada ülkesi Madagaskar’da, 66 milyon yıl öncesine ait, "Çılgın yaratık" adı verilen memeli bir canlıya ait fosil keşfedildi.

1.05.2020Teknoloji
Madagaskar’da dinozorlar döneminden kalma memeliye ait fosil bulundu

Madagaskar’da dinozorlar döneminden kalma memeliye ait fosil bulundu

Doğu Afrika’daki ada ülkesi Madagaskar’da, 66 milyon yıl öncesine ait, "Çılgın yaratık" adı verilen memeli bir canlıya ait fosil keşfedildi.

30.04.2020Teknoloji
Hava kirliliği koronavirüs ölümlerini tetikliyor

Hava kirliliği koronavirüs ölümlerini tetikliyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisiyle ilgili bilim insanlarının yaptığı araştırmalar, hastalığı tanımamıza ve önlem almamıza fırsat tanıyor. Harvard Üniversitesi, hava kirliliğinin koronavirüs ölümlerini tetiklediğini ortaya çıkarırken, Bologna Üniversitesi koronavirüsün hava kirliliğine sebep olan katı parçacıklara tutunabildiğini böylece havada uzun süre asılı kalabildiğini ortaya koydu.

30.04.2020Teknoloji
Temiz enerjide istihdam 2050de 42 milyona ulaşacak

Temiz enerjide istihdam 2050'de 42 milyona ulaşacak

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı raporuna göre salgınla mücadele kapsamında, ülkelerin ortaya koyacakları ekonomik destek paketlerinin Paris Anlaşması kriterlerine uygun olması bekleniyor.

29.04.2020Ekonomi
21 cennet koruma altında

21 cennet koruma altında

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kesin korunacak hassas alan ilan edilen 21 yerin listesi dün Resmi Gazete’de yayımlandı. İşte Türkiye’nin cennet köşeleri:

22.04.2020Gündem
İşte merak edilen o sorunun yanıtı: Koronavirüs durdurmaz

İşte merak edilen o sorunun yanıtı: Koronavirüs durdurmaz!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisi ve Afet Yönetim Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, koronavirüsün iklim değişikliğinin daha da kötüye gitmesini engelleyeceğini söyleyerek, “Fakat Koronavirüs iklim değişikliğini durduramaz” dedi.

21.04.2020Gündem
Dünya için yeni fırsat

Dünya için yeni fırsat

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı tarafından hazırlanan (IRENA), ‘Küresel Yenilenebilir Enerji Görünümü’ raporuna göre koronavirüs döneminde yaşanan ekonomik sıkıntılar yenilenebilir enerji yatırımları için bir fırsat niteliğinde. Rapora göre yenilenebilir enerji yatırımları ekonomik çeşitliliği arttırarak ülkelerin şoklara karşı dirençlerini arttırıyor. Ayrıca karbonsuzlaşma için yapılan yatırımlar milyonlarca yeni istihdam sağlarken trilyonlarca dolarlık ekonomik büyüklük oluşturuyor.

20.04.2020Ekonomi
Karantinadaki Avrupa ülkelerinde elektrik talebi azaldı

Karantinadaki Avrupa ülkelerinde elektrik talebi azaldı

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek amacıyla karantina ilan eden birçok Avrupa ülkesinde elektrik talebi giderek azalırken, talep İtalya'da yüzde 26, Hollanda'da yüzde 22 ve İspanya'da yüzde 19 geriledi.

20.04.2020Ekonomi
Koronavirüs izolasyonu küresel ısınmayı da yavaşlatabilir

Koronavirüs izolasyonu küresel ısınmayı da yavaşlatabilir

Koronavirüs salgını nedeniyle araç trafiğinin azalması ve sanayi faaliyetlerinin durması, atmosfere salınan sera gazlarının miktarını da azalttı.

17.04.2020Teknoloji
Koramaz Vadisi UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine girdi

Koramaz Vadisi UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girdi

Kayseri'nin Melikgazi ilçesindeki tarihi, kültürel ve doğal varlıklarıyla ünlü Koramaz Vadisi, UNESCO Geçici Dünya Miras Listesi'ne girdi.

17.04.2020Seyahat
AB elektrik üretim sektörünün sera gazı emisyonu rekor seviyede düştü

AB elektrik üretim sektörünün sera gazı emisyonu rekor seviyede düştü

Avrupa Birliği (AB) elektrik üretim sektörünün sera gazı emisyonu geçen yıl 2018'e kıyasla yüzde 12 azalışla rekor seviyede geriledi.

7.04.2020Ekonomi
İstanbul ve Ankarada hava kirliliğinde büyük düşüş

İstanbul ve Ankara'da hava kirliliğinde büyük düşüş

Corona Virüsü salgını nedeniyle vatandaşlar alınan tedbirler kapsamında evlerinde kalıyor. Bu da araç kullanımını büyük oranda düşürdü. Bunun sonucunda ise hava kirlilik oranı kentlerde azaldı.

4.04.2020Gündem
Küresel rüzgar gücü artmaya devam ediyor

Küresel rüzgar gücü artmaya devam ediyor

Rüzgar enerjisi kurulu gücü geçen yıl bir önckurulu güçeki yıla göre 60 bin 400 megavat artarak 650 bin megavatı geçti.

31.03.2020Ekonomi
Gitmesek de görmesek de oradaymışız gibi...

Gitmesek de görmesek de oradaymışız gibi...

Doğanın en renkli zamanlarında olmamıza karşın bir süre evde kalmamız gerek. Yine de bu, doğayla bağlarımızın kopacağı anlamına gelmiyor. Kitaptan belgesele, çiçeklerle tanışmaktan canlı yayında başka hayatlara tanık olmaya, yapabileceğimiz çok şey var.

29.03.2020Hürriyet Pazar
Kurtçuğa benzer 555 milyon yıllık bir canlının fosili bulundu

Kurtçuğa benzer 555 milyon yıllık bir canlının fosili bulundu

Birçok hayvanın atası sayılan ve kurtçuğa benzer 555 milyon yıllık bir canlının fosili ortaya çıktı.

25.03.2020Teknoloji
İstanbul’da hava kirliliği yüzde 30 azaldı

İstanbul’da hava kirliliği yüzde 30 azaldı

Koronavirüs salgını nedeniyle insanların dışarı çıkmaması ve trafik yoğunluğunun azalması hava kalitesini iyileştirdi. İstanbul'da hava kirliliği yüzde 30 azaldı. İTÜ’den Prof. Dr. Hüseyin Toros, ocak ayında partikül madde değerlerinin 50 mikrogram olarak ölçüldüğünü şu anda ise yüzde 30 azalarak 30 mikrograma düştüğünü söyledi.

24.03.2020Haber
Corona virüs salgını sonrası İstanbul için iyi haber Yüzde 30 azaldı...

Corona virüs salgını sonrası İstanbul için iyi haber! Yüzde 30 azaldı...

Koronavirüs salgını nedeniyle insanların dışarı çıkmaması ve trafik yoğunluğunun azalması hava kalitesini iyileştirdi. İstanbul'da hava kirliliği yüzde 30 azaldı. İTÜ’den Prof. Dr. Hüseyin Toros, ocak ayında partikül madde değerlerinin 50 mikrogram olarak ölçüldüğünü şu anda ise yüzde 30 azalarak 30 mikrograma düştüğünü söyledi.

24.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Zoom

Dünyada hızlıca yayılan, geldiğinde hayatımızın oldukça büyük dilimini yiyen marka isimlerinin düşüncelerimizi etkiliyor olma olasılığını çok düşünmüştüm.

6.05.2020

Yenilenebilir enerji öne geçti

COVID-19 salgın günlerini seyir defterine yazmaya devam ediyoruz.

21.04.2020